Як створити постійний потік клієнтів з інтернету – 7 робочих способів

0
137

Генератор Продаж Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Час читання: 15 хвилин

Відправимо матеріал вам на: Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способівЯк створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способівЯк створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способівЯк створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Кількість клієнтів визначає успіх розвитку бізнес-проекту, тому компанії, які прагнуть до стабільного зростання продажів і прибутку, постійно шукають нові способи їх залучення. Погодьтеся, в умовах жорсткої конкуренції це просто необхідно. Але, про все по порядку.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Групи, на які можна розділити всі способи залучення клієнтів
 2. Етапи, як вибрати найефективніші способи залучення клієнтів
 3. Ефективні способи залучення клієнтів
 4. Чому способи залучення клієнтів до компанії не працюють

3 групи, на які можна розділити всі способи залучення клієнтів

Незважаючи на весь свій різноманітність, всі способи залучення клієнтів можна розділити на наступні групи:

Активні способи залучення клієнтів

 • Застосування цих методів має на увазі активну роботу продавців.
 • Завдання команди: пошук нових покупців.
 • Шляхи вирішення завдання однакові для всіх компаній:
 • Створення клієнтської бази (зазвичай це роблять самі продавці).
 • Підготовка комерційної пропозиції.
 • Обзвон клієнтів (іноді використовують особисте відвідування).
 • Розсилка комерційної пропозиції та інформації про компанії і т.д.

Щоб робота з клієнтом проходила «гладко», продавці працюють над підвищенням своїх знань про товар і здають певні іспити прямо на місці роботи (знання товару, робота з запереченнями і т.п.

), Вони відвідують спеціалізовані тренінги, беруть участь в програмах мотивації і т.д.

«Пасивний», означає «байдужий». В даному випадку, виключається участь продавців. Як це можливо? Перш за все, це різні форми реклами та інтернет-маркетинг.

Сьогодні інтернет-маркетинг вважається набагато ефективніше традиційної реклами. Контекстна реклама, просування в пошукових системах та ін. «Спрацьовують» набагато частіше, ніж, наприклад, розміщення реклами на білборді.

Комбіновані способи залучення клієнтів

Найчастіше, максимальна ефективність досягається при грамотному використанні вищеназваних способів: активної роботи продавців і різних інструментів маркетингу. Як компанія повинна мати свій сайт, так і у продавця повинна бути своя візитна картка.

Природно, що і продавці, і веб-сайти, каталоги товарів, рекламні ролики тощо «Спрацьовують» по-різному: щось виходить, а щось ні. Так що, варто взяти до уваги, що способи залучення клієнтів володіють різним ККД.

«Методи підвищення продажів: не все так очевидно» Детальніше

3 етапи, як вибрати найефективніші способи залучення клієнтів

Етап 1. Складання плану

Планування – це перший і найважливіший етап роботи. Саме при складанні плану вам належить вибрати, які способи залучення нових клієнтів ви будете використовувати.

При плануванні треба спрогнозувати наступні результати:

 • чисельність клієнтів;
 • обсяги продажів;
 • бажаний дохід.

Щоб ці дані стали реальністю, вам треба встановити необхідну кількість постійних клієнтів, визначити інтереси і потреби своєї цільової аудиторії.

Треба зв’язати пропонований продукт з потенційним покупцем.

Інакше кажучи, треба визначити, чому клієнт повинен купити цей товар: для вирішення певних проблем або для поліпшення чого-небудь (наприклад, побутових умов)? Досить часто допускається одна серйозна помилка – орієнтування на всіх. Якщо, вибираючи способи залучення клієнтів, ви будете орієнтуватися на конкретного споживача, то процес планування пройде без особливих труднощів.

Етап 2. Інформування клієнта

Після складання плану необхідно вирішити наступне завдання: як донести інформацію до потенційного клієнта.

Для початку визначтеся: що саме ви хочете повідомити. Споживача абсолютно не цікавить, наскільки хороша ваша компанія. Йому цікава своя вигода, яку він отримає, скориставшись вашими послугами. Причому, для покупця критерієм оцінки вигоди не завжди є сам предмет покупки, а результативність угоди.

З рішенням завдання «інформування клієнта» відмінно справляються професійні колл-центри. Тут ви можете замовити послугу «Холодний дзвінки».

Етап 3. Розрахунок рентабельності

Коли план складений і обрані способи залучення клієнтів, прийшов час розрахувати їх рентабельність, попрацювавши з цифрами. Перегляньте наступні дані:

 • необхідну кількість постійних клієнтів;
 • допустима кількість потенційних клієнтів;
 • необхідний щомісячний обсяг продажів;
 • необхідна сума продажів.

Причому, відправною точкою розрахунків повинен стати бажаний щомісячний дохід компанії.

Якщо ви будете знати ці показники, то порахувати число клієнтів, яких вам треба залучити протягом дня, і скільки треба за цей день заробити, не складе ніяких труднощів. Тепер треба встановити, скільки компанія готова витратити, і вибрати найбільш підходящі методи залучення клієнтів.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Ефективні способи залучення клієнтів

Спосіб №1. Дайте що-небудь безкоштовно

Роздаючи людям щось корисне, ви звертаєте на себе увагу і тих, хто про вас взагалі нічого не знав, і тих, хто знав, але не набував продукцію вашої компанії. Такі «подарунки» приємні клієнтам і вигідні вам.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів «Абсолютно безкоштовна реклама в Інтернеті: 19 варіантів» Детальніше

Спосіб №2. Спілкування з клієнтами

Дані способи залучення клієнтів дозволяють підвищити лояльність і зацікавленість до пропонованої продукції, хоча і не гарантує швидкого трафіку. Спілкування можна налагодити наступними способами:

 • У тематичній групі або в блозі

Дотримуйтеся головного правила: не використовуйте групу або блог в якості рекламного майданчика. Наповнюйте ресурс цікавим якісним контентом, відповідайте на запитання відвідувачів. Працюйте над залученням нових членів групи або передплатників блогу. Зростатиме чисельність учасників або передплатників – буде забезпечуватися трафік сайту.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Звичайно, навряд чи трафік буде таким же, як при звичайній рекламі, але він матиме серйозний якісну перевагу: відвідувачами сайту будуть зацікавлені лояльні користувачі. Але врахуйте один нюанс: якщо люди отримають вичерпну інформацію в групі, то їм нема чого буде переходити на сайт. Тримайте інтригу!

Всі відвідувачі форумів хочуть поспілкуватися і отримати відповіді на деякі питання. Якщо ви готові надати допомогу таким людям, поспілкуватися з ними, витративши чималу кількість часу, то це не пройде даремно. На вас обов’язково звернуть увагу.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Як же забезпечити трафік сайту, якщо рекламу використовувати не можна? Вихід є: вставляйте в повідомлення адресу вашого сайту і УТП. І число відвідувачів сайту збільшиться, нехай не на багато, але вони будуть лояльними і зацікавленими.

Якщо до того моменту, як ви створили сайт, ви вже використовували розсилку, то ваші передплатники – це перші віддані клієнти. Тепер у вас буде можливість всю корисну інформацію розміщувати безпосередньо на порталі, а розсилку використовувати в якості «інформатора», надіславши повідомлення про захід або акції, посилання.

Спосіб №3. Створюйте ситуації для обговорення

На сьогоднішній день обговорення позитивних сторін компанії або товару, галас – самий дієві способи залучення клієнтів. Якщо ви зможете запустити «вірус» обговорення, то нові клієнти до вас хлинуть, буквально, цілим потоком.

В якості теми для обговорення можна використовувати якісний сервіс і дуже добре ставлення до клієнтів. Про це почнуть говорити і передавати інформацію по сарафанне радіо, що позитивно позначиться не тільки на рівні продажів, але і на вашій репутації в цілому.

Спосіб №4. будуйте стосунки

Побудувати правильні відносини з потенційними клієнтами так само важливо, як і реалізувати товар.

Трапляється, що надання потрібного клієнту контакту або незначною консультації, може перерости в довгострокову взаємовигідну співпрацю. Проявляйте активність і не розглядайте потенційних клієнтів як покупців, готових придбати конкретний товар «тут» і «зараз».

Проявляйте активність і виступайте на конференціях і семінарах, ведіть блог або подкаст – це покаже вас як гарного експерта, до якого можна звернутися за консультацією і думку якого можна довіряти.

Спосіб №6. проведіть конкурс

Сьогодні багато способів залучення клієнтів пов’язані з використанням інтернет-простору. Хіба складно провести конкурс або вікторину на своєму сайті? Ні. А якщо це зробити в який-небудь соціальної мережі, то буде ще краще.

Даний спосіб досить актуальне і на нього відгукується досить велика кількість користувачів. Погодьтеся, азартних людей багато, а бажаючих щось виграти – ще більше.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Спосіб №7.Організуйте соціальний захід

Йдеться про заході, спрямованому на суспільну або спортивну складову життя, наприклад, велогонка або масовий забіг. Воно може бути приурочено до події державного або місцевого значення, до свята.

Ви зможете задіяти велику кількість потенційних клієнтів, яких об’єднує ідея. У вас буде чудова можливість продемонструвати свій товар як прямим, так і непрямим чином.

Спосіб №8. показуйте приклад

«Живіть» своєю ідеєю. Фахівці з вибудовування відносин кажуть, що ви без особливих зусиль зможете залучити однодумців, якщо будете «тусуватися» серед них.

Влаштовуйте корпоративні заходи, походи, відвідуйте уроки танців і викладайте інформацію в блозі і соцмережах.

Люди, яким це цікаво, потягнуться до такої компанії і, цілком ймовірно, що це покладе початок взаємовигідному співробітництву.

Користуйтеся різними маркетинговими каналами.

Контролюйте маркетингову систему. У вас повинно працювати все: і соціальні мережі, і сарафанне радіо. Не допускайте відступів від річного плану, перевіряйте результативність на щоквартальних і щомісячних «точках контролю». Не допускайте відступів від обраної стратегії і вносите зміни тільки в тому випадку, якщо цього вимагають реальні показники: цифри і факти.

Спосіб №9. Ведення корпоративного сайту і блогу

Створення сайту компанії – це один з найефективніше способів залучення клієнтів за допомогою Інтернету. Якщо ваш бізнес пов’язаний з продажами, то корпоративний сайт – це необхідність. Перш, ніж що-небудь придбати, клієнти переглядають різні сайти, щоб «познайомитися» з товаром.

Ваш ресурс може містити, наприклад, узагальнені відомості про пропонований продукт. Припустимо, ви продаєте меблі. У цьому випадку, на сайті можна помістити статті, що містять правила вибору меблів, рекомендації по догляду за нею, інструкції по збірці і т.п.

Знайомлячись з вашими статтями, відвідувачі зрозуміють, що ви розумієте те, про що говорите, є знавцями своєї справи. Крім цього, бажано створити розділи, присвячені самій компанії і вашої діяльності, запропонувати вигідні ціни та надати відвідувачам можливість висловити свою думку у відгуках або коментарях.

Сайт може містити форму оформлення замовлення – це дуже зручно, якщо компанія знаходиться в невеликому місті (є можливість працювати з жителями інших регіонів і міст).

Спосіб №10. Мобільна реклама

Способи залучення клієнтів повинні відповідати вимогу часу. Мобільна реклама – це інновація в рекламній сфері. Суть методу в тому, що рекламні повідомлення приходять безпосередньо користувачеві на телефон. Причому, з кожним роком цей канал стає все цікавіше і креативніше (змінюється не тільки формат, але і способи комунікації).

Існують наступні інструменти мобільного маркетингу:

 • реклама в мобільних версіях сайтів;
 • банери і тулбари в мобільному Інтернеті;
 • рекламні оголошення в мобільних додатках;
 • реклама на тематичних сайтах;

Максимальне збільшення потоку клієнтів

Існує більше 1000 способів збільшити потік клієнтів і наростити обсяги продажів. Їх правильне використання дозволяє отримати нескінченну кількість покупців і необмежені продажу. Однак в реальності клієнтів отримують тільки ті компанії і підприємці, які використовують відповідні під їх бізнес способи, причому на системному рівні.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Якщо прийти в безвітряну пору до спокійного озера і кинути в нього камінь, він створить на водній гладі хвилі. Однак ненадовго. Аналогічно і в бізнесі. Якщо потрібен постійний безперервний потік клієнтів, потрібно вибудувати систему, яка буде їх генерувати. Самі по собі він не з’являться. Тільки система дає максимальний результат з мінімальними витратами.

Збільшення потоку клієнтів – серйозна робота. Не існує несистемних, розрахованих навмання способів довготривалого збільшення потоку клієнтів. Кілька разів може пощастити, але розраховувати на постійне везіння не варто. Щоб побудувати систему, потрібно розуміти, як це робити, володіти технологіями і користуватися рекомендаціями фахівців, які запропоновані нижче.

Способи збільшити потік клієнтів

Живу в невеликому містечку Пересвет. Так як у мене маленька дитина, довелося перейти на роботу на дому, де займаюся масажем і доглядом за обличчям. Шукаю нові способи збільшити потік клієнтів, так як «сарафан», який я використовую, працює дуже повільно і нестабільно.

Клієнтів не вистачає. Заробляю близько 20000, чого мені мало. Хотілося б вийти хоча б на 60000. Шукала фахівців, які допоможуть збільшити приплив клієнтів і закріплять результат. У підсумку потрапила на Ваш сайт.

Чим ви можете мені допомогти в моїй ситуації, і яка буде ціна вашої допомоги.

Анастасія

Перш за все, треба конкретизувати і візуалізувати мета, щоб стало зрозуміло до чого варто прагнути. Припустимо, один клієнт приносить вам заробіток в 1000 рублів. Відповідно, щоб почати заробляти 60000 рублів на місяць, потрібно навчитися знаходити 60 клієнтів на місяць. Якщо 60 поділити на 30 днів, виходить, що в день потрібно 2 клієнта. Де їх знайти? Варіантів є рівно 2.

Перший спосіб збільшити потік клієнтів – безкоштовний партизанський маркетинг. Даний підхід передбачає, що ви не будете витрачати гроші на залучення клієнтів, або ж витратите дуже мало, в чому його великий плюс. Однак є в ньому і величезний мінус – вам доведеться все робити самій. Самостійно доведеться підібрати канали просування, розробити і поширити по ним рекламу.

Другий спосіб збільшити потік клієнтів – платний маркетинг. Даний спосіб передбачає передачу всіх завдань з пошуку клієнтів маркетологу на аутсорсингу. Маркетологу доведеться платити невеликі гроші, але вам не треба буде витрачати свій дорогоцінний час на те, щоб шукати клієнтів. Ви отримаєте потік готових клієнтів, а весь свій час витратите на заробіток грошей.

Максимальний потік клієнтів

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Якщо грошей мало або зовсім немає, то перший час можна використовувати партизанський безкоштовний маркетинг. Каналів в його рамках багато: тематичні форуми, дошки оголошень, соціальні мережі, оголошення на стовпах і в під’їздах, закид візиток в поштові скриньки і так далі. Клієнтів він призводить, але небагато. Великий його мінус – багато часу доведеться витрачати на пошук клієнтів.

Якщо хочете максимум часу витрачати на заробляння грошей, тоді доцільно використовувати аутсорсинг маркетингу

Якщо хочете максимум часу витрачати на заробляння грошей, тоді доцільно використовувати аутсорсинг маркетингу. Даний спосіб отримання клієнтів вибирає більше 90% бізнесменів. Він в принципі не сильно дорогий, тому в підсумку виходить дуже вигідно. Витратите трохи грошей, але позбудетеся від десятків проблем, що викликають головний біль і нервування.

Як ви вже зрозуміли, якщо звернутися за допомогою до професіоналів, можна легко збільшити потік клієнтів. Що стосується конкретних способів, то з власного досвіду можу сказати, що найбільше число клієнтів зараз призводить система продажів у вигляді недорого Лендінзі (обійдеться приблизно в 15-20 тисяч російських рублів) і ефективної контекстної реклами, або таргетированной реклами в соціальних мережах.

Автор консультації: Павло Берновіч

Потрібна додаткова інформація про те, як підвищити ефективність маркетингу? Перейдіть в консультатеку з маркетингу та читайте готові безкоштовні консультації. Якщо не знайдете відповідь на своє питання, можете отримати персональні консультації з маркетингу. Хочете отримати консультацію зі свого питання? Тисніть «задати питання».

Як налаштувати постійний потік клієнтів з Інтернету

Як створити постійний потік клієнтів з інтернету - 7 робочих способів

Ви постійно відволікаєтеся на продажу і залучення клієнтів, замість того, щоб займатися продуктом? Продажі нестабільні, і покупці тобто, то їх немає? Давайте розберемося разом, як налаштувати постійний потік клієнтів з інтернету в ваш бізнес.

Ваше рішення – це маркетинг

Маркетинг – це те, що зробить потік клієнтом вічним. Якщо останнім часом у вас не було часу займатися просуванням, або це всього лише одна з тисячі функцій, за яку ви відповідаєте – чи не дивно, що ви зіткнулися з нерегулярними продажами.

В еру digital просування, до якого звикли наші батьки – реклама в друкованих ЗМІ, на телевізорі або на листівках, вже не працює. Інтернет-маркетинг – це те, що результативно! Якщо вважаєте, що це не так – значить, ви входите в ті 40% бізнесменів, які зізнаються, що їхня стратегія просування неефективна. Але це можна і потрібно змінювати.

стратегія просування

«Як стратегію напишеш – такі результати і отримаєш», – говорить PR-директор моєї компанії iPromo, Юлія Панеция.

Більшість бізнесменів з часом розуміють, що разові, хаотичні дії не принесуть результату. Тоді стає очевидним, що потрібна стратегія. Але стратегія повинна бути якісною.

Розробка і впровадження стратегії просування, згідно з нашою технологією, складається з таких елементів:

Тип бізнесу

Визначаємо, діючий бізнес або стартап, які обороти – малий або середній бізнес, наскільки вузька ніша.

Маркетплейс

Це місце комунікації з клієнтом. На цьому етапі потрібно розробити ідеальне поєднання платформи і механіки взаємодії зі споживачем.

позиціонування

Розглядаємо, як подають себе і на чому виграють конкуренти. Відштовхуючись від цього, виробляємо Унікальна торговельна пропозиція.

усвідомлення

Впроваджуємо систему усвідомлення клієнта. При здійсненні покупки споживач рухається по шкалі усвідомлення від «руйнування» до «розуміння».

Цільова аудиторія

Максимально детально описуємо цільову аудиторію. Враховуємо не тільки демографічні особливості та інтереси, а також їхні проблеми, страхи, потреби, пов’язані з діяльністю бізнесу.

канали просування

Комплексний підхід до просування: медійна і контекстна реклама, е-мейл, соціальні мережі, SEO.

Автоматизація

Кожен крок маркетингової воронки автоматизований – вам не потрібно піклуватися про те, наскільки добре працює той чи інший етап. Просування і сейлз крокують поруч – воронка маркетингу інтегрована з лійкою продажів.

Чого за допомогою такої стратегії можна домогтися

Розробивши актуальне позиціонування і Унікальна торговельна пропозиція, клієнтам стане зрозуміло, чому ви виділяєтеся, чому варто вибрати саме вас.

Потім за допомогою каналів просування формується знання про ваш продукт, схильність, перевагу. Деталізувавши свою цільову аудиторію, легше буде розробляти рекламні кампанії, знаючи, на які болі ЦА можна «тиснути» і які проблеми і як вирішувати своїм продуктом.

Просування не тільки розповідає клієнтам про ваш продукт і формує знання про нього, а й залучає нових споживачів – а постійні нові звернення потенційних клієнтів дають впевненість в завтрашньому дні.

Філіп Котлер, авторитетний теоретик і практик в маркетингу твердить: «Стратегія маркетингу перетворює« явний провал »в сенсаційний успіх».

Котлер наводить як приклад фільм Paramount, якому критики віщували провал через відсутність значної сюжетної лінії. Завдяки правильному просуванню: ранній рекламі, запусків відрізків фільму на музичному каналі (фільм про танці), програванні саундтреків на радіо – «Залишитися в живих» приніс студії гарний прибуток. Касові збори в США склали 64 892 670 дол.

Формула цифрового маркетингу

Ми пішли ще далі, автоматизувавши все до останньої деталі.

Створили програму, грунтуючись на опрацьованих практиках понад 100 тисяч успішно проведених промо для понад 50-ти тисяч представників середнього і малого бізнесу.

Як це рабоетает? Ви вводите дані про свій бізнес – і отримуєте персональну програму просування на 7 місяців. Чим достовірніше дані і чим і їх більше – тим ефективніше спрацює формула в вашому бізнесі.

Чому це зручно

 • Ви не витрачаєте свій час на турботи про просування: таким чином, у вас звільняються ресурси на поліпшення продукту, управління цілями компанії, створення сильного бренду.
 • Ви отримуєте налагоджений механізм – все, що потрібно, найняти кілька фахівців, які зможуть успішно його підтримувати.
 • Секрет вічного потоку клієнтів – в правильній стратегії просування, успішне впровадження і підтримки цифрового маркетингу.
 • Довірте це професіоналам, і отримаєте крутий результат.

Як збільшити потік клієнтів? Топ-3 способи по збільшенню потоку клієнтів

Існує дуже багато способів по збільшенню кількості клієнтів для вашого бізнесу, починаючи від безкоштовних способів і закінчуючи платними і найефективнішими. Всі способи працюють так чи інакше, але десь одні способи працюють краще, інші гірше. Але щоб це зрозуміти, необхідно спробувати їх все. А щоб спробувати, потрібно їх знати і хоч трішечки розбиратися.

Як створити Постійний потік КЛІЄНТІВ з інтернету - 7 робочих способів

Підемо по порядку. Уявімо, що у нас зараз взагалі туго, клієнтів взагалі немає, криза в країні і ніхто купувати не хоче.

Як створити потік клієнтів?

Найпростіша, але в той же час основна думка створення потоку клієнтів полягає в тому, що ваші потенційні клієнти повинні дізнатися про вас, про вашу компанію, що ви пропонуєте.

Якщо раніше магазинів було раз два і все, то зараз доводиться жорстко конкурувати в цій величезній масі. Тому дуже важливо бути помітним. Це стосується перш за все вивісок, вітрин, покажчиків і т.д. Я думаю ці речі і так все знають і роблять.

Але давайте зануримося в ті речі, які мало хто робить.

Топ дієвих способів по збільшенню потоку клієнтів.

Спосіб №1. Холодні дзвінки

Почнемо саме з цього способу, тому що він найпростіший, найдоступніший, майже у кожного в офісі є телефон, ну або на крайній випадок стільниковий, найрідкісніший спосіб. У Росії не прийнято займатися холодними продажами по телефону, в той час як в Європі або США багато фірм роблять за рахунок такого способу основну частину свого прибутку.

Щоб почати використовувати його необхідно взяти трубку, набрати номер телефону і продати товар або послугу. Все просто як раз два три. Але насправді не все просто.

Коли починаєш дзвонити тебе відшивають, посилають, кидають трубку і так далі. І продзвонивши 10 номер або ж навіть 20 номер, ти розумієш, що це не працює. Саме тому в Росії такий спосіб поки що не популярний. Тому що дуже стресовий.

Лише ті, хто, відключаючи емоції, продовжують дзвонити, домагаються свого.

У чому плюси: Якщо ви продзвонили не номер 100 або 200, а весь тиждень не відривалися від телефону, ви навчитеся під кінець тижня продавати свої товари і послуги так, що не буде робити це за всяку продажник. З’явиться впевненість під час зустрічей і розмов, і угоди стануть полягати частіше.

У чому мінуси: Дуже стресова діяльність. Після перших 10 вам моторошно набридне чути «ні» по телефону. Настрій впаде і руки опустяться. Після 50 осіб, почнете перемикатися на інші завдання. Після 200, швидше за все закинути цю справу до кращих часів, які швидше за все не настануть.

Наші рекомендації: Ну і щоб все було гладко і без стресу є маленький чит-код. Для холодних продажів наймають дівчинку звонільщіцу, чиїм завданням буде не опускати телефон протягом дня. Усе. Холодні дзвінки пішли – пішли і зустрічі, угоди, замовлення.

Спосіб №2. Робота з базою клієнтів

Під словами база клієнтів необхідно розуміти тих клієнтів, які колись контактували з вами, здійснювали покупки або просто залишали заявки. Її ще називають передплатна база клієнтів.

Так ось, робота з базою клієнтів може здійснюватися кількома способами. І навіть такий спосіб як холодний дзвінки тут теж працює. Правда це вже не холодний дзвінки, а скоріше теплий. Адже людина, яка у вас щось купив, більш імовірніше піде на нову угоду з вами, ніж той, який ще не знає про вас. Інші способи – це email розсилки і навіть sms розсилки.

Але не плутайте розсилку зі спамом. Це не спам, тому що це ваші клієнти, це вони залишали у вас контакти. Так чому б ними не скористатися.

Мінуси: Повинна бути зібрана база, зручному, добре читається. Тому що, якщо бази немає, то і розсилати нікуди або дзвонити.

Плюси: Вже говорив, але ще раз повторю. Повторно зробити продаж клієнту набагато простіше, ніж зробити продаж незнайомому людина. Ми не беремо до уваги компанії, у яких одноразові послуги, хоча і в них теж можна придумати як використовувати свою базу для збільшення прибутку.

Рекомендації: Якщо робите розсилку, не робіть її сильно часто. Дуже добре працюють розсилки з акціями. Запустили акцію, повідомте своїх клієнтів про неї. Те ж стосується і обдзвону.

Спосіб №3. Створити сайт і запустити рекламу

Досить-таки дивно. Адже зараз кожен другий прагне запустити свій сайт. Зараз вже багато хто став розуміти, що сайт є необхідною частиною для залучення клієнтів. Хоча є й такі, хто взагалі не розуміє навіщо він їм і працюють по-старому.

Всі розуміють, що сайт необхідний, але мало хто уявляє, що з ним робити. Основна маса зупиняється на стадії створення сайту. Запустили сайт і все. Тому сидять і чекають, мовляв ось-ось клієнти попруть. Так мало того, що вони просто сидять і дивляться на цей сайт, так вони ще й замовлять найдешевший, і чекають що з сайту до них підуть продажу.

Розвінчаємо міфи – після створення сайту клієнти не попруть. Навіть через рік його існування – НЕ попруть. Все просто, сайтом треба займатися, або Вам хтось продає потрібно рекламувати. Сайт в інтернеті – це як вивіска в магазині.

Якщо її не повісити, там, де люди ходять, то і толку не буде. А якщо на сайт не пустити потік людей, то ніхто і не дізнається, що у вас сайт з’явився. Хіба що дубль Гіс запитає при реєстрації фірми в каталозі карт.

Тому разом з сайтом необхідно і за морочитися з просуванням або рекламою.

Мінуси: Найголовніший звичайно – це оплата. За це доведеться заплатити. Так, звичайно є і безкоштовні конструктори сайтів, і рекламу можна самому своїми руками зробити, але це вийде рівно також, як якщо б ви самі собі одяг шили.

Плюси: Це, напевно, найефективніший спосіб збільшення потоку клієнтів, так як можна охопити набагато більшу аудиторію клієнтів, ніж в попередніх способах. Та й сайт буде працювати без вашого втручання довгий час.

Рекомендації: Є кілька способів реклами в інтернеті і тому під кожен спосіб будуть підходити різні типи сайтів. Не можна, наприклад, сайт, зроблений для контекстної реклами просувати через SEO, і навпаки. Враховуйте це.

Після виконання всіх 3 способів ви знайдете відповідний для вас найбільше. Його і варто розвивати, але також не варто забувати і про інші способи.

Підводячи підсумки можна додати, це не повний список. Є й інші способи по збільшенню потоку клієнтів, які так само хороші, як і ці 3. Але ці три є лідерами у своїй галузі і їх найпростіше взяти і зробити. Тому ми почали з них. Надалі, ми обов’язково напишемо про інші способи. Так що залишайтеся з нами і стежте за новинами.

А компанія Somarketing бажає вам успіхів у приведенні цих способів в ваше життя. Якщо у вас виникли питання, ви можете зателефонувати нам, і ми вас проконсультуємо, якщо звичайно будемо мати таку інформацією.

Як створити потік клієнтів з Instagram

 • Стаття обов’язкове для прочитання якщо ти:
 • – виробник (меблі, предмети інтер’єру, посуд);
 • – фотограф або художник;
 • – робиш своїми руками щось дуже красиве і хотів би це продавати;
 • – ведеш подорожні нотатки мандрівника, хочеш бути блогером;
 • – маєш локальний бізнес (нігтьової сервіс, перукарню, студію візажу);
 • – навчаєш і консультіруешь людей;
 • – хочеш створити тематичне співтовариство.

Знайшов себе? Давай продовжимо.

 1. Думаємо, ти вже працював з клієнтами через інтернет і вже чув про великі можливості в Instagram’e. А тим більше вже спробував використовувати його для просування бізнесу, але зіткнувся з такими проблемами:
 2. – Витрачаєш вагому суму на рекламу, але продажів майже немає.
 3. – Витрачаєш велику кількість часу на контент, просувати його, але клієнти не йдуть.
 4. – У тебе вже є передплатники, але жоден з них не взаємодіє.
 5. Як же це зробити?
 6. Так як ми любимо практичні методи, напишемо схему як ми самі це робимо.
 7. Приємного читання!
 8. Що важливо знати про Instagram?

Російські користувачі проводять на 15% більше часу в Instagram і на 23% активніше, ніж в середньому, по світу. Один російський користувач заходить в мережу 15 раз в день. 70% користувачів цієї соціальної мережі жінки. Аудиторія досить молода – основне ядро ​​від 18 до 26 років (Статистика від Digital Native).

Взагалі потрібно взяти до уваги, що рівень залучення користувачів в Instagram вище, ніж в інших соціальних мережах. У ньому працює дуже проста формула: Розважати -> Просувати -> Продавати. Спочатку ми закохуємося в себе передплатників, потім утримуємо їх, а тільки потім продаємо.

Так як же це зробити?

Крок №1. Визначити свою ЦА і Аватар «Ідеального Клієнта»

Мета цього кроку, щоб ти дізнався свою аудиторію, щоб кожен твій пост бив прямо в точку. Але більшість не приділяє увагу «Визначенню цільового клієнта». Майже всім компаніям пофіг на свого клієнта, на його інтереси і болю. У них є продукт, і вони хочуть його якомога швидше втюхати.

«Стратегія Купи-купи-купи» у всій своїй красі. І в 9 з 10 компаніях вона вже перестає давати плоди. І тим більше вона не працює в інстаграме. У людей виробилася банерна сліпота, людей нудить від втюхування. Прийшов час вибудовувати «Довіра» та «Довірливі стосунки зі своїми клієнтами».

 • Крок №2. Постав мету і визначитися з типом аккаунта
 • Виконавши крок №1, визнач для себе, чого саме чекаєш від соціальних мереж?
 • – Оффлайн і онлайн продажу.
 • – Прокачування особистого бренду.
 • – Створення тематичного співтовариства.
 • – Отримання трафіку.
 • Визначившись з метою, подумай який тип аккаунта підійде для залучення потенційних клієнтів?

– Вітрина – самий простецький. Тільки магазин, викладаються товари і вартість.

 1. – Іміджевий – товари + контент навколо товару
 2. – Тематичний – створюється спільнота
 3. – Особистий бренд – просування свого бізнесу через особистий бренд
 4. – Трафік акаунти – основне завдання перетворювати передплатника в клієнта
 5. Крок №3. оформлення
 6. – Логін

Придумай простий і зрозумілий логін, який буде відображати назву компанії або суть бізнесу. Так, назва потім можна поміняти, але ті люди, які тебе вже запам’ятали, потім просто не зможуть знайти аккаунт. Тому відразу роби добре.

– Аватар

Якщо у тебе немає аватара, будь готовий, що тебе візьмуть за бота. До того ж, картинка допомагає знайти тебе серед акаунтів, які видаються по тому ж пошуковому запиту. Справа в тому, що Візуалка сприймається легше, ніж текст.

Коли людина не пам’ятає логін, він починає в пошуку набирати початок. Наприклад, у тебе супер-класні дивани, а логін @ divannyi.geroj. Людина забув, як це пишеться, і набирає divan. Уявляєте, скільки пошук видасть цих диванів? Багато – це слабо сказано.

І ось тут аватар допоможе вас згадати.

– Ім’я облікового запису

Ім’я облікового запису, як і логін, індексується в пошуку. Тому тут так само варто використовувати ключові слова. Ти можеш використовувати російську мову, смайли, символи, але на все про все 30 символів. По суті треба дати визначення власного бізнесу в двох-трьох словах. Іноді це дуже непросто зробити, але від цього залежить, чи зрозуміють люди, чим ти займаєшся чи ні.

– Опис

В поле “про себе” ви повинні зробити міні-презентація вашого бізнесу, використовуючи всього 150 символів. Основним завданням буде донести ваші ключові переваги і головні відмінності. Визначити тематику аккаунта.

– Активна посилання

Активне посилання – поки що єдина працююча посилання в Інстаграм. Можеш перевести клієнта на Лендінгем або на групи в соцмережах, щоб закрити його на покупку.

Крок №4. контент

Ми ділимо контент на три групи:

– Інформативний контент – той, який доносить передплатнику інформацію про продукт / послугу. У чому суть бренду? Який асортимент? Яка ціна? Як купити? Доставка? Переваги? Команда?

– Розважальний контент – це пости, які змушують користувачів посміхнутися, стимулюють його залишати коментарі та ділитися публікаціями. Наприклад, вдалий жарт, добірка рад, опитування.

– Продає контент – це публікації, які стимулюють користувача зробити покупку. Найчастіше, містять заклик до дії. Наприклад «Зайди на сайт і дізнайся деталі», «Зробити замовлення можна, клікнувши на посилання в описі профілю» і так далі. Пости можуть бути інформативно-продають і розважально-продають. За кількістю: 40% – інформативні, 30% – ті, хто розважає, решта – продають.

 • Крок №5. просування
 • Способи просування в Instagram існують різні. Умовно їх можна розділити на кілька груп:
 • Білі методи просування в Instagram:
 • – Giveaway

Конкурс, розіграш або giveaway, мабуть, один з найпростіших білих методів просування.

Його суть полягає в тому, що ти обіцяєш користувачам шанс отримати подарунок за те, що вони зроблять репост вашої фотографії, відзначать вас під фото або запросять до участі друзів.

Якщо у тебе вийде підібрати хороший приз і він потрапить в свою цільову аудиторію, то є всі шанси зробити конкурсний пост вірусним. Його будуть постійно репоста і в акаунт прийде величезна кількість нових передплатників. Що й треба було.

– Подарунки знаменитостям і популярним блогерам

Як люди в інстаграме дізнаються про акаунти тих, з ким не знайомі в реальному житті? Вони бачать в своїй стрічці пости, де розповідається про ці акаунтах.

На знаменитостей і популярних блогерів підписано велику кількість людей. Це означає, що якщо знаменитість про кого-то напише, про цю людину відразу дізнається купа народу.

Як змусити знаменитість або популярного блогера написати про тебе, якщо ви не друзі? Подружитися з ними!

– Флешмоби та марафони

Іноді люди в соцмережах страждають від відсутності фотографій. Начебто хочеться залити щось в Instagram, а нічого! Тому флешмоби (наприклад, # покажісебявдетстве) і марафони (наприклад, # ігра_вишівальний_марафон) користуються великою популярністю.

Крім того, важливу роль відіграє і психологічний аспект причетності до чогось масштабного і залученості в групу однодумців. Як правило, для участі в марафоні або флешмобі потрібно поставити під фотографією спеціальний тег і згадати того, хто все це затіяв.

Таким чином той, хто запустив марафон отримує велику кількість згадок від різних користувачів.

– SFS, взаімопіар

Люди розповідають про вас в надії на те, що і ви про них теж розповісте. Тут вам не потрібно витрачатися взагалі ні на що, але, тим не менш, ви ризикуєте втратити передплатників, влаштовуючи SFS занадто часто, тому що це затія всім смертельно набридла.

Взаімопіар – це теж свого роду SFS, але не настільки явне. Тут ви домовляєтеся з одним конкретним обліковим записом: ви розповідаєте про нього, він розповідає про вас. Якщо правильно і красиво оформити пост, реклама може бути зовсім не помітною.

– Реклама

Рекламу можна купувати в паблік, у популярних блогерів і у зірок. Щоб домовитися про рекламному пості, можна зв’язатися з адміністратором безпосередньо, а можна скористатися спеціальними біржами.

Як і всюди, реклама в Instagram багатьох дратує. Люди не хочуть бачити її в своїх стрічках, лаються і іноді відписуються. Так само є таргетована реклама.

Ви задаєте параметри ЦА і вона з’явиться в стрічці у відповідних акаунтів.

Сірі методи просування в Instagram

– массфолловінг і масслайкінг

Массфолловінг – це масова підписка на інших користувачів. Таким чином залучаєте увагу. Побачивши нового передплатника, користувач з великою ймовірністю зайде на твій аккаунт і, цілком можливо, підпишеться у відповідь.

У цій схемі спрацьовує психологічний прийом «правило обміну», який Роберт Чалдини описував у своїй книзі «Психологія впливу».

Але варто враховувати, що подібна «відповідна підписка» погано працює з відвертими бізнес-акаунтами, де публікується тільки продає контент. У Instagram з’явилося дуже багато ботів і дублюючих один одного профілів, які підписуються десятками в хвилину.

В цьому випадку фоловінг не викликає інтересу і відрізняється низькою конверсією. На такі акаунти люди якщо і заходять, то тільки заради того, щоб натиснути кнопку «поскаржитися» і заблокувати.

Масслайкінг викликає менше роздратування. При такому способі просування ви тільки ставите лайки, без передплати.

Чорні методи просування в Instagram

– Купівля офферов

Оффер – це люди, які підписуються на аккаунт за гроші. Це даремні передплатники, бо вони не будуть у вас нічого купувати, лайкать або коментувати. Але вони можуть «додати ваги» вашого профілю.

Коли людина заходить в профіль і бачить 30K передплатників, навряд чи він стане розбиратися і вираховувати, наскільки живі ці передплатники. За розкрутку таким методом можна отримати бан. Крім того, як правило, оффер – це порожні, неживі акаунти, які час від часу видаляє сам Instagram під час своїх зачисток.

Таким чином ти можеш купити мільйон передплатників і через пару тижнів залишитися з десятком, тому що Instagram всіх видалить.

– Спам

Спам використовують для просування всього, чого завгодно. Його надсилають і в електронну поштову скриньку і опускають в залізний в під’їзді. У Instagram спам теж є. Як правило, спам залишають в коментарях до фотографій, але буває, що надсилають і в директ. Щоб отримати повідомлення в директ від людини, яка не є вашим другом, вам потрібно увімкнути надсилання вам фото.

Тобто в даному випадку користувач може заблокувати вхідний спам, навіть не читаючи його. Зазвичай спам розсилають спеціально створені для цієї мети профілі, які створюються десятками і навіть десятками банятся. Крім того, враховуйте, що спам-коментарі можуть впливати не тільки на блокування облікового запису, а й на імідж твого бренду.

Люди не люблять не тільки спамерів, але і тих, хто користується їхніми послугами.

підсумок

Ми допомогли клієнтом пройти через це і можемо точно сказати Instagram – працює і дійсно став повноцінним джерелом доходу для багатьох підприємців і компаній.

Як і будь-який інший інструмент просування, Інстаграм вимагає комплексних злагоджених дій, продуманого підходу. Це велика праця. Але плоди цієї праці не змусять себе чекати.

Включайте Інстаграм в свою маркетингову стратегію, робіть його повноцінним каналом продажів, монетизує свої блоги, розвиваєтеся і нехай у вас все вийде.

І поділися цією статтею, якщо було корисно!

Як збільшити потік клієнтів?

Лідген – діяльність компанії в результаті якої формується потік клієнтів. Спочатку ви наганяє трафік, потім вже обробляєте цей трафік, роблячи з потенційного клієнта – реального.

Плюси лідогенераціі • Відразу купувати готові не всі клієнти їх потрібно підводити до покупки. • Якщо ваша пропозиція цікаво, клієнт до нього повернеться в момент появи потреби. • лідогенераціі формує багатоступінчасті продажу.

• Зараз вже складно продавати товари або послуги в лоб.

У чому особливості багатоступеневих продажів • Поступове підведення до покупки -м’яке. • Ви показуєте свою експертність і відкритість. • Ви можете показати клієнту весь спектр послуг. • Ви підігріваєте клієнта і нагадуєте про себе до моменту пострілу.

• Клієнти можуть привести до вас своїх знайомих, якщо їм самим це зараз не актуально.

Приклади одноступінчатих продажів • Пряма реклама, яка б’є в лоб. • Розсилка пропозиції. • Сайт компанії. • Виступ. • Флаєри. • Контекстна реклама.

Одноступінчаті продажу не дають можливість людям повірити вам, подружитися, стати вашим фанатом.

Мінуси одноступінчатих продажів • У вас з клієнтом відбувається лише один дотик, далі, він вас може і не зустріти. • Вас просто не запам’ятають.

• У разі виникнення потреби, він про вас і не дізнається.

Плюси багатоступеневих продажів • Вас дізнаються, довіряють, пам’ятають. • Ви нарощуєте свою базу контактів.

 • • нарощувати базу потенційних рекомендувачів.
 • Три кроки для побудови потоку клієнтів
 • Перший крок Запропонуйте щось безкоштовне для початку взаємодії
 • Другий крок Давайте і корисну інформацію і розбавляйте її пропозицією своїх послуг.
 • Третій крок Увімкніть їх в свою розсилку, де вони будуть отримувати користь і бонуси.
 • Прийде час і вони замовлять ваші послуги.

Етапи взаємодії з потенційними клієнтами • Рекламуйте безкоштовну інформацію. • Виробіть механізм збору контактів. • Автоматизуйте розсилку корисної інформації. • Пишіть продають тексти.

• Плануйте розсилку.

Використовуйте для просування інтернет • В інтернеті реклама коштує дешевше. • Широка аудиторія. • Можливість автоматизації процесів. • Контекстна реклама і таргетинг.

• Блоги, соціальні мережі, форуми.

Як створити багатоступінчасті продажу на сайті? 1. Створіть пропозицію магніт – безкоштовний перший крок. 2. Впровадити форму захоплення контактів. 3. Заплануйте послідовність розсилки.

4. наганяє відвідувачів на форму.

Залізний потік. Як створити потік Клієнтів, користуючись ресурсами – Сайт по бізнесу TRIZ-RI

Згідний з ОБРОБКОЮ ОСОБИСТИХ ДАНИХ

Нью-Йоркська фірма «Об’єднані планети. Комісійний продаж »займається продажем прав на рибну ловлю на Венері і Марсі. Ділянка берега венеріанського або марсіанського «струмка» довжиною 50 метрів коштує близько 10 доларів. Інша справа, що струмків на згаданих планетах днем ​​з вогнем не знайдеш, але це фірму не бентежить. «Справи у нас йдуть непогано», – заявляв в інтерв’ю представник фірми. – Ми робимо до 70 угод в день ».

ДЖЕРЕЛО: «Вокруг света», № 4, 1980

В обох наведених вище випадках з ресурсами все в порядку. Планетарій спочатку задає напрямок любителям астрономії, а назва «Об’єднані планети.

Комісійний продаж »позиціонує любителів фантастики, так як в даному жанрі літератури ця вивіска вже використовувалася не раз і неабияк старої.

Задоволені Клієнти роз’їжджаються по домівках, ставши не ким-небудь, а землевласниками, чи то пак, марсовладельцамі і венеровладельцамі … Розповідають про цю подію друзям і знайомим, породжуючи вторинні потоки і вторинну рекламу.

Частина третя (ПОТОКИ)

Скажіть, будь ласка, кому потрібна одна, окремо взята молекула води? Мабуть, потрібна тільки окремо взятому фізику.

Але коли фізик бере склянку і підставляє його під точно спрямований струмінь, він користується конкретним властивістю частинок – рухатися в одному загальному напрямку. Спільна дія або рух об’єднує не тільки потоки частинок, але і людей.

А так як слово «потоки» стало ключовим на попередніх сторінках, то далі мова піде про них самих, а також про їх особливості.

У наведених вище прикладах використовуються два варіанти підходу до організації потоків:

1. Основний потік вже існує, знаходиться, так би мовити, у зовнішньому середовищі і є головним ресурсом. Орієнтуючись саме на його потреби, відкриваються нові фірми, закуповується і виготовляється обладнання.

Особливо добре видно, як налагоджені державою і ринком грошові потоки обростають шахрайствами, як днища кораблів – черепашками. Одного разу один з авторів цієї статті випробував на собі їх силу.

У Ризі на вулиці, поруч з пунктом обміну валюти, пропонувалися долари на більш вигідних умовах, ніж в пункті. Було продано величезна кількість фальшивих доларів. Але коли міліція схопила за руку спритних шахраїв, виявилося, що в їхніх діях практично немає складу злочину. Як таке могло статися?

Шахраї на всі претензії міліції пред’явили вагомий аргумент: на всіх проданих доларах внизу було дрібним шрифтом написано: «фальшивий долар», і вони, відповідно, продавали щось на зразок сувенірів. А в цьому немає складу злочину.

Остап Бендер цілком міг би взяти це двісті першим способом чесного відбирання грошей у населення. Він вдався саме тому, що був організований з урахуванням всіх, без винятку, правил організації потоків.

2. Продовжуючи «повість про потужних потоках», згадаємо туризм. «Полювання до зміни місць» в наші дні перетворилася в «добровільний хрест» багатьох. Стало можливим поява навіть деяких специфічних професій, народжених бажаннями Клієнтів.

В Італії потоки туристів незліченні, а число любителів старожитностей, щороку проїжджають через італійську землю, перевищує число корінних жителів. І предмети старовини знаходять мало не щодня, причому масовим тиражем. Ваза чи інший виріб виготовляється за античним зразком і закопується на півметра в землю.

Закопують його не чистять землею, а перемішують з сіном і кінським гноєм. Потім протягом 25 днів поливають лугом. В результаті виходить справжня патина – найтонша плівка зеленуватого або коричневого відтінку, що утворюється на поверхні мідних, бронзових або латунних виробів в результаті тривалого окислення металу.

Сотні людей в Італії заробляють на життя мистецтвом перетворювати щойно виготовлені речі в «предмети античної старовини». Туристи охоче купують ці вироби, не здогадуючись про підробку і радіючи «вдалому» придбання.

Кожен вид старожитностей культивується в певній галузі Італії. «Грецькі» мармурові статуї надходять з Калабрії, бронзові статуетки – з Апулеи, «стародавні» монети – з Сицилії.

Навіть музейні працівники нерідко попадаються на вудку фальсифікаторів.

ДЖЕРЕЛО: «Знання-сила», № 3,1982

Це не двісті другий спосіб з колекції Остапа Ібрагімовича. Це – закономірність.

Якби внести аналогічні приклади у світовій каталог винаходів, в який-небудь новий розділ, наприклад «Винаходи в області бізнесу» (саме такими вони і є), то формули, що описують їх, виявилися б схожими: існує потік – йому пропонують товар або послугу , що задовольняє одну з потреб, на основі якої він (потік) і створюється.

… Якщо через селище проїжджають без зупинки автобуси з туристами, які бажають оглядати околиці і дивуватися – надайте їм «об’єкт бажання». Або безліч об’єктів.

І тоді, як уже не раз говорилося, «матеріальні блага поллються до Вас потужним потоком». Заведіть тисячі такс, а потім прихильно надайте здивованим туристам погуляти з Вашими собаками.

Саме таку послугу стали пропонувати в Баварському селі Гегрвайс, що нараховує всього 600 жителів.

ДЖЕРЕЛО: «Знання-сила», № 4,1974

І це правильно.

Однак існує й інша ситуація. Коли основний, що живить потік повністю розібраний, розділений, навіть вичерпаний, кількісні його ресурси закінчуються. Настає час розділити його на сегменти за будь-якою якісною ознакою. В результаті відбувається переструктурування потоку.

Попереднє, довільно склалося обмеження (на даний момент себе исчерпавшее) перестає бути значущим. У той же час, знову виник потік часто органічно включає в себе представників «постарілого».

Ця закономірність лежить в основі такого повсюдно поширеного явища, як конкуренція, а стосовно до реклами носить назву «відбудови від конкурентів».

Наприклад, серед любителів альпінізму є бажаючі отримати титул «Сніжного барса», які просто так на «непрестижну» вершину не приїдуть. Необхідно надати їм «об’єкт бажань», надайте послугу і повідомте про це всім всілякими рекламними засобами.

Жителі швейцарського села Саасгрунд теж знайшли потік, який називається «альпіністи», і вирішили подарувати країні ще одну вершину-четирехтисячніков, оскільки лише такий висоти вершини вважаються серед альпіністів престижними.

У своєму прагненні залучити більше любителів гірських сходжень вони вміло користуються місцевими ресурсами. Використовуючи те, що і так вже є під руками, вони «надбудовують» знаходиться поруч гірську вершину в 3998 метрів кам’яними плитами до висоти 4001 метра.

Як тільки ця робота завершиться, будуть внесені наступні зміни в туристичні рекламні проспекти і довідники.

ДЖЕРЕЛО: «Знання-сила», № 10,1989

Інший приклад також може служити ілюстрацією наведеного правила.

В одному з театрів французького міста Лімож за вказівкою дирекції встановлено десять особливо широких крісел, призначених для дуже повних людей. Ціна квитків на ці місця не вище, ніж на інші. Цікаво, що місця для товстунів, як правило, розкуповуються заздалегідь і не пустують.

ДЖЕРЕЛО: «Наука і життя», № 12, 1979

Загалом, при правильному використанні ресурсів, новий потік можна отримати з гарантією. Гарантійний талон вам надасть не хто-небудь, а сама Конституція.

Треба просто знати місця, в яких розташовані відповідні статті. Наприклад, маючи право на працю, багато хто стурбований реалізацією права на відпочинок. У сезон відпусток міць цього прагнення стає очевидною.

Приберіть з його шляху тільки ОДНУ перешкоду. НЕ все, а саме одну.

Визначивши причини, що заважають потоку відпускників расхлопаться крилами і покинути рідні місця (виключаючи фінансові проблеми), ми отримаємо кілька сегментів. Далі справа за малим – надати їм необхідні послуги.

З урахуванням цього принципу в Мюнхені з’явився в 1980 році перший у світі готель для … кімнатних квітів.

Його власник пояснив відкриття свого готелю тим, що людям часом нікуди або ні на кого залишити квіти, коли вони їдуть у відпустку, а у нього гарантований прекрасний догляд і увагу.

Це підприємство приносить високі доходи, оскільки за день перебування в «готелі» на 2 тисячі місць з господарів стягується доступна, але досить висока сума.

ДЖЕРЕЛО: «Вокруг света», № 11,1980

Якщо «правило сегментів», сформульоване нами, вірно, то напевно можна знайти не єдиний приклад його аналогічного використання.

Дійсно, на зворотному боці землі, в Норфолку, штат Коннектикут, в тому же 1980 року якийсь Пітер Фальціоне відкрив готель … для риб. «Для тих, хто тримає акваріумних рибок, поїхати у відпустку – ціла проблема, – каже Фальціоне.

– Я ж гарантую моїм постояльцям окремий акваріум зі звичним температурним режимом і будь харчування по їхньому смаку ». Ціни в «рибному готелі» досить високі, проте вільних номерів (а їх всього в готелі 350) майже ніколи не буває.

ДЖЕРЕЛО: «Вокруг света», № 11,1980

Звідси мораль: «Підприємці всіх країн, любите свою Конституцію – джерело потоків!».

Але існує і зворотна ситуація: є «об’єкт» – предмет, колекція, просто купа абсолютно потрібних речей, а ніякого потоку немає. Як бути?

Частина четверта (ОБ’ЄКТИ)

Отже, у нас є об’єкт, а потік Клієнтів відсутня – потрібно його організувати.

Коли англієць Реджинальд Девіс почав збирати камінні труби, друзі попереджали, що через настільки дорогого хобі він вилетить в трубу. Однак цього не сталося.

Навпаки, колекція Девіса стала приносити йому чималий дохід, оскільки старі труби користуються великим попитом у бажаючих мати «справжній старовинний будинок».

А сам колекціонер став загальновизнаним авторитетом, до якого часто звертаються за платними консультаціями.

ДЖЕРЕЛО: «Вокруг света», № 4, 1981

З короткої замітки неможливо з’ясувати, як спочатку розвивалися події.

Звернувся чи до Девісу за консультацією хто-небудь із сусідів і тим самим наштовхнув на думку про комерційне використання старовинних опалювальних систем в сучасних проектах? Або пошук Клієнтів проводився за заздалегідь продуманим планом? Можливі обидва варіанти розвитку подій.

У наявності вирішене завдання: Клієнт сам прийшов, сам сказав, ЩО йому треба і ЯК він має намір ЦЕ застосувати, сам розповів своїм друзям і знайомим про ваші можливості. Тепер можна ставити касу, тому що потік Клієнтів не змусить себе довго чекати.

Яким би неймовірним не здавався описаний вище сценарій розвитку подій, але він один до одного повторився з американським фермером Джессом Різом. Вчені виявили на його ділянці родовище урану низької якості, що не придатного до промислового освоєння.

Це засмутило понадіявшись розбагатіти Різа, але виявилося, що ділянка, володіючи слабкою радіоактивністю, допомагає хворим на ревматизм. Почалося все з сусіда, який, страждаючи на ревматизм, просто попросився полежати спиною на ділянці Різа.

Потім звістка про чудодійний ділянці рознеслася по всій окрузі, і на нещасного фермера обрушилися юрби хворих, яким фермер, по доброті душевній, не міг відмовити. Різ втратив спокій: огорожу зламали, всюди валялося сміття від імпровізованих обідів …

Поміркувавши, Різ, як справжній американець, вирішив все ж якось використовувати родовище. Встановивши плату в 2 долари за сеанс, він заробив за тиждень близько 600 $ …

ДЖЕРЕЛО: «Знання – сила», № 4, 1985

Роль об’єктів, які організовують навколо себе потоки, можуть грати не тільки предмети, а й живі істоти: звірі, птахи, рептилії, комахи.

Після закриття місцевої вугільної шахти і маслозаводу жителі австралійського міста Корумбарра з населенням 28000 чоловік звернулися до свого чудовому ресурсу – гігантського дзюркотливі черв’яка Гіппсленда.

Здавалося, кому, крім натураліста, може знадобитися черв’як? Навіть якщо це єдиний в світі вид, що видає звуки? Звичайно, хлопчакам! Але на кожного з них черв’яків рідкісного виду не напасешся, тому вихід з положення можуть надати «копії»: мультфільми з кумедним героєм, малюнки, іграшки, наклейки, «липучки», «жуйки», календарі тощо Все, що популярно у хлопців, і необхідно використовувати як ресурси. Про дорослих теж не слід забувати, так як саме вони – головна фінансова сила.

Австралійці придумали також і нестандартні ідеї щодо залучення потоків Клієнтів до дзюркотливим черв’якам Гіппсленда.

Крім того що різнокольорові черви цього виду, виготовлені з жувальної гумки, стали всюди з’являтися у вітринах магазинів, в місті в їх честь влаштовується щорічний барвистий фестиваль з парадом і виборами «королеви черв’яків». Ця подія привертає чимало туристів.

З огляду на вигоди подібного підприємства, австралійський уряд виділив позику в 11 тисяч доларів, щоб допомогти виживанню цієї дивної істоти, що врятував місто від економічної кризи.

ДЖЕРЕЛО: «Знання – сила», № 3, 1991

На жаль, часто маркетингові дослідження не можуть підказати, як вчинити з незвичайними товарами або об’єктами, і таким товарам гарантовано висновок: «Повна відсутність попиту». Те ж саме іноді відбувається і з новим товаром, вперше виходять на ринок. У таких випадках перетворюємо проблему в задачу і, користуючись ресурсами, отримуємо задоволення від її рішення.