Як заробити на біржі новачкові – інвестування і трейдинг

0
111

Трейдинг і покупка цінних паперів, за допомогою системи електронного доступу до торгів, отримали широку популярність за останні роки. Сьогодні не потрібно значних коштів для роботи на біржі, досить мати комп’ютер, інтернет і мінімальну суму грошей.

Проте, за статистикою більше 80% трейдерів стикаються з невдачею, втрачаючи депозит, що призводить їх до закономірного питання – чи можна реально заробити на фондовій біржі, скільки грошей для цього потрібно і як довго буде тривати процес заробітку, а також які існують способи заробітку на фондовому ринку. Відповіді на всі ці питання далі.

Спочатку акції придумані для того, щоб люди заробляли на розвиток компанії, а не на зміні ціни на біржі.

Чи реально заробити на біржі новачкові?

Новачкові заробити на біржі цілком реально. Однак варто усвідомлювати, що трейдинг – це не гра.

Для того щоб почати реально заробляти на біржі новачкові, необхідно навчатися мистецтву торгівлі, розуміння законів ринку, технічного та фундаментального аналізу.

І навіть після освоєння всіх необхідних навичок, багатьом заробити на біржі акцій буде не легко, так як для цього виду діяльності необхідно мати певний склад розуму.

Все зводиться до простого розуміння бізнесу компанії і ринку.

Великого успіху в інвестиційному бізнесі домагаються якраз ті, хто намагається дуже серйозно вивчати, аналізувати зручний для торгівлі ринок.

Наприклад, ви хочете купити акції McDonalds, але перед покупкою потрібно порівняти показники компанії з іншими конкурентами в галузі, можливо є маленька компанія, але з великими перспективами зростання. Адже для того щоб вирости в 2 рази Макдональдсу, потрібно вже набагато більше зусиль, ніж інший маленької компанії, якій достатньо відкрити ресторани в новому місті.

З’ясовуючи питання чи можна заробити на біржі, шукаєте в собі такі якості:

 • вміння аналізувати;
 • посидючість;
 • чуття.

Ці риси характеру не вираховувати з книг, тому не кожен, хто багато знає, здатний заробити на ринку.

2 способи заробітку на біржах: трейдинг і інвестиції

Існує два основних способи, що дозволяють отримати заробіток на фондовій біржі.

Як такої межі між трейдингом і інвестиціями немає, вона занадто розмита. Більшість експертів сходяться в тому, що трейдинг – це короткострокові і середньострокові операції всередині дня або тижня, а інвестиції мають на увазі більш довгостроковий підхід.

Ще одна група фахівців вважають, що інвестиції спрямовані більше на пасивний дохід (дивіденди), а не на перепродаж активу.

трейдинг

Завдання трейдера – отримати кілька відсотків за кілька хвилин, годин або пару днів, а потім вийти з угоди. Вкладаючи гроші на невеликий термін, потрібно мати торгову стратегію. Вирішальне значення для трейдера має волатильність активу, адже він заробляє на коливаннях, а чим вони сильніші, тим більше і заробіток на фондовій біржі.

Як працюють трейдери

У повсякденній діяльності спекулянти використовують технічний аналіз цін по різним методикам (фігури, канали, рівні, хвилі і т.д.).

Приклад технічного аналізу

Другий варіант, як заробити на біржі – відстеження новин і реакції ринку на них. На відміну від інвесторів, трейдери намагаються взяти швидкий профіт від виходу важливої ​​новини, а не оцінювати її з точки зору довгострокової привабливості активу.

Скільки заробляють трейдери

Трейдер може заробляти тисячі відсотків на рік, але це лише поодинокі випадки. Як правило, це не пов’язано з досвідом трейдера і його навичками, швидше за збіг обставин.

Найбільш яскравий приклад розмірів заробітку – це конкурс «Кращий приватний інвестор» (ЛЧІ). Його переможець в 2016-му році заробив 1132,59% всього за 3 місяці, помноживши 50 302 руб. до 620 021 рублів, зробивши при цьому 15 238 угод.

В середньому трейдери заробляють від 5 до 30% на місяць.

інвестиції

На відміну від трейдерів, інвестори орієнтуються на довгострокову прибуток від вкладень. Чим довше актив приносить прибуток, тим краще. Як правило, термін утримання позиції займає від 1 до 10 років, але і це не межа.

«Коли у нас в руках опиняється частка особливого бізнесу з особливим керівництвом, то найпривабливіший термін зберігання активу – це вічність». Уоррен Баффетт

Як працюють інвестори

У своїй діяльності інвестори застосовують аналіз ключових показників компаній (зростання прибутку, витрат і т.д.), іншими словами – фундаментальний аналіз в довгострокових реаліях. Для покупки активу за вигіднішою ціною в якійсь мірі інвестор може застосовувати і елементарні прийоми технічного аналізу з метою виявлення середніх або більш вигідних цін, але зазвичай це не беруть до уваги.

Таким чином, інвестори швидше купують частку в бізнесі, а не акції. Вони розраховують на отримання дивідендів і зростання цін, що в кінцевому рахунку дасть істотний прибуток після закінчення тривалого терміну.

Скільки заробляють інвестори

Довгострокові стратегії менш схильні до високих ризиків, тому за підсумками конкретного року інвестори нерідко отримують мінімальний профіт. В середньому на фондовому ринку можна заробити близько 15-50% річних.

 • Варто зазначити, що інвестори використовують набагато більші суми, ніж трейдери, тому і ризики у інвесторів повинні бути нижче.

Проте, загальний прибуток інвестора оцінюється вже за підсумками тривалого терміну. Нерідко вдалі вкладення можуть принести величезні прибутки через десятки років. Як наприклад, було з інвесторами компанії Microsoft, яка виросла з 1 $ за акцію в 1991 році до 110 $ за акцію в 2018-м.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Виходить, що далекоглядний і терплячий інвестор міг за 27 років збільшити капітал в 110 разів без урахування дивідендів і капіталізації складних відсотків.

Звичайно, такий випадок, як з Microsoft – це одне з вдалих вкладень. Насправді інвестори знижують ризики, диверсифікуючи портфель, що за підсумками дає прибуток в районі вищевказаних 15-50% річних. Відгуки досвідчених інвесторів говорять, що диверсифікація – це єдиний правильний варіант вкладень.

Скільки часу потрібно, щоб навчитися заробляти на біржі?

Що стосується часу навчання, то тут однозначних відповідей немає. Згідно з поширеною думкою, середній термін, за який реально почати заробляти – 1 рік.

«Поки не вивчена основна література і не проведено певний час близько успішних трейдерів, можна вважати, що торгівля для починаючого трейдера обмежена простором супермаркету». Ед Сейкота

Дійсність далека від середніх цифр. Хорошу інформацію для аналітики потрібно шукати постійно, а сам трейдинг підходить не всім. Деякі люди можуть вчитися торгувати 5 і більше років, так і не почавши заробляти. Тут можна провести аналогію з будь-яким іншим видом діяльності:

 • Медицина. Щоб стати хорошим лікарем, спочатку потрібно вчитися більше 8 років, а потім пройти чималу медичну практику, побачити тисячі пацієнтів.
 • Юриспруденція. Спочатку вам потрібно отримати відповідну освіту за 4-5 років, а потім практикуватися в реальних судових справах. Все це може зайняти невизначений термін, а в підсумку, ви можете залишитися лише посереднім адвокатом або прокурором.
 • Спорт. Деякі спортсмени витрачають все життя (10-20-30 років) на вдосконалення своїх навичок. Іноді їх зусилля можуть виявитися марними, адже їм не вдасться завоювати медаль, стати відомими і пристойно заробляти.

Трейдинг та інвестування – одні з тих областей, де дуже широкий розкид між початком діяльності і заробітку.

У підсумку, кожен вирішує сам скільки часу потрібно, щоб навчитися заробляти на біржі. Хтось починає заробляти через рік, але їх дуже мало, інша частина – через 4-5 років, але більшість йде з бізнесу зовсім. Чим довше ви торгуєте, тим вищі ваші шанси опинитися на прибутковою стороні.

Скільки можна заробити на біржі новачкові

Сумніви в тому, чи реально заробити на біржі через інтернет, розвіяні. Однак на який дохід може розраховувати початківець трейдер?

Заробити інвесторові на фондовому ринку при вдалих обставинах можна близько 20-50% за перший рік (досвідчені можуть отримувати прибуток в районі 100% річних і більше).

Трейдери можуть заробляти і більший відсоток прибутку, але і часу на роботу вони витрачають більше. 1-3% за торговий день можна вважати відмінним результатом.

Проте, для цього має збігтися кілька умов:

 • Постійне навчання;
 • Схильність до трейдингу;
 • Наявність жорсткої дисципліни щодо дотримання ризик-менеджменту і аналітики.

Якщо ви почали «з нуля», почитавши літературу і потренувавшись на невеликих сумах в 5-10 угодах, то 0% і збережені гроші – це вже успіх, тому що якщо у вас немає втрат – це значить ви як мінімум розумієте ринок.

Приклад. Нижче ви можете подивитися приклад заробітку на покупці акцій Michelin. Ми відкрили платформу брокера FinmaxFX, який пропонує велику кількість акцій для торгівлі та інвестицій, а також високу кредитне плече 1: 300.

 • Ми перетягли потрібні акції на графік і відкрили операцію на покупку (Buy):
 • Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг
 • Через пару робочих днів вартість цінних паперів зросла в ціні разом з нашою прибутком:
 • Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг
 • Щоб зафіксувати прибуток, ми закрили нашу позицію:
 • Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг
 • У результаті прибуток від покупки акцій Michelin склала $ 96,62:
 • Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Поради

Важливі всім рекомендації:

 1. Чи не торгуйте і не вчитеся на чужі гроші. Брати кредити, просити гроші в борг – це витівки на свій страх і ризик. Бажано відкривати рахунки вільно, на те, що приватний інвестор витратив би в якості інвестиції в стартап, припустимо.
 2. Шукайте трендові акції. Для успішної торгівлі найкраще вибирати акції з сильним трендом, і заробляти на їх русі. Трендовая стратегія найкраще підходить для новачка. Однак необхідно уникати торгівлі акціями зі слабким трендом, в іншому випадку велика ймовірність попадання в корекцію або розворот, що принесе новачкові збитки. Якщо в якийсь день не виходить знайти акції з сильним трендом, краще взагалі відмовитися від торгівлі до їх появи.
 3. Визначайте точки входу і виходу до відкриття позиції. Для будь-якої людини нормально відчувати страх втрати грошей або жадібність при попаданні в прибуткове рух. Для того щоб виключити вплив цих факторів на прибутковість, необхідно заздалегідь знати, коли буде проведений вхід, і на якій позначці необхідно зробити вихід з позиції. Обов’язково потрібно пам’ятати про стоп заявки і тейк профіти.
 4. Дотримуйтесь дисципліну. Потрібно ставити денні мети і обмеження і неухильно їх дотримуватися. Якщо однією угодою вдалося домогтися денний мети, то не можна продовжувати торгувати просто тому, що ще залишився час. Тим більше ні в якому разі не можна намагатися «відігратися» після досягнення денного обмеження втрат. Фондовий ринок – не казино, для торгівлі потрібна свіжа голова, спокійні нерви і глибокий аналіз ринку.
 5. Не женіться за кількістю угод. Набагато краще буде зробити за торговий день одну угоду, але грамотно продуману, ніж півдюжини «сирих».
 6. Чи не орієнтуйтеся на популярних аналітиків, користуйтеся своїми методами аналізу.

міфи

Кілька популярних помилок про інвестування і трейдингу:

 • Міф №1. Бути трейдером – це просто, можна заробляти з ноутбука, лежачи під пальмами біля моря. На жаль, торгівля являє собою сильний психологічний та інтелектуальний напруга. Спекулянта потрібно аналізувати новини, графіки, ризикувати грошима і тримати себе в руках під час збитків. Саме тому, успішні інвестори і трейдери на Wall Street воліють офіси в висотках і ділові костюми, а не пальми.
 • Міф №2. Щоб почати торгувати, потрібен великий капітал. Це не так. Сьогодні брокери пропонують доступ до ринку з мінімальною сумою. Наприклад, торгувати акціями на FinmaxFX використовуючи кредитне плече, можна з 10 доларів.
 • Міф №3. Біржа – це обман для простих людей. Така точка зору є хибною, оскільки біржовий ринок врегульовано на законодавчому рівні і є джерелом заробітку. Тут реально можна отримати частку у власності компанії, дивіденди та брати участь в бізнесі. Як було сказано на самому початку, акції створені щоб заробляти на частки володінні компанією. Спекуляція на цінах – це лише додаткова можливість.

висновок

Чи реально заробляти на біржі новачкові по інтернету?

Звичайно. З розвитком сучасних технологій комунікації питання про те, чи можна заробити на біржі, не повинен викликати сумнівів. Досвідчені трейдери навчилися витягати з торгівлі цінними паперами стабільний дохід. Однак необхідно розуміти, що трейдинг – така ж розумова робота, як і інші.

Рекомендовані для вас статті:

Величина заробітку на біржі акцій може бути абсолютно різною, для стабільного успіху досить планки в 30-50% річних, найталановитіші трейдери заробляють по 100-500% і більше.

Домогтися стабільного заробітку на біржі можна, якщо наполегливо працювати і не звертати уваги на забобони, що утворилися навколо фондового ринку.

Трейдинг для «чайників»

Цей підручник претендує на статус настільної книги для всіх, хто цікавиться інвестиціями в американські цінні папери.

Розділ «Теорія» підготовлений професором НДУ «Вища школа економіки» Тамарою Тепловий.

По суті, це історія американського фондового ринку з моменту зародження і до наших днів, підкріплена описом фінансових інструментів і особливостями біржового регулювання в США.

Завдяки теоретичної частини книга може стати в нагоді не тільки інвесторові, а й кожному допитливому людині, яка бажає зрозуміти, що таке біржа і для чого вона потрібна.

Два інших співавтора – Ігор Клюшнев і Дмитро Панченко – керівники інвестиційної компанії «Фрідом Фінанс», яка активно популяризує інвестиції в американські цінні папери серед російських інвесторів. У книзі вони відповідальні за розділ «Практика», в якому детально пояснюється, як почати інвестувати. Клюшневу і Панченко вдалося уникнути будь-яких посилань до своєї компанії.

Читачі можуть дізнатися, навіщо потрібен особистий фінансовий план, як торгувати на біржі через брокера і що може розповісти інвестору звітність американських компаній.

Тут же можна отримати уявлення про фундаментальне і технічному аналізі, навчитися розуміти графіки і формувати інвестиційний портфель, а також познайомитися з історіями успіху знаменитих американських інвесторів – наприклад, Джессі Лівермора і Уоррена Баффета.

Цитата: «Важлива відмінність взаємних фондів США від російських аналогів, пайових інвестиційних фондів, полягає в тому, що американські фонди регулярно виплачують своїм пайовикам дивіденди – зазвичай раз в квартал.

При цьому інвестор може відмовитися від отримання дивідендів на руки, в такому випадку дивіденди будуть реінвестовані в фонд. За розрахунками автора монографії «Економіка інвестиційних фондів», один долар, вкладений в найстаріший американський взаємний фонд MIT в рік його заснування (1924), через 89 років (2013) приніс би пайовику 347 дол.

– саме за рахунок дивідендів, тоді як розрахункова вартість паїв MIT за цей період зросла лише в сім разів ».

Фондовий ринок для початківців Автори: Верников А., Марков В., Шишкіна Е., Подлевских Н., Сорокіна Ю., Авакян Н.

 • Видавництво: «Перо», 2015

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Цей посібник з торгівлі на фондовому ринку підготовлено професійними трейдерами і керуючими з ІК “Церіх Кепітал Менеджмент».

В його основу покладено навчальний курс Школи біржового майстерності, що працює в компанії і навчальної трейдингу з нуля.

Автори ведуть виклад від простого до складного: спершу читач дізнається про те, що таке фондовий ринок і з чого він складається, потім – які бувають фінансові інструменти і як з ними працювати.

У книзі наведена детальна інструкція по відкриттю торгового рахунку і здійсненню операцій, а також розповідається про різні види трейдингу і окремих стратегіях.

У заключній главі автори вирішили розповісти про послуги, доступних клієнтові ІК “Церіх Кепітал Менеджмент», але це єдина частина книги, яка містить рекламну інформацію.

За її вирахуванням «Фондовий ринок для початківців» дійсно походить на якісно збудований підручник для приватного інвестора.

Серед сильних сторін цієї книги – пояснення складних фінансових понять максимально доступною мовою. Автори розшифровують для читача такі терміни, як роуд-шоу, IPO, скальпінг, маржін-колл та іншу торгову лексику, яка незмінно лякає новачків.

Цитата: «Перед розміщенням акцій компанія проводить роуд-шоу (англ. Road Show). Воно полягає у зустрічах з потенційними інвесторами і аналітиками для обговорення питань, що стосуються розвитку компанії.

Успішне проведення роуд-шоу є непоганим способом привернути до себе увагу не тільки майбутніх акціонерів, а й ЗМІ.

Крім того, в ході роуд-шоу формується книга заявок на покупку акцій, що випускаються, по якій компанія може побічно судити про успіх майбутнього IPO ».

Самовчитель трейдера. Психологія, техніка, тактика і стратегія Стінбарджер Б.

 1. Видавництво: «Паблішер», 2016

Як заробити на біржі новачкові - інвестування і трейдинг

Переклад бестселера Бретта Стінбарджера – відомого американського психіатра і трейдера, автора популярного блогу про психологію торгівлі, витримав два видання в Росії – в 2012 і 2016 роках. Незважаючи на те що ця книга не є підручником з інвестицій в чистому вигляді, вона ставить своїм завданням допомогти починаючому трейдеру зробити перші кроки на фондовому ринку.

Як і в інших своїх книгах, Стінбарджер робить акцент на психології торгівлі, розповідаючи читачеві, як знайти для себе оптимальний спосіб трейдингу і навчитися справлятися зі стресом під час стрибків волатильності на ринку.

При цьому психолог неодноразово підкреслює, що інвестиції на фондовому ринку – заняття не для всіх. Читачеві потрібно приготуватися до великої кількості життєвих історій і опису численних психологічних експериментів.

Про фінансові інструменти і самому фондовому ринку автор говорить мимохідь, тому читати цю книгу варто тільки в навантаження до інших видів допомоги по трейдингу, що розкриває тему більш детально.

Цитата: «Трейдери без досвіду роботи в різних областях чимось нагадують партнерів в шлюбі за розрахунком. Може бути, шлюб виявиться вдалим; можливо, він закінчиться катастрофою. Але в будь-якому випадку навряд чи подружжя будуть відчувати задоволення. Скільки трейдерів так і не доходять до стадії майстерності не тому, що вони ліниві, але тому, що просто взялися не за свою справу? »

Як заробити на біржі для чайників Автори: Петров К., Лукашевич Т.

 • Видавництво: «Діалектика», 2016

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Назва цієї книги говорить сама за себе: це чергове посібник зі знаменитої серії для початківців. Її автори – фахівець з бізнес-планування Костянтин Петров і трейдер Тетяна Лукашевич.

Їм вдалося вмістити в одну книгу великий обсяг інформації, розповівши читачеві про основні світових біржах, включаючи російські, і про доступні на них інструментах.

І адже це далеко не все: друга і третя частини посібника присвячені технічного і фундаментального аналізу, четверта – різним стратегіям торгівлі акціями, п’ята – інвестиціям в високо ризиковані активи.

На особливу увагу заслуговує остання (шоста) частина, в якій Петров і Лукашевич розповідають про основні правила трейдингу і розкривають значення найважливіших торговельних термінів, включаючи «боковик», «стакан» та інше. Проблема лише в тому, що через прагнення авторів охопити всі сторони торгівлі виклад часом стає узагальненим. Проте новачок знайде в цій книзі масу корисного.

Цитата: «У добре збалансованому агресивному портфелі 80% акцій і 20% облігацій.

Такий портфель здатний приносити інвестору в середньому протягом 20 років приблизно 12% річного прибутку; в якісь роки прибуток може бути вище, в якісь – нижче.

Якщо ваш портфель приносить близько 30% прибутку щорічно протягом кількох років, вітаємо – ви вдало сформували портфель. Стабільні 30% – дуже хороший результат! »

Успішний трейдинг на фондовому ринку. Від нуля до першого мільйона. Підручник Міхнов Д.

 1. Видавництво: «Прайм-Еврознак», 2016

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Це доповнене видання книги Дмитра Міхнова. Вперше цей підручник був випущений в 2014 році. Книга позбавлена ​​навіть натяку на академізм – автор просто ділиться своїм досвідом і будує діалог з читачем на рівних.

Він пояснює, чому фондовий ринок відрізняється від форекс і інших «кухонь», які намагаються заманити новачків, розповідає про фінансові інструменти та податковому законодавстві, що діє відносно цінних паперів.

Особливу увагу Міхнов приділяє укладання угод, покроково розписуючи процедури виставлення заявок, супроводжуючи це великою кількістю ілюстрацій. Також він є роз’яснює, що таке теханализ, і зачіпає деякі аспекти психології трейдингу. Завдяки манері викладу книга читається легко, проте складні терміни не завжди пояснюються зрозуміло.

Цитата: «Для того щоб почати торгівлю ф’ючерсними контрактами, вам необхідно відкрити рахунок у брокера (посередника між вами і біржею) і розмістити на ньому суму, необхідну, за вашою оцінкою, для торгівлі. Ця сума буде своєрідною “страховкою” для біржі на випадок, якщо контракти, які ви купили, знизилися в ціні. Всі прибутки від вашої торгівлі будуть нараховуватися на цей рахунок, а всі збитки – списуватися з нього ».

вибір фінансистів

Починати роботу з фондовим ринком краще з базових економічних понять, вважає гендиректор консалтингової компанії «Персональний радник» Наталія Смирнова. Вони добре описані на сайті, який був створений Мінфіном для підвищення фінансової грамотності, говорить Смирнова.

«Коли людина зрозуміє основи економіки, як влаштований фінансовий ринок, що таке акції, облігації та чим вони відрізняються, тоді можна більш детально вникати в усі це, читаючи книги по фондовому ринку. Єдина деталь – вона повинна бути актуальною, тобто випущеної в цьому році », – зазначає Смирнова.

Гендиректор консультаційного центру БКС Віктор Романовський радить читати «Секрети біржової торгівлі» Володимира Твардовського і Сергія Паршикова. Незважаючи на назву, ця книга адресована починаючим інвесторам, оскільки там йдеться не тільки про методи технічного аналізу, але і про функціонування ринку, говорить Романовський.

Крім того, він рекомендує «Малу енциклопедію трейдера» Еріка Наймана. «Автор докладно пояснює, як торгувати, в якій ситуації купувати різні інструменти, пояснює ази технічного аналізу. Її можна читати непідготовленій людині », – погоджується фінансовий радник« Алор Брокер »Сергій Корольов.

Корольов також радить книгу «Торгівля акціями» Джессі Лівермора – там є місце не тільки сухих цифр, але і філософії, розповідає він. Керівник аналітичного центру Санкт-Петербурзької біржі Павло Пахомов також радить не обмежуватися підручниками.

У біржовій торгівлі більш важлива не теоретична підготовка, а психологія інвестора, каже він, тому книги, що описують цікаві ситуації і поведінку людей на ринку, будуть корисні.

Як приклад Пахомов призводить книгу «Вийшов хеджер з туману» Бартона Біггса.

Автори: Данило сідло, Олександра Кіракасянц

Чи реально заробити на трейдингу. У кого вийшло

Чи не риторичне питання.

Якщо лінь читати, відповідь тут.

Коли ми купуємо новий шампунь в надії на те, що він допоможе позбутися від лупи, ми вже не можемо вплинути на його якість і ефективність. Виробник все вже вирішив за нас, але ми не боїмося ризикнути і спробувати.

На ринку трейдингу все трохи інакше: нам пропонують інструмент для отримання доходу, але його ефективність ми можемо контролювати самостійно. А значить – вирішувати рівень заробітку будеш сам.

Але …

Чому не виходить заробити?

Можливо, тому, що ти не пробував заробити тут.

Більшість робить інакше. Відкриваєш стартовий депозит і починаєш з головою занурюватися в світ чисел, графіків, аналітики і планів на світле майбутнє. Ейфорія проходить вже через кілька днів, а від стартового депозиту залишаються або жалюгідні крихти, або сумна цифра «0».

Це проходить кожен новачок. Адже не можна взяти $ 10 і постаратися за пару вечорів зробити стан в кілька сотень тисяч доларів. Ти повинен розуміти, що більший розмір портфеля дає вам більші можливості. Але і несе більші ризики.

Трейдинг вимагає жорсткої витримки, інакше ризикуєш увійти в список цих хлопців:

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Нік Лісон. Цьому хлопцю вдалося довести до банкрутства англійський банк Barings, історія якого налічувала понад 230 років. Торгував Лісон фючерси на індекс Nikkei. Велика позиція і постійний займ у банку привів до перевищення резервів банку.

Втрати: $ 1,3 млрд.

Джером Кервель. Трейдер з Франції, які зумів принести збитки банку Societe General (в якому і працював) на суму в $ 6 млрд. Джером зумів обійти систему обліку і контролю, здійснюючи незаконні оборудки. Але, «щось пішло не так» і помилка коштувала трейдеру всього.

Втрати: $ 6 млрд.

Ясу Хаманака. Цей трейдер відомий під прізвиськом «Містер Мідь», оскільки займався торгівлею металом в компанії Sumitomo. Штучно завищуючи ціни через Лондонську Біржу металів, Ясу піднімав значні суми. Але в один момент мідь впала, Хаманаку звинуватили в шахрайстві і трейдер втратив кілька мільярдів доларів.

Втрати: близько $ 5 млрд.

Тошіхіде Ігучі. 30 000 несанкціонованих операцій, над яким Тошіхіде працював протягом 11 років, обернулися істотними втратами. Ігучі був засуджений до чотирьох років в’язниці, а після звільнення написав кілька книг, включаючи бестселер «Моє багатомільярдні освіту».

Втрати $ 1.1 млрд.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

«Злив депозиту» – обов’язковий етап, який проходить будь-який, навіть самий успішний трейдер. Пробитися до «місця під сонцем» не втративши первинний стартовий капітал, неможливо.

На початковому етапі трейдингу зливають абсолютно все. Це аксіома.

Але чому ж тоді трейдери не припиняють торгувати?

Просто трейдинг – тонка штука. Візьмемо просту і банальну статистику. З 5000 чоловік, які прочитають цю посаду, лише мала частина спробує почати торгівлю прямо зараз. І ось чому:

 • трейдинг – це повний розлучення;
 • у мене немає стартового капіталу;
 • я не дружу з числами, математика і аналітика мені чужі;
 • де гарантії, що я працюю з реальними даними і котируваннями.

Із 5000 залишаться 100, які спробують, а успішним стане тільки один. Це реалії.

Біржі не терплять «зараз піде», «я фартовий», «ну, давай вниз» – і такий розклад відразу ж призводить до швидкого спустошення депозиту.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Успішний трейдер – це людина, яка володіє собою і повністю контролює свої емоції. Холоднокровність в фінансових операціях – головний ключ до успіху. І саме холоднокровності не вистачає новачкові.

Чи варто пробувати і як почати торгівлю

Хтось дуже розумний (не знаю, чи живий ця людина) сказав: «У житті потрібно спробувати все». Він не встиг договорити цю фразу, оскільки 99 з 100 чоловік розбіглися «пробувати все» і тільки один дослухав його до кінця: «… але в міру і не відразу».

Один з найвідоміших трейдерів сучасності Майкл Маркус до свого «зоряного часу» йшов близько 20 років. Почавши з суми в 30 000 доларів, він зумів заробити $ 80 млн. За словами Макрус, головний секрет безпрограшної торгівлі – вміння максимально вичікувати сприятливих умов для здійснення угоди.

Говорячи про потенційну можливість заробітку на трейдингу можна не згадати легендарного трейдера Ларрі Вільямса. За один рік сумарний дохід Вільямса склав 11 000%. А починав Ларрі зі скромною (за мірками трейдингу) суми в $ 10 000.

Ці хлопці просто знали суть трейдингу, адже пояснити принципи правильної торгівлі нескладно. Кілька тижнів і все стає зрозумілим. Чому вони домоглися приголомшливих результатів? Вони просто навчилися дотримуватися вивчені принципи і жорстко їх дотримуватися.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Ми неодноразово писали про торгівлю бінарними опціонами спільно з брокерською компанією IQ Option. В одній зі статей були приведені 7 заповідей новачка. Думаю, кожен, хто спробував після цього варіант заробітку з IQ Option, звинуватив компанію в шахрайстві.

Але головне питання ось у чому: чи дотримувалися ви все 7 пунктів? Не можна грати в футбол, не знаючи правил. Вірніше: ви можете катати м’яч, забивати голи, але ніколи не станете професіоналом.

У випадку з торгівлею бінарними опціонами IQ Option все виглядає просто: тебе ніхто не намагається обдурити, ти самостійно приймаєш рішення і визначаєш рівень свого доходу.

І у кого-то це виходить ось так (не дивитися наведений ролик в офісі і в присутності дітей):

Відео 18+

Везе тільки тим, хто пробує. Перед тобою платформа, яка дозволяє отримувати прибуток до 86% без необхідності вникати в усі тонкощі трейдингу на початковому етапі.

У світі трейдингу все одно – не скуштувавши і не промацавши ринок, не можна судити про те, що заробити неможливо. Десятки тисяч людей сколотили статки на торгівлі і багато хто з них, почавши з банальних операцій на парах євро / долар, залишилися вірні їм і по сьогоднішній день. Головне бажання.

Майданчик IQ Option примітна тим, що ти можеш торгувати з будь-якої точки світу за наявності інтернет підключення. Заплутатися в інтерфейсі терміналу просто неможливо. І почати можна зараз.

PS поки інші думали, засновник Tesla Ілон Маск вирішив діяти. Місяць тому він скупив 20% акцій власної компанії по $ 100 за штуку. Тепер їх вартість – $ 200, а Маск подвоїв свої статки. Але ти, звісно, ​​можеш далі чекати манни небесної 😉
#на правах реклами

 • Вклади 10 баксів, отримай в 2 рази більше. Онлайн!

Рейтинг поста:

(3.43 з 5, оцінили: 7) ????

Як новачку заробити на біржі і торгівлі акціями?

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

 • Банки Сьогодні Лайв
 • Статті, відмічені даними знаком завжди актуальні. Ми стежимо за цим
 • А на коментарі до цієї статті відповіді дає кваліфікований юрист а також сам автор статті.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Бажаючим спробувати заробляти на біржі не варто боятися починати. Тільки попередньо треба вивчити специфіку даної роботи і надалі дотримуватися рекомендацій професіоналів. А більш детально розглядати цей аспект будемо далі.

Торгівля на біржах останнім часом набула чималої популярності. Тому багато людей, навіть жодного разу не зіштовхуються з даною діяльністю, хотіли б себе в цьому спробувати.

Тим більше для старту не потрібен великий капітал – на депозит спочатку кладеться невелика сума. Головне, мати комп’ютер з виходом в Інтернет. Незважаючи на гадану простоту, за статистикою до 80% новачків зазнають невдачі на перших кроках.

На тлі чого виникає питання про реальність такого виду заробітку. Про це і піде мова.

Що таке біржа?

Біржа – це такий майданчик, яка виступає посередником між продавцем і покупцем. Беруть участь в торгах подають заявки на проведення операції. Потім наявні пропозиції проходять обробку, і всі гравці зводяться.

Розрізняють декілька видів бірж:

 • валютні – торгівля ведеться різними валютами;
 • фондові – оперують з цінними паперами (найбільш поширені облігації та акції);
 • товарні – здійснюють операції з різними ліквідними продуктами (золото, нафту);
 • ринки виробничих фінансових інструментів – задіюються опціони, ф’ючерси та інше.

На території РФ зараз функціонує кілька фондових біржових майданчиків, з яких виділяють по стабільності і популярності Московську біржу. На міжнародній арені кращим вважається Форекс.

Перш ніж приступати до торгівлі слід визначитися з ринком і біржею. Потім вибирають перспективного брокера.

способи заробітку

На фондовій біржі заробляти можливо двома способами:

Чіткого розмежування між цими варіантами немає. Багато експертів схильні вважати, що трейдинг – це короткострокові угоди протягом дня, а інвестиції мають на увазі більш тривалий підхід. Також є думка, що інвестування направлено на отримання пасивного доходу від вкладень, що не припускає перепродаж активів.

трейдинг

Метою трейдера є отримати відсотки за короткий проміжок часу і залишити угоду. Вкладаючи фінанси в короткострокові угоди, важливо дотримуватися власної торгової стратегії. Тут в пріоритеті волатильність (ступінь зміни ціни) активу, так як заробіток буде залежати від коливань (чим сильніше, тим вище прибуток).

Як завжди, діють трейдери:

Задіють технічний ціновий аналіз, складений за різними методиками (фігури, рівні, хвилі).

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Стежать за новинами на ринку. Вдалий вхід трейдера залежить від швидкості реакції на перспективну новина. Якщо починати її оцінювати з позиції довгостроковості, то можна упустити момент.

інвестиції

Інвестування, на відміну від трейдингу, несе в собі отримання довгострокових дивідендів від вкладень активів. Позиції можуть утримуватися декілька років. Інвестори використовують аналіз основних показників компанії – прибуток, витрати та інше. Можна сказати, що інвестори купують не акції, а частина бізнесу, розраховуючи від цього надалі отримувати прибуток.

Так як довгограючі стратегії менш схильні до ризику провалу, то в підсумку більшість інвесторів залишаються у виграші – від 20 до 50% в рік. Варто врахувати, що інвестори вкладають великі суми, ніж трейдери. Загальний прибуток оцінюється після закінчення декількох років.

З метою мінімізувати збитки і домогтися високого прибутку інвестори вдаються до диверсифікації портфеля – вкладання коштів, в різні напрямки.

Чи можливо новачкові заробити на біржових торгах?

Отримувати прибуток на біржі реально, якщо навчитися аналізувати можливі ризики і мати певну базою знань. Важливу роль відіграють везіння і висока стійкість до стресів. Важливо спочатку розуміти, що подібне заняття – це не гра. Тому не варто починати торгівлю без попередньої підготовки.

Навіть отримавши фундаментальні знання по роботі фондових торгів і, вивчивши терміни, багатьом доводиться нелегко на початковому етапі. Це пояснюється тим, що не кожен здатний мислити аналітично. Наприклад, ви націлені придбати акції МакДональдса.

Тільки спочатку слід зіставити показники компанії з конкурентами в тій же сфері. Цілком ймовірно, що існує невелика компанія, яка поступово нарощує оберти. У той час як Макдональдсу в перспективі не світить уже розширення.

Цей факт необхідно враховувати.

Звідси висновок – щоб заробляти на біржі, треба мати інтуїцію, старанністю і аналітичним складом розуму.

На швидке збагачення в цій справі розраховувати не варто. Деяким доводиться витратити не один рік на практику, щоб почати заробляти пристойні гроші, а інші можуть так і не досягти успіху.

Визначаємося з брокерською компанією, що функціонує онлайн

Якщо раніше біржі представляли собою реальні пункти, де збиралися спекулянти, то тепер торгувати можна не покидаючи будинку – через інтернет. У мережі існує чимало таких майданчиків, але найбільш перспективними і великими є:

 • «Уралсиб»;
 • «Фінам»;
 • ВТБ;
 • «Трійка Діалог»;
 • «Альфа-Капітал».

На Форексі виділяють платформу MetaTrader 4/5, де представлений досить розширений функціонал для трейдерів.

Щоб бути допущеним до торгівлі, на будь-якій біржі новачкові запропонують пройти навчальний курс. Це дозволить вникнути в суть майбутньої діяльності і навчитися користуватися робочим інструментом трейдингових програм.

Відкриваємо депозит (вклад)

Режим роботи кожної площадки індивідуальний, так що спочатку рекомендується ознайомитися з ним і підібрати ресурс з найбільш прийнятним часом торгів. Також дивляться на розмір комісійних, від чого буде залежати прибуток.

Механізм роботи на біржових майданчиках в інтернеті

Початківцям спекулянтам рекомендується працювати з акціями або ф’ючерсами , так як на них комісії менше. Натренувавшись на простих фінансових продуктах, можна переходити до більш серйозних інструментів – опціонів, валюті.

Отже, вибір типу торгівлі зроблений. Припустимо, це проведення трейдингових операцій з цінними паперами. Торгівля здійснюється через посередника – брокера, з яким за його послуги покладається відповідний відсоток комісійних. Для того щоб його вибрати, потрібно зареєструватися в системі та відкрити на ім’я брокера рахунок. В іншому випадку доступ на біржу буде закритий.

Процес проходження реєстрації не складний – заповнюють анкету і підтверджують свою особистість.

Після відкриття і поповнення рахунку видається дозвіл для входу на біржу. Потім відкривають робочий інтерфейс і приступають до вибору активів. Намагаються відшукати компанію, у якої на даний момент акції не котируються і реалізуються за низькою вартістю. При цьому вони повинні бути перспективними, щоб в подальшому можна було їх продати за вищою ціною.

Підбираючи продукт, трейдери спираються на технічний і фундаментальний прогноз. Ось приклад котирування акцій за квартал компанії Авто ВАЗ.

Як заробити на біржі новачкові - інвестування і трейдинг

З графіка видно, що ціна періодично прагне вгору. Тому потенціал існує. Так що, купивши акції за низькою вартістю, цілком реально отримати непогану вигоду, за умови повернення ціни до показників місячної давності. Якщо врахувати, що незабаром АвтоВАЗ планує випуск на ринок збуту нової моделі автомобіля.

Але як зрозуміти, в якому напрямку буде рухатися ціновий показник акцій? Тут трейдери вдаються до різних стратегій. Існують наступні:

 • скальперская – вчинення безлічі фінансових операцій протягом однієї торгової сесії (часовий проміжок зазвичай не більше хвилини);
 • дай-трейдинг – торгують з великим інтервалом, але обов’язково закривають всі угоди в кордоні однієї сесії;
 • свінг-трейдинг – угоди здійснюють протягом декількох діб;
 • короткострокова стратегія – угоди не фіналі тижнями;
 • середньострокова стратегія – позиції залишають відкритими місяць і більше.

Якщо зупинитися на інвестуванні, то принцип дії буде ще простіше. Треба вкласти певну суму грошей в ліквідні акції певної компанії і чекати, коли закінчиться період і почнеться виплата дивідендів.

Розглянемо такий варіант на прикладі Газпрому. Він у 2017 році виплатив понад 170 млрд. Руб. у вигляді дивідендів. А тепер уявіть, який прибуток можливо отримати, маючи в розпорядженні навіть 0,0001% активів.

На який дохід можна розраховувати новачкові?

Якщо вивчити всі ази біржової торгівлі і отримати хороші практичні навички, то на біржі цілком реально заробляти чималі гроші. Але це в майбутньому, а новачок-інвестор, при вдалому збігу обставин може розраховувати на прибуток в розмірі 25-50% за рік. Трейдери заробляють пристойніше, але і сил вкладають набагато більше. Зазвичай за день вони наторговивают від 2 до 4% прибутку.

Такий результат можливий, при збігу ряду факторів:

 • безперервне самоосвіта;
 • схильність до подібного роду діяльності;
 • жорстка дисципліна по відношенню до ризиків і аналітики.

Навіть якщо новачок на перших п’яти угодах нічого не заробив, але і не зазнав втрат, то це можна вважати успіхом.

Згідно зі статистикою заробіток на біржових майданчиках реальний, навіть для новачків. Тільки треба запам’ятати, що така робота вимагає вкладення розумових ресурсів і часу. Не варто покладатися на щасливий випадок, а вливатися в процес з повною самовіддачею. Тільки тоді можна розраховувати на позитивний результат.

Як заробити на Московській фондовій біржі

Придбання та продаж цінних паперів набирає популярність, адже для цього потрібні лише невеликі фінансові накопичення і комп’ютер з доступом до інтернету. Близько 80% гравців ринку зазнають невдачі.

Тому багато хто задається питанням, як можна заробити на Московській фондовій біржі, чи реально отримувати прибуток в довгостроковій перспективі.

У матеріалі розглянемо можливості заробітку, розвіємо міфи і дамо рекомендації для успішного трейдингу.

Трейдинг являє собою процес торгівлі, придбання і продажу валюти, цінних паперів за допомогою професійного брокера. Заробіток відбувається на проведенні операцій з різними валютами, акціями, облігаціями, ф’ючерсами.

Для громадян, які бажають примножити власні заощадження, торгівля в інтернеті може стати відмінним способом заробітку. У якості посередників виступають брокерські компанії і окремі брокери, яким виплачується комісійна винагорода за посередницькі послуги.

Що таке біржа

Багато хто не наважується почати працювати, оскільки помилково вважають, що біржа є аналогом казино з випадковими виграшами.

Фактично потрібна постійна кропітка робота, аналіз фінансових інструментів і трендів. Тому хороший результат, прибутковість інвестицій досягаються тільки при усвідомленому ставленні до справи.

Якщо ж вибирати фінансові інструменти без попереднього аналізу, тоді неминуча втрата всіх вкладених коштів.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Принцип функціонування Московської біржі полягає у веденні торгів, оформленні угод між учасниками. Інвестори приходять для примноження капіталу, організації можуть отримати гроші на розвиток нових напрямків діяльності.

Пропонуються майданчики з різними інструментами:

 • валюта;
 • акції, облігації та інші цінні папери;
 • товари.

Практично будь-яка людина, яка має заощадження, може їх вкласти і примножити в короткостроковій або довгостроковій перспективі. Але не можна просто зареєструватися і почати торгувати. Для цього необхідний посередник – банківська установа або брокер, який виконує операції з грошима і цінними паперами за розпорядженням клієнта.

Рекомендуємо: Інвестиції на біржі: основні помилки

Початкові умови роботи на біржі

Оптимальним варіантом є співпраця з професійним посередником. Щоб почати самостійну діяльність, будуть потрібні чималі вкладення фінансів і часу для виконання наступних завдань:

 • придбати ліцензію на допуск до торгів;
 • зробити вступний внесок для участі в торгах;
 • придбати ліцензійне програмне забезпечення.

Дані витрати не під силу новачкам, тому починати краще з брокером, особливо якщо стартовий капітал невеликий. Вибирати слід надійного брокера, який має значний досвід роботи і позитивні відгуки клієнтів.

Брокерська організація надає доступ до торгів, пропонує навчальні матеріали, семінари, щоб навчити новачків грамотно користуватися біржовими інструментами, вибудовувати стратегії для гарантованого прибутку.

При виборі брокера необхідно орієнтуватися на час роботи майданчиків, а також на розмір комісійної винагороди. Рекомендується вибирати компанію з середньоринковою комісією.

Два способи заробити на фондовій біржі

Для новачків, які задаються питанням, як можна заробити на Московській біржі, є два варіанти – трейдинг та інвестування. Трейдинг на увазі прибуток за короткостроковими операціями в рамках дня або тижня, а інвестування здійснюється в довгостроковій перспективі і передбачає пасивний дохід.

Спекулянти приходять на майданчик, щоб отримати короткострокову прибуток.

Для трейдерів не має значення специфіка активу, важлива лише його волатильність, адже заробіток здійснюється на коливаннях цін.

В ході роботи спекулянти використовують технічний і фундаментальний аналіз, сигнали, новини і повідомлення на форумах. На підставі отриманих даних будуються прогнози щодо подальших тенденцій розвитку.

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Інвестиції на тривалий період припускають монотонність, коли купується частка в бізнесі. При цьому оцінюються перспективи розвитку конкретної організації. Для цього аналізується звітність, балансова вартість компанії, рентабельність та інші показники фінансової стабільності.

трейдинг

Ключовим завданням трейдера є отримання відсотків протягом декількох годин або днів, після чого він закриває торгову операцію. Серед показників волатильність займає перше місце, адже торговець більше отримує при сильних коливаннях цін.

Як працюють трейдери

В процесі укладання угод спекулянти користуються технічним і фундаментальним аналізом цін: фігури, рівні, хвилі. Грунтуючись на коливаннях вартості інструментів, приймається рішення про їх продаж або придбання.

Другим варіантом заробітку є відстеження новин і змін цін. Торговці націлені на швидкий прибуток від публікації важливої ​​новини.

Скільки заробляють трейдери

Метою спекулянта є отримання надприбутків за короткий період, і при грамотному підході він може подвоїти суму на рахунку за місяць.

Як показує практика, деякі успішні торговці можуть за кілька місяців збільшити стартовий капітал в 2-2,5 рази. Тобто початкову суму $ 10 000 можна збільшити до $ 25 000.

Це має на увазі постійну зайнятість, аналітику і швидке реагування на зміни.

У реальності більшість торговців заробляють до 5% вкладеної суми, що говорить про невисоку прибутковості спекулятивних операцій. Також необхідно діяти акуратно на підставі продуманих стратегій, щоб за порівняно короткий строк не піти в мінус.

інвестиції

Інвестори націлені на отримання довгострокового прибутку від капіталовкладень. Як правило, вони купують активи, які приносять прибуток протягом 5-10 років.

Як працюють інвестори

В ході своєї діяльності вони аналізують основні фінансові показники компаній, такі як прибутковість, рентабельність, співвідношення витрат і доходів.

У деяких випадках також може використовуватися технічний аналіз для визначення середньоринкових цін.

Таким чином, кошти вкладаються в конкретний бізнес, що розраховане на отримання хороших дивідендів протягом тривалого періоду.

Скільки заробляють інвестори

Ключовою метою інвестора є обгін інфляції на кілька відсотків. Розраховуючи прибутковість різних активів в портфелі за різні періоди, неможливо вивести певний відсоток прибутковості.

При довгостроковому інвестуванні спостерігаються мінімальні ризики втрати коштів завдяки диверсифікації портфеля, тому за результатами року інвестори можуть розраховувати на отримання мінімального прибутку. Як правило, фондовий ринок дає можливість заробити до 15-50% річних.

Скільки часу потрібно, щоб навчитися заробляти на біржі

Як показує практика, оптимальним періодом, щоб навчитися торгувати і почати отримувати прибуток від угод, стає рік. Деякі торговці освоюють премудрості торгівлі за менший період, а деяким і 5 років мало, щоб навчитися розуміти тенденції розвитку.

При трейдингу та інвестуванні проходить тривалий період між моментом вкладення коштів і отриманням першого прибутку. Успіхів досягають ті, хто не здаються після першої невдачі, а продовжують йти вперед, адже тільки так можна розраховувати на укладення вигідних угод.

Рекомендуємо: Куди вкласти гроші

Скільки можна заробити на біржі новачкові

Як заробіті на біржі новачкові - інвестування и трейдинг

Початківець спекулянт може розраховувати на дохід в рамках 20-50% за перший рік, але деякі активні торговці встигають заробити до 100%. Прибутковість залежить безпосередньо від того, скільки часу приділяє трейдер вивчення ринків, пошуку вигідних інструментів та укладення угод.

За торговий день можна заробити 1-3%, для цього необхідно дотримуватися жорсткі рамки ризик-менеджменту, постійно навчатися і займатися аналізом. Для новачків після 5-10 угод навіть збереження своїх коштів вже вважається успіхом, що дозволяє займатися подальшим розвитком на ринку.

Поради

Експерти дають наступні рекомендації торговцям:

 • відкривайте рахунки тільки на власні кошти;
 • вибирайте трендові акції, що дозволяють заробляти на їх русі. Намагайтеся уникати акцій зі слабким трендом, щоб не піти в збиток;
 • фіксуйте точки входу і виходу до моменту відкриття позиції, щоб запобігти негативному впливу спраги прибутку на прибутковість активів;
 • дотримуйтесь положення ризик-менеджменту і дисципліну. Для успішної торгівлі необхідна свіжа голова і тверезий розрахунок;
 • намагайтеся укласти одну вигідну угоду, ніж десяток сумнівних;
 • не йдіть сліпо за відомими аналітиками, краще самостійно вишиковуйте власні стратегії.

міфи

Розвіємо деякі помилки про торгівлю:

 • процес проведення операцій не вимагає ніяких зусиль. Насправді це важка як в психологічному, так і в інтелектуальному плані робота. Необхідно постійно займатися аналізом ринків, графіків, новин, розробляти торгові стратегії;
 • для початку торгівлі необхідний значний капітал. Сьогодні це не так, відкривати рахунки можна з мінімальним депозитом від 10 доларів, але прибуток з такої суми буде незначною;
 • біржа – обман для простих громадян. Ця думка помилкова, функціонування фондового ринку регулюється на законодавчому рівні, дозволяючи отримувати офіційний дохід.

Отже, трейдинг дає можливість новачкам множити вкладені кошти, однак слід ставитися до такої діяльності як до повноцінної роботи. Новачки мають доступ до сучасних технологій, різних інструментів, тому при грамотному підході можуть істотно примножити стартовий капітал.