Як заробити гроші в кризу або в період зростання цін в росії

0
104

Для багатьох людей криза – це причина і виправдання невдач. Для меншості – це приховані можливості заробити ще більше грошей, іноді навіть без вкладень. Як? Розповідаємо.

Правило перше – не піддаватися паніці і загальним тенденціям опускати руки, не впадати в депресію. Женіть від себе руйнівні думки на тему “все пропало”, а заодно і людей, які вас в цьому запевняють. Повірте, в будь-якій ситуації, навіть найскладнішої і на перший погляд безвихідній, ключ до успіху – це позитивне ставлення і сприйняття.

Чи не заспокоюйте себе відмовками типу “зараз всім важко”, тому що немає, не всім. Такі переконання тільки допоможуть бідності врости в ваше життя міцними коренями; і навпаки – віра і оптимізм допоможуть вам знайти джерела заробітку. Ні, це не філософія і псевдопсіхологія, це основи, про які знають усі заможні люди.

Тепер будете знати і ви.

Отже, давайте подивимося проблемі в очі і розберемося, з чим маємо справу в період кризи. Як криза виглядає в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та інших країнах СНД?

Що таке криза?
Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

Поняття кризи має на увазі ряд змін в економічному і соціальному житті країни, серед яких:

 • масове скорочення робочих місць
 • підняття цін на продукти харчування, комунальні послуги, електроніку, автомобілі при зниженні доходів населення
 • обвал національної валюти по відношенню до світових резервних валют. Україна і Росія – яскраві тому приклади
 • збільшення соціального розриву: багаті багатіють, бідні біднішають.

Як заробити в кризу і в період підвищення цін?

Хочемо відразу застерегти вас від ілюзорних способів заробітку. У період кризи активізується багато шахраїв, охочих збагатитися на вашій паніці і нервових пошуках роботи.

Послання таких розумників зазвичай супроводжуються яскравим емоційним забарвленням і гучними обіцянками типу “Зароби 3000 0000 рублів за один день! Тисни сюди! ” або “Послухай наш вебінар і стань мільярдером! Кликни, щоб зареєструватися! “. Впевнені, вам траплялися подібні месиджі.

Криза – також не найкращий час пробувати свої сили в мережевому маркетингу і інших подібних фінансових пірамідах, щоб вам не говорили їх “діамантові” директора.

Отже, кому ж вірити? Де і як заробити в кризу? Рада, що буде діяти скрізь і завжди – давайте людям те, чого вони потребують. Нехай доступна ціна та висока якість ваших товарів / послуг / сервісу будуть вашою візитною карткою – і ви ніколи не поскаржитеся на відсутність клієнтів. Це аксіома в будь-якому бізнесі, в будь-якому економічному стані.

Що ж пропонувати людям, щоб заробити під час кризи і період підвищення цін? Те, що задовольняє їхні базові потреби, що не залежать від сезонності: їжу, одяг і дах над головою. Так, все просто, Америку ми вам не відкрили; але якщо придивитися уважніше і підключити уяву, то будь-яка із зазначених потреб може скласти основу для вашого прибуткового бізнесу.

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

їжа

Товари, які будуть користуватися попитом завжди. Людина може заощадити на одязі або розвагах, на їжі – немає.

І варіантів бізнесу тут безліч: якщо ви живете в приватному будинку з ділянкою землі, ви можете вирощувати овочі, зелень на продаж.

Випічка, кондитерські вироби, тістечка домашнього виробництва завжди популярніші конвеєрних, магазинних. Сюди ж відноситься і домашня консервація, якої завжди так не вистачає жителям великих міст.

Пошиття і ремонт одягу

Люди прагнуть виглядати стильно і модно в будь-яких умовах, і криза – не виняток. Задоволення такої потреби – ще одна ідея для бізнесу в період кризи. Якщо ви володієте необхідними навичками, то можете надавати послуги з пошиття та ремонту одягу. При наявності вільної житлоплощі можна навіть облаштувати невеликий магазинчик або шоу-рум.

Ще один варіант – продаж одягу через інтернет-магазин. Створивши свою торгову площадку, ви зможете розширити географію своїх покупців: з часом ви обзаведетеся клієнтами не тільки в вашому маленькому місті, а й інших містах і країнах.

Домашні курси

Благо, людині властивий не тільки фізичний, але і духовний голод. У прагненні розвиватися люди відправляються на всілякі курси, гуртки, вивчають раніше незвідані області: музику, мистецтво, мови, танці.

І знову таки, криза – не перешкода цим прагненням, а часом навіть навпаки.

Адже творчість і освіту допомагають відволіктися від побутових проблем, на якийсь час забути про грошові питання, розбавити дні яскравими фарбами задоволення, відпочинку і веселощів.

Ви можете допомогти людям в цьому! Подумайте, яким з навичок ви володієте в достатній мірі, щоб вчити інших? Ваше хобі легко може перетворитися в спосіб заробітку.

блоггерство

Це спосіб заробітку з довгостроковою перспективою – відразу великих грошей ви не отримаєте. Блог певний час потрібно заповнювати експертної, цікавою інформацією з обраної тематики, розкручувати його, набирати передплатників і розширювати аудиторію.

Блогери заробляють непогані гроші на продажі посилань і рекламі. Блогери в соціальних мережах – на розміщенні рекламних постів, вартість яких починається від 100 $, залежно від кількості передплатників аккаунта.

Ремонт побутової техніки та меблів

У кризі, зі зрозумілих причин, люди охочіше ремонтують старі речі, ніж купують нові. Інфляція, зростання цін, зниження доходів стримують споживачів від нових покупок.

Ваші навички в побутових питаннях допоможуть вам заробити. Реанімація поламаних речей (техніки, меблів, автомобілів) – дуже затребувана послуга, особливо якщо руки у майстра “золоті”.

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

висновки

Як бачите, з правильним підходом і оптимістичним ставленням у вас є всі шанси заробити в кризу без вкладень. Ми описали лише кілька прикладів джерел доходу, насправді ж їх безліч, як і людських умінь і навичок, які можуть стати предметом інтересу інших людей.

І ще одна порада наостанок – в період кризи тримайтеся подалі від експериментальних джерел доходу, супер-оригінальних нестандартних ідей. Такі задуми краще втілювати в більш спокійне, сприятливий час. Під час кризи же надійніше ходити протоптаними шляхами.

Як заробити на кризі: огляд 10 ідей

Всі люди мріють про багату і розкішного життя, але для здійснення цієї мрії потрібно багато працювати. Останнім часом світова економічна ситуація погіршилася. Багато країн зазнали кризи, через що страждають як прості громадяни, так і бізнесмени.

Незважаючи на це, є категорія людей, які не тільки не збідніли, а й навпаки, змогли реалізувати свої бізнес-плани в скрутну хвилину.

Як заробити в кризу і збільшити розмір свого бюджету? Ви дізнаєтеся, дочитавши статтю до кінця.

Криза і його ознаки

Криза – це порушення балансу між попитом і пропозиціями на різні товари і послуги.

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

Саме криза є причиною підвищення цін на продукти харчування, комунальні послуги, одяг, побутову хімію, нерухомість і т.д. У свою чергу, дохід простих громадян залишається без змін, адже в період кризи багато компаній і фірми зазнають збитків, тому відмовляються підвищувати своїм працівникам заробітну плату.

Розпізнати криза допоможуть його явні ознаки:

 1. Зниження цін на світових біржах.
 2. Масові звільнення.
 3. Обвал національної валюти по відношенню до світової валюті.
 4. Підвищення цін на комуналку та інші життєво-необхідні товари.

10 варіантів, як заробити на кризі

Заробити в кризу вам допоможе основне правило всіх бізнесменів – потрібно давати то своїм споживачам, у чому вони дійсно потребують. Але такі послуги або товари повинні надаватися за прийнятними цінами, адже інакше попит буде відсутній. Це правило допоможе вам заробити не тільки під час кризи, а й в будь-який інший економічної ситуації.

Ми пропонуємо вам розглянути основні способи, як заробити на кризі. Якщо нічого з нашого списку вам не підходить, то просто добре подумайте, які у вас є таланти або хобі, і як їх можна перетворити в гроші.

№1. Реалізація продуктів харчування

Незважаючи на кризу, людям все одно треба їсти, хоч і ціни на продукти ростуть щодня. Як заробити на продажу їжі? Тут все буде залежати від ваших уподобань і тих ресурсів, що вже є.

Якщо ви живете в селі чи в передмісті, то можна зайнятися вирощуванням фруктів і овочів. У літню пору заробляти можна на продажу свіжих помідорів, огірків, картоплі, яблук і т.д., а взимку можна продавати консервацію.

Майте на увазі: щоб заробити таким чином під час кризи, ваші ціни повинні бути нижче, ніж в супермаркетах.

Для жителів сільської місцевості повинен бути знайомий такий спосіб заробітку, як скотарство. Розводите корів, свиней, птицю, а після продавайте м’ясо, молочну продукцію, яйця і т.д.

Ще один спосіб заробити – це взяти в оренду кіоск на ринку, купувати товар у простих людей, а після реалізувати його через власну точку.

Якщо вам до душі більше такий спосіб заробітку в кризу, не забувайте про те, що доведеться зареєструватися в податковій інспекції, як індивідуальний підприємець, а також періодично проходити перевірки у санепідстанції.

Для жителів міста буде цікаво спробувати заробити на доставці обідів, але тоді необхідно мати ще й свій автомобіль. Можна створювати торти на замовлення або іншу оригінальну і смачну випічку.

№2. Заробляємо на одязі

Навіть під час кризи ми все одно повинні одягатися, тому на цьому також можна заробити, і способів тут кілька:

 1. По-перше, якщо у вас є навички шиття, то можна зайнятися ремонтом одягу.

  Під час кризи багато людей не можуть дозволити собі купити обновку, тому доводиться задовольнятися старими речами, які без ремонту не придатні до використання.

 2. По-друге, можна відкрити свій інтернет-магазин.

  Все, що потрібно для цього – знайти постачальника і мати групу в соцмережі. Ви будете пропонувати своїм передплатникам речі від виробника, але з невеликою націнкою, яка і буде вашим доходом.

  Тут головне не перебільшити. Адже вартість товару повинна бути на порядок нижче, ніж в магазинах і на ринку, але і трохи вище, ніж оптова, щоб ви змогли заробити.

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

Продавати через інтернет можна не тільки одяг. Багато заробляють на побутової хімії, косметики, іграшках, взуття та подібних товарах.

№3. Заробити на будівництві

Незважаючи на кризу, багато багаті сім’ї все одно зводять будинки. Якщо у вас є досвід роботи на будівництві, то варто задуматися про те, як заробити в кризу, створивши свою команду професіоналів.

Зберіть бригаду з 5-7 чоловік. Для початку, ви можете брати прості замовлення (наприклад, робити прибудови, альтанки). Коли себе зарекомендуєте, то беріться вже за серйозні завдання, і набирайте більше людей в бригаду.

№4. ремонт

Заробити на ремонті в кризу можна в декількох сферах. Тут потрібно відштовхуватися від своїх знань і умінь.

 • Якщо ви розбираєтеся в машинах, то відкрийте свою мастерскую.Необязательно орендувати великий будинок під СТО. Для початку підійде навіть ваш гараж, адже під час кризи людям потрібен не дорогий ремонт автомобіля, але в той же час якісний.
 • Якщо вам близька побутова техніка, то заробляйте на її ремонті у себе дома.Закази будуть, адже під час кризи мало хто може дозволити купити собі новий холодильник, пральну машинку або навіть телефон.

Ще один варіант заробітку на ремонті – це робота з меблями. Запропонуйте свої послуги з перетяжки, реставрації предметів інтер’єру.

№5. Манікюр, косметологія, перукарські послуги

Незважаючи на кризу або інші негаразди в країні, жінки хочуть бути красивими: мати зачіску, доглянуті руки, робити косметологічні процедури. Але ціни в салонах краси для багатьох дам просто захмарні.

Якщо ви хочете допомогти в цьому питанні своїм подругам і іншим жінкам міста, то відкрийте свій салон краси на дому. Якщо ви не проходили навчання з перукарського справі, манікюру або косметології, то можна за 3-4 місяці пройти експрес-курси і швидко всьому навчитися.

Не обов’язково надавати послуги у всіх сферах. Виберіть те, що вам найбільше імпонує. Ціни в домашній студії повинні бути нижче, ніж в салонах краси міста. Почніть проводити експерименти на своїх подруг, сусідок. Якщо у вас до цього буде лежати душа, то слух про новий майстра розлетиться швидко.

Додатково можете зробити собі рекламу в соцмережах, розвісити листівки зі своїм номером на дошках оголошення міста.

№6. Як заробити на особистому авто?

У цьому випадку все буде залежати від габаритів вашого автомобіля. На машині в кризу можна заробити двома способами. Якщо авто легкове, то ви можете підробити таксистом, попит в даній сфері є завжди. Можна займатися приватним візництвом або попросити прийняти вас на роботу в службу таксі.

Якщо машина вантажна, наприклад, газель, то запропонуйте свої послуги вантажоперевезень. Заробити зможе кожен, адже не у всіх є власний автомобіль, а перевозити речі, меблі виникає необхідність дуже часто.

№7. Як заробити на тварин?

Якщо ви є щасливим володарем породистої кішки або собаки, то у вас є можливість заробити в кризу великі гроші. Йдеться про розведення породистих домашніх вихованців. Зрозуміло, для цього знадобиться велика житлова площа, тварини повинні мати паспорт, всі необхідні вакцинації, періодично спостерігатися у ветеринара.

Зате заробити ви зможете великі гроші. Наприклад, щеня англійського бульдога коштує від 3 000 доларів. Уявіть, якщо їх у вас буде 3-4 на продаж щорічно!

Хтось може заперечити, мовляв «Під час кризи у людей на їжу грошей не вистачає, а ви про породистих цуценят!». Але реальність така, що страждають від такого стану справ малозабезпечені та середні верстви населення. Так звані багатії теж відчувають вплив кризи, але спосіб їхнього життя не особливо змінюється.

№8. Надання приватних уроків

Найчастіше під час кризи страждають працівники державних організацій. В даному випадку, ми будемо говорити про вчителів, викладачів.

Якщо ви маєте педагогічну освіту, то під час кризи можете заробити на приватних уроках. Абсолютно неважливо, який предмет для вас профільний, клієнти будуть завжди.

Особливо наплив буде відчуватися перед здачею державного іспиту. Більшість батьків для підстраховки наймають дітям репетиторів. Розкажіть, що ви готові займатися з дітьми своїм знайомим, батькам учнів і т.д.

Ще один варіант – це написання контрольних, курсових і дипломних робіт для студентів. Тут найбільше ви заробите на своєму профільному предметі, адже ви знаєте все правильні відповіді, про що потрібно писати, тому із замовленням будете справлятися за 1-2 дня.

№9. Можна заробити на кризі в режимі «онлайн»

Ми просто не можемо не розповісти про заробіток в інтернеті. Різновидів підробітків у всесвітній мережі багато, однак варто розуміти, що не всі вони приносять великий і швидкий дохід.

Якщо ваша мета – заробляти багато грошей, то не радимо витрачати час на такий підробіток, як серфінг. Оплата за подібний вид діяльності низький. Щоб вийти на високий рівень, потрібно багато і довго працювати.

Сьогодні перспективний варіант, який допоможе допомогти заробити в кризу – це ведення блогу або свого каналу на YouTube.

Але не кожен зможе отримувати гроші за, здавалося б, прості дії:

 • По-перше, у вас повинна бути креативна ідея для створення блога.Люді повинні підписуватися на вашу сторінку, щодня відвідувати її. Тільки набравши достатню кількість відвідувачів, ви зможете заробити на рекламі.
 • По-друге, ви повинні володіти вмінням говорити так, щоб вас слушалі.Согласітесь, не кожна людина володіє потрібними якостями для того, щоб змогти створити свою сторінку в мережі і бути популярним.

Є й інші професії, які допоможуть заробити під час кризи. Наприклад, сьогодні затребувані seo-оптимізатори. Це люди, які володіють знаннями про те, як розкрутити сайт і вивести його на перше місце в пошуковій системі.

Цінуються також контент-менеджери та web-дизайнери, але в даному випадку заробити без певних знань і умінь не вийде. Можете спробувати створити свій сайт, але знову-таки, потрібно мати знання в даній сфері, а головне – оригінальну ідеєю і тематику для створення контенту порталу.

№10. Робота на дому

В кінці ми б хотіли розповісти в загальних рисах, як можна заробити в кризу на дому. Тут уже все залежить від ваших умінь, професії, навичок, знань.

Якщо у вас є талант до рукоділля, то обов’язково скористайтеся цим.

Багато жінок створюють бізнес з нуля на:

 • пошитті одягу;
 • в’язанні спицями та гачком ексклюзивних головних уборів, светрів, навіть купальників;
 • вишивці картин бісером, хрестиком;
 • створення прикрас ручної роботи і т.д.

Купіть собі журнал про рукоділля і спробуйте щось створити власними руками. Якщо у вас виходить, то чому б не заробити на своєму таланті?

Ще один спосіб заробити на кризі – це приймати замовлення на віддалену роботу. Наприклад, ви можете бути позаштатним секретарем якоїсь компанії і виконувати дрібні доручення керівництва: обдзвонювати клієнтів, розміщувати рекламу, пересилати листи і т.д.

Якщо у вас є бухгалтерську освіту, то беріть замовлення на надання звітів для ВП у податкову службу та ведення іншої документації для дрібних фірм.

Чоловіки можуть заробити на кризі, виконуючи нескладні доручення по дому одиноким жінкам або людям похилого віку: підпорядкувати кран, змінити замок, повісити люстру і т.д. Багато грошей за такі доручення ви не отримаєте, але на дрібні витрати вам вистачить.

Як стати багатим в кризу?

Чи можна заробити гроші в кризу? Збільшення особистих фінансів.

Як стати багатшими під час кризи?

Як заробити в кризу? З цим питанням стикаються абсолютно всі люди, незалежно від їхнього місця в суспільстві.

Ми хочемо розповісти вам про основні радах, які допоможуть залучити додаткові фінанси і не втратити те, що ви маєте:

 1. Щоб заробити в кризу, потрібно перебрати і оцінити всі можливі варіанти. Подумайте, які у вас є таланти, що добре виходить робити. Наприклад, ви вмієте співати чи танцювати.

  Чому б не ризикнути і піти на талант-шоу? Можливо, саме зараз вам посміхнеться удача, і ви зможете заробити свій перший мільйон. Якщо немає, то про вас хоча б дізнаються, і можуть запрошувати виступати на корпоративи, свята.

  Спробуйте всі варіанти, нехай навіть вони вам здадуться нереальними.

 2. Заробити гроші допоможе ваше освіту і професія.

  Якщо вас скоротили з роботи, то це не означає, що більше ніде не потрібні досвідчені співробітники, навіть незважаючи на кризу. Може, настав час працювати тільки на себе і заробляти в рази більше?

 3. Головна порада – це ніколи не піддаватися загальній паніці.

  Як правило, ЗМІ перебільшують масштаб кризи, нагнітають ситуацію статтями про безробіття, бідності.

  Читайте більше мотивуючих розповідей про те, як успішні бізнесмени змогли побудувати велику імперію з «нуля». Дотримуйтесь порад мільйонерів, і доведіть всім, що під час кризи заробити може будь-хто.

 • Твіттер 0

На чому можна заробити в кризу 2018 року простим людям: Бізнес ідеї

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

Фінансова криза торкнулася багатьох сфер нашого життя. Зростання цін, падіння курсу національної валюти – все це негативно відбилося на багатьох сферах економіки. Але як, не дивно, багато експертів вважають, що складна економічна обстановка – це час великих можливостей для підприємців-початківців. Як і на чому заробити в кризу 2018 року ви дізнаєтеся з цієї статті.

Операції з нерухомістю

Щоб зрозуміти, на чому можна заробити в кризу 2018 року, потрібно спочатку визначитися, яким способом ви хочете отримувати дохід. Найпоширеніший варіант, який підходить для людей, що мають великі заощадження – це операції з нерухомістю.

Існує кілька способів, які дозволяють заробити непогані гроші в цій сфері:

 • Продаж власного будинку або квартири. Оскільки під час кризи ціни на житло починають знижуватися, продайте свою квартиру або будинок і переведіть гроші в валюту, щоб захистити їх від інфляції. Буквально через кілька місяців ви зможете купити рівноцінне житло, але вже набагато дешевше;
 • Купівля недобудови. У важких економічних умовах багато людей відчувають фінансові труднощі, тому вони припиняють розпочате будівництво і виставляють об’єкт на продаж. Якщо ви маєте стартовий капітал і замислюєтеся над тим, де заробити грошей під час кризи, вкладіть свої гроші в такий недобуд. Після цього можна продовжити будівництво і продати нерухомість за вищою ціною;
 • Нерухомість в оренду. Це найпростіший і надійний спосіб, як заробити в кризу 2018 простим людям. Він прекрасно підходить для тих громадян, які мають додаткове житло, але не хочуть його продавати. Квартирантів можна знайти за оголошеннями в інтернеті або ЗМІ. Якщо у вас немає часу на те, щоб займатися такою справою, довірте його досвідченому ріелтору. Житло в оренду – це відмінне джерело щомісячного пасивного доходу.

фермерство

Якщо ви проживаєте в сільській місцевості і шукаєте ідеї як заробити в кризу 2018 року, спробуйте організувати власне фермерське господарство.

У складних економічних умовах виживати на землі набагато простіше, ніж в великих містах. Займаючись фермерством, ви зможете не тільки забезпечити свою сім’ю якісними продуктами харчування, але ще і заробити непогані гроші.

Інформацію про те, як стати фермером з нуля в Росії, можна отримати перейшовши за посиланням.

Під час кризи зростає попит на недорогі продукти харчування. Наприклад, моркву і помідори купують завжди і всюди, а от якщо ви будете вирощувати екзотичні фрукти, такий товар не буде затребуваний на ринку. Найвигідніше розводити домашніх тварин, особливо птицю. Десяток курей будуть приносити щодня 6-7 яєць.

Цього цілком достатньо, щоб забезпечити невелику сім’ю. А якщо ви будете містити кілька десятків курей несучок, виручка від продажу яєць покриє всі поточні витрати і дозволить отримувати з цієї справи непоганий прибуток.

Виходячи з цього, можна сміливо сказати, що фермерство – це найдоступніший спосіб, як заробити гроші в кризу 2018 року в сільській місцевості.

Рукоділля

Багато людей захоплюються рукоділлям, але для них такий вид зайнятості – це просто хобі, а адже виготовлення ексклюзивних авторських виробів може приносити непоганий дохід. Якщо ви вмієте щось майструвати своїми руками і не знаєте, на чому можна заробити гроші в кризу, спробуйте перетворити своє хобі в бізнес.

Які вироби користуються на ринку найбільшим попитом?

 • Предмети домашнього інтер’єру, біжутерія і різні жіночі прикраси;
 • Вироби з холодного фарфору – статуетки, посуд, свічники та інше;
 • Декоративні свічки. Для виготовлення таких виробів можна використовувати віск або парафін, а також всілякі намистинки, стрази і черепашки;
 • Текстильні вироби – скатертини, штори, покривала або килими ручної роботи.

В’язана одяг

Щоб ваша продукція виділялася на ринку, потрібно створити власний особливий стиль. В такому випадку ви швидко знайдете постійних клієнтів, які забезпечать вас роботою. Рукоділля – це відмінна можливість заробити в кризу пристойні гроші.

Торгівля

У складній економічній ситуації різко падає споживчий попит, тому якщо ви вирішили відкрити власну справу в торговельній сфері, потрібно в першу чергу дізнатися, що вигідно продавати в кризу 2018 року.

Виділимо кілька найпопулярніших напрямків діяльності:

 • Продукти харчування;
 • Медикаменти;
 • Недорога взуття та одяг;
 • Будівельні матеріали;
 • Побутова хімія;
 • Дитячі товари.

Новачки часто цікавляться, який магазин вигідно відкрити в невеликому місті? Щоб відповісти на це питання, потрібно зрозуміти, на що споживачі готові витрачати сьогодні свої гроші. Зазвичай в період кризи зростає попит на недорогі товари, наприклад, якісний одяг чи взуття середньої цінової категорії.

Особливо це стосується жіночих товарів, оскільки представниці прекрасної статі завжди хочуть виглядати елегантно, тому не шкодують грошей на обновки, незважаючи на сувору економію. Якщо ви маєте достатньо коштів для того, щоб відкрити магазин жіночого одягу, сміливо приступайте до справи.

Таку бізнес ідею можна реалізувати в будь-якому населеному пункті, але тільки при відсутності високого рівня конкуренції.

Інвестування

На думку досвідчених фінансистів, найкращий спосіб, як заробити в кризу 2018 року – це інвестування в надійні фінансові інструменти. На сьогоднішній день багато банків пропонують досить високі процентні ставки по депозитних вкладах. Вони досягають 17-18,5% річних.

Головна причина такої щедрості фінансово-кредитних установ – це гострий дефіцит ліквідності. Під час кризи багато банків мають потребу в грошах, тому, щоб залучити клієнтів, вони пропонують досить високі відсотки.

До того ж розмір гарантованої державою виплати збільшився до 1,4 млн рублів, тому варто звернути особливу увагу на даний інвестиційний інструмент.

Ще один досить прибутковий вид інвестування, який може приносити непоганий дохід – валютні облігації та акції. Під час кризи можна придбати цінні папери, які мають великі перспективи зростання за заниженою вартістю. Досвідчені інвестори скуповують «пачками» акції надійних компаній, які тимчасово сильно впали в ціні.

Також можна вигідно вкласти гроші у валютні облігації великих вітчизняних банків. Деякі кредитні організації пропонують прибутковість за цими цінними паперами до 30-40% річних.

Безумовно, перш ніж інвестувати гроші, потрібно звернутися за допомогою до фінансових консультантів, які допоможуть вам перевірити надійність організацію.

Інвестування – це найкращий спосіб, як заробити гроші в кризу в Росії, скористатися яким може будь-яка людина, що має власні заощадження.

гаражний бізнес

Багато людей, щоб підзаробити, відкривають міні виробництво в гаражі власного будинку. Розглянемо кілька варіантів, які дозволяють отримувати непоганий додатковий дохід в домашніх умовах:

 • Ремонт автомобілів. Для того щоб зайнятися цією справою знадобляться певні знання і навички. Якщо ви володієте такою майстерністю, можна перетворити цей спосіб заробітку в прибутковий домашній бізнес. Поцікавтеся у професіоналів, як відкрити СТО з нуля, купіть необхідне обладнання і приступайте до роботи. Згодом можна орендувати більш просторе приміщення в хорошому місці, щоб розширити свою справу;
 • Ремонт побутової техніки. Під час кризи багато людей не можуть дозволити собі покупку нової побутової техніки, тому така послуга буде користуватися великим попитом;
 • Ще один досить прибутковий варіант – це копчення риби як бізнес. Така продукція користується великою популярністю на ринку, тому ви зможете без проблем збувати її за оптовою ціною великими партіями в магазини та заклади громадського харчування;
 • Відмінна ідея додаткового заробітку у вечірній час – гончарне ремесло або столярну справу. Якщо ви маєте необхідні інструменти, можна також пропонувати споживачам послугу з різання скла;
 • Якщо ви замислюєтеся над тим, яке виробництво відкрити з мінімальними вкладеннями в домашніх умовах з малим капіталом, займіться виготовленням шлакоблоків, тротуарної плитки або садових скульптур. Непоганий дохід приносить виробництво сувенірних магнітів, керамічного посуду або комбікормів для тварин.

Продукти харчування

Хочете знати, який бізнес актуальний в 2018 році під час кризи? Їжа – це вічна потреба кожної людини. Їсти хочеться завжди, тому люди щодня купують продукти харчування, незважаючи на їх високу вартість.

Можна заощадити на одязі або на розвагах, а ось без їжі обійтися не можна. Якщо ви шукаєте прибуткові ідеї малого бізнесу з мінімальними вкладеннями в маленькому місті, зверніть особливу увагу на цей сегмент ринку.

Надавати продукти харчування споживачам можна різними способами:

 • Якщо ви маєте власну земельну ділянку, спробуйте вирощувати на продаж овочі. Такий товар круглий рік користується великим попитом, тому зі збутом готової продукції зазвичай не виникає ніяких труднощів;
 • Ще один спосіб, як просто заробити в кризу – домашня випічка. Це можуть бути торти, тістечка, булочки та інші кондитерські вироби;
 • Якщо ви шукаєте більш прогресивні способи заробити в кризу, візьміть в оренду невеликий ларьок, домовтеся з постачальниками продуктів харчування і займіться роздрібною торгівлею. Єдина проблема – це санітарна служба, яка пред’являє до торговців занадто високі вимоги. Але це питання можна вирішити, якщо оформити всі необхідні дозвільні документи.

Аптечний бізнес

Якщо ви маєте пристойний капітал і не можете визначитися, чим зайнятися під час кризи щоб заробити грошей, відкрийте власну аптеку. Такий бізнес буде приносити хороший прибуток. Економити на власному здоров’ї занадто небезпечно, тому люди купували, і будуть купувати ліки. А це означає, що аптечний бізнес процвітає в будь-яких економічних умовах.

Орендуйте приміщення в прохідному місці, найміть кваліфікований персонал, купіть все необхідне обладнання і приступайте до роботи.

Оскільки це досить дорогий бізнес, він окупається за 2-3 роки. Якщо вибрати гарне місце розташування, всі початкові вкладення можна повернути буквально за один рік.

Торгівля медикаментами – це найнадійніший спосіб, як заробити гроші під час кризи.

Інтернет

Як знайти роботу під час кризи і чому заробити на життя – на ці питання шукають відповіді багато громадян нашої країни, які потрапили в скрутне фінансове становище. Останнім часом великою популярністю став користуватися заробіток в інтернеті.

Існує безліч способів, як заробити грошей під час кризи в мережі без великих фінансових вкладень:

 1. Написання статей або копірайтинг. Цей варіант підходить для людей, які вміють грамотно переписувати тексти своїми словами. Знайти роботу можна на спеціалізованих біржах в інтернеті;
 2. Реклама. Якщо ви маєте власний сайт або блог, можна отримувати з нього непоганий прибуток за рахунок реклами. Увійдіть на ресурсах, які надають можливість заробити на рекламі, отримаєте коди текстових посилань і банерів, встановіть їх на свій сайт і отримуйте гроші за кожен клік по рекламі. Якщо ваш ресурс відвідує за день кілька тисяч користувачів, можна заробляти на рекламі хороші гроші;
 3. Заробіток в соціальних мережах. Це одна з нових ідей для малого бізнесу з нуля в 2018 році. Для того щоб зайнятися такою справою не знадобляться якісь особливі знання. Все, що вам потрібно робити – переходити на різні сайти, виконувати прості завдання, відповідати на питання або вступати в групи;
 4. Фотографії. Якщо ви не уявляєте свого життя без фотокамери і не знаєте, як заробити в кризу 2018 року зі нуля, спробуйте продавати свої роботи на фотостоках. В інтернеті є безліч сайтів, які дозволяють непогано заробляти на продажу унікальних знімків. Деякі ресурси платять автору гроші за кожне скачування зображення, тобто ви продаєте свою роботу не один, а кілька разів і отримуєте за це гроші. Це проста і досить прибуткова робота, яка дозволить вам істотно поліпшити своє матеріальне становище.

висновки

Тепер ви знаєте, як заробити в умовах кризи. Найголовніше – повірити в свої сили і йти до кінця. Попередній криза змінила на краще життя багатьох людей в нашій країні. Тому сміливо просувайтеся до намічених цілей і не зупиняйтеся перед труднощами.

.

Куди вкласти гроші в кризу? Прості способи доступні кожному

Фінансова криза – це погано? З одного боку так. Відбувається уповільнення зростання економіки, зростання безробіття, підвищення рівня інфляції. Але з іншого боку – криза дає можливість заробити.

Не випадково, з китайського, слово «криза» перекладається як «можливість«.

Саме за часів кризи відбувається значний перерозподіл капіталів, хтось розоряється, стає біднішим, а хтось, якщо знає правила гри, значно збільшує свої статки.

Як же можна заробити в кризу? Звичайно до можливостей фінансових ділків нам далеко, але повірте, навіть з невеликими сумами можна заробити. Про мільйони мова тут не йде, але тим не менш, чому б не скористатися поточним економічним становищем і отримати додаткову копійчину.

Куди вкладати гроші під час кризи звичайній людині?

Зробимо невеликий відступ. Потрібно розуміти для чого ви будете вкладати гроші. Варіанти зазвичай всього два: збереження коштів або їх примноження.

Також для початку вам необхідно визначитися для себе, чи знадобляться вам ці гроші найближчим часом або ви можете спокійно забути про них на кілька років, тим самим даючи прибутку спокійно рости.

Від вашого вибору буде залежати кінцева прибутковість інвестицій.

Вкладення в банківські вклади (депозити)

Це перше, що спадає на думку в першу чергу. Заробити на них вам навряд-чи вдасться. Прибутковість по депозитах знаходиться на рівні поточної інфляції. Або навіть трохи нижче.

 • Відкриваючи банківський вклад, зазвичай переслідують дві мети:
 • 1. Врятувати гроші від знецінення (інфляції)
 • 2. Формування подушки безпеки або грошей на «чорний день»

Дійсно, саме банківські депозити одні з найбільш ліквідних фінансових інструментів. Ви можете закрити вклад в будь-який час і забрати гроші відразу.

Єдиним мінусом – це можлива втрата нарахованих відсотків, якщо ви не дочекалися терміну закінчення вкладу. Уникнути цього допоможе драбинка депозитів.

Так, принаймні, в разі непередбачених ситуацій ви зможете зберегти більшу частину нарахованого прибутку. Є й інші рекомендації по відкриттю вкладів в банку.

Все що вам потрібно – це знайти вклад з максимальними ставками.

До додаткових плюсів банківських депозитів відноситься 100% захищеність ваших коштів від втрати. Усі вклади (до 1 млн. 400 тис.) Застраховані державою. Якщо у вас сума дещо більше, то можна розподілити її по декількох банках, але краще використовувати більш дохідні варіанти вкладень.

Відкриваємо валютні депозити

Ті ж самі банківські депозити, але відкриті в іноземній валюті. Якщо ви хочете заробити на цьому, то швидше за все вам це не вдасться. Даний тип вкладень направлений в першу чергу на захист капіталу.

Ніхто не знає як поведе та чи інша валюта по відношенню до національної. І тому не слід розглядати цей спосіб як вірний спосіб збільшити свої капітали на різниці курсів.

Стратегія.Відкриваєте кілька вкладів в різних валютах. Класика – це рублі, долари і євро. Зазвичай в рівній пропорції. Якщо хочете, можете додати британський фунт, швейцарський франк і японську ієну з китайським юанем. Головне, щоб це були світові загальновизнані валюти.

Це дозволить вам застрахувати себе від знецінення національної валюти. А також уникнути різних стрибків валют. Зазвичай, все валюти взаємопов’язані, і ослаблення однієї веде до посилення інший. Наприклад, якщо євро різко буде знецінюватися, то також різко будуть зміцнюватися інші валюти. У підсумку така валютна диверсифікація дозволить вам бути впевненим за збереження своїх заощаджень.

Зазвичай, прибутковість за валютними вкладами не настільки висока по відношенню до рублевих і становить до 3-4% річних.

купуємо облігації

Між вкладами та облігаціями багато спільного. І хоча найбільш популярні саме депозити, вкладення грошей в облігації дозволяють отримувати більш високий дохід. Який?

Зазвичай дохідність за облігаціями вище на 20-40%, ніж за банківськими вкладами.

Чому, же такий вид інвестування не користується у інвесторів популярністю? Вся справа у відсутності інформації. Багато або не знають про них, або щось чули, але не знають як і де ці самі облігації купувати.

Насправді все просто. Потрібно знайти брокера для торгівлі на фондовому ринку, який надати вам доступ до покупки облігацій, внести гроші і … .. власне все – вибирайте облігації і купуйте їх.

Для тих хто-взагалі «чайник» в цій справі – можна проконсультуватися у брокера, він вам порадить, що вибрати, не соромтеся – це їхня робота, вони за це гроші отримують.

Вартість однієї облігації зазвичай становить 1 000 рублів.

Як адже зазвичай буває у депозитів. Якщо ви достроково зняли гроші, навіть всього лише за 1-2 дня до закінчення терміну, то прибутку вам не бачити. Вам повернути обидві вашу суму, яку ви спочатку поклали на депозит.

Принадність облігацій в тому, що ви можете їх продати або купити в будь-який час (висока ліквідність) і на відміну від банківських вкладів, ви не втратите нарахованих відсотків, так званий купонний дохід, який нараховується щодня на вартість облігації.

Тобтоякщо ви купили облігацій на 100 000 рублів з прибутковістю 15% річних, то кожен день ваші облігації збільшуються у вартості на суму рівну 41 рубля. КОЖЕН ДЕНЬ! І якщо ви вирішите продати, все або частину, то ви також отримаєте і всю нараховану прибуток.

Як заробити на облігаціях в кризу?

Зазвичай в період кризи ставка рефінансування підвищується, слідом за цим і ростуть ставка по депозитах. Але це тимчасове явище. Країні не вигідна висока процентна ставка. Тому з плином часу ЦБ плавно знижує цю ставку.

Стратегія. Купуйте довгострокові облігації з терміном погашення 5, 10, 15 років з фіксованою виплатою по купону (прибутковістю).

Таким чином, ви забезпечите себе високою прибутковістю в розмірі близько 15% річних і вище на довгий час.

І навіть якщо ставка ЦБ знизиться (і відповідно і прибутковість по внесках в банку) хоч до 1%, ви все одно будете отримувати свої 15% щороку.

Я хочу бути акціонером ВАТ Газпром або купуємо акції

Криза дає прекрасну можливість отримати хорошу прибутковість при інвестуванні у фондовий ринків. Стратегії всього дві.

При знеціненні курсу національної валюти, компанії, орієнтовані на поставку за межі країни (імпорт) починаю отримувати додатковий прибуток і причому чималу.

Витрати у них залишилися колишні (внутрішня вартість, така як зарплати, матеріали залишилася на колишньому рублевому рівні), а доходи вони отримують в іноземній валюті.

Це галузі машинобудування, видобутку та обробки металів (золото, добрива, залізо і т.д.), нафтогазовий сектор та інші.

Купуючи акції подібних компаній, ви маєте право на отримання частини прибутку від їх діяльності. Додатковим видом доходу ставати зростання вартості подібних компаній. Так як інтерес у інвесторів в такий час просто величезний.

Друга стратегія – це дочекатися падіння цін на акції інших компаній. Зазвичай під час кризи, вартість акцій сильно падає і може досягати 30-40%, іноді навіть 80% (як у 2008 році).

Головна умова – це повинні бути найбільші компанії, блакитні фішки, ризик банкрутства яких мінімальний. Маленька компанія, може і не витримати наслідків кризи і благополучно збанкрутувати.

Таким гігантам, як Газпром, Сбербанк, Магніт – думаю це не загрожує.

Далі, після падіння, через певний час ціни на акції різко «вистрілюють» вгору, досягаючи докризових рівнів і навіть перевищуючи їх. Таким, чином потенційна прибутковість від ваших вкладень може становити 25-30% за рік і навіть вище.

Приклад. У 2008 році акції Ощадбанку зі 100 рублів менше ніж за рік впали до 15 рублів. Падіння склало 85%. Ніхто не хотів їх купувати. Все тільки продавали. Потім протягом всього лише 3 років зростання склало 730%. Якщо ви вклали 1 мільйон, у той час коли їх ніхто не купував, то через 3 роки ви заробили б більше 6 мільйонів чистого прибутку. За 2 мільйону за рік !!!

Інвестування в акції відноситься до довгострокових вкладень. Ви повинні забути про свої інвестиції на тривалий термін. Тому, якщо вам можуть знадобиться гроші незабаром – цей вид вкладень не для вас. Адже вартість акцій після покупки може ще більше впасти і при їх продажу ви будете в збитку.

Вкладення в ПІФи

Цей спосіб підходить для тих, хто нічого не розуміє в акція і не хоче в них розбиратися. Все що вам потрібно – це довірити все це справа професіоналів, які зроблять все роботу за вас. Не за безкоштовно звичайно, а за певний відсоток.

Плюсом інвестицій в ПІФи є те, що за відносно невеликі гроші у вас буде відразу кілька акцій різних компаній.

Мінус – це звичайно комісійні. Не залежно від результатів, отримали ви прибуток або перебуваєте в збитку, з вас щороку буде утримуватися певна сума. Зазвичай вона становить від 1 до 5%.

Інвестиції в золото, срібло

Золото в усі часи було захисним активом за часів фінансових потрясінь. Люди шукали тиху гавань, в якій вони могли б перечекати фінансову бурю. З тих пір мало що змінилося. За часів кризи – багато інвесторів йдуть в золото.

Що це означає для нас?

Як заробити гроші в кризу або в період зростання цін в РосіїПо-перше , ви гарантовано захищаєте свої заощадження від знецінення. Адже по суті, золото світова валюта, яка використовується в усіх країнах. І якщо в країні сильне знецінення національної валюти, то на золото це ніяк не впливає. Його вартість буде зростати пропорційно падінню. Становила інфляція в країні 30% за рік, за цей же час вартість золота виросте на 30% по відношенню до національної валюти.

По-друге , з огляду на підвищений попит серед інвесторів, світові котирування золота починають рости. Звичайно, це відбувається не за один день, і навіть не за місяць. Але тенденція виразно буде простежуватися.

Як купити золото?

Варіантів насправді багато, від найпростіших і доступних до дорогих і вимагають певних знань і досвіду. Детальніше про вкладення в золото можете прочитати в цій статті ….

Інвестиції в нерухомість

Вкладати в нерухомість гроші під час кризи сенсу немає. З єдиною обмовкою, на початку кризи.

Справа в тому, що ціни на нерухомість в ці непрості часи завжди потроху (а в деяких випадках і багато) падають. В ідеалі, гроші в нерухомість потрібно вкладати саме на дні кризи. Але як визначити це дно?

На 100% цього вам ніхто не скаже. Але є певні передумови того, що пора купувати нерухомість:

 • ціни на житло «просіли» від своїх до кризових значень на 30% і більше.
 • почалося незначне зростання економіки
 • вартість нерухомості починає потихеньку зростати (по вкрай протягом 2-3 місяців поспіль)

Саме, тоді інвестиції в нерухомість мають високий потенціал зростання.

На закінчення

Підведемо підсумки. Якщо ваша мета зберегти ваші кошти, і можливо трохи заробити, причому з високим ступенем схоронності, то ваш вибір – депозити (гривневі або валютні) або облігації.

Якщо ви сподіваєтеся на максимальну віддачу від ваших коштів – це фондовий ринок у вигляді покупки акцій або ПІФів. Але тут потрібно прийняти як належне, можливу просідання в 30-40% від ваших вкладень і тривалість інвестицій. Зате – це найперспективніший і високоприбутковий спосіб вкладення грошей в кризу.

Золотою серединою інвестицій в кризу виступають нерухомість і золото (срібло). З одного боку вони дозволяють отримувати прибуток, що перевищує вкладення в депозити і облігації, з іншого боку ризики втрати на таких вкладеннях набагато нижче ніж у акцій і ПІФів.

Як бачите, способів вкласти гроші в кризу досить. І кожна людина, з будь-яким рівнем доходу може підібрати для себе саме потрібний йому фінансовий інструмент дозволяє отримати додатковий дохід від своїх вкладень.

Куди вигідно вкладати гроші перед і під час кризи, дефолту? | 2019

Почнемо з ситуації перед кризою, дефолтом, серйозної девальвацією.

Якщо вам вдалося спрогнозувати майбутні складності – підготуйтеся: хороша подушка у вигляді інвестицій, які можна швидко перевести в готівку допоможе вам на наступному етапі.

 1. Як показує практика першої хвилі кризи, що накрила економіку всіх країн, перед кризою має сенс вкладати гроші в дорогоцінні метали.
 2. Негаразди в економіці роблять вкладення в валюту не вигідними, через високого ризику інфляції. Навіть розмістивши кошти в різних валютах, зберігши їх у готівковому вигляді, їх купівельна спроможність буде все одно знижуватися, за рахунок загальної інфляції. Ще по темі: в якій валюті зберігати гроші?
 3. Вкладення в нерухомість так само має сенс. Але треба бути готовим до того, що під час кризи падіння цін на нерухомість може досягати 50%.
 4. Розміщення в банках на депозиті, не дасть серйозний прибуток. А при розміщенні на тривалий період, отримані відсотки можуть не покрити втрат, спричинених інфляцією. До того ж ризик втратити кошти під час кризи збільшуються, через руйнування фінансових структур.
 5. Одним з надійних засобів вкладення залишається інвестування в антикваріат.
 6. Бізнес під час кризи може використовувати час для капіталізації.
 7. Вкладення коштів в акції надійні тільки в тих випадках, коли вкладник точно прораховує зростання тієї чи іншої компанії в умовах кризи. В іншому випадки, ризик все втратити високий. Оскільки в такі часи падають фондові ринки. Вчасно піти, щоб потім повернутися і купить на мінімумі перед зростанням.

Головна мета будь-яких інвестицій перед кризою: зберегти наявний капітал.

Як заробіті гроші в кризу або в период зростання цен в России

У період паніки багато коштів перетікає в будівництво і нерухомість, як в одні з найбільш стабільних інструментів в довгостроковій перспективі.

Куди вкласти гроші під час кризи, при дефолті?

Криза – явище безумовно негативне, але інвестор відрізняється від оточуючих тим, що навіть у найскладніші часи шукає варіанти для примноження капіталу. Криза дає багато можливостей, які треба вміти побачити і використовувати. Зрозуміло в рамках моральності і закону. До речі, багато питань викликають кредити під час кризи і можливе падіння цін на нерухомість.

Криза, дефолт, девальвація – явища які треба розглядати в динаміці, тому ми ведемо велику добірку по роках на тему: криза в останні кілька років – обов’язково прочитайте розділи про дефолт, про валюти.

Якщо Ви ставите таким питанням, то у вас, напевно, є якісь заощадження. І Ви бажаєте їх зберегти, а може бути, навіть і примножити. Безумовно, 100% гарантії прибутку не дасть вам ні один з наступних варіантів, але розглянути варто їх все.

Вкладення в нерухомість.

Перевага цього способу в тому, що вартість нерухомості не так схильна до швидких стрибків, її практично неможливо втратити, і навіть при найглибшій кризі вона являє собою фінансові активи.

І хоча в короткостроковій перспективі нерухомість – не найкраще вкладення, то при довгостроковому плануванні це найперспективніший спосіб збереження заощаджень. Крім того, будинок або квартиру можна здавати, отримуючи додатковий дохід.

Вкладення в золото. Тут потрібно розрізняти три варіанти – вкладення в ювелірні коштовності, в злитки або відкриття металевого внеску.

 • вкладення в «ювелірку». Безглуздий спосіб. Вартість коштовностей при покупці буде значно перевищує номінальну вартість продажу. Тим більше, що зазвичай продаж прикрас йде за ціною брухту.
 • вкладення в злитки. Досить надійний спосіб в плані фізичного збереження. Але має недолік – при покупці Вам доведеться виплатити ПДВ, який при продажу злитка ніхто не поверне.
 • вкладення в знеособлені металеві рахунки. Хоча «фізично» помацати такі злитки буде неможливо, зате вони не будуть обкладатися ПДВ. І тому, в середньостроковій перспективі це досить хороший спосіб зберегти свої заощадження. Знеособлені металеві рахунки не принесуть Вам швидкого доходу, а тому робити ставку на них в короткостроковій перспективі не має сенсу.

3) Купівля акцій. Самий ненадійний спосіб. Як програти, так і виграти тут можна з однаковою ймовірністю. Якщо вже Ви вибрали його, то слід звернути увагу на акції великих підприємств, підтримуваних державою. У період кризи ціни на їхні акції неодмінно впадуть, але при виході з нього держава неодмінно підтримає великі концерни.

4) Вкладення у власну освіту і здоров’я. Хороший спосіб, який напевно принесе прибуток. На відміну від всіх інших способів, він не схильний до інфляції, гарантує збереження вкладу та допоможе збільшити свій дохід.

5) Банківські вклади. Тут важливо щоб інфляція не з’їла ваші гроші, докладніше: коли невигідно вкладати в банк. І найважливіше: як вибрати надійний банк під час кризи.

6) Купівля сайтів. Під час кризи інтернет-проекти сильно втрачають в ціні, тому маючи запас коштів, під час кризи можна вдало купити проекти, які після приноситимуть прибуток.

Який би з перерахованих способів Ви б не вибрали: пам’ятайте, що найгірший варіант – це покласти гроші під матрац. Гроші повинні працювати, а не пролёжівать, «худнучи» з кожним днем.

Додатково: як зберегти гроші при девальвації і як зберегти гроші під час кризи і куди витратити рублі, щоб не втратити на девальвації.

Економічна криза – явище періодичне, тому думайте, ловите хвилю.

Раніше кризу можна було зобразити на графіку як провал, тепер же це скоріше синусоїда: немає великих провалів але ситуація періодично поліпшується / погіршується. Багато експертів вже вживають епітет перманентний. Тому ми об’єднали 2 матеріалу про інвестиції: до і під час, оскільки зараз одна криза може стати передоднем іншого.

Продовжуючи тему – опитування: у що ви вкладаєте гроші сьогодні?

Криза і попит: які бізнеси втрачають в кризи, а які ростуть?

У складні періоди багато хто побоюється інвестувати в бізнес, припускаючи падіння попиту.

 • Важливо розуміти: змінюється структура попиту. Необхідно зорієнтуватися в перерозподілі інтересів і фінансів споживачів.
 • Падає попит на речі середнього класу.
 • Перевага у договечность перед престижем.
 • Люди продають непотрібні речі – Авито і регіональні дошки оголошень. Якщо у вашому місті такої дошки немає, ось і ідея для бізнесу з невеликими вкладеннями.
 • Ростуть заощадження – кошти виведені з економічного життя.
 • Зелені технології та інновації – дотації держави, без дотацій – нерентабельно.

Продовжуючи тему, куди вкласти гроші при санкції?