Як створити свій сайт безкоштовно і швидко – покрокова інструкція

0
217

Може здатися неймовірним, але створити свій сайт самостійно реально всього за один день. Це можливо навіть якщо ви не володієте навичками програмування або іншими спеціальними технічними знаннями. Дотримуйтесь описаної нижче інструкції, і вже через якісь кілька годин у вас буде особистий веб-ресурс з повного нуля.

Різновиди сайтів: який вибрати

Перш, ніж приступати до створення свого сайту, спочатку потрібно визначитися з завданнями, які він повинен виконувати. І вже в залежності від цього вибирати тип веб-ресурсу, щоб він найбільш оптимально підходив для ваших цілей.

Наприклад, серед величезного розмаїття інтернет-порталів, умовно можна виділити такі:

 • блог;
 • інформаційний сайт;
 • новинний сайт;
 • візитка;
 • корпоративний;
 • інтернет магазин;
 • утворять єдиний сайт або Landing Page;
 • Web-портал;
 • форум;
 • інтернет-сервіс.

Блог можна назвати онлайн-щоденником автора, де він ділиться подіями свого життя, роздумами, досвідом. Також цей сайт може бути знеособленим ресурсом, на якому детально висвітлюється якась одна тема: кулінарія, подорожі або заробіток в Інтернеті. Блоги ведуть:

 • для самовираження,
 • просування якихось ідей;
 • самопіару автора як професіонала в певній їм сфері.

Інформаційний сайт, як правило, надає відвідувачам відомості якогось практичного характеру, які повинні відповідати на різні запитання користувачів. Наприклад, як вести присадибне господарство або робити ремонт власними силами.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Статті на цих ресурсах оптимізують під інтернет-запити, намагаючись залучити якомога більше користувачів. Надалі ці сайти заробляють на рекламі або продаються.

Новинний сайт – це щось на зразок електронної версії ЗМІ. Схожий на інформаційний, але з тією різницею, що статті на новинному ресурсі залишаються актуальними недовго. І щоб приплив відвідувачів не падав, новини необхідно щодня оновлювати.

Візитка – це один з найбільш елементарних сайтів. Вона часто створюється для компаній або приватних підприємців і коротко описує їх діяльність. Такий ресурс зазвичай складається з декількох сторінок, де є інформація:

 • про послуги і ціни,
 • вказані контакти,
 • містяться відгуки.

А корпоративний – це більш розгорнута версія візитки зі складною структурою і функціоналом.

Інтернет-магазин – майданчик, на якій продають товари. Такі ресурси можуть працювати як через менеджерів, так і абсолютно автономно, тобто з платежами через електронні гаманці та банківські картки.

Лендінгем також призначений для торгівлі. Але на відміну від інтернет-магазину він продає тільки один товар або послугу.
Web-портал має складну структуру. Зазвичай присвячений якійсь одній тематиці.

Наприклад, міський портал може містити:

 • новини регіону;
 • календар місцевих заходів;
 • оголошення.

Форум призначений для живого, наскільки це дозволяє Інтернет, обговорення різних проблем.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

У таких тематичних спільнотах користувачі самі створюють теми і залишають пости, де діляться своїм досвідом або ставлять один одному запитання.

Інтернет-сервіс – це сайт з прикладним призначенням. Наприклад, робити смс-розсилки. Часто надає послуги на платній основі.

Якщо ви розраховуєте тільки на власні сили, тоді підійдуть такі види сайтів як блог, інформаційний або новинний ресурс, візитка і одностранічнік. Більш складні типи зажадають участі професіоналів.

Безкоштовне створення сайтів

Після того, як тип сайту определнного, потрібно прийняти ще одне важливе рішення. А саме: на платній або безкоштовній платформі він буде зареєстрований і розміщений. Для тих, хто хоче спробувати свої сили на безкоштовній майданчику, підійдуть такі системи управління сайтів:

Це онлайн-конструктори сайтів, які надають користувачам готові тематичні шаблони. Вони зручні, і управління ними інтуїтивно зрозуміло, в цьому розбереться навіть новачок в сайтобудування.

Вибравши варіант оформлення, кожен може редагувати його під себе, додавати на сайт віджети, кнопки, інтерактивні сервіси.

Залишиться тільки придумати назву для сайту, наповнити його змістом і ваш веб-ресурс готовий.

Але і недоліків такого вибору теж предостатньо:

 • перш за все, сайти на безкоштовних платформах вам не належать. Це власність онлайн-конструктора. І в будь-який момент він має право закрити ваше дітище;
 • на безкоштовній основі для розміщення інформації на сайті виділяється дуже обмежене дисковий простір. Щоб розширити ці рамки, потрібно заплатити;
 • на таких ресурсах користувачі отримують домен третього рівня. Тобто адреса сайту буде виглядати приблизно так: vashsite.wix.com. Для серйозних компаній це не найкращий вибір.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Платна реєстрація та розміщення сайту

Коли приймається рішення реєструвати і розміщувати в мережі сайт на платній основі, веб-майстру належить витратитися як на домен, так і на хостинг:

 • домен – це ім’я і одночасно адресу вашого сайту в світовій павутині;
 • хостинг – простір, де будуть зберігатися всі файли сайту.

Але це невеликі витрати. Якщо вибирати мінімальні тарифи, то вони будуть обходитися близько 100-200 руб. на рік.

Перш ніж реєструвати доменне ім’я, його потрібно придумати. Як це робити? У цьому вам допоможуть такі підказки:

 • добре, коли назва сайту відображає суть його тематики. Наприклад, адреса onlineopros.com говорить сам за себе;
 • доменом блогу часто стає ім’я та прізвище автора або його творчий псевдонім: matvey-panda.ru;
 • буде чудово, якщо адреса вийде простим, зрозумілим і легко запам’ятовується;
 • бажано, щоб назва була коротким, до 12 символів;
 • домен повинен легко набиратися на латиниці, а в адресі присутній тільки ті символи, які звучать приблизно однаково російською та англійською. Тобто, щоб не було таких складних звуків, як Щ, Ж, Я.

Після того, як варіанти підібрані, потрібно перевірити, чи не зайняті вони кимось іншим. А також вибрати доменну зону, в якій буде зареєстрований сайт: ru, com, info або інші.

Для перевірки і реєстрації адрес є безліч серверів. Цим займаються як акредитовані реєстратори, так і їх партнери – реселлери. Для прикладу скористаємося сайтом www.ipipe.ru. Відкриваємо головну сторінку і через головне меню переходимо в розділ «Домени».

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

У порожнє поле вводимо і перевіряємо придуманий адресу на можливість для використання. Тут також відразу можна вибрати зону, в якій ви хотіли б зареєструвати сайт.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Ресурс перевірить збіги і дасть відповідь, зайнятий такий домен чи ні. Якщо він вільний, можна приступати до реєстрації.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Крім домену одночасно можна оплатити і послуги хостингу. Цього можна зробити відразу через одну форму або перейти до відповідного розділу і спочатку підібрати відповідний тариф.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Для невеликого сайту буде досить віртуального хостингу.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Новачкам в сайтобудування, щоб спробувати свої сили, не соромно вибирати самий мінімальний тариф. Тут це обійдеться всього 60 руб. на рік.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Разом з реєстрацією імені сайту всі витрати складуть трохи більше 200 руб. Оплату можна проводити прямо з дому через електронні платіжні системи.
Крім цього, користуються популярністю такі реєстратори:

 • reg.ru;
 • nic.ru;
 • domains.ru;
 • private-names.ru;
 • mastername.ru.

Тепер треба буде запровадити сервер на хостингу і прив’язати до нього доменне ім’я. Для цього на сайті, де була оплачена послуга розміщення сайту, переходять в свій особистий кабінет. Тут відкривають розділ «Хостинг» і знаходять сторінку, через яку відбувається управління своїм сайтом. І клацають по кнопці додавання вашого домену.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Розкривають панель управління «Додати сайт». Вибирають, де буде розташовуватися Датацентр, а потім вводять в сусідній комірці домен.

Після цього клацають по кнопці «Застосувати». Тепер потрібно повернутися до панелі управління сайтами і скопіювати імена серверів.

З цими даними відправляються на ресурс, де був зареєстрований адресу вашого майбутнього сайту. Тут всі операції зі своїми доменами також відбуваються через особистий кабінет користувача:

 1. В меню відкривають розділ «Управління доменом».
 2. Усередині нього знаходять рубрику «DNS-сервери».
 3. Тут в полях NS1 і NS2 необхідно прописати ті імена серверів, які тільки що були скопійовані в кабінеті управління сайтами. І клацають по кнопці «Змінити».

Ця інформація зберігається в базі даних реєстратора. Зміни на хостингу і активація в базі даних реєстратора не відбуваються миттєво, на це потрібно кілька годин. Після цього можна приступати до завантаження сайту на прив’язаний до свого «місця прописки» адресою.

Управління сайтом через конструктор і завантаження CMS-платформи

Після прив’язки до хостингу доменного імені при переході в Інтернеті на його адресу відкривається порожня сторінка. Для наповнення сайту потрібна оболонка, через яку веб-майстер буде завантажувати в мережу контент. Програмісти верстають її на локальному комп’ютері. Потім файли цього HTP шаблону копіюють на свій сайт.

Якщо ви не володієте такими навичками, є два виходи:

 • скористатися конструктором сайту;
 • завантажити шаблон CMS – системи управління сайтом.

Деякі хостери в якості додаткової послуги пропонують опцію установки конструктора на сайт. У тому числі і використаний для прикладу ресурс ipipe.ru. Користувачеві залишається лише клікнути по потрібній кнопці в панелі управління сайтами і вибрати відповідний шаблон.

Замість конструктора можна використовувати CMS платформи. Шаблони багатьох з них також можна безкоштовно завантажити на офіційних сайтах.

Найбільш популярними можна назвати такі:

 • WordPress – підходить для блогів, візиток, інформаційних сайтів;
 • Joomla – все вищеперелічене плюс інтернет-магазини;
 • Drupal – для створення сайтів компаній, візиток, портфоліо, онлайн-магазинів;
 • InstantCms – використовують для верстки соцмереж, сайтів знайомств, порталів;
 • OpenCart – ідеальна для інтернет-магазинів;
 • phpBB – застосовують для створення форумів.

Статистика говорить про те, що більше половини нових сайтів створюються на WordPress. Він підходить для складних завдань, але в ньому легко розбереться і початківець веб-матсер.

Шаблон спочатку скачують з Інтернету на свій комп’ютер. Потім ці файли копіюють на свій сайт. Для цього використовують протокол ftp і безкоштовний ftp-клієнт FileZilla.

Через нього передаються фали з локального комп’ютера на сервер, де розташований ваш сайт.

Доступ до ftp сервера знаходять на сайті хостингу в особистому кабінеті в розділі FTP / Shell. Тут беруть свій логін, назву сервера і пароль для копіювання. Всі ці дані вводять в вікно менеджера сайтів FileZilla.

Тепер можна клікнути на кнопку «З’єднатися» і приступити до передачі файлів.

Інший спосіб скопіювати файли сайту на сервер – використовувати Web-FTP. Він дозволяє завантажувати документи зі свого комп’ютера прямо з браузера без застосування зайвого програмного забезпечення. Опцію Web-FTP потрібно також шукати в кабінеті управління сайтом.

Коли шаблон буде скопійований в каталог сайта, він у всій красі з’явиться в мережі Інтернет. Можна оновити сторінку з адресою, і замість порожньої сторінки ви вже побачите готовий шаблон.

Ось так без сторонньої допомоги будь здатний створити свій сайт безкоштовно і практично за один день. Тепер залишиться тільки наповнити його змістом і чекати зацікавлених у вашому контенті відвідувачів.

Відео

Як створити свій сайт безкоштовно з нуля – 7 простих кроків

Як самому безкоштовно створити свій сайт в Інтернеті з повного нуля? Що таке домен, хостинг, CMS-платформа, конструктор сайтів, в чому їх різниця і як вибрати відповідний? Як зробити прибутковий сайт і заробляти на ньому гроші?

Вітаємо вас, любий друже! На зв’язку засновники бізнес-журналу ХітёрБобёр.ru Олександр Бережнов і Віталій Циганок.

У цій статті ми поділимося своїм досвідом створення сайтів. Самі створювали сайти протягом 3-х років. За цей час ми самостійно розробили близько 30-ти Інтернет-проектів різної складності, а починали з повного нуля.

 • Тепер професійно розбираємося в цій темі і сподіваємося, що наші знання допоможуть і вам.
 • Навчившись створювати сайти, ви зможете не тільки зробити Інтернет-ресурс для себе або своєї компанії, але і при бажанні побудувати свій бізнес в Мережі.
 • Отже, на цьому етапі у вас є два варіанти:
 1. Дочитати нашу статтю до кінця, щоб самостійно отримати всі необхідні для створення сайту знання.
 2. Піти на безкоштовний курс по створенню сайту від ifish2.ru, де вас “проведуть за руку” від моменту ідеї до створення сайту. Покажуть, як його просувати і як на ньому заробляти (як на продажу своїх товарів / послуг, так і просто на продажу реклами). На курсі з вами буде служба підтримки + онлайн вебінари кожен день + в підсумку ви зможете записатися на безкоштовну особисту консультацію з розбором вашого проекту.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

1. З чого починається створення будь-якого сайту

Якщо перед вами постало питання створення сайту, то швидше за все ви хочете його зробити не просто так, а з певною метою, вірно? Саме з постановки мети починається будь-який проект, і сайт в цій ситуації – не виняток.

Давайте розберемо, яка мета створення сайту може бути у вас.

Глобально всі цілі можна поділити на дві категорії:

 1. Комерційна мета створення сайту (в 95% випадків);
 2. Некомерційна мета створення сайту.

Так як в переважній більшості сайт створюється з комерційними цілями, то саме про таких сайтах піде мова в статті.

До комерційних цілей створення сайту можна віднести:

 • продаж товарів і послуг;
 • особистий і політичний PR;
 • інформування цільової аудиторії з метою отримання прибутку в майбутньому;
 • створення позитивного іміджу для комерційної компанії;
 • створення сайтів по бартеру;
 • безкоштовну розробку Інтернет-проектів в якості бонусу до вже наданих послуг (проданих товарів);
 • виготовлення сайтів під замовлення.

Некомерційні цілі мають на увазі створення сайту для благодійних організацій або групи осіб, які будуть використовувати цей сайт як майданчик для спілкування і обміну контентом (фото, відео, повідомлення) і інформацією між собою.

Визначаємо завдання, які повинен вирішувати сайт

 1. Далі, що вам потрібно зробити, вибрати тип сайту.
 2. Тип сайту вибирається виходячи із завдань, які він повинен виконувати.
 3. Наприклад, якщо ви хочете займатися торгівлею в Інтернеті і продавати товари через сайт, то вам потрібен Інтернет-магазин.

А може бути, ви приватний дизайнер, юрист або викладач.

Тоді вам потрібен інший тип сайту, він називається «сайт-візитка», щоб потенційні клієнти могли детальніше дізнатися про ваші послуги, ціни на них, подивитися ваше портфоліо, відгуки клієнтів і знайти контакти для зв’язку.

Повторимося, що саме виходячи із завдань ви вибираєте тип сайту, над створенням якого будете працювати.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Завдання, які допомагає вирішити сайт:

 • створити потік цільових відвідувачів для вашого бізнесу;
 • допомагати обробляти заявки потенційних клієнтів;
 • підвищити впізнаваність компанії або особистого бренду творця сайту;
 • викликати довіру з боку потенційних покупців;
 • надати розгорнуту інформацію в текстовому, аудіо та відео форматі;
 • дати можливість користувачеві завантажити файл (прайс-лист, презентацію);
 • автоматизувати бізнес-процес компанії в роботі з клієнтами, наприклад, автоматично розрахувати відсотки по кредиту «онлайн».

Нижче ми описали найпопулярніші види сайтів, виділили їх особливості та відмінні риси.

2. Види сайтів

Шановний читач, звертаємо вашу увагу на те, що всі види сайтів мають схожі риси і цей поділ вельми умовно.

Однак, всі фахівці зі створення сайтів або так звані веб-майстри оперують цими термінами (назвами видів сайтів) в своїй роботі і вам необхідно розуміти про що йде мова.

1) Сайт-візитка

Це найпростіший і недорогий сайт. Зазвичай складається з декількох сторінок (3-5) і містить наступні розділи:

 • Про компанію;
 • Послуги та ціни;
 • Відгуки клієнтів;
 • Контакти.

Сайти-візитки найчастіше створюють собі невеликі компанії і фахівці, які займаються приватною практикою (консультанти, автослюсарі, дизайнери).

Вартість створення сайту-візитки: від 100 $.

2) Корпоративний сайт

Це «наворочений» сайт-візитка з розширеним обсягом інформації, істотно більшою кількістю сторінок і розділів.

Корпоративні сайти зазвичай замовляють собі компанії, що володіють достатніми засобами для цього і як правило давно існуючі на ринку.

 • Про компанію
  • Історія
  • Керівництво
  • Плани і перспективи
 • бренди
 • Новини
 • Каталог продукції
 • Наші послуги
  • Для приватних осіб
  • для організацій
 • вакансії
 • Контакти

Як бачите, деякі пункти меню можуть містити вкладені розділи. Крім цього корпоративні сайти часто мають онлайн-чат для оперативного спілкування з клієнтами.

 • Тут же можуть бути вбудовані сервіси, наприклад, на сайті, який пропонує лакофарбові та будівельні матеріали, можливий онлайн-підбір кольору шпалер або ламінату.
 • Аналогічним чином можна вибирати колір автомобіля прямо на сайті і розраховувати його вартість в залежності від обраної комплектації.
 • Вартість розробки корпоративного сайту починається від 500 $ .

3) Інтернет-магазин

Назва цього типу сайту говорить сама за себе. Він продає товари.

Одні інтернет-магазини приймають оплату прямо через сайт. Відвідувачу достатньо мати електронні гроші (Webmoney, Яндекс.Деньги, Qiwi) або кошти на пластиковій картці Visa, MasterCard.

Інші Інтернет-магазини містять тільки форму для введення даних клієнта. Потім, коли менеджер бачить сформовану заявку, він зв’язується з потенційним покупцем і обговорює з ним умови здійснення угоди.

Оплата за куплений товар зазвичай здійснюється на місці і передається кур’єру при отриманні посилки покупцем.

В окремій статті ми вже писали про те, як відкрити свій Інтернет магазин. Ознайомтеся з нею, якщо вас цікавить створення цього типу сайту.

Вартість створення Інтернет-магазину: від 1 000 $ .

4) Новинний сайт

Як зробити свій новинний сайт і в чому його особливості?

Деякі початківці веб-майстри хочуть обзавестися власним електронним ЗМІ саме до таких зараз відносяться сайти з відвідуваністю від 3000 чоловік в добу. Це ЗМІ може бути як місцевим, тобто висвітлювати події міста, краю або області, так і загальноросійським.

Новини – один з найбільш популярним форматів подачі контенту в Інтернеті.

Щодня мільйони людей відвідують новинні сайти. Хтось з метою розваги, а комусь дійсно важливо знати про останні події в країні.

Новинний сайт – це регулярно оновлюваний (найчастіше щодня) Інтернет-ресурс, відвідувачі якого прийшли на нього з метою дізнатися про останні події в своєму місті, країні або в світі.

Як правило, новинний сайт складається з статей, заголовки яких містять фактологічну інформацію або інтригу:

 • «Вчора в Ростовській області було знайдено НЛО»;
 • «У Москві пройшов щорічний бізнес-форум»;
 • «Російський спортсмен завоював золоту медаль на чемпіонаті світу з боротьби»;
 • «Школяр з Пермі придумав винахід вартістю 1000 000 доларів»;
 • «Президент Франції провів зустріч з фермерами».
 1. Новинні сайти бувають галузевими, тобто узкотематічнимі, наприклад, висвітлюють новинки гаджетів і комп’ютерних програм, новини політики, медицини, економіки чи бізнесу.
 2. Інші новинні сайти пишуть про все підряд з метою охоплення максимальної аудиторії.
 3. Вартість розробки новинного сайту: від 700 $.

5) Інформаційний SEO-сайт

Як і попередній тип сайту, інформаційний SEO-сайт надає людям інформацію, але не новинного характеру, а практичного.

Приставка «SEO» вказує на спосіб залучення відвідувачів на сайт.

SEO (від англ. Search Engine Optimisation) – це комплекс заходів, спрямованих на просування ваших матеріалів (статей, відео, фото) на верхні рядки видачі в пошукових системах.

Дослівно термін SEO з англійської перекладається як «Оптимізація пошукового просування».

Інформаційний сайт такого плану можна легко дізнатися по заголовкам статей, які на ньому розміщені.

Практично всі вони будуть починатися з питальних слів, наприклад:

 1. Як правильно пекти пиріжки?
 2. Де взяти грошей?
 3. Як накачати спустилося колесо на автомобілі?
 4. Як заробити школяру в Інтернеті?

Фахівці, які знають як створити інформаційний сайт, володіють прийомами природного просування своїх матеріалів на перші позиції пошукових систем.

І такий трафік як правило більш стабільний, ніж на новинних сайтах.

Тобто, якщо новини перестануть виходити на новинному сайті, то через кілька днів його відвідуваність може впасти в кілька разів, а якісному інформаційному SEO-сайту це не загрожує. Адже він містить матеріали на теми, які будуть актуальні в усі часи.

Тобто, якщо інформація про проведену олімпіаді або наукове відкриття буде актуальна максимум протягом кількох тижнів, то відповіді на питання з розряду «Що? Де? Коли? » люди будуть шукати завжди.

Саме з цієї причини відвідуваність SEO-сайтів є набагато стійкішою, ніж новинних.

Головна фішка інформаційного сайту в тому, що він може заробляти на рекламі, приносячи своєму власникові тисячі рублів або навіть доларів в залежності від його масштабу.

Дуже часто люди не розуміють, що інформаційний сайт може приносити хороший пасивний дохід. Ми вже писали раніше про заробіток на рекламі в Інтернеті. Рекомендуємо вам прочитати цю статтю.

Вартість створення: від 300 $.

6) Web-портал

Ще цей тип сайту називають Інтернет-порталом. Це мережевий ресурс, який об’єднує в собі багато інтерактивних сервісів, часто містить новинну стрічку, статті узкотематічние розділи.

Зараз практично в кожному більш-менш великому місті є свій міський Інтернет-портал. На ньому ви можете подивитися погоду, останні новини міста, дізнатися час і місце проведення міських заходів, кіносеансів, виставок.

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

На міських веб-порталах майже завжди присутні наступні розділи:

 • Робота;
 • Товари та послуги;
 • Нерухомість;
 • Авторинок.
 • Такий тип сайту покликаний створити єдиний інформаційний простір, об’єднаний спільною територією (місто, край) або темою (комп’ютери, фінанси, будівництво).
 • Веб-портал, як правило вимагає великої команди фахівців для його створення, подальшого управління та адміністрування.
 • Вартість розробки: від 3 000 $.

7) Односторінковий сайт (Landing Page)

Якщо ви продаєте невелику кількість товарів в Інтернеті або надаєте одну конкретну послуг, то Langing Page підійде вам більше всього.

Напевно ви бачили в Інтернеті рекламу годин, «чудо-приладів», засобів для здоров’я і схуднення, забавних сувенірів, іграшок.

Як правило, всі ці товари продаються через односторінкові сайти. Створення свого односторінкового сайту – це відмінний спосіб для новачків почати свій бізнес з нуля. Про всіх інших способах початку свого бізнесу ми вже писали раніше.

Один сайт = один товар (послуга)

Тобто, якщо ви продаєте щось через Лендінгем-пейдж, це повинно бути одна конкретна пропозиція, наприклад:

Крем для схуднення «стройняшка» або тренажер для накачування преса «Сталеве черево»

У виняткових випадках на односторінковому сайті можуть продаватися товари однієї категорії. Наприклад, годинник однієї фірми, але різних моделей.

Ціна за створення такого сайту у хороших фахівців починається від 400 $.

8) Блог

Блог – це онлайн щоденник однієї людини (автора блогу), рідше кількох людей (групові блоги).

На ньому розміщується матеріал, в якому присутня особисте ставлення автора до тієї чи іншої події або пов’язані з безпосередньою життям творця блогу.

Найчастіше блог створюється для наступних цілей:

 • для особистого піару автора і самовираження;
 • для заробітку на розміщенні реклами в блозі;
 • для створення ядра цільової аудиторії і подальшого продажу своїх товарів і послуг.

Блог можна створити як на безкоштовній блог-платформі наприклад на livejournal.com або blogger.com, так і на окремому домені, наприклад, як наш сайт ХітёрБобёр.ru. Такі блоги називаються «стенд Елон» (standalone) від англійського «окремо стоять», тобто розташовані на власному окремому домені без прив’язки до блог-платформі.

Зробити свій блог можна навіть без допомоги програмістів і дизайнерів, але навіть якщо ви звернетеся до них за допомогою, то за 50 – 100 $ ви станете щасливим володарем персонального онлайн-щоденника.

9) Форум

Форум – це сайт, який створюється з метою живого спілкування користувачів в рамках активного обговорення різних питань в рамках загальної великої теми.

Наприклад, сайти жіночої тематики часто містять форуми з наступними темами для обговорення:

 • сім’я та діти;
 • любов і секс;
 • робота і кар’єра;
 • мода і стиль;
 • краса і здоров’я.

У свою чергу, в кожній з цих тем є питання, які активно обговорюють учасниці жіночого сайту, ділячись своїм досвідом і даючи поради автору створеної теми.

За створення сайту-форуму у вас запитають від 300 $ до 1 000 $ в залежності від дизайну і функціоналу.

10) Інтернет-сервіс

Як вже зрозуміло з назви, цей тип сайту покликаний забезпечити автоматизацію будь-якого процесу для користувача.

Яскравими прикладами Інтернет-сервісів є:

 • поштові e-mail розсилки;
 • СМС-розсилки;
 • прийом платежів усіма зручними способами;
 • іпотечний калькулятор;
 • навігатор по місту;

Як самому зробити сайт з нуля безкоштовно: покрокова інструкція для чайників

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Розробка сайтів – це одне з ключових ланок бізнесу в інтернеті XXI століття. Поради зі статті «Як самому зробити сайт з нуля безкоштовно: покрокова інструкція для чайників» стануть в нагоді і підприємцю, і вузькопрофільного фахівця.

«Якщо вас немає в інтернеті – вас немає в бізнесі», сказав якось Білл Гейтс, засновник Microsoft. І мав рацію. Без сайту сьогодні про вас або вашої компанії ніхто не дізнається. А якщо і дізнається, то до вас буде менше довіри: «Як? У них ще немає сайту? Ось відстали від життя! Краще пошукати кого-то сучасніше ».

У цій статті я розповім, які бувають сайти, що потрібно знати початківцю сайтостроітеля, покажу на конкретному прикладі, як зібрати свій перший утворять єдиний сайт всього за пару годин.

Що таке сайт і навіщо він взагалі потрібен

Ось хто з вас не користується інтернетом в XXI столітті? Ну правда? Я вважаю, що ніхто. 0%. І буду прав. Ви ж читаєте цю статтю, вірно? А моя стаття – це частина інтернету.

Звичайно ж ще існують на світі люди, які не знають, що таке сайт, інтернет, комп’ютер. Але їх небагато. Живуть вони в джунглях Амазонки (високо в горах Тибету або Монголії) і ніяк на світовий людський прогрес не впливають.

XXI століття – це століття інформації. Неможливо йти в ногу з цивілізованим світом і не користуватися інформаційними технологіями. Зокрема, інтернетом.

Що таке сайт? Сайт – (англ. Site) це частинка світової Мережі. Нематеріальний ресурс, який складається з однієї або безлічі веб-сторінок і містить інформацію на якусь загальну тему: текст, графіку, відео, аудіо.

 • Сайт може належати як окремій людині, так і компанії – юридичній особі.
 • Для чого потрібні сайти?
 • Головних причин, за якими люди створюють сайти, всього дві:
 • Заради заробітку (комерційний сайт)
 • Заради хобі (некомерційний сайт)

Тобто одні на сайтах заробляють, для інших же – це можливість творчої самореалізації, спілкування.

Які бувають сайти

Всі сайти можна розділити по виду і способу подачі інформації, яка в них присутня. Я поділив їх на шість основних типів:

 • Лендінгем
 • Сайт-візитка або корпоративний сайт
 • інформаційний сайт
 • Соціальна мережа
 • Інтернет магазин
 • Онлайн-сервіс

Розглянемо кожен тип більш докладно.

Лендінгем або лише однієї сторінки сайт

Як створити свій сайт безкоштовно І ШВИДКО - покроковий інструкція

Лендінгем (англ. Landing) – це сайт, який складається з однієї сторінки. Ще його називають посадкової сторінкою, лендосайтом.

Лендінзі з’явилися не на зорі появи інтернету, як багато хто міг би подумати, а набагато пізніше. До Росії вони проникли з США в 2012 році. Щось близько того. Я пам’ятаю той час, коли інтернет просто аж кишів «недосайтамі», як їх тоді називали. Продавали на них всякі ягоди годжі, хрести Торетто, що говорять хом’яків. А ви пам’ятаєте?

Односторінковий сайт – це сайт, на якому вся інформація покладена послідовно, в блоки. Їх ще називають екрани.

Посилання в меню ведуть на певну частину сторінки. Це відрізняє Лендінзі від класичних багатосторінкових сайтів.

Головне завдання Лендінзі – розповісти відвідувачеві про компанію, послуги або товар.

Незважаючи на те, що бум одностранічнік пройшов ще в 2013-2014 роках, сьогодні їх як і раніше успішно використовують. Змінився тільки підхід до веб-дизайну і наповнення Лендінзі інформацією, вони стали менше «кричати» і несуть більше користі для відвідувача.

Хто може використовувати Лендінзі:

 • компанії
 • Приватні фахівці

Основна мета односторінкового сайту – отримати контакт користувача. Перетворити читача в ліда. Для цього в кінці сторінки (часто і на початку, і посередині) встановлюють кнопки або форми, де відвідувач може залишити свій контакт або відправити заявку.

У 2013 році, коли одностранічнікі ще були в дивину, вони давали непогану конверсію в продаж недорогих товарів. Бізнес з Китаєм тоді став розвиватися семимильними кроками. Бізнесмени закуповували партію дешевого китайського товару, робили націнку в 500-1000%, швидко збирали Лендінгем і запускали продажу через сайт.

Сьогодні Лендінгем використовують не стільки для прямих продажів (це вже гірше працює), скільки як сторінку захоплення даних користувача.

Щоб людина залишила свій телефон або адресу пошти, потрібно зуміти зробити лише однієї сторінки сайт приємним візуально і корисним для читання. Ідеальний Лендінгем повинен захопити увагу відвідувача, натиснути на правильну «кнопочку», підігріти інтерес до теми, потрапити в потребу людини.

Дизайн, фотографії, відео, кількість і якість тексту – все це потрібно правильно перемішати, щоб вийшов працює рецепт, який генерує ліди.

Одностранічнікі мало підходять для SEO-просування. У кращому випадку, ви просунете його тільки по 1-2 ключовими словами. Для залучення відвідувачів на Лендінзі більше підійдуть інші канали трафіку: контекстна реклама, розсилки по базах електронних адрес або в соцмережах.

Односторінковий сайт – найпростіший для самостійної розробки. Володіючи навичками роботи з конструкторами сайтів, ви цілком зможете зібрати Лендінгем за пару годин.

Сайт-візитка або корпоративний сайт

Сайт-візитка – це сайт, який складається з декількох сторінок. Такі сайти використовують компанії і приватні фахівці для портфоліо. На сайті-візитці можна розповісти про свої товари чи послуги, викласти фотографії, сертифікати, якусь корисну інформацію.

На корпоративному сайті зазвичай є такі сторінки:

 • Про компанію
 • ціни
 • Контакти
 • Інформація про товари / послуги

Корпоративний сайт – хороший спосіб заявити про себе в інтернеті. Оскільки сторінок можна створити скільки завгодно, такий сайт цілком під силу просунути по SEO.

Сайт-візитка працює на довгострокову перспективу. Ця особа компанії. Щоб товари і послуги замовляли у вас, а не у конкурентів, важливо позиціонувати себе професіоналом, експертом. «По одягу зустрічають».

Перед створенням сайту, обов’язково продумайте, як на ньому подати інформацію вашим майбутнім клієнтам. Чим більше корисної інформації ви дасте на сайті, тим більшою довірою переймуться ваші відвідувачі.

інформаційний сайт

Крім комерційних сайтів компаній в інтернет є безліч ресурсів, які нічого не продають, а просто надають цікаву інформацію для читання:

 • Блоги
 • Медійні новинні портали
 • Інтернет-журнали

Такі сайти називають інформаційними. Вони теж цілком можуть заробляти. Тільки роблять вони це опосередковано: шляхом продажу рекламних місць, публікації платних статей, збором контактів в продає розсилку.

Головне завдання інформаційних сайтів – закрити потребу людини в читанні і отриманні нової інформації, дати відповідь на питання, допомогти розібратися в проблемі.

Контент на Інфосан повинен постійно оновлюватися, щоб бути цікавим для читачів.

На найбільших новинних порталах кожен день виходять десятки статей. Там задіяний працю сотень і тисяч людей. З іншого боку, кожна людина може завести власний блог і сам публікувати авторські статті.

Соціальна мережа, форум

Як створити сайт самому безкоштовно – покрокова інструкція + відео, як самостійно зробити свій сайт (або блог) швидко з нуля

зміст

 • 1. «Як створити сайт» – з чого почати
  • 1.1. Визначення тематики майбутнього сайту і підбір імені
  • 1.2. Вибір домену та хостинг-послуг
  • 1.3. Розробка технічної складової сайту: як створити свій сайт з нуля або установка движка
  • 1.4. Розкрутка і наповнення сайту
 • 2. На що варто звернути увагу при створенні сайту?
  • 2.1. Цільова аудиторія
  • 2.2. геотаргетинг
  • 2.3. завдання сайту
  • 2.4. платформа сайту
 • 3. Як створити свій сайт самому безкоштовно – покрокова інструкція + відео
  • 3.1. створення контенту
  • 3.2. Розробка дизайну
  • 3.3. Верстка сайту
 • 4. Часті питання з розробки і створення сайтів
  • Питання №1. Як знайти надійних і досвідчених виконавців?
  • Питання №2. Де можна навчитися професійного створення сайтів?
  • Питання №3. Чи можна навчитися створювати сайти безкоштовно?
  • Питання №4. Якого заробітку можна досягти при створенні сайтів?
 • 5. Висновок

Розробка власного сайту може переслідувати одну з декількох цілей: реклама послуг, створення блогу або продає ресурсу, надання важливої ​​інформації, відкриття корисної системи або служби. Різні цілі визначають складність проекту і витрати, необхідні для того, щоб запуск сайту стало можливим. Читайте докладніше про класифікації сайтів за видами і типами в цій статті.

Для того, щоб розібратися як створити свій сайт, знадобиться з’ясувати, що таке хостинг і домен, навчитися використовувати технології HTML і CSS, можливо, навіть вивчити PHP, JavaScript і MySQL. Необхідний обсяг знань визначається складністю проекту.

Ця стаття докладно розповість, як створити свій сайт (блог) самому безкоштовно з повного нуля і підняти його в пошукових ведучих, використовуючи SEO-просування.

Самостійне створення сайтів – керівництво та інструкція

1. «Як створити сайт» – з чого почати

Будь-яка розробка починається з появи ідеї, від якої залежить успіх майбутнього проекту. Якщо вона буде неабиякою і цікавою, то буде дуже корисним і творцеві, і відвідувачеві.

Зазвичай люди створюють сайт про те, що у них найкраще виходить. На це і варто звернути увагу при розробці ідеї.

1.1. Визначення тематики майбутнього сайту і підбір імені

Одночасно з появою ідеї варто вибрати тематику, оскільки ці речі взаємопов’язані.

Тут діє те ж правило – вибирати потрібно ту сферу, в якій накопичено найбільше досвіду. Втім, можна спробувати себе і в новому напрямку, якщо воно здається досить вигідним і цікавим.

Розібравшись з ідеєю і тематикою, потрібно вибрати ім’я. Воно повинно бути коротким, давати зрозуміти, чому присвячений сайт, і бути оригінальним. Ім’я не завжди тотожне домену (web-адресою), але може і повторювати його. Оригінальність імені легко перевірити на наступному етапі.

1.2. Вибір домену та хостинг-послуг

Домен – ім’я сайту, його адреса в Мережі, що складається з двох частин: назви і доменної зони .

Розмір доменного імені не повинен перевищувати 15 символів , в іншому випадку можуть виникнути проблеми з індексуванням сайту пошуковими системами.

Також потрібно вирішити, в якій зоні буде розташовуватися сайт ( .ru , .com і інше). Це також впливає на швидкість появи ресурсу в пошуковій видачі.

Для сайтів російською логічно вибрати зону .ru .

Існують і інші відомі зони, не прив’язані до мови або країні:

 • .net – сайти, вміст яких пов’язано з інтернетом.
 • .biz – проекти, присвячені бізнеси.
 • .info – інформаційні ресурси.
 • .com – комерційний проект.

При виборі домена слід перевірити його відповідність негласними правилами, які полегшують введення доменного імені в адресному рядку:

 1. Ім’я легко запам’ятати, воно оригінально.
 2. Ім’я просто набирається на латиниці. Складним набір робить наявність шиплячих і букви «Ю».
 3. В домені відсутні дефіси.

Тепер поговоримо про хостинг.

Хостинг – розміщення сайту в Мережі, послуга, яку надає хостер (хостинг-компанія).

Якщо коротко, хостинг необхідний для того, щоб забезпечити безперебійний цілодобовий доступ до сайту.

Як правило, замовлення хостингу обходиться початківцям сайтостроітеля в 500-1500 рублів на рік . Від того, яким об’ємним вийде сайт, почасти залежить вартість хостингу.

Крім того, впливає навантаження на сайт – щоб витримати наплив відвідувачів, знадобляться додаткові потужності.

Через хостингу можуть виникнути проблеми з індексацією, тому вибирати потрібно перевірені компанії.

Звернути увагу варто на такі складові:

 • ціна,
 • репутація хостинг-провайдера,
 • швидко реагує служба підтримки,
 • якість і різноманітність пропонованих послуг.

В окремих випадках є сенс замовити домен у одній компанії, а послуги хостингу – в іншої.

Наприклад, якщо компанія-хостер пропонує вигідні умови, але не має достатньої репутації. В цьому випадку, якщо виникнуть які-небудь проблеми, перехід на інший хостинг пройде безболісно.

1.3. Розробка технічної складової сайту: як створити свій сайт з нуля або установка движка

 • Якщо є супутні знання, створити сайт безкоштовно можна самому з нуля, але при цьому можлива поява безлічі помилок, до того ж власноручний розробка займе тривалий час.
 • Альтернатива цьому – установка платного чи безкоштовного движка, використовуючи можливості якого, можна швидко налаштувати архітектуру сайту.
 • Другий варіант корисний ще й тим, що для популярних движків розроблено чимало шаблонів, які допомагають скоротити час на опрацювання структури та дизайну.
 • Шаблон – готовий «кістяк» сайту, на нього і натягується весь створений контент, тобто вміст.

1.4. Розкрутка і наповнення сайту

Для кращої індексації рекомендується доповнювати сайт новими статтями хоча б раз на тиждень.

Контент можна писати самостійно або замовляти копирайтерам, головне, щоб він був унікальним, корисним, був добре структурований і не містив помилок.

У хід йдуть не тільки тексти, дуже корисно створення унікальної графічної інформації: скріншотів, графіків + відео-матеріалів.

Розкрутка сайту здійснюється двома шляхами: самостійно або через замовлення SEO у професіоналів.

Жодна з опцій не дає гарантії, однак другий шлях приносить результати значно швидше.

Ключові моменти при створенні майбутнього сайту – на що слід звернути особливу увагу

Щоб після запуску сайту не довелося багато чого переробляти, на чотири речі потрібно звернути увагу відразу ж:

 1. цільова аудиторія;
 2. геотаргетинг;
 3. платформа сайту;
 4. завдання сайту.

2.1. Цільова аудиторія

Якщо сайт не буде корисний тим, для кого він призначений, то відвідуваність буде нульовий. У деяких випадках визначити стать і вік більшої частини цільової аудиторії досить просто.

Наприклад, сайт по виробництву дитячого одягу буде затребуваний у жінок 20-35 років , а інтернет магазин запчастин частіше відвідуватимуть чоловіки 20-50 років .

Знаючи свою цільову аудиторію, потрібно наповнювати сайт контентом таким чином, щоб він був цікавий саме цій групі людей.

2.2. геотаргетинг

 1. Для людей, що пропонують певні послуги, особливо важливо, де саме проживають відвідувачі сайту.
 2. Наприклад, установника вікон не цікавить, якщо потенційні клієнти знаходяться в іншій області або навіть в іншій країні, він хоче, щоб сайт відвідували люди саме з його населеного пункту.
 3. З цієї причини деякі сайти оптимізують під ті запити, які задають мешканці конкретного міста, це і називається геотаргетингом .

Також до цього ставиться те, якою мовою буде вестися сайт.

Деякі ресурси перекладені іноземною мовою і націлені на аудиторію з усього світу.

2.3. завдання сайту

Вирішивши, як саме сайт буде приносити прибуток, буде легше визначитися з його видом.

Планується продаж товару? Підійде інтернет-магазин або промо-сайт. На сайті будуть розміщені керівництва по створенню фігурок з дерева? Тоді варто створювати інформаційний сайт або блог. Таким чином, необхідно вирішити, що і як буде пропонувати сайт.

До завдань сайту обов’язково має входити формування позитивного іміджу компанії, самого ресурсу або людини.

2.4. платформа сайту

Під платформою для створення сайту розуміється хостинг, на якому він буде розташовуватися, яка використовується доменна зона, а також використовувана CMS або конструктор .

Після того як веб-майстер визначився із завданнями сайту, вибрав движок і вид сайту, залишається ще три кроки:

 1. створення контенту;
 2. розробка дизайну;
 3. верстка.

Потім залишиться лише купити домен та хостинг, перенести сайт на нього і запустити.

3.1. створення контенту

Весь вміст майбутнього сайту можна розділити на 3 частини:

 1. текстова інформація;
 2. фотографії і зображення;
 3. відеозапису.

Далеко не всі сайти застосовують відео в своїй роботі, однак воно може виявитися корисним. Існує відомий прийом в SEO, коли до статті додається тематичне відео з YouTube.

Левова частина роботи майже завжди полягає в написанні текстів. Виконання цього завдання можна доручити копірайтер або виконати самостійно. Саме від тексту в більшості випадків залежить корисність ресурсу, особливо якщо це інформаційний сайт.

Майте на увазі! Не можна просто скопіювати інформацію з іншого сайту – це загрожує видаленням всіх сторінок з пошукової видачі.