Як вибрати товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

0
91

Кількість активних користувачів інтернету постійно зростає, а паралельно зростає і рівень покупок в інтернеті. Тому відкриття свого інтернет-магазину є перспективним вкладенням. Але як вибрати товар, з яким не прогориш? Що зараз вигідно продавати в інтернеті?

Оффлайновая точка продажів відрізняється від онлайн-магазину необхідністю мати значний стартовий капітал: плата за оренду приміщення магазину і складу, закупівля товару, утримання штату співробітників, регламент, супровідна документація та інше.

Тому все більше підприємців звертають свою увагу на онлайн-майданчики. Хоча оформлення ІП тут також потрібна, як і закупівля товарних пропозицій, все-таки фінансових витрат менше. Можна обійтися без оренди приміщення, розташовуючись на перших порах у себе на квартирі, а також домовитися з постачальниками про партію товару «під реалізацію».

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Чому інтернет магазин – це вигідно:

 • Можливість продавати позиції за нижчими цінами, ніж в офлайні;
 • Не потрібно орендувати торгову площу, наймати багато працівників;
 • Чи не потрібна покупка торгового обладнання, витрати на його обслуговування;
 • Можливість приймати замовлення в режимі 24/7;
 • На перших етапах можна самостійно виконувати функції менеджера, вантажника, оператора і т. Д.

Що вигідно продавати в інтернет-магазині

У цій статті ми вирішили розібрати найбільш продавані ніші в інтернеті актуальні на даний момент. Те, що вони популярні, вже говорить про те, що в них вже багато конкурентів. Але вони все ще доступні для входу з малими силами.

Продаж одягу

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Одна з найбільш конкурентних ніш і одна з найбільш запитуваних. Щоб рівень продажів був високим, потрібно обзавестися оригінальною ідеєю. Відстеження новинок є ключовою умовою успішності бізнесу з продажу одягу. Великою популярністю користуються жіночі та дитячі речі. Бажано проаналізувати, чого не вистачає на даний момент в цій ніші, і заповнити прогалину. Паралельно можна продавати аксесуари для повноти образу (сумки, ремені, біжутерія).

Розмірний ряд повинен бути великим, щоб людина будь-якої комплекції зміг знайти для себе що-небудь в пропонованому асортименті. Сезонні розпродажі значно пожвавлять торгівлю і приведуть додаткових клієнтів. Необхідно, щоб ціна в цей період була доступна для середньостатистичного покупця.

Ринок жіночого одягу динамічний, і без відстеження модних трендів тут не обійтися. Нерозбірливість у закупівлях асортименту без відстеження ринку чревата «мертвими» товарними залишками та збитком.

Такий інтернет-магазин варто відкрити в маленькому місті, де поблизу мало магазинів або у них невеликий асортимент.

сувеніри

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Конкуренція в цій спрямованості істотна, тому слід створити своєму порталу особливий формат. Це може бути магазин весільних подарунків, презентів для ділових людей, жартівливих, «прикольних» сувенірів, виробів хенд-мейд, етнографічних виробів, езотеричних талісманів. З цієї лінійки можна вибрати один напрямок і розкрити його повною мірою. А можна об’єднати в торговій точці кілька товарних позицій. Етнічні сувеніри користуються великим попитом, як і талісмани для фен-шуй. Рентабельність такого бізнесу досягає 100%. А вкладень буде потрібно небагато.

Але варто зазначити, що ця ніша сильно залежить від свят. Ближче до святкових днів кількість продажів росте, а як тільки свята минули – продажі різко падають. Для підтримки стабільного доходу краще продавати в інтернеті подарунки на день народження і сувеніри на професійні свята: день медика, бухгалтера, програміста і ін.

Косметика і парфюмерія

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Такий магазин теж можна відкрити на дому. Бажано купувати продукцію розкручених і відомих брендів, які не потребують реклами. Але недорогу косметику також варто включити в асортимент – на неї завжди є попит. Штучні, «нішеві» бренди, які важко знайти в звичайних магазинах, також можуть стати відмінною рисою товарного ряду і залучати постійних клієнтів.

Ці пропозиції мають стабільний попит протягом року:

 • Засоби по догляду за волоссям;
 • Повсякденне косметика і парфумерія (туш, помада, лак, духи);
 • Засоби для епіляції і гоління;
 • Маски для очей, особи;
 • Вікова косметика;
 • Подарункові набори;
 • Інструменти для манікюру.

Косметичний магазин має величезний потенціал розвитку, адже новинки косметології випускаються кожен день, що гарантує регулярне оновлення товарного ряду. Можна відкрити майданчик вузької торгової ніші: косметика з Кореї, засоби по догляду за тілом за народними рецептами. Правила вибору асортименту в цій ніші такі ж, як і в сегменті одягу.

Побутова техніка

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Серйозна конкуренція на цьому ринку може відлякати потенційного підприємця. Великі оффлайн мережі давно завоювали постійних клієнтів, тому пробитися в цій сфері буде нелегко, але спробувати варто.

Що потрібно зробити для успішного функціонування:

 • Пропонувати продукцію, яку складно знайти поблизу;
 • Продавати за ціною нижче, ніж на ринку. У великих гравців ціна часто завищена;
 • Шукати аналоги товарів відомих марок, але гідної якості за невелику вартість;
 • Дати клієнту сервіс: доставку, монтаж, обслуговування, гарантію, страхування.

Магазин побутової техніки буде максимально наближений до реального, оффлайновой точці. Адже тут буде більше вкладень: склад для зберігання габаритних товарних позицій, вантажники, служба доставки. Віртуальної залишиться тільки вітрина. Але є варіант без закупівлі товарів – робота безпосередньо зі складу виробника і доставка за потрібною адресою.

меблі

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Можна знайти активних виробників меблів, які не мають своїх сайтів і працюють з дилерами. Вони охоче надають каталог своєї продукції і фотографії меблів з характеристиками. Обов’язково потрібно визначитися з доставкою – сайт буде працювати тільки в своєму регіоні (тоді слід подбати про наявність транспорту для перевезення) або доставка буде здійснюватися по всій країні логістичними компаніями.

Меблі – досить складний сегмент ще й тому, що покупці часто хочуть побачити і помацати її живцем перед покупкою. При можливості дайте їм це – запросіть на склад або попросіть у постачальника пробники матеріалів і фурнітури. Або продавайте офісні меблі – при такому ж попиті її вибирають не так скрупульозно.

Смартфони і аксесуари

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

У цьому сегменті слід максимально скоротити ланцюжок «виробник – покупець», щоб забезпечити гідну маржу. Сьогодні дуже вигідно продавати китайські аналоги популярних брендів. Паралельно можна продавати аксесуари для гаджетів: чохли, різні «фенечки», захисні елементи, навушники, USB кабелі, зарядні пристрої та т. Д.

Це вкрай рентабельний торговий сегмент – має ідеальне співвідношення вага / ціна. Адже габаритний холодильник, транспортування якого вимагає витрат, іноді коштує менше, ніж смартфон.

Іграшки та товари для дітей

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Величезна конкуренція на ринку дитячих виробів не заважає щорічно відкриватися і процвітати точкам продажу цієї категорії. На перших етапах бізнесу можна співпрацювати з дилерами, щоб з’ясувати, які позиції будуть більш затребуваними. Можна додати до іграшок інші дитячі товарні пропозиції. Рейтинг найбільш затребуваних з них:

 • памперси;
 • Харчування для малюків;
 • пустушки;
 • слінги;
 • «Розвивалки».

Гарний інтерфейс сайту, грамотна рекламна кампанія, якісний пропозиції – і портал стане «золотою жилою». Якщо додати в асортимент іграшки-головоломки для дітей постарше, можна розширити аудиторію покупців.

Товари для спорту

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Хоча спортивні товарні пропозиції не є предметами першої необхідності, попит на них досить стабільний. Особливо в сучасний час, коли здоровий спосіб життя став своєрідним модним течією. Експерти вважають, що ринок спортивних товарів заповнений наполовину. Якщо немає можливості працювати з великими виробниками, тоді варто звернути свою увагу на китайський ринок. Цінові пропозиції східних постачальників зазвичай привабливі і доступні.

Асортимент спортивного магазину:

 • Спортивний інвентар;
 • Харчування для спортсменів;
 • Одяг для жінок / чоловіків / дітей;
 • Товари для активного відпочинку і туризму;
 • Тренажерні таймери і гаджети.

Можна оформити майданчик, орієнтуючись на один вид спорту, і розширити асортимент в цьому напрямку.

зоотовари

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Домашні улюбленці є жителями кожної другої сім’ї. Тому товари для них користуються великою популярністю. Чим можна торгувати:

 • Корми для різних категорій тварин;
 • Наповнювачі для туалетів;
 • Засоби проти паразитів;
 • Косметика для тварин;
 • Іграшки для вихованців;
 • Амуніція (нашийники, повідці, намордники);
 • Будиночки для кішок, перенесення, клітки для птахів;
 • Одяг.

Якщо підприємець вирішить спеціалізуватися на лікарських препаратах для тварин, тоді слід відкривати віртуальну ветаптеку, і брати на роботу дипломованого ветеринара-фармацевта. В цілому вся ніша ліків досить складна, потрібна спеціальна документація, з рекламою теж можуть виникнути труднощі.

Продукти харчування

Теж складна, але прибуткова ніша. Складна тому що продукти мають термін придатності і їм потрібні особливі умови зберігання. Знадобляться холодильні та морозильні камери. Але фермерські продукти зараз користуються попитом.

Еко-їжа коштує чимало і цінується за свою екологічність. Можна укласти договір з фермерським господарством або брати в партнери приватних постачальників, залучаючи їх комісійними.

Питання з холодильними установками можна вирішити, організувавши доставку прямо з ферми.

Поради підприємцям

Перечитавши масу профільної літератури і переглянувши багато курсів, можна так і не стати успішним бізнесменом. Багато підприємців опускають руки після перших невдач або «пролітають» через необдумані закупівель. Існує ряд порад, до яких потрібно прислухатися, ступивши на стежку великого бізнесу.

Інтернет магазин – справа всього життя або додатковий дохід?

Інтернет-магазин може бути як великим бізнесом, що приносить основний дохід, так і додатковим заробітком. Не варто звільнятися з роботи, щоб повністю і негайно присвятити себе бізнесу.

Цілком можливо паралельно поєднувати два види діяльності. Заодно НЕ буде страхів від того, що справа може прогоріти.

Невеликий магазин не буде віднімати багато часу і може послужити віддушиною для заняття улюбленою справою.

Вибираємо справу до душі

Часто зустрічається рада про те, що вже якщо вирішив працювати на себе, то варто працювати в тій спеціальності, в якій розбираєшся. Наприклад, шевця – відкрити ремонт взуття або взуттєвої, автомеханіка – свою майстерню або магазин автозапчастин. Наявність експертного досвіду – важлива річ. Це дає перевагу перед конкурентами, у клієнтів зростає довіра.

Але що робити підприємцю, якщо він вже «перегорів» до колись цікавої справи, а знань в іншій галузі немає? Не варто впадати у відчай – завжди можна перепрофілюватися на інше заняття, яке подобається або просто цікаво. Досвід в обраній сфері обов’язково прийде з часом. Багато відомих бізнесменів змінювали напрямок своєї справи неодноразово, поки не знайшли саме «своє».

Де підглянути цікаві ніші

Якщо пропозиції навколо вам не подобаються, спробуйте знайти ідеї самостійно. Подивіться, що пропонують люди в оголошеннях в газеті. Влаштуйте мозковий штурм разом зі своїми рідними, друзями або колегами. Можна знайти ідеї на зарубіжних сайтах або конференціях, ми писали про це раніше в статті про вибір ніші.

Вузька ніша – не привід для зневіри

Вузька ніша – трохи продажів, швидко досягається стелю. У той же час зайняти вузьку нішу – значить мати стабільний заробіток і потік постійних клієнтів при низькій конкуренції. Це хороша можливість для освоєння азов.А якщо вузька ніша вичерпала себе, то можна розширити асортимент суміжними товарами. Або взагалі відкрити магазин абсолютно іншої тематики – так теж можна!

Чим вигідна вузька ринкова ніша:

 • Мінімум конкурентів;
 • Підхід до кожного клієнта індивідуальний;
 • Невелика, але стабільна ємність ринку.

Криза і товари для середнього класу

За часів кризи товари середнього цінового сегмента стають менш затребуваними. Це відбувається через те, що від кризи страждають в першу чергу представники середнього класу. Коли скорочуються доходи і виростає безробіття, середній клас переходить на дешевші товари і послуги.

У низькоціновому діапазоні велика конкуренція, тому якщо вирішили торгувати там, то варто використовувати недорогі позиції прийнятної якості. Закупівлі рекомендується робити безпосередньо від виробника, щоб збільшити і так не більшу маржу.

Послуги та технології, які дозволяють зберегти накопичення, також будуть затребувані.

Беремо до уваги характеристики товарів

Якщо вирішили торгувати меблями, великою технікою чи іншими габаритними важкими товарами, врахуйте необхідність витрат на склад, навантаження і транспортування. Вивчіть, скільки коштує праця вантажників або оренда навантажувача, складу.

Перед орендою складу побувайте на ньому, зверніть увагу на висоту стель, ширину проходів, наявність опалення, санвузли, відеоспостереження, охорони, раздевалкі.Может статися так, що поблизу хороших пропозицій не знайдеться.

В такому випадку продаж великогабаритного товару здасться вже не такий вигідний.

Поради та рекомендації щодо вибору товарів для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині + Особливості вибору товарів, організація продажів, опис важливості правильного вибору

Продаж певних товарів в інтернеті може здійснюватися різними способами і за різними схемами. Дуже актуальним сьогодні став варіант Дропшиппінг, який по суті, передбачає надання посередницьких послуг між покупцем і постачальником.

В даному випадку, підприємець, який буде здійснювати посередницькі послуги, не вкладає ніяких коштів в організацію бізнесу. А значить, торгувати товарами можна з нульовим капіталом. Є можливість відкриття повноцінного магазину.

Але в даному випадку дуже важливо грамотно підібрати ті групи товарів, які в дійсності матимуть істотний попит і зможуть зацікавити потенційних клієнтів максимально. Особливо уважно слід вивчати це питання в тому випадку, якщо ви збираєтеся здійснювати попередню закупівлю певних товарів.

Ви повинні розуміти, що це істотні фінансові інвестиції. Вони повинні бути розумними і продуманими, інакше ви можете просто придбати товар, який не матиме ніякого попиту і залишиться у вас валятися без діла, а в нього буде вкладено реальні кошти.

Що стосується схем реалізації, то можна здійснити процес відкриття стандартного інтернет магазину з різноманітністю товару, можна здійснити відкриття магазину в соціальній мережі або ж віддати перевагу організації відрядних покупок.

Тобто, все спочатку залежить від ваших особистих переваг, а також від фінансових можливостей. Але, навіть якщо ви прийняли рішення здійснювати процес роботи з мінімальним капіталом на посередницьких послугах, не слід все кидати на самоплив.

Обов’язково потрібно здійснити процедуру опрацювання бізнес плану, на підставі якого в подальшому ви зможете здійснювати процес ведення бізнесу.

Щоб правильно і грамотно підібрати товар для магазину, потрібно керуватися рядом правил. По-перше, усвідомлюйте всі нюанси формування попиту. Щоб перейнятися цим питанням доведеться вивчити певну літературу і статистику. Так ви зрозумієте, який саме товар в інтернеті буде найбільше продавався.

Але не варто забувати і про те, що в даний момент формується серйозна конкуренція. Тому, після вивчення попиту потрібно вивчити сайти потенційних конкурентів і подумати, чи зможете ви надати потенційним покупцям щось подібне, такі ж доступні ціни.

Якщо ви розумієте, що не зможете конкурувати в даному напрямку, то постарайтеся вибрати зовсім інші групи товарів.

Дуже актуальними вважаються магазини одягу, косметики, парфумерії, дитячих речей, подарунків і сувенірів, електронних сигарет і компонентів до них.

Відповідно, ви повинні розуміти, що такий значний попит на перераховані товари вже спровокував значну кількість пропозицій.

І вам потрібно не просто вивчити сайти конкурентів, але також відразу зробити аналіз власних можливостей по чітко визначеному напрямку. Тільки так ви зможете вибрати ті товари, торгівля якими буде для вас вигідною.

Важливим етапом організації торгівлі в інтернеті є вибір постачальника, який зміг би надати вашій увазі не тільки високоякісні товари, але ще і вигідні умови співпраці. Раціональніше з постачальниками заздалегідь підписувати договори співпраці, які будуть фіксувати всі обов’язки і права сторін.

Перед початком будь-якого бізнесу потрібно здійснити процес детального вивчення всіх особливостей і нюансів. Якщо ви прагнете правильно вибрати товари, які в дійсності можна буде реалізовувати в інтернеті, даного питання потрібно приділити достатньо значну кількість часу.

Наприклад, в інтернеті нерідко продають нижню білизну, продукти харчування, але саме такі товари мають мінімальні параметри попиту, так як потенційні клієнти намагаються здійснювати такі покупки в стандартних магазинах. Адже це дає можливість в дійсності отримати об’єктивні дані про кожен товар.

Відповідно, ви повинні розуміти, що товари такого напрямку не завжди матимуть потрібний попит. Як же здійснити процес вибору товарів і на що звернути увагу?

Розмір ринкової ніші

Багато фахівців вважають, що варто віддавати перевагу тим товарам, які мають високі рейтинги попиту незважаючи на кількість пропозицій. Але, ви повинні розуміти, що в такій справі вам дійсно доведеться попрацювати над процесом популяризації своїх пропозицій.

Тобто, якщо ви не зможете зробити свій сайт популярним, то конкурувати з тими, хто вже працює в цій галузі діяльності у вас не вийде. Також потрібно сказати про те, що є можливість вибрати специфічний товар, який не так сильно розкручений в інтернеті.

Але, тут є певні варіанти загроз. Адже якщо товар специфічний, то клієнти можливо будуть прагнути здійснювати процес придбання таких товарів у стандартних магазинах. Тобто, це питання має розглядатися індивідуально.

Звичайно ж, для починаючого підприємця оптимальним рішенням було б звернення до стандартних групах товарів.

рівень конкуренції

Ви повинні розуміти, що практично всі напрямки торгівлі вже освоєні іншими підприємцями в мережі. Саме з цієї причини не факт, що ви зможете боротися з жорсткою конкуренцією.

Тому, при вирішенні, яким саме товаром торгувати, вам потрібно в першу чергу спробувати деталізовано вивчити сайти конкурентів.

Таким чином, ви зможете визначити, чи варто працювати в тому чи ж іншому напрямку, чи зможете ви своїм клієнтам надати подібні послуги обслуговування, подібні ціни та ін.

стабільність попиту

Даний аспект потрібно розглядати в контексті аналізу попиту протягом певного періоду часу. Ви повинні розуміти, що в даний момент є групи товарів, які можна назвати стабільними. Це одяг, дитячі речі, взуття та ін.

А є товари, які мають виключно періодичний попит, наприклад бади. Серйозна реклама виробника може зробити певний товар неймовірно затребуваним і популярним. Проте, така популярність не є стабільною.

Але протягом певної кількості часу на ній можна непогано заробити.

пропозиції постачальників

Крім детального вивчення попиту, конкуренції, потрібно також здійснювати вивчення постачальників. По суті, ви повинні розуміти, які саме умови співпраці ви можете отримати, які ціни будуть вам надані. І вже на підставі цієї інформації ви зможете здійснити процес грамотного визначення своєї ніші.

Наприклад, ви вирішили торгувати певним брендом одягу, попит на який відзначається неймовірно високий. Але, після вивчення пропозиції постачальника ви розумієте, що не зможете конкурувати з уже існуючими торговими майданчиками по питанні ціни. Тому, в такій ситуації від торгівлі цією групою товарів доведеться відмовитися.

Так як це буде нераціональним.

Стає зрозуміло, що процес вибору товарів для реалізації в інтернеті або в інтернеті-магазині передбачає вивчення різних критеріїв і даних. І якщо ви не принесете даного аспекту необхідну кількість часу, то не зможете отримати бажаних результатів успішної торгівлі в подальшому

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Робота в мережі в торговельній сфері – процес досить простий, але він вимагає грамотного підходу. Як вже говорилося, існує можливість активізації торговельного процесу без початкових вкладень.

Саме з цієї причини багато досить легковажно ставляться до процесу вибору товарів для продажу, так як розуміють, що все одно нічого не втрачають. Насправді, надаючи посередницькі послуги ви не втрачаєте кошти, але втрачаєте власний час.

Неправильний вибір товарів може стати незаперечною основою розчарування, так як продажів не буде, і ви можете просто усвідомити, що даний варіант бізнесу створений не для вас.

Це перша причина, по якій можна визначити важливість вибору товарів. Також потрібно враховувати, що рівень вашого заробітку буде базуватися саме на рівні продажів. І якщо продажі будуть незначними, то і заробляти ви будете мінімум.

А якщо врахувати, що ви вкладетеся в організацію персонального сайту і будете здійснювати щомісячні вкладення в просування, то вам буде потрібно певна окупність.

Якщо її не буде, то доведеться інвестувати особисті кошти в дані процеси, що формує мінус у вашій роботі і відсутність перспективності бізнесу.

Тільки грамотно підібрані групи товарів зможуть стати основою швидкої популяризації вашого бізнесу і формування стабільної бази клієнтів.

В принципі, почати можна з нуля, здійснити процес торгівлі на соціальної сторінці, самостійно провести процедуру популяризації.

Але, якщо ви не зможете потенційним покупцям запропонувати затребувані товари, то всі ваші дії виявляться марними.

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

 • Сувенірна продукція та подарунки

Одні з найбільш затребуваних товарів, які будуть завжди мати попит. Звичайно ж, потрібно здійснювати грамотний вибір варіантів, які змогли б зацікавити своєю креативністю та оригінальністю.

Тим не менше, попит на таку продукцію помічається неймовірно значний.

Конкуренція також присутній, проте, якщо ви зможете клієнтам надати доступні ціни та максимальну інформацію про правильність вибору подарунка, у вас є всі перспективи протягом декількох місяців створити стабільну базу покупців.

Напевно, саме ці категорії товарів є найактуальнішими в мережі. Причому, тут можна організувати бізнес на сторінці в соціальній мережі, можна здійснити процес організації власного магазину. Що стосується варіантів співпраці з постачальниками, можна вибрати дропшіппінг, відрядні покупки та ін.

Тобто, в даній сфері діяльності спостерігається підвищений попит. Втім, і конкуренція відзначається досить істотна.

Але, якщо ви віддасте перевагу якісним товарам, встановіть на них доступні ціни, і зможете надати високоякісний сервіс, ви неодмінно отримаєте істотний приплив клієнтів, що зробить ваш бізнес успішним.

Одна з найактуальніших груп. Асортимент пропозицій може починатися від одягу і закінчуватися підгузками. Найголовніше в даному випадку – організувати максимальний комфортний сервіс віддаленої оплати, доставки, консультування.

Щоб підвищити рівень попиту, віддавати перевагу варто тільки тим товарам, які є сертифікованими і мають високі рейтинги безпеки.

Саме якісний і швидкий сервіс обслуговування може стати основою актуалізації ваших пропозицій.

Для багатьох людей цей аксесуар є обов’язковим і незамінним. Конкуренція в даному напрямку є високою. Тому, для успішного розвитку бізнесу потрібно уважно оцінювати пропозиції постачальників, щоб мати можливість надати потенційним клієнтам не тільки досить хороший асортимент якісної продукції, але ще і доступні ціни.

Дані групи товарів завжди були актуальними і зберігають свою актуальність до нинішнього моменту. Тут потрібно уважно оцінювати постачальників, надавати покупцям різноманітність товарів, можливість здійснювати замовлення на мінімальну суму, тільки так можна домогтися поставленої мети і отримати кращі результати розвитку.

Багато великих магазини встановлюють певні обмеження на замовлення. Тобто, визначається, що замовлення повинен бути зроблений на конкретну суму. Щоб привернути увагу потенційних клієнтів саме до ваших пропозицій виключайте всілякі обмеження.

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Структура організації торгівлі в інтернет

Крок 1: Отримання інформації

Як ви вже зрозуміли, процес торгівлі починається саме з вивчення різних напрямків торгівлі, для того, щоб мати можливість вибрати саме ті групи товарів, якими ви зможете зайнятися впритул.

Для отримання повноцінної інформації з даного питання потрібно вивчити сайти різних великих інтернет магазинів і подивитися, чим вони торгують.

Здійснити процес аналізу попиту на певні групи товарів, здійснити вивчення динаміки розвитку попиту та ін.

Крок 2: Складання бізнес плану

Дуже важливо грамотно і правильно розробити бізнес план, який буде в свій склад включати розрахунки по різних групах товарів.

Таким чином, ви зможете в подальшому проаналізувати ситуацію, і вибрати саме той напрям, який за всіма розрахунками є більш перспективним.

У процесі складання бізнес плану враховуйте необхідність всіляких витрат на розкрутку. А також визначте, який рівень націнки є оптимальним.

Крок 3: Вивчення постачальників

У роботі інтернет магазину найголовніше – постачальники. Ви повинні знайти тих, хто зможе надати вашій увазі:

 • Високоякісні товари. Причому, вам потрібно розуміти, що подивитися дані товари, перш ніж придбати у вас не вийде, вся структура роботи є віддаленою. Тому, орієнтуватися доведеться на опис, на коментарі покупців. Якщо виробник або ж постачальник не надає інформації про якість матеріалів, не дає опис товарів, то від такої співпраці краще відмовитися;
 • Доступні ціни. Ви повинні розуміти, що заробіток формується на різниці ціни закупівлі і продажу. При цьому вам неодмінно доведеться орієнтуватися на ті ціни, які встановлені на сайтах конкурентів. Якщо ви бачите, що постачальник надає вам занадто високі ціни і ваш заробіток з даних продажів буде мінімальним, то краще такі товари просто не замовляти;
 • Можливість повернення і обміну. Природно, не завжди клієнтам вдається створити правильне замовлення, а бувають і ситуації, коли товар приходить з відвертим браком. Вам потрібно відразу ж обумовити можливість здійснення повернення та обміну. Таким чином, ви зможете надати своїм потенційним клієнтам максимальний уважний сервіс, який стане основою подальшого розвитку бізнесу;
 • Вигідні умови доставки. Оптимальним рішенням стане співпраця з тими постачальниками, які зможуть відразу ж здійснювати процес відправки замовлень безпосередньо вашим клієнтам. Таким чином, ви зможете скоротити свої витрати часу. Але, ви повинні розуміти, що в такій ситуації ви втрачаєте контроль процесу доставки.

Крок 4: Організація процесу продажів

Тут вам потрібно подумати, який спосіб буде більш раціональним – безкоштовна організація продажів зі сторінок соціальної мережі або ж організація досить потужного інтернет магазину.

Все залежить від ваших особистих переваг, а також від фінансових можливостей.

Але, якщо ви ставите значний акцент на розвиток бізнесу в подальшому, то вам потрібно вибирати варіант створення персонального магазину.

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

При виборі товарів на продаж рекомендуємо дотримуватися таких порад:

 • Вибирайте тільки ті товари, які є вам знайомими, за якими ви в разі необхідності зможете проконсультувати своїх покупців. Обов’язково вивчайте всі критерії якості, особливостей виробництва. Чим більш деталізованої буде у вас інформація про товар на сайті, тим вище шанс високих продажів;
 • Відмовтеся від товарів невідомих брендів, які мають сумнівну репутацію. Пам’ятайте про те, що на початку роботи вам доведеться створювати певний імідж, формувати довіру клієнтів, відповідно, потрібно виключати з каталогу товарів сумнівні позиції;
 • Орієнтуйтеся на якість. Природно зробити це буде не просто. Але, є маса спеціалізованих ресурсів – форумів, де обговорюються товари постачальників. Намагайтеся вивчати таку інформацію, так як вона може допомогти вам зробити грамотний і раціональний вибір;

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

 • Якщо постачальник не надає ніякої інформації про товар – властивості, матеріалах виробництва, особливості, то такі товари також не слід використовувати в своїй роботі, так як ви просто не зможете дати ніяких коментарів своїм покупцям, що спровокує відсутність попиту;
 • Слідкуйте за акціями постачальників. Якщо ви прагнете до розширення клієнтської бази, то пам’ятайте про те, що найголовнішим критерієм залучення уваги залишається низька ціна. Саме з цієї причини рекомендуємо детально вивчати акції, які пропонують постачальники. На підставі цього у вас з’явиться реальна можливість надавати своїм потенційним клієнтам низькі ціни.

Для продажу: 7 правил вибору товару для інтернет-магазину

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Антон ЄПІФАНОВ

Гендиректор і основний власник компанії Levenhuk

Для того щоб почати інтернет-магазин, треба перш за все визначитися, що ж ви будете продавати, знайти правильний товар або послугу.

Особливо критично це в разі, коли у вас обмежена фінансування: помилка може стати фатальною. Ми, запускаючи різні інтернет-проекти, методом проб і помилок сформулювали основні правила такого вибору.

Вони досить очевидні, але, тим не менш, на старті дуже багато роблять помилки.

Товар повинен бути компактним. Починати торгівлю з продажу роялів не варто. Ви змушені будете зняти склад, найняти вантажника, орендувати автомобіль, а це величезні витрати.

Товар повинен бути високомаржинальним. Стільникові телефони з маржею 5-10% не дають достатньої суми грошей при продажу. Дослідним шляхом ми встановили, що з одного продажу в кишені компанії повинно залишатися не менше 1 500 рублів.

Це абсолютний мінімум. Якщо менше, то ви в разі помилки не зможете компенсувати свої витрати. З кожного замовлення ви повинні отримати достатньо грошей, щоб оплатити всі невдачі, пов’язані з втратою, крадіжкою товару, з відмовою клієнтів від товару.

Товар повинен бути дорогим. Торгувати чайними ложечками на старті не можна: вони занадто дешево коштують. Вам потрібно продати їх занадто багато, щоб отримати осмислені гроші, а на старті бізнесу продати багато дуже складно. Тому краще продати мало, але дорогого товару.

Товар повинен бути такий, щоб покупцеві було складно його порівнювати. Це необхідно для того, щоб ви могли встановити на товар високу ціну і уникнути демпінгових воєн.

Ідентичний товар – такий, як, наприклад, iPhone або побутова техніка – занадто легко порівняти.

Якщо покупець може легко вибирати найнижчу ціну, то виникає цінова гонка, яка веде до зменшення прибутку.

Товар не повинен швидко втрачати в ціні. Та ж фототехніка за півроку втрачає третину своєї вартості. А ось, наприклад, авторучка Parker буде і через два роки коштувати рівно стільки ж, скільки і зараз.

Ринок повинен бути неконкурентним. Починати бізнес з торгівлі телефонами або фотоапаратами – це самогубство. Ви нічого не продасте, бо на ринку вже діють сотні конкурентів і вам доведеться витрачати надто багато сил, щоб переконати покупця купити у вас, а не у них.

Хороший постачальник необхідний. Специфіка інтернет-торгівлі полягає в тому, що ви часто берете у постачальника товар під замовлення покупця. А покупець може відмовитися від покупки, причому навіть до моменту її здійснення. Наприклад, людина замовляє 10 ложечок, по 5 000 рублів кожна, а потім передумує їх купувати.

Якщо постачальник не прийме ці ложечки назад, то у вас виникнуть великі проблеми: у вас на складі з’явилося 10 непотрібних ложечок, а значить, заморожені оборотні кошти.

Тому дуже важливо знайти постачальника, який, по-перше, приймає товар назад без проблем, по-друге, готовий продавати по одній ложечці, але по дилерській ціні, і по-третє, приймає різні форми оплати.

Називаючи речі своїми іменами, ви повинні шукати такий товар і нішу, де ви можете працювати майже монопольно. Саме відсутність конкуренції дозволить вам тримати потрібну ціну і домагатися такого рівня прибутковості, щоб скоєні вами помилки (а їх неможливо не зробити на старті) не вбили б вашу компанію.

Монополія може бути тимчасовою і існувати в рамках дуже обмеженого асортименту товарів або в невеликому купівельному сегменті, але це повинна бути саме монополія. Починати бізнес в висококонкурентному сегменті – вірний шлях до банкрутства, особливо якщо ви починаєте з нуля.

Як вібрато товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині Антон Єпіфанов 10 років працював в компанії «Ектако», займався розробкою і продажем електронних словників. На початку нульових зайнявся власним бізнесом: разом з приятелями створив кілька десятків інтернет-магазинів; успіх йому приніс інтернет-магазин оптики, відкритий в 2005 році. З нього виросла компанія «Левенгук», зараз її акції торгуються на ММВБ, капіталізація компанії перевищує 1 млрд рублів, річний оборот становить 346 млн рублів.

Продажі через інтернет: що продавати, приклади

Продажі товарів через інтернет допомагають підприємцям охопити нову аудиторію: не тільки свого міста, а й усього регіону, країни або світу.

За статистикою, кількість покупців інтернет-магазинів в усьому світі зростає і до 2020 року досягне 50%.

Ця стаття – гід для власників звичайних магазинів, які тільки планують або починають продавати через інтернет-магазин і хочуть збільшити продажі.

Продажі через інтернет: з чого почати

Пройшли часи, коли для реалізації товарів треба знімати велике приміщення в центрі міста і наймати продавців консультантів. З розвитком інтернет-продажів у підприємців стало більше вибору і інструментів для заробітку.

Ми рекомендуємо почати продажі через інтернет з формування стратегії бізнесу:

 1. визначення каналів продажів;
 2. пошуку ніші – товарів, які ви будете брати на реалізацію.

Де продавати товари через інтернет

В інтернеті не бракує місць для продажу товарів. Є різні варіанти. Наприклад, такі канали, як:

 1. інтернет магазин;
 2. соціальні мережі.
 3. сайти з безкоштовними оголошеннями;
 4. аукціони.

Складність полягає у виборі того, які канали підходять для вас, ваших товарів.

Наприклад, інтернет-магазин – це традиційне місце легальних продажів. Продажі через окремий сайт припускають:

 • масштабність бізнесу (а не одиничні продажі);
 • легальність (інтернет-магазин зазвичай дотримується російське законодавство – правила торгівлі та закон про захист прав споживача);
 • роботу від ІП або ТОВ, оплату податків і відправку електронних чеків.

Якщо у вас є традиційний магазин, то можна підключити до інтернет-магазину ту онлайн-касу, яка стоїть в роздрібній точці. Це робиться за допомогою сервісу “бизнес.Ру Онлайн-Чеки”. Спробувати рішення для інтернет-магазинів прямо зараз >>>

Продажі товарів через соціальні мережі в інтернеті вибирають або ті, хто продає один бренд (до 20 одиниць товарів одного типу), або для людей, які бажають спробувати нішу: продати 1-2 речі без відкриття ІП та видачі касового чека.

Майданчики типу “Авіто” і “Дзиґи” можуть стати додатковим інструментом залучення трафіку. Наприклад, на “Авіто” непогано продаються товари для автомобіля, унікальні товари або ж меблі, дешевий одяг. Як відкрити магазин на “Авіто”, читайте тут >>>

Сайти аукціонів, наприклад, Ebay або Etsy, підходять для продажів колекційних товарів: вантажних речей, статуеток, ляльок і т.д.

Що потрібно, щоб продавати через інтернет

Продажі через інтернет-магазин передбачають більш істотні початкові витрати:

 1. розробку сайту з нуля або покупку готового шаблону;
 2. покупку домена;
 3. установку сайту на хостинг;
 4. заповнення сайту контентом: текстом і фотографіями;
 5. підключення платіжного агрегатора;
 6. підключення до інтернет-магазину онлайн-каси.

Як вибрати товар для продажу в інтернеті або в інтернет-магазині

Продаж товарів через інтернет-магазин: приклади

Які товари простіше продавати через інтернет? Вибір товару для реалізації залежить від:

 • ваших особистих інтересів або професії (наприклад, якщо ви печете торти на замовлення, логічно відкрити інтернет-магазин товарів для кондитерів і пекарів);
 • запасів товару (наприклад, у вас вже є традиційний магазин і ви просто збираєтеся розширити продажу, запровадивши інтернет-майданчики);
 • ситуації, яка склалася на ринку, і попиту на цей товар.

Про те, як знаходити нішу для інтернет-магазину в 2019 році, орієнтуючись на дані пошукових систем, читайте в цій статті >>>

Кожен товар при продажу через інтернет має свої особливості. Специфіка визначається властивостями самого товару (термінами придатності, габаритами, товарами-замінниками), а також федеральним законодавством, яке регулює інтернет-продажу.

Продаж книг через інтернет

Продаж книг через інтернет справа ризикована, тому що в інтернеті склалися великі гравці ринку, які можуть робити покупцям великі знижки. Мова про мультибрендових книжкових магазинах “Лабіринт”, “Читай-город”. Також велику частку книжкового ринку охоплює OZON.

Виходить, що продавати через інтернет книги – шлях до розорення? Не завжди так. Наприклад, ви можете почати продавати свої книги (для цього треба розкрутити власний бренд).

Наприклад, блогер і музикант Ольга Маркес розпочала продаж своєї книги по схудненню саме через соціальні мережі і блог. Таким чином вона продала кілька тисяч екземпляров.Ольга Валяєва, автор методики саморозвитку для жінок, продає свої книги через інтернет-магазин, вбудований в особистий сайт. І таких прикладів в інтернеті безліч.

Підсумуємо, привівши стратегію продажу книг через інтернет:

 • розкрутка блогу за тематикою;
 • розкрутка особистого бренду і “обростання” лояльної аудиторією;
 • відкриття інтернет-магазину власних книг або книг по темі, розташованого “всередині” блогу.

Продаж автозапчастин через інтернет

Автозапчастини та їх продаж через інтернет – вигідна ніша для підприємця, який розуміється на автомобілях. Реалізація автозапчастин майже не піддається криз (навпаки, при економічному спаді люди намагаються лагодити свої автомобілі, а не купувати нові).

Особливості інтернет-магазину автозапчастин:

 • необхідність в спеціалізації. Автозапчастин багато, і ви не зможете підтримувати актуальні прайси на всі моделі. Тому вибирайте або якусь марку, або напрямок (автозапчастини на Ford або автозапчастини на китайські марки машин);
 • впровадження “розумного” пошуку на сайті. Багато автолюбителів шукають автозапчастини не по артикулу, а за назвою. А в написанні назві можуть бути помилки. Наприклад, “карбюратор” можна написати як “карбюратер”. А “Мітсубісі” як “Мітсубіссі”, “Мітсубіші” і так далі;
 • організація складу запчастин. Можна працювати з постачальниками, які відправляють товари на замовлення. Однак купувати по одній штуці інтернет-магазину автозапчастин невигідно, так як від обсягу поставки залежать знижки. Склад для зберігання товару стане конкурентною перевагою, так як він дозволить видати запчастина в день або на наступний день замовлення.

Продаж взуття через інтернет

Продаж взуття через інтернет має як мінімум дві переваги в порівнянні зі звичайним магазином:

 • немає витрат на оренду торгової точки, отже можна знизити націнку (стандартна націнка на взуття в сезон може досягати 200%);
 • можна займатися Дропшиппінг – тримати магазин без складу, відправляючи дані про заявки прямо постачальнику і отримуючи відсоток із замовлення.

Є і недолік. Взуття має бути зручним і навіть сама стандартна колодка підходить не кожній покупниці. Інтернет-магазину взуття треба мати кілька пунктів самовивозу, де можна організувати примірку. І чекати, що повернень буде більше, ніж, наприклад, одягу або аксесуарів.

При продажу взуття через інтернет-магазин варто звернути увагу на обмін інформацією між системою обліку товару і движком магазину. Якщо вона не буде щосекундної, на складі може не виявитися потрібного товару. Спробуйте ПЗ товарного систему для інтернет-магазинів “бизнес.Ру E-commerce”, яка працює з усіма популярними двигунами інтернет-магазинів >>>

Продаж косметики через інтернет

Онлайн-продажу косметики знаходяться в Росії на піку популярності. Косметика продається:

 • через інтернет-магазини;
 • за допомогою соціальних мереж (особливо – Intagram).

При продажу косметики через інтернет важлива роль відіграє інформаційна складова. В ідеалі в інтернет-магазині треба мати блог, в якому описувалися відміну BB-крему від тонального, ніж корисна гіалуронова кислота, як вибрати колір помади під цветотип.

Блог або відеозапису про косметику збільшать лояльність клієнтів і виділять ваш інтернет-магазин серед конкурентів.

Продаж алкоголю через інтернет

Продаж алкоголю через інтернет обмежена російським законодавством. У 2018-2019 роках онлайн-продажу спиртних напоїв через кур’єра і з оплатою на сайті заборонені.

Це зроблено, щоб виключити ймовірність продажу алкоголю підліткам.

Зараз інтернет-магазини реалізовують алкоголь через інтернет “напівлегальним” способом:

 1. роблять сайт-вітрину, на якому можна зробити заявку на той чи інший набір спиртних напоїв;
 2. в роздрібній точці роблять пункт видачі онлайн-замовлень, все оплачується на місці при пред’явленні паспорта.

Продаж ліків через інтернет

Ліки – ще один “заборонений” для продажів через інтернет. Згідно із законом дозволено продавати ліки тільки в аптеці.

Великі агрегатори і аптечні рітейлери налаштували продажу ліків через інтернет за принципом вітрини. Покупець може замовити медикаменти онлайн, але забрати – тільки в аптеці.

Продаж ювелірних виробів через інтернет

Теоретично продаж ювелірних виробів (з дорогоцінних металів або каменів) через інтернет обмежена. Але фактично в мережі існує кілька десятків магазинів, які торгують золотими кільцями, браслетами та кольє. Вони займаються реалізацією на свій страх і ризик.

За статистикою, в 2017 році з усього ринку ювелірних виробів на торгівлю через інтернет доводилося 3%.

В кінці літа 2018 року на сайті проектів законодавчих актів з’явився документ «Про внесення змін до переліку видів продукції і відходів виробництва, вільна реалізація яких заборонена». Він пропонує видалити з переліку товарів із забороненою вільною торгівлею ювелірні вироби з дорогоцінного каміння та дорогоцінні камені.

Продаж БАДів через інтернет

На БАДи також поширюється обмеження щодо дистанційного продажу.

За п.7.4.1. СанПіН 2.3.2.1290-03, торгувати біологічно активними добавками можна тільки через аптеки, спеціальні роздрібні магазини.

Чому ж БАДи вільно продаються в інтернеті? Існує “лазівка” в документі. Якщо продавець не називає на сайті свій товар “БАДом”, то його можна продавати. Використовують такі синоніми:

 • продукт для спортивного харчування;
 • продукт для функціонального харчування;
 • оздоровчий продукт;
 • вітамінні добавки.

Продаж меблів через інтернет

Продаж диванів, ліжок і шаф через інтернет дозволена. Експерти, які радять почати бізнес по онлайн-продажу меблів через інтернет, говорять про переваги такого продажу:

 • не треба тримати склад: можна працювати з виробниками меблів за попереднім замовленням;
 • є безліч фабрик з недорогий меблями, тому просто створити мультибрендовий інтернет-магазин меблів.

Однак чи буде продаж меблів через інтернет вигідною? За статистикою, на меблі доводиться тільки 7-10% від усіх легальних інтернет-продажів. Кількість користувачів, які шукають в інтернеті “інтернет-магазин меблів” в кілька разів менше тих, хто хоче купити одяг онлайн. Більшість покупців віддає перевагу подивитися на диван наживо, перш ніж робити таку покупку.

На думку експертів, інтернет-магазин меблів може прибутково існувати тільки в трьох варіантах:

 • це ексклюзивні дизайнерські речі (наприклад, відреставрована меблі стилю середини століття, етнічні предмети інтер’єру), що продаються переважно через Instagram;
 • офісні меблі за низькими цінами (розраховане на відділ закупівель великих організацій);
 • дуже дешева, бюджетна меблі (де ціна стільця починається від 300 рублів, а двомісного дивана – від 4000 рублів).

Є ще один варіант інтернет-магазину: сайт з актуальними цінами традиційного роздрібного магазину меблів. Продаж через інтернет буде мало, але можливість споживачеві подивитися асортимент і вартість товару буде конкурентною перевагою.

Продаж постільної білизни через інтернет

Продаж постільної білизни через інтернет-магазин як бізнес може стати прибутковою справою, якщо знайти цікаву нішу або працювати на певну аудиторію.

Приклад – недороге дитяче постільна білизна для новонароджених і дітей до 3-х років. Або ж постільна білизна з тканини, яка не вимагає прасування. Націнка на комплекти може досягати 100%. Ніша важлива, так як серед інтернет-магазинів постільної білизни – висока конкуренція. Необхідно цілеспрямовано працювати з потенційною аудиторією.

Експерти радять піднімати продажу білизни через інтернет за допомогою реклами в соціальних мережах, подарунків лідерам думок і блогерам (за піар в Instagram), рекомендаційних статей і спонсорства жіночих заходів. Загалом, потрібно зробити так, щоб бренд інтернет-магазину виник в голові у покупниці в той момент, коли порвалася наволочка або підодіяльник.

Продаж китайських товарів через інтернет

Китайські товари користуються нечуваною популярністю: AliExpress є одним з п’яти найбільш відвідуваних сайтів в Росії. Чи можна російському продавцеві заробити на продажу китайських товарів через інтернет?

Є кілька методів заробітку.

Перший – створення декількох одностранічнік і робота по системі “дропшіппінг” з китайськими постачальниками (наприклад, з DealExtreme і іншими).

Схема стандартна: покупець замовляє товар у вас, а ви робите замовлення з китайського сайту, який посилає товар покупцеві.

При договорі Дропшиппінг китайський продавець не вкладає свої рекламні брошури і відправляє товар в небрендовану коробці.

Другий – перепродаж через інтернет китайських товарів, закуплених оптом. Є шанс прогоріти, так як конкуренція серйозна. Однак в разі потрапляння в цільову аудиторію можна заробити, так як націнка становить 200-400%.

Якщо ви вже продаєте китайським товари через інтернет і хочете збільшити прибуток, радимо переглянути асортимент звернути увагу на самі трендові речі. Наприклад, товари з єдинорога, кігурумі, дитячі конструктори та радіокеровані моделі, електроніку. У сезон покупці охоче беруть товари для саду та поливу, дрібну недорогу техніку для ремонтних робіт (шліфувальні машини та інше).

Продаж телефонів через інтернет

Бажання займатися продажем смартфонів через інтернет закономірно – тільки на перші півроку 2018 року в Росії було продано смартфонів на 95 млрд рублів! Отже, на цю електроніку є величезний попит.

Крім того, продаж телефонів через інтернет не має сезонності (користувачі набувають новий смартфон, коли з’явилися гроші на нього або зламався старий).

Цей товар коштує дорого, тому націнка на товар передбачається істотна. В цьому і криється помилка початківців бізнесменів. Великі мережі мають можливість купувати смартфони в оптовиків з істотними знижками.

Тому щоб конкурувати з ними за ціною, доведеться продавати телефони з націнкою всього 5-7%.

Збільшити продажі телефонів в інтернет-магазині передбачається стандартними способами:

 • запуск маркетингової акції (наприклад, при покупці телефону захисне скло в подарунок);
 • розкрутка магазину через соціальні мережі і лідерів думок;
 • розширення асортименту (наприклад, добавка в каталог телефонів для туристів: з тривалим зарядом батареї і протиударних);
 • пошук постачальника, який запропонує істотну знижку на товар.

Продаж продуктів через інтернет

Початок онлайн-продажів продуктів – зростаючий тренд останніх років. У продажу продовольчих товарів через інтернет є істотні мінуси – малий термін зберігання на складі, необхідність працювати з постачальниками кожен день і звичка російських споживачів купувати їжу в традиційних магазинах, а не в інтернеті.

X5 Retail Group в 2018 році зробила перезапуск інтернет-магазину “Перехрестя” в Москві. Ця спроба виявилася вдалою – жителі столиці стали активно купувати продукти в цьому магазині. І ритейлер зробив висновок, що аудиторія нарешті почала дорожити своїм вільним часом, не бажаючи витрачати дві години на тиждень на походи в супермаркет.

Починати продажу продуктів через інтернет слід з визначення цільової аудиторії. Хто ці люди: багаті бізнесмени, у яких немає часу ходити по магазинах, або члени багатодітних сімей без машини? Відповідь на питання допоможе сформувати асортимент.

Збільшити онлайн-продажу продуктів допоможе розкрутка бренду інтернет-магазину. У жителів міста, навіть якщо вони не є постійними покупцями, бренд інтернет-магазину повинен бути на слуху. Для цього можна виступати спонсором різних заходів, розкручувати сторінку в Instagram або “ВКонтакте”, давати коментарі ЗМІ і займатися благодійністю.