Як вибрати нішу для бізнесу – покрокова інструкція + приклади

0
39

Генератор Продаж Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Час читання: 10 хвилин

Відправимо матеріал вам на: Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + прикладаЯк вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + прикладаЯк вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + прикладаЯк вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Як зробити правильний вибір ніші з нуля? Це актуальне питання для всіх початківців бізнесменів. Вибір ніші дуже важливий, оскільки від нього залежить, як буде розвиватися ваша справа, чи буде воно прибутковим і перспективним. Тож почнемо.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Чому так важливо правильно вибрати нішу для бізнесу
 2. 3 причини, чому вибір ніші – непросте рішення
 3. 12 підходів і 10 основних етапів вибору ніші з нуля
 4. За якими параметрами потрібно робити вибір
 5. Найпростіший спосіб визначитися з нішею
 6. Огляд перспективних сфер діяльності у 2017 році
 7. Що робити, якщо зовсім заплуталися з вибором
 8. 3 типові помилки при виборі ніші для бізнесу

Чому так важливий правильний вибір ніші для бізнесу

Правильний вибір ніші – одна з основних складових успіху. Навіть якщо пропозиція ідеальне, воно може розсіятися в світлі низького попиту в разі неправильного вибору напрямку.

Університетська програма і навчальні матеріали з економіки свідчать: «Продуктивність товар, раніше невідомий ринку, і ти будеш багатий». Але в умовах сучасної російської економіки ви будете успішні, тільки якщо знайдете нішу з високим попитом. Саме він є відмінною рисою вірно обраної ніші, а не унікальність, привабливість, етичні норми.

Ніша повинна бути якомога більш вузькою. Наприклад, перекладач з великим досвідом відкриває бюро перекладів. У нього буде багато конкурентів. Щоб зайняти свою нішу, він повинен зупинити вибір на більш вузькому напрямку (зайнятися технічними перекладами).

Потрібно віддавати собі звіт, що важлива не тільки привабливість ніші, а й високий попит в ній. Після довгих пошуків бізнесмен знайшов варіант унікального, цікавого пропозиції споживачам в сфері, в якій він є професіоналом. А попит низький. Тому порядок дій повинен бути такий:

 1. Вибір цікавою ніші.
 2. Вивчення попиту в ній
 3. Прийняття остаточного рішення і пропозицію товару / послуг.

Труднощі вибору ніші обумовлені наступними причинами:

Сумніватися – значить не вірити в здатність впоратися з темою. Сумнів є нормою. Потрібно з обережністю ставитися до тверджень: «Ця тема – вірняк». При запуску нового проекту невідомо, що чекає підприємця через кілька місяців.

Сумнів може паралізувати. Ви будете розглядати безліч варіантів ніш, сподіваючись знайти ідеальний. Але таких, на жаль, немає.

Як не дивно, щоб позбутися від сумніву, треба помилятися. Вам допоможе дослідження і тест. Дослідження не гарантує вам успіх. Тест дозволить побачити реальну ситуацію.

Якщо людина не діє, то стає теоретиком. У нього багато знань і умінь, але результат при цьому нульовий.

Дієвого способу боротьби з бездіяльністю немає. Якщо ви не хочете нічого змінити, то так і будете лежати на дивані. Для того щоб почати працювати, потрібен хороший стимул.

Красти – те саме, що сидіти на міні. Деякі думають, що копіювання чужого сайта – гарне рішення для їх бізнесу. Але кожна компанія унікальна. Навіть якщо ви відкрили такий же салон краси, що і неподалік, у вас будуть інші клієнти, як і прибуток.

Кожен підприємець індивідуальний.

Не всі можуть правильно витлумачити висловлювання Пікассо: «Хороші художники копіюють, великі художники крадуть».

Можна взяти в приклад чужий бізнес, але пропустити його ідею через власне світосприйняття. Сліпе копіювання результату не дасть. Займатися бізнесом складніше, ніж натискати клавіші CTRL + C.

Логічний підхід до вибору ніші передбачає необхідність оцінки її з точки зору логіки і цифр. Тільки розрахунки дозволять дізнатися, чи буде рентабельність бізнесу висока, яка буде прибуток, чи можна буде масштабувати підприємство.

Підхід №2. досвід

За допомогою бізнесу ви зможете перетворити накопичений досвід в товар, затребуваний на ринку, і отримувати дохід від його продажу. Ігнорувати досвід не можна.

Підхід №3. хобі

Якщо ви витрачаєте на заняття улюбленою справою весь вільний час, то краще побудувати на своєму хобі бізнес. Не потрібно соромитися, що ви отримуєте прибуток за заняття, якою займаєтеся із задоволенням. Ви повинні кайфувати від такої ніші.

Підхід №4. люди

Орієнтуйтеся при виборі ніші на оточуючих вас людей. Шукайте контакти в вашому телефоні, подумайте про своїх друзів і рідних в іншому ключі: можливо, хтось із них – ідеальний варіант, щоб стати вашим партнером або постачальником. Відправною точкою вашої підприємницької діяльності може стати людина.

Підхід №5. сім’я

Чому сімейний бізнес – відмінний варіант? Які можуть зустрітися перешкоди на шляху реалізації власного потенціалу в сімейному бізнесі, і як їх подолати?

Якщо хтось із членів вашої родини є бізнесменом, то відмінний варіант – стати йому партнером. Є висока ймовірність того, що розвиток сімейного підприємства буде справою всього вашого життя. Багато компаній, що домоглися успіху, є сімейними (ІКЕА, Toyota, Ферреро або Auchan (Ашан).

Підхід №6. Бар’єр для входу

Для будь-якої справи знайдуться бар’єри для входу. В одній і тій же ніші бар’єр для різних підприємств може бути різним. Ваше завдання – знайти таку нішу, бар’єр для входу в яку буде для вас незначним.

Підхід №7. благання ринку

Вибираючи нішу, ви можете не помітити, що вона у вас під носом. Друзі та знайомі просять вас що-небудь зробити, продати, замовити, відвезти … Прислухайтеся до їхніх прохань і зробіть правильний вибір ніші. Бути може, почавши продавати свою продукцію або послугу, ви задовольните запити оточуючих?

Підхід №8. інновації

Інноваційна ідея – не обов’язково конструкція вічного двигуна або нове джерело енергії. Прибутковість ніші, в основу якої покладено інновації, буде високою, якщо автор ідеї навчиться заробляти. Як правило, працівники науки і творці інноваційних технологій не вміють цього робити.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Підхід №9. Модель

Немає необхідності в розробці нового товару з нуля. Якщо на ринку вже є затребувана продукція, якої і ви користувалися б із задоволенням, то зупиніть свій вибір на ній, доопрацювати, зробіть більш досконалої і займіться просуванням. Якщо споживачі зацікавляться вашим товаром / послугою, то будьте впевнені – вибір ніші ви зробили правильний.

Підхід 10. Майбутнє

Ви б організували бізнес з продажу відеокасет? А чому?

При виборі ніші потрібно розуміти, що буде затребуване серед споживачів як короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Які товари і послуги не втратять актуальності через кілька років?

Підхід №11. Користь, біль

Подивіться на тих, що оточують. Кожному знайоме, що таке біль. Якщо у вас вийде позбавити людей неї, усунути причину їх роздратування, задовольнити потреби, то ви зможете закріпитися на ринку і сформувати клієнтську базу.

Підхід №12. Просто так

Як бути, якщо ви не маєте причин для відкриття бізнесу ні в одній з ніш? Якщо у вас немає пояснення, чому варто займатися виробництвом цегли, будівництвом, кейтерингом або м’якими меблями?

Ви повинні бути здатні зайняти нішу. В даний час не треба винаходити велосипед. Формування ринкового попиту – справа непроста. Якщо ви хочете представити на ринку свою продукцію, спочатку протестуйте, наскільки вона конкурентноздатна.

Етап 2. Визначення своєї цільової аудиторії

В першу чергу потрібно визначитися з ринком, позначити цільовий сегмент аудиторії, а після здійснювати вибір товару або розробляти новий. Ваше завдання – стати одним цілим зі споживачами, щоб не губитися в здогадах, чого вони хочуть. Скласти прогноз продажів продукції неможливо без попереднього тестування.

Етап 3. Аналіз потенційних клієнтів

Великі риби в ставку мають більш вигідне становище, ніж дрібні в море. Зробіть порівняльний аналіз вас і клієнтів, що входять в фокус-групу. Об’єктами аналізу можуть бути: досвід, звички, захоплення, інтереси, найбільш часто придбані товари, послуги.

Етап 4. Аналіз конкурентів

Він необхідний в самому початку вашої діяльності. В Яндексі введіть в рядок пошуку ключові слова з обраної продукції. Проаналізувавши результати видачі, складіть список 10 найбільш великих конкурентів. Проведіть оцінку їх сайтів, методів їх продажу, форм замовлення, роботи служби доставки. Можна зробити попереднє замовлення і т.д.

Етап 5. Підвищення конкурентоспроможності товару і вибір ніші для бізнесу

Зайдіть на сторінку www.wordstat.yandex.ru на вкладку «прогноз бюджету», введіть ключові слова і проаналізуйте статистичні дані пошукача за кількістю показів за місяць. Ви зможете зрозуміти, чи будуть продажу йти добре чи ні. Вкладка «прогноз бюджету» дозволяє після введення ключових слів подивитися вартість одного кліка. Це допомагає визначитися з рекламним бюджетом.

Етап 6. Розробка слогану і концепції вашого бренду

Необхідно вмістити опис головної переваги товару в одній короткій фразі. Наприклад, у Apple концепція – «Думай глобально», у МТС – «Ти знаєш, що можеш». На просторах Рунета ви можете ознайомитися з різними слоганами і розробити свій.

Етап 7. Визначення цінової політики ніші

Якщо клієнт платоспроможний, то ймовірність скарг від нього мінімальна. Питань він майже не задає і товар повертає рідко.

Етап 8. Використання моделі перепродажу товару

Це класика. На цій моделі зупиняє вибір більшість підприємців-початківців, особливо власники інтернет-магазинів. Ви здійснюєте оптові закупівлі товару і продаєте його з націнкою.

Цей спосіб простий, але на ньому багато не заробиш. Перша прибуток виявляється в руках бізнесмена вже через кілька тижнів після старту.

Але внаслідок сильної конкуренції спостерігається швидке падіння попиту.

Винятком є ​​випадки, коли укладають угоду на реалізацію продукції з її виробником. Це офіційне дистриб’юторство. Модель перепродажу хороша, якщо ви займаєтеся вторинними товарами, тобто тими, які почали випускати після основного: вони не потребують розкрутки. Наприклад, це можуть бути чохли для iPad.

Найбільш важливий етап. Воно допомагає визначити, конкурентоспроможний чи товар, високий попит на нього. Крім того, його проведення дозволить зрозуміти, які товари варто залишити в асортиментної кошику, а від яких – позбутися.

Задайте потенційному клієнту питання: «Як ти ставишся до покупки такого-то товару?». Людина позитивно відгукнеться про нього, а ви зробите пропозицію: «У мене він є, і я можу продати його тобі». Швидше за все, людина відмовиться у ввічливій формі. Але, саме запропонувавши негайно здійснити покупку, ви точно зможете зрозуміти, наскільки життєздатний товар.

До того, як з’явився інтернет, тестування проводили, розміщуючи оголошення в журналах. Споживачам пропонували дзвонити, якщо вони хочуть купити певний товар. Аналізуючи кількість дзвінків і реакцію потенційних клієнтів, приймали рішення, чи продовжувати випуск / закупівлю товару або відмовитися від нього.

Як вибрати нішу для бізнесу з нуля: докладна інструкція по вибору

Як вибрати нішу для бізнесу: інструкція з аналізу бізнес-ніш, інструменти для досліджень, особливості різних ніш, помилки, наслідки неправильного вибору.

Вибирати нішу для бізнесу доводиться як новачкам, так і досвідченим підприємцям. Те, що ви одного разу вже вибрали собі нішу, не гарантує, що вам не доведеться вибирати знову, адже нішах властиво змінюватися разом зі зміною запитів суспільства. Уміння усвідомлено, не покладаючись тільки на інтуїцію, визначати правильний напрямок для розвитку бізнесу стане в нагоді кожному підприємцю.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Чому важливо вибрати правильну нішу для бізнесу

Правильно обрана ніша для бізнесу в значній мірі визначає його потенційну успішність. Невірний же вибір ніші призведе до того, що вкладені в бізнес зусилля не принесуть бажаного результату, а витрати не окупляться.

Складно розраховувати на великі продажі зимового одягу в теплих країнах і на понад-доходи від викладання мови суахілі в провінційному містечку. В результаті бізнесмен буде вважати себе невдахою, дурним і нездатним до ведення справ.

При цьому проблема криється лише в тому, що людина намагається продавати стоп-сигнали зайцям.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада Неправильний вибір ніші призводить до створення бізнесу, який ніколи не окупиться

Стратегії вибору ніші

Існують різні стратегії пошуку оптимальної ніші для бізнесу. Багато хто йде по шляху найменшого опору і використовують власний професійний досвід.

Пропрацювавши якийсь час на найманій роботі, людина може скласти уявлення про ринок і потреби споживачів, отримати перевірених підрядників і обзавестися невеликою клієнтською базою, а потім з цим багажем організувати нове підприємство.

Інший популярний варіант полягає в тому, щоб перетворити в професію власне хобі. Особливо часто монетизацією свого хобі займаються жінки в декретній відпустці. Вони шиють, в’яжуть, готують торти на замовлення, стрижуть собак, фарбують нігті і так далі.

Один мій знайомий професор фізики на пенсії став заробляти на своєму незвичайному хобі. Він довгий час колекціонував іграшкові модельки паровозів, іноді ремонтував їх або самостійно майстрував для них запчастини. Тепер ця паровозна майстерня в мініатюрі його годує, а замовлення до нього надходять від фанатів паровозобудування з усього світу.

Для тих, кому не підходять названі варіанти, існують схеми аналізу ринку, які дозволяють виявити ніші з потенційним простором для росту. Такий підхід дозволяє методично оцінити всі можливості і вибрати оптимальний шлях.

Дуже часто бізнесмени беруть в роботу вже існуючу ідею і допрацьовує її до нового рівня, наприклад, удосконалюють продукт або сервіс.

Люди з підприємницьким талантом знаходять ідеї і у власних потребах, а потім роблять бізнес на їх задоволенні.

Один мій знайомий хотів купити в подарунок дружині шкіряний ремінець для годин, але нічого підходящого не зміг знайти на російському ринку. Сьогодні вони з дружиною володіють інтернет-магазином таких ремінців.

Дуже часто ідеї для бізнесу можна відшукати на стику галузей. Наприклад, бухгалтер, знайомий з маркетингом, зможе відкрити школу для навчання своїх колег-бухгалтерів навичкам самопрезентації перед клієнтом, а викладач малювання для дорослих, знайомий з організацією заходів, зможе проводити художні вечірки.

Одна з технік пошуку ідеї для бізнесу така. Випишіть в два стовпчика різні цікаві вам види діяльності, потім з’єднайте їх попарно в довільному порядку. Тепер спробуйте придумати для кожної пари новий продукт.

Спробуйте об’єднати математику і танці, вміння керувати автомобілем та шиття, любов до апельсинів і фізику твердих металів.

Навіть якщо безпосередньо ідею для реального бізнесу ви не знайдете, це вправа допоможе інакше поглянути на звичні речі.

Швидше за все, у вас на прикметі вже є кілька різних бізнес-ніш, з яких потрібно вибрати найкращу. Коли однієї інтуїції для правильного вибору мало, на допомогу приходить аналітика.

Перш за все складіть список ніш, в яких вам в принципі було б цікаво працювати. Якщо ви не готові чітко сформулювати напрямок бізнесу, вказуйте загальну ідею.

У процесі подальшого аналізу ви зможете доповнити картинку в своїй голові відсутніми деталями і оформите нішу більш конкретно.

Цільова аудиторія

Для кожного з обраних напрямків визначитеся з цільовою аудиторією. Ви повинні чітко розуміти, яку прошарок людей ви маєте намір обслуговувати і які потреби задовольняти.

Чим більше показників ви зможете врахувати в аналізі, тим точніші результати отримаєте, тим більше грошей зможете заощадити на рекламі на старті вашого підприємства.

Враховуйте стать, вік, рівень доходу, наявність дітей і домашніх тварин, місце роботи, хобі, інтереси і будь-які інші ознаки, які можуть вплинути на прийняття рішення про покупку в обраній ніші.

Наприклад, для студії татуажу може бути цікаво наявність татуювань, а продавці підгузників уважно повинні аналізувати споживчі уподобання молодих батьків. Дізнайтеся, що впливає на прийняття рішення про покупку. Подумайте, чому ці люди повинні купувати саме у вас, а не вирішувати свою проблему іншим способом. Оцініть загальна кількість потенційних споживачів.

Щоб дізнатися більше про потенційного клієнта, можна звернутися до соціальних мереж. Введіть у вікно пошуку всі відомі вам характеристики вашої цільової аудиторії, виберіть кілька людей з отриманого списку і постарайтеся відшукати в їх профілях ще якусь об’єднуючу їх інформацію.

Як вибрати нішу для бізнесу - покрокова інструкція + приклади Бізнесмен повинен ретельно вивчити свою цільову аудиторію і її потреби

попит

Аналіз попиту допоможе зрозуміти, чи потрібні комусь ваші товари і послуги, і визначити поточну «гарячу» потреба аудиторії. Квіти до 8 березня, лопати сніжною зимою, іграшки дітям і репетитори для підготовки до ЄДІ потрібні завжди, але не всі потреби так очевидні. Методи аналізу повинні враховувати спрямованість вашої бізнес-ідеї.

Попит за багатьма нішах сьогодні можна проаналізувати в інтернеті, не встаючи з-за столу. Люди шукають в інтернеті взуття, одяг, продукти харчування, ліки, репетиторів, перукарні, косметологічні та медичні послуги, замовляють таксі, їду і багато іншого. Статистику таких запитів збирають і зберігають пошуковики. Сервіс Яндекс.

Вордстат абсолютно безкоштовно готовий поділитися з вами кількістю пошукових запитів на будь-яку тему навіть з урахуванням географії цих запитів. Звичайно, засновувати бізнес-рішення виключно на цій інформації не можна, але загальну і в достатній мірі репрезентативну картину скласти вдасться.

Деякі фахівці радять сміливо ділити навпіл число запитів, яке покаже вам Вордстат.

Топ 100 ніш для запуску онлайн-бізнесу

 • – Вітання!
 • Дуже важливе повідомлення.
 • Упевнений, Ви погодитеся зі мною, що пошук ніші в бізнесі, чимось нагадує пошук себе в житті.

І останнім часом я отримую багато листів про вибір ніші і про те, як вибрати правильну тему під час запуску нового сайту або блогу. Часом люди просто не знають, чим їм займатися.

 1. Або вони кажуть мені, що всі хороші ідеї (або ключові ідеї) вже кимось зайняті, що є дуже багато конкуренції і для них не залишилося більше місця.
 2. Найпростіший, перевірений і дієвий спосіб вибрати, чим займатися – це вибрати те, що запалює по життю, то, чим би Ви займалися, якби час і гроші не мали для Вас ніякого значення.
 3. Зазвичай цим «чимось» ми називаємо своє власне Хобі.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

 • ________________________________________________________________________________________________
 • Так, Ви не помилилися, найпростіший, але дієвий спосіб вибрати нішу – це використовувати своє власне хобі – те, чим Ви займаєтеся, отримуючи при цьому задоволення, і могли б робити це безкоштовно.
 • І, щоб полегшити Ваші роздуми про те, як же вибрати Справа Всього Життя, я вирішив зробити невеликий (що складається з 99 прімеровJ) список ніш, в яких Ви з легкістю зможете почати заробляти на своїх знаннях і експертність.

І я більш, ніж впевнений, що Ви зможете знайти серед цього списку, щось своє. Адже я точно знаю, що чимось Ви в дитинстві або юності могли займатися. Ну не може ж бути такого, що Ви взагалі не мали ніяких інтересів, адже так?

________________________________________________________________________________________________

Дізнайся, як заробляти онлайн з нуля

Ось список того, на знаннях чого Ви сьогодні можете заробляти:

Якщо Ви любите активно відпочивати, то у Вас всі шанси стати експертом в:

 1. плавання
 2. фітнес
 3. аеробіка
 4. Великий і настільний теніс
 5. Катання на ковзанах
 6. Катання на роликах
 7. лижний спорт
 8. Стрільба з вогнепальної зброї
 9. страйкбол
 10. бодібілдинг
 11. кінська їзда
 12. Бойові мистецтва
 13. Єдиноборства (тхеквондо, муай-тай, бокс, боротьба, дзюдо, карате, джиу-джитсу)

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Вже знайшли щось знайоме?

Сподіваюся, що знайшли. Але якщо немає, можливо, що Ви в дитинстві дуже захоплювалися танцями?

Це так?

Ось список популярних видів танців, в яких Ви можете стати експертом і вже отримувати за свої знання непристойно великі суми:

 1. бальні
 2. хастл
 3. тектонік
 4. Брейк данс
 5. Сальса
 6. Strip dance
 7. Go-go
 8. Танець живота
 9. танго

… і ще багато-багато всього. Якщо Ви добре розбираєтеся в танцях і всю свою юність провели в танцювальних клубах, то зможете з легкістю вибрати свій улюблений стиль.

Якщо ж Ви любитель гострих відчуттів і екстриму і кайфуете від попадання адреналіну в кров, то у мене теж є дещо для Вас:

 1. Гірський велосипед
 2. Екстремальне водіння авто, стритрейсинг
 3. сноуборд
 4. Роупджампинг
 5. скелелазіння
 6. Дрифтинг
 7. паркур
 8. серфінг
 9. Fire-show
 10. дайвінг

Створи системний автоматизований інтернет-бізнес

Звичайно, я міг би цей список продовжувати і продовжувати, але є ще море всяких крутих інтересів, якими Ви займалися в дитинстві, але вже не пам’ятаєте:

 1. Риболовля
 2. Картинг
 3. гольф
 4. йога
 5. медитація
 6. графіті
 7. малювання
 8. Гра на музичних інструментах (гітара, ударні, піаніно, DJ і т.п.)
 9. Вокал, спів, караоке
 10. археологія
 11. татуювання
 12. пірсинг
 13. розпис хною

Якщо Ви майстер рукоділля, то Ви можете інших навчити:

 1. Різьба по дереву
 2. Ліпка із глини
 3. В’язання, шиття
 4. макраме
 5. орігамі
 6. моделювання
 7. скрапбукінг

«А що якщо все своє життя програв у комп’ютерні ігри і більше до 30 років нічого не вмію робити?» – запитаєте Ви. відповідаю:

І навіть в такому напрямку можна знайти себе. Навіть якщо все життя Ви захоплювалися іграми, на цьому теж можна почати заробляти.

Ви ще не знайшли себе?

Не впадай у відчай. Йдемо далі. Просто список:

 1. акторське мистецтво
 2. Бджільництво
 3. каліграфія
 4. Мануальна терапія, масаж
 5. література
 6. написання книг
 7. Фен Шуй
 8. Web-дизайн
 9. Флористика
 10. Карткові фокуси
 11. Садівництво, дача

Так, саме дача. Чому ні?

Ви цілком можете продавати свої знання в дачному справі, особливо, якщо ви хороший експерт в цій справі і знаєте, біля якого дерева можна садити грушу :).

Я вже не кажу про те, щоб продавати знання в цьому:

 1. Психологія
 2. Юриспруденція
 3. езотерика
 4. здоров’я
 5. живлення
 6. Краса
 7. Мода
 8. Філософія
 9. наука
 10. кібернетика
 11. Історія
 12. фізика
 13. Медицина

І ще купа інших напрямків. Крім цього, якщо Ви не володієте знаннями в ніші в повному обсязі, Ви можете стати експертом в окремій її подніше. Якщо це психологія, то:

Якщо це Історія, то:

 1. Історія Країн Латинської Америки
 2. Історія Середньовіччя
 1. У будь-якій ніші можна зробити поднішу і стати експертом в подніше.
 2. Ще хочете?
 3. Якщо дійшли до цього моменту, то впевнений, що так. Окей, забирайте останні 11 ніш, якими Ви можете скористатися як вибору:
 1. Мобільні пристрої, планшети, комп’ютери
 2. Обробка фото
 3. Обробка відео
 4. Колекціонування
 5. маркетинг
 6. Пікап, знайомства
 7. Подорожі
 8. Англійська (німецька, китайська, японська, турецька і т.п.) мову
 9. футбольний фрістайл
 10. квітникарство
 11. Ароматерапія

ОФФ! Що ж я впорався із завданням. Було нелегко, але я зміг привести 99 прикладів тих ніш, в яких Ви можете знайти себе, як це зробив я.

висновок

Я вже зрозумів і знаю, що моя головна ніша – це Інтернет-підприємництво. Проте, це лише початок. Якщо я хочу створити своє ім’я на ринку Інтернет-продуктів і послуг, мені потрібно зосередитися не тільки на пошуку ніші, але знову і знову відкривати нові можливості, щоб створювати незліченні шляхи для просування своїх знань в Інтернет.

Давайте подивимося правді в очі, коли Ви починаєте що – щось нове (що – небудь!, Не важливо) – завжди треба робити багато і довго. І якщо Ви схожі на мене, і Ви насправді дивіться під таким же кутом на речі, то коли Ви запустите свій Онлайн-бізнес – я запевняю Вас, він буде мати більшу можливість для досягнення успіху.

PS Залишайте ваші коментарі та поділіться цією статтею з друзями

 • З вами був Дмитро
 • -До скорого
 • Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Як вибрати нішу для бізнесу: покрокова інструкція

Рано чи пізно перед людиною постає питання: продовжувати працювати «на дядю» або спробувати свої сили у власній справі. Самостійний бізнес – це особиста і фінансова незалежність, реалізація амбіцій, статус.

Але одночасно – це підвищені ризики і вся повнота відповідальності за кінцевий результат. Успішність майбутнього підприємництва багато в чому визначається правильністю вибору бізнес-ніші, про що ми і поговоримо в даній статті.

1. Визначаємося з бізнес-напрямом

Вибір напрямку для майбутньої діяльності – найважливіший крок для початківця бізнесмена. Не потрібно стрімголов хапатися за першу-ліпшу (нехай і популярну) ідею.

Потрібно тверезо оцінити не тільки перспективи направлення, але й власні можливості щодо входження в обрану сферу і розвитку в ній.

Бажано, щоб ніша відповідала як мінімум одному (а в ідеалі – всім) критерієм:

 • Обраний напрямок має подобатися. Справа, якою займаєшся з задоволенням, розвивати приємніше і легше. Багато бізнесменів називали себе щасливими лише тому, що перетворили хобі в бізнес. В результаті отримуєш і моральне, і матеріальне винагороду.
 • Потрібно мати компетенції в обраному напрямку. Навіть якщо ніша за вашим профілем досить конкурента, хороші професійні знання і навички повинні допомогти зайняти свою частку на ринку.
 • Пропоновані послуги і товари повинні бути затребувані. Відома формула з класичної економіці «попит породжує пропозицію» актуальна в усі часи. Звичайно, є високоризикові напрямки, в яких венчурні компанії виводять на ринки принципово нові продукти: фактично діє зворотна формула – виробник формує попит за допомогою абсолютно нового товару або послуги. Але цей варіант більше підходить в якості додаткового при наявності діючого ефективного бізнесу. На початковій стадії ризики повинні бути виправданими.

Користуючись цими нехитрими рекомендаціями, можна на початковій стадії відсікти напрямки, які вам не підходять.

2. Оцінюємо перспективи

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Добре, коли ви чітко уявляєте, чим хочете займатися і як до цього йти. Але найчастіше при виборі ніші для бізнесу починаються метання між різними варіантами. Тому краще скласти шорт-лист ідей, які, на вашу думку, «вистрілять» у вашому виконанні. Склавши такий перелік, можна приступати до більш ретельної оцінки кожної ідеї з точки зору можливостей і загроз.

В першу чергу потрібно зрозуміти дві речі:

 • Хто ваш споживач в кожної потенційної ніші.
 • Які перспективи кожного напряму.

Потрібно чітко уявляти, які потреби клієнтів буде закривати ваш бізнес. Потенційні споживачі – це гроші, і оцінювати їх потрібно, задіявши різні механізми: опитування знайомих, тематичні форуми, групи в соціальних мережах, думки експертів. Потрібно скласти портрети споживачів для кожної обраної ніші.

Обрана сфера повинна мати перспективи розвитку. Не має сенсу вкладатися в напрямок, яке нехай і користується попитом зараз, але має тенденцію до «схлапиванію» в найближчому майбутньому.

3. Зважуємо свої можливості

Поріг входження скрізь різний, і на це впливають різні об’єктивні і суб’єктивні чинники. При оцінці кожної перспективної ніші слід враховувати ці фактори, причому навіть ті, які на перший погляд можуть здатися незначними:

 • Конкуренція. Потрібно розуміти, хто ваші конкуренти і які переваги дасте потенційним клієнтам саме ви. Якщо пропозиція в ніші надлишково, а ви не готові запропонувати конкурентні переваги, то навіть знання і бажання не допоможуть завоювати скільки-небудь значимі позиції на ринку.
 • Ваш потенціал. Йдеться про внутрішнє і зовнішнє потенціал. Оцініть не тільки ваші особисті можливості, а й можливості вашого оточення. Друг дитинства може стати першим постачальником комплектуючих, подруги дружини – цільової аудиторій і одночасно «сарафанне» рекламою, впливовий знайомий – лобістом інтересів на обраному ринку.
 • Стартовий капітал. Важливо розуміти джерело фінансування старту бізнесу. І якщо для сфери послуг це буде не найзначніша сума, то для виробничої сфери – досить пристойна. Добре, якщо вистачає власних коштів, але чи будете ви готові пожертвувати чужими або кредитними грошима?

Ретельне опрацювання всіх факторів за кожною обраній ніші допоможе провести градацію і скласти ваш персональний рейтинг бізнес-ідей. А далі залишиться тільки не боятися зробити перший крок.

4. Вважаємо правильно

Складання попереднього бізнес-плану по кожній ідеї – досить трудомісткий, але необхідний етап. Важливо розуміти, що «шкурка варта вичинки», тому що кінцева мета будь-якого бізнесу – це отримання прибутку. Робити бізнес заради самого процесу – неправильно і, врешті-решт, призведе до фінансового краху.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Саме недостатня глибина занурення і зайвий оптимізм в розрахунках на початковій стадії – головна причина збитковості і банкрутства більшості бізнесменів-початківців. При розрахунках потрібно орієнтуватися саме на песимістичний прогноз.

Навіть здається перспективним напрямок з безліччю незадоволених потреб клієнтів – це далеко не гарантія потоку споживачів на перших стадіях розвитку бізнесу.

Шлях від потенційного клієнта до реального – досить довгий, і потрібно бути готовим пройти його «в мінус».

При складанні попереднього бізнес-плану потрібно прорахувати:

 • Разові витрати на самому початку. Це може бути закупівля необхідного обладнання та інструментів, витрати на реєстрацію ІП або юридичної особи, покупка франшизи, ліцензування і т.д. Ці витрати одноразові і складають основну частину стартових витрат.
 • Поточні або щомісячні витрати. Сюди включається оренда приміщень, з / п найманих працівників, комунальні платежі, обслуговування банку, податкові відрахування, закупівля комплектуючих та інші витрати. Потрібно подивитися, на чому ви можете заощадити на початку, а окремі види робіт (бухгалтерія, супровід сайту) можна віддати на аутсорсинг. При цьому потрібно мати «запас міцності» мінімум на три місяці, а краще на півроку, тобто бути готовим фінансувати поточні витрати з власної кишені.
 • План надходжень або виручка. Це саме той розрахунок, для якого оптимізм – головний ворог. Оцінюйте перспективи отримання виручки, виходячи з нижньої межі, щоб бути готовим до реальності.
 • План поставок. Це не актуальна проблема для сфери послуг, але важлива для виробництва. Виробничий процес повинен бути забезпечений матеріалами та комплектуючими рівномірно і постійно.

Попередній бізнес-план відрізняється від повноцінного, але його цілком достатньо для оцінки можливості входу в обрану бізнес-нішу.

5. Робимо остаточний вибір

Пройшовши попередні 4 кроки, ви побачите більш-менш чітку картину по кожній бізнес-ідеї. У вас на руках попередні розрахунки, оцінка кожного напряму і розуміння, що потрібно робити. Зваживши перспективи кожної ідеї за запропонованою методикою, на виході ви отримаєте цілком реальну нішу для власного бізнесу.

Будьте готові до труднощів на перших етапах і запасіться терпінням: окупність вкладень – питання не одного місяця. Але які перспективи стоять того, щоб починати власну справу.

Як вибрати нішу для бізнесу – покрокова інструкція + приклади

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада

Добрий день, шановні читачі. У сьогоднішній статті хочу відповісти на таке питання: «Як вибрати нішу для бізнесу, для інтернет-магазину або продажу товарів в інтернеті?».

Багато з вас хочуть займатися інтернет торгівлею або вже займаються, але у всіх вас в певний момент часу виникало питання, чим торгувати.

Так ось є ряд способів знайти прибуткову і затребувану нішу для бізнесу і зробити так, щоб у вас гарантовано купували ваш товар.

Микола вже писав статтю про те, які товари можна продавати, але моя стаття про пошук і тест ніші трохи іншим способом, котори також працює. Тож почнемо!

виявлення попиту

Отже, про все по порядку. Мені дуже часто пишуть люди з рекомендацією про те, а чи буде їх товар користуватися великим попитом і як вибрати нішу для бізнесу.

І тут я хочу загострити вашу увагу на те, щоб ви не плутали попит і продажу. Наприклад, попит на ручний годинник дуже великий, а ось куплять чи у вас їх ще не факт.

Дуже багато вже на цьому етапі заплутують себе деякими ілюзіями і в результаті зливають бюджет в трубу.

Запам’ятайте, що попит – це всього лише показник того, наскільки популярний той чи інший товар. Визначити попит можна через вордстат Яндекса. Заходьте туди і дивіться кількість запитів за минулі 30 днів.

Також настійно рекомендую переглядати історію запитів – це дозволить зрозуміти вам, чи є сезонність у конкретного товару. Також хочу зауважити, що при загальному запиті типу «купити камеру» вордстат покаже «брудний» трафік.

Щоб визначити максимально точну кількість запитів, використовуйте операторів вордстата (це спеціальні символи, наприклад, «!» Або лапки), або вручну відбирайте цільові запити і вже дивіться кількість звернень до них.

Коли у вас є конкретні цифри за відібраними товарам, можна буде зрозуміти, в якій ніші конкуренція вище, а в який нижче. Як правило, чим більше запитів, тим вище конкуренція. Зрозуміло, дане правило працює не завжди, але для більшості напрямків воно вірно.

Чим вища конкуренція, тим більше витрати у вас будуть на залучення клієнтів.

моніторинг конкурентів

Нещодавно я писав статтю, як перевіряти конкурентів в Яндекс Директ. Саме таким кроком для вас буде – порівняти всіх ваших конкурентів по кожному обраному товару. Порівнюйте абсолютно всіх і все – це дозволить вам зрозуміти, хто чим володіє. Прочитайте ту статтю, щоб ви знали, що і як перевіряти у конкурентів.

Хочу звернути увагу, що найчастіше у всіх ваших конкурентів будуть однотипні сайти. Перевірте наприклад запит «наручні годинники» – в основному всі сайти однакові, зроблені на одному і тому ж конструкторі.

Саме тому вам потрібно порівняти конкурентів і зробити сайт не такий, як у них. Потрібно відрізнятися.

Якщо ви будете навіть сайтом відрізнятися на тлі інших, то це вже дасть вам деяку перевагу.

Перевірка на продаваемость

Як перевірити недорого товар на те, чи буде він продаватися чи ні? Вельми просто! Є кілька варіантів:

 • Невелика реклама в Ю Я (якщо не можете, то замовте у кого-небудь, наприклад, у нас ТУТ всього від 950 рублів) – 50-60 оголошень буде досить, щоб зрозуміти, чи буде товар продаватися чи ні;
 • Оголошення на Авито – зробіть як платні, так і безкоштовні оголошення;
 • Соц. мережі – можна за невеликі гроші або зовсім безкоштовно зробити 1-2 рекламних поста.

По суті, цих трьох варіантів буде досить, щоб зрозуміти, чи варто продавати даний товар чи ні.

Рекомендації з продажу товарів в інтернеті

 • Не робіть відразу інтернет магазин. Простіше і дешевше (або взагалі безкоштовно) вибирати товар для подальших продажів через Лендінзі. Багато хто відразу запускають великі інтернет магазини, а потрібного результату так і не досягають. Краще ви протестуєте 10-15 товарів на Лендінзі, ніж відразу запустіть інтернет магазин, і він буде збитковим. Після того, як ваші товари почнуть успішно продаватися, можна запускати інтернет-магазин і розширювати асортимент.
 • Не продавайте те, що вже заїжджене арбітражнікамі. До таких товарів можуть ставитися, наприклад, говорять хом’яки, ягоди годжі, креми для збільшення чоловічої гідності, літаючі феї і т.д.
 • Продавайте тільки якісний і корисний товар. Вибирайте товар, від якого буде реальна користь. І обов’язково, щоб товар був якісний. Якщо будете продавати дурницю, то ніколи не заробите собі хорошу репутацію.
 • В інтернеті дуже добре продаються товари вартістю не більше 1500-2000 рублів. Це пов’язано з тим, що людям не шкода розлучитися з такою сумою. А якщо ваш товар буде ще й дуже корисним, то за такі гроші у вас будуть купувати багато і часто. Але у багатьох жадібність не дозволяє продавати за такі гроші, і вони ставлять цінники в рази більше цих цін. А потім дивуються, чому китайські годинники, які в Китаї коштують 300-500 рублів, не купують у нього за 4000-5000 рублів.
 • Також в інтернеті дуже добре продаються товари, які відносяться до автомобільної, дитячої та жіночої тематиками. Автовласники завжди при грошах, тому продажі в цих нішах завжди є. Що стосовно жіночої тематики, то тут більше дивіться в сторону вагітних і мам з дітьми – всякі корисності для своїх майбутніх або вже нинішніх дітей вони купують охоче.

Багато «гуру» Інфобізнес постійно говорять про те, щоб початківці інтернет підприємці продавали те, що користується величезним попитом.

А тепер задумайтесь над тим, що всі діють за цим принципом – в результаті величезна конкуренція, люди зливають свої бюджети і залишаються ні з чим. Ті, хто першими встали, збирають все «вершки», а вже важкі гроші дістаються всім іншим.

Я раджу дуже акуратно підходити до цього питання. Краще детально все вивчити, вибрати 2-3 товару, які дійсно будуть продаватися і тільки після цього вкладати нормальні гроші.

А ще обов’язково прочитайте статті, які теж можуть допомогти вам розібратися для себе, які товари можна продавати:

Але це всього лише мої поради і рекомендації, як вибрати нішу для бізнесу. Як завжди кожен вирішує сам для себе, як йому чинити. Якщо виникнуть питання по даній статті, задавайте їх у коментарях!

Як протестувати нішу для бізнесу. покрокове керівництво

Коли є ідея для бізнесу, краще прозондувати ринок відразу, ніж сумніватися і відкладати. Інакше можна перегоріти або конкуренти виявляться більш рішучими. У цій статті розповімо, як протестувати нішу і перевірити ідею на працездатність.

Навіщо проводити тестування ніші

Тестування ніші допомагає зрозуміти, чи є шанс у бізнесу. У інтернет-підприємців в порівнянні з оффлайновими є великі переваги: ​​не потрібно вкладати гроші в оренду приміщення та закупівлю товару. Перевірити попит можна в соцмережах, на сайтах безкоштовних оголошень, а також за допомогою Лендінзі і контекстної реклами з невеликим бюджетом.

Пробний запуск покаже: чи ведуть себе покупці так, як ми очікували; який попит на продукт і що дійсно важливо клієнтам.

Ще одна перевага тестування – ви вивчаєте основи бізнесу в інтернеті крок за кроком: придумуєте опис продукту, створюєте сайт або Лендінгем, профілі в соцмережах і на дошках оголошень. А значить купуєте корисні навички і знання, які стануть в нагоді в майбутньому.

Як протестувати нішу для бізнесу

Протестувати нішу з ходу не вийде. Необхідно підготуватися, прописати план дій і стратегію так, як би ви вже реально запускали бізнес. Це покаже правдиві цифри. Так у вас не буде сумнівів, що це був лише «чорновий» варіант, а коли й справді запустіть бізнес, то все буде по-іншому.

Тестування ніші проходить в шість етапів.

Етап №1. вибір ніші

Якщо ідея для бізнесу у вас є, можете відразу перейти до аналізу ринку. Не знаєте з чого почати – тоді подивіться, що вже користується попитом. Можливо, серед цих напрямків є те, що вам близько:

 • Послуги. До цього відноситься вивчення мов, ведення профілів в Instagram, копірайтинг, торти на замовлення – вибирайте, що вмієте найкраще.
 • Навчальні курси. Навчилися самі – вчіть інших.
 • Хенд мейд. Наприклад, в’язані речі, іграшки, декупаж, прикраси, бізі-борди.
 • Продаж товарів з Китаю . Це можуть бути відеореєстратори, чохли для телефонів і планшетів, одяг, іграшки, недорогі електронні прилади.

Пошукайте в інтернеті дослідження на тему, які товари найчастіше купують. Наприклад, журнал Ain.ua публікував результати опитування «Які товари шукали українці в 2018 році: топ-10 запитів на OLX з Android і iOS».

Подумайте, що ви вмієте робити найкраще і до чого лежить душа. Паралельно вивчіть практичну сторону справи:

 • складіть список постачальників;
 • дізнайтеся, як постачальники організують роботу: мінімальна партія замовлення, умови оплати, повернення товару, можливі знижки.

Найкраще прописати собі базовий бізнес-план. Навіть якщо ви не збираєтеся шукати інвестора, бізнес-план допоможе навести порядок в голові і не упустити важливе. Нехай для початку це буде 1-2 сторінки тексту, потім ви зможете доповнити його деталями.

Що писати в бізнес-плані

 1. Проблема – яку проблему потенційного покупця вирішує ваш продукт або послуга.
 2. Продукт (рішення) – короткий опис продукту, як він вирішує проблему покупця. Формулюємо УТП – унікальна торгова пропозиція.
 3. Цільова аудиторія – хто буде купувати ваш продукт, наприклад, студенти, сім’ї з дітьми, підприємці або все разом. Для кожного сегмента складіть портрет клієнта. Наприклад, сім’ї з певного району з доходом $ 800 на місяць. Постарайтеся прикинути обсяг ринку – скільки потенційних покупців у вашому сегменті.
 4. Конкуренти – хто ще продає такі ж продукти. Як може клієнт вирішити свою проблему без вашого продукту.
 5. Ваша команда – будете працювати самі або знадобляться помічники, наприклад, для відправки товарів поштою або прийому вхідних дзвінків.
 6. Основні етапи запуску бізнесу – що вже зроблено: є постачальники або сайт. Пропишіть, що потрібно зробити в майбутньому: домовитися про доставку, знайти помічника.
 7. Фінанси – як ви будете отримувати прибуток, джерела витрат і доходів.

Етап №2. аналіз ринку

Коли є базове уявлення про майбутнє бізнесі, настав час тестувати нішу. У цьому допоможуть кілька методів.

Дізнайтеся кількість запитів в пошукових системах

Якщо продукт неунікальний, на нього вже є попит. Перевірити попит в інтернеті допомагають спеціальні сервіси. Один з них – Яндекс Вордстат.

Як вібрато нішу для бізнесу - покроковий інструкція + приклада Яндекс Вордстат

Увійдіть у і введіть список запитів, за якими можуть шукати ваш продукт. Поставте себе на місце покупця – які запити ви писали б самі.

Перевіряйте запити, які вказують на готовність купити. Вони називаються транзакційними.

Транзакційні запити показують, що користувач готовий вчинити дію. Вони містять слова «купити», «оптом», «замовити», «скачати» та інші.

Уникайте загальних запитів, наприклад, «плаття вечірнє» – по ним важко зрозуміти наміри. Можливо плаття хочуть не купити, а знайти викрійку або подивитися фасон.

Вивчіть сайти і оголошення конкурентів

Складіть список конкурентів, випишіть їх пропозиції і подумайте, як сформулювати свою пропозицію краще, які додаткові вигоди запропонувати. Не полінуйтеся зробити тестовий замовлення або дзвінок – буває, сайт красивий, а служба підтримки не відповідає на дзвінки. В майбутньому відмінний сервіс може стати вашою конкурентною перевагою.

Коли ви вивчили попит і конкурентів, поверніться до бізнес-плану і доповніть відповідні пункти новою інформацією.

Етап №3. створюємо пропозицію

У вас вже є продукт, його опис і конкурентні переваги. Час уявити себе інтернет-аудиторії, оцінити попит і реакцію.

Групи в соціальних мережах

Інструкція до дії: 5 кроків, як вибрати нішу для бізнесу

Тому що вони позиціонують себе по-різному і орієнтуються на різну цільову аудиторію. Одним словом, вони працюють в різних нішах.

Приклади можна знайти і тут, і там: Zara і Bershka, Elle і Vogue, «Шоколадниця» і «Кофе Хауз» … від вибору ніші безпосередньо залежить, забезпечите ви собі попит і чи зможете конкурувати з іншими гравцями. Але як вибрати свою нішу для бізнесу, щоб бути успішним? Зараз розберемося.

Чому це так важливо

Для початку, визначимося з поняттями.

Ніша – це певна, зазвичай вузькообмежена сфера діяльності, яка орієнтується на свою цільову аудиторію, а також дозволяє підприємцю проявити свої конкурентні переваги і зробити свою роботу максимально добре.

Наприклад, бувалий ювелір вирішив відкрити свою майстерню по ремонту дорогоцінних виробів. Таких майстерень по місту штук мільйон – і щоб поліпшити свої позиції і конкурентоспроможність, ювеліра потрібно вибрати більш вузьку нішу. Нехай це буде ремонт виробів з діамантами.

Таким чином, вибір ніші для бізнесу дає, по-перше, чітке позиціонування і спеціалізацію, а по-друге – платоспроможну аудиторію.

Ті ж власники діамантів мають гроші і набагато охочіше заплатять більше, але довірять свої прикраси тим, хто краще розбирається в подібних роботах.

Це, в свою чергу, дозволить нашій передбачуваному ювеліра тримати високі ціни і працювати з більш прибутковими клієнтами.

Крок 1: дивимося, що ми любимо і що ми вміємо

А іншими словами, аналізуємо свої навички і переваги.

Перед тим, як вибрати нішу, потрібно чітко визначитися, що ви вмієте робити добре, з чим вам цікаво працювати і в чому ви розбираєтеся на всі 100%.

Якщо бувалий ювелір відкриє свою майстерню по ремонту коштовностей, у нього напевно це вийде краще і переконливіше, ніж у спортсмена-бодибилдера, який заходить в ювелірні магазини лише на 8 березня.

Дайте відповідь на наступні питання: що у мене добре виходить? Чим мені завжди подобалося займатися? Що б я робив просто так, якби мені не потрібно було працювати заради забезпечення? Запишіть всі варіанти і спробуйте знайти точки дотику ваших інтересів з бізнесом.

Крок 2: дивимося, де натовп, а що вільно

Щоб відкрити новий бізнес, підприємець повинен уважно оцінити загальну кон’єктури ринку – його ємність, попит і конкурентне середовище: хто, що, як і за скільки продає. Неважливо, чи хочете ви ремонтувати ювелірні вироби або продавати одяг, щоб знайти хорошу нішу, потрібно ретельно вивчити пропозиції конкурентів, їх позиціонування та рекламне посилання.

Складіть таблицю: компанія, рекламне посилання, позиціонування. Наприклад, майстерня 1 пропонує ремонт швидко і недорого, а майстерня 2 «Золоті руки» працює тільки з золотом, а заодно пропонує послуги ломбарду.

Крок 3: вибираємо свою нішу для бізнесу

Саме час визначитися, яку нішу вибрати! Прості типи нішеванія в зайнятих сегментах це:

 • орієнтація на фізичних або юридичних осіб (тури для індивідуальних мандрівників, організація свят для корпоративних клієнтів);
 • гендерний поділ на чоловіків і жінок (чоловічий годинник, жіночі журнали);
 • вікове ранжування (одяг для дітей, телефони для бабусь);
 • цінове поділ (дешеві пельмені, елітний бельгійський шоколад ручної роботи).

Складне нішеваніе виділяє відразу 2-4 елемента, наприклад, за статтю, віком і ціною. Звертаючись до вже знайомої нам майстерні по ремонту прикрас, це може бути:

 • майстерня по ремонту виробів з діамантами. Вибір цієї ніші для бізнесу має на увазі, що клієнтів буде не так багато, але кожне замовлення буде добре оплачений. Головна вимога – якість робіт;
 • економ-майстерня по ремонту дорогоцінних виробів. В такому концепті кожне замовлення приносить не надто велику суму, але зате масовий клієнт йде суцільним потоком. Головна вимога – швидкість роботи.
 • майстерню з переробки прикрас. Орієнтація на молодих і творчих людей, які хочуть отримати оригінальні вироби. Вартість – середня і висока. Головні вимоги – креативність, сміливість ідей.

Звертаючись до складного нішеванію, потрібно чітко усвідомлювати, хто ваша цільова аудиторія і чим ваша пропозиція відрізняється від тих, що вже є на ринку.

Крок 4: перевіряємо обрану нішу на життєздатність

Тепер, коли ви вибрали якусь нішу, необхідно зрозуміти, наскільки вона взагалі цікава тому сегменту, на який ви орієнтовані, і що може стати основною причиною, по якій клієнти будуть звертатися саме до вас. В іншому випадку, можна опинитися в ситуації, коли послуги вашої ювелірної майстерні, власне, потрібні тільки пенсіонерок, у яких діаманти закопані в стільці, а до найближчої пенсії ще не скоро.

Дізнатися думку потенційної аудиторії можна купою способів: провести опитування серед знайомих і в соціальних мережах, використовувати розсилки або подивитися статистику на Яндекс.Вордстате. Крім того, можна звернутися до спеціалізованим компаніям, які відберуть фокус-групу і нададуть точні статистичні дані.

Крок 5: розробляємо рекламне посилання

Заключний крок в нашому пошуку ніші для бізнесу – це розробка рекламного посилання, який донесе ваше торгова пропозиція до споживачів і покаже клієнту, чим ви відрізняєтеся від конкурентів. Його головне завдання – запам’ятатися, а заодно підкреслити, чим ви кращі за всіх інших.

Ваш рекламний посил повинен бути зрозумілим, коротким і однозначним, але разом з тим таким, що запам’ятовується.

Основні помилки при виборі ніші

 1. Вибрати нішу, в якій ви не розбираєтеся – відсутність спеціальних знань. Неможливо пропонувати послуги ремонту прикрас, якщо ви не працювали в цій сфері досить часу, навіть якщо у вас ціла колекція кілець з діамантами. Альтернатива – відразу знайти надійну людину, яка в цьому добре розбирається і візьме переважну частину організаторських робіт на себе.
 2. Вибрати нішу, спираючись лише на власну думку і уявлення про ринок – самовпевненість. Первинна аналітика ринку обов’язкова, інакше самі не помітите, як почнете продавати незатребуваний продукт, який необхідний занадто малому відсотку населення, або той, де конкуренція настільки висока, що вас там тільки не чекали.
 3. Недостатньо чіткий рекламний посил, з якого навіть незрозуміло, чим ви займаєтеся. Людина, яка не знає ваш бренд і бачить його вперше, повинен відразу розуміти, хто ви, що пропонуєте і на кого орієнтуєтеся. В іншому випадку, ваше повідомлення пройде повз, ніби його й не було – а ваш потенційний клієнт піде до конкурентів.