Як відкрити манікюрний салон – готовий бізнес-план з розрахунками

0
237

Відвідування манікюрних салонів вже давно увійшло в життя сучасних людей. І якщо раніше дозволити собі заглянути в нігтьову студію могла лише певна частина жінок, то зараз представниці всіх верств населення мають свого майстра.

Попит народжує пропозицію, і в кожному місті відкриваються нові студії, кабінети, салони, що приносять власникам хороший прибуток при мінімальних фінансових вкладеннях.

Висока конкуренція вимагає, щоб бізнес-план нігтьової студії продумувався особливо ретельно і, крім очікуваних доходів і витрат, інших фінансових питань, включав в себе маркетинговий план, особливості вдалого розташування та інші деталі.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Будьте готові до того, що в крокової доступності від вашого салону будуть розташовані ще кілька нейл-барів, кабінетів та салонів. У цьому бізнесі величезна конкуренція!

Необхідні документи для відкриття нігтьової студії

Перш ніж відкрити нігтьової салон з нуля, доведеться зібрати деякі документи. Список не дуже великий, і з отриманням дозволів не повинно виникнути серйозних проблем. Для початку потрібно зареєструватись в територіальних податкових органах у формі ІП або ТОВ.

Варто відзначити, що навіть великі салони краси в цьому випадку краще перший варіант, оскільки він дозволяє знизити податкові виплати, та й набагато легше вести бухгалтерію.

Після подачі заяви в УФНС і сплати державного мита можна переходити до отримання дозвільних документів.

Щоб відкрити студію манікюру, знадобиться:

 • Договір оренди або документи, що підтверджують право власності на приміщення, в якому буде розташовуватися нігтьової сервіс;
 • Дозвіл санітарно-епідеміологічної станції;
 • Дозвільний документ пожежної служби на приміщення, в якому буде здійснюватися діяльність (якщо манікюрна студія відкривається в будівлі, господар якої вже має такий папір, повторно отримувати довідку не потрібно);
 • Медичні книжки для всіх майстрів нігтьового сервісу.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

На відміну від салонів краси і здоров’я, зареєструвати манікюрний кабінет і отримати всі дозвільні документи буде легше

Як правило, ліцензія на відкриття нігтьової компанії не потрібно (але тільки якщо будуть надаватися послуги виключно з манікюру та педикюру). У разі, коли салон має окремий вхід, обов’язково потрібні договори зі службами вивезення ТПВ, дезінфекції приміщення, очищення систем кондиціонування і т. Д.

Ціна оренди та ремонту приміщень

Як вже говорилося раніше, нігтьової бізнес має дуже високу конкуренцію на тлі безлічі інших бізнес-проектів, а тому вибір приміщення, його розташування – особлива задача для підприємця. По-перше, необхідна висока прохідність і транспортна доступність.

Відмінним рішенням стане центр міста. По-друге, законодавством встановлені певні вимоги до манікюрним кабінетах, які обов’язково повинні дотримуватися.

Важливо, щоб в приміщенні був необхідний температурний режим, рівень вологості і освітленості, було присутнє центральне водопостачання з постійною подачею гарячої води.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Поставтеся до підбору приміщення з усією відповідальністю, якщо не хочете влаштовувати перепланування і робити великий ремонт у вже орендованому місці

Для комфортної роботи всього двох майстрів доведеться зняти приміщення площею 30 кв. м. Вартість підходящої оренди в середньому становить близько 30 тис. рублів на місяць (якщо це приміщення, що має власний вхід). А ось місце в торговому центрі може суттєво відрізнятися в ціні.

Не можна забувати про зовнішній вигляд студії манікюру. Ремонт повинен відповідати фірмовому стилю компанії, а значить навіть при хорошому стані приміщення і відповідно його всім санітарним нормам додаткові кошти в обробку все одно доведеться вкласти. Якщо пощастить, то витрати не перевищать 50 тис. Рублів, але краще заздалегідь запланувати більший бюджет.

Придбання обладнання для студії

Устаткування, що вимагається для нормального функціонування манікюрного кабінету, залежить від видів послуг, що надаються. Майстру для роботи необхідні стіл, крісла, УФ-лампа, інструменти.

Цього мінімуму необхідний, щоб виконувати прості маніпуляції. Якщо передбачається, що в кабінеті буде проводитися парафінотерапія, то знадобиться парафінотопка. Аналогічні особливості є у інших видів манікюру і педикюру.

Купувати апаратуру і матеріали потрібно для кожного фахівця.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Клієнтам приємно бачити, що майстер працює з новим професійним обладнанням, дістає чистий набір інструментів. Навчіть співробітників злегка акцентувати увагу на цьому факті

Крім цього, кабінет доведеться оснастити полками і шафою, декількома стерилізаторами, вішалкою для одягу, стійкою для ресепшена, диваном, журнальним столиком.

Кімнату відпочинку для персоналу доведеться облаштувати таким чином, щоб була можливість перекусити і відпочити. В середньому на придбання меблів та професійного обладнання йде близько 180 тис.

рублів (за умови, що здійснюється організація робочих місць для 3-х майстрів).

Окремим рядком витрат манікюрного кабінету можна виділити велику кількість витратних матеріалів. Економити при покупці лаків, кремів, інших косметичних засобів не рекомендується, оскільки саме від них залежить якість послуг, що надаються. На первинну закупівлю доведеться витратити близько 30 тис. Рублів.

Підбір співробітників

Високий рівень сервісу і професіоналізм співробітників є ключовими особливостями салону. Якою б гарною не була реклама, одного разу прийшов у студію клієнт повернеться знову тільки в тому випадку, якщо залишився задоволений обслуговуванням. Поставитися до підбору і навчання персоналу слід особливо уважно. Критерії відбору прості:

 • Висока кваліфікація. Важливо, щоб у кожного найманого фахівця було відповідну освіту. Чим більше у майстри дипломів, конкурсних перемог і інших регалій, що підтверджують професіоналізм, тим більше клієнтів захоче до нього піти;
 • Привабливість. Співробітник повинен бути доглянутим і охайним. У «красивому» бізнесі не можна мати непривабливого адміністратора або майстра з манікюру з відрослими нігтями;
 • Товариськість. Додатковим плюсом вважаються вміння будувати діалог з клієнтом, ввічливість, відкритість.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Не можна дозволити клієнту занудьгувати під час сеансу манікюру! Легкі розмови про все на світі будуть дуже доречними

Особливими вимогами до співробітників є наявність у них санітарної книжки і періодичне проходження медичної комісії. В іншому випадку допуск до роботи з клієнтами заборонений.

Постійна робота з персоналом повинна тривати навіть після їх працевлаштування. Психологія робочого процесу з клієнтами вибудовується таким чином, щоб вони повністю довіряли майстру і регулярно відвідували салон.

Рекламні послуги та маркетинг

Висока конкуренція диктує свої вимоги до організації рекламної кампанії і реалізації маркетингового плану. В першу чергу потрібно сформувати свій бренд і залучити до нього потенційних клієнтів.

Назва, логотип, фірмовий стиль – все повинно бути впізнається і отличимо. Найкраще звернутися за допомогою до професіоналів, які займаються брендингом.

Вони розроблять загальну концепцію і уможливлять створення першого враження про фірму.

Вартість повного рекламного проекту, що включає в себе оголошення в соціальних мережах, роздачу листівок, створення seo-оптимізованого сайту, може досягати 90 тис. Рублів. В подальшому щомісячна сума на ці цілі буде скорочуватися.

Загальні витрати і окупність

Підіб’ємо підсумок і сформуємо спільну готовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками, що включають в себе витрати і очікувану окупність:

 • Оренда приміщення обійдеться приблизно в 25-30 тис. Рублів на місяць;
 • Витрати на ремонт складуть 50 тис. Рублів, але краще запланувати на цю статтю витрат 100 тис .;
 • Меблі, обладнання, витратні матеріали на перший місяць роботи обійдуться приблизно в 210 тис. Рублів;
 • Складання маркетингового плану і реклама – 90 тис.

Таким чином, перш ніж відкрити нігтьової бізнес (на 3 робочих місця), треба підготувати близько 450 тис. Рублів.

Щомісячні витрати будуть включати в себе:

 • Заробітна плата майстрам та адміністратору – приблизно 80 тис. Рублів;
 • Орендна плата і комунальні платежі – 37 тис .;
 • Рекламні послуги – близько 5 тис. Руб .;
 • Бюджетні та податкові виплати – 5-14 тис .;
 • Непередбачені витрати – близько 10 тис.

Разом: приблизно 150 тис. Рублів.

За перший місяць роботи манікюрного салону виручка може скласти 150 тис. Рублів (при середній вартості послуг для клієнта в 800 рублів і хоча б 6 візитів щодня).

В подальшому ця сума зросте до 270 тис., Оскільки кількість відвідувачів буде рости.

Не важко порахувати, що вже через півроку бізнес, розпочатий з нуля, стане повністю беззбитковим, а через 1 рік вкладені інвестиції повністю окупляться.

Оскільки манікюрні салони можуть бути розраховані на клієнтів різного рівня, то і представлені розрахунки даних по доходах і видатках слід вважати усередненими.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Постійно порівнюйте себе з салонами краси вищого рівня. Прагніть до досконалості!

Ризики і можливі складнощі

Незважаючи на відносно невеликі стартові вкладення, високу рентабельність і досить швидку окупність, сфера манікюрних послуг має ряд основних недоліків, здатних серйозно вплинути на бізнес. По-перше, мова йде про співробітників.

Навіть після тривалого співбесіди не можна бути до кінця впевненим в тому, що майстер буде вести себе з клієнтом належним чином.

Лише кілька тижнів по тому стане зрозуміло, до кого з ваших фахівців люди готові повертатися, а від кого біжать, розповідаючи про своє негативне враження.

По-друге, прибуток манікюрного салону завжди залежить від платоспроможності населення. У період економічних криз в країні навіть лояльні клієнти в першу чергу скоротять цей рядок витрат і, можливо, повернуться через кілька місяців.

Ще один ризик пов’язаний з репутацією салону. Всього один негативно налаштований клієнт здатний створити низку можливих проблем, через які повністю перерветься потік нових клієнтів. Працюючи в нігтьовому бізнесі, необхідно завжди і в усьому дотримуватися правила: клієнт завжди правий. Не зайвою буде і програма лояльності, здатна згладити потенційні конфлікти.

Нігтьової сервіс є прибутковою бізнес-ідеєю для жінок. Це дуже перспективний проект, оскільки може стати стабільно працюючої конторою, а через якийсь час навіть розширитися до повноцінного салону краси з великою кількістю послуг, що надаються.

Бізнес план манікюрного салону: з чого почати і скільки можна заробити

Хороший бізнес план манікюрного салону – це вірний спосіб прибуткового вкладення сил і грошей. Правильно побудований маркетинг і вірна орієнтування на місцевості – запорука успішного манікюрного (та й будь-якого іншого) справи. При дотриманні цих стратегічних умов безперебійний потік клієнтів і грошей вам забезпечений.

 • Особливості та переваги бізнесу
 • Вибір формату роботи
 • Прибутковість манікюрного бізнесу
 • Що потрібно для відкриття манікюрного кабінету: приміщення і доступність
 • Стерилізація і безпеку
 • персонал
 • Устаткування, матеріали та витрати
 • Юридичні нюанси
 • Як відкрити манікюрний кабінет: ризики бізнесу
 • висновок

Особливості та переваги бізнесу

Манікюрний бізнес безумовно має ряд переваг. Саме основне – невеликі інвестиції. Крім того, цей бізнес завжди актуальне, оскільки індустрія краси була і буде затребувана завжди. Сезонність, характерна для багатьох інших ніш, його не стосується. У будь-який час року жінки хочуть бути красивими і мати хороший манікюр.

Однак існують два критерії, які незмінно позначаються на прибутковості:

 1. Вибір точки. Салон обов’язково повинен бути розташований в людному, доступному місці.
 2. Персонал. Висока кваліфікація майстрів забезпечить хорошу відвідуваність салону і високий прибуток. Досвід майстрів і їх творчий підхід до роботи – запорука того, що клієнти будуть повертатися до вас знову і приводити з собою друзів.

Сарафанне радіо, особливо в невеликих містах, зробить свою справу. Таким чином, ви зможете не тільки швидко окупити вкладення, але і придбаєте популярність.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Вибір формату роботи

Основне завдання манікюрного бізнесу – визначення з форматом салону. Саме салону, а не квартирного псевдо бізнесу в стилі початку 2000-х років. Манікюрний бізнес на дому мало приваблює досвідчених клієнтів. Їм не хочеться проходити навшпиньки в кімнату-кабінет майстра, при цьому дивитися під ноги, щоб не наступити на кішку, конструктор Лего або тапочки чоловіка майстрині.

Вишукані лакшери студії з нарощування довгих акрилових нігтів втратили колишні позиції. У них манікюр роблять дорого і довго. Швидкісний ритм життя жінок в місті вимагає прискорення манікюрного процесу і зниження базової вартості послуги. Сидіти по 4 години на моделюванні нігтів – недозволено довго.

В тренді студії експрес-манікюру з невисоким цінником на послуги. У таких затишних СалонЧик клієнт знаходиться не більше 1-1,5 годин. За цей час він отримує:

 • якісно надану нехитру послугу – нігті з покриттям “шелак”
 • насолоду модним мінімалістичним інтер’єром і легкою музикою в стилі lounge
 • смачну каву і печиво
 • довірче щебетання з молодим позитивним майстром

Цей комплект вигод створює у клієнтки незабутнє відчуття розвантаження і комфорту. Саме тому вона повернеться в те місце, де її ручки і душу добре обробили. З присутністю в крокової доступності конкурентів доведеться змиритися.

І не боятися протистояння. При належному балансі якості послуг, їх вартості та гостинності ходити робити нігті будуть саме до вас, а не в сусідній салон, після якого “все відвалюється і переробляється”.

Так що окремо розглядати нішу конкуренції в цій статті ми не будемо.

Паралельно в вашому салоні можна організувати моделювання брів (brow-art), поставити столик візажиста. Можна проводити майстер-класи по догляду за нігтями-бровами-шкірою. Загалом за всім, що робить образ жінки прекрасною.

Прибутковість манікюрного бізнесу

Бізнес в сфері краси не такий простий, як здається на перший погляд. Це треба враховувати, складаючи бізнес-план нігтьової студії. Його прибутковість обмежена:

 • ременем роботи майстрів;
 • якістю наданої послуги;
 • прохідністю місця.

Середня кількість столів в салоні експрес-манікюру дорівнює 3-6 місцях. Менше і більше ставити невигідно. Зайшли з вулиці відвідувачі побачать малу кількість постійно зайнятих столів і будуть йти в інші салони. Або можливий інший варіант, коли численні майстри сидять без діла. У колективі починається нездорова конкуренція.

Візьмемо для прикладу прибутковості наступну схему: в манікюрній студії встановлено 4 столи. Кожен стіл займають по 2 майстри, які працюють за графіком 2/2. В середньому один майстер робить за зміну 5 робіт. На кожен манікюр йде по 1,5 години. Плюс перерви на обід і дрібні побутові потреби. Разом виходить 8-годинний робочий зміна.

Середня вартість послуги експрес-манікюру з покриттям “шелак” дорівнює 700 рублям. При наймі працівників рекомендуємо домовлятися про процентне винагороду за роботу в пропорції 60% вам і 40% майстру.

При таких умовах майстер не платить за витратні матеріали. Ваш “брудний” дохід при повному завантаженні в день складе 2100 рублів. З 4 столів виручка буде в розмірі 8400 рублів в день і близько 250 000 рублів на місяць.

Це тільки при наданні штатних манікюрних послуг.

Високий рівень роботи в салоні досягається за рахунок досвіду і старання майстрів. Але також важливо і якість витратних матеріалів: базових і топових покриттів, пилок, фрез, широта палітри кольорів.

Дешеві матеріали по 100 рублів за баночку не принесуть вам нічого, крім проблем. Але якщо клієнтка проходила з вашою роботою на нігтях 3 тижні без сколів і відшарувань – вважайте, вона повернеться знову.

І порекомендує вас подругам і в соціальних мережах.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Читайте також про відкриття масажного салону

Що потрібно для відкриття манікюрного кабінету: приміщення і доступність

Ідеальний варіант для манікюрного бізнесу – оренда манікюрного кабінету, невеликого приміщення площею до 20 кв. м.

Такі приміщення рідкісні в продажу, та й сама ідея сплати 1 200 000 за кімнатку для входження в справу малоцікава.

Тому ми розглянемо такий варіант розташування вашого бізнесу: квартал багатоповерхових новобудов з одним-двома торговими центрами на прилеглій території.

Охоплення вашої аудиторії: приблизно 1000-2000 жінок у віці від 15 до 50 років. розраховувати на захоплення цілого міста не варто. Будьте реалістами: поруч трудяться маси конкурентів. Тому ваш салон повинен бути в 15-20 хвилинах ходьби від будинку клієнтки.

Начебто хороший, але ризикований варіант – оренда місця 4-6 кв. м. під відкриту кругову стійку на 3-4 майстрів у великому торговому центрі. Прохідність в такому місці валова.

Але сума оренди за подібний “клаптик” коридору може досягати 150 000 – 200 000 рублів на місяць.

Скільки залишиться у вас доходу після оплати оренди, обов’язкових платежів, витрат на матеріали та інших витрат? Навряд чи ця сума вас порадує.

Тому ми розглянемо варіант оренди приміщення комерційного призначення в довколишніх до торгового центру будинках – в цокольних і на перших поверхах. Цінник оренди такої нерухомості за 20 кв. м.

в середньому по Росії складе 15 000 руб. / міс.

Тим більше, якщо ви плануєте надавати послуги з апаратного педикюру з замочуванням стоп, вам однозначно потрібно окреме приміщення з водопроводом і водовідведенням.

Стерилізація і безпеку

Приділіть особливу увагу ретельній обробці інструменту. Ваш манікюрний кабінет повинен стати зразком стерильності і безпеки клієнтів. Закупити все необхідне для багатоступінчастої очищення щипців, ножиць і фрез обладнання: УФ і сухожарової шафа, контейнери для замочки інструменту, одноразові крафт-пакети.

ВАЖЛИВО! Ретельно прибирайте робоче місце, видаляючи нігтьову пил зі столиків. В ідеалі кабінет повинен бути обладнаний витяжною примусовою вентиляцією. Необроблений інструмент і пил – можливі джерела небезпечних грибкових інфекцій і гепатиту.

персонал

У манікюрному салоні, як і в будь-якому бізнесі зі сфери краси, все крутиться навколо майстра. Якщо у вас послуга надається з рук геть погано, за столами сидять похмурі майстра, а клієнти скаржаться і йдуть переробляти нігті в інший салон – то ви пропали в цьому бізнесі. Навіть якщо у вас супердізайнерскій ремонт, хороші матеріали і відмінна доступність для клієнток.

При підборі персоналу приділяйте увагу не тільки дипломів майстрів. Особиста чарівність, відповідальність і зовнішня акуратність співробітників грають в цьому бізнесі чи не провідну роль. Приділяйте цим якостям гранична увага ще при співбесіді.

Не соромтеся брати випускниць манікюрних курсів. Початківці майстра не розпещені умовами і високими заробітками. Їх мета – виявити себе і зайняти свою нішу. Тому при певному терпінні ви виростите з них відповідальних висококласних майстрів.

Адміністратор – важлива фігура в манікюрному салоні. Він зустрічає клієнток, веде запис, відгукується в соціальних мережах, вирішує спірні питання. Знайти хорошого адміністратора – це дорогого коштує.

Тим більше, що з урахуванням змінного графіка їх повинно бути двоє, а це додаткові витрати по зарплаті – близько 40 000 рублів на місяць.

Тому на початковому етапі, поки салон не розкрутиться, цю функцію ви можете виконувати особисто,

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Устаткування, матеріали та витрати

Нижче ми наведемо таблицю з усередненим набором манікюрного обладнання для салону на 4 столи плюс 1 місце бровіста-візажиста.

Стаття витрат сума
Придбання обладнання 160 000
Меблі та інше обладнання 60 000
Організаційні витрати і реклама манікюрного салону 50 000
Оренда на 3 місяці 60 000
Створення і просування сайту та груп в соцмережах 30 000
Податки і обов’язкові платежі (ФНС, ПФР, ФСС, ФОМС) Залежно від системи оподаткування, організаційно-правової форми та кількості співробітників
РАЗОМ 360 000

Мінімальний набір обладнання та меблів для старту манікюрного салону виглядає приблизно так:

Найменування кількість Вартість, од. Загальна вартість
Машинка для апаратного манікюру 4 10 000 40 000
УФ / LED-лампа манікюрна 4 4 000 16 000
Настільна лампа 4 1 000 4 000
УФ-стерилізатор для манікюрного інструменту 1 3 000 3 000
Сухожарової шафа для стерилізації інструменту 1 6 000 6 000
Стіл майстра манікюру 4 4 000 16 000
стільці 8 1 000 8 000
Стелаж 2 3 000 6 000
Манікюрний вентилятор-пилосос 4 1 500 6 000
Палітра кольорів “шелак” (100 кольорів) 100 200 20 000
Витратні матеріали (базові і топові покриття, пилки, фрези та ін.) _ 20 000 20 000
кулер 1 4 000 4 000
Стійка-ресепшн 1 10 000 10 000
Диван для очікування клієнтів 1 7 000 7 000
Гримувальний стіл бровіста-візажиста 1 18 000 18 000
гримувальний стілець 1 4 000 4 000
РАЗОМ 188 000

Таким чином, вимальовується середня сума входження в манікюрний бізнес в середньостатистичному російському місті – близько 500 000 рублів.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Юридичні нюанси

Статус індивідуального підприємця – оптимальний варіант при відкритті манікюрного кабінету. Ця діяльність не ліцензується, вам будуть потрібні лише узгодження з Росспоживнаглядом і МНС. Інспектори цих інстанцій перевірять, чи відповідає ваше приміщення вимогам пожежної безпеки і санітарних норм.

Для реєстрації ВП у податковій інспекції приготуйте:

 • Паспорт громадянина РФ, якщо документи подаєте ви особисто, або копію паспорта з нотаріально завіреної довіреністю, якщо документи на реєстрацію здає ваш законний представник
 • Реєстраційну форму Р21001 для реєстрації громадянина як ІП
 • Корінець квитанції про оплату держмита в сумі 800 рублів.
 • Заява на вибір патентної системи оподаткування (ПСН). Для манікюрного салону цей варіант підходить найбільше.

При внесенні даних у форму Р21001 визначте вірний основний код виду економічної діяльності (КВЕД) – 93.02 – “Надання послуг перукарнями та салонами краси”

Через 3 робочих дня заберіть в ФНС свідоцтво про реєстрацію як ІП.

Як відкрити манікюрний кабінет: ризики бізнесу

Легкість входження в бізнес породжує високу конкуренцію – це один з основних ризиків, з якими вам доведеться зіткнутися. Часом манікюрні салони, особливо в мегаполісах, закриваються через кілька місяців після початку роботи. Щоб бути на висоті, вам доведеться неабияк попітніти.

Увага до клієнток і щебетання з ними на животрепетні теми – хороший хід. Але цього мало. Якісний сервіс теж зробить свою справу, але доведеться постійно стежити за новинками і впроваджувати передові технології, які використовують в нігтьовому сервісі. Не забувайте про маркетинг.

Знижки, нові цікаві послуги зможуть збільшити клієнтську базу і утриматися в бізнесі.

Для бізнесу характерний ризик втрати репутації. Часом несумлінно виконана робота, а іноді і просто капризи клієнток, можуть породити негативне ставлення до вашого закладу. Бажано вести книгу відгуків, і в разі негативного відгуку зв’язатися з клієнтом і запропонувати компенсацію за послуги.

Ще один ризик пов’язаний з плинністю кадрів. Часом кваліфіковані майстри йдуть з салону і «ведуть» з собою клієнтів. Щоб мінімізувати фактор, потрібно сформувати і підтримувати корпоративну культуру, а також забезпечити тісний контакт клієнта і адміністратора, заохочувати майстрів матеріально.

Відвідуваність салону може бути знижена у зв’язку з падінням платоспроможності населення. Так що можливо доведеться вдатися до зниження цін на послуги.

Дохід залишиться на колишньому рівні, якщо замість імпортних закуповувати вітчизняні матеріали. Але і тут слід бути обережним, оскільки на ринку багато неякісного товару.

Тому для закупівлі хороших витратних матеріалів необхідно орієнтуватися в марках і брендах.

висновок

При належному відповідальному і одночасно позитивне ставлення до бізнесу в сфері краси ваш манікюрний салон стане надійним джерелом доходу на довгий час.

Головне в цій справі – шанобливе і трепетне ставлення до клієнток, а не фарширування салону дорогим обладнанням та меблями. Адже при манікюрі ви близько і довірливо контактуєте з клієнтом.

Тому на цій короткій дистанції рівень сервісу повинен бути на висоті.

Рекомендуємо прочитати безкоштовні книги по темі:

Бізнес план манікюрного салону

зміст:

 • Скільки грошей потрібно для старту бізнесу
 • Перспективи ринку манікюрних салонів
 • Який КВЕД вказати при реєстрації даного бізнесу
 • Яке обладнання вибрати для манікюрного салону
 • Маркетинговий план манікюрного салону
 • Фінансовий план салону
 • Скільки можна заробити на відкритті манікюрного салону
 • Покроковий план відкриття манікюрного салону
 • Які документи потрібні для відкриття манікюрного салону
 • Яку систему оподаткування вибрати для реєстрації бізнесу
 • Чи потрібен дозвіл для відкриття
 • Технологія відкриття бізнесу

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Бізнес-план відкриття салону експрес-манікюру в торговому центрі на площі в 6 кв. м.

Скільки грошей потрібно для старту бізнесу

За попередніми розрахунками бізнес плану, витрати на відкриття манікюрного салону будуть включати:

 • Депозит з оренди приміщення (2 міс.) – 80 тис. Руб.
 • Устаткування – 500 тис. Руб.
 • Витратні матеріали – 40 тис. Руб.
 • Рекламна вивіска – 30 тис. Руб.
 • Реєстрація бізнесу та інші витрати – 20 тис. Руб.

Разом – 670 тис. Рублів. На реалізацію проекту планується направити 60% власних коштів і 40% – позикових (банківський кредит).

Перспективи ринку манікюрних салонів

Останнім часом відзначається зростання кількості нововідкритих манікюрних салонів. Експерти ГК Step by Step характеризують даний сегмент ринку як привабливий з фінансової точки зору. Якщо говорити в цифрах, то майже 20% жіночого населення великих міст користуються послугами манікюрних салонів.

У мільйонному місті потенційна аудиторія клієнтів становить приблизно 100 тис. Чоловік. Левова частка клієнтів відноситься до послуги з точки зору моди, підтримки високого статусу в суспільстві і престижу. Незважаючи на зростаючий попит серед населення ринок манікюрних салонів на сьогоднішній день не є насиченим.

Конкуренція хоч і є, але великих, мережевих гравців як і раніше не спостерігається. Тому малий бізнес може відчувати себе досить комфортно.

Який КВЕД вказати при реєстрації даного бізнесу

В якості організаційної форми вирішено зареєструвати індивідуальне підприємництво. Вважаємо, що це оптимальна орг. форма для невеликого манікюрного кабінету. У заяві на реєстрацію буде вказано код КВЕД 93.02 – «Надання послуг перукарнями та салонами краси».

В якості системи оподаткування буде застосовуватися ЕНВД – єдиний податок на поставлений дохід. При ЕНВД податок сплачується виходячи з площі об’єкта, яка в даному випадку – мінімальна. Значить і податок буде не більшим (4 – 6 тис. Руб. В міс.).

Манікюрний салон планується розмістити в високо-прохідному місці. Для цього укладено договір оренди приміщення площею 6 кв. м. в одному з популярних торгових центрів міста. Орендна плата складе 40 тис. Рублів на місяць. Дорого, але вважаємо, що це окупиться високим клієнто-потоком торгового центру.

До того ж, розташування в ТЦ значно зменшить витрати на рекламу салону.

Яке обладнання вибрати для манікюрного салону

Для надання якісних послуг манікюру планується придбати оптимальний комплект обладнання: манікюрний стіл, маникюрную стійку, стільці для майстрів, УФ лампи для нарощування, пилосос і супутні товари (манікюрний валик, підставку під лаки, лампу для манікюру, ванночку для манікюру).

Орієнтовні витрати на закупівлю обладнання складуть 500 тис. Рублів. Для надання послуг буде прийнято чотири майстри для роботи в змінному графіку 2/2. Заробітна плата буде встановлюватися як оклад + відсоток від виручених з клієнта коштів. На роботу будуть братися майстри з досвідом, але не виключено працевлаштування і початківців фахівців.

Чи не кваліфікованих працівників планується направляти на курси підвищення кваліфікації. В обов’язки працівників буде входити не тільки надання послуг манікюру, але і контроль за чистотою робочої зони. Працівник зобов’язаний проводити щоденне вологе прибирання робочої поверхні і відмивати стіл від крапель лаку.

Для прибирання акрилової пилу буде використовуватися спеціальна манікюрна машинка з пилососом.

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку «Рушники краще використовувати одноразові. Якщо вони будуть тряпочние – потрібно укладення договору з пральнями або доведеться відкривати окрему пральню кімнату. »

Маркетинговий план манікюрного салону

Салон планує надавати такі послуги:

 • Класичний манікюр (800 руб.)
 • Манікюр «Економ» (900 руб.)
 • Манікюр «Все включено» (1100 руб.)
 • Лікувальний манікюр (1300 руб.)
 • Манікюр + Шелак (1400 руб.)
 • Дитячий манікюр (700 руб.)

Розкрутка манікюрного салону буде проводитися декількома способами. Перше, що буде зроблено – візитки.

Їх планується поширювати по іншим, суміжним салонам в даній області: масажним кабінетах, спа-салонах, салону засмаги, перукарнях і так далі.

Також планується максимально прорекламувати салон в інтернеті: створити групу в соціальних мережах, залишити інформацію на форумах і дошках оголошень, додати компанію в онлайн-каталог організацій.

Фінансовий план салону

Постійні щомісячні витрати

 • Оренда приміщення – 40 тис. Руб.
 • Реклама – 20 тис. Руб.
 • Податки (ЕНВД) – 5 тис. Руб.
 • Заробітна плата + страхові (4 чол.) – 110 тис. Руб.

Разом – 175 тис. Руб. доходи

 • Середній чек послуги – 1000 руб.
 • Кількість клієнтів в день – 10 чол. (На одного майстра всього 5 осіб).
 • Виручка в день – 10 000 руб.
 • Виручка в місяць – 300 000 руб.

Скільки можна заробити на відкритті манікюрного салону

Звідси прибуток: 300 000 – 175 000 = 125 000 рублей. Рентабельність манікюрного салону, згідно з розрахунками бізнес плану, становить 41%. При таких показниках проект має окупитися за 10 – 12 міс. (З урахуванням періоду на розкрутку точки).

Покроковий план відкриття манікюрного салону

 1. Проведення ситуаційного аналізу ринку, клієнтської бази.
 2. Вибір формату салону: обслуговування на дому, відкриття салону.
 3. Реєстрація бізнесу і отримання дозволів на ведення діяльності.
 4. Пошук співробітників.
 5. Оренда і облаштування приміщення.
 6. Придбання витратних коштів, обладнання, інвентарю.
 7. Проведення рекламної кампанії.
 8. Запуск бізнесу. Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

Які документи потрібні для відкриття манікюрного салону

Найпростіше для відкриття манікюрного салону зареєструвати ІП, надавши в податкову службу ксерокопію паспорта, заяву і сплативши держмито.

Яку систему оподаткування вибрати для реєстрації бізнесу

Для салону можна вибрати 3 системи оподаткування:

 • ЕНВД – фіксований податок, який підходить краще інших систем;
 • ССО – система, при якій немає необхідності вести бухгалтерський облік.
 • Придбання патенту – існує не у всіх регіонах РФ.

Чи потрібен дозвіл для відкриття

Відкрити манікюрний салон не вийде без отримання дозволу в СЕС і пожежної інспекції. Держустанови перевірять приміщення на відповідність нормам і видадуть необхідний документ.

Манікюрний салон повинен відповідати вимогам санітарної служби: робоче місце – не менше 6 кв. м, меблі – піддається хімічній чистці, раковина для миття інструментів, наявність стерилізаційних камер.

Відкриття манікюрного салону ліцензуванню не підлягає.

Технологія відкриття бізнесу

Великого успіху досягають ті манікюрні салони, які віддають перевагу якості, вивчення нових технік і тенденцій. Для процвітання діяльності рекомендується відкривати точку в багатолюдному місці, надавати індивідуальні знижки, проводити акції до свят.

Технологія відкриття манікюрного салону нескладна – вивчення ринку, оренда приміщення, придбання обладнання і наймання справжніх професіоналів. Але головним є власна концепція, яка призводить до поставлених цілей.

Як правило, більшість клієнтів віддають перевагу не місця салону, а конкретному майстру.

(1

Бізнес план манікюрного салону

Культура робити манікюр в салонах, а не вдома закріпилася міцно. Подібний бізнес не вимагає великих вкладень (стартовий капітал – всього 300-400 тисяч рублів), зате приносить від 100 тисяч чистого прибутку щомісяця. У перспективі можна пропонувати додаткові послуги в області краси та догляду за собою.

Згідно з даними опитувань, у 42% майстрів манікюру та педикюру щотижневий потік клієнтів – від 10 до 30 осіб, а у 23% становить понад 30. Манікюр роблять близько 55% росіянок, 37% не забувають і про педикюр.

Економічна нестабільність в країні майже не позначається на обсягах прибутку в сфері нігтьового сервісу. На світовому ринку інтерес до даної сфери також зростає.

Як показує звіт Grand View Research, Inc, глобальний ринок нігтьових покриттів до 2024 року досягне 15,55 мільярдів доларів (щорічний приріст 9,5%).

Як Відкрити Манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунку

50% послуг салонів краси доводиться на манікюр. Мінус цього бізнесу – висока конкуренція. Ніша послуг преміум-класу заповнена, ринковий сегмент, орієнтований на клієнтів з середнім і низьким рівнем доходу, сформований на 50%. Слабо розвинені мережі салонів.

Далі ми представимо докладний бізнес план манікюрного салону з цінами, актуальними в 2019 році.

Цільова аудиторія

Основна аудиторія (95%) – жінки у віці від 16 до 50 років. В основному вони працюють і відвідують салон від 1 до 4-х разів на місяць (залежить від потреб та рівня доходу). Окрема підгрупа – непрацююче населення (мами в декреті, домогосподарки, студентки). 5% всієї ЦА – чоловіки.

Щоб було простіше формувати набір послуг та інструментів для їх просування, складемо портрет клієнта. Важливо врахувати:

 • стиль життя;
 • рівень заробітної плати;
 • вподобання;
 • потреби;
 • цінності.

Проведіть поглиблений аналіз і зберіть наступну інформацію:

 • ПІБ, контактні дані;
 • дата першого відвідування салону;
 • загальне число відвідувань;
 • оптимальний час для відвідування;
 • думка клієнта про якість послуг і салоні в цілому;
 • які майстри обслуговували клієнта.

Так визначається постійна клієнтура, ступінь її лояльності до салону, відстежується якість роботи співробітників. Ця інформація безцінна при розробці стратегії залучення та утримання клієнтської бази.

Види манікюрного бізнесу

На стадії планування важливо вибрати формат:

 • Манікюрний кабінет. Приміщення, розраховане на роботу, максимум 2 майстрів. Переваги – класичний формат, стандартні послуги, невисокі витрати на старт. Недоліки – невелика площа, труднощі з розширенням.
 • Студія. Салон краси з усіма видами манікюру і педикюру і кваліфікованим персоналом.Переваги – розцінки вище середнього, широкопрофільні майстра. Недоліки – великі вкладення, тривалий період окупності. Крім того, не завжди вдається заповнити салон клієнтами.

Як відкрити манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунками

 • Експрес-манікюр (нейл-бар). Відкриті стійки в торгових центрах. Перевага – розташування в зоні високої прохідності. Недоліки – дорога оренда, психологічний фактор (багато клієнтів не можуть розслабитися під час проведення косметичних процедур у всіх на виду), репутація бюджетного закладу (багатьох відштовхує). Бізнес неможливо розширити.

Як відкрити манікюрний салон - готовий бізнес-план з розрахунками

 • Манікюр на дому. Бізнес з мінімальними вкладеннями. На початковому етапі навіть не зажадає реєстрації. Хороший варіант як для початківця майстра, який бажає мати незалежне джерело доходу, так і досвідченого з напрацьованою клієнтською базою. Домашня студія має масу плюсів – невеликі вкладення, можливість запису на будь-який зручний час. Недолік – відсутність репутації. Люди не довіряють домашнім умільцям – невідомо, яким є їхній рівень кваліфікації.

Розглянемо, що потрібно, щоб відкрити студію манікюру з нуля.

документи

Для реєстрації бізнесу підійдуть ІП та ТОВ. Зазвичай відкривають ІП зі спрощеною системою оподаткування або єдиним податком на поставлений дохід. Знадобиться відкритий рахунок в банку.

Пакет документів:

 • Свідоцтво про реєстрацію ІП або ТОВ.
 • Ліцензія.
 • Дозвіл санепідемстанції.
 • Дозвіл пожежної інспекції.
 • Свідоцтво про постановку на облік в податкових органах.
 • Реєстрація в ФСС і в ПФР в якості роботодавця. Потрібна для найму працівників по ТК.

Бізнес на манікюрі не вимагає великого пакета документів, але потрібно бути готовим до перевірок санепідемстанції, контролювати проходження співробітниками медогляду (позначки в медкнижку оновлюються кожні 6 місяців), підтримувати в салоні необхідні для обслуговування клієнтів умови.

Якщо власник приміщення не укладав договору на утилізацію люмінесцентних ламп, ТПВ, вивіз сміття, рішення цих питань ляже на ваші плечі.

приміщення

Розташування і площа приміщення залежать від формату. Відкривати салон і манікюрний кабінет краще в зонах високої прохідності – в центральній частині міста, біля зупинок громадського транспорту та перехресть в спальних районах, в торгових центрах.

Нігтьова студія повинна відповідати санітарним вимогам:

 • наявність холодного і гарячого водопостачання;
 • площа одного робочого місця – не менше ніж 4.5 м ²;
 • підсобне приміщення;
 • окремі приміщення або зони для манікюру і педикюру;
 • якісна вентиляційна система;
 • приміщення для очищення і стерилізації інструментів (інструменти і меблі дезінфікуються після кожного прийому клієнта).

Бізнес-план манікюрного салону з розрахунками

Шукаєте готовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками? Тоді ви прийшли за адресою? Але спочатку – невеликий вступ.

Чи існує суворий поділ бізнесу на чоловічий і жіночий? Однозначно на це питання відповісти не можна – адже, наприклад, відкрити магазин продуктів можуть з однаковим успіхом представники обох статей.

Але є і суто чоловічі заняття – організація автосервісу або мийки для машин (навряд чи жінка буде цим займатися), і виключно жіночі напрямки – відкрити салон краси або розвиває дитячий центр.

До речі, саме салон краси сьогодні є найпопулярнішим напрямком серед бізнесвумен. Незалежність, стабільний дохід, купа вільного часу – про це мріє будь-яка жінка. Але.На жаль, не кожна може втілити в реальність свої мрії. Адже організація такого закладу обійдеться в кілька мільйонів рублів. Чи означає це, що шлях в цей бізнес для тих, хто зараз заробляє до 40-50 тисяч рублів на місяць закритий? Зовсім ні. Адже і відвідування салону краси сьогодні – це дороге задоволення для дам, тому багато хто намагається привести в порядок зовнішність там, де такі послуги надають дешевше.

А що, якщо взяти послуги, що надаються салоном краси, вибрати з них одну або кілька, і відкрити свій вузькоспеціалізований центр, де ви зможете бути сама собі і господинею, і робітницею? Наприклад – манікюрний салон. Настала пора для здійснення своїх фантазій – нижче ви знайдете типовий бізнес-план манікюрного салону з розрахунками, підкоригувавши які, ви зможете реалізувати даний проект, і домогтися успіху. до змісту ↑

резюме

Справжній проект є бізнес-план манікюрного салону з окупністю в термін від 3 до 6 місяців.

Цілі проекту:

 1. створення високоприбуткового підприємства;
 2. організація отримання стабільного прибутку;
 3. задоволення споживчого ринку з надання послуг у догляді за нігтями.
 • Джерело фінансування проекту: власні кошти, або банківський кредит
 • Форма ведення підприємницької діяльності: ВП
 • Повна вартість реалізації проекту: 200 – 400 тисяч рублів (за умови оренди приміщення)
 • Термін окупності: 3-6 місяців
 • Закладена в розрахунки процентна ставка: 25%
 • Загальна сума виплат за відсотками складе: 12,5 – 50 тисяч рублів
 • Дохід інвестора складе: 12,5 – 50 тисяч рублів
 • Виплати кредитних коштів та відсотків по кредиту почнуться з першого місяця реалізації проекту. до змісту ↑

Основні етапи реалізації проекту

Початок реалізації проекту – безпосередньо після прийняття бізнес-плану Замовником, або після отримання кредитних коштів.

Основні етапи по реалізації цієї проекту, умови та терміни їх виконання представлені в Таблиці №1:

Назва етапаУсловіе для виполненіяСрок виконання

Висновок інвестиційного договору наявність пакета необхідних документів 1 місяць
Отримання кредитних коштів наявність пакета необхідних документів 1 місяць
Реєстрація бізнесу, оформлення необхідних документів наявність пакета необхідних документів 1 місяць
Підбір приміщення 1 місяць
Будівництво або обробка отримання позики 1 місяць
Закупівля та встановлення необхідного обладнання отримання позики 1 місяць
наймання персоналу 1 місяць
Проведення маркетингової політики 3 – 6 місяців + протягом усього терміну роботи

до змісту ↑

Загальна характеристика проекту (опис компанії і послуг, що надаються)

Практично будь-яка жінка, незалежно від свого віку прагне виглядати якщо не красиво, то хоча б доглянуто. Давайте замислимося, які основні критерії визначають доглянутість жінки?

 1. волосся – стрижка, укладання, чистота;
 2. макіяж особи – очі, чистота шкіри, губи;
 3. фігура – стрункість, підтягнутість, енергійність;
 4. руки – манікюр, пружність шкіри.

Негативний вплив зовнішніх факторів відбивається на всіх наведених параметрах, але найбільше страждають руки.

Потріскана в’яла шкіра, зламані нігті з «траурної» каймою по краях, облізле лакове покриття або зовсім відсутність такого – все це говорить про те, що жінка перестала за собою доглядати, і точно «відлякає» представників чоловічої статі. Але ж при «наведенні краси» жінка переслідує три головні цілі:

 1. подобатися чоловікам (причому всім без винятку) – це закладено на генетичному рівні;
 2. перевершити інших жінок – виключно жіноча психологія;
 3. подобатися самій собі – свого роду «втішний приз», мовляв, я-то знаю, що я добре виглядаю!

Запам’ятайте ці фактори – вони стануть в нагоді вам для розробки маркетингової стратегії в залученні клієнтів.

Існує якесь думка, що в зв’язку з кризою, що почалася в 2014 році, салони краси втратили частину своїх клієнтів. Чи так це насправді? Малоймовірно. Це ж зовсім не означає, що жінки перестали стежити за собою.

Просто, швидше за все, багато хто з них перейшли в «іншу цінову категорію», тобто стали користуватися послугами або салонів, що пропонують послуги з більш дешевою ціною, або відмовилися від комплексного догляду і стали звертатися в спеціалізовані центри – окремо манікюр, окремо перукарня, макіяж багато наносять самостійно.

Саме тому манікюрні салони зараз починають «відбивати» клієнтів у салонів краси, що вважають за краще, щоб клієнти замовляли комплексний догляд. До речі, за статистикою – від 5 до 10% відвідувачів у великих містах, які бажають мати доглянуті нігті, – це чоловіки. до змісту ↑

Асортимент послуг манікюрного салону

Які види догляду за нігтями найбільш затребувані сьогодні у жінок?

 • по-перше – це всі види манікюру – класичний, медичний, європейський, американський, бразильський, французький, японський, іспанський, SPA, апаратний, гарячий, і т.д .;
 • наращивание ногтей самими різними способами – типсами (накладками), на формах, гелем, акрилом, і т.д .;
 • покриття лаком і гель-лаком (або шелаком);
 • догляд за кутикулою нігтів і шкірою рук – обрізання, парафінотерапія, пілінг рибками, консультації по використанню засобів догляду, і т.д.

Середні розцінки на послуги в манікюрному салоні (для м

Москва) наведені в Таблиці №2:

Вид услугіСтоімость, руб

класичний манікюр (обрізний, без покриття) 500
європейський манікюр (без покриття) 400
парафінотерапія 400
чоловічий манікюр 600
полірування нігтів 300
зняття товщини нігтя 50
покриття Shellac (однотонне) 1000
дизайн Shellac Френч 1500
нарощування під лак 1800
художній дизайн 150 (один ніготь)
SPA-манікюр (обробка шкіри рук) 350

Паралельним напрямком в бізнесі може бути продаж косметичних засобів догляду за шкірою рук і нігтями, інструментів для самостійного догляду за нігтями, і т.д.

Крім того, з розвитком технологій, що дозволяють обладнати так звані міні-салони, багато надають послуги, наприклад, друк на нігтях, або інші подібні, на дому – або у себе, або у клієнта.

У столиці, наприклад, зараз стали популярні мобільні салони краси (http://business-poisk.com/mobilnyiy-salon-krasotyi.html) – для вкрай зайнятих жінок. до змісту ↑

Потенційні відвідувачі манікюрного салону

Як уже було відзначено вище, добре виглядати прагнуть всі жінки без виключення. Інше питання, що не всі можуть собі дозволити навіть найдешевші косметичні процедури, вважаючи за краще займатися цим в домашніх умовах. Тому визначити цільову аудиторію свого салону все ж доведеться.

Хто буде основними клієнтами?

 • перша вікова категорія – молоді дівчата від 17 до 22 років – учні в ВУЗах, «подружки» багатих хлопців, і т.д., які віддають перевагу щось яскраве, помітне, що виділяє з інших дівчат. Догляд за шкірою рук в силу їхньої молодості замовляють рідко.
 • жінки у віці від 23 до 30 років, які працюють. Воліють строгий діловий стиль, класичний манікюр, догляд за шкірою – зрідка.
 • жінки від 30 до 38 років. Такі відвідувачки воліють «спокійні» тони, великий наплив буває зазвичай перед святами, догляд за шкірою рук замовляє приблизно кожна третя.
 • жінки від 38+. Воліють комплексний догляд за руками і нігтями.
 • чоловіки від 18 до 50 років. Поява осіб чоловічої статі в манікюрному салоні в невеликому місті малоймовірно. У великих містах – це або заможні люди, або особи нетрадиційної сексуальної орієнтації. Уподобання – комплексний догляд за руками.

Процедура запису буде здійснюватися або по телефону, або при особистому появі клієнта в манікюрному салоні – в будь-якому випадку необхідна грамотна реклама закладу.

При записи відвідувачів необхідно враховувати нюанси, що деякі з них можуть не прийти або запізнитися до призначеного часу.

Такі моменти і види компенсації за них повинні обговорюватися з клієнтами і правила переносу або відмови від сеансу повинні висіти на стенді інформації для клієнтів в салоні. до змісту ↑

статус салону

Незважаючи на те, що і елітні салони манікюру, і салони для відвідувачів із середнім рівнем доходу надають в більшості своїй аналогічні види послуг, ціни на них різняться на порядок. В основному на ціноутворення впливають такі чинники:

 • місце розташування салону;
 • обробка та зовнішнє оформлення;
 • наявність персоналу з різним рівнем підготовки та майстерності;
 • різниця в обладнанні по догляду за руками (саме цей фактор, а не професіоналізм майстрів останнім часом є основною перевагою і відмінністю між категоріями манікюрних салонів).

Справжній проект передбачає організацію манікюрного салону для відвідувачів із середнім рівнем достатку – саме такі становлять найбільший обсяг відвідувачів в середніх (з населенням до 500 тисяч чоловік) і невеликих (до 100 тисяч осіб) містах. до змісту ↑

аналіз ринку

За оцінками експертів даної сфери, ринок манікюрних послуг заповнений в даний час не більше, ніж на половину, і найбільша конкурентна боротьба відбувається якраз в класі «преміум» і «еліт». Цей факт значно полегшує входження на ринок манікюрних послуг підприємницям, орієнтованим на клієнтів із середнім доходом.

Але навіть незважаючи на те, що досить серйозних гравців на цьому ринку послуг поки не спостерігається, існує стійка тенденція збільшення кількості манікюрних салонів – перспективний бізнес рідко залишається без пильної уваги оточуючих. до змісту ↑

План по маркетингу

Як інструменти для залучення клієнтів до свого закладу, можна використовувати «стандартний» набір, що складається з:

 • створення креативного, що запам’ятовується назви і яскравою, привабливою вивіски;
 • поширення листівок і рекламних буклетів;
 • роздача візитних карток клієнтам;
 • впровадження дисконтної системи знижок;
 • періодичне проведення акцій і знижок;
 • створення власного сайту та груп в соціальних мережах;

Безсумнівною перевагою буде початкове зниження ціни на послуги в порівнянні з конкуруючими закладами. Після приросту потоку відвідувачів і створення власної бази постійних клієнтів, можна поступово збільшувати вартість послуг. Але дуже важливо робити це плавно і мотивовано, щоб не втратити гостей. до змісту ↑

Виробничий план

Основний актив, необхідний для організації манікюрного салону – це приміщення. Місцезнаходження має велике значення для клієнтського трафіку, тому про ціну на відповідну площу сперечатися не доведеться, інакше просто знайдуть більш поміркованим орендаря.

Важливі фактори, які слід врахувати при підборі приміщення – це:

 • перший поверх;
 • перша лінія будинків;
 • зручний під’їзд;
 • наявність парковки;
 • наявність холодного і гарячого водопостачання, туалету, і опалення.
 1. Статус салону для людей із середнім доходом дозволяє йому бути більш пластичним у визначенні місця розташування, ніж салону класу «преміум» – спальний район або діловий центр мають для манікюрного кабінету свої переваги і недоліки, які, в принципі, врівноважують один одного.
 2. Ідеальний варіант приміщення для даного проекту – 2-х або 3-х кімнатна квартира на 1-му поверсі багатоквартирного будинку.

Знадобиться також відповідне манікюрне обладнання. Виходячи з досвіду успішно працюють салонів придбання всього необхідного інструменту та організація одного манікюрного місця обійдеться в 30-45 тисяч рублів.

до змісту ↑

організаційний план

При складанні графіка роботи необхідно враховувати час, який відводиться на кожну процедуру. В середньому – це від 30 хвилин до 1,5 годин. Якщо планується працювати в поодинці, то це означає, що в день майстер манікюру здатний обслужити при 8-годинному робочому дні від 5 до 12 осіб (з огляду на перерву на обід, невеличкий перепочинок, і оправлення природних потреб).

Якщо планується прийняти на роботу 1-2 співробітників, кількість можливих клієнтів, відповідно, збільшиться. Не можна відмовлятися також від варіанту, при якому одне або два обладнаних робочих місця для майстрів манікюру, будуть здаватися в оренду тим, хто має досвід роботи, але не має можливості або бажання для відкриття власного салону.

Беручи до уваги, що протягом буденних днів більшість потенційних клієнтів знаходяться на роботі, і мають можливість відвідування манікюрного салону лише у вихідні дні і після 5 години вечора, доцільно буде зробити для себе днями відпочинку будь-які серед тижня, а робочий день починати після 12 години і закінчувати в 20-21 годині. до змісту ↑

персонал

По суті, майже всі майстри проходять однакову навчання. Різниця в тому, що хтось вчився краще, хтось гірше, у когось більше досвіду, у інших-менше. Одні пройшли практику в елітному салоні, інші пішли на цю роботу через безвихідь.

Хоча, з пошуком персоналу, якщо існують наміри такої найняти, проблем не буде – кількість манікюрниці сьогодні таке, що можна цілком влаштувати відбір на конкурсній основі. Втім, настійно рекомендується перші кілька місяців попрацювати самостійно (для чого пройти відповідні курси навчання), або з однієї співробітницею.

до змісту ↑

Фінансовий розділ

Прогноз обсягів надання послуг населенню і очікувана виручка від їх реалізації за розрахунковий період представлена ​​в Таблиці №3:

періодвід услугіоб’ем послуг, людина в месяццена, рубвиручка, руб

1-2 місяць згідно з прейскурантом 200 згідно з прейскурантом до 200 тисяч
2-6 місяць згідно з прейскурантом 370 згідно з прейскурантом до 400 тисяч

до змісту ↑

Оцінка можливих ризиків

Всі можливі ризики при веденні бізнесу можна розділити на дві категорії: зовнішні і внутрішні. До перших відносяться:

 • зростання конкуренції;
 • погіршення економічної обстановки в країні;
 • підвищення податків і зміна законодавства.

До внутрішніх:

 • некоректна робота персоналу (хамство клієнтам, некомпетентність, відсутність досвіду);
 • підвищення орендної плати за приміщення.

до змісту ↑

висновок

Виходячи з проведеного аналізу проекту, можна з упевненістю заявити, що дана бізнес-ідея в даний час є досить перспективною, має середню ступінь ризику при реалізації, мінімізувати який цілком можливо при відповідному контролі над роботою персоналу і юридично грамотному оформленні договору оренди. Пропонований бізнес-план рекомендується прийняти до виконання.