Як відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно – з чого почати

0
132

Задумалися про те, а чи не почати бізнес в мережі? Все, що потрібно знати початківцям, перед відкриттям інтернет-магазину, ви прочитаєте в цій статті.

Торгівля через інтернет-магазин – це сучасний і доступний спосіб ведення бізнесу.

Якщо ви думаєте що інтернет-магазин, для новачків запустити, буде не просто, то ви помиляєтеся!

Адже не дарма багато підприємці вибирають саме цей спосіб ведення торгівлі.

Сьогодні такий бізнес має дуже низький поріг входження для новачків завдяки доступності двигунів і онлайн платформ, що дозволяють запустити свій магазин буквально за один день.

Після прочитання цієї статті у вас з’явиться не просто загальне уявлення про те як організувати продажі через інтернет, але купа додаткових інструкцій щодо подальших дій.

З чого почати новачкові?

Відразу вас обрадуем: інтернет-магазин – це один з найпростіших шляхів відкрити свою першу справу.

Як Відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно - з чого почату На відміну від звичайного магазину, в інтернет-магазині вам не потрібно замислюватися про оренду торгових площ, вам не потрібно приймати на роботу продавця, вам навіть товари можна буде не закуповувати, якщо ви вирішили вести продажу по Дропшиппінг!

Ось чому торгівля через інтернет так тягне новачків. Адже все що вам потрібно – це сайт інтернет-магазину. Гарно оформлений, наповнений товарами, що вміє приймати оплату – сайт. Якщо у вас є такий сайт, то ви з гордістю можете сказати своїм знайомим що ви справжній бізнесмен і не власник якогось кіоску з сигаретами, а господар справжнісінького інтернет-магазину.

Як зважитися новачкові зробити свій перший інтернет-магазин?

Безумовно при відкритті інтернет-магазина ви зіткнетеся з масою труднощів. Вам потрібно буде вирішити багато питань: як знайти постачальників, як розкрутити сайт, чи відкривати ІП, як організувати доставку. і т.д. Але проблема в тому, що якщо ви спробуєте сьогодні знайти відповіді на всі ці питання, то у вас просто не залишиться сил для першого кроку!

Питання потрібно вирішувати по мірі їх надходження. Спроба вирішити відразу всі питання пов’язані з магазином заздалегідь приречена на провал – ви завязний в смоляний ямі невпевненості і страху.

Найперше питання при створенні інтернет-магазину – це сайт магазину. Почніть саме з нього, абстрагуйтеся поки від всіх інших питань. Завдання сьогоднішнього дня для вас це сайт – зосередьтеся на цьому завданні. А з завтрашнього беріться за іншу задачу.

Зробити сайт інтернет-магазину можна за один день. Перестаньте все обмірковувати і мріяти: процес обмірковування вбиває дію. Почніть діяти і подивіться що з цього вийде.

Як зробити сайт інтернет-магазину новачкові: простий план

Як ми вже сказали сайт – це ваше все. Сама наявність сайту змусить вас думати по іншому: перший психологічний бар’єр вже буде знятий, робота буде вже розпочато!

Як Відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно - з чого почату При наявності готового сайту інтернет-магазину ви вже не зможете витрачати свій час даремно, обдумуючи як можна зробити щось на сайті. Адже у вас вже буде на руках свій сайт – можна просто взяти і зробити все що забажаєте!

Інтернет-магазин для початківців, план дій

Всього лише чотири рішення вам потрібно прийняти і ви зможете зробити сайт інтернет-магазину! Далі вам залишається тільки наповнити свій інтернет-магазин товарами, підключити потрібні способи оплати і почати торгівлю.

Інтернет-магазин для новачка, що потрібно знати або як вибрати нішу?

Найпопулярніший рада при виборі ніші, який часто дають новачкам – це продавати що-небудь незвичайне. Продавати то що ніхто ще не продає.

Джо був невловимий не тому-що його ніхто не може зловити, а тому, що він просто нікому не потрібен.

Як Відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно - з чого почату Крім того ви ризикуєте втратити купу часу на пошуки такого невловимого Джо. В результаті тривалий процес вибору ніші може позбавити вас всякого бажання відкривати інтернет-магазин або що ще гірше зробить з вас мрійника. (Ще одна стаття про вибір ніші «Як відкрити інтернет-магазин вики ніші») Напевно ви зустрічали і самі таких мрійників які частенько кажучи «Що б таке придумати що б продавати через інтернет-магазин?». І так з року в рік. Не ставайте такими мрійниками: виберіть свій перший товар і спробуйте його продати. Нехай навіть це буде невдале починання, але ви отримаєте безцінний досвід і залишите далеко позаду будь-яких мрійників.

 • Якщо ви новачок, то краще продавайте, то що гарантовано купують.
 • Якщо ви новачок, то зверніть увагу на тренди.
 • Знайдіть проблему

Зауская інтернет-магазин, новачок повинен зрозуміти що краще продавати, то що продають інші, а якщо ще точніше то що купують. Адже завжди краще заходити на існуючий ринок, ніж створювати його з нуля.

Наприклад в вашому місті є якийсь товар який все беруть в звичайних магазинах, а ви вирішили продавати його через інтернет-магазин, тому що вважаєте що так зручніше. В цьому випадку може все і не кинуться в ваш магазин, але можливо 1 з 10 покупців купить саме у вас.

Тренди з’являються і йдуть. Не всі розкручені магазини встигають їх помітити і відреагувати. Слідкуйте за трендами.

Можливо вже зараз молодь вашого міста шукає дуже модний товар і не може знайти. В результаті вони замовляють його з іншого регіону. Знайдіть такий товар, замовте оптову партію і продавайте в роздріб. Ваші ціни будуть нижчими, і ви отримаєте своїх покупателей.Помніте, що ви початківець власник інтернет-магазину, і це ваш плюс, тому що ваш розум ще не затуманений наявним бізнесом, ви можете чистим поглядом поглянути на звичайних людей вашого міста і побачити їхні проблеми. Поспілкуйтеся зі знайомими, дізнайтесь, які у них є труднощі, які вони відчувають незручності і запропонуйте рішення проблеми через свій інтернет-магазин.

Як вибрати доменне ім’я для інтернет-магазину

Доменне ім’я – це адреса вашого сайту в мережі інтернет, наприклад yandex.ru або moguta.ru. По ньому все вас будуть дізнаватися і знаходити ваш сайт. І якщо вже ви читаєте цю статтю, то вскором веремені вам обов’язково доведеться зіткнутися з питанням Як зареєструвати доменне ім’я.

Придумування доменного імені не тільки цікавий процес, але і дуже відповідальний. Адже змінити ім’я буде потім вже не можна, тому що все ваше SEO просування інтернет-магазину піде коту під хвіст, і ви відразу втратите всі досягнуті позиції в пошукових системах. Технічно звичайно це не важко зробити і навіть бувають випадки, що необхідно, але це трапляється рідко.

Найголовніша вимога до імені: воно повинно бути не зайнято. Перевірити це можна наприклад на сайті http://www.whois-service.ru/.

Так само потрібно вирішити якусь зону вибрати: наприклад ru або рф. Можна використовувати і зарубіжні com, org, і т. Д. Ви можете дозволити собі будь-яку зону, але краще зупинитися саме на ru. Всім буде ясно, що це російський сайт, крім того це буде і самий невитратний варіант.

Що потрібно знати при виборі доменного імені:

 • ім’я повинне по можливості давати уявлення про ваш магазин і товари;
 • не потрібно використовувати такі імена які можуть бути написані неоднозначно: наприклад koleso або coleco;
 • не використовуйте занадто довге ім’я: максимум 13 символів, щоб воно легко запам’ятовувалося;
 • можна використовувати дефіси або цифри.

Вибір доменного імені – це захоплюючий процес, ви можете підключити до нього своїх родичів і друзів. В результаті можливо вам запропонують купу варіантів і ви зможете вибрати той що сподобається найбільше.

Як вибрати движок інтернет-магазину

Двигун інтернет-магазину – це програма, за допомогою якої ви будете керувати вашим сайтом. Движок, він же CMS, дозволить вам заповнити каталог товарів, а покупцям дасть можливість здійснити покупку. (Корисна стаття на цю тему «Яку CMS вибрати для інтернет магазину»)

Від того наскільки функціональний ваш движок залежить наскільки ефективним буде ваш інтернет-магазин. Крім того движок повинен бути зрозумілим і зручним, що б ви змогли відразу приступити до роботи без необхідності його довго вивчати.

Зараз на ринку можна вибрати як зарубіжні движки, а так само російські розробки.

Зарубіжні здебільшого йдуть як безкоштовні. Їх можна легко завантажити, можна знайти для них русифікацію і зробити справжній магазин. Найпопулярніші серед них це OpenCart, PrestaShop, WooCommerce, VirtueMart.

Останні два йдуть як плагіни до відомим безкоштовним CMS WordPress і Joomla.

Якщо у вас вже є сайт на цих двигунах, то за допомогою цих плагінів ви можете перетворити свій діючий сайт в інтернет-магазин.

Найбільшим мінусів зарубіжних двигунів є висока ціна шаблонів і доповнень. Якщо якогось функціоналу не опиниться в движку вам доведеться сильно розщедритися на покупку плагіна. Крім того безкоштовність движка означає, що ви будете позбавлені підтримки від розробників і вам доведеться шукати відповіді на свої питання на форумах.

Серед російських розробок кращим варіантом для новачка буде движок Moguta.CMS. Цей двигун має найпростішої адмінкой серед російських двигунів.

Як Відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно - з чого почату

Крім того початкова ціна цього движка всього 6990 руб. Це по суті навіть не ціна.

Наприклад якщо ви оберете зарубіжний безкоштовний движок, то тільки шаблони до нього будуть коштувати близько 100 $. А тут за ці гроші ви отримуєте платний російський движок. А для новачка це багато коштує.

Адже платність гарантує, що ви одним платежем знімете з себе величезний тягар проблем які вас будуть чекати.

Платний російський движок гарантує вам:

 • 100% робочий движок: розробники продали його вам і значить гарантують стабільність роботи, на відміну від безкоштовних движків;
 • 100% мовна локалізація: Адаменко магазину буде повністю російською, ціни будуть в рублях, регіони для доставки будуть з росії;
 • цілодобову підтримку російською мовою.

Якщо ви новачок, то кращим вибором для вас буде саме російський недорогий і зрозумілий двіжок.Вибірать зарубіжні безкоштовні розробки варто тільки в тому випадку якщо у вас є досвід програмування і вільний час.

Адже вам особисто самому доведеться відповідати за працездатність движка після установки на нього необхідних плагінів, після чергового оновлення і т.д.

Завжди буде ризик що щось зламається і сайт буде недоступний поки ви не полагодите движок.

Як вибрати хостинг і встановити движок

Хостинг – це дуже потужний комп’ютер завжди підключений до інтернету з відповідним програмним забезпеченням для роботи вашого сайту. Такі комп’ютери здають в оренду і послуга ця називається хостинг.

Після того як ви орендуєте хостинг, ви зможете встановити на нього свій движок і прикріпити доменне ім’я до сайту. І на цьому ваш шлях створення сайту для інтернет-магазину буде закінчений.

Хостинг для інтернет-магазину потрібно вибирати по 3 параметрами:

 • Це повинна бути відома і велика хостінг компанії (наприклад така як reg.ru) – це гарантує вам стабільність;
 • Хостинг повинен підтримувати движки інтернет-магазину на тарифах віртуального хостингу. Віртуальний хостинг це найдешевша з послуг хостингу і в основному починають саме з неї, але не у всіх хостингових компаній вистачає ресурсів саме для двигунів інтернет-магазину, тому що вони більш ненажерливі ніж движки сайтів.
 • Хостінг компанії повинна бути російської і сервера повинні бути розташовані в Росії. За нинішніми законами якщо ви будете зберігати персональні дані покупців закордоном вам може загрожувати великий штраф.

Після того як ви оберете хостинг, можна приступати до установки движка інтернет-магазину.

Установка будь-якого движка це тривіальна задача. Ви створюєте базу даних на хостіга, заливаєте файли вашого движка на хостинг, запускаєте установку і тиснете на численні кнопки «Далі».

Якщо слова: хостинг, домен, движок для вас нові і ви не хочете на початковому етапі особливо завантажуватися новими термінами, але твердо вирішили відкривати інтернет магазин, ви можете скористатися послугою з установки CMS.

Що робити новачкам після запуску інтернет-магазину?

І так, уявімо, що у вас тепер є інтернет-магазин для підприємців-початківців. Що ж робити далі?

Після того як ви створите свій сайт ви можете трохи перепочити, адже півшляху вже пройдено. Далі починається другий етап шляху не менше захоплюючий.

Давайте розглянемо з якими питаннями ви зіткнетеся далі в процесі роботи. Це дасть вам повну картину про бізнес в сфері інтернет торгівлі і ви зможете підготуватися заздалегідь до багатьох питань.

1. Боротьба за живучість. Станьте конкурентно-здатним!

Інтернет-магазин відкрити мало, важливо не дати йому закритися в перші 3-6 місяців. На флоті б це назвали боротьбою за живучість.

Як Відкрити інтернет-магазин з нуля самостійно - з чого почату

Боротьба за живучість судна або Живучість судна – це здатність судна протистояти аварійним пошкодженням, зберігаючи, підтримуючи або відновлюючи при цьому в можливій мірі морехідні якості.

Вам потрібно буде всіма силами підтримувати свій магазин в робочому стані. Можливо вам доведеться знижувати ціни, запускати невигідні для себе акції та навіть працювати деякий час в убиток.Но ви повинні розуміти що все це не назавжди – таку боротьбу переживають все інтернет-магазини на стартовому етапі.

2. Відкрийте ІП

Багато інтернет-магазини починають свою діяльність без відкриття ІП. Ви теж звичайно можете почекати поки не підуть регулярні продажу, але ми радимо вам відкрити ІП відразу. Це дасть вам конкурентні переваги і стимулює вас не просто пробувати вести бізнес, а вести бізнес по справжньому!

Наявність ІП дійсно має масу плюсів:

 • В контактної інформації свого магазину ви сміливо можете вказати свої реквізити юр особи. Це підніме ваш престиж і відповідно довіру до вас збільшиться.
 • Ви зможете підключати сервіси оплати, які фіз особам не доступні. Наприклад Янедекс.Кассу.
 • Ви будете спокійні що вас не зловить податкова поліція. В результаті ви зможете заощадити купу енергії і нехай її в правильне творче русло.

А відкривати і закривати ІП зараз не складно. Вам потрібно знайти в вашому місті МФЦ або як його ще називають «Мої документи» і подати заявку. Після оплати держмита в 800 рублів ви через 5 днів станете справжнім ВП.

Почитайте як правильно оформити інтернет-магазин, можливо ви прийдете до рішення відкрити не просто ІП, а замахнутися на відкриття ТОВ.

Напевно у підприємців-початківців виникне питання що краще ТОВ або ІП, Дане питання не такий складний як може здатися на початку. Рекомендуємо подивитися коротке відео, де детально надається порівняння плюсів і мінусів, ондной і іншої форми реєстрації юридичної особи.

3. Додайте свій унікальний контент

Інтернет-магазин повинен бути наповнений 100% унікальним контентом. Контент це фотографії товарів, відео огляди, 3D-вистави і опису. Ви повинні розуміти як скласти опис товарів у вашому каталозі, як фотографувати товари для інтернет-магазину.

Як відкрити інтернет магазин: покрокова інструкція для новачків

Розповімо докладно про те, як організувати онлайн-бізнес в Рунеті. З чого почати, як вибрати нішу, знайти постачальників, відкрити інтернет-магазин, вибрати форми оплати і варіанти доставки.

Ринок e-Commerce в Росії. Ситуація на 2017 рік

Сучасний ринок інтернет-торгівлі в Росії продовжує набирати обертів. Частка eCommerce в Рунеті складає за даними АКІТ (Асоціації компаній інтернет-торгівлі) на 2017 рік 63%.

По регіонах Росії наступним чином розподіляється частка онлайн-торгівлі. Як бачимо, лідирують регіони з містами-мільйонниками.

За даними АКІТ на 2017 рік

Графік зростання ринку інтернет-торгівлі в Росії (за даними АКІТ)

Стрімкий розвиток онлайн-торгівлі призводить до того, що вибрати нішу і швидко піднятися все складніше.

Якщо ще 10 років тому можна було легко знайти товари, які не відмічені в інтернет-торгівлі, то сьогодні знайти щось неосвоєні для онлайн-продажів стає проблемою. Однак, якщо ви хочете спробувати себе в онлайн-бізнесі, то пробуйте.

Завоювати серця покупців можна шляхом створення унікальних торгових пропозицій, додаткового сервісу і програм лояльності.

Головні плюси і мінуси відкриття інтернет-магазину:

переваги

 • Стартувати можна з невеликого капіталу.
 • Співробітників можна найняти віддалено, на офісі можна заощадити.
 • Товари спочатку можна брати на реалізацію, а, значить, не орендувати склад.
 • Контролювати роботу магазину можна в будь-якому куточку світу і у вільний час.

недоліки

 • Велика кількість конкурентів, включаючи найбільші торговельні мережі. Не забувайте також про те, що сучасні користувачі мережі активно купують товари на таких майданчиках-агрегаторах, як Алі-Експрес, Авито.
 • Небезпека невірно вибрати товар або торговельну нішу і створення онлайн-бізнесу може не виправдати ваші очікування.
 • При технічні проблеми, невірно обраних підрядників, сайт може втратити високих позицій в пошукових системах, потрапити під санкції і взагалі не ранжуватися.

Отже, етапи відкриття онлайн-бізнесу наступні:

 1. Визначитися з нішею. Що ви будете продавати.
 2. Знайти постачальників.
 3. Вибрати юридичний статус: ІП, ТОВ.
 4. Створити інтернет магазин і завантажити товар.
 5. Визначитися з варіантами оплати і підключенням онлайн-каси.
 6. Вибрати способи доставки, укласти договори з постачальниками послуг з доставки.
 7. Підібрати персонал для обробки замовлень, підключити CRM.
 8. Залучити трафік і почати продавати.

1. Що продавати

Серед товарів лідирують одяг, взуття, а також товари сектора БТіЕ (побутова техніка та електроніка).

За даними АКІТ на 2017 рік

Звичайно, вигідно вибирати ту продукцію для реалізації, яка користується купівельним попитом «прямо тут і зараз». У такому випадку ви зможете заощадити гроші і час на розкручування нового товару, про який ще ніхто не знає.

Якщо говорити про товарні категорії, які будуть приносити прибуток завжди, то можна виділити:

 • Косметику та спорттовари;
 • Іграшки, прикраси та біжутерію;
 • Чай та кава;
 • Канцелярське приладдя та книги;
 • Взуття та одяг.

Природно, що вам не слід налагоджувати торгівлю відразу всіма зазначеними товарами. Визначитися з затребуваністю тієї чи іншої продукції дозволяє Яндекс.Вордстат (там же можна подивитися сезонність товарів).

Більш того, ви зможете отримати відомості про те, в яких регіонах продукт користується несуттєвим купівельним попитом, а в яких – підвищеним. Пошук прибутковою ніші може затягнутися.

Часом знайти її можна тільки після аналізу сотень назв товарів.

Далі скласти бізнес-план. Обов’язково! Без цього навіть не продовжуйте! Вам треба точно розрахувати рентабельність вашої «затії». Якщо маржа з ​​одного товару умовно 1 рубль і цей товар в мережевих магазинах можна купити дешевше (так, таке може бути, що собівартість товару для вас може бути вище, ніж вартість товару в мережевому супермаркеті), то навіть не варто продовжувати.

Ви повинні заздалегідь визначити самий маржинальний, флагманський товар, який буде «тягнути» головну «лямку» вашого інтернет-магазину, який буде давати основний прибуток.

Добре, якщо з продажем товару ви зможете продати і послугу з підтримки, оновлення, обслуговування товару. Ця послуга дозволить вам постійно мати прибуток за рахунок договору обслуговування.

2. Знайти постачальників

Припустимо, ви вже точно вирішили, що будете продавати. Ваше подальше дію – пошук постачальників-оптовиків. Проблем з цим виникнути не повинно, так як будь-який постачальник по суті той же самий продавець, тільки реалізує оптові партії товару. Відповідно, ви настільки ж цікаві йому в якості покупця, як він вам – в ролі продавця.

Ми рекомендуємо вам шукати пропозиції оптовиків в глобальній мережі. На допомогу початківцям і вже досвідченим бізнесменам створені такі сайти (майданчики з безкоштовними оголошеннями), як:

 • Поставщікі.ру і Оптом.Ру;
 • Оптом Все і Опт.Ліст;
 • TIU і Авито;
 • Opt-union і Openmarket.

Використовуючи зазначені сервіси ви зможете ознайомитися з основними умовами оптових поставок і різним асортиментом продукції.

Ми також рекомендуємо вам шукати оптовиків і безпосередніх виробників (ще більш вигідне рішення) в офлайні: на виставках, ярмарках, оптових ринках і по оголошеннях в ЗМІ.

Як бути з закордонними постачальниками? У перший час від співпраці з ними слід відмовитися.

Ви можете оформити скромний замовлення, нібито для власного використання (тобто обмеження на суму посилок, не оподатковуваних митом).

Однак, будьте готові до того, що ніхто не зможе гарантувати вам якісність іноземної продукції або видати документи для надання в податкових органах.

Ще один ключовий момент: низька вартість імпортних товарів уже довгий час є спірним питанням. Ви можете знайти аналоги російського виробництва, які пропонуються за дешевшою ціною.

Як правильно оцінювати пропозиції від оптовиків? Орієнтуйтеся на відгуки і представлену вам інформацію:

 • Своєчасне та повне оприбуткування термінів відправки і доставки товару;
 • Можливість обміну або повернення решти продукції з партії;
 • Наявність / відсутність сертифікатів якості;
 • Терміни придатності продуктів;
 • Споживчі та експлуатаційні властивості, рівень виконання виробів;
 • Можливість оформлення товарного кредиту;
 • Наявність / відсутність знижок для постійних покупців і «великих» замовників;
 • Ціна продукції та її доставки (безкоштовно, або за окрему плату).

Ніколи не відштовхуйтеся тільки від низької вартості пропозиції. Так як ваші власні покупці будуть пред’являти претензії вам за якістю товару, а не випускає фірмі або свого постачальника.

3. Вибрати юридичний статус: ІП, ТОВ

Оптимальна організаційна форма і державна реєстрація – два питання, на які вам слід неодмінно відповісти до початку діяльності. Ми радимо вам працювати легально відразу і платити податки не тільки тому, що в іншому випадку ви порушуєте закони РФ. А й тому, що:

 • багато оптовики, сервіси доставки і служби аутсорсингу співпрацюють лише з легальними бізнесменами;
 • покупці вважають за краще офіційних продавців, здатних надати гарантії, накладні і чеки; їх також привертає потенційна можливість захищати свої права в Росспоживнагляді.

Що стосується організаційної форми, ви можете вибирати між ТОВ та Індивідуальним Підприємцем (ІП), з огляду на важливі плюси і мінуси обох рішень.

Основні «за» при виборі реєстраційної форми як ІП:

 • простота ведення бухобліку та складання звітностей,
 • легко вивести доходи і використовувати їх на свої потреби,
 • адміністративні штрафи набагато нижче, ніж у організацій.

Основні «за» при виборі відкриття ТОВ:

 • може бути кілька засновників в компанії,
 • ви не ризикуєте своїм майном, а тільки статутним капіталом,
 • якщо засновник не є співробітником компанії, то за нього не потрібно платити страхові внески в ПФР і ФСС,
 • більшість великих постачальників воліють працювати саме з ТОВ.

Для безкоштовної підготовки документів, необхідних для оформлення ІП та ТОВ, можна використовувати, наприклад, сервіси «1С-Старт», «Мої Документи», «Документовед» і ін.

4. Створити інтернет магазин і завантажити товар

Є три шляхи в створенні інтернет-магазину. Від самостійного і умовно безкоштовного до розробки повноцінного, багатофункціонального магазину на платній коробкової CMS. Ми детально про це розповіли в нашій статті: Скільки коштує створення сайту інтернет-магазину.

Якщо коротко, то:

Можна орендувати готовий шаблон інтернет-магазину на спеціальних майданчиках (конструкторах). В цьому випадку ви можете самостійно налаштувати весь інтернет-магазин і оплачувати щомісячну оренду сайту (від 190 руб. На місяць).

Основний плюс – можна без залучення фахівця створити інтернет-магазин. Основний мінус: закритий код і дуже багато обмежень і неможливо повністю зробити так, як хочеться.

Можна замовити весь процес розробки інтернет-магазину фахівцям. На це може піти досить часу – від 2 до 6 місяців і доведеться віддати чималу суму (від 60 000 руб.), Але в результаті ви отримаєте багатофункційний сайт з усіма необхідними налаштуваннями для успішного просування і ранжирування сайту в пошукових системах, з різним функціоналом для зручностей продажу і покупки.

Основний плюс рішення – вам не потрібно вникати в складні технічні процеси, ви берете участь тільки в розробці структури, навігації і контенту, як це все об’єднати на сайті – не ваша турбота.

Основний мінус – терміни і вартість.

Ми пропонуємо послуги з розробки інтернет-магазинів на двох популярних платформах: Shop Script від Webasyst і 1С-Бітрікс. Обидві платформи з платними ліцензіями, але вони того варті.

Можна створити магазин на безкоштовних платформах Opencart, Prestashop, WooCommerce від відомої CMS WordPress. Ми працювали з кожною системою і для себе прийшли до висновку, що на цих CMS ми інтернет-магазини не створюємо, вони все значно поступаються 1С-Бітрікс і Shop Script, особливо, якщо кількість товарів на сайті планується від 5000. Але, вибір за вами .

5. Вибрати варіанти оплати і підключити онлайн-каси

Важливий етап, і складний, тому що необхідно дізнатися все про онлайн-каси і способи роботи з ними.

Далі необхідно визначитися з варіантами оплати на сайті:

 • Готівкою кур’єру – найлегший варіант для вас, але далеко не найзручніший варіант для користувача
 • Онлайн-оплата через еквайринг банку, в якому ви плануєте обслуговувати своє юрособа або ІП (у банку можуть бути розроблені готові плагіни, або дадуть документацію для розробки плагіна під ваш інтернет-магазин).
 • Онлайн-оплата через спеціальні сервіси (Яндекс.Деньги, Робокасса, RBKmoney, PayPal та ін.). Як правило, для популярних движків вже є готові плагіни, які досить легко підключити до сайту.
 • Безготівкова оплата за рахунком.

Чим більше можливостей для оплати, тим більше шансів отримати оплату від покупця.

Основний момент – всі способи оплати повинні проходити через юридичну особу або ІП, так як на сьогодні будь-який спосіб оплати проходить через податковий орган.

6. Вибрати способи доставки товарів

Це ще один момент для отримання покупця. Чим зручніше і різноманітніше варіанти доставки, тим більше ваша пропозиція сподобається користувачу.

За даними АКІТ і Пошти Росії

Як бачимо за графіком, незважаючи на велику кількість негативу, судячи з відгуків, які користувачі залишають в соцмережах, лідирує Пошта Росії. Цим способом не варто нехтувати.

Які ще варіанти можливі:

 • Самовивіз. Для цього у вас повинні бути пункти видачі товару. Цим пунктом можуть бути склад, або офіс.
 • Власна служба доставки з власними кур’єрами – це найкращий спосіб «зловити» позитивних відгуків від покупця при доставці, так як весь процес доставки контролюєте ви.
 • Кур’єрські послуги по типу Uber – Пешкарікі, наприклад. Це сервіс, в якому може зареєструватися будь-який бажаючий і виконувати замовлення по доставці.
 • Спеціалізовані кур’єрські служби зі своїм штатом кур’єрів. Популярні і найбільш лояльні по ціні: Главпункт, СДЕК, Ділові лінії.
 • Постамат (найвідоміший Pickpoint). Специфіка: доставка йде не до квартири покупця, а до спеціальних «поштових скриньок», що знаходяться в певних громадських місцях (частіше в мережевих магазинах, торгових центрах).

В ідеалі вам треба надати різні способи доставки, на вибір покупця. При укладанні договору з кур’єрським сервісом або службою, вивчіть докладніше все відгуки в інтернеті, так як проблеми з доставкою можуть негативно відбитися на ставленні до вашого бренду, компанії або магазину.

7. Підібрати персонал для обробки замовлень, підключити CRM

Ще один складний і важливий етап. Швидкість обробки заявки – це швидкий спосіб роздобути клієнта! Інакше, передзвонить йому швидше за іншу магазин і ваш лід (заявка) не перейде в оплату і ви не заробите.

Навіть не намагайтеся бути людиною-оркестром і взяти на себе функцію обробки замовлень, крім завдань з управління магазином – в швидкості обробки замовлень все-одно програєте.

Шукайте менеджерів по роботі з замовленнями. Не обов’язково садити їх в офіс.

Цю функцію з легкістю виконують віддалені помічники, яких можна знайти або самостійно, або через спеціальні сервіси типу Work-Zilla, ВашіПчелкі, SmartField.

А контролювати роботу віддалених співробітників можна через CRM-систему, яка дозволить оперативно обробляти заявки, вести всю переписку на замовлення, фіксувати взаємодія з клієнтом і з іншими співробітниками. CRM – це не розкіш, а необхідна оптимізація бізнес-процесів, яка дозволить масштабувати бізнес і робити більше продажів. Найпопулярніші коробкові рішення: Бітрікс24, AMO CRM.

Залучити трафік і почати продавати

Здавалося б, стільки вже зроблено: оформили юрособа, вибрали постачальників, відкрили інтернет-магазин, посадили менеджера по обробці замовлень на телефон, придумали йому скрипти для спілкування. АЛЕ, це ви тільки підійшли до стартової межі.

Далі ще один етап – маркетинг, який дозволить вам почати просування в онлайн-просторі та отримати перші реальні замовлення.

Як у казці, тут є три шляхи. Ви можете:

 • направо піти – зробити все самостійно. Піти на курси по інтернет-маркетингу, освоїти основні канали просування інтернет-магазину і самостійно займатися рекламою,
 • наліво піти – вивчити інтернет-маркетинг і найняти підрядників під кожен канал реклами (SEO, контекстна реклама, SMM і таргетована реклама в соціальних мережах, PR)
 • прямо піти – найняти інтернет-маркетолога, який самостійно вивчить вашу цільову аудиторію, продумає і реалізує стратегію просування вашого магазину, продукту, бренду.

Який шлях обрати – вирішувати вам. Якщо є бажання вникати в кожен рекламний канал, то вибирайте перші два шляхи, якщо немає бажання занурюватися в маркетингові стратегії, то наймайте співробітника. Мінус перших двох шляхів – затратно по часу. Мінус третього шляху – складно знайти підготовленого співробітника, компетенції якого дозволять вашому магазину розвиватися і отримувати замовників.

Дуже часто власники інтернет-магазинів надходять так – йдуть вчитися інтернет-маркетингу, а потім наймають професіонала. Це допомагає відразу ж визначити гідну кандидатуру і розмовляти з фахівцем на одній мові.

Як відкрити власний інтернет магазин з нуля: покрокова інструкція

Ви збираєтеся відкрити власний інтернет магазин з нуля, або вийти на новий ринок збуту з уже наявними бізнесом? Ця стаття буде покроковою інструкцією всім вирішили звернутися до виконавців, що пропонують створення магазинів, тут ми докладно розглянемо, що повинен знати початківець бізнесмен від визначення власних цілей, до вибору рекламної компанії вже запущеного ресурсу.

Підприємці все більше звикають до думками, що шопінг плавно, але впевнено переходить на простори мережі, люди вже не люблять ходити по магазинах, витрачати на це свій час і іноді повертатися з порожніми руками. Покупки через сайт привабливі десятками факторів, по всій Директорії поміщається в долоні, потрібний товар можна знайти без болісної біганини між прилавками, а за допомогою пошуку. Аргументи продавців консультантів заміняють відгуки, але як же бізнесмену відкрити свій інтернет магазин? Давайте розбиратися.

Вибираємо, що продавати через інтернет

У нашій компанії ми стикалися з клієнтами, які приходили з бажанням замовити сайт, але при цьому самі не розуміли, для чого він їм потрібен, по ходу обговорення вони неодноразово передумували щодо товарів, що продаються. Щоб такого не сталося, обміркуйте це питання заздалегідь, перш за все, дивимося на проблему глобально. Ви хочете торгувати популярними товарами або маловідомими?

Від відповіді буде залежати багато, спроба влізти в тренд, не залишить людину без прибутку, але доведеться боротися з тисячами конкурентів, чий бізнес вже розкручений.

Скромність запитів і рішучість проштовхнутися в новому напрямку, дозволять спокійно дихати, але заявити про себе буде важче. В якості корисного ради розберіться, як користуватися Yandex.

Wordstat цей сервіс дозволяє наочно оцінити наскільки затребувані ті чи інші речі, як часто користувачі їх шукають і відповідно зробити висновки щодо їх популярності.

Визначаємося з цільовою аудиторією інтернет магазину

Розібралися, ніж збираєтеся торгувати, і знайшли постачальників? Відмінно, наступним пунктом потрібно зрозуміти, кому потрібні ваші товари, від цього буде залежати дизайн магазина, його наповнення та простота. Погодьтеся, сайт на якому пропонуються Спінера і ресурс трикотажу для людей передпенсійного віку, це два принципово різних інтернет магазину. Що ми повинні знати про цільову аудиторію:

 • Стать. Дослідження показують, що шопінг, як і в реальному житті частіше цікавить жінок, виняток становить техніка і вузькопрофільні товари, наприклад, автозапчастини;
 • Вік. Дорослі пользовали, з роками вчаться ставитися до придбання речей без поспіху, спокійно і вдумливо, вони розглянуть всі пропозиції, у них виникне безліч питань і краще заздалегідь дати всю можливу інформацію. Підлітки і молодь твердо знають, чого потребують, їх простіше заманити знижками і швидкою доставкою товару;
 • Фінансове становище. Ви будете встановлювати на свої товари націнку, без цього не існує прибутку, але від специфіки пропонованої продукції, потрібно дивитися чи зможуть представники цільової аудиторії, її собі дозволити за призначеною ціною. Цікавий факт, надмірно низькі ціни або демпінг, іноді відлякують користувача, змушуючи насторожитися.

Вибір імені для інтернет магазину

Ви не повірите наскільки складний це питання, до тих пір, поки не зіткнетеся з ним віч-на-віч. Вибір назви для сайта, повинен стояти в перших рядках списку, що врахувати при створенні інтернет магазину і чому краще обміркувати його заздалегідь.

Клієнти, які звертаються до нас рідко заморочуються, над подібними питаннями, що призводить до виникнення ситуацій коли, вже майже уклавши контракт, ми по годині сидимо і перебираємо різні варіанти, гадаючи який домен зайняти.

Вимоги до імені сайту прості:

 • Воно повинні бути звучним і лаконічним;
 • Орієнтуйтеся саме на російськомовну аудиторію;
 • Ім’я повинно відображати рід ваших занять або ставитися до товару.

Вибираємо виконавця для створення інтернет магазину

Будемо чесні один з одним, якщо ви розбираєтеся в мовах програмування і маєте досвід створення сайтів, ця стаття вам не потрібна, але якщо ви простий бізнесмен, що відкриває для себе новий ринок, вам буде потрібно виконавець.

На нашому сайті можна замовити створення інтернет магазину або спробувати звернутися до фрілансерам.

Перевага останніх у часом більш вигідною ціною, але існує ймовірність, що отримавши гроші, вони просто зникнуть, кинувши вас з сирим продуктом або без нього.

Перевага фірм і ТОВ полягає в офіційному договорі і детальному розгляді нюансів, хороша організація зможе не тільки зверстати сайт, але так само розповість про різні двигунах для нього запропонувавши вибрати найбільш підходящий.

У приватних компаніях так само присутній власний дизайнер, що пропонує індивідуальне оформлення, замість дешевих і однотипних шаблонів.

У вартість деяких пакетів так само входить парсинг товарів з чужих сайтів, щоб не довелося додавати їх вручну.

Вибираємо спосіб оплати і доставки

Парсинг принесе в ваш інтернет магазин сотні і тисячі товарів, які треба відправляти клієнтам і отримувати при цьому від постачальників.

Відносно платіжних систем існує негласне правило, «чим більше – тим краще», користувачі ліниві і це обов’язково потрібно враховувати.

Багато хто віддає перевагу віртуальні гаманці банківськими картками, не бажаючи платити щорічну комісію і звітувати перед державою, дайте людям можливість відправити вам гроші зручним способом.

Інше питання визначитеся, чи будете ви вимагати передоплату або очікувати грошей після отримання клієнтом замовлення. Перший спосіб покриває закупівлю у постачальників і доставку, гарантуючи залишок в плюсі, другий принесе більше замовлень, але і повернень відповідно.

З доставкою все простіше, ви можете організувати пункт видачі, для покупців рідного міста, відправляти речі поштою або транспортною компанією, витрати на них зазвичай покладаються на клієнтів.

Корисна порада: домовтеся про співпрацю з різними фірмами, які пропонують транспортування вантажу, люди люблять вибір.

Продумуємо рекламну компанію інтернет магазину

Не так важко створити ресурс, як залучити на нього покупців, однозначної відповіді який засіб просування ефективніше теж немає. Пошукавши в інтернеті відповідь на питання, що краще контекст або SEO можна піти в такі нетрі, що захочеться закрити магазин аби не заглиблюватися в цю тему. Варіантів насправді в надлишку, найбільш популярні:

 • Контекстна реклама;
 • Просування сайту статтями;
 • E-mail маркетинг;
 • Наповнення ресурсу корисним контентом;
 • SMM розкрутка через соціальні мережі.

Одне можна сказати напевно, незалежно від вибору, вам доведеться оптимізувати власний інтернет магазин, можна самостійно спробувати розібратися, що таке семантичне ядро ​​сайту або знову скористатися послугами професіоналів. Не поспішайте з вибором рекламної компанії, вона зажадає вливання грошей, іноді перевищують ціну створення магазину, але найбільш оптимальний варіант буде впиратися в специфіку товару.

При цьому потрібно враховувати різні плюси і мінуси обраної стратегії. Для прикладу контекстна реклама почне приводити трафік і теплих користувачів з перших хвилин запуску рекламної компанії, але припиніть вливати в неї гроші і вона закриється.

Контент має довгий старт, іноді вхід в топ органічної видачі займає півроку, але добившись результату, ви залишитеся в ній тривалий час.

Соціальні мережі можуть служити додатковим майданчиком продажів або підвищувати довіру до бренду, завдяки цікавим постам.

Як відкрити інтернет-магазин з нуля – покрокова інструкція

Заробіток в інтернеті – часто ризикована і неоднозначна кампанія. Перш ніж переходити до реалізації подібного проекту необхідно детально і з усією відповідальністю обміркувати кожен аспект, скласти бізнес-план.

У даній статті ви знайдете розгорнуту відповідь на питання, як відкрити інтернет магазин з нуля.

Інтернет-магазин являє собою віртуальну платформу для реалізації продукції або ж надання послуг. Найчастіше один маркет надає спектр послуг або товарів, схожих за своєю спрямованістю (наприклад, магазин з різними рибальськими снастями не повинен надавати клінінгові послуги).

Не варто наївно вважати, що захід з відкриття власного шопа в мережі – просте завдання. Для розкрутки та просування необхідно продумати стратегію маркетингу, а для підтримки актуальності магазину слід ретельно відстежувати новини про нові розробки і технології в обраному вами сегменті.

Класифікація інтернет-магазинів

Щоб визначитися, який інтернет магазин відкрити, важливо розуміти всю їхню розмаїтість і особливості кожного виду. Відразу варто відзначити, що підприємець-початківець може розраховувати не тільки на регіональні продажу.

Географії продажів можуть бути обласними, державними і навіть міжнародними, за допомогою інтернет можливо і такое.Доставку же можна здійснювати за допомогою “Пошти Росії” чи інших кур’єрських служб, а також транспортних компаній.

За тематикою магазини діляться на:

 • Побутову і комп’ютерну техніку;
 • Гаджети;
 • Різноманітні канцтовари;
 • Ювелірні вироби;
 • Аксесуари та галантерею;
 • Спорттовари;
 • одяг;
 • взуття;
 • Дитячі товари;
 • Будівельні матеріали;
 • Запасні деталі для авто або побутової техніки;
 • Побутову хімію і косметику, товари для будинку;
 • сантехніку;
 • Туристичне спорядження, товари для риболовлі та полювання;
 • Ліки та харчові добавки;
 • Продукти харчування;
 • Сувенірну і квіткову продукцію.

Вибравши основну спрямованість і з’ясувавши, який інтернет магазин відкрити і з чого почати, ви повинні визначитися з типом продажів: оптом (великі закупівлі) або роздрібною торгівлею (штучний товар). Є також змішаний тип продажів.

Аналогічним вибором є і тип товарів: хочете ви продавати нішеві товари або ж брендові?

Далі належить оформити сайт свого інтернет-магазину і вибрати відповідну вам платформу:

 • SaaS – оренда вже підготовленого онлайн-магазину з продуманою технічною частиною і техподдержкой. Є обмеження в зміні візуального оснащення і функціональності, потрібно оплачувати оренду регулярно.
 • Open source CMS – це найдешевший і простий варіант створення сайту своїми силами. Людина без спеціалізованої освіти навряд чи зможе зробити дизайн унікальним, а велика кількість технічних обмежень змусити постійно допрацьовувати шоп. Технічна підтримка відсутня. Не вимагає плати.
 • CMS – розробка сайту з відповідною візуальної та технічної складовими. Адміністрування такого проекту не створює труднощів, а при необхідності сайт можна поліпшити і забезпечити новими опціями. Плата за ліцензію і вартість самої розробки.

Покрокова інструкція по відкриттю інтернет-магазину

Тепер перейдемо до найголовнішого – як відкрити інтернет магазин (покрокова інструкція). Порядок дій може дещо змінюватись, але основні кроки завжди аналогічні.

Крок 1. Аналіз ринку та ЦА, вибір ніші для проекту

Розібравшись з тим, якими бувають інтернет-магазини, важливо вивчити цільову аудиторію. Підприємець повинен усвідомлювати, чи буде попит на його товар в обраному для проекту регіоні.

Що потрібно знати про ЦА? Більшість покупців інтернет-шопів – жінки. Це реальна статистика і ігнорувати цей аспект нерозумно. Якщо ваш сайт розрахований для чоловіків, то він повинен бути простим – їм ніколи розбиратися в особливостях.

Жінки більш терплячі і вибирають довше, вчитуються в опис. Однак, чоловічої аудиторії також важливо бачити всі технічні особливості. Хоча вони можуть і не оформлятися в художній текст,.

Вік аудиторії, для якої товар є актуальним, може бути найрізноманітнішим. Але варто зазначити, що орієнтування на молодь завжди виграє. Люди більш старшого покоління з побоюванням ставляться до замовлення з інтернету.

Фінансове становище ЦА – важлива особливість, яку дуже важливо враховувати. Відкриваючи магазин з оригінальними та ексклюзивними брендовими речами в регіоні з низьким достатком громадян, ви прирікаєте свій проект на провал.

Адекватно оцінюйте можливості споживачів, перш ніж відкрити інтернет магазин з нуля покрокова інструкція.

Вибравши напрямок для роботи, вам слід дуже детально вивчити своїх конкурентів. Підприємства, які більше 3-х років знаходяться на ринку, необхідно вивчити і зрозуміти їх стратегію.

Крім того, можна проводити опитування в регіональних групах в соц. мережах. Аналізуйте оточуючих і зрозумійте потреби ринку на найближчі кілька років.

Крок 2. Створення сайту інтернет-магазину

Вище були перераховані платформи, на яких можна створити сайт. Однак, CMS, як показує практика, найпопулярніший варіант. Тому розглянемо три найвідоміших сервісу CMS в світі. Ці знання роз’яснять, як відкрити інтернет магазин з нуля (інструкція).

WordPress – найпопулярніший із сервісів, який за досить скромну щорічну плату дозволить задовольнити потреби будь-якого підприємця. Майже половина всіх шопів в Інтернеті працює на його основі.

Joomla – безкоштовна CMS платформа, яку використовують більше 5% сервісів. Російською сайті компанії є вся необхідна користувачеві інформація та перелік розширень функціонального оснащення.

Drupal – інструмент для створення сайтів зі складною системою. Він вимагає від користувача певних знань. Більшість функцій і розширень в безкоштовній бібліотеці, інші можна придбати.

Знаючи про варіації платформ, вам набагато легше буде зробити правильний вибір.

Зрозуміло, без вкладень бізнес розкручувати дуже складно. Це стосується і сайту. Який варіант розробки онлайн-магазину ви не вибрали б, головне – функціональність і інтуїтивна навігація.

Навіть якщо сайт вийде не особливо привабливі (хоча цього краще не допускати), потрібно зробити його якомога більш інформативним і простим: введіть функції кошика і перегляду параметрів товару, можливість розплатиться різноманітними платіжними системами, в тому числі і віртуальними гаманцями, насичуйте сайт актуальною інформацією про продукцію, дайте клієнтам можливість консультуватися з вами.

Крім різних способів платежу рекомендуємо вибрати якомога більше варіантів доставки. Людей може відлякати мала варіативність сайту, а конкурувати з іншими представниками ринку в цьому сегменті буде в рази складніше.

Крок 3. Пошук постачальників

Вибір постачальника має багато важливих критеріїв. Для починаючого підприємця важливо знати хоча-б основні:

 • Місцезнаходження – постачальник повинен працювати у вашому регіоні;
 • Відповідність ціни і якості товарів – починати продажу з неякісної продукції нерозумно і свідомо програшно, тому намагайтеся не економити на закупівлі (для надання послуг теж потрібна продукція, наприклад, для клінінгової фірми потрібно закуповувати побутову хімію);
 • Умови співпраці – деякі постачальники працюють з великим оптом, інші порушують терміни поставки або не дають відстрочень платежу за поставку, тому необхідний договір;
 • Умови поставок – упаковка продукції при транспортуванні може безпосередньо впливати на стан товару;
 • Швидка зміна попиту – кращі постачальники враховують зміну попиту і дають можливість змінити перелік закупівель в терміновому порядку;
 • Сервіс та маркетингова підтримка реалізатора – хороший постачальник знає, що без підтримки підприємців їх товар буде менше продаватися.

Дохід – основна мета бізнесу. Але репутація в бізнесі має більш важливу роль. Тому купувати дешеві вироби і продавати їх за шалені гроші можливо лише перші два-три місяці, а потім довіру людей пропадає і бізнес відмирає. Розраховуйте на тривалу роботу і купуйте продукцію нормальної якості.

Крок 4. Організація ІП та залагодження податкових питань

Відкривати своє ІП – справа не складна, але вимагає часу. Постарайтеся не ігнорувати даний крок. Оподаткування – це єдина пряма грошова компенсація для держави.

Є спрощена система виплати податків, завдяки якій кількість звітів буде скорочено, а сам податок становитиме 6% від доходу або 15% від прибутку.

Відкрийте ІП – люди не довіряють «тіньовим» продавцям, а податкова і «Роспотребнадзор» будуть створювати серйозні складності в роботі.

Крок 5. Реклама

Без маркетингу бізнес не побудувати. Однак це не означає, що на рекламу необхідно витрачати безліч коштів. У сучасному світі рекламу можна організувати і своїми силами через соціальні мережі, сарафанне радіо.

Однак, якщо ви не хочете витрачатися на рекламні оголошення, налагоджувати клієнтський сервіс. Швидко і ввічливо відповідайте на замовлення, оперативно оформляйте замовлення, намагайтеся спокійно і розважливо вирішувати конфлікти.

Збираючи замовлення клієнта проявляйте індивідуальний підхід, відправляйте подячні листівки або маленькі подарунки. При сприятливому розвитку справи ваш бізнес прорекламують вдячні покупці.

Вдячний чоловік приведе вам ще 2-3 клієнта, а ось незадоволений відвадить від вас і 5, і 10, і навіть 100 чоловік.

Уважно стежте за відгуком клієнтів і намагайтеся тримати «обличчя». Якщо вас різко критикують, намагайтеся відкрито визнавати помилки і їх виправляти, але ніколи не опускайтеся до суперечок.

За статистикою в пошукових сервісах люди найчастіше звертають увагу на перші пункти. Тому пошукове просування необхідно розвивається проекту. Воно платне, але дуже ефективне.

Контекстна реклама – це універсальний засіб просування. Його зручність полягає в тому, що клієнт, який шукає в інтернеті, наприклад, офісні стільці, буде бачити рекламу, пов’язану з офісними стільцями і іншими меблями, а не рекламу лікарських засобів.

Завдяки чому виграють і самі клієнти, отримуючи актуальні сторінки без тривалого пошуку, і підприємці. Також платна можливість.

Для вас дешевше будуть послуги товарних майданчиків. Додаючи свої вироби на одну з них, ви даєте клієнту простий доступ до ваших продуктів. Відповідно кількість замовлень буде рости. Яндекс Маркет, для прикладу, збирає товари різних постачальників, розділяє на категорії і порівнює ціни.