Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

0
589

17.06.2019

Інструкція

Для одного намету вам знадобляться два продавці, які працюють позмінно. До продавцям для наметів вимог зазвичай не пред’являють, адже тут не обов’язково вміти продавати, залучати клієнтів. Тому можна зупинитися на продавцях без досвіду роботи, які не вимагають високої (в Москві – до 15000 рублів).

джерела:

Сьогодні досить популярним видом дрібного бізнесу є відкриття торгових кіосків
і павільйонів. Але для того, щоб відкрити кіоск, треба буде пройти досить тривалу процедуру укладення договору оренди земельної ділянки. Це може зайняти досить тривалий проміжок часу, аж до декількох місяців.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Вам знадобиться

 • – заяву про надання ділянки;
 • – кадастровий паспорт на ділянку;
 • – протокол оцінки ділянки.

Інструкція

Зверніться до комітету держмайна, який розташований в тому районі, в якому ви хочете отримати ділянку. Напишіть заяву про надання земельної ділянки не для будівельних цілей. Обов’язково вкажіть розташування ділянки та необхідну його площа.

Через місяць знову з’явитеся в комітет і отримаєте відповідь.

Після отримання дозволу від комітету держмайна тимчасово Обгородіть ділянку і проведіть постановку його на кадастровий облік. Після цього отримаєте кадастровий паспорт на ділянку.

Проведіть незалежну оцінку наданого ділянки.

Пред’явіть кадастровий паспорт і протокол оцінки ділянки в комітет держмайна. У свою чергу, він опублікує повідомлення в газетах. Якщо ніхто з громадян протягом місяця не висловить невдоволення, то буде укладено договір оренди.

Укладіть договір оренди і виплатите суму, на яку був оцінений ділянку в результаті процедури оцінки. Залежно від вартості буде встановлена ​​річна орендна плата за користування ділянкою.

Зверніть увагу

Всі перераховані вище дії необхідні тільки в тому випадку, якщо ви хочете орендувати ділянку без мети будівництва, тобто для установки кіоску, металевого гаража, торгового павільйону і всього того, що можна легко розібрати і видалити з ділянки. Якщо необхідна оренда землі під будівництво, то процедура виглядає зовсім інакше і коштує набагато дорожче.

Корисна порада

Останнім часом політика держави спрямована на те, щоб скоротити число тимчасових будівель, що погіршують зовнішній вигляд вулиць міст.

Тому все частіше комітет держмайна дає відмову на надання ділянки в оренду під кіоск. Оптимальним варіантом буде отримати дану ділянку під будівництво і побудувати на ньому невеликий магазин.

В цьому випадку ви будете цілком законно займати землю, а згодом зможете придбати її у власність.

Незважаючи на зростаючу конкуренцію в торгівлі, підприємці часто приділяють особливу увагу цьому напряму бізнесу. Торгова палатка вимагає менше вкладень і уваги, ніж великий магазин, швидше окупається, більш мобільна і має також масу інших переваг.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Вам знадобиться

 • – торгівельна палатка;
 • – ділянку;
 • – фундамент або блоки для установки.

Інструкція

Щоб стати щасливим власником торгового намету, необхідно отримати реєстраційні документи в податковому органі. Як правило, для торгівлі досить реєстрації в якості індивідуального підприємця, але при бажанні або необхідності можна відкрити юридична особа.

Найбільш підходяща для торгівлі система оподаткування – це так звана «вмененка».

При сплаті в казну податку на поставлений дохід оплата здійснюється рівними платежами, що залежать від торгової площі, тому не потрібно встановлювати касовий апарат і тримати в штаті бухгалтера.

Знайдіть ділянку для установки торгового намету. Підберіть місце, де ваш товар буде користуватися найбільшим попитом. Найкраще розмістити намет
в центрі міста на прохідній вулиці, до неї повинен бути забезпечений зручний підхід і під’їзд. Ділянку можна придбати або взяти в оренду і фізичної особи, організації або адміністрації міста.

Якщо ваша торгова намети має можливість переїжджати з місця на місце, і не передбачена установка її на фундамент, то подбайте про те, щоб стояла вона на деякій відстані від землі.

Чудово підійдуть для цього бетонні блоки. Для невеликого павільйону буде достатньо двох-трьох штук. Намет повинна бути встановлена ​​за рівнем.

Якщо вона стоїть на блоках нерівно, необхідно підкласти на один з них будь-щільний будівельний матеріал.

Підключіть до намету електрику. Не забудьте про отримання спеціального дозволу у установки лічильника.

Близько вітрини намети повинно бути завжди сухо і чисто. Тому зробіть канаву для стічних вод і встановіть урну для сміття.

Корисна порада

У деяких містах для установки торговельних наметів потрібен дозвіл міської влади. Інформацію з цього питання ви можете отримати в місцевій адміністрації.

джерела:

 • які документи потрібні на кіоск

Дрібна роздрібна торгівля на вулиці не обіцяє підприємцю золотих гір, але цілком здатна прогодувати того, хто вже отримав певний досвід ведення такого роду бізнесу і дізнався його маленькі секрети. Відкривши свій кіоск
одного разу, створювати нові торговельні точки своєї мережі ви вже будете без жодних проблем.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Вам знадобиться

 • – дозвіл від місцевої адміністрації та органу пожежної інспекції;
 • – свідоцтво про реєстрацію індивідуального підприємця;
 • – «коробка» торгового кіоску;
 • – комплект торгового обладнання (включаючи касовий апарат);
 • – один або два змінних реалізатора.

Інструкція

Виберіть місце, в якому розташується кіоск
, Тримаючи в розумі основні обставини, що сприяють вуличної торгівлі.

По-перше, вам потрібна висока прохідність, по-друге – можливість підключитися до електрики і іншим комунікацій (якщо це необхідно), і по-третє – відсутність жорсткої конкуренції на обраної території.

Останнє важливо як з чисто економічної точки зору, так і з міркувань вашої безпеки – дізнатися про сформовані традиції і підводних течіях в цій сфері діяльності потрібно завчасно.

Отримайте дозвіл на монтаж торгової точки в обраному вами місці, подайте заяву до відділу архітектури та відділу торгівлі місцевої адміністрації.

Отримавши «добро», зареєструйте індивідуальне підприємництво в органі податкової інспекції.

Заздалегідь заручитися згодою співробітників пожежної інспекції, які потім прибудуть ще раз на вже обладнану точку, щоб перевірити справність вогнегасника, яким вона буде оснащена.

придбайте кіоск
, Вивчивши всі наявні оголошення про продаж вживаних торгових «коробок» – для великого міста це досить ходовий товар.

Організуйте доставку і установку кіоск
а на обраної вами точці – вся робота займе у вас від сили кілька днів, хоча і потребують залучення сторонньої робочої сили і техніки.

Підключіть до електрики, уклавши договір з постачальником електроенергії.

Купіть стандартний набір торгового обладнання для кіоск
а – дерев’яні лотки, металеві стелажі, холодильник і ваги. Придбайте також касовий апарат, який потрібно буде зареєструвати в податковому органі. Такого комплекту торгового обладнання для ваших цілей буде цілком достатньо.

Знайдіть кількох продавців, які будуть працювати у вашому кіоск
е, змінюючи один одного.

Багато власників торгових точок воліють працювати в кіоску самостійно, лише вимушено залишаючи робоче місце на час закупівлі товару.

Сподіватися на те, що найманий продавець буде торгувати ефективно можна лише в тому випадку, якщо його заробітна плата буде складатися з окладу і відсотка від отриманої за зміну прибутку.

джерела:

 • Бізнес-план по відкриттю кіоску

Місця під кіоск або павільйон
– справа дуже клопітка і довгий. Але якщо ви твердо вирішили стати власником торгового місця – запасіться терпінням і приступайте до оформлення договору оренди земельної ділянки під ваш павільйон.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Інструкція

Увійдіть в податкових органах як індивідуальний підприємець або оформіть товариство з обмеженою відповідальністю.

Отримайте установчі документи. Після чого підшукайте місце під павільйон. Зверніть увагу: що в кожному регіоні існують свої нормативи і вимоги до установки торгових павільйонів. Наприклад, заборона на встановлення їх уздовж магістральних доріг. Обов’язково уточніть вимоги в відділу земельних і майнових відносин.

Напишіть заяву на ім’я голови району (або населеного пункту) і подайте його в адміністрацію. Вкажіть місце, де припускаєте встановити павільйон. Прикладіть до заяви необхідні документи: схему розміщення торгової точки, копії всіх установчих документів та статуту, довідку з податкової інспекції про відсутність заборгованості з податків і зборів, копії кодів КВЕД.

Запишіться на спеціальну комісію по короткострокових орендах. Якщо ваше запитання вирішать позитивно, то в мерію направлять клопотання. Де його розглянуть управління архітектури, земельний комітет при міському голові та департамент споживчого ринку.

Після цього ви отримаєте направлення на топографічну зйомку. На підставі якої замовите потім архітектурний проект вашої торгової точки.

Узгодьте готовий проект з відділами торгівлі, благоустрою, архітектури, земельних і майнових відносин, а також з районною (міською) адміністративної технічною інспекцією.

Не забудьте отримати висновок екологів, СЕС, ДАІ, пожежників, відділу інженерних комунікацій і водоканалу. А також узгодьте проект з заступником і головою комісії з короткостроковій оренді.

Після проходження всіх процедур, отримавши всі необхідні узгодження, адміністрація підпише з вами договір оренди. Отримавши свій примірник, можна приступати до зведення торгового павільйону.

Корисна порада

Набагато легше купити місце під павільйон на одному з мікроринків вашого міста. В цьому випадку всі узгодження пройдуть власники ринку. Ви ж просто укладете з ними договір оренди.

джерела:

 • торгові павільйони
 • оренда землі під торговий павільйон
 • «Сучасний підприємець», 2009, N 5
 • Дрібнооптової торгівлі ЛІТНІЙ ПЕРІОД
 • Поняття дрібнороздрібної торгівлі

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Питання від Євгена:

Привіт, Микола. Хочу поставити в місті ларьок великий. Два в одному. З двома окремими входами. Один типу офісу приймати замовлення, підписувати договори з працівниками і тп. Другий для торгівлі. Так ось питання. Які документи потрібні? І скільки коштів піде на всі дозволи, щоб отримати в оренду землю у держави? Павільйон вже є у власності. Заздалегідь дякую!

Відповідь від юриста Шмідт Яни Леонідівни:

Привіт, Євген!

Установка торгового павільйону і оренда землі у держави справа непроста. Відразу скажу потрібно запастися терпінням.

Для початку, ви як мінімум повинні бути зареєстровані як ІП або юридична особа.

Також зазначу, що в залежності від регіону вимоги до відкриття можуть різнитися.

Для уточнення необхідно звернутися до відділу земельних або майнових відносин адміністрації міста або округу в якому ви проживаєте.

Я не можу описати вам досконально весь процес отримання необхідних документів, так як повторюся, в залежності від регіону вимоги і пакету документів будуть відрізнятися.

Не лінуйтеся! В адміністрацію вам доведеться ходити ще багато разів. Тому перед збором документів краще уточнити всі необхідні відомості безпосередньо в самій адміністрації, відповідно до ваших регіональними вимогами.

Далі, ми розглянемо загальні вимоги до необхідних документів на початковому етапі відкриття торгового павільйону для цілей, не пов’язаних з будівництвом. Тому що багато громадян задають питання саме про те, з чого почати, куди звернутися, що питати.

Покроковий план дій

Перше що потрібно зробити – це з’ясувати, в чиїй власності знаходиться земельна ділянка: в муніципальній або державної. Для цього звертаємося до Департаменту майнових відносин міської адміністрації. Адреси та режим роботи можна дізнатися на їхньому сайті або в 2ГІС.

У муніципальній власності

Якщо ділянка знаходиться в муніципальній власності, то наступний етап – це звернення із заявою на ім’я голови району (або населеного пункту). У заяві прописуйте:

 • мета оренди (наприклад: для ведення підприємницької діяльності з продажу квітів);
 • передбачувану площу оренди;
 • місце розташування земельної ділянки (наприклад: на перетині вулиці Пушкіна і вулиці Маяковського);
 • испрашиваемое право на земельну ділянку (оренда земельної ділянки знаходить в муніципальній власності).

Заява вийде приблизно ось такого змісту:

«Прошу надати мені в оренду земельну ділянку, що знаходиться в муніципальній власності у адміністрації міста ххх, для підприємницьких цілей з продажу квітів і супутніх товарів. Загальна площа земельної ділянки 35 кв м. Земельна ділянка розташована на перетині вулиці Пушкіна і вулиці Маяковського. План розташування земельної ділянки додаю ».

До заяви додається:

 • План розміщення торгової точки. З цього приводу потрібно уточнити в адміністрації питання про те, в якій формі надати план розташування торгової точки. Найімовірніше, вони зажадають схему місця розташування об’єкта (М 1: 500), виконану на планово-картографічному матеріалі. Дана схема надається в 3-х примірниках. Про те, де зручніше і швидше замовити і отримати дану схему вам підкажуть все в тій же адміністрації. Якщо ви не уточнили це питання, то можете самостійно звернутися в будь-яку проектну організацію, що має ліцензію на здійснення даної діяльності.
 • 3 примірника панорамних фотографій з місця розміщення павільйону.
 • Орієнтовна форма зазначених вище документів представлена ​​на малюнках:
 • Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок
 • Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок
 • Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок
 • Крім цього, до заяви додаються такі документи:
 • Для ІП: копія свідоцтва про взяття на облік в податковому органі як ІП.
 • Для юридична особа: копія документа про призначення керівника юр.лица; копія свідоцтва про державну реєстрацію юр.особи.

Подана вами заяву, з зазначеним вище пакетом документів, розглядається адміністрацією протягом місяця.

Після закінчення місяця, адміністрація видає схему розташування земельної ділянки на кадастровому плані або кадастровій карті на відповідній території.

Далі, ви за свій рахунок зобов’язані виконати кадастрові роботи щодо цієї ділянки. Без кадастрових робіт неможливо надання земельної ділянки в оренду.

Після отримання кадастрового паспорта, адміністрація в 2-х тижневий термін приймає рішення про надання земельної ділянки в оренду. Після цього вони направляють вам рішення з кадастровим паспортом.

З дати прийняття даного рішення, протягом тижня ви повинні укласти договір оренди земельної ділянки.

У державній власності

Якщо ділянка знаходиться в державній власності, то для отримання його в оренду необхідно дотримати кілька інший порядок дій.

Даним питанням буде займатися вже не Департамент майнових відносин, а Головне Управління по земельних ресурсах вашої області.

Уточніть місце знаходження цього управління в вашому регіоні і уточніть всю необхідну інформацію у них.

Далі, ми розглянемо загальний порядок надання земельних ділянок в оренду під торговий павільйон, в разі коли земля знаходиться в державній власності.

Перше, що необхідно підготувати цю заяву. Воно буде по тій же формі.

Далі, до заяви необхідно додати:

 • заявку (форму заявки і зразок уточнюйте в управління, але для прикладу можете подивитися зразок для ІП і зразок для ТОВ);
 • копію установчих документів (для юридичних осіб) в 1 примірнику;
 • копію паспорта, ІПН;
 • Свідоцтво про реєстрацію як ІП (для фізичних осіб) в 1 примірнику.

Далі, вищевказаний пакет документів розглядає уповноважена комісія даного управління з земельних питань.

Після цього інформація про затребуваність на дану земельну ділянку публікується в місцевій газеті (це ще не торги!). Протягом місяця, якщо ваша заява буде єдиним, то управління направляє до Департаменту майнових відносин та в Департамент архітектури та містобудування звернення про формування земельної ділянки.

Далі все йде по тій же схемі, що і при отриманні землі з муніципальної власності:

 • адміністрація видає схему розташування земельної ділянки на кадастровому плані;
 • ви проводите за свій рахунок кадастрові роботи;
 • отримуєте кадастровий паспорт;
 • укладаєте договір оренди.

Якщо ваша заява не єдине, то оголошують торги на право отримати дану земельну ділянку в оренду.

От і все. В цілому, місцеві адміністрації виділяє час на консультацію громадян (підприємців) з даного питання, тому обов’язково зверніться і вам все розкажуть.

Насправді все може виявитися простіше, ніж описано в статті.Все залежить від міста і від того, в чиїй власності ділянку, на який ви хочете поставити павільйон. Тому розглянути всілякі випадки ми фізично не можемо. Почніть з походу в адміністрацію, а далі буде все відомо.

Звичайно, простіше орендувати землю під павільйон у приватного власника, але якщо такої можливості немає, то необхідно пройти всі вищевказані етапи. І повторюся ще раз, що форми заяв та план дій можуть відрізнятися в залежності від міста!

Чи можна взяти в оренду землю під торговий павільйон, ларьок і кіоск

Для більшості малих підприємців на початку їх роботи постає питання про оренду приміщення. Однак плата часто буває занадто високою. Тому вигідніше взяти в оренду землю, на якій побудувати власний кіоск або ларьок.

Як почати роботу з оформлення оренди землі під торговий павільйон, які документи потрібно оформити, до чого бути готовим на етапі узгодження, як правильно брати участь в аукціоні. а також що робити в разі відмови – про це піде мова нижче.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

куди звертатися

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

 • держави,
 • муніципалітету (адміністрації області, міста або району).

Тому в будь-якому випадку її можна тільки взяти в оренду. Для цього слід звернутися або до відділу побутового обслуговування і торгівлі в адміністрації міста. або в районний комітет державного майна.

Як взяти землю під кіоск в оренду

Ви можете взяти землю під ларьок, будучи зареєстрованим як індивідуальний підприємець або діючи від імені ТОВ. Тому підготовчим етапом буде придбання зазначеного статусу. А далі йде діяти в такій послідовності.

Вибір ділянки під павільйон

Ділянка землі підприємець вибирає на свій розсуд. Але в разі занадто великої кількості об’єктів роздрібної торгівлі адміністрація може відмовити в договорі.

До того ж в ряді регіонів діють свої обмеження – наприклад, часто можна будувати кіоск уздовж автомагістралей.

Дані правила потрібно детально уточнити в департаменті майнових відносин (назви цього відомства можуть відрізнятися в різних суб’єктах).

Надання документів

Далі ви збираєте всі необхідні документи і подаєте їх у відповідне відомство. До цих документів відносяться:

 • заяву про надання ділянки в оренду (тут вказуються цілі вашої діяльності, розміри, площа, місце розташування землі);
 • довідка, що підтверджує факт відсутності боргів по податках;
 • у випадку з ТОВ – завірені ксерокопії всіх установчих документів та статуту;
 • план майбутнього кіоску;
 • завірені копії кодів КВЕД (загальноросійський класифікатор видів економічної діяльності).

При цьому термін розгляду заяви з моменту подачі повного комплекту документів становить 1 місяць.

Замовлення на архітектурний проект торгового павільйону

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Також ви за свій рахунок проводите кадастрові роботи по даній ділянці. Даний проект потрібно буде узгодити з такими відділами (або департаментами):

 • майнових відносин;
 • архітектурним;
 • з благоустрою;
 • торгівлі;
 • технічної інспекції.

додаткові дозволи

Крім того, оренда землі під кіоск, наявність дозвільні документи від таких органів:

 • санепідемстанції;
 • пожежні відомства;
 • екологічні організації;
 • ГИБДД;
 • Водоканал.

Якщо ви бажаєте спростити процес оформлення оренди землі, можна просто купити ділянку на невеликому ринку – тоді робота з документами буде проводитися його адміністрацією, а ви виступите в ролі звичайного покупця. Також можна орендувати землю у власника, а не у держави. У плані простоти і швидкості це теж більш вигідний варіант.

Тільки після отримання всіх зазначених дозволів можна приступати до будівництва кіоску.

При цьому потрібно враховувати, що термін оренди вже пішов, і як правило, за 1 квадратний метр місячна сума становить близько 2-3 тисяч рублів.

Відмова та як з ним боротися

Адміністрація може і відмовити вам в укладенні договору оренди землі для кіоску. Тут важливо вимагати уточнити, що є підставою відмови, і уявити це в письмовому вигляді. Найбільш поширені такі мотиви:

 • щільність об’єктів роздрібної торгівлі занадто висока;
 • земля знаходиться в резерві для міських або державних потреб;
 • ділянка вилучена з обігу.

Як би там не було, найреальніший варіант вийти з цієї ситуації – звернення до суду. Або ж ви можете поміняти свої плани по конкретній земельній ділянці, в залежності від того, який варіант зараз для вас вигідніше.

Оренда землі під ларьок в 2019 – як взяти

Придбання у власність землі – процес досить витратний. Далеко не всім громадянам РФ він під силу саме в плані фінансів.

Саме тому одним з рішень при відкритті бізнесу або ж необхідності реалізувати інші цілі є якраз оформлення оренди.

Сьогодні придбання нерухомості в межах міста – процес щодо витратний з точки зору фінансів. Тому в разі, якщо потрібна площа для розміщення торгових площ або ж чого-небудь іншого – найкраще просто взяти її в оренду у місцевого муніципалітету.

Але важливо уважно попередньо розібратися з усіма законодавчими нормами. Це дозволить не допустити суперечок. Окремо потрібно відзначити, що як раз судових розглядів краще уникати.

Засідання не тільки забирають досить багато часу. Але також стають причиною серйозних витрат. Але зазвичай проблеми не виникають.

Так як адміністрації різних муніципальних утворень самі не проти здати в оренду нерухомість. І не тільки земельну ділянку. Але також іншу міську власність.

Важливо перед тим, як укласти договір з оренди нерухомості такого виду, опрацювати ряд питань:

 • що саме являє собою земельну ділянку;
 • в якому порядку повинен надаватися об’єкт – може відрізнятися в залежності від регіону (нерідко питання оренди піднімається в місцевому законодавстві);
 • категорія землі, до якої відноситься ділянку;
 • обмеження користування.

Самі ларьки можуть бути різних типів. Нерідко вони стаціонарні, встановлюються на капітальному фундаменті. Необхідно знати, що ряд категорій земель не може бути використаний позначених вище чином.

Тому попередньо варто ознайомитися з інформацією щодо конкретного об’єкта нерухомості. Нерідко трапляється, що через банальну помилки видається в оренду земля, яка знаходиться в резерві у держави.

Сам же питання з приводу видачі нерухомості в оренду зазвичай вирішується в спеціальному підрозділі місцевої адміністрації. У великих містах такими питаннями зазвичай займається департамент майнових відносин.

Застосовується абревіатура ДІО. Ще один момент – при відсутності досвіду потрібна буде юридична консультація.

Отримання такої дозволить в перспективі уникнути досить багатьох труднощів, складнощів. Багато складності і спірні ситуації – наслідок неписьменності, необізнаності орендаря.

Зразок повідомлення про розірвання договору оренди ви можете знайти за посиланням.

Сама процедура отримання власності міста у вигляді ділянки землі має відносно простий алгоритм. Муніципальна нерухомість, режим її використання адміністрацією, регулюється Земельним кодексом РФ.

Стандартний алгоритм включає в себе:

 • консультація з приводу оформлення;
 • складання спеціальної заяви на отримання в оренду майна;
 • збір необхідних паперів, на підставі яких формується відповідь;
 • складання договору оренди між місцевою адміністрацією та підприємцем;
 • підписання договору.

Заява складається у довільній формі. Сьогодні не існує стандартного формату подібного типу документа. Але при цьому заява має включати в себе ряд базових даних.

До таких належить:

 • найменування установи, на адресу якого заява складається;
 • точні докладні реквізити боку, яка подає документи на оренду;
 • дані з приводу земельної ділянки – це кадастровий номер та інше необхідне;
 • обгрунтування необхідної площі земельної ділянки під оренду;
 • мета використання майна;
 • дата і підпис.

Сьогодні без зусиль можна в інтернеті ознайомитися з кадастрової картою земельних ділянок будь-якої точки України. Зазвичай конкретний потенційний орендар вже знає, що саме йому потрібно.

Не зайвим буде ознайомитися з кадастровим номером, отримати іншу інформацію з приводу нерухомості.

Після того, як документи та заяву прийнято до розгляду, можливо цілих два варіанти розвитку ситуації:

 • адміністрація висуває пропозицію по якому можливо буде брати участь в торгах;
 • другий варіант – складається звичайний договір оренди за погодженням.

Перший варіант має місце зазвичай при наявності не менше двох претендентів на один і той же ділянку землі. Знадобитися оформити спеціальну заявку. На підставі такої громадянин або ж підприємство братимуть участь в такому конкурсі.

Відсутність заявки буде означати відмову від участі. Аукціон проводиться без заявника. Якщо аукціон був проведений і конкретну особу виграло його – то йому знадобитися звернутися для укладання договору оренди.

Важлива особливість такого – необхідно буде обов’язково здійснити реєстрацію його в Росреестра. Другий варіант – це складання договору оренди за погодженням. Причому процес такої часто не менш довгий.

Велика частина складнощів випадає саме на частку самої адміністрації. Встановлюється власник конкретної нерухомості, після чого потрібно отримати згоду на здачу в оренду від різних уповноважених контролюючих органів.

Якщо ж рішення адміністрації з якоїсь причини є негативним – то заявник має право оскаржити такий.

При цьому важливо отримати таку відмову саме в письмовій формі. Тільки так можна буде не допустити затримок.

Судові справи з цього приводу досить складні, практика однозначною не є. Якщо виникла необхідність проведення такого розгляду – варто найняти хорошого юриста.

Які потрібні документи

Список документів не є стандартним. Випадок від випадку він істотно різниться. Існує ряд факторів, які визначають перелік необхідних в такому випадку паперів. Наприклад, стосується це юридичного статусу конкретного заявника.

Зазвичай крім заяви знадобитися також наступне:

 • точний, докладний план розташування торгової точки на конкретній ділянці землі;
 • 3 фотографії об’єкта торгівлі;
 • для індивідуальних підприємців:
  • копія свідоцтва по постановці на облік в податковому органі;
 • для осіб юридичних:
  • наказ про призначення директора юридичної особи, організації;
 • інше.

Список документів може відрізнятися в залежності від цілого ряду моментів. Перш, ніж приступити до оформлення, варто обов’язково звернутися до адміністрації для отримання списку потрібних в такому випадку документів. Однією з найбільш частих причин відмови є якраз відсутність потрібного пакету документів.

Термін і вартість

Як і в інших подібних випадках договір оренди може бути двох видів в залежності від терміну:

Під термінового типу документом розуміється ситуація, коли нерухомість надається на певний період часу. Це може бути 1 рік або ж менше. У той же час можливі ситуації, коли договору є безстроковими.

Таким чином нерухомість передається в приватне користування на необмежену кількість часу. Основним регулюючим документом буде фактично договір оренди.

Вартість оплати тарифікується місцевим законодавством. На величину орендної плати впливає площа землі, її географічна доступність і категорія, до якої вона відноситься.

Потрібно уважно опрацювати такий момент. Питання з приводу орендної плати відбивається зазвичай в самому договорі.

важливі моменти

В даному випадку договір про передачу земельної ділянки муніципального типу, що знаходиться на балансі держави, в приватне користування має на увазі реєстрацію в Росреестра.

Якщо у випадку з іншими видами майна таке робити не завжди обов’язково, то при використанні земельної ділянки з міського фонду подібне необхідно. В іншому випадку, якщо вимога таке не виконати, буде мати місце вилучення землі, анулювання договору.

Окремо потрібно відзначити договір оренди. Такий встановленої форми не має. Перш, ніж підписати, уважно потрібно прочитати всі розділи.

Багато судові розгляди і взагалі конфліктні моменти мають місце в силу відсутності факту розуміння параметрів оренди орендарем.

Передача орендованої землі в користування під ларьок відбувається на підставі наказу по адміністрації – обов’язково потрібно використовувати нерухомість строго за призначенням. Інакше договір оренди буде розірваний в односторонньому порядку адміністрацією міста.

Про оренду котеджу на день народження читайте тут.

Особливості позасудового розірвання договору оренди в односторонньому порядку дізнайтеся в цій статті.

Як орендувати місце на вулиці для торгівлі

Ухвалення рішення буде залежати від обраного місця. У місті є певні зони, де павільйони для торгівлі не розміщуються, і з цим доведеться рахуватися.

Протягом 10 днів комісія розглядає наданий пакет документів, після чого виносить свій вердикт.

Дозвіл видається на певний термін, а в разі відмови у вас є можливість надати пакет на перевірку ще раз.

Вулична торгівля – це певна група ризику, так як умови не припускають повних дотримань санітарних норм і правил. Це означає, що якщо ви захочете торгувати продуктами харчування, то міська адміністрація обов’язково організує перевірку і закриє ваше підприємство при виявленні порушень.

Є одне застереження. Дачників, які торгують вранці зеленню, зазвичай не чіпають. Хоча якщо їх збирається багато разом, поліція може на один день і розігнати, але без застосування штрафних санкцій. Інша справа – це критий лоток посеред міста, який реалізує тістечка, випічку або що-небудь аналогічне.

Як взяти в оренду землю у держави в місті, щоб поставити павільйон або ларьок

Привіт, Микола. Хочу поставити в місті ларьок великий. Два в одному. З двома окремими входами. Один типу офісу приймати замовлення, підписувати договори з працівниками і тп. Другий для торгівлі. Так ось питання. Які документи потрібні? І скільки коштів піде на всі дозволи, щоб отримати в оренду землю у держави? Павільйон вже є у власності. Заздалегідь дякую!

Далі, ми розглянемо загальні вимоги до необхідних документів на початковому етапі відкриття торгового павільйону для цілей, не пов’язаних з будівництвом. Тому що багато громадян задають питання саме про те, з чого почати, куди звернутися, що питати.

Дозвіл на торгівлю на вулиці

Припустимо також орендувати цікавить підприємця територію у власника за встановлену суму, однак, необхідно брати до уваги те, наскільки добре вона пристосована для ведення торгівлі. Важливо відзначити, що в разі оренди ділянки землі для ведення роздрібної торгівлі, його використання для інших цілей є неприпустимим.

Яку відповідальність несуть підприємці, немають дозволу на вуличну торгівлю? Здійснення вуличної торгівлі особами, які не мають реєстрації (як юридична особа, або в якості індивідуального підприємця), тягне за собою виплати штрафів в розмірі від 500 до 2000 рублів.

Порядок отримання дозволу на торгівлю на вулиці

Потім підберіть відповідне, на вашу думку, місце, де ви плануєте організувати торгове місце. За російським законодавством будь-який зареєстрований підприємець має право звернення до влади за отриманням невеликої ділянки землі під торгову діяльність в оренду, за певну плату.

 1. Пройти реєстрацію як ІП або юрособи, вибрати режим оподаткування: УСН або ЕНВД.
 2. Стати на облік в пенсійний і страховий фонд, якщо передбачається наймати співробітників.
 3. Подати заяву до відділу місцевої адміністрації, що займається питаннями вуличної торгівлі. До заяви необхідно додати наступний пакет документації:
  • Карту місцевості, де позначити майбутнє розташування торгового об’єкту.
  • Оригінал та ксерокопію свідоцтва про проходження реєстрації як ІП або юридичної особи.
  • Оригінал та ксерокопію свідоцтва від податкової інспекції про те, що проведена постановка на податковий облік.
  • Для юридичних осіб – оригінал і ксерокопію статуту організації.
  • Оригінал і ксерокопія паспорта претендента.
  • Документальне підтвердження про відсутність боргів перед державою по оподаткуванню.

Як орендувати торгове приміщення? Основні правила і прийоми

У разі якщо фізична особа, яка підписує договір, планує це робити на підставі довіреності, запросите копію цієї довіреності. У ній обов’язково повинно вказується право цієї фізичної особи укладати договори оренди, а також точні дані паспорта.

Так як відповідно до законодавства право здачі майна, в тому числі приміщень, в оренду належить саме власнику приміщень, то до початку проведення переговорів і підготовки договору про оренду потрібно переконатися в наявності у передбачуваного орендодавця відповідних документів. Без наявності цих документів права орендодавця на надання приміщень в оренду не будуть гарантовані. Вам потрібно переконатися в наявності таких документів і отримати на руки їх копії:

Як орендувати приміщення в торговому центрі

Ця статистика розповідає про популярність місця взагалі, без докладних даних про аудиторію. Зараз більше «Чекин» користувачі 25-30 років. Щоб використати потрібний смартфон і бажання ділитися своїми переміщеннями. Загалом, ці дані неповні – на їх підставі не потрібно приймати рішення про оренду магазину, наприклад, колготок і шкарпеток.

Навколо твердять, що криза – час нових можливостей. Магазини скорочують витрати, і в торгових центрах звільняються площі. Це вдалий момент для малого бізнесу: розміщення в ТЦ, ТРК або ТК допоможе залучити нову аудиторію, збільшити оборот і отримати більше прибутку.

Дозвіл на торгівлю на вулиці – покрокова інструкція

Слід звернути увагу, що реалізацією алкогольсодержащей продукції на території РФ має право займатися тільки юридична особа, яка отримала відповідну ліцензію на реалізацію цього виду продажу. Продавати в вуличних умовах за законом можна тільки продукцію з вмістом етилового спирту не більше 5%.

 1. Для початку торгівлі харчовими продуктами необхідно повідомити Росспоживнагляд і надати в нього пакет документів, встановлений нормативними актами.
 2. Обов’язковою документом є висновок санітарної перевірки, без неї діяльністю в цій сфері буде заборонено займатися.
 3. У постачальників продуктів харчування необхідно взяти сертифікати відповідності товару і потрібні декларації.
 4. Торговельне місце повинно відповідати всім правилам гігієни.
 5. Для продажу в цій сфері все працівники зобов’язані мати медичну книжку і щорічно проходити профогляд в медичному закладі на предмет наявних захворювань. Порушення цих правил може призвести до серйозних наслідків аж до закриття точки.

Правила вуличної торгівлі

 • місце розташування – чим ближче до місць, прохідним часто людьми, тим краще і вигідніше буде йти ваша діяльність;
 • відповідність нормам – приміщення повинно мати повну відповідність тому виду діяльності, який ви плануєте здійснювати;
 • розмір – це може бути велика палатка, куди можна поставити технологічне обладнання, або звичайне невеличке місце;
 • ціна – діапазон розцінок пропозицій сьогодні великий, тому важливо вибирати виходячи з оптимальності критеріїв ціни і якості.
 • неподалік від фасадів будівель;
 • поблизу від пам’ятних конструкцій – монументів;
 • поруч з фонтанами, клумбами та іншими декоративними елементами;
 • вуличні перехрестя (на відстані до 20 м заборонено);
 • території охоронного типу, де є інженерні комунікації;
 • поблизу місць стоянки громадського транспорту;
 • штучні об’єкти і конструкції;
 • залізничні переїзди.

Як взяти в оренду місце для мобільної торгівлі в парку відпочинку

Суть бажаного – продавати на перетині вулиць в спальному районі повітряні кульки і квіти з них (або хоча б тільки квіти з повітряних куль, для цієї дейятельності навіть оформлення ІП, здається, не треба.

Досить сплати ремісничої мита). Можливо з машини, промостойки, невеликий намети, велотележкі і т.д. Питання оформлення ІП, сплати податків, покупки касового апарату, устаткування і т.д. другорядний, тобто

головне – це як офіційно все зробити.

Зверталися в Управління торгівлі та послуг Мінміськвиконкому, відправили до Адміністрації району. В адміністрації відправили в Мінський міський центр нерухомості.

У ЦН відправили назад в адміністрацію або ЖРЕО (З адм-ції або ЖРЕО повинні відправити заявку на участь в аукціоні).

Повторне звернення до інших фахівців адміністрації району залишило думку, що офіційно ніяк дозвіл не отримати, крім торгівлі в святкові дні і ярмарки.

Розміщення на парковці супемаркетах або поруч також заборонено, тому що виділялася ця територія для інших цілей. Тобтонаскільки, я розумію, на території ТЦ або супермаркету (НЕ парковка і т.п.), я можу продавати за згодою адміністрації торг. об’єкта і погоджувати з адміністрацією району або іншою структурою не потрібно?

Як і де отримати дозвіл на торгівлю, що для цього потрібно

 • Як індивідуальний підприємець. Оформлення подібним чином без усвідомлення можливих наслідків може привести до плачевного результату. Якщо ви збираєтеся серйозно конкурувати з іншими компаніями, проводити зміни в структурі роботи і проробляти багато інших речей, через які бізнес може понести збиток, то цей збиток кредитори будуть запитувати саме з вас, як з приватної особи, вилучаючи за потребою особисте майно.
 • Як юридична особа. Втрата коштів в даному випадку відбитися лише на вклади в статутний капітал організації. Акціонери і засновники не втратять ні копійки з власного гаманця в разі погіршення ситуації в роботі.
 • Стаття 14.1. КОАП. Відноситься до осіб, які не зареєстровані як ІП. Покарання – адміністративний штраф від 2000 до 500 000 руб.
 • Ред.Фед. Закону N116-Ф3 говорить, що продаж без ліцензії тягне за собою накладення адміністративного штрафу від 2000 до 2500 руб. При цьому вся відповідна під закон продукція повинна бути конфіскована. У випадку з юридичною особою ситуація ідентична, однак штраф зростає до 45 000-50 000 руб.
 • Адміністративний штраф також загрожує за реалізацію продукції, що не відповідає зразкам норми. Громадянам доведеться в цьому випадку оплатити 1000-3000 рублів, юридичним особам – 10 000-30 000 рублів. Посадовим особам буде виставлений рахунок до 10 000 рублів, максимальна сума штрафу для підприємців складе 20 000 рублів.
 • Незаконне використання території для торгівлі. Покарання в цьому випадку вибирається відповідними органами, але, як стандарт, доводиться платити невеликий штраф в розмірі 500-2500 рублів.

26 Чер 2018 glavurist 275

Як орендувати земельну ділянку у держави під торгівлю

Надання ЗУ в оренду для юридичних осіб та ВП аналогічно з фізичними особами, тобто – Законодавча підстава «Виходячи з положень передбачених ст.28 і ст.

29 ЗК РФ – Земельні ділянки із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, надаються громадянам та юридичним особам у власність або в оренду, а також надаються юридичним особам в постійне (безстрокове) користування у випадках, передбачених пунктом 1 статті 20 цього Кодексу, та громадянам і юридичним особам у безоплатне термінове користування у випадках, передбачених пунктом 1 статті 24 цього Кодексу.

Крім того, зверніть увагу на наступне:

 • Надання земельних ділянок, що перебувають у державній або муніципальній власності, у власність громадян та юридичних осіб здійснюється тільки за плату;
 • Надання земельних ділянок у власність громадян та юридичних осіб може здійснюватися безкоштовно у випадках, передбачених цим Кодексом, федеральними законами і законами суб’єктів Російської Федерації. ст. 9, 10,11 ЗК РФ;
 • Надання громадянам і юридичним особам земельних ділянок із земель, що перебувають у державній або муніципальній власності, здійснюється на підставі рішення виконавчих органів державної влади або органів місцевого самоврядування, які мають право надання відповідних земельних ділянок в межах їх компетенції.

Висновок: ви як ІП або ТОВ можете придбати в оренду ЗУ який знаходиться в державній або муніципальній власності на підставі рішення адміністрації. При цьому наданий ЗУ, може бути взятий для цілей не пов’язаних з будівництвом (наприклад – Для комерційних цілей).

Рекомендую прочитати ст. 30.1 і ст. 34 ЗК РФ, а так само коментарі до даних статей (там про порядок). Так само зверніть увагу на ст. 24 ЗК. Порядок подачі заяв на оренду – загальний. (Див. Ст. 30.1 та ст. 34 ЗК РФ.)

Як орендувати землю у адміністрації міста під павільйон

Нестаціонарними торговими об’єктами (НТО) вважаються будівлі і споруди, встановлені без пристрою заглиблених фундаментів. Вони можуть бути підключені або не підключені до комунікацій, мати різні розміри, бути пересувними або перебувати постійно на обраному місці.

До нестаціонарним об’єктів можна віднести частину звичних закладів, що оточують нас в містах:

 1. кафе;
 2. магазини;
 3. торгові павільйони;
 4. ринки;
 5. пункти прокату і т.д.

Закон дозволяє будь-якому громадянину або організації встановлювати нестаціонарні торгові об’єкти, надання землі для яких відбувається з дозволу місцевої адміністрації.

На виділеній під торгівлю землі дозволено будівництво об’єктів, зведення яких згідно з «Правилами землекористування і забудови», не виходить за рамки цільового призначення.

Заборонено передача в користування землі, визначеної для потреб міста, або землі державного призначення.

Договір оренди землі з адміністрацією полягає тільки на спорудження з фундаментом (т. Е. Те, що зазвичай називають нерухомістю). Земельна ділянка під нестаціонарний торговий об’єкт виділяється значно простіше. Для його отримання потрібно:

 1. Самостійно зробити аналіз майбутнього розміщення НТО, враховуючи місце розташування, характер діяльності і вид об’єкта. Інформація така, як правило, представлена ​​на сайтах місцевих адміністрацій або видається уповноваженими посадовими особами.
 2. Подати заяву в місцеву адміністрацію на розміщення НТО. Обов’язково враховуйте терміни прийому таких заяв: нерідко за рішенням органів влади приймаються вони двічі на рік – навесні і восени. Заява подайте до канцелярії органу влади району, де планується відкриття бізнесу.

Додаткові документи

 1. Дані про заявника (паспорт, копія свідоцтва про облік в податковій для фізособи або свідоцтво про держреєстрацію ІП, або свідоцтво про реєстрацію юрособи).
 2. Документи на право представляти інтереси заявника, якщо від його імені діє представник (довіреність, наказ керівника про призначення і т. Д.).
 3. Свідоцтво про право власності на землю або договір оренди земельної ділянки під нестаціонарний торговий об’єкт, протокол підсумків аукціону, документи про право користування і т. Д.
 4. Кадастровий номер ділянки, на якому передбачається встановлювати торговий об’єкт. Якщо номер не присвоєно, то додається вільно складений план ділянки із зазначенням меж, площі, найменування об’єкта та його призначення (земля під торгівлю).
 5. Право оренди землі під будівництво надається за результатами аукціону або конкурсу (якщо заявок більше, ніж надаються місць). Правом позачергового надання землі користуються підприємства громадського харчування, що відкривають літні кафе на 180 днів в році. Єдина умова – безпосереднє примикання запитуваної ділянки до кафе.

Заява розглядається адміністрацією протягом десяти днів з моменту завершення прийому.

Кожною заявою присвоюється вхідний номер. У разі виникнення розбіжностей буде створено спеціальну робочу групу.

Вам можуть відмовити в двох випадках: відсутність вільного ділянки або встановлені законом обмеження на його використання.

Особливості договору розміщення НТО

Зміни в Земельному кодексі РФ, які вступили в дію з 01.03.2015 року, встановили новий порядок розміщення НТО.

Головна зміна – діючі раніше договору замінені на договору оренди земельної ділянки під торгівлю нового зразка.

Підстави для укладення договорів залишилися незмінними: договори укладаються за результатами аукціонів та цільовим способом для соціально значущих об’єктів (продовольчих магазинів і продуктових павільйонів, літніх майданчиків кафе і т.п.).

Договір оренди земельної ділянки на розміщення нестаціонарного торгового об’єкта включає наступні розділи:

 1. Місце і дата
 2. найменування сторін
 3. Предмет договору (опис об’єкта, спеціалізація, адреса розташування).
 4. Строки розміщення об’єкта.
 5. Вартість договору і порядок розрахунків.
 6. Підсумкова ціна аукціону, поквартальне сума оплати і терміни.

Термін дії договору встановлюється за рішенням адміністрації. У розділі про «Особливі умови» вказується принцип щорічної коригування договору відповідно до показників інфляції.

терміни оренди

Земля під НТО видається на термін, встановлений місцевою адміністрацією. Зазвичай договір оренди укладається на термін:

 • під кіоски і павільйони – на 5 років;
 • для літаків, наметів і т.п. – до одного року.

Після закінчення терміну дії договору власник повинен самостійно демонтувати і вивезти НТО, упорядкували територію.

Як орендувати землю у адміністрації під магазин

Законодавство: ст. 39.6., 39.14 Земельного кодексу РФ., Ст. 28 Земельного Кодексу РФ – надання земельних ділянок у власність громадян та юридичних осіб може здійснюватися безкоштовно у випадках, передбачених федеральними законами і законами суб’єктів Російської Федерації.

Якщо ділянка не сформований – заява в орган місцевого самоврядування, вказується испрашиваемое місце, розміри і ставиться прохання сформувати ЗУ за рахунок заявника для подальшого надання. Мінімальні та максимальні розміри ЗУ нормативними актами ОМСУ – зверніться до представницького органу ОМСУ за роз’ясненням (підстава: стаття 33 ЗК РФ).

Якщо ділянка сформований – Заява про надання сформованого земельної ділянки подається в письмовій формі, вказується мета, витребовують вид право, вказуються характеристики ЗУ і контактні дані заявника, до заяви додається виписка (кадастровий паспорт) на витребовують ЗУ.

Як оформити землю під магазин на власній ділянці

Згідно ст. 263 ГК РФ власнику земельної ділянки дозволяється зводити на ній будівлі та споруди різного призначення. Установка нестаціонарного торгового об’єкта на власній ділянці починається з підготовки проекту та отримання дозволу в архітектурному управлінні.

Щоб отримати добро на зведення НТО, вам потрібно:

 1. Змінити вид дозволеного використання ділянки землі. Якщо земля призначена для будівництва житла, потрібно розділити (розмежувати) землю, відокремивши житло від комерційної будівлі. Розмежування оформляється заявою до місцевих органів самоврядування, які повинні у відповідь видати постанову з дозволом зміни виду використання відокремленого ділянки.
 2. Оформити права власності на розмежовані ділянки. Для цього потрібно звернутися із заявою в ФУГРЦ (Федеральне управління) для внесення запису до єдиного реєстру.
 3. Підготувати проектну документацію магазину. Укласти договір з ліцензованою архітектурної організацією на виконання проекту і ескізів магазину з інженерними комунікаціями.
 4. Оформити акт погоджень відділу архітектури та містобудування (ОАГС). На підставі наданого проекту і документів про право власності отримати акт погоджень з адміністрацією, комунальними підприємствами, пожежною охороною і СЕС.
 5. Отримати дозвіл і будівельний паспорт. Видається на підставі узгодженого акта.
 6. Ввести побудований магазин в експлуатацію
 7. Зареєструвати права власності на магазин в ФУГРЦ.
 8. Зареєструватися в податковій як індивідуальний підприємець або юридична особа, отримати ліцензію, дозвіл від СЕС та місцевої адміністрації.

Проблеми комерційних об’єктів на ділянках під ІЖС

Нерідко ми стаємо свідками конфліктів між господарями незаконно побудованих комерційних будівель і контролюючими органами. Виділені свого часу під ІЖС земельні ділянки активно забудовувалися автомийки, кафе, готелями, станціями технічного обслуговування авто та ін. Будівництво велося самовільно, без погоджень, в порушення регламентів.

Фахівці архітектурно-будівельного контролю стали активно виявляти такі об’єкти і офіційно попереджати їх власників про необхідність припинення експлуатації. Найчастіше вимоги ігноруються, і інспекторам доводиться звертатися до судів з позовами про знесення таких будівель. Суди в переважній кількості випадків такі позови задовольняють.

Як орендувати земельну ділянку, не включений в схему НТО

висновки

Щоб взяти в оренду земельну ділянку під торгівлю (павільйон, кіоск, магазин і тд) або будь-яку іншу комерційну діяльність (автомийку, АЗС, паркування та тд) потрібно:

 1. Цільове призначення ділянки має відповідати передбаченому виду діяльності. Наприклад, під будівництво АЗС.
 2. Діяльність від імені фіз особи слід вказувати комерційну. Різниця між фіз і юр особою в розрахунку вартості оренди.
 3. Отримайте спочатку ділянку, потім починайте оформляти дозвільну документацію пов’язану з веденням комерційної діяльності. Оформлення документації під діяльність пов’язану з АЗС відрізняється від процедури оформлення землі під торгівлю.