Як заробити на весіллях, корпоративах та інших святах

0
47

З кожним роком молодим підприємцям все важче втиснутися в будь-яку серйозну нішу.

Потрібно діяти швидко і рішуче, щоб не упустити свій шанс. Тим більше, якщо мова йде про організацію весіль як бізнесі.

З чого почати і як досягти успіху в цьому чудовому і жіночому вигляді заробітку? Всю корисну інформацію Ви дізнаєтеся після прочитання нашої статті.

напрями

Отже, якщо Ви вирішили відкрити бізнес на весіллях, то в першу чергу слід визначитися з основними послугами, якими буде займатися так зване весільно агентство. Вибір тут досить широкий:

 • прокат і продаж суконь;
 • підбір ресторану і весільного меню;
 • оформлення весіль;
 • замовлення і прикраса машини;
 • оформлення або замовлення букета;
 • організація виїзної церемонії;
 • підбір тамади, діджея, артистів;
 • друк і відправка запрошень;
 • замовлення фотографа і відеозйомки;
 • салюти, шоколадні фонтани та інші послуги.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Всі ці заходи разом, як правило, носять назву «організація весілля під ключ», тобто своєрідне all inclusive для клієнтів, у яких немає часу або бажання займатися підготовкою самостійно. Однак, найчастіше організацію торжества як бізнесу ототожнюють з оформленням залу. Мабуть, почати потрібно саме з цього, а вже після брати на себе потроху всі інші завдання.

Приміщення та персонал

Організація весіль вважається бізнесом без великих вкладень, так як по суті Ви є посередником між замовниками та виконавцями. У будь-якому випадку, Вам не обійтися без стильного невеликого офісу в 10-20 кв.м. Клієнти повинні розуміти, що мають справу з серйозною фірмою.

Орендувати або придбати приміщення бажано в центрі міста, в місцях з високою прохідністю. Хорошим варіантом буде оренда на перших поверхах великого бізнес центру. Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Для того щоб Вас помітили зробіть яскраву вивіску і не шкодуйте додаткових коштів на рекламу. Бажано створити власну групу в соціальних мережах і сайт, так як більшість потенційних клієнтів будуть шукати Вас саме в інтернеті.

Що стосується персоналу, то Вам знадобиться один або два помічника в ролі менеджерів по роботі з клієнтами і приходить бухгалтер. З фотографами, візажистами, модельєрами, артистами, флористами і дизайнерами Вам доведеться співпрацювати і це є одним з найскладніших моментів у даному бізнесі.

Необхідно напрацювати базу кращих фахівців, які будуть виставляти свої ціни на послуги. Ваше завдання – узгодити суму з замовником весілля з урахуванням накрутки за Вашу організацію торжества. Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Реєстрація

Звичайно, для відкриття бізнесу на організації весіль Вам не обійтися без реєстрації. Ви можете оформити свою діяльність як ІП або ТОВ. У кожного варіанту є свої плюси і мінуси.

ІП легше і дешевше дістати, в той час як ТОВ користується великою довірою у замовників і виконавців. До того ж така реєстрація краще, якщо Ви будете співпрацювати з юридичними особами. Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

вважаємо прибуток

Скільки можна заробити на організації весільного бізнесу? Для початку порахуємо одноразові і щомісячні витрати. Отже, на покупку меблів і ремонт офісу, реєстрацію та рекламу (створення сайту, вивіска, візитки і т.д.) доведеться витратити близько 150 000 рублів. Це одноразові витрати на відкриття.

Щомісяця потрібно буде виділяти кошти на оренду приміщення, заробітну плату персоналу і рекламу агентства. Приблизно на все це Ви будете виділяти 100 000 рублів. Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Що стосується доходів, то слід зазначити, що окупність бізнесу на весіллях складає близько 3-12 місяців, рентабельність – 50%. При цьому все залежатиме від того, в яку пору року Ви відкриєте справу.

Пам’ятайте, що пік весіль припадає на літо – початок осені, найневигідніше час – зима. За організацію весільних заходів Ви можете вимагати 10% від загальної суми.

Припустимо, що в місяць Ви будете організовувати 5 весіль за 300 000 рублів, з цих торжеств можна отримати 150 000 рублів. Віднімаємо щомісячні витрати і отримуємо 50 000 рублів чистого прибутку.

Бізнес-план весільного агентства ви можете скачати у наших партнерів!

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Тепер Ви знаєте основну інформацію про те з чого почати і як досягти успіху в організації весіль як бізнесі. Пам’ятайте, що це цікава, але дуже відповідальна робота. Замовники довіряють в Ваші руки одне з найважливіших подій у своєму житті. Бачити подяку в очах молодят – це найцінніше, так що не підведіть!

Інструкції по заробітку коштів на святах і заходах + Переваги бізнесу, поради та секрети, основні види заробітку, особливості організації

Заробіток на корпоративах, весіллях і святах є вельми вигідним. Але, в даному випадку потрібен творчий підхід, певна база знань, умінь і навичок, і звичайно ж, грамотна реклама. Ви повинні розуміти, що організація таких заходів – справа досить трудомістка.

Потрібно врахувати інтереси різних вікових категорій, зробити так, щоб всім було цікаво і весело. Потрібно використовувати різні розважальні заходи, щоб гості протягом всього вечора відчували себе ідеально. Як ви розумієте, для реалізації таких цілей потрібно створення грамотного сценарію з урахуванням всіх особливостей і нюансів свята.

А також вибір ведучих, які змогли б насправді «заводити публіку». Не менш важливим моментом вважається вибір музики. Щоб все правильно організувати потрібно витратити досить значну кількість часу. Проте, відразу ж потрібно сказати про те, що такий вид заробітку вимагає мінімальних фінансових інвестицій.

А почати ведення такого бізнесу може навіть недосвідчений фахівець, який не має глибоких умінь, навичок і знань з даного питання.

Природно, в першу чергу потрібно продумати, як саме ви будете заробляти, які свята вести, що буде вашим «козирним» номером, ніж ви зможете здивувати.

В принципі, ви можете переглянути численні відеоролики в інтернеті і побачити, яким чином здійснюють організацію таких заходів досвідчені фахівці своєї справи. Також можна завантажити готові сценарії і поступово їх модернізувати.

Перш, ніж ви почнете займатися питанням реклами своїх послуг, обов’язково потрібно скласти бізнес план, підготувати матеріали, закупити необхідні елементи – костюми, декорації та ін.

На даний момент ви зможете попередньо укласти договори з постачальниками весільної продукції, кульок, різних елементів декору. І будете здійснювати згодом потрібні вам придбання зі значною знижкою, безпосередньо перед проведенням свята.

Потрібно також враховувати, що в цій галузі діяльності присутній досить значна конкуренція. Саме з цієї причини вам потрібно продумати все до дрібниць. Якщо ви прагнете вийти на досить хороші заробітки, то вам потрібні позитивні відгуки.

А це означає, що з першого ж заходу ви повинні видати щось оригінальне, повеселити гостей, задовольнити всі потреби замовників. Неодмінно здійснюйте процес збору фотографій різних виступів, конкурсів та ін.

Це допоможе вам надалі створити власне портфоліо, спираючись на яке ви зможете грамотно спілкуватися з новими замовниками.

Враховуйте, що даний вид діяльності в нашій країні вважається бізнесом, вимагає офіційної реєстрації, а також сплати певних податків. Але, ви можете спочатку спробувати себе в цій справі без реєстрації. Після чого пройти всі необхідні процеси, коли переконаєтеся в тому, що зможете досягти в даному напрямку поставлених цілей.

Сучасні люди прекрасно розуміють, що працювати на когось не вигідно. Тому, вони прагнуть до максимальної реалізації себе в якомусь виді бізнесу. Але, не кожна людина може серйозно підходити до покупок, перепродажів, розрахунками бухгалтерської документації.

Деякі повні азарту, веселощів і динаміки розвитку.

Якщо ви вважаєте себе творчою людиною і прагнете до того, щоб бізнес приносив не тільки значний дохід, але ще і позитивні емоції, вам неодмінно потрібно звернути свою увагу на можливість відкриття бізнесу з організації свят.

Даний вид бізнесу має досить значну кількість переваг:

 • Високий рівень затребуваності. Весілля, корпоративи, інші розважальні заходи проводяться повсюдно. Затребуваність в провідних, організаторів свят формується досить значна. Адже найчастіше у людей немає часу, щоб все організувати самостійно, але дуже хочеться, щоб все пройшло ідеально. Саме з цієї причини, ви можете розраховувати на досить значний попит. Такий варіант бізнесу в дійсності може приносити істотний прибуток;
 • Вартість послуг досить висока. Це провокує можливість за проведення одного заходу отримати істотну суму коштів. Якщо ви обзаведетеся якісним портфоліо і численними позитивними відгуками клієнтів, то можете розраховувати на те, що попит на ваші послуги буде істотним, що і стане основою фінансової стабільності;
 • Широкий асортимент можливостей. Насправді при організації таких заходів формується можливість реалізації найсміливіших, оригінальних і цікавих ідей. І чим більш оригінальними будуть ваші ідеї, тим більше затребуваними будуть згодом послуги. тому, перед вами відкривається світ нових можливостей, в якому ви зможете реалізувати весь свій творчий потенціал;
 • Наявність доступних способів реклами послуг. Сьогодні ви можете зовсім не витрачати кошти на рекламну компанію, здійснюючи процес просування своїх послуг за допомогою соціальних сторінок. По суті, ви створюєте сторінку своєї групи по організації свят, і публікуєте на ній численні фотографії з заходів, даєте цікаві та оригінальні описи, надаєте свої координати. Відповідно, стає зрозуміло, що в даний момент ви можете здійснити процес розкрутки послуг без зайвих фінансових вкладень.

Такий вид бізнесу в дійсності розкриває масу переваг. Але тут також потрібно пам’ятати про те, що не кожна людина може досягти поставлених цілей. Якщо для когось створення конкурсів і розважальних заходів – процес швидкий і простий, то для кого-то простіше здійснити розрахунок бухгалтерської документації.

Тому, відразу ж потрібно грамотно і правильно оцінити свої можливості, наявність творчого потенціалу, перспектив розвитку. Можливо, варто спробувати себе в ролі ведучого безкоштовно у родичів або ж знайомих на весіллі, самостійно організувати корпоратив на своєму підприємстві і подивитися на реакцію людей.

Якщо все дійсно залишаться задоволеними, і ви в тому числі, то неодмінно розгляньте такий варіант розвитку.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

В першу чергу потрібно сказати про те, що список послуг залежить саме від вас. Але, чим більше послуг буде в реченні, тим більш значним буде попит. Тим не менш, не слід пропонувати ті послуги, які ви не зможете надати.

 • Провідні на свято. Дуже важливий елемент грамотної організації свята. Провідні повинні бути дуже комунікабельними, привабливими, повинні мати досить значну базу жартів, різних тостів та ін. По суті, саме ці люди здійснюють процес ведення всього заходу;
 • Організація весіль. В даному випадку мова потрібно буде в обов’язковому порядку чітко описати, які саме послуги ви надаєте. Це може бути організація розважальної частини – провідні, музика, різні конкурси. А може бути повноцінна послуга організації всього свята, включаючи допомогу в пошуку закладу, вибору меню та ін. Відповідно, тут потрібно чітко визначитися, які саме послуги ви зможете надавати;
 • Жива музика. Потрібно відразу ж сказати про те, що саме ця послуга на будь-якому заході буде дуже затребуваною і актуальною. Жива музика робить свято справді незабутнім, оригінальним і нестандартним. Якщо ви можете надати цю послугу, обов’язково акцентуйте на ній увагу потенційних клієнтів;
 • Організація корпоративів. Йдеться також про чіткий перелік послуг. Ви можете надавати виключно супровід свята – розважальну частину, а можете взяти на себе весь процес організації торжества з урахуванням замовлення страв, організації місця проведення та ін .;
 • Прикраса на свято. Даний аспект є дуже важливим, так як за допомогою правильного прикраси приміщення формується якась особлива атмосфера справжнього свята. Відповідно, надання даної послуги є вкрай бажаним елементом. До того ж, сьогодні з’явилося досить значну кількість різних елементів, які можуть виступати в якості основи створення дизайну свята.

Перед тим, як почати просування своїх послуг, обов’язково визначитеся з тим, які саме послуги ви зможете надати. Складіть повноцінний список і подивіться, наскільки професійно ви зможете підійти до реалізації поставлених цілей.

Якщо якісь послуги у вас викликають сумнів, то від них найкраще відмовитися. На початковому етапі становлення і популяризації, якісь послуги можна надати як безкоштовний додаток.

Такі бонуси нерідко є основним елементом вибору виконавців, крім усього іншого, вони залишають неймовірно позитивне враження. Обов’язково вимагайте своїх замовників після свята відписатися про те, як пройшов захід, просите публікувати додаткові фото та ін.

Пам’ятайте про те, що кожен клієнт – це елемент вашої рекламної кампанії. Адже саме наявність значної кількості позитивних відгуків – можливість отримати стабільну репутацію, яка в подальшому буде працювати на вас.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Ми пропонуємо ознайомитися з інструкцією, на підставі якої ви зможете в подальшому здійснити процес розвитку свого бізнесу.

Крок 1: Складаємо список послуг

Як ми вже сказали, тут найважливіше – правильно визначити свій потенціал, визначити ті напрямки, в яких ви насправді зможете бути успішним, зможете досягти поставлених цілей. Причому, обов’язково відразу ж визначте, які конкурентні особливості ви зможете надати за тими або ж інших послуг.

Щоб більш детально провести аналіз всіх важливих моментів і нюансів, ми рекомендуємо вам відвідайте сайти потенційних конкурентів, щоб в подальшому ви змогли отримати переваги грамотної оцінки своїх можливостей.

Тільки так ви зможете раціонально оцінити свої послуги, правильно визначити їх вартість, а також навчитися грамотно складати свої рекламні пропозиції.

Крок 2: Складаємо рекламна пропозиція

Якщо ви тільки починаєте, то раціональніше було б здійснити процес популяризації безкоштовними методами за допомогою інтернету.

В даному випадку, ви можете просто здійснити публікацію своїх оголошень на спеціалізованих сайтах. Можете використовувати варіант популяризації за допомогою соціальних груп та ін.

Тобто, використовуйте ті варіанти, які не зажадають від вас фінансових інвестицій.

Крок 3: Ми оформляємо власний сайт

У такій роботі неодмінно буде потрібно представницький сайт або ж сторінка в соціальних мережах.

Адже щоб зацікавити потенційних клієнтів, вам неодмінно потрібно буде надати максимально повноцінну інформацію про послуги, що надаються, а також надати докази того, що ви насправді вмієте організовувати свята.

Такий аспект є дуже важливим. Так як при замовленні послуг практично всі клієнти цікавляться виконаною роботою, просять надати фотографії, в якості своєрідного елемента вивчення особливостей вашого підходу до реалізації поставлених цілей.

Крок 4: Реалізація проектів

Це найважливіший момент. Попередньо ви повинні скласти сценарій, причому в ньому повинні бути передбачені різні розвитку подій. Потрібно сказати про те, що саме провідний на заході є основним елементом формування загального настрою. Тому, всі дії повинні бути збалансовані, а найголовніше, вони повинні відповідати тієї події, що відбувається.

В принципі, організація такого бізнесу не є складною. Та й вкладень зажадає мінімальних. Але, якщо ви не володієте потрібними вміннями, навичками, знаннями, не можете контролювати публіку, зацікавити, заінтригувати і порадувати, то вам краще всього відмовитися від такої ідеї заздалегідь.

Як заробити на весіллях, корпоративах та інших святах

Як ще можна заробити на весіллях, корпоративах, святах

 • Фотограф.Природно, будь-які подібні заходи поєднуються з формуванням значної кількості різних фотографій. Відповідно, якщо ви маєте високоякісну апаратуру і захоплюєтеся фотографією, то ви можете отримати перспективи додаткового заробітку. При цьому, можна надавати повноцінні і комплексні послуги, які можуть включати в себе також створення красивих фотоальбомів, листівок, оформлення фотографій в електронному варіанті з додатковою обробкою та ін .;
 • Візажист, перукар. Якщо мова йде про весілля або ж будь-якому іншому святі, то дуже актуальними будуть такі послуги. ви можете скласти оголошення і вказати, що ви надаєте професійні послуги в даному напрямку (якщо у вас є необхідне освіту і ви надаєте якісні послуги) з виїздом на потрібне місце. Такі послуги особливо актуальні саме на весільних заходах, при цьому весільний макіяж і зачіска мають підвищені параметри ціни. Додатково ви можете запропонувати до придбання вишукані прикраси для волосся ручної роботи. Таке поєднання є ідеальним, і формує прибутковий бізнес. Можна купувати такі прикраси попередньо, безпосередньо до торжества або ж виготовляти їх своїми руками;
 • Декорування. Актуальними є послуги і досвідчених декораторів, які можуть надати велику кількість різних рішень з урахуванням особливостей свята. Певні декорації ви можете просто закуповувати перед святом, певні елементи декору можна виготовляти своїми руками, що стане основою отримання ще більш значного прибутку;
 • Організація виїзних банкетів. Сьогодні такі послуги мають дуже високі параметри актуальності. Якщо ви прагнете до того, щоб максимально розширити коло потенційних клієнтів, особливо якщо ви займаєтеся розважальними організаціями заходів, рекомендуємо звернути свою увагу на можливість розвитку бізнесу за виїзними бенкетів. Такі банкети в дійсності будуть відмінним варіантом реалізації бажань потенційних клієнтів. Але, інвестиції в такий бізнес будуть потрібні досить суттєві.

Як заробити на весіллях, корпоративах та інших святах

Звичайно ж, починати таку справу з нуля завжди непросто. І нерідко творчі люди намагаються підібрати собі компаньйонів, щоб отримати перспективний бізнес з багатофункціональними можливостями. Такий варіант є дуже правильним. Якщо ви є комунікабельною людиною, вмієте веселити і завжди у вас знайдеться «червоне» слівце під будь-яку ситуацію – ви відмінний ведучий. Але не факт, що ви зможете самостійно написати ідеальний сценарій під будь-який захід. Відповідно, в деяких випадках пошуки партнера – основний елемент правильного формування бізнесу.

Крім усього іншого зверніть увагу на те, що такий бізнес можна в подальшому розвивати. Ви можете піти на курси співу, здійснити навчання в області декорування, зробити процес розрахунку бізнес плану по реалізації проекту по виїзним заходам.

У будь-якому випадку, якщо ви відчуваєте в собі сили і вважаєте, що зможете зробити свято цікавим, веселим, оригінальним і цікавим, то починайте діяти.

Як заробити на весіллях, корпоративах та інших святах

Рекламу краще зробити в інтернеті. Та й взагалі краще всього перший раз надавати свої послуги безкоштовно, найкраще родичам або ж знайомим, щоб отримати перші докази свого професіоналізму і вже наступним клієнтам надати певний портфоліо.

Враховуйте також те, що конкуренція в цій галузі досить значна, тому найкраще відразу ж постаратися максимально привернути увагу до своїх послуг зниженими цінами. Після збору істотного портфоліо, ви можете назвати більш високу ціну на свої послуги.

Весільний бізнес: як заробити на весіллях. Як почати весільний бізнес з нуля:

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

У Росії щороку реєструється велика кількість шлюбів. Не варто розповідати про те, яка суєта супроводжує весілля. Майбутньому подружжю хочеться обійтися без зайвого клопоту і зробити все так, щоб захід вдався на славу.

Сьогодні існує дуже багато весільних агентств, які беруть на себе всю організацію свята і пропонують взяти напрокат весільні прикраси, наряди та іншу атрибутику. Вдаючись до їхніх послуг, багато пар звільняють себе від проблем, надаючи кермо влади в руки професіоналів. Про те, як почати весільний бізнес з нуля, піде мова в цій статті.

Перші кроки

Щоб організувати невеликий бізнес з проведення весіль, необхідні певні грошові вкладення. Їх розмір залежить від того, які послуги ви плануєте надавати.

Якщо прикласти максимум зусиль, то проект може принести відчутний прибуток, навіть незважаючи на те, що цей сегмент ринку має високий рівень конкурентності. Традиційно салон для молодят надає послуги з організації, супроводу та проведення весільних урочистостей.

Але для того щоб справа була ефективним вже на першому етапі, слід все ретельно спланувати.

Проект і бізнес-план

Починати весільний бізнес, як і будь-який інший вид діяльності, слід з складання грамотного проекту і бізнес-плану.

Якщо у вас є достатній досвід в даній сфері, можна придумати план самостійно, якщо немає – то існують проектні бюро, які пропонують готові схеми з економічного розвитку виробництва у весільній галузі.

Фахівці оцінюють успішність даного виду бізнесу як високу, адже кількість клієнтів весільного салону збільшується з року в рік, з огляду на поправку на сезонність.

Організаційно-правова форма

Наступним етапом на шляху до створення власної справи стане вибір організаційно-правової форми. Ви можете зареєструватися як ІП (індивідуальний підприємець) або відкрити ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю).

Починаючи весільний бізнес, краще вибрати перший варіант. З ним ви зможете пристойно економити на податках і спростити ведення обліку.

Крім того, клієнти весільного салону в своїй більшості – це фізичні особи, тому ускладнювати собі життя юридичними відносинами немає сенсу.

спрямованість бізнесу

Послуги весільного агентства досить великі. Перш ніж відкривати власну справу, подумайте про те, що ви хочете запропонувати клієнту. Наприклад, ви припускаєте створити салон для надання послуг приватним особам з проведення весіль і супроводу заходу всім необхідним. Або ви хочете відкрити ательє по прокаті нарядів для нареченої і нареченого.

Якщо ви зупинилися на останньому варіанті, то необхідно зосередитися на обраному вузькому напрямку. У даній галузі потрібно проаналізувати ринок послуг вашого міста, давши йому об’єктивну і повну характеристику. Зверніть увагу і оціните всі плюси і мінуси конкурентів. Скопіюйте все краще, що є у них і надалі врахуйте недоліки їх роботи.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Прикраси та аксесуари напрокат

Весільні прикраси – ще один напрямок розглянутого бізнесу.

Багато людей, граючи весілля, вважають, що на красі не варто економити, все зробити потрібно так, щоб гостям надовго запам’яталося їх торжество.

Але в той же час слід розуміти, що всі наряди і аксесуари, закуплені перед весіллям за пристойними цінами, швидше за все, згодом будуть просто лежати десь в шафі.

Добре, якщо їх вдасться продати і повернути частину витрачених грошей. Тому є ще один напрямок бізнесу – здача весільних прикрас в прокат.

Це можуть бути сукні, туфлі, різна біжутерія і додаткові аксесуари (шубка, фата і головні убори, рукавички, мереживний парасольку і т. Д.).

Крім цього, клієнту можна запропонувати оформлення залів: прикраса приміщення власними квітами, кульками, накидками на стільці та ін.

Клієнтам це дозволить істотно скоротити витрати на організацію торжества, а вам – отримати прибуток. Причому бізнес по прокату весільних прикрас та аксесуарів не вимагає великих фінансових витрат, а вкладені кошти окупляться практично за першу оренду. Правда, тут важливо знайти хороших постачальників з цінами, які вас влаштують.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

декор

Весільний декор як бізнес – це особливий напрямок, яке вимагає професійного підходу. Грамотне поєднання кольорів, тканин, різні способи драпірування і тонкощі флористичного мистецтва – це те, що перетворює звичайне свято в незабутню феєрію любові і щастя. Декор покликаний створити атмосферу урочистості, яка відіб’ється в меблів, інтер’єрі залу.

Для цього вам знадобляться досвідчені дизайнери та флористи, здатні підібрати гармонійні композиції для нареченої, її подружок, оформити букет і нарядно прикрасити весільний кортеж. Клієнту можуть бути запропоновані додаткові послуги. Наприклад, квітковий дощ або декорування страв і столів живими квітами.

вибір приміщення

Визначившись з спрямованістю весільного бізнесу, переходите до наступного питання. Вам належить знайти і організувати приміщення для компанії. Оптимальним варіантом є довгострокова оренда в людному і прохідному районі міста.

Відкриваючи салон з повним спектром послуг (продаж нарядів, організація банкету, оренда машини, послуги фото- і відеозйомки, робота тамади, допомога стилістів і флористів), вибирайте приміщення площею близько 100 кв. м. Це дозволить розташувати всі сервіси з зручністю для клієнта. Крім того, це додасть вашій компанії вагу в очах покупців і створить додаткову репутацію.

Перед тим як відкривати компанію, слід провести ремонт і обробку приміщення, розділити його на необхідні зони. Правильно підібраний весільний стиль дозволить висловити напрямок діяльності вашої фірми. Крім цього, в залі можна влаштувати продаж різних пам’ятних аксесуарів, які дуже часто використовуються на весіллях і зберігаються у молодят на довгі роки.

Наприклад, святкові келихи для молодих, фігурки молодят, сімейне вогнище, який прийнято запалювати на таких заходах. Проявіть фантазію, обійдіть кілька салонів конкурентів, вивчіть сайти в інтернеті і створіть власний неповторний весільний стиль.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

структура послуг

Створюючи весільний бізнес, потрібно ретельно продумати його структуру. Ось приблизний список основних і другорядних послуг:

 • продаж і прокат одягу для наречених;
 • продаж і прокат весільний прикрас;
 • підбір, оформлення приміщень для банкетів;
 • послуги тамади, написання сценаріїв для проведення весілля;
 • оренда машин;
 • весільні фото- і відеозйомка.

Всі види перерахованих вище послуг можна надавати силами власної компанії або стати посередником.

Перший варіант потребує прийняття на роботу співробітників, що означає додаткові витрати на заробітну плату. Цю статтю слід врахувати, розробляючи бізнес-план.

Відеозйомка та фотосесії можуть проводитися людиною, яка не працює у вас, а лише пропонує свою допомогу у Вашу компанію.

За рекомендацію ви можете брати невеликий відсоток з кожної досконалої операції. Крім того, варто знайти надійних постачальників і виконавців, які не підведуть вас у відповідальний момент. Обговоріть з ними всю нюанси співпраці і при необхідності укладіть письмові угоди.

персонал

Як згадувалося вище, буде потрібно кілька найманих працівників для того, щоб ваш весільний бізнес був ефективним і приносив великий прибуток. Штат буде залежати від того, який напрямок діяльності ви обрали.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

Це можуть бути:

 • продавці-консультанти в відділі одягу для наречених;
 • перукар-візажист з виїздом на будинок;
 • весільний фотограф і відеооператор;
 • водії для орендованих машин;
 • тамада;
 • флорист, стиліст і ін.

На закінчення

Вирішивши відкрити весільний салон, зробіть так, щоб ця подія збіглася з початком сезону. Весілля в нашій країні прийнято гуляти з весни до пізньої осені. Самий пік припадає на літні місяці. Подбайте про те, щоб всі необхідні приготування були завершені в строк. Плануючи відкриття, не забудьте про рекламу.

Її можна розмістити в ЗМІ, по місцевому телебаченню, в газетах та Інтернеті. Цим можна зайнятися взимку. Тим самим, до початку сезону ви зможете привернути увагу потенційних покупців. При відкритті магазину організуйте невелику акцію, запропонуйте клієнтам додаткові знижки при замовленні максимальної кількості послуг.

Практика підприємців, які працюють протягом довго часу в даній сфері діяльності, показує, що окупність весільного бізнесу при великих капіталовкладень займає в середньому від 2-х до 5-ти років.

На що живуть організатори весіль

The Village продовжує з’ясовувати, на що живуть і як витрачають гроші представники різних професій. У новому випуску – весільний організатор. Для Росії ця професія до недавнього часу асоціювалася тільки з Дженніфер Лопес з «Весільного переполоху».

Але за кілька останніх років на ринку встигло з’явитися стільки організаторів, що зараз ціни на їхні послуги відрізняються в рази, новачки можуть знайти десятки навчальних курсів, а професіоналам видають корпоративні нагороди. Найчастіше весільними організаторами стають після проведення власного торжества.

Ми дізналися у дівчини з чотирирічним досвідом роботи, яка допомогла відзначити більше 50 весіль, скільки вона заробляє і на що витрачає гроші.

Як заробіті на весіллях, корпоративах та других святах

5 000 рублів

комунальні послуги

3 000 рублів

громадський транспорт

8 000 рублів

резерв на подорожі

5 000 рублів

незаплановані витрати

До того як організовувати весілля, я встигла попрацювати юристом. Зовсім недовго – вісім місяців. Але цього цілком вистачило, щоб зрозуміти: професія не моя. Звичайно, не зарікаюся, але пов’язувати життя з юриспруденцією поки не хотілося б.

Проте я цілих дев’ять років навчалася на юриста: в 15 вступила до коледжу в Ростові-на-Дону, в 18 – в вуз мрії вже в Москві. Вчитися було дуже цікаво. Плюс у нас було досить багато внутрішніх заходів.

Найголовніше, що залишилося зі мною, – знання і корисні знайомства, їх не буває багато. Тому я не шкодую про роки, витрачених на навчання.

Крім того, в той період я встигла трохи попрацювати промоутером і організатором соціальних проектів.

Моя історія входу в весільний бізнес досить банальна: я вирішила зайнятися їм після власного весілля. Так в нього приходить більшість дівчаток. Після весільної вечірки я була окрилена похвалою гостей (зараз, звичайно, думаю, що вони говорили це більше з ввічливості), до того ж давно мріяла відкрити свою маленьку справу. Чоловік ідею схвалив. Так все і почалося чотири роки тому.

Насамперед я стала шукати інформацію про те, де можна відучитися на весільного організатора. Зараз вибір курсів досить великий, але кілька років тому можна було вибрати тільки з трьох-п’яти адекватних варіантів. І так, до сих пір існують тільки курси весільних організаторів і координаторів. Вищої або середньої професійної освіти в цій сфері немає.

Першими курсами я залишилася дуже задоволена, але незабаром навчання стали пропонувати топові російські агентства – там я придбала необхідні знання. А зараз сама проводжу індивідуальне навчання дівчаток, які хочуть швидко влитися в професію.

Першими моїми клієнтами стали колишні однокурсники. Оскільки вливати гроші в рекламу тоді не дуже хотілося (що зараз я вважаю помилкою), я почала активно вести акаунти в соціальних мережах. Написала листа кожному своєму другові у «ВКонтакте» про те, що тепер організовую весілля, те ж саме зробив і чоловік.

У перший же місяць після навчання до мене звернулася знайома з вузу, і ми почали підготовку до її весіллі: їздили вибирати ресторан, зустрічалися з декораторами … Така ейфорія у мене була, приємно згадати! До сих пір до мене приходить дуже багато знайомих або пар за порадою друзів. Те, що сарафанне радіо працює так добре, радує, але зараз треба підключати рекламу, щоб вийти на новий рівень.

Весільний організатор повинен зрозуміти, яке весілля хоче пара, створити концепцію і здійснити її.

Потрібно грамотно розподілити бюджет, підібрати майданчик, знайти всіх підрядників (фотографа, відеограф, флориста, ведучого, стиліста, кондитера, артистів, техніків, хореографа, координаторів і так далі).

Потрібно також допомогти з пошуком весільного плаття і костюма, замовити транспорт і при необхідності розмістити гостей в готелі. Іноді просять допомогти з організацією парубочого і дівич-вечора.

Всіма технічними моментами займається мій чоловік. Він і творець сайту, і його продвиженец. Його руками створено різні зручні штуки для роботи з парами. При цьому він ще працює на постійній роботі, забезпечуючи наш тил. Все-таки ніколи не знаєш напевно, скільки прийде пар і скільки ти заробиш.

Робота розподіляється за трьома напрямками: з парою, командою, гостями. З парою ми взаємодіємо найбільше. Моє завдання – зробити підготовку максимально приємною, звести стрес до мінімуму, зберегти час і гроші хлопців.

У мене велика база підрядників – у багатьох є своя спеціалізація і характер. Вся команда повинна працювати злагоджено і бути гармонійною. В теорії можна придумати багато класних речей, але на практиці їх здійснення може бути або проблемним, або витратним, або все разом.

Моє завдання – попередити про нюанси і вберегти від проблем.

Зазвичай мої пари займаються тільки вибором формату і знайомством зі своєю майбутньою командою. Але буває і так, що наречена, наприклад, хоче сама спекти торт або частково зайнятися декором.

Я не відмовляю, але завжди розповідаю про те, де можуть виникнути труднощі. Все-таки на торт треба витратити майже день напередодні весілля.

Чи зможе наречена відпочити? Чи встигне зробити інші справи? А якщо торт не вийде? Тут я можу підстрахувати перевіреними кондитерами, які виконають термінове замовлення.

Робота з командою не обмежується її вибором: з провідним потрібно продумати програму, з флористами і декораторами – зробити ескізи і затвердити кошторис, з кондитером – призначити дегустацію, вибрати начинку і зовнішній вигляд торта.

До того ж процес підготовки до весілля передбачає безліч змін. Якщо, наприклад, додається п’ять гостей, то, ймовірно, потрібно міняти розсадження. Це спричиняє зміни в розстановці столів, про що має бути попереджено ресторан, флориста, ведучого, координаторів.

Ще зміниться меню і, можливо, план по розселенню і транспорту. Загалом, не засумуєш.

До дня весілля гостями займаюся я. Це може бути бронювання готелю, організація зустрічі в аеропорту, допомога з питань дрес-коду, подарунків для пари. У сам день весілля турбота про них лягає на координатора.

Він допомагає парі у всьому, контролює всю роботу, займається гостями, вирішує форс-мажорні ситуації.

До речі, на тих весіллях, де я працюю організатором, найчастіше в день весілля залишаюся і розпорядником, тобто старшим координатором.

Робочий рік весільного організатора ділиться на сезон і несезон. Сезон триває приблизно з квітня по жовтень, коли весіль багато. Несезон – період з листопада по березень, коли весіль майже немає. Втім, у кожного організатора все по-різному. Хтось і взимку може працювати ударно, але зазвичай це представники економсегмент, таких весіль найбільше.

У холодні місяці ми зазвичай знайомимося з майбутніми клієнтами, підписуємо договори, готуємо концепції, шукаємо майданчики і підрядників, в теплі – проводимо весілля.

Але це не означає, що підготовка або підписання договорів припиняється. Так, це досить важкий час, але воно приносить задоволення і годує протягом всього року. Все-таки основний заробіток у нас йде в сезон.

В несезон ми беремо передоплату, але тільки на неї прожити неможливо.

Поки я працювала одна, могла брати 10-16 проектів в рік, але в цьому році почала співпрацювати з партнером. Що вийде з ним і з урахуванням запуску реклами – сказати складно. На мою думку, один організатор може вести два-три великих проекти в місяць, інакше починається каша в голові, накладки, невдоволення пар. Якщо є помічниці, то можна брати більше.

У мене немає стандартного розкладу дня. Тут може бути кілька варіантів. В день весілля я з четвертої години ранку на ногах. Спочатку збираюся сама, потім їду на майданчик або до пари в готель.

Ми знімаємо ранок нареченого і нареченої, потім фотосет в весільних образах. Після зазвичай проходить виїзна реєстрація або церемонія в загсі, а потім банкет. Закінчується моя робота близько опівночі, коли всі гості розійшлися.

Я допомагаю парі зібратися і виїхати в готель і після їду сама.

Якщо це день без заходу, то вранці-вдень я веду підготовку до весіль: пишу варіанти розподілу бюджету, складаю концепції, відправляю варіанти підрядників парі, спілкуюся з командою, їжджу вибирати плаття і костюми, забираю якісь замовлення до весілля. На вечір зазвичай призначені зустрічі з потенційними клієнтами або знайомство пар з підрядниками.

Цим мені робота і подобається – різноманітністю. Так, організатор – по суті, адміністратор весілля, що передбачає багато контролю і папірців, відповідно. Але в той же час тут багато нових знайомств і дуже багато краси. А ще я можу змістити свій графік і зробити собі вихідний в понеділок, наприклад.

З чим складно впоратися, так це зі стресом. Я дуже переймаюся людьми і процесом, тому проблеми можу переживати дуже глибоко. Нехай вони дрібні, але ж все повинно бути ідеально! Це не зовсім правильний підхід, так можна швидко посадити здоров’я. Так що мені є над чим працювати.

Чотири роки тому, коли я тільки починала, я брала 20 тисяч рублів за організацію весілля. Це дуже мало, враховуючи, що треба закласти витрати на кафе, транспорт, витратні матеріали. Але для напрацювання портфоліо це був відмінний варіант.

Знаю, що зараз початківці організатори беруть від 30 тисяч рублів. Послуги організаторів з досвідом від трьох років стоять близько 50-70 тисяч рублів.

Але частіше це 10% від загального бюджету, якщо весілля проходить в Росії, і 15%, якщо торжество заплановано за кордоном.

Зараз я беру 60 тисяч рублів за організацію весілля, бюджет якої не перевищує 1,2 мільйона рублів. Якщо бюджет більше, то моє винагороду становить 10% від кошторису.

Чому такий поділ? З бюджетом до 1,2 мільйона рублів я маю приблизне уявлення про те, що може входити в мої обов’язки, і оцінюю цю роботу в 60 тисяч.

Але чим більший бюджет, тим більше роботи і більше відповідальності. І тут вже не вийде встановити фіксовану суму за кожен мільйон.

Щоб дізнатися мій середньомісячний дохід, 60 тисяч рублів потрібно помножити на 10-16 проектів і поділити на 12 місяців.

На камерні весілля поширюються особливі умови, їх ціни визначаються індивідуально. Бувають торжества для двох тільки з виїзною реєстрацією і фуршетом в тому ж місці. А інша камерна весілля передбачає багато роз’їздів.

На мій гонорару додаються комісії від підрядників в розмірі 5-10% від їх гонорару. Тут суми завжди різні.

Буває, пара призведе свого фотографа або кондитера, а буває, що моя комісія йде на якісь потрібні витрати, про які пара навіть не знає. Найчастіше це декор – мені теж вигідно мати гарне портфоліо.

Буває і таке, що комісією я закриваю свої косяки. Все-таки організатори не машини, а я хочу, щоб для пари все було ідеально.

Так, багато хто називає це відкатами. Я довго не брала ці гроші. Але потім зрозуміла, що комісіями обмінюються все. Це щось на зразок подяки. Я і сама віддаю 10% того підряднику, який мене порекомендував.

Ми з чоловіком живемо в своїй квартирі, тому доводиться оплачувати тільки рахунки за комунальні послуги – 4 тисячі рублів влітку і 9 тисяч взимку.

У мене є машина, але користуюся їй рідко, що взагалі нетипово для організатора. Для мене громадський транспорт набагато надійніше в плані часу.

До тряски не люблю спізнюватися! На бензин йде 5 тисяч рублів на місяць, на громадський транспорт – близько 3 тисяч рублів.

У супермаркетах ми залишаємо близько 15-20 тисяч рублів на місяць. В ресторанах ми зараз їмо нечасто, настав якесь пересичення. Зазвичай залишаємо 2 тисячі рублів на двох. Якщо я заходжу в кафе по роботі, то можу витратити 300-500 рублів – і так п’ять-сім разів на тиждень.

Особливо дорогий одяг я не купую: зазвичай це плаття до 5 тисяч рублів, джинси до 4 тисяч, сорочки до 5 тисяч. Але ось на взуття та аксесуари я витрачаю: за сумку можу віддати і 20 тисяч рублів.

На книги витрачаю близько 2 тисяч рублів на місяць: це підписка на Bookmate і іноді покупка паперових версій. Два-три рази на місяць ми ходимо в кіно, театр, на виставки або концерти. Зазвичай вкладаємося в 5-10 тисяч рублів. Ці пункти важливі для мене, так як вони дозволяють не застоюватися в плані емоцій.

Зараз активно займаюся здоров’ям, тому близько 6-8 тисяч рублів на місяць йде на аналізи, процедури, ліки, масаж. В чому собі не можу відмовити, так це в хорошій косметиці по догляду. На крем для обличчя можу витратити і 5 тисяч рублів. Люблю всякі масочки, рахунок яким вже давно втрачений. На манікюр йде 3 тисячі рублів на місяць.

Кредитів у нас немає, гроші вдається збирати. Ще ми поступово робимо ремонт, тому часто докуповує щось в будинок. На це йде близько 5 тисяч рублів на місяць.

У позаминулому році ми місяць подорожували по Європі, витративши в цілому близько 300 тисяч рублів. Зовсім недавно була поїздка на острів Хайнань – вона обійшлася всього в 50 тисяч рублів за тиждень. Переваг по країнам у нас немає – просто любимо відкривати для себе нові місця.

Заробіток на весіллях, корпоративах та інших святах

Трохи відійдемо від заробітку в інтернеті і перемістимося в реальний світ, де ще залишилося місце для заробітку грошей . Сьогодні хочу розповісти про дуже приємному виді бізнесу. Погодьтеся, адже приємно доставляти людям радість і за це ще гроші отримувати? Буду як завжди говорити не від Болд, а з особистого досвіду.

У шкільні роки ми з другом почали займатися організацією і проведенням шкільних дискотек. Коли вступили до університету, перейшли на клубні вечірки (про них розповім в одній з наступних статей). А там пішло-поїхало і довело до корпоративів.

Ми були простими ді-джеями або звукооператорами, або включальщікамі музики, кому як зручно. Справа одне з найпростіших і в той же час веселих.

Ми виїжджали на замовлення з ведучою (тамадою) і озвучували всю шоу-програму і танцювальну програму. В середньому 6 годин роботи. А замовлення в середньому коштував 5000-6000 рублів на звукооператора.

Іноді більше, а іноді трохи менше (частіше більше). Завдання просте – включати зі звичайного програвача на ноутбуці музику. І все!

Що для цього потрібно

Обладнання у нас було не багато, але достатньо для подібних заходів. 2 колонки потужністю в 300 ват, активний пульт (з вбудованим підсилювачем), 2 радіо-мікрофони, ноутбук.

Все було куплено в кредит, крім ноутбука (вже він є практично у всіх). Коштує це теж відносно не дорого. Пульт з підсилювачем 15 000 рублів, колонки по 10 000 рублів кожна і мікрофони по 3500 кожен.

Разом 42 000 рублей.

Період окупності

Досить провести нескладні розрахунки, щоб зрозуміти, що окупиться все дуже швидко, як воно у нас і вийшло. Це 7 замовлень по 6000 рублів. Але якщо врахувати, що колонки ми окупили майже повністю ще на шкільних дискотеках, то нам було простіше.

Замовлень відразу багато не буде, але через півроку у нас вже був стабільно 1 замовлення в тиждень (п’ятниця або субота). Окупили ми все з відсотками приблизно за рік, тому що

не всі гроші віддавалися за кредит, їсти то на щось треба! А потім вже це обладнання працювало на нас.

продовження

Крім весіль і корпоративів були ще й міські свята, відкриття різних торгових комплексів, ювілеї, дитячі свята і т.д .. Загалом роботи було полі не підняте. А якщо згадати новорічні свята, то корпоративів у нас було тьма, кожен день протягом 2 тижнів.

А гроші то там вже інші, дорожчі буде! Я незабаром відійшов від справ, тому що пішов з головою в інтернет, а один продовжує донині. Більш того, він придбав ще один комплект того, що було перераховано вище, тільки набагато дорожче і зараз з одним працює він, а на іншому напарник.

Звичайно у цього бізнесу теж є сезонність, але перерви між сезонами не великі.

У нас в планах було зробити повноцінне агентство свят, але виявилося зайвим, тому що і так не погано йшли справи, та й часу не зовсім вистачало, вчилися в університеті в той час.

висновок

Ну і наостанок хочеться сказати, що з усього можна отримати вигоду і заробити, головне захотіти і відірвати ж … пу від дивана.

Кого зацікавив цей бізнес – дерзайте! Якщо питання виникнуть, пишіть в коментарях. Кого сильно зацікавить, підкажу де обладнання купити.

В одній з наступних статей розповім про організацію вечірок і концертів в клубах, тому занесіть сайт в закладки і чекайте якнайшвидшого поновлення.

Усім дякую за увагу. Чекаю коментарів!

Який може бути бізнес на весіллях? Тільки прибутковий! 3 весільних бізнес-ідеї

Але, як в будь-який інший сфері життєдіяльності, на весіллях можна заробляти гроші. Різними чесними способами.

Спосіб перший. Незвичайний. І молодята можуть заробити

Так, навіть молодята можуть заробити гроші. Як? Це вже окреме питання, однак, все частіше на просторах новинних видань миготять новини про підприємливих парочки, які прідумиваюткакое-тошо (з костюмами, гостяміі т. П.), Замість класичного весільного дії – будинок-викуп-загс-пам’ятник-ресторан-номер в готелі.

Це шоу потрапляє в усі місцеві ЗМІ (якщо звичайно парочка повідомить їх про це), а молодята отримують спонсора (якщо розторопно знайдуть його), рекламуючи якого, вони окупають свою весілля.

Скажіть, що ідея провальна? Можливо. Однак, молодята нічим не ризикують, навіть якщо не знайдуть спонсора під свій захід. Вони в будь-якому випадку розпишуться, і будуть жити довго і щасливо.

Спосіб другий. класичний

Організація весільного агентства. Тут нічого нового і ви йдете по второваною стежкою. Берете собі в штат – сценариста, тамаду-аніматора, фотографа, оператора, хореографа, водія, піротехніка, ді-джея, дизайнера, менеджера і, найголовніше, бухгалтера.

І намагаєтеся організувати чергове весілля за схемою – будинок-викуп-загс-пам’ятник-ресторан-номер в готелі для молодят. В рамках того бюджету, який закладають молодята.

Погортайте старі книги для педагогів, де описані різні ігри на свіжому повітрі для дітей старшого дошкільного віку.

Впевнені, що молодята будуть дуже щасливі, якщо в перерві між РАГСом і рестораном, ви запропонуєте їм рухливі ігри на свіжому повітрі – наприклад, малювання зізнань у любові на асфальті кольоровою крейдою. Піротехніку залиште на вечір, коли буде темно, а гості вже розігріті спиртним.

Навіть при наявності конкуренції, ви завжди можете зайняти свою нішу – цінову або з надання спектра послуг.

Спосіб третій. Цікавий додатковий заробіток на весіллі

Отже, найцікавіше. У найближчу п’ятницю і вихідні дні прогуляйтеся в міських визначних пам’ятках – де зазвичай молодята несуть квіти до різних родів пам’ятників.

Це може бути скульптура війнам-визволителям в парку або на який-небудь площі. Також це може бути набережна. І ще багато різних місць. Ви в своєму місті орієнтуєтеся краще, ніж редакція ХОБІЗ.

RU, тому не нам вам підказувати.

Коли будете прогулюватися в таких місцях, не забудьте підрахувати, скільки молодих наречених пар приїжджає на годину. Як правило, в середині дня, таких пар буває там не менш десяти. Одні їдуть, інші під’їжджають і так, поки сонце високо, а в ресторан до вісімнадцяти-нуль-нуль. Акуратніше, при прогулянці наступите на намальовані крейдою визнання в любові. Адже молоді так старалися.

Цікавить, як на цьому «конвеєрі любові» можна заробити? ХОБІЗ.RU ділиться з вами цією ідеєю бізнесу. Що найголовніше в цьому заході? Ні, не уклін і піднесення квітів до пам’ятника і не фото-відеозйомка молодих в околицях пам’ятника (в ялинках, наприклад).

Найголовніше тут – вічне щастя молодих. Щастя, за яке не соромно віддати і тисячу рублів. Причому, цю тисячу готові віддати і молоді та їх, поки майже тверезі гості.

Тільки ось кому? Жебракам? Бабусям? Дітям? Вам і тільки вам! І не просто так, а за вашу послугу з продажу щастя.

Практика показує, що «щастя» продається краще за все, якщо воно оточене легендою або красивими гаслами. Отже, зробіть красиве гасло і починайте продавати щастя в місцях скупчення молодят.

Запитайте нас – як? ХОБІЗ.RU відповість – з посмішкою. Наприклад, візьміть кілька білих тарілок. Кілька флаконів з швидковисихаючої акриловою фарбою, різних кольорів. Зробіть барвистий і помітний плакат, в дусі «Справжнє щастя для молодят».

І невелику легенду, що тарілка є символом міцної сім’ї, хранителем домашнього вогнища і незабутнім і неповторним подарунком для молодої сім’ї, особливо якщо тарілка розписана руками самих молодят. Легенда повинна бути легкою і такою, що запам’ятовується – щоб ви її могли швидко розповісти всім, хто цікавиться. І … ще не здогадалися, на чому ви заробите? Тоді ми продовжуємо.

Ви будете пропонувати молодим розписати самостійно (або вашими силами) білу тарілку. Тут ви тільки обмежені кількістю квітів, розмірами тарілки, фантазією молодят і часом висихання фарби. Молода сім’я з задоволенням віддасть вам тисячу (або навіть п’ять, а то й вони, то точно щасливі і, вже не тверезі, гості) рублів за право розписати білу тарілку.

Або заплатить вам (якщо ви вмієте малювати … якщо немає, найміть людини) за те, що ви, наприклад, красиве побажання-чотиривірш на цій тарілці, поставите дату і місце торжества.

Впевнені, що послуга буде користуватися попитом, а молодята будуть довго зберігати щасливу тарілку. Скажіть банально? Добре, замість тарілки візьміть будь-який інший предмет. Адже тут головне – легенда і красиве гасло. А що, ви будете продавати їм – залежить лише від вас. Головне, щоб молоді та їхні гості були щасливі.

Всю моральну сторону, а також юридичне оформлення залишаємо на вашій совісті. Завдання ХОБІЗ.RU – донести до вас доступну ідею бізнесу. А хто її втілить, ви або ваші конкуренти залежить лише від вашої моторності.