Як відкрити рекламне агентство – готовий бізнес-план з розрахунками

0
1025

Реклама є невід’ємною складовою будь-якого бізнесу, товару і послуги, яка вперше з’являється на ринку і потребує залучення уваги до себе. Тому, можна сміливо робити ставки на бізнес план рекламного агентства з розрахунками і його успіх.

Так як попит на ефективну і якісно виготовлену рекламну продукцію зростає постійно. Отже, даний напрямок можна вважати цілком перспективним видом діяльності.

У нашому випадку, дана організація буде займатися розповсюдженням рекламної інформації, а також її печаткою на квитках в громадському транспорті. Свою організацію ми плануємо відкрити по кращої франшизою.

Мета проекту

Переслідувана мета бізнес план рекламного агентства, буде полягати в максимального прибутку від наданих послуг з реклами.

Друк рекламної інформації саме на квитках цілком обгрунтовано, це пов’язано з тим, що:

 1. З кожним роком зростання на рекламні послуги тільки зростає.
 2. Реклама, яка буде надрукована на квитках, обов’язково потрапить до кінцевого споживача.
 3. Розміщення такого виду реклами є вкрай ефективним способом.
 4. Компанія, від імені якої ми будемо працювати, здійснює свою діяльність з 2007 року.
 5. Вона є надійною.

Для того, щоб відкрити своє рекламне агенство потрібно мати суму в розмірі 350 тисяч рублів. Повна окупність відбудеться через півроку, після початку діяльності.

Як Відкрити рекламне агентство - готовий бізнес-план з розрахунку Попит на рекламну продукцію постійно зростає

Продукти та послуги, що надаються організацією

Будь-яке рекламне агентство зовнішньої реклами або повного циклу – це такий вид діяльності, який залишиться на плаву при будь-якій економічній ситуації в країні, так як зростання нових організацій з кожним роком тільки збільшується. Обрана нами сфера є одним з найдієвіших способів просування товарів і послуг.

Рекламна компанія здійснює свою діяльність більше в 30 містах Росії, ця організація по праву може вважатися одним з найбільших агентств в рекламній індустрії.

Такий вид діяльності бізнесмену підходить тільки в тому випадку, якщо чисельність міста більше 300 тисяч жителів.

Як рекламного носія ми вибираємо квиток. Його формат 9 на 5 сантиметрів, реклама буде кольоровий, друк наноситься з двох сторін. Друк буде наноситися власними силами агентства з використанням найкращого обладнання та матеріалів.

Розглянемо основні характеристики рекламного носія:

 1. Розмір становить 9 на 5 сантиметрів.
 2. Реклама розміщуватиметься на кожній стороні проїзного квитка.
 3. Наскрізна нумерація квитків.
 4. Квитки між собою склеюватимуться з торцевої частини.
 5. Папір використовується офсетний, масою 80 грам.
 6. Кожна пачка квитків буде складатися з 200 або 250 штук.

переваги

Зразок самостійно написаного бізнес плану рекламного агентства включає в себе ряд переваг використання такого способу рекламування. У них входить:

 • Точне попадання до кінцевого споживача. У втупивши поїздки квиток дається кожному, так як його необхідно зберегти на протяг всього шляху, то пасажиру випаде достатньо часу для ознайомлення з інформацією.
 • Квиток має невелику і зручну форму, його при необхідності можна легко зберігати в гаманці.
 • Ефективність реклами дуже просто відстежити. Якщо на ній надрукувати інформацію про надання знижки при пред’явленні квитка.
 • Можливість вибору цільової аудиторії. Можна робити охоплення як по всьому місту, так і по певних районах.
 • Рекламний носій є дуже цікавим в оформленні.
 • Завдяки власному обладнанню для створення реклами, охоплення одну людину обійдеться не так дорого.

У рекламного агенства є свої переваги, які полягають в наступному:

 1. Можна швидко зробити прибутковий бізнес.
 2. Вести справи буде максимально просто, так як весь алгоритм роботи буде представлений франчайзером.
 3. Завдяки швидким продажу квитків ефективність можна оцінити відразу ж.
 4. Один рекламний носій має низьку собівартість.
 5. Партнери завжди будуть підтримувати з вами зв’язок і нададуть необхідну інформацію, що вимагається для роботи.

Як Відкрити рекламне агентство - готовий бізнес-план з розрахунку Рекламний носій на квитках

Ринок збуту і його опис

Бізнес план рекламного агентства зовнішньої реклами включає в себе інформацію по стабільності ринку. Незалежно від економічної ситуації в країні, послуги, пов’язані з залученням потенційних клієнтів до певного продукту або послуги, будуть затребувані завжди. Відкриття рекламного агентства з нуля популярно навіть під час кризи. Головне – це дотримуватися поставлених цілей.

При проведенні ряду досліджень було виявлено, що основна аудиторія, а це майже 70%, складається з жінок, решті відсоток належить чоловікам. Так само переважна частина пасажирів складається зі студентів і працюючих людей.

За багаторічний досвід роботи стало можливо виділити категорії товарів, які приносять результат в процесі проведення рекламної кампанії:

 • Лікарські засоби.
 • Побутову техніку.
 • Меблі і предмети інтер’єру.
 • Різні акції та надання знижок.
 • Продукти харчування.
 • Продукти страхування.

Продажі і маркетинг

Бізнес план рекламного агентства повного циклу включає в себе кілька головних напрямків. Серед них, ефективний маркетинг, реклама товарів і послуг.

До них ми можемо віднести:

 • Інформативний канал. Джерелом інформації в нашому випадку є самі квитки. Вони здатні не тільки інформувати клієнта про щось новому, а й залучати своїм незвичайним і барвистим оформленням увагу людей. Завдяки цьому до рекламованого товару або послуги приходить популярність. Надалі, спрацьовує сарафанне радіо і про даної інформації починають дізнаватися навіть ті, хто не мав прямого контакту з джерелом реклами.
 • Ефективність роботи менеджерів по продажу і керівника проекту. Завдяки тільки їх роботі кінцевий споживач дізнається інформацію, яку хотіли до них донести. Завдяки тому, що вони організовують зустрічі з клієнтами, здійснюють велику кількість холодних дзвінків, завдяки всьому цьому відбувається інформування великої маси людей.
 • Розміщення реклами на сторонніх джерелах завдяки партнерській програмі.

Виробничий план

Готовий бізнес план рекламного агентства переслідує певну мету – це відкриття даного виду бізнесу.

Як Відкрити рекламне агентство - готовий бізнес-план з розрахунку Офіс рекламного агентства

План відкриття рекламної компанії складається з декількох етапів. Розглянемо докладніше кожен із них.

 1. Насамперед необхідно підібрати приміщення для відкриття організації. До нього буде висунуто низку вимог: знаходитися воно повинно обов’язково в центрі міста з великою прохідністю, загальна площа приміщення 25 квадратних метрів і поруч повинна бути парковка.
 2. Зареєструвати рекламний бізнес можна на індивідуального підприємця, або як «Товариство з обмеженою відповідальністю».
 3. Після реєстрації рекламної компанії ми повинні подати заявку франчайзеру і ознайомитися з усіма його умовами. Після ознайомлення ми підписуємо договір, отримуємо необхідні для роботи інструкції і починаємо роботу свого рекламного агентства за підтримки партнера.

Організаційна структура

Для повноцінної роботи нашої організації буде потрібно найняти в штат одного керуючого і 3 менеджерів у відділ продажів. Всього кількість працівників не буде перевищувати чотирьох.

Від менеджерів буде повністю залежати прибуток компанії і її репутація. Так як саме вони будуть займатися продажами.

Тому, при їх виборі потрібно пред’явити ряд вимог. Вони складаються з:

 • Майбутній співробітник повинен бути комунікабельним. Вміти спілкуватися з потенційними клієнтами, задавати їм питання, пропонувати наші товари і послуги.
 • Бути знайомим з усіма теоріями продажів.
 • Він повинен бути цілеспрямованим. Вміти ставити перед собою певні цілі і досягати їх в короткі терміни.
 • Присутність організованості. Це є найбільшою проблемою здебільшого співробітників. Тому на цей момент потрібно звернути особливу увагу.
 • Найголовніше для менеджера, який займається продажами – це вміння слухати. Він повинен вміти не тільки надати інформації клієнту. Але і вислухати всі його побажання і вимоги і запропонувати саме те, що хоче бачити він.

Зарплата працівникам

Приклад бізнес плану рекламного агентства з розрахунками оплати праці співробітників передбачає зарплату, що складається з двох частин.

Менеджери з продажу будуть отримувати фіксований оклад, що дорівнює 10 тисячам рублів і відсоток від угод, він складе 7,5%. У перший місяць роботи, кожен менеджер буде отримувати близько 17 тисяч рублів. З кожним місяцем його оплата праці буде зростати і в кінцевому рахунку досягне максимальної позначки в 22 тисячі рублів щомісяця.

Оплата праці керівника становить 30 тисяч рублів з першого моменту і без змін в подальшому. Для ефективної роботи будуть застосовуватися різні способи мотивації співробітників.

Фінансовий план рекламного агентства

Бізнес план рекламного агентства з фінансовою моделлю розраховує, що в середньому чистий прибуток організації буде дорівнює 135 тисяч рублів при загальній чисельності жителів в 300 тисяч жителів.

Для відкриття бізнесу по рекламі нам слід мати 350 тисяч рублів. У цю суму входить:

 1. Початковий внесок в розмірі 140 тисяч рублів.
 2. Реєстрація організації – 10 тисяч рублів.
 3. Купівля необхідних меблів – 30 тисяч рублів.
 4. Придбання офісної техніки – 120 тисяч рублів.
 5. Проведення рекламної кампанії – 50 тисяч рублів.

Розрахуємо можливий прибуток організації. В середньому, вартість однієї угоди буде варіюватися від 24 тисяч рублів, якщо в місяць таких угод буде полягати хоча б 12, то прибуток складе 288 тисяч рублів. Щомісяця кількість угод буде збільшуватися і, отже, заробіток від цього теж.

Постійні щомісячні витрати будуть складатися з:

 • Собівартість квитків – 144 тисячі рублів.
 • Плата за оренду приміщення – 20 тисяч рублів.
 • Оплата праці співробітників – 96 тисяч рублів.
 • Реклама – 3 тисячі рублів.
 • Оплата за користування зв’язком та інтернетом – 3 тисячі рублів.
 • Послуги бухгалтера – 2 тисячі рублів.
 • Оплата страхового внеску – 28 тисяч 800 рублів.

Таким чином, сума щомісячних витрат становить майже 297 тисяч рублів.

Якщо виручки в 288 тисяч відняти наші щомісячні витрати 221 тисячу рублів і суму податку в розмірі 10 тисяч рублів, то чистий прибуток рекламного агентства складе близько 57 тисяч рублів. З кожним місяцем ця сума буде зростати.

Таким чином, повна окупність рекламного агенства відбудеться через 4 місяці після його функціонування. Чистий річний прибуток складе близько 1 мільйона рублів.

Можливі ризики організації

Всі ризики, які можуть статися в відкрилася організації умовно можна розділити на дві категорії: внутрішні ризики і зовнішні.

До зовнішніх ризиків сміливо можна віднести наступне: зростання числа конкуренції в даній сфері діяльності, надлишок рекламних і рекламних носіїв в місті, клієнтське перевагу не відноситься до рекламованого товару чи послузі.

До внутрішніх ризиків можна віднести відносини з автотранспортними компаніями. Дуже часто зустрічаються такі регіони, в яких автотранспортні компанії не погоджуються на надані їм умови і з ними неможливо домовитися.

У таких випадках, якщо подальший розвиток бізнесу неможливий, то франзайзер повертає нам вкладену суму грошей.

Але тільки в тих умовах, якщо ми дотримувалися встановлених ними правил і умов, але домовитися з компаніями все одно не вдалося.

Як відкрити агентство зовнішньої реклами – скачати бізнес план. Виготовлення зовнішньої реклами

Додано в закладки: 0

Як Відкрити рекламне агентство - готовий бізнес-план з розрахунку Важко переоцінити значення послуг з розміщення реклами в сучасному світі. Маючи величезний вплив на те, як населення харчується, одягається і який відпочинок за краще, реклама стала не тільки двигуном торгівлі, але сама по собі перетворилася на вигідний і цікавий бізнес, в тому числі і для агентства зовнішньої реклами.

Для будь-якого міста наявність такого агентства зовнішньої реклами вигідно внаслідок утворення нових робочих місць, барвистого оформлення міських вулиць і додаткових доходів до бюджету міста у вигляді податків і т.д. Агентство зовнішньої реклами може надавати послуги в сфері рекламного бізнесу і підприємствам, і фізичним особам.

Попередні розрахунки оцінки господарської діяльності агентства реклами, виходячи з нашого бізнес плану, дозволяють передбачити рентабельність вкладеного капіталу в перший рік існування агентства – майже 39%. Таким чином, проект має окупитися протягом півтора років.

Старт бізнес плану “Рекламне агентство – зовнішня реклама”

 • Для зменшення податків, а також спрощення фінансової звітності агентство зовнішньої реклами необхідно зареєструвати як приватне підприємство.
 • Основний вид діяльності агентства – виготовлення зовнішньої реклами.
 • Стартовий капітал, необхідний для відкриття і функціонування фірми протягом першого місяця, складе 360 000 рублей.
 • На відео – керівництво стартап рекламного агенства зовнішньої реклами: поради початківцям
 • При необхідності, для фінансування проекту можна взяти кредит.

Для реалізації проекту необхідно підшукати приміщення на 1 поверсі будівлі площею не менше 120 кв.м.

Треба виділити в ньому такі зони:

 • Кабінет директора,
 • бухгалтерія,
 • приймальня,
 • відділ дизайну,
 • виробничий відділ.
 • Необхідно передбачити також приміщення для зберігання витратних матеріалів та тимчасового розміщення готової продукції площею не менше 20 кв.м. Середня вартість оренди – ок. 100 р. / М.кв.

Разом: 12 000 в місяць.

Можна розглянути варіант поділу офісу і виробничої частини за рахунок розташування в різних приміщеннях. Головне, щоб приміщення знаходилося на 1 поверсі, і в наявності був вільний під’їзд для транспорту.

До кошторису увійдуть:

 • Ремонтні роботи в офісі обійдуться близько 30 т.р.,
 • придбання меблів – 25 т.р.
 • придбання оргтехніки та обладнання (4 комп’ютери, сканер, принтер струменевий, принтер широкоформатний, ріжучий плоттер, ламінатор широкоформатний, розпилювачі і ін.) – всього 240 т.р.,
 • Також початковий комплект витратних матеріалів, необхідних для роботи – 25 т.р.

На нашому сайті ви також можете прочитати безліч інших цікавих бізнес планів.

Завантажити бізнес план рекламного агентства за 550 руб., У наших партнерів, з гарантією якості.

 1. Відеокурс для початківців бізнесменів як відкрити рекламне агенство
 2. Виробництво продукції

Зовнішня реклама – одне з найбільш яскравих і помітних засобів інформування, розміщеного на вулицях. Даний вид реклами дуже ефективний і перспективний. Також можна подумати над облаштуванням реклами на автозаправках.

Агентством зовнішньої реклами планується виробляти розширений спектр виробів.

У прайс-листі повинні бути присутніми різні види зовнішньої реклами з різноманітним професійним дизайном:

 • перетяжки
 • щити,
 • банери
 • лайтбокси,
 • світлові екрани і вивіски,
 • суперсайти і брандмауери,
 • Сіті-формат,
 • покажчики,
 • дахові установки,
 • лайтбордах і ін.
 • Ви можете почати співпрацю з фірмою, що виробляє неонові вивіски або самим зайнятися облаштуванням міні-светомастерской.
 • Крім цього, агентство буде займатися зовнішнім оформленням фасадів будівель, виробляти продукцію для виставок (промо-розкладачки, стенди, вивіски), а також надавати послуги широкоформатного друку населенню.
 • Надання перерахованих послуг спочатку буде приблизно равнодолевим, але в подальшому орієнтованим на фактичний попит споживачів.

Цінова політика

Вартість зовнішньої реклами складається з дизайнерського проекту, виготовлення вироби, додаткових витрат на виготовлення каркаса, кріплень, світлового оформлення, а також монтажних робіт.

Ціна дизайнерської роботи варіюється в залежності від виду продукту, вартість виробу – від витратних матеріалів.

Зазвичай вартість монтажу становить 20% від замовлення. На комерційну націнку припадає близько 60% понесених витрат.

Відео: Способи просування агентства по рекламі

Кадрова політика

Важливе значення має підбір персоналу. Оскільки зовнішня реклама потребує не тільки в проектуванні і виготовленні, але також в установці, а конструкції досить масивні, то в штаті не повинно бути менше 10 осіб.

Щоб агентство функціонувало без перебоїв і мало гідну репутацію, необхідний штат кваліфікованих фахівців з успішним стажем роботи у відповідній сфері.

Директор ініціює діяльність агентства. Йому доводиться координувати всі виробничі, технологічні, фінансові та комерційні процеси фірми. Директор проводить переговори з клієнтами на вищому рівні.

Бухгалтер займається виконанням всіх фінансових операцій організації. Він веде всю основну фінансову звітність, а також відповідає за нарахування зарплати, відпускних і лікарняних листів, а також обробляє розрахункову документацію по закупкам і клієнтським договорами.

Дизайнер займається розробкою дизайну виготовлених продуктів, а також координує роботи по проекту і розробляє інструкції для виробничого циклу.

Менеджер по роботі з клієнтами відповідає за пошук замовників, укладення договорів, роботу з клієнтами під час виконання замовлення за договором, а також здійснює постдоговорние контакти.

Спеціаліст по друкованому обладнання несе відповідальність за безпосереднє виготовлення продукції. Спеціаліст по світловому оформленню займається консультуванням клієнтів, а також розробкою схем освітлення рекламних конструкцій та інструкцій підключення їх для монтажників. Спеціаліст монтажних робіт здійснює монтаж виготовлених конструкцій на місці їх розміщення.

Сума заробітної плати, виходячи з нашого бізнес плану рекламного агентства, складе близько 150 т.р. в місяць. Бажано для мотивації співробітників мати систему преміювання і соціальний пакет.

Ринок збуту рекламної продукції

Сьогодні зовнішня реклама стала невід’ємною частиною життя. Її широко використовують такі відомі компанії, як МТС, Мегафон і інші.

Реклама займається інформуванням про товар або послугу, їх популяризацією, підвищенням попиту і товарообігу, а отже – і виробництва.

Близько 90% рекламодавців – комерційні фірми, регулярно привертають до себе увагу за допомогою засобів реклами.

Крім компаній федерального масштабу місцеві компанії також є потенційними споживачами послуг агентства. Найбільший акцент при укладанні договорів слід робити на містоутворюючі підприємства, великі супермаркети, будівельні фірми.

Просування власних товарів на ринку агентство зовнішньої реклами буде здійснювати за допомогою реклами в ЗМІ, персональних продажів і методів стимулювання збуту – цьому допомагають такі форми заохочення споживачів, як знижки, подарунки, конкурси, лотереї, і навіть розстрочка і кредит.

Завантажити бізнес план рекламного агентства за 550 руб., У наших партнерів, з гарантією якості. У відкритому доступі, на просторах інтернету, його немає. Зміст бізнес плану:
1.

Конфіденційність
2. Резюме
3. Етапи реалізації проекту
4. Характеристика об’єкта
5. План маркетингу
6. Техніко-економічні дані обладнання
7. Фінансовий план
8. Оцінка ризику
9.

Фінансово-економічне обґрунтування інвестицій

10. Висновки

Конкуренція серед агентств

Не можна забувати і про таку важливу складову, як конкурентоспроможність агентства з подібними компаніями.

Проаналізувавши ринок і виявивши вірогідні підприємства-конкуренти, необхідно з’ясувати, на яких видах продукції вони спеціалізуються.

Крім цього, рекомендується дізнатися, з якими фірмами і організаціями конкуренти співпрацюють на постійній основі. На підставі зібраних даних можна виділити вільну нішу для початкового етапу розвитку агентства.

Надалі конкурентну боротьбу можна здійснювати за допомогою розширення ринку збуту, впровадження гнучкої системи оплати і додавання в прайс-лист додаткових безкоштовних послуг. Таким чином, можна достовірно сказати, що виготовлення зовнішньої реклами в наш час дуже рентабельний бізнес.

На відео: Поради початківцям по відкриттю агентства по зовнішній рекламі

Бізнес-план рекламного агентства (скачати)

Даний бізнес план передбачає відкриття рекламного агентства в м Москва. Рекламне агентство планує надання таких послуг: проведення рекламних компаній, створення бренду товару або послуги, виготовлення найрізноманітніших рекламних носіїв і обладнання, організація прес-конференцій, презентацій та інших заходів спрямованих на просування продукту компанії-замовника.

Рішенням про відкриття фірми послужило маркетингове дослідження, в ході якого виявлено не достатня кількість рекламних агентств, які відповідають зростаючий попит населення на якісні послуги в галузі реклами та просування товарів і послуг.

Мета даного проекту – показати який повинен бути справжня реклама і як забезпечити клієнта якісною рекламою.

Скільки потрібно грошей на відкриття рекламного агенства

На запуск проекту буде потрібно залучити 300 000 рублей. Джерело фінансування – комерційний банк, в якому знаходиться розрахунковий рахунок нашої компанії.

Для розміщення компанії було орендовано приміщення в прохідному місці, вельми зручним для відвідування замовниками.

Організаційно-правова форма майбутнього агентства – товариство з обмеженою відповідальністю. Передбачувана кількість нововідкритих робочих місць – 9 осіб.

Серед них: директор, виконавчий директор, бухгалтер, психолог, художник-дизайнер, два менеджера, водій і кур’єр.

просування послуг

Просування послуг компанії та її рекламу планується здійснювати, в першу чергу за рахунок розсилки факсимільних і електронних повідомлень великим компаніям – потенційним клієнтам.

Також планується публікації інформації про діяльність агентства і переліку послуг, що нею послуг в спеціалізованих друкованих виданнях, наприклад Moskou Business Guide.

У міру зростання прибутковості організації, планується участь у великомасштабних рекламних виставках.

Скільки можна заробити на послугах рекламного агенства

Передбачуваний щомісячний дохід агентства становить 170 000 рублей, щомісячні витрати – 112 000 рублів. Чистий прибуток вході попередніх розрахунків становить 58 000 рублей. Точка беззбитковості становить 4,5 послуги. Тобто компанії досить проводити 4,5 рекламних акцій в місяць, для того, щоб покрити всі постійні витрати і отримати прибуток.

Загальний план організації бізнесу

Процес створення рекламного агентства включає наступні етапи:

 • Детальний маркетингове дослідження перспектив даного напрямку комерційної діяльності.
 • Збір інформації та підготовка попереднього бізнес-плану.
 • Реєстрація ТОВ в ФНС і держустановах.
 • Підготовка документів.
 • Реклама своїх послуг.
 • Пошук приміщення і співробітників.
 • Купівля обладнання.

Крім того, потрібно вибрати систему оподаткування, ретельно вивчити всі доступні шляхи підвищення рентабельності бізнесу і розробити план по залученню нових клієнтів.

Оформлення документів і покупка обладнання

Крім документів, що підтверджують факт реєстрації ТОВ в податковій інспекції, ПФ, Росстат, а також фондах соціального і медичного страхування, для легальної діяльності рекламного агентства необхідні:

 • трудові договори з персоналом;
 • свідоцтва про дотримання правил протипожежної безпеки та санітарних норм;
 • договір оренди приміщення;
 • контракти з клієнтами і т.п.

Позитивним моментом створення рекламного агентства є той факт, що для організації даного напрямку комерційної діяльності не потрібно оформляти спеціальні дозволи та ліцензії. Обов’язково зверніть увагу на зміну кодів діяльності в загальноукраїнському класифікаторі (це відноситься до всіх галузей економіки РФ).

На сьогоднішній день, в звітах або офіційних паперах потрібно вказувати КВЕД 73.11 (діяльність рекламних агентств). Якість і кількість послуг агентства безпосередньо залежить від устаткування, яке застосовується для створення рекламної продукції.

Особливе значення має не тільки стандартна офісна техніка або швидкість інтернету, але і:

 • програмне забезпечення;
 • пристрою для створення професійної поліграфічної продукції;
 • обладнання для демонстрації відеороликів;
 • аудіотехніка.

Для підготовки якісної рекламної продукції необхідні тільки високопродуктивні, сучасні комп’ютери, тому економія на даній статті витрат неприпустима.

режим оподаткування

Для рекламного агентства, оптимальним режимом оподаткування (за основними критеріями: підготовка звітів, економічне навантаження на діяльність фірми) є ССО. Працюючи на цій системі, можна платити 15% від різниці між валовими доходами і витратами (коли є документи, що підтверджують видаткові операції) або перераховувати в бюджет 6% від виручки.

*Увага! Бізнес-план може містити кілька застарілі дані, так як ринок постійно змінюється, відбувається зростання цін (інфляція) і т.д.

Бізнес-план рекламного агентства

Як з маленького, нікому не відомого рекламного агентства перетворитися в монстра рекламного бізнесу, щомісяця заробляє десятки тисяч доларів? Над цим питанням щорічно б’ються кращі уми рекламного бізнесу, але далеко не всім вдається знайти точну відповідь. Відкрити такий бізнес, як скромна рекламна майстерня, не так складно, а ось виростити її в конкурентоспроможну компанію набагато складніше. Лише активна рекламна політика приведе вас на вершину успіху, головне – вибрати правильний напрямок.

Немає сенсу відкривати рекламне агентство, якщо у вас немає в наявності достатньої кількості фінансових коштів і зв’язків в даному бізнесі.

В іншому випадку ви будете завжди відчувати, що вам постійно чогось не вистачає – то грошей, то досвідчених фахівців, то нормальних замовлень.

В результаті подібний дефіцит виллється в банальне банкрутство, коли ви залишитеся у розбитого корита. До речі, відкрити рекламну фірму з нуля можна, а ось продати готовий бізнес у вас навряд чи вийде.

Отже, що ж потрібно для відкриття успішного рекламного агентства, з чого почати? І, головне, в якому напрямку потрібно розвиватися? Для того щоб відкрити свою справу – рекламне агентство – з нуля, підприємцю потрібен досвід.

Але ще більше йому потрібні досвідчені фахівці рекламного бізнесу – креативні, нестандартно мислячі, здатні в найкоротші терміни принести успіх вашої компанії. Зрозуміло, що на дорозі такі люди не валяються і в центрі зайнятості з їх пошуком вам теж навряд чи допоможуть.

Людина, яка вміє налагоджувати контакти з рекламодавцями, випрошувати знижки у компаній, які володіють рекламними площами, швидше за все, вже протирає штани в якомусь рекламному агентстві.

Тому, плануючи відкриття свого рекламного агентства, подумайте над тим, як залучити в цей бізнес хороших рекламників. Можливо, для цього вам доведеться пуститися на самі немислимі хитрощі, і підвищена зарплата в цьому випадку буде лише однією з принад.

І не факт, що, отримавши привабливу бізнес-пропозицію від вашого рекламного агентства, такий фахівець із захопленням кинеться вам на шию.

Перехід до нової, нікому не відому компанію – крок ризикований, і для того, щоб переконати досвідченого менеджера або дизайнера змінити місце роботи, доведеться дуже постаратися.

Засвоївши особливості просування в такому бізнесі, як рекламне агентство, ви зможете зробити перший крок на шляху до розвитку компанії. І, вирішивши, наприклад, відкрити свій цех, фірму по зовнішній рекламі, ви вже будете знати, в якому напрямку рухатися, щоб до вас прийшов успіх.

Але щоб досягти цього, утримати удачу в своїх руках, необхідно керуватися грамотним бізнес-планом рекламного агентства.

У цьому документі ви знайдете масу важливої ​​інформації, ви дізнаєтеся, наскільки прибутковою може бути реклама і з якими труднощами ризикує зіткнутися підприємець, який вирішив відкрити свій бізнес.

Приблизний бізнес-план рекламного агентства

Увага! Безкоштовний бізнес-план, пропонований для скачування нижче, є зразковим. Бізнес-план, найкращим чином відповідає умовам вашого бізнесу, необхідно створювати за допомогою фахівців.

Організація будь-якого бізнесу вимагає попереднього аналізу. Сьогодні існує безліч рекламних агентств, процвітаючих в своїй справі. Всі вони мають бізнес-план відкриття рекламного агентства, що складається керівником спільно із запрошеними фахівцями.

[Yads1]

На самостійний аналіз і складання бізнес плану йде багато дорогоцінного часу. Щоб скоротити часові і матеріальні витрати, існує типовий бізнес-план рекламного агентства, який адаптується під конкретні умови.

За основу береться бізнес-план рекламного агентства 2012 впровадженого неодноразово підприємцями, які обирають цей шлях розвитку. Але його варто розцінювати виключно як орієнтир, оскільки динаміка ринку і цін регулярно змінюються.

Важливо чітко дотримуватися рекомендацій по основним позиціям і почати рух, згідно з поданими кроків. Можна взяти за основу бізнес-план рекламного агентства для прикладу який доступний для вивчення.

Роблячи поетапні дії, будь-який підприємець прийде до потрібного розвитку свого бізнесу без додаткових вкладень і тимчасових витрат. Однак неможливо відразу передбачити всі підводні камені, труднощі.

[Yads2]

Але якщо бізнесмен нехтує можливістю використання бізнес плану, він може зіткнутися з ще більшою кількістю труднощів на шляху розвитку бізнесу.

Хочете отримати шаблонний приклад правильної підготовки бізнесу, натискайте на посилання бізнес-план рекламного агентства скачати і отримуйте повноцінні інструкції. Інформація об’ємна, тому важливо звільнити достатньо місця на комп’ютері для її повноцінного завантаження.

Корисно знати!

Ми поважаємо ваш вибір, але хочемо нагадати, що найменш ризикований, відносно легкий і комфортний старт бізнесу можна організувати під крилом успішної компанії на умовах франчайзингу. Пропонуємо познайомитися з “Каталогом вигідних франшиз”.

Чому починати бізнес з франшизою, простіше і зручніше можна дізнатися з добірки статей опублікованих в розділі: “Статті про франчайзинг”

Бізнес рекламного агентства відрізняється від бізнесу будівництва. Його основним інтелектуальними продуктами є івент-маркетинг, брендинг, BTL. Якщо немає розуміння специфіки роботи, краще звернутися до послуг професіоналів, оскільки готовий бізнес-план рекламного агентства – це лише мала частка того, що належить створити, вивчити на комерційному шляху розвитку.

Якщо немає можливості найняти дорогого фахівця, можна звернутися до студентів, для яких курсова бізнес-план рекламного агентства – це основна тема в процесі навчання.

Не всі студенти здатні створити краще, але є категорія молодих людей, мислячих креативно, здатних спонукати керівника на відшукання найкращого шляху розвитку в сучасному бізнесі.

Дуже цікава і пізнавальна стаття про складання конкретного бізнес-плану знаходиться в розділі: «Бізнес-план магазина одягу»

Як правильно розробити бізнес-план ігрової кімнати можна прочитати тут >>

Відмінна стаття, що розповідає про правильне складання основних розділах успішного і працює бізнес-плану, пропонується тут: «Основні розділи бізнес-плану».

Дізнатися, як створити презентацію бізнес-плану можна тут

І не варто помилятися в тому, що для того, щоб відкрити рекламне агентство, бізнес-план не потрібен. Він вкрай необхідний і є важливою теоретичною частиною, на яку спираються інвестори, банківські структури, до яких керівник звертається за матеріальною допомогою для розвитку свого бізнесу.

Краще складати його схематично і зрозуміло. Деталі також мають вирішальний вплив на результат успіху в отриманні інвестиційної підтримки.
У будь-якому бізнесі треба починати з малих кроків.

Якщо робити все послідовно, обов’язково буде результат. Плани для того і потрібні, щоб їх дотримуватися. Як правило, бізнес плани складаються мінімум на три роки.

Перший рік правильність кроків відстежується щодня. На другий рік можна відстежувати дії раз на місяць. Лише на третій рік розвитку бізнесу можна робити річні виміри. Ефективність діяльності залежить від безлічі факторів, включаючи самодисципліну.

Завантажити цей бізнес-план:

Дивитися відео: “Що потрібно для старту рекламного агенства”

Рекламне агентство – бізнес для бізнесу

У сучасній моделі економіки реклама, PR, маркетинг займають чільне місце. Без реклами не обходиться жодне серйозне підприємство. Найближчим часом ця ситуація навряд чи не зміниться.

А значить рекламний бізнес має перспективу і в нього має сенс вкладатися. Крім цього рекламна сфера діяльності досить демократична. Тут можна зустріти, як невеликі рекламні компанії, що працюють «з коліс», так і великі агентства з величезним бюджетом.

Почати працювати в сфері реклами можна взагалі не маючи стартового капіталу.

Рекламний бізнес – це загальна назва сфери діяльності, пов’язаної з маркетингом. Взагалі він включає досить великий спектр діяльності. Розглянемо послідовно, які послуги належать до рекламного бізнесу, як цей бізнес організовується, як відкрити рекламне агентство, дамо уявлення про бізнес-плані рекламного агентства, наведемо приблизну калькуляцію доходів і витрат.

Рекламна діяльність

Реклама не є основною ланкою в господарській діяльності людини. Вона виконує допоміжні функції в економіці. Хоча з точки зору економічних суб’єктів рекламний бізнес – самостійна сфера виробництва, логічніше було б позначити її, як «бізнес для бізнесу». Віднесення тієї чи іншої функції до реклами кілька умовно.

Реклама в ринковій економіці може виконувати наступні основні функції:

 • Інформаційну. Доведення до цільової аудиторії певної інформації;
 • Спонукальну. Формування у цільової аудиторії заданих переваг;
 • Маніпуляційної. Формування у цільової аудиторії заданих бажань в обхід свідомості;
 • Іміджеву. Створення необхідного образу.

Інші функції реклами, які виділяють різні автори, можна вважати другорядними. Крім виконання прямих функцій в хорошому рекламному агентстві проводять аналіз досягнення цілей. Тобто зворотні зв’язки.

Виходячи з основних функцій, рекламну діяльність можна розділити:

 • створення рекламного контента;
 • створення і просування рекламного контента;
 • повний рекламний цикл.

Для створення рекламного контента зовсім не обов’язкові великі вкладення і команда. Досить мати клієнтів, яким необхідний такий контент. Повний же цикл зазвичай включає розміщення і аналіз рекламної компанії. Для цього потрібні майданчики для розміщення (ЗМІ, рекламні щити і т.д.), різні аналітичні інструменти (опитувальні агенти, показники продажів і т.д.).

види реклами

Основні види реклами:

 • Поліграфія. Все різноманіття друкованої продукції: буклети, листівки, візитки, журнали і т.д .;
 • Зовнішня реклама. Плакати, вивіски, білборди і т.д .;
 • ЗМІ. Реклама в телебачення, радіо, газетах;
 • Інтернет. Виділяється окремо від ЗМІ, так як має свої специфічні особливості;
 • Агенти. Проведення рекламних компаній із залученням агентів-розповсюджувачів;
 • Риторика. Організація різних лекцій, конференцій, презентацій;
 • Прихована реклама. Реклама, що проходить опосередковано з будь-яким основною подією.

Характерні особливості бізнесу

Рекламний бізнес в Росії досить молодий і продовжує розвиватися. В силу ряду причин становлення цього бізнесу йде слідом за становленням інших сфер діяльності. Тобто

він розвивається в основному від запитів і розуміння необхідності реклами замовником. У рекламного агентства таким чином два типи цільових аудиторії: замовники і аудиторія впливу для створюваного рекламного контента.

Це одна з головних характерних відмінних рис бізнесу.

Цільові аудиторії

У зв’язку з цим необхідно сказати кілька слів про цільові аудиторії. Цільові аудиторії для рекламного контента досить різноманітні, їх можна розділити на широкого охоплення і специфічні – націлені на певного клієнта.

Замовниками послуг рекламних агентств виступають зазвичай середні і великі компанії:

 • промислові підприємства;
 • магазини;
 • фінансові компанії;
 • політичні об’єднання.

Завантажити готовий бізнес-план рекламного агентства, актуальний на 2019 рік , можна у наших перевірених партнерів «біплан» . посилання для скачування

Види рекламних агентств

Розподіл рекламних агентств по-різному і виходить з розуміння цілей рекламної діяльності. Для початку діяльності потрібно визначитися з форматом рекламного агентства, бізнес-план при цьому повинен відобразити основні ключові моменти планованого підприємства. Формат буде визначати витрати, приблизну клієнтську базу замовників і подальший напрямок розвитку.

В цьому аспекті найкраще класифікувати рекламні агентства за наступним форматом:

 1. Невеликі рекламні студії. Це студії, що створюють під замовлення рекламний контент, що не володіють майданчиками для розміщення цього контенту і не реалізують повний рекламний цикл. Тобтофактично – це художники, які виконують замовлення по точному технічним завданням. У цьому випадку немає ніяких витрат і додаткових фахівців з розміщення, просування і аналізу реклами. Також подібні студії не мають великими потужностями для створення високобюджетного рекламного контента;
 2. Невеликі рекламні агентства. Це по суті ті ж студії в більш широкому форматі. У свої послуги вони включають весь спектр просування досить дешевого рекламного контента. Тобто є майданчики для розміщення реклами, може бути запропонований якийсь аналіз рекламних послуг;
 3. Рекламні агентства повного циклу. Агентства, готові запропонувати повний набір послуг. Можливе виконання частини послуг делегується різним субпідрядникам – тим же невеликим рекламним студіям або спеціалізовані фірми по створенню реклами. Для них характерні значні витрати для роботи з обома типами цільової аудиторії.
 4. Спеціалізовані фірми. Це можуть бути великі студії по створенню відеороликів, компанії, що спеціалізуються на певного виду реклами, наприклад, політичної і т.д. Витрати будуть специфічні і робота вузькоспецифічних з певною аудиторією.

Місцезнаходження та приміщення

Для рекламного агентства місцерозташування не відіграє суттєвої ролі .

Основна діяльність по роботі з замовниками проводиться в електронному вигляді, або на території замовника, в рідкісних випадках робота ведеться в офісі рекламного агентства.

Винятки можуть становити спеціалізовані фірми. Але навіть в цих випадках місце розташування не грає особливої ​​ролі – замовник може відвідати фірму в будь-якому місці.

До приміщення висуваються додаткові вимоги, якщо планується проводити в офісі якусь роботу з цільовою аудиторією: зустрічі із замовником, рекламні компанії в офісі (скажімо, лекції). До приміщень для спеціалізованих фірм висуваються свої вимоги. І в тому і в іншому випадку, все ситуативно і приміщення оформляються в залежності від конкретної реалізації.

устаткування

Те ж можна сказати і про обладнання. Все залежить від формату і конкретної реалізацій. Для невеликих рекламних студій складного, дорогого обладнання не потрібно. Це зазвичай одне або кілька комп’ютеризованих робочих місць. У міру розширення послуг в обладнання може включатися: потужні графічні станції, спеціалізоване обладнання для друку, голографії та іншого.

документи

Сама рекламна діяльність ніяк не ліцензується. А ось супутня діяльність можливо зажадає придбання ліцензій . Все залежить знову ж від формату і конкретики реалізації. Пояснимо.

У нашій країні існує практика не купувати ліцензії на деякі продукти, в першу чергу це стосується програмних продуктів.

Якщо рекламна студія зовсім невелика і не займається активно підготовкою рекламних роликів, то така ситуація може і не призведе до негативних результатів.

Великі ж рекламні компанії продають рекламний контент, створений за допомогою програмного продукту, повинні надавати інформацію щодо законності користування тими продуктами, на яких вони працюють.

Інша документація:

 • пакет установчої документації (в залежності від форми власності, ІП або акціонерне товариство);
 • пакет зовнішньої документації (договору оренди, суборенди, підряду, агентські і т.д.);
 • пакет внутрішньої документації (організаційна, аналітична документація);

персонал

Персонал в рекламному агентстві потрібно підбирати особливо ретельно. Рекламний бізнес цілком залежить від професіоналізму співробітників .

Персонал може включати досить багато фахівців:

 • директор;
 • менеджери за напрямками;
 • художник, дизайнер;
 • психолог, соціолог.

і т.д.

конкуренція

Рекламний ринок в Росії до цих пір знаходиться на стадії формування. Великий і надвеликих бізнес охоплений великими рекламними агентствами. Точно також ними триматися найбільші рекламні майданчики.

У сфері більш дрібного бізнесу і виключаючи кілька найбільших мегаполісів становище дещо простіше. Правда попит і прибутковість тут менше. Крім іншого на малий бізнес сильно впливає економічна обстановка в країні. Цю сферу витрат підприємства урізують в першу чергу.

Маркетинг рекламного агентства

У бізнес-план рекламного агентства необхідно включити маркетинговий план. Маркетинг тут стандартно включає рекламний план і роботу з замовниками.

Хороший рекламний стиль – це створення рекламного контента, який рекламує саме рекламне агентство. Реклама включає в себе ту ж саму рекламу, яка є продаваним замовнику продуктом. Тобто в цьому ключі рекламному агентству простіше: воно рекламує себе тими ж засобами, які згодом продає (реклама в ЗМІ, на щитах, розсилка і т.д.).

Робота з замовниками:

 • система бонусів, знижок;
 • преференції постійним клієнтам;
 • робота з агентами.

Фінансовий план

Епілогом бізнес-плану рекламного агентства є фінансовий план. У ньому відбивається видаткова, прибуткова частина, вихід на рентабельність, розраховуються терміни окупності вкладень. Через великого розмаїття типовий фінансовий план привести не представляється можливим. Наведемо невелику калькуляцію рекламного агентства.

Невелике рекламне агентство. Приміщення в оренду 20 кв.м. Персонал 3 людини: директор, 2 менеджера. Кілька майданчиків для розміщення рекламного контента. Агентство створює рекламу і розміщує її, зокрема на білбордах.

початкові витрати
сума

Меблі та обладнання 60 – 100 тис. Руб.
Ремонт приміщення 20 – 50 тис. Руб.
Початкові витрати на рекламні майданчики 50 – 100 тис. Руб.
Інші витрати 50 – 100 тис. Руб.
Разом 180 – 350 тис. Руб.

Щомісячні витрати
сума

Оренда офісу 10 – 20 тис. Руб.
Фонд заробітної платні 60 – 80 тис. Руб.
Оплата рекламних майданчиків 5 – 20 тис. Руб.
інші витрати 10 – 20 тис. Руб.
Разом 110 – 210 тис. Руб.

Доходи. Судити про доходи рекламного агентства можна досить умовно. Так ціна розміщення на білборді уздовж траси в одному з міст становить 10 тис.рублей в місяць. Отримуємо. Від розміщення реклами на майданчиках 50 – 80 тис. На місяць. Інші рекламні послуги 50 – 80 тис. На місяць. Загальні місячні доходи 100 – 160 тис.рублей. Або прибуток: 15 – 20 тис. На місяць.

Окупність складе від року до півтора років. Природно для прикладу було взято дуже маленьке агентство в невеликому місті, не враховувалися фактори його подальшого розвитку, а також зміни зовнішнього середовища.

Отримати повну версію бізнес-плану з відкриття рекламного агентства з нуля можна у наших партнерів з гарантією якості.

Бізнес план і приклад рекламного агентства

З чого потрібно починати бізнес-план рекламного агентства? Це залежить від того, як саме плануєте стартувати в цьому бізнесі. Хтось розраховує на хороші початкові вкладення і чекає на них дуже швидко окупити, а кому-то доводиться сподіватися на старт в проекті з самого нуля. І ті, і інші мають хороші шанси, щоб досягти успіху в бізнесі.

Основна місія проекту

Саме місію виконує рекламне агентство, тому що допомагає сотням і тисячам людей досягти успіху.

Чимало людей, які володіють хорошими організаторськими здібностями, відчувають потребу потенційних клієнтів і настрій ринку, здатні самі виробляти хороші товари і послуги, але не можуть все це продати.

З цієї причини їх проекти зазнають краху, вони змушені закриватися свої підприємства, хоча все, чого їм не вистачало, – грамотного просування.

В цьому випадку традиційні рекламні агентства, які діють шаблонно, швидше топлять ці проекти, зливаючи багатотисячні рекламні бюджети.

Вони не рекомендують привести клієнтів, а пропонують освоїти рекламний бюджет, виконавши ланцюжок нехитрих дій, серед яких розробка красивого дизайну флаєра або банера, вивішування або розповсюдження друкованої продукції. Їх реклама неефективна.

Від усього цього замовники вже втомилися, хоча і альтернативи особливої ​​немає. Потреба в рекламі тільки зростає, а й конкуренція на цьому ринку немаленька.

Потрібно на старті намагатися відсторонитися від конкурентів, пропонувати потенційним клієнтам щось таке, що вигідно відрізняло б від всіх інших агентств. Але головне – потрібно приводити замовнику реальних споживачів.

Поставте для свого рекламного підприємства таку місію. Якщо вдасться виконувати це завдання регулярно, тоді від замовника не буде відбою.

Що потрібно для традиційного початку?

Як виглядає традиційний рекламний бізнес і що для цього потрібно? Велика частина рекламних агентств пропонує наступний спектр послуг з розробки і створення:

 • макетів;
 • банерів;
 • візиток;
 • флаєрів;
 • логотипів.

Прибутковість в цій сфері сягає від 40-50%. Чомусь це називається бізнес на креативі, але особливим креативом тут і не пахне, тому що в основному пропонується якийсь заїжджений шаблон або його переробка. Приклад вартості деяких послуг:

 • сценарій пропонують розробити за 12-15 тис. рублів і більше;
 • логотип коштує від 20 тис. рублів;
 • розробка макета щита в 18 м2 – від 7-8 тис. рублів;
 • оригінал-макет корпоративного видання – від 20 тис. рублів;
 • рекламний макет в журнал – від 10 тис. рублів;
 • фірмовий стиль – від 70 тис. рублів.

Гарантій того, що витрачені гроші на розроблений макет хоч якось окупляться, ніхто не дає. Дуже добре, якщо нове підприємство:

 • може закупити або орендувати площі, на яких дається реклама, і здавати їх в оренду або суборенду;
 • на ньому виробляється реклама у вигляді вивісок, стендів і т. п .;
 • має потенціал з продажу реклами через інтернет (створення продають сторінок, сайтів-візиток, їх розкручування і т. п.).

Для цього на початковому етапі будуть потрібні такі вкладення в обладнання:

 • кілька комп’ютерів з високою продуктивністю для дизайнерської роботи та програмне забезпечення до них від 2 тис. доларів;
 • поліграфічне обладнання, за допомогою якого виготовляються вивіски, візитки, банери – від 15 тис. доларів;
 • хороший канал інтернету і виділена телефонна лінія – в залежності від тарифів;
 • офісні меблі – від 500 доларів;
 • канцелярське приладдя, матеріал для виготовлення продукції – від 500 доларів.

В цілому доведеться на старті розраховувати на суму від 20 тис. Доларів, тому що ще знадобиться створювати сайт компанії, вкладатися в просування рекламних послуг, платити за оренду приміщення, поки все буде налаштовуватися і ремонтуватися. Нарешті, пошук персоналу та замовників потребують якогось часу.

З персоналу знадобляться:

 • дизайнер;
 • креативщик;
 • менеджер з просування послуг агентства.

Як тільки все готово, персонал найнятий, обладнання закуплено, потрібно приступати до пошуку клієнтів, хоча цим варто зайнятися і раніше.

Чому можна починати з нуля?

Але можна і не займатися закупівлею дорогого обладнання. Досить мати комп’ютер і телефон, хороший інтернет – мінімум, який потрібен для власного рекламного агентства.

Що стосується необхідного поліграфічного обладнання, то друк можна замовляти у агентств, які їм мають у своєму розпорядженні.

Не потрібно переживати, що один раз зробивши для вашого клієнта друковану продукцію, вони його перехоплять.

По-перше, вони не знають, що ви не є представником самого клієнта. А по-друге, на відміну від цієї друкованої майстерні, ви не просто надаєте банер або якийсь макет.

Вашим агентством продається не реклама. Воно вирішує завдання клієнта по просуванню його товарів і послуг.

І друкована продукція в цьому рішенні лише один з інструментів, причому не головний, тоді як традиційна реклама цим закінчується.

Тому в бізнес-план рекламного агентства (додаток №1) взагалі можна не вносити будь-яке значення в графу, в якій перераховуються витрати на закупівлю обладнання і наймання персоналу. Комп’ютер і телефон є у кожного, а стійкий інтернет не потребує багато грошей.

Додаток 1. Бізнес-план рекламного агентства

Деякі думають, що потрібно багато грошей на те, щоб почати рекламний бізнес. Але це не так. Гроші потрібні на створення власного іміджу, бренду. Як це зробити? Націнка на послуги 100%, навіть на візитки.

Отримавши замовлення, взявши 50% передоплати, вже окупили замовлення і вийшли в нуль. Решта 50% і є ваша прибуток. Отримавши кілька тисяч рублів прибутку з першого замовлення, вкладайте на надання рекламних послуг, в свій бізнес.

Можна і потрібно починати працювати в рекламному бізнесі з нуля.

Як відрізнятися від інших?

Незалежно від того, стартуєте ви з усім необхідним обладнанням або з повного нуля, для успішного розвитку проекту доведеться слідувати основному принципу – об’єднувати технології, людей і їх можливості. Це легко сказати, але і не складно зробити, якщо підійти до процесу творчо.

Наприклад, дуже багатьма видами бізнесу перевага реклама в мережі. Особливо це характерно для малого бізнесу, для якого такий вид просування дуже доступний і ефективний.

Разом з цим кожен день сотні тисяч людей переміщаються в метро або в іншому громадському транспорті. Практично кожен знаходиться в своєму гаджеті, будь то смартфон або планшет.

Якщо в цьому час він побачить рекламу з привертає заголовком і адреса сайту, він зможе увійти в нього за допомогою власного пристрою.

А ось вже на сторінці самого інтернет-ресурсу (продає сторінка, сайт-візитка, одностранічнік) його бере в оборот основний заклик, картинки, спецпропозиції і сама пропозиція.

Тобто в задачу друкованої продукції не повинна входити продаж самого товару або послуги, це повинен бути поштовх для потенційного клієнта рухатися далі по воронці продажів, яку і вибудовує рекламне агентство.

Ринок реклами змінився, тепер офлайн доповнює інтернет-рекламу.

Саме тому сліпе копіювання якогось одного елемента конкурентом не принесе замовнику клієнтів. Це до того, що навіть якщо замовнику запропонують безпосередньо замовляти друковану продукцію, то йому це не підійде.

Зробивши замовлення безпосередньо у тих, хто друкує банер або флаєр, він заощадить 1-2 тис. Рублів, але в цілому втратить: цей інструмент не впишеться в загальну систему продажів.

Такий підхід до роботи з замовниками може вибудовуватися в пропозиції не будь-яких окремих послуг, а цілого комплексу, коли пропонуються кейси потенційним клієнтам рекламного агентства.

Поради по успішному старту проекту

Розраховуйте на те, щоб відразу відкрити власний сайт. Сайт потрібний обов’язково, це навіть не обговорюється. Ніхто не відміняв замовлення через мережу. Агентство – точно таке ж мале підприємство, якому потрібно дешеве і швидке просування. Намагайтеся основний упор робити на міжособистісні відносини з клієнтами, які відіграють велику роль. Дотримуйтесь терміни і точність виконання замовлення.

Використовуйте можливості соціальних мереж. Дуже багато хто живе в соціальних мережах, тому зробіть так, щоб вона працювала на вас, а не ви перебували в ній. Але група повинна вестися цікаво і ненастойчіво. Не потрібно відразу в ній продавати. Продажі повинні проходити ненав’язливо.

Заведіть короткий зручний запам’ятовується номер. Запараллельте його з ящиком електронної пошти, щоб люди посилали Е-мейл, зіставляли адресу з номером телефону. Щодо стаціонарного телефону не потрібно турбуватися, оскільки гострої потреби в ньому немає. На базовому рівні вивчіть графічний редактор фотошоп або CorelDraw.

На сайт агенства розмістіть таке унікальна торгова пропозиція (далі – ПТП) з хорошим офферу, щоб відрізнятися від конкурентів. Приклад: безкоштовна доставка друкованої продукції або приїзд в офіс замовника менеджера, дизайнера. Врахуйте, що чим більше на клієнта витрачати час, тим на більшу чуйність від нього можна розраховувати.

У УТП краще пропонувати надавати комплекс послуг. Зробивши банер, замовник виявить, що його нікому розміщувати і ніде. Реклама не запущено. Один банер вимагає комплексу послуг – розробки дизайну, підготовки оффера, друкування, знаходження місця і вивішування. Запропонуйте все це клієнтам в комплексі. Можна для виконання інших послуг укладати партнерство з іншими підприємцями.

На сайті потрібно вішати захоплені реальні відгуки, навіть якщо вони з приводу виготовлення гасла або візиток.

Деякі важливі моменти в роботі

Перше – налаштуйтеся на відмови, нехай вони не будуть для вас розчаруванням. Знайте, що реклама потрібна всім і ніхто не відмовиться від нових клієнтів. Значить, в цей раз ви були непереконливі. Друге – не пропонуйте процес, а запропонуйте кінцевий результат. Якщо їм надати нових клієнтів, вони будуть залишатися з вами завжди.

А де взяти ідеї щодо писку замовників для агентства і клієнтів для них? Вони всюди. Зверніть увагу на приклад з неякісною рекламою, яка висить, придумайте свій варіант, протестуйте його за допомогою можливостей мережі і запропонуйте її потенційному замовнику, який вже зливає бюджет на неякісну рекламу.

Врахуйте, що ваші перші клієнти повинні бути повністю впевнені, що з ними чесні. Інакше вони втечуть, відчувши хоч якусь фальш. Покажіть себе фахівцем, розмовляйте на зрозумілій мові, запартнертесь з великими рекламними агентствами, у яких можуть замовники, що не підходять їм за ціною і розміром.

Не потрібно тільки приходити і говорити, що ви новачок. Сайт, візитки, власний стиль – все це показує замовнику, що ви професіонал.

Всі перші роботи обов’язково заносите в портфоліо, щоб воно дуже швидко розросталося. Публікуйте на сайті матеріали про появу нововведень в області рекламної справи, про нове обладнання, нові технології.

Це показує професіоналізм самого агентства. І зробити це потрібно якомога швидше.

Якщо так вийшло, що замовнику кров з носа потрібно знати, як довго ви працюєте на ринку, не обманюйте. Одна справа показна діловитість, і інше – відверта брехня. Зізнайтеся, що в цьому бізнесі не довго, але готові до креативу і показати те, що в інших агентствах з їх шаблонним мисленням замовник не знайде.

Рекламне агентство – це проект, який для творчих, креативних людей може стати виходом для самореалізації.

Багатьох приваблює в цьому бізнесі висока маржа, здатність окупити вкладення за кілька місяців.

Якщо піти іншим шляхом, пропонувати клієнтам не процес, а саме кінцевий результат, як роблять деякі, агентство може перерости у велике підприємство з мільйонними оборотами.

Сьогодні проблем з виробництвом товаром і послуг немає, а ось на їх продаж є високий попит. Головне – навчитися цей попит задовольняти. А це мистецтво, яке потрібно осягати.

Замовити бізнес план