Як відкрити агентство нерухомості – бізнес-план з розрахунками

0
205

Ріелторська компанія зазвичай надає всю сферу послуг, пов’язаних з нерухомістю: покупка, продаж, здача в оренду житлових та комерційних приміщень.

Але іноді фірми вибирають вузьку спеціалізацію, наприклад, працюють тільки з земельними ділянками або супроводжують пайову участь в будівництві нового житла або офісних центрів.

Від поставлених завдань і варто відштовхуватися, складаючи бізнес-план агентства нерухомості.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

Ліцензування та сертифікація

Комерційна діяльність ріелторських компаній не підпадає під ліцензування, але отримати сертифікат на брокерські послуги все-таки бажано.

Його видає Російська Гільдія Ріелторів, яка розробила і впровадила національні стандарти з надання посередницьких послуг на ринку нерухомості.

Хоча сертифікація носить добровільний характер, але вона додає компанії ваги і довіри з боку клієнтів.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

Яку форму реєстрації підприємницької діяльності вибрати

Більшість ріелторських компаній зареєстровані як товариства з обмеженою відповідальністю. Це створює необхідний імідж і дозволяє зручно працювати з юридичними особами. Хоча деякі вважають за краще реєструвати ПП або ІП, щоб спростити податкову звітність.

Як відкрити агентство нерухомості з нуля

Наводимо покрокову інструкцію з розрахунками мінімального стартового капіталу і сферами інвестицій.

орендуємо офіс

Розташування офісу грає істотну роль. Коли компанія розташована в центральному районі міста зі зручним транспортним сполученням і парковкою для автомобілів – це завжди плюс.

Крім того, саме в центрі знаходиться більшість муніципальних і державних установ, тісно пов’язаних з ріелторських бізнесом: БТІ, земресурсів, Росреестр, архітектура і т. Д.

У діловій частині міста розташовані і великі комерційні банки, без послуг яких клієнтам компанії просто не обійтися.

Не варто економити на інвестиціях в ремонт самого офісного приміщення, хоча мармурові сходи теж необов’язкові. Офіс має бути функціональним і вселяти клієнтам впевненість і надійність. Мінімальний набір меблів та офісного обладнання виглядає приблизно так:

 • стіл зі стаціонарним і мобільним телефонами для кожного співробітника;
 • два-три комп’ютери, об’єднані в єдину систему;
 • окреме місце для офіс-менеджера;
 • достатня кількість стільців для відвідувачів.

Розмістити все це бажано в трьох приміщеннях. Одне буде використовуватися в якості приймальні, в другому працюватимуть ріелтори, третє відводиться під кабінет керівника.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

наймаємо персонал

Обов’язково варто найняти досвідченого офіс-менеджера, який буде вміло координувати роботу всього агентства (ІП). Від його професіоналізму залежить перше враження про компанію та злагодженість всієї роботи в цілому.

В агентстві (ІП) повинні працювати мінімум два професійних ріелтора, які вже мають досвід укладення договорів і добре знають нюанси професії. Це повинні бути комунікабельні, легкі в спілкуванні люди, які вміють робити приємне враження на співрозмовника, вселяють довіру і добре переносять стресові ситуації.

Згодом штат ІП можна розширити за рахунок новачків-стажистів. Кожного з них необхідно закріпити на час проходження стажування за досвідченим співробітником, який повинен навчити їх азам ріелторської професії. Кураторам стажування бажано платити обумовлений відсоток від суми, яку заробить його учень.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

залучаємо клієнтів

Має бути продумано почати рекламну компанію. Обов’язково потрібно зробити інвестиції в функціональний сайт, з постійно оновлюваною інформацією.

Варто врахувати, що пропозицій на вашому ресурсі буде розміщено істотно менше, ніж на спеціалізованих міських порталах.

Тому на сайті ІП обов’язково потрібно помістити і регулярно оновлювати інформацію, яка зацікавить потенційних клієнтів:

 • як підготувати житло для продажу чи здавання в оренду;
 • чи варто робити євроремонт в «хрущовці», щоб продати її дорожче;
 • як повернути прибутковий податок при покупці квартири в іпотеку і т. д.

Не варто нехтувати рекламою в друкованих виданнях і точкової розклеюванням оголошень в певних районах міста. Це все, за умови правильної подачі інформації, дає нових клієнтів.

Вище наведені найнеобхідніші інвестиції в ріелторський бізнес. Це і є мінімальний стартовий капітал, який потрібно щоб почати свою справу.

Правильно організуємо роботу

Співробітники агентства (ІП) повинні вміти слухати відвідувачів і перейматися їхніми проблемами. Діалог повинен вестися коректно і компетентно. Деякі керівники відразу відправляють майбутніх працівників на бізнес-тренінги з комунікації. Тоді ці витрати варто внести окремим рядком в бізнес-план агентства нерухомості. Але ці інвестиції в навчання персоналу окупляться.

Важливо, щоб всі співробітники своєчасно інформували керівництво про труднощі або зміни в процесі виконання агентського договору. Часто своєчасне втручання директора дозволяє не втратити агентству своєї комісії.

Базу нерухомості варто щодня поповнювати і підтримувати в актуальному стані. Тобто регулярно обдзвонювати всіх клієнтів з потрібною для цього періодичністю, наприклад, раз на тиждень.

Співробітників бажано додатково стимулювати. Можна інвестувати невеликі кошти в їх заохочення, наприклад, виплачувати премію за підсумками роботи за рік краще ріелтера.

Фахівці радять підтримувати в колективі максимально дружню атмосферу. Варто на корені припиняти нашіптування і чвари серед працівників. Це все призводить до нервозності в колективі, яку обов’язково відчують клієнти, і ви втратите гроші.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку

Фінансова сторона питання

Зарплата

За свою роботу ріелтори зазвичай отримують відсоток від суми комісії агентству за успішно проведену операцію. Він коливається від 30 до 60% в залежності від фінансової політики керівництва і досвіду ріелтора. Праця бухгалтера, юриста, офіс-менеджера, як правило, оплачується фіксованим окладом. Хоча керівництво має право виплачувати їм премії за підсумками роботи.

Оренда приміщення

Вище ми писали, багато що залежить від престижності офісу. На початковому етапі варто знайти приміщення з орендною платою не дорожче 13-14 тис. Р. в місяць.

Техніка та інше офісне обладнання

Бажано вкластися з покупкою меблів та офісної техніки в 50-70 тис. Руб. Почати можна і так. Решту обладнання доведеться докупити пізніше або взяти в оренду.

Реклама

Витрати на неї складають приблизно 5-10 тис. Р. в місяць. Якщо ж прийнято рішення основний упор зробити на просуванні послуг через інтернет, то має бути найняти хорошого веб-майстра, який зробить ваш сайт і виведе його в верхні рядки видачі пошукових систем. Це коштує досить дорого – близько 30 тис. Р. за реалізацію проекту.

Витрати і прибуток

Досвід підприємців, які діють на ринку нерухомості, показав, що для відкриття агентства нерухомості (ІП) з нуля і отримання від його роботи стійкого прибутку знадобиться не менше 150-180 тис. Рублів. Найбільше грошей приносить продаж комерційної нерухомості, найменше – здача квартир в оренду.

резюме

Отже, мінімальні вкладення у відкриття агентства нерухомості становлять близько 180 тис. Р.

Середньомісячна прибуток в перші півроку (після сплати податків, оренди та виплати зарплати) – 60 тис. Р.

Таким чином, термін окупності інвестицій – 3 місяці.

При середній вартості ріелторської послуги в 3-5% від суми угоди і п’яти співробітників з обережним оптимізмом можна розраховувати вже через півроку вийти на прибуток в 150 200 тис. Р. в місяць.

Це досить приблизний бізнес-план агентства нерухомості (ІП), але, тим не менш, він дозволяє уявити собі мінімальний стартовий капітал і оцінити свої фінансові можливості перш, ніж почати інвестувати в подібний бізнес.

Головне при цьому, працювати зацікавлено, максимально віддаючись процесу. Тоді ваш ентузіазм передасться співробітникам, і результати не змусять себе чекати.

Бізнес-план агентства нерухомості з розрахунками: готовий приклад, ліцензії, страхування, фінансування, реклама

Вам може бути цікаво дізнатися, як відкрити брокерську діяльність в сфері нерухомості. Перш за все, потрібні хороші знання у веденні операцій, пов’язаних з великими сумами грошей.

Брокер по операціях з нерухомістю об’єднує продавців та покупців і в процентах від угоди веде переговори про свої транзакції. Незважаючи на те, що ринок може коливатися, запуск діяльності може бути прибутковим.

Перший крок організації підприємства – скласти і самостійно написати бізнес-план агентства нерухомості з розрахунками.

Аналіз ринку нерухомості

 1. Визначте, який тип брокерської діяльності ви хочете відкрити. Є агентства нерухомості, які спеціалізуються на житлової, комерційної нерухомості або комбінації.
 2. Краще спеціалізуватися в конкретній ніші. А не намагатися продати свою компанію як бізнес «одного розміру».
 3. Оцініть ринковий попит на свої послуги. Чи надає ринок в вашому співтоваристві існування вашого бізнесу. Яка частина попиту існує у вашій області для послуг у сфері нерухомості, які ви будете надавати. Очікується, що цей попит зросте протягом наступних кількох років. Які загальні перспективи для ринку нерухомості в вашому районі. Хто ваші конкуренти і наскільки ефективні вони на ринку проникнення.
 4. Визначте, чи буде прибутковий бізнес. Скільки грошей ви плануєте зробити протягом наступних п’яти років. Як ви можете виправдати ці доходи. Відповідь на ці питання може бути утруднений. Але вони мають вирішальне значення для визначення того, чи зможе бізнес-план агентства нерухомості реально бути успішним.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку для успішного бізнесу, краще спеціалізуватися на конкретній ніші агентства нерухомості

Приклад бізнес-плану

Ваш готовий бізнес-план агентства нерухомості з розрахунками – це зведення вашого бізнесу і його стратегій, які ви можете показати потенційним інвесторам або кредиторам.

У покроковий бізнес-план агентства нерухомості повинна входити наступна інформація:

 • Надайте загальний опис вашої компанії. Тобто, пояснити послуги, які ви пропонуєте, потреби ринку, які ви задовольняєте, і опис вашого цільового ринку.
 • Виберіть організаційну структуру бізнесу. Наприклад, пройдете реєстрацію як індивідуальний підприємець або ТОВ. Ви також будете використовувати цей розділ, щоб підкреслити досвід управління в галузі.
 • Поясніть свою маркетингову стратегію. Як ви збираєтеся просувати свої послуги в сфері нерухомості? Що відрізняє ваше агентство від інших в цьому районі?
 • Не забудьте вказати своє унікальна торгова пропозиція. Це сервіс, який ви пропонуєте, відмінний від конкурентів.
 • Увімкніть фінансові прогнози.
 • Обов’язково прогнозуйте зростання як доходів, так і витрат.

фінансування

Оцініть капітал, необхідний для відкриття агентства нерухомості. Оцініть свої витрати на запуск для оренди офісу, покупки офісного обладнання, отримання ліцензії та інших витрат.

Вам потрібен стартовий капітал, а також оборотний капітал. Початковий капітал – це те, що ви будете використовувати, щоб вивести свій бізнес на ринок. Оборотний капітал – це те, що ви будете використовувати для оплати щоденних операцій.

Найпростіший спосіб почати свій бізнес з нерухомістю – використовувати свої власні заощадження для цього. Це звільнить вас від поступки іншого партнера або відсотку за кредитора. Проте, сума, необхідна для початку, ймовірно, буде вище, ніж ви можете собі дозволити, використовуючи тільки ваші заощадження.

Якщо ви не хочете брати кредит для малого бізнесу або не маєте права на нього, ви можете залучити партнера, щоб допомогти вам фінансувати свої витрати на запуск.

Ваш партнер прийде в бізнес, надавши капітал в обмін на частку власності в бізнесі. Це дозволить їм приймати бізнес-рішення (з вами) і володіти часткою будь-якого прибутку.

Партнерські відносини повинні бути структуровані і юридично визнані.

Отримайте банківський кредит. Ви повинні покласти частину своїх грошей в свій бізнес. Але весь ваш капітал не повинен прибувати з вашого власної кишені. Подумайте про отримання кредиту в місцевому банку, щоб допомогти Вам знадобиться ефективний покроковий бізнес-план агентства нерухомості розрахунками, щоб претендувати на цей вид кредиту.

Відкриття агентства нерухомості

ліцензії

Вимоги можуть відрізнятися в залежності від того, де ви живете. У деяких регіонах одночасно можна отримати ліцензії агента з нерухомості і брокера. У той час як в іншому місці, хороший ріелтор буде чекати, як мінімум рік, перш ніж подати заявку на отримання ліцензії брокера.

Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку Ліцензований брокер має більше довіри у клієнтів

вибір місця

Ви перебуваєте в нерухомості, тому вже знаєте, що місце важливо. Переконайтеся, що ви вибрали відмінне офісний простір для вашого бізнесу, яке легко доступно і пропонує багато парковки.

Устаткування для офісу

Вам знадобиться комп’ютерна техніка, офісні меблі, факс і звичайні канцелярські приналежності.

Рахунки в банку

Всі агенти з нерухомості на законних підставах повинні використовувати брокерські довірчі рахунки. Тому що вони потрібні для внесення грошей, які агенти отримують від клієнтів за посередництва.

Страхування

Наступний етап відкриття агентства нерухомості – страхування. Існує певний рівень відповідальності, пов’язаний з брокерською діяльністю в сфері нерухомості. Тому ви повинні бути покриті страхуванням хорошої якості.

Налаштування веб-сайту

Після того, як ви склали детальний бізнес-план агентства нерухомості і отримали необхідні документи, прийшов час створити веб-сайт. Він потрібен, щоб ви могли продавати властивості своєї компанії тим, хто переглядає онлайн для нерухомості:

 • Згідно з інформацією, 90% покупців житла починають пошук в Інтернеті. Якщо у вас немає постійної присутності в Інтернеті, ваш брокер за операціями з нерухомістю втратить частку на ринку.
 • Перш за все, зв’яжіться з компанією з розробки веб-сайтів. Таким чином, ви можете бути впевнені, що ваш сайт не тільки представляє професійний образ, але також може відображати властивості, які знаходяться в службі множинних лістингів (MLS).
 • Ваш сайт для заробітку повинен регулярно оновлюватися, щоб відображати зміни на ринку нерухомості.
 • Візьміть компанію по оптимізації пошукової системи, щоб оптимізувати сайт для локальних пошуків. Таким чином, коли люди у вашій області шукають конкретний тип нерухомості, ваша сторінка з’являється у верхній частині списку результатів або знаходиться поруч з ним.

Угода

Підготуйте незалежне угоду підрядника. Коли ви дійдете до того, що вам потрібно найняти додаткових агентів, вам знадобиться юридична угода, в якому викладаються їх обов’язки.

Маркетингова стратегія

Ефективний маркетинг – запорука успіху бізнесу. Перш за все, складіть список своїх контактів в сфері нерухомості, в який входять продавці і покупці.

Бізнес нерухомості – це, по суті, комерційний бізнес. Він процвітає в стосунках. Складіть список контактів у вашому регіоні і підтримуйте професійні відносини з цими людьми.

Реклама

Реклама – один з кращих способів розповісти про відкриття агентства нерухомості. Однак це може бути дорого. Не забудьте оцінити ефективність ваших рекламних кампаній, завжди запитуючи потенційних клієнтів, як вони дізналися про вашу компанію:

 • Перш за все, створіть шум навколо вашого бізнесу. Хороші відносини з громадськістю (PR) краще, ніж реклама. Тому що вона вільна і має більшою вірогідністю.
 • Підпишіться на тематичні журнали. Таким чином, коли журналістам потрібен експерт на ринку нерухомості в вашому регіоні, вони з більшою ймовірністю зв’яжуться з вами. Вони будуть включати ваше ім’я і назву вашого бізнесу в свої звіти. Це безкоштовна реклама.
 • Часто використовуйте соціальні мережі для публікації новин, що відносяться до вашого бізнесу.
 • Більш того, запропонуйте стати доповідачем на конференціях нерухомості.

співробітники

Візьміть кваліфікованих агентів.Краще, якщо вони будуть місцевими. Майте на увазі, що, якщо ви тільки починаєте займатися бізнесом, можете вести діяльність самостійно. Це нормально. Однак у міру зростання, вам необхідно найняти додатковий персонал.

Детальний бізнес-план по відкриттю свого агентства нерухомості з розрахунками

Як відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахункамиАгентство нерухомості заробляє на наданні послуг громадянам або організаціям, які вирішили придбати те чи інше приміщення у власність або ж тільки орендувати його. При належному підході власник справи дуже швидко починає отримувати стабільний дохід.

перспективи

Бізнес-план для власного агентства нерухомості дозволяє відразу визначити величину витрат на його відкриття і можливий рівень прибутку. Складаючи власний варіант документа, звертайте увагу на стан ринку в вашому регіоні і наявність там конкурентів.

Бізнес-план по відкриттю ательє

Інвестиції в нерухомість здавна вважаються найбільш надійними. Вкладені гроші як мінімум не знецінюються з плином часу. Забезпечується все це порівняно високим попитом на житло, адже кожній людині необхідна дах над головою.

Специфіка російського ринку така, що багато потенційних клієнтів вважають за краще шукати відповідні об’єкти самостійно, через оголошення або знайомих. Проте ситуація потроху змінюється, і в майбутньому кількість громадян, які звертаються за послугами в агентства нерухомості, буде рости.

Як відкрити свій рибальський магазин з нуля

В цілому ж ситуація на профільному ринку була ще недавно не лишком сприятливою – минулий економічна криза не зупинив його зростання, але істотно уповільнив. Тепер там чітко простежується позитивна тенденція, яка збережеться і в середньостроковій перспективі.

Як випливає з статистики, в кризовий період дуже мало агентств нерухомості припинили статутну діяльність. Абсолютна більшість організацій зберегли рентабельність і рівень доходу.

Зараз же, в зв’язку з підвищенням попиту на іпотечні позики і дією декількох державних цільових
Як Відкрити агентство нерухомості - бізнес-план з розрахунку житлових програм, ринок нерухомості почав досить активно розвиватися.

конкуренція

У Росії агентств, що займаються продажем нерухомості, досить багато. Для новачків у бізнесі великі складності створюють великі контори. Вони практично підім’яли під себе весь ринок, і завдяки цьому отримують найбільш прибуткові замовлення. Боротися з ними дуже важко. Щоб протистояти великим організаціям доведеться:

 • надавати послуги за мінімальними цінами;
 • забезпечувати їх високу якість;
 • оперативно реагувати на запити клієнтів.

Крім великих гравців, є і величезна кількість середніх і дрібних фірм. Вони зазвичай діють лише на рівні свого населеного пункту, а в великих містах – мікрорайону. Щоб виділитися на їхньому тлі, необхідно проводити грамотні рекламні кампанії і пропонувати демократичні ціни.

На кого орієнтуватися

В основному зараз в нашій країні власним житлом обзаводяться люди із середнім і високим рівнем доходів. Саме на них і необхідно орієнтуватися. На перших порах навіть не намагайтеся налагодити співпрацю з юридичними особами – вони вважають за краще мати справу з великими агентствами.

Середньостатистичний покупець нерухомості – це чоловік у віці від 35 до 50 років. При цьому в переважній більшості випадків мова йде про громадян, які оформили іпотечний позику.

Вони в основному шукають квартири в бюджетних багатоповерхівках, розташованих у спальних районах.

В силу обмеженості фінансових можливостей, кредитоотримувачі підшукують варіанти виходячи з одного критерію – низька вартість.

франшиза

Великі компанії, що займаються нерухомістю, пропонують невеликим організаціям співпрацю на основі укладання відповідної угоди про франчайзинг. Подібний варіант досить привабливий, так як він дозволяє мінімізувати ризики.

По франшизі нове агентство отримає чимало переваг перед незалежними гравцями. Так, зокрема, їм гарантовано надають:

 • можливість пройти навчання;
 • консультації;
 • коучинг;
 • сприяння в наймі співробітників;
 • Клієнтські бази;
 • допомога в маркетингу та ін.

За статистикою, дев’ять з десяти відкритих агентств нерухомості припиняють діяльність в перший же рік. Серед тих, хто працює за франшизою, таких не більше 10 відсотків.

Єдиним недоліком цієї схеми вважають необхідність виплачувати основний компанії роялті. В середньому за право використовувати розкручений бренд віддають до 4 відсотків від місячної виручки.

початкові витрати

Готовий бізнес-план, який створюється для агентства нерухомості, містить перелік витрат, що вимагаються для відкриття справи.

Ось витрати, без яких обійтися не вийде:

 • оренда або покупка офісу;
 • його ремонт;
 • підготовка робочих місць;
 • придбання техніки;
 • реєстрація;
 • відкриття рахунку в банку;
 • Рекламна компанія.

Перелік послуг

Агентство нерухомості зазвичай надає стандартний перелік послуг. Воно, зокрема, допомагає клієнтам продати або купити:

 • квартири;
 • ділянки землі;
 • особняки;
 • приміщення під офіси та торговельні заклади.

Також нерідко виявляється сприяння у зміні статусу нерухомості (наприклад, при облаштуванні магазину в колишній квартирі). Допомагає фірма і в оформленні оренди.

Доцільно також супроводжувати угоди, які укладаються учасниками тих чи інших державних житлових програм.

Непогано заробляють агентства, що допомагають клієнтам:

 • отримати іпотечну позику;
 • використовувати для покупки нерухомості материнський капітал тощо.

вибір приміщення

В цілому для стандартного агентства великої площі не потрібно. Буде цілком достатньо приміщення до 60 квадратних метрів. Оптимально розміщувати його на першому поверсі в активно забудовуються районі міста, де в основному зводяться елітні багатоквартирні будинки. У подібних локаціях знайти підходящий варіант з обробкою нескладно. Бажано, щоб в окрузі не було інших агентств.

Орендна плата в середньому складе від 25 000 до 35 000 рублів.

персонал

На перших порах буде достатньо найняти наступних працівників:

 • двох фахівців, що займаються активним пошуком клієнтів (20 000);
 • менеджера з продажу (25 000);
 • юриста (30 000);
 • адміністратора (35 000);
 • бухгалтера (25 000);
 • спеціаліста по іпотеці (25 000).

Таким чином, ФОП складе – 175 000 рублей. Надалі штат збільшують.

Маркетингова політика

Зразок бізнес-плану для агентства нерухомості повинен містити докладний опис рекламної кампанії. Необхідно, щоб вона охоплювала всі основні способи просування. Тільки комплексний підхід забезпечить максимальну ефективність при відносно скромному бюджеті.

Для того щоб про новий агентстві дізналося більше людей, слід:

 • замовити цикл статей в профільних виданнях (важливо, щоб матеріали виходили регулярно);
 • створити гарний сайт;
 • налагодити співпрацю з банками, що видають житлові кредити;
 • активно брати участь в тематичних конференціях і семінарах;
 • виробляти роздачу рекламних листівок і буклетів.

На першому етапі буде потрібно витратити до 150 000 рублів.

Працюючи з клієнтами, важливо показувати, що їх зручність стоїть на першому місці. По можливості йдіть назустріч, якщо людина відчуває певні фінансові труднощі.

Хороші результати дають:

 • надання певних знижок;
 • різні акції;
 • бонусні програми.

Задоволений клієнт напевно порекомендує вас своїм друзям, а значить, потенційно забезпечить вас роботою і в майбутньому.

Фінансовий план

Бізнес-план, що розробляється для агентства нерухомості, містить розділ з розрахунками. Тут наводяться розміри щомісячних витрат і цільові показники ефективності діяльності.

Ось приклад, заснований на раніше наведених цифрах:

 • вартість оренди офісу – 25 000;
 • зарплата персоналу – 175 000;
 • реклама – 35 000;
 • витрати на транспорт – 15 000;
 • комунальні платежі – 10 000;
 • непередбачені витрати – 20 000.

У сумі виходить 280 000 рублів

У перший місяць, за сприятливого розвитку ситуації, найімовірніше, виручка складе не більше 60 відсотків від щомісячних витрат. У гіршому випадку ви пропрацюєте даремно.

Надалі буде відбуватися поступове зростання доходу, і вже через півроку він зможе покрити поточні витрати.

Прибуток за місяць (за річними результатами) в середньому досягне позначки в 40 000. Це нормальний показник для незалежних агентств нерухомості. У наступному році при правильній організації діяльності ви будете отримувати від 150 000 до 200 000. Це означає, що вкладення вдасться повернути не раніше ніж через 18 місяців.

Якщо мова йде про франшизу, то в ідеалі за результатами річної діяльності середньомісячний прибуток виявиться в межах 100 000. У наступному звітному періоді показник подвоїться і стабілізується на рівні 200 000.

Реєстрація

Відкриваючи фірму, вкажіть в заяві коди діяльності за КВЕД. Тут підійдуть такі:

 • 31 (робота агентств нерухомості);
 • 20 (страхування);
 • 84 (інші послуги);
 • 32 (управління об’єктами нерухомості).

Якщо ви хочете обмежитися статусом індивідуального підприємця, то підготуйте:

 • паспорт;
 • Заява;
 • ІПН;
 • квитанцію, яка свідчить про сплату державного мита;
 • повідомлення про вибір системи оподаткування.

В якості останньої підійде ССО – віддайте перевагу варіанту, який передбачає сплату 6 відсотків з загальної виручки.

Коли ж в планах співробітництво з юридичними особами, то відкрийте ТОВ. Тут готують Статуту товариства. В іншому реєстрація проходить так само, як і в випадку з ВП.

До речі, важливий момент – індивідуальні підприємці не зобов’язані використовувати печатку, але замовити її не завадить. Вся справа в тому, що клієнти більше довіряють документам, забезпеченим її відбитком.

Діяльність агентств нерухомості не вимагає придбання ліцензії. Тому всі реєстраційні процедури виконуються в один захід, при зверненні до підрозділу податкової служби за місцем ведення бізнесу. Як правило, для отримання статусу потрібно не більше 10 діб.

Бізнес-план агентства нерухомості

Рішення відкрити своє агентство нерухомості найчастіше приймають колишні співробітники аналогічних компаній. За час роботи вони набувають необхідного досвіду, осягають всі тонкощі організації такого бізнесу, як агентство нерухомості. А деякі забирають з собою і базу даних, якщо роботодавець не подбав про те, щоб забезпечити якісний захист комерційної інформації.

Такі люди приблизно знають, що потрібно, щоб відкрити агентство нерухомості, і навіть планують створити компанію з нуля неофіційно, не замислюючись над тим, якими проблемами це може обернутися.

Їм здається, що ніяких особливих складнощів виникнути не повинно: досить орендувати приміщення під офіс, придбати мінімум меблів і оргтехніки – і все готово для того, щоб мільйони самі потекли в руки новоявленого бізнесмена.

Насправді все виявляється не так просто, як в мріях. Ринок нерухомості переживає справжній бум, і кількість нових ріелторських агентств росте з величезною швидкістю. Але майже такими ж темпами збільшується кількість компаній, які не витримують реалій російського ринку нерухомості, і закриваються, не пропрацювавши і року.

З чого почати малий бізнес – агентство нерухомості? Цим питанням задаються підприємці, які вирішили урвати свій шматок солодкого, як їм здається, пирога, яким є ринок нерухомості.

Низький поріг входження в цей бізнес зумовив зростання кількості нових ріелторських компаній.

Але при цьому далеко не всі бізнесмени усвідомлюють, з якими труднощами їм доведеться зіткнутися в процесі відкриття свого агентства нерухомості з нуля.

Судячи з відгуків людей, які працювали агентами з нерухомості, а згодом намагалися відкрити своє агентство, проблеми підстерігають новоявленого бізнесмена всюди.

Перш за все, не маючи власної бази, обзавестися клієнтурою дуже складно. Потенційні покупці нерухомості вважають за краще звертатися в крупні агентства, давно працюють на цьому ринку, оскільки люди бояться бути ошуканими.

На те, щоб заробити репутацію і забезпечити впізнаваність, йде багато часу.

Прибуток агентства нерухомості багато в чому залежить від реклами, на яку потрібні чималі кошти. Вас повинні дізнаватися, а для цього свої послуги потрібно постійно просувати.

Яскравий зразок реклами щойно створеного агентства нерухомості дозволить привернути увагу потенційних клієнтів. Грамотна маркетингова стратегія – можливість скоротити терміни окупності агентства нерухомості.

Щоб переконатися в цьому, досить познайомитися з прикладами успішного бізнесу по реалізації нерухомості.

Справитися з численними труднощами, які неминуче підстерігають початківців бізнесменів, безсумнівно допоможе професійний приклад бізнес плану відкриття агентства нерухомості з готовими розрахунками. Використовуючи цей документ, ви легко подолаєте нульову популярність в цьому сегменті ринку і відчуєте впевненість в своїх силах.

Бізнес-план агентства нерухомості з розрахунками

Іноді виникає потреба розширити свою житлоплощу або, навпаки, з’являється бажання роз’їхатися і жити окремо, самостійно облаштовуючи нову квартиру. Бувають ситуації, коли необхідно виїхати в інше місто на постійне місце проживання і зняти або купити там житло. При придбанні свого першого авто, гостро постає питання про покупку гаражного боксу.

Зазвичай в таких випадках люди намагаються звертатися в спеціальні агентства для отримання оперативної професійної допомоги та проведення безпечної угоди. Такі ріелторські контори зайняті пошуком і реалізацією об’єктів нерухомості. Вони мають у своєму розпорядженні актуальною інформацією і грамотно оформляють купівлю, продаж і оренду об’єктів нерухомості, гарантуючи мінімальні ризики.

Такий вид підприємницької діяльності традиційно вважається прибутковим і перспективним всюди, незважаючи на перенасиченість ринку. Для початку роботи потрібно грамотний бізнес-план ріелторського агентства і невеликі вкладення.

ДОВІДКА! З кожним роком на російському ринку збільшується число об’єктів нерухомості.

Опис бізнес-проекту

Цілі і завдання

Перш за все, необхідно ретельно вивчити конкурентне середовище в своєму регіоні, розробити план для початку роботи і подальшого розвитку з метою отримання постійного прибутку.

Спектр послуг, що надаються

Після визначення завдань і перспектив нового бізнесу необхідно більш детально продумати напрямки діяльності, адже навіть при наявності великої кількості учасників ринку можна знайти свою нішу в регіоні.

Основні напрямки роботи в сфері нерухомості:

 • подобова і короткострокова здача в оренду приміщень та будівель;
 • оформлення пайової участі при будівництві;
 • продаж об’єктів нерухомості.

Варто зауважити, що ріелторські контори працюють як з житловою нерухомістю, так і з комерційної. Додатковий дохід принесуть такі послуги, як юридичний супровід угод з об’єктом, який клієнт підібрав самостійно, до звернення в агентство.

аналіз ринку

Оцінка ризиків і конкурентів

Низький поріг входу на ринок, призвів до високого рівня конкуренції серед агентств нерухомості, особливо в великих містах. Відкриваючись, необхідно ретельно вивчити всіх учасників ринку: де вони розташовані, які послуги надають, як подають рекламу.

Дана інформація допоможе краще розібратися з ситуацією в конкурентному середовищі і регіональними особливостями, допоможе розробити ефективну стратегію швидкого входу на ринок.

Цільова аудиторія

Потенційними клієнтами вважаються всі бажаючі здійснити операцію купівлі-продажу таких об’єктів, як:

 • житлові квартири;
 • будинки, особняки, котеджі;
 • гаражні бокси та машиномісця підземних паркінгів ЖК;
 • окремо розташовані гаражі;
 • земельні ділянки;
 • окремо розташовані будинки житлового та комерційного призначення;
 • виробничі та складські приміщення.

Також в агентства звертаються з метою здати або орендувати об’єкт нерухомості для проживання або ведення бізнесу.

У процесі роботи з замовниками ріелтори надають такі послуги:

 • консультаційні;
 • юридичні;
 • оформлювальні.

За даними статистики, в складі цільової аудиторії переважають люди з вищою освітою, з доходом середнього рівня або вище середнього, частіше сімейні пари.

Об’єкти нерухомості купуються для здачі в оренду, проживання, комерційної діяльності, вкладення коштів.

Організаційні питання

Реєстрація агентства нерухомості

Для реєстрації ріелторського агентства необхідно відкрити ТОВ або ІП, звернувшись до податкової інспекції із заявою та оплативши державне мито.

При роботі в сфері послуг оптимальним варіантом оподаткування буде ССО зі сплатою податку в розмірі 6% з доходу або ЕНВД.

Для цього потрібно заповнити спеціальну форму відразу після реєстрації, в іншому випадку залишиться традиційна форма оподаткування.

Наступним кроком буде відкриття розрахункового рахунку в банку, так як очікується багато розрахунків в безготівковій формі.

Спеціальну ліцензію для купівлі-продажу або оформлення оренди об’єктів нерухомості отримувати не потрібно.

Пошук приміщення

Цей вид бізнесу передбачає наявність солідного офісу, розташованого в центрі міста, бажано в сучасному діловому або торговому центрі, з гарною транспортною доступністю.

Почати працювати можна в невеликому приміщенні, а в міру зростання компанії розширити площу, переїхавши в більш просторий офіс.

Але не варто забувати, що місце розташування ріелторського агентства – це візитна картка бізнесу. Від приміщення на верхньому поверсі краще відмовитися відразу, так як більшість відвідувачів навряд чи туди дійдуть.

Більше шансів розташувати клієнта і укласти вигідний контракт в презентабельною обстановці з хорошими меблями.

На початковому етапі доведеться зробити косметичний ремонт, освіживши приміщення, придбати меблі і повісити вивіску перед входом. Також бажано подбати про покажчики на вулиці, щоб зацікавлені клієнти легко могли знайти агентство.

Закупівля обладнання та меблів

Після проведення косметичного ремонту офісу, необхідно закупити меблі і оргтехніку. Нижче наведено стандартний список для початківця агентства по нерухомості:

 • столи і стільці для кожного співробітника компанії і для прийому відвідувачів;
 • стійку для секретаря;
 • комп’ютери для обладнання кожного робочого місця;
 • принтер з функціями ксерокса;
 • канцтовари для початку роботи.

Підбір персоналу

На етапі старту буде достатньо невеликого колективу співробітників, тому в першу чергу доведеться найняти:

 • керуючого;
 • юриста;
 • ріелторів;
 • секретаря;
 • бухгалтера;
 • маркетолога;
 • прибиральника приміщення.

Успіх нового бізнесу безпосередньо залежить від активності відділу продажів, тому ріелторів необхідно набирати з великим досвідом реалізації об’єктів нерухомості і відповідною освітою. З огляду на, що хороші фахівці по роботі з нерухомістю дуже цінуються на ринку праці, згодом можна налагодити процес навчання кадрів.

Такі штатні одиниці, як бухгалтер, маркетолог і прибиральник приміщення, можна оформляти на неповну ставку з метою економії щомісячного бюджету.

Коло обов’язків секретаря можна розширити наступними функціями:

 • прийом і обробка вхідних дзвінків;
 • ведення діловодства;
 • робота з соціальними мережами, розміщення паблік і оголошень.

Реклама агентства нерухомості

У боротьбі з високою конкуренцією на ринку нерухомості допоможе хороша рекламна кампанія. Рекомендується використовувати недорогі, але ефективні джерела реклами:

 1. Сайт агентства , який не тільки знайомить відвідувачів в інтернеті з діяльністю і послугами організації, а й проконсультує. Грамотний сайт викликає у потенційного клієнта бажання негайно зателефонувати в офіс або особисто відвідати для зустрічі і переговорів з ріелторами.
 2. Інтернет-маркетинг включає в себе контекстну рекламу в провідних пошукових системах Росії, регулярне розміщення паблік в соціальних мережах, подачу оголошень на безкоштовних і платних електронних дошках.
 3. Спілкування на спеціалізованих місцевих форумах.
 4. Реєстрація на порталах і в електронних довідниках.
 5. Оголошення в газетах.

При розробці маркетингових заходів потрібно прагнути охопити якомога більше цільової аудиторії при мінімальному бюджеті. Правильна робота з рекламними джерелами проявиться в збільшенні числа звернень клієнтів і зростання кількості угод.

Фінансова частина бізнес-плану

Вкладення в проект

Як уже встановлено вище, для цього виду підприємницької діяльності будуть потрібні наступні вкладення:

 1. Реєстрація – до 4000 рублів.
 2. Косметичний ремонт – 100000 рублів.
 3. Зовнішня реклама та вивіска – 20000 рублів.
 4. Придбання меблів та оргтехніки – 200000 рублів.

Початкові вкладення складуть близько 324000 рублів.

Поточні витрати

До щомісячним витрат відносяться

 1. Фонд заробітної оплати праці з урахуванням податків до фондів – 500000 рублів.
 2. Решта податків – 100000 рублів.
 3. Рекламний бюджет – 30000 рублів.
 4. Обслуговування банківського рахунку – 3000 рублів.
 5. Оренда приміщення – 30000 рублів.
 6. Комунальні витрати – 5000 рублів.
 7. Канцтовари і непередбачені витрати – 2000 рублів.

РАЗОМ витрат за місяць – 670000 рублів.

доходи

Регулярно приносити дохід в цьому виді діяльності будуть наступні послуги:

 1. Купівля та продаж квартир багатоповерхових будинків, об’єктів приватного сектора, дач, гаражних боксів – 1200000 рублів.
 2. Купівля та продаж комерційних приміщень і будівель, складів, офісів, виробничих приміщень – 700000 рублів.
 3. Консультаційна діяльність – 70000 рублів.
 4. Оформлення оренди житлових та комерційних приміщень – 200000 рублів.

За найскромнішими підрахунками щомісячний дохід складе 2170000 рублів.

підрахунок прибутку

При доході від 2170000 рублів на місяць прибуток буде досягати 1500000 рублів.

Рентабельність проекту і термін окупності

Рентабельність бізнесу може сягати до 50% в місяць. Високий фінансовий результат дозволяє окупити початкові вкладення в перші місяці активної роботи агентства.

Для успішної роботи на ріелторському ринку не потрібно великих інвестицій, необхідний тільки грамотний підхід і хороший бізнес-план агентства нерухомості. Якщо послідовно виконувати всі прописані в готовому плані заходи, такий бізнес стане прикладом вдалого капіталовкладення і розвитку.

Замовити бізнес план

Як відкрити агентство нерухомості

Незважаючи на пережитий російським суспільством криза, ринок нерухомості в містах мільйонниках досить активний. Це спонукає багатьох ділових людей відкрити своє агентство нерухомості для отримання прибутку. Ріелторство – це економічно-господарська діяльність організації з надання посередницьких послуг в сфері продажу та оренди нерухомості населенню і юридичним особам.

З першого погляду здається, що цей бізнес досить простий. А чи так це насправді, спробуємо розібратися.

Чому привертає бізнес на нерухомості?

По-перше, для старту бізнесу потрібні мінімальні фінансові вкладення, потрібен тільки телефон для ведення переговорів з продажу нерухомості і після скасування ліцензування ріелторського бізнесу не потрібно навіть особливих знань і освіти, щоб їм займатися, інтернет буде вам на допомогу. По-друге, на початковому етапі можна працювати і одному, мінімальні доходи від початкових угод можуть становити від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Основний заробіток агентств нерухомості складається з посередницької діяльності. Агент по роботі з нерухомістю зводить між собою покупця і продавця нерухомості і отримує за це винагороду.

Поетапно робота агента виглядає так: дзвінок-висновок агентського договору – перегляд об’єктів – угода – винагорода.

Але, як і будь-який інший вид економічної діяльності, посередницькі послуги на ринку нерухомості, мають свої правові аспекти організації бізнесу.

Відкривають агентства нерухомості в основному колишні ріелтори, які відпрацювали “на дядю” і вирішили вийти на вільні хліби, при цьому напрацювавши свою базу для ведення бізнесу. Тому, порада – якщо ви не працювали ріелтором і вирішили відкрити цей бізнес, то влаштуйтеся на кілька місяців в існуюче велике агентство.

Послуги, що надаються агентством нерухомості – різноманітні. Основні види діяльності агентств нерухомості:

 • купівля-продаж житлових, комерційних об’єктів нерухомості;
 • оренда житлових і комерційних об’єктів нерухомості;
 • купівля-продаж земельних ділянок;
 • продаж виробничих будівель (заводи, фабрики і т.д.);
 • зміна статусу об’єктів нерухомості (переклад з житлового в нежитлове і навпаки);
 • отримання дозволу на будівництво та введення об’єктів в експлуатацію;
 • оформлення права власності на нерухомість;
 • узаконення реконструкцій і перепланувань.

Агентства можуть виконувати всі ці послуги, а можуть вибрати собі більш вузьке спрямування, наприклад ринок оренди житла і комерційної нерухомості.

Існує ряд важливих моментів, які необхідно вивчити перед тим як відкрити агентство нерухомості

Рівень цін в регіоні. Ціни на житло в різних суб’єктах РФ відрізняються один від одного. Крім того, в кожному місті своя цінова політика на первинне і вторинне житло. Під первинним житлом маються на увазі об’єкти нерухомості від забудовників житла в стадії будівництва або чорнової обробки, під вторинним – житлова нерухомість від власників.

Відсоток споруджуваного первинного житла. Залежно від того, наскільки розвинене в місті будівництво багатоквартирних будинків, буде залежати попит на той чи інший вид житла. У разі малої кількості первинного житла, основним предметом попиту будуть об’єкти від власників.

Необхідно вивчити процес формування винагороди агента з нерухомості. У кожному регіоні своя специфіка. У великих містах, ріелторські агентства укладає договір на надання послуг з клієнтом, як продають, так і підбирає житло.

Вартість оформлення пакету документів оплачується окремо будь-ким з учасників угоди за домовленістю.

Так, винагорода агентства нерухомості складається від 1 до 7% від вартості придбаного або проданого житла, яке оплачує клієнт і вартості оформлення документів від 10000 рублів до 20000 рублів.

Для відкриття агентства нерухомості необхідно провести ряд обов’язкових дій:

 1. Реєстрація юридичної особи ТОВ або ІП. Якщо ви вирішили самотужки створювати свій бізнес, то підійде ІП, а якщо у вас є компаньйон, то вже без варіантів ТОВ.
 2. Підготовка пакету документів. Вартість організаційних витрат, з урахуванням відкриття рахунку в банку складе для ІП 3 000 рублів, для ТОВ – 10 000 рублів.
 3. Оренда або викуп приміщення. Для початкового запуску бізнесу однозначно оренда, а потім можна потурбуватися і покупкою офісного приміщення з окремим входом на першому поверсі.
 4. Набір співробітників. Цей пункт на ваш розсуд і повністю залежить від початкових можливостей.
 5. Організація праці та бізнес-процесів.

Якщо ви вирішите відкрити агентство нерухомості по франшизі, то більшість цих пунктів вам допоможе вирішити фрайчанзі.

Підбір офісного приміщення

Для ведення бізнесу бажано вибрати офіс в центральній частині міста (якщо агентство буде займатися орендою і продажем нерухомості по всьому місту) або в районі, де безпосередньо здійснюватиметься діяльність.

Найоптимальніше рішення – офіс на першому поверсі з окремим входом на червоній лінії. Другий варіант – офіс у великому бізнес-центрі. Офіс може складатися з декількох окремих приміщень.

Перше приміщення це кімната очікування клієнтів і ресепшн, друге – місце, де розташовуються агенти з нерухомості. Окремо має бути організований кабінет керівника, який можливо поєднувати з місцем для оформлення документів, якщо юрист приходить.

Якщо юрист працює в штаті на постійній основі, потрібно передбачити ще один кабінет, де він буде працювати і оформляти угоди.

Підбір персоналу

Для успішної діяльності агентства нерухомості необхідно набрати наступний колектив: найманий або з числа засновників.

У штат входитимуть – керівник агентства, секретар або помічник керівника, агенти з нерухомості (ріелторів), юрист.

В якості додаткового штату, в міру необхідності вводять робочу одиницю заступника керівника, водія, фахівця з обслуговування сайту і рекламних компаній.

Обов’язки співробітників

В обов’язки керівника входить контроль і організація роботи всього агентства нерухомості.

В обов’язки секретаря або помічника входить прийом вхідних дзвінків та кореспонденції, формування заявок на придбання і оренду нерухомості, облік об’єктів нерухомості, іноді питання реклами та виконання завдань по господарській частині організації. На перших порах ці завдання виконує керівник і можна обійтися без помічника.

Завдання агента з нерухомості ясні, здійснення ріелторської діяльності в сфері оренди або продажу об’єктів нерухомості. Для ефективності роботи ріелторів, формують групи агентів по територіальності (визначають за певним районом) і специфіці нерухомості (житлова, комерційна, будинки, земельні ділянки, новобудови).

У компетенції юриста оформлення угод і всієї супутньої документації. Він займається укладанням договорів на надання послуг, становить проекти договорів купівлі-продажу, дарування, міни, найму і т.д.

Здійснює консультацію ріелторів і клієнтів, здійснює збір пакету документів для угоди і представництво у всіх необхідних за родом діяльності установах.

На початковому етапі також можна не брати в штат юриста і скористатися послугами юридичної компанії на аутсорсинг.

Бухгалтерський облік в компанії можна віддати на аутсорсинг або прийняти в штат бухгалтера.

Витрати агентства нерухомості

Замислюючись про те, як відкрити агентство нерухомості з нуля, перше, що варто врахувати це бюджет. Основні витрати, при відкритті агентства нерухомості:

 • оренда приміщення буде коштувати близько 35-70 тисяч щомісяця;
 • витрати на рекламу в агентстві нерухомості це практично щоденна стаття. Реклама об’єктів нерухомості в більшості випадків платна. На неї в місяць у невеликих агентств йде близько 50 000 рублів, у великих близько 150 000 рублів в середньому. Бажано передбачити при відкритті агентства нерухомості наявність оборотних коштів на перші 3 місяці роботи;
 • ледующий момент – це закупівля меблів та обладнання. Якщо планується частково віддалена робота агентів з нерухомості, кількість робочих місць формується рівно в половину від числа працівників. У зв’язку з роз’їзним чином діяльності, деякі агенти не перебувають в офісі щодня. Також формується робоче місце секретаря, юриста і керівника. Для агентства, де планується штат близько 10 агентів, такі витрати в цілому складуть близько від 50 000-100 000 рублів;
 • витрати по реєстрації організації, створення сайту і т.д. складуть близько 50 000 рублів;
 • до категорії первинних витрат потрібно віднести і заробітну плату постійних працівників. На початковому етапі цей пункт може бути дорівнює нулю;
 • послуги аутсорсингу. Вартість бухгалтерських послуг складе від 3 000 рублів на місяць, вартість юридичних послуг від 10 000 рублів на місяць .;
 • транспортні послуги, послуги мобільного зв’язку, послуги банку, що обслуговує вашу компанію можуть скласти від 15 000 рублів на місяць.

На відкриття агентства нерухомості вам знадобиться від 100 000 до 300 000 рублів.

Трохи про заробіток агента

Агенти з нерухомості працюють за відрядною системою оплати праці. Відсотки встановлює керівник підприємства в залежності від досвіду і кількості угод. Існуюча практика від 20 до 70 відсотків від суми винагороди за угодою. Але, як правило, зручний варіант, що влаштовує обидві сторони – 50%. В середньому, агентства, де працює близько 10 – 20 агентів вважаються невеликими.

У великих містах кількість агентів на один офіс, не рахуючи філій, може припадати до 100 чоловік. Можна розглянути питання відкриття агентства нерухомості з робочим штатом з однієї людини. Керівник, менеджер, агент і юрист виступають в одній особі. Для такого агентства знадобиться 1 робоче місце і офіс від 10 квадратних метрів. Однак, прибуток такого агентства буде мінімальна.

Прибуток і рентабельність агентства нерухомості

Яку ж прибуток заробляє агентство нерухомості? Цього не може знати і передбачити ніхто. Багато що залежить від бази об’єктів, від уміння керівника бізнесу і співробітників вести переговори з клієнтами. Можна сказати одне, що якщо агентства нерухомості існують, значить прибуток у них є і спочатку вкладені кошти окупляться швидко.

Агентство нерухомості як і будь-який інший бізнес може бути прибутковим або збитковим. Отримання прибутку в кінцевому підсумку не залежить від напрямку бізнесу, а залежить від уміння керівника укласти угоду і заробити цей прибуток.

Додаткові моменти бізнесу

Послуги ріелторів в основному потрібні для власників нерухомості. Дуже рідко агентські договори укладають при пошуку потрібних об’єктів, як для покупки, так і для оренди. В основному, платником винагороди ріелтора виступає власник нерухомості.

Тому, для того щоб надати власнику нерухомості послугу з пошуку покупця або орендаря, керівник агентства нерухомості повинен укласти з цим власником договір.

Без укладення договору радимо не працювати, так як в цьому бізнесі тобі можуть “забути” виплатити винагороду. Немає договору – немає грошей.

Зараз на вулиці криза, тому іноді власник каже, що віддав об’єкт нерухомості на продаж декільком агентствам, а договір укладе з тим підприємством, який приведе покупця. Значить треба рухатися швидше, як то кажуть “хто рано встає, тому Бог дає”.

Але між тим, слід прагнути до укладання ексклюзивного договору на продаж нерухомості. Це означає, що власник не має право проводити самостійні рекламні кампанії і співпрацю з іншими агентствами по своєму об’єкту і продати або здати в оренду цю нерухомість зможе тільки ваше агентство.

Тому, чим більше в агентстві таких договорів, тим більш фінансово стійка його позиція.

Немаловажне питання – навчання ріелторів та підвищення кваліфікації. Кредитні установи, банки і російська, або регіональна гільдія ріелторів часто проводить семінари по темі збільшення продажів в сфері нерухомості. Доцільно відвідувати такі заходи.

Дерзайте, і у вас все вийде, ми в вас віримо.