Як заробляти на 3d-моделюванні і скільки можна заробити

0
324

3D моделювання, як невинне захоплення, цілком може перетворитися якщо не на основне джерело доходу, то хоча б приносити невелику кількість грошей щомісяця. Сьогодні поговоримо про те, що потрібно знати, перш ніж віддаватися 3d справі, а також як і де можна почати свій шлях визуализатора.

Як заробляти більше

Перш за все потрібно знати, що робота 3-d моделлера зобов’язує багато вчитися. 3D max настільки об’ємна по функціоналу програма, що навіть користувачі з великим досвідом часто шерстять інтернет в пошуках відповідей на свої питання. І це при тому, що більшість дійсно корисних туторіали за програмою розміщується на YouTube зарубіжними користувачами, на іншій мові.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Щорічно до програми виходить величезна кількість скриптів, з’являються цікаві методи текстурування, оновлюються і обростають цікавим функціями системи рендеринга. Всі нові «фішки» вимагають ознайомлення, так як допомагають працювати швидше і якісніше, залишаючись конкурентним.

Початківцю моделлера доведеться не тільки проходити курси і самонавчатися 3D max, корисно буде ознайомитися і з близькими до нього програмами. Бажано, щоб ZBrush, Maya, Blender, а також Photoshop, AutoCad та ArchiCad були для вас не просто страшними словами. Звичайно, незнання ніяк не карається, але власна універсальність дає безліч можливостей.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Окреме слово хочеться сказати про портфоліо, адже це обличчя будь-якого моделлера. Ви не повинні губитися кожен раз, коли потенційний замовник хоче подивитися «що-небудь з ваших робіт».

У вас завжди має бути, що показати. Ніхто не забороняє використовувати в портфоліо красиві рендери, отримані після проходження навчальних курсів або просто відеоуроків.

Головне, що б ви могли повторити все те ж саме для замовника.

Лайфхак для початківців: створити гарне портфоліо і поліпшити якість рендерів допоможе робота по референс.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

де заробляти

Припустимо, що базові або навіть середні навички у вас вже є, портфоліо укомплектовано і ви готові перетворити «просто хобі» в спосіб заробітку. Які є варіанти новачкові заробити гроші?

Робота в офісі

Найпростіший і очевидний спосіб: пропонуємо себе в якості визуализатора в офіс. Це може бути будівельна фірма, студія дизайну або фірма, що займається друком на 3D принтері. У архітектора або дизайнера інтер’єру за профілем навчання шанс знайти роботу вище. Плюси такої роботи: не треба шукати замовників, «біла» зарплата, не потрібно витрачається на техніку з програмою – сів і працюй.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Мінуси, думаю, очевидні. До того ж тим, хто живе не в таких великих містах, як Москва чи Пітер, може просто не знайтися прийнятного місця, навіть якщо ви готові спробувати попрацювати безкоштовно, за досвід.

Резюме на сайтах

Ні, цей пункт не про те ж, що і минулий. В даному випадку ми також розміщуємо своє резюме на сайтах, але пропонуємо працювати на студію виключно віддалено. Можна також шукати вільні вакансії самому і пропонувати свої послуги. Шанс отримання постійної роботи фрілансом не великий, але невеликі замовлення можуть іноді перепадатимуть.

База послуг фріланс

Якщо робота в офісі не для вас, шукаємо роботу віддалено, де сам собі начальник, сам собі пан.

І кажучи про віддалену роботу, не можна не згадати біржі фрілансу – сайти, де пропозиції від замовників з’являються щодня. Таких досить багато.

Більше платять на зарубіжних платформах, але там, само собою, потрібне знання мови. Крім того, із зарубіжними замовниками буває складно синхронізуватися – заважає різниця в годинних поясах.

Вакансій, пов’язаних з 3d-дизайном, багато: від предметної візуалізації до розробки персонажів або архітектури житлових комплексів – тут на руку зіграє універсальність, про яку ми говорили на початку.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Новоспеченому фрілансеру можна порекомендувати починати найменших і дешевих проектів, щоб напрацювати базу, отримувати відгуки, досвід роботи, підвищувати свій рейтинг на сайті. На деяких біржах потрібно оплачувати бізнес-акаунти, щоб відкрити доступ до всіх вакансіях і отримати переваги перед іншими користувачами, але прості проекти найчастіше доступні всім.

Красиво оформлене, акуратне портфоліо грає ключову роль, але фрілансер також повинен вміти правильно складати каверлеттер – відгук на вакансію.

CoverLetter повинен включати більше конкретики: виконаю в такий-то термін, маю стільки-то досвіду, готовий вийти на зв’язок прямо зараз і допомогти.

Тобто ваш відгук повинен містити якомога більше інформації, що пояснює як саме і чому саме ви можете здатні вирішити питання замовника.

продаж моделей

Отримувати пасивний дохід можна з онлайн продажу моделей. Скільки можливо заробити 3d-моделлер на цьому залежить від сайту і самої моделі, це може бути як 100 руб., Так і 100 $, ще сайт візьме собі відсоток від продажу.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Чи будуть продажу приносити вам прибуток чи ні залежить від вас. При низьку якість модель можуть або не розмістити зовсім, або кинути в розділ Free, де кожен користувач зможе завантажити її безкоштовно.

Тут ще важливо стежити за трендами: не варто пропонувати купити якісь картини (яких на сайті сотні) або стілець, побачений у бабусі вдома.

Тримайтеся того, що модно зараз, створюючи об’єкти за сучасними предметів декору і меблів, а краще навіть конкретного виробника.

Продаж візуалізацій через фотобанки

Можна знімати зі своїх сцен красиві картинки і продавати їх на фотобанках. Візуалізації продаються частіше, ніж моделі, але коштують вони менше.

Робота в парі з дизайнером

При належній кількості досвіду, візуалізатори інтер’єру іноді починають працювати в парі з дизайнером. Самі дизайнери зазвичай в 3д макс не модель – у них немає на це часу. Вони контактують з клієнтом, обговорюють ціну, розробляють зовнішній вигляд приміщення, іноді курирують будівництво, наша ж робота звужується тільки до візуалізації.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Ціна за візуалізацію інтер’єру починається від 300 руб. за «квадрат» і зростає в міру фотореалістичності результату рендеру. Невстигаючого дизайнер, до речі, може попросити виконати до проекту креслення, що теж дасть моделлера додатковий заробіток.

Автор уроку: Аліса Куб

Як заробити на 3D моделюванні?

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Чим більшого поширення набувають комп’ютери та інтернет, тим більше різних технологій стають доступні широким масам. Взяти для прикладу область комп’ютерної графіки. Десять років тому одиниці в нашій країні могли називати себе фахівцями в області комп’ютерної графіки або комп’ютерного моделювання. Але, коли загальна комп’ютеризація та інтернетизація дійшли і до наших земель, таких графічних фахівців стало в рази більше. Сьогодні в нашій країні тисячі графічних дизайнерів, ілюстраторів, 3D моделлер. І кожен вважає себе фахівцем. І це не просто їх особиста думка про себе.

Коли у тебе доступ до самих різних ресурсів з комп’ютерної графіки по всьому світу, потрібно лише бажання розвиватися в даній сфері, завзятість і достатню кількість часу. Тому не варто дивуватися, що в наш час навіть п’ятикласник може бути реальним фахівцем в області комп’ютерної графіки або моделювання тривимірних об’єктів. Все це цілком реально.

Якщо подивитися на шлях практично будь-якого графіка або моделлера-самоучки, то можна помітити схожу тенденцію в розвитку. Спочатку людині в руки потрапляє який-небудь програмний пакет для створення комп’ютерної графіки.

Йому все це дуже цікаво, він хоче створити що-небудь грандіозне. Природно, з першого разу змоделювати, наприклад, автомобіль або якого-небудь монстра, не виходить ні в кого.

На цьому етапі відсіюються багато «майбутні фахівці».

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті Інші ж розуміють, що починати потрібно з чогось більш простого. Якщо говорити про розробку 3D моделей, то це може бути модель гудзики, пляшки, простого столу і т.д. І у них, крок за кроком, починає виходити. Проходить кілька років, і багато хто з недавніх новачків стають справжніми фахівцями в області 3D моделювання.

І ось тут виникає питання – що робити далі з усім цим багажем знань і умінь? Продовжувати і далі розважатися, створюючи красиві картинки і радуючи друзів в інтернеті? Або ж спробувати витягти якусь вигоду з створення тривимірних моделей?

В рамках нашої сьогоднішньої публікації ми розповімо про моделювання 3D об’єктів і про способи заробітку за допомогою цього вельми цікавого «хобі».

Під 3D моделюванням ми маємо на увазі створення різних тривимірних об’єктів у відповідних цим завданням програмних пакетах, таких як 3Ds Max, ZBrush, Maya і т.д.

Припустимо, що необхідні навички моделювання у вас вже є. І зараз ви перебуваєте в пошуках способу заробити за допомогою свого хобі.

Пропонуємо вашій увазі кілька варіантів отримання матеріальної вигоди за допомогою тривимірного моделювання.

Робота дизайнером або візуалізатором інтер’єрів

Це одне з найбільш швидко напрямків в даній сфері. Скрізь йде будівництво. І багатьом людям хочеться жити або працювати не просто в затишному приміщенні, а в приміщенні з унікальним індивідуальним дизайном. І ви можете їм в цьому допомогти. Але тут є свої нюанси.

Якщо ви бажаєте стати повноцінним дизайнером інтер’єрів, то доведеться освоїти не тільки 3D моделювання, а й кілька нових областей. Вам знадобиться знання креслення, проектної документації, оздоблювальних матеріалів, меблів тощо Якщо ви готові всьому цьому вчитися, то прекрасно. Якщо немає, то, можливо, вам більше підійде професія визуализатора.

Візуалізатори інтер’єрів, як правило, працюють в парі з дизайнерами. Тільки в їх завдання не входить спілкування з клієнтом, виїзд на об’єкт, створення креслень та інше. Визуализатор лише розробляє тривимірну модель інтер’єру на основі креслень дизайнера.

А далі на основі цих 3D сцен створює візуалізації (фотореалістичні картинки приміщення з різних ракурсів). Потрібно сказати, що коштують послуги визуализатора досить пристойно. Від 500-700 рублів за квадратний метр приміщення.

А створити інтер’єр для досвідченого 3-дешніка – досить просте завдання.

Робота в рекламному або дизайнерському агентстві

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті При розробці рекламних матеріалів, створення дизайну сайтів і т.п. нерідко необхідні послуги 3D моделлера. Адже багато речей можна швидше створити в 3D редакторі, ніж малювати їх з різних сторін або шукати і фотографувати в реальності.

Цікаво те, що ви можете, як влаштуватися на повний робочий день, так і укласти договір з агентством і виступати в якості приватного фахівця. Другий варіант дозволить вам витрачати вільний час на інші проекти.

Виконання проектів на біржах фріланса

У таких місцях для 3D фахівців завжди знайдеться найрізноманітніша робота. Замовники тут, правда, різні. Одні розуміють всю складність даної роботи і пропонують приємні гонорари. Інші думають, що створити об’єкт не так вже й складно, і тому пропонують сущі копійки. Тобто, в таких місцях потрібно бути обережними, шукати гідні замовлення і завжди працювати по передоплаті.

Серед замовлень можна зустріти найрізноманітніші. Від створення моделі який-небудь багатошарової стіни до розробки тривимірної моделі якогось складного верстата. Від моделювання найпростішого стільця або ліжка до повної візуалізації величезного триповерхового особняка.

Створення сувенірів і друк на 3

D принтері

Для реалізації даної ідеї бізнесу вам знадобиться не тільки знання 3D моделювання, але ще і додаткове обладнання. Ми маємо на увазі 3D принтер. Сьогодні подібний агрегат можна купити відносно недорого – від 1000 доларів. Але навіть такий недорогий апарат дозволить вам створювати якусь сувенірну продукцію за власними 3D робіт.

Створені сувеніри та іграшки можна реалізовувати через власний сайт або групу в соціальній мережі.

Створення ресурсу про комп’ютерну графіку

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті Ще один варіант – створити власний сайт, блог або форум про комп’ютерну графіку. Найбільшим успіхом користуються ресурси, де публікують нові якісні уроки по тривимірному моделюванню. І найприємніше – їх не так вже й багато в Рунеті. Хоча, ті, які є, представляють досить серйозну конкуренцію. Тому, доведеться попітніти, щоб створити гідний сайт.

Ще один інтернет-спосіб – власний канал про комп’ютерному моделюванні на YouTube. Відеоуроки – це завжди цікаво. І якщо вони будуть на досить високому рівні, ваш канал швидко обзаведеться тисячами постійних глядачів.

Заробіток, як у випадку з сайтами, так і у випадку з каналом, буде йти від розміщеної реклами.

Продаж власного навчального курсу по 3

D моделювання

Цей варіант непогано використовувати на додаток до вищеописаного способу. Як тільки ви заслужите любов і повагу своєї аудиторії, можна буде спробувати запропонувати їй платний продукт.

До складу навчальних відеокурсів, як правило, входять кілька десятків унікальних високоякісних уроків. І ці уроки не повинні публікуватися у відкритому доступі, інакше вони втратять свою цінність.

Приватні уроки 3

D моделювання

І ще один спосіб заробітку за допомогою 3D моделювання – стати приватним репетитором. Напевно, один з найперспективніших варіантів заробітку. Охочих опанувати ази 3D графіки завжди багато. А ось хороших репетиторів можна перерахувати по пальцях.

Почніть з простого. Спробуйте навчити основам тривимірного моделювання свого брата, сестру, друга, колегу по роботі. Якщо у вас вийде, значить можна спробувати зробити це своєю основною діяльністю.

Навчати можна як у себе вдома, так і пропонувати виїзд на будинок до клієнта (за виїзд, як правило, береться додаткова плата). Вартість години таких занять – від 500 рублів.

Якщо займатися по 3-4 години на добу (з одним або різними учнями), то можна вийти на пристойний рівень заробітку вже в перший місяць роботи.

На цьому наш огляд способів заробітку на 3D моделюванні підійшов до кінця. Тепер ви знаєте кілька варіантів перетворення свого улюбленого хобі в хобі, яке приносить матеріальну вигоду.

Створення 3-D моделей на замовлення або як заробити на 3-D

Створення 3-D моделей на замовлення, може стати для Вас повноцінним джерелом заробітку в Інтернеті.

У цій статті ми відповімо на питання, що таке 3-D моделювання, що потрібно знати по цій спеціальності, як створювати 3-D моделі на замовлення або продавати їх в Мережі для заробітку.

Ця робота підійде для творчих людей, а саме тим користувачам, хто найбільше піклується про якісну роботу і найголовніше роблять її з душею.

Що таке 3-D моделювання

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Що таке 3-D моделювання? Це свого роду створення графічного малюнка, за спеціальним планом за допомогою програми. Для повного розуміння даного терміну, слід привести Вам приклад. Наприклад, виходить нова комп’ютерна гра, в якій є персонажі, і все що там програється на екрані комп’ютера було зроблено в спеціальній 3-D програмі моделювання. Все, в тому числі і сам план. І ще один приклад. Розробка плану будинку, квартир, котеджів і так далі він створюється в програмах редакторах, потім зроблені проекти люди реалізують в життя. Далі, ми будемо розглядати, як на цьому Ви зможете заробити гроші.

до змісту ↑

Що потрібно знати фахівця зі створення 3-D моделей на замовлення

Як і в будь-якій діяльності потрібно вчитися, щоб отримати результат від своєї праці. Фахівцю зі створення 3-D моделей на замовлення потрібно знати:

 • навчитися працювати з програмами по 3-D моделювання;
 • знати як створювати в програмах плани для різних проектів;
 • спілкуйтеся з професіоналами в цій галузі, вони Вам підкажу багато корисних речей для успішного виконання цієї роботи.

Найголовніше – це досвід. Чим більше Ви будете практикувати свій напрямок на практиці, тим швидше навчитеся створювати нові 3-D проекти для замовників. Почніть з малого.Проходьте платне або безкоштовне навчання по цій діяльності. В Інтернеті його багато і вистачить на Всіх. Ми лише перерахували найголовніше, що повинен знати фахівець. А далі, перейдемо до заробітку через Інтернет.

до змісту ↑

Створення 3-D моделей на замовлення і як на цьому заробити

Отже, як заробити на створення 3-D моделей на замовлення? В першу чергу зберіть портфоліо, щоб мати в своєму розпорядженні кілька робіт, які Ви покажіть замовникам. Зробіть в спеціальних програмах свої кілька 3D проектів і розмістіть їх на біржах фріланса, або на спеціалізованих сайтах. Вам допоможуть створити модельовані проекти такі 3-D програми:

 • 3DMax;
 • Blender;
 • Tinker CAD;
 • 3D Slash;
 • 3D Tin.

Ще є і онлайн редактори, які допомагають користувачам створювати 3D моделі (Скрін 1).

Як заробляти на 3d-моделюванні і скільки можна заробити

Але, тільки без установки програмного ПО. Їх Ви можете знайти в Інтернеті.

Щоб заробити в цій діяльності, можна діяти за такою схемою:

 • створюєте свій перший модельованої проект в програмах;
 • реєструєтеся на фрілансі і додаєте їх в портфоліо;
 • зв’язуйтеся з замовниками, домовляєтеся про співпрацю;
 • виконуйте роботу і заробляйте гроші.

Таким чином Ви можете заробити фінансові кошти створюючи 3-D моделі на замовлення. Ще можна продавати свої проекти на спеціальних ресурсах, наприклад тут – 3ddd.ru.

Тільки в цій області новачкові буде пробитися дуже складно, оскільки там є серйозні обмеження від сервісу.

Всіх зареєстрованих користувачів ретельно перевіряють і якщо виявлять помилки в проектах блокують акаунти за порушення правил.

до змісту ↑

Розробка 3D моделі людини по фотографії проводиться в спеціальних програмах. Це форма створінь таких моделей в основному використовують в тих випадках, коли не представляється можливим відтворити проект за планом. У цій частині статті, розповім про основні програми, які Вам будуть потрібні під час створення подібних 3-D моделей.

Список ефективних і працюючих програм, які створюють 3 D модель людини по фотографії:

 • Reallusion.com;
 • Strata.com;
 • Facegen.com.

Ці програми в більшості своїй не всі платні. Є й щодо безкоштовні, які підходять новачкам. Думаю, в них розбереться кожен користувач. Головне почати, і все у Вас вийде зробити з приходом досвіду. Скачайте, встановіть одну з програм і спробуйте себе в ролі фахівця, який створює 3-D моделі.

до змісту ↑

Чому в цій ніші немає конкуренції і чи легко стати професіоналом

Як відомо в цій ніші немає конкуренції. Вірніше, вона є але її занадто мала. Чому це так? Тому що професіонали в основному працюють в спеціальних студіях на постійній основі. А на фрілансі, кваліфікованих фахівців в цій області мало.

Чи легко стати професіоналом в цій області? Думаю що так. Якщо у Вас є бажання вчитися і розвиватися, то цю роботу Ви точної знайдете. Особливо новачок, може пробитися в цій діяльності на фрілансі і заробити при цьому непогані гроші.

до змісту ↑

Де знайти роботу по створенню 3-D моделей на замовлення

Існує кілька етапів розвитку в цій діяльності:

 • влаштуватися на віддалену роботу;
 • працювати на фрілансі;
 • або організувати свою діяльність в офісі;

У кожного з цих варіантів є свої переваги. Наприклад, віддалена робота і офіс це стабільна зарплата. Фріланс, вільна робота без будь-яких обмежень від начальства.

Як доповнення до статті, можна навести кілька сайтів, які Вам допоможуть знайти роботу за фахом 3-D моделювання на замовлення (Скрін 2).

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Ресурси з пошуку роботи:

 • Fl.ru;
 • Freelansim.net;
 • Ru.jooble.org

Цих сервісів в Інтернеті велика кількість. Ви можете з легкістю вибрати для себе відповідний ресурс. Знайти роботодавця і замовника просто. Дивіться уважно вакансії і які там є обов’язки.

Якщо Вас все влаштовує телефонуйте їм або пишіть на електронну пошту. Тільки потрібно не просто написати, а відправити роботодавцеві резюме зі своїми виконані роботами.

Коли він переконатися в тому, що ви дійсно є цінним фахівцем, робота буде Вам забезпечена.

до змісту ↑

Скільки заробляють на 3-D моделювання

На 3-D моделювання фахівці заробляють великі гроші. В місяць може виходити 1000 доларів і більше. Це якщо говорити про заробіток на віддаленій роботі в спеціальних компаніях. Фрілансер, за один зроблений 3D проект може отримати прибуток в розмірі 500 – 1500 рублів.

Природно, новачки відразу не будуть заробляти. На це потрібен час і постійне навчання в цій справі. За місяць у початківця 3-D моделлера буде зарплата приблизно 10 000 – 20 000 рублів. Згодом, Ви збільшите дохід, якщо будете розвиватися далі в цій діяльності.

до змісту ↑

висновок

Створення 3-D моделей на замовлення, це можливість для заробітку в Інтернеті, яку Ви можете реалізувати сьогодні.

Дана стаття повинна Вам допомогти не тільки знайти роботу в цій справі, а й зібрати постійну базу клієнтів, які будуть давати Вам замовлення.

Якщо Вам цікава ця діяльність, яку ми розглянули, то згодом Ви станете заробляти гроші в цій сфері щомісяця стабільно, не виходячи з дому. Сподіваюся у Вас вийти знайти постійну роботу, удачі!

З повагою, Іван Кунпан.

Об’ємний бізнес: як заробити на 3D-моделюванні

Антон Шахматов – про те, як зайняти своє місце на молодому ринку 3D-моделлер

IT-інструменти, які використовує Антон Шахматов

 • Team Viewer
 • Sketch Up
 • 3ds Max
 • Joxi

3D-моделювання – одна з нових ніш, які з’явилися в Росії буквально в останні роки. Сибиряку Антону Шахматову пощастило: він зацікавився цією сферою на початковому етапі її розвитку.

Антон занурився в тему 3D-візуалізації, потім пройшов курси і почав брати перші замовлення, і вже після цього запустив свою дизайн-студію. Сьогодні він заробляє на створенні інтер’єрів і на навчанні 3D-моделювання.

Про те, як заробити в сфері 3D-дизайну, Антон Шахматов розповів порталу Biz360.ru.

Досьє

Антон Шахматов, 32 роки, підприємець з Барнаула, засновник дизайн-студії Bronza Group. Закінчив Інститут архітектури та дизайну при АлтГТУ; також навчався у Вищій школі дизайну при МАРХИ, пройшов курси 3D-дизайну при МГТУ ім. Баумана. Власну студію дизайну інтер’єрів і 3D-графіки запустив в 2013 році. Є членом Сибірської асоціації архітекторів і дизайнерів.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

З Сибіру – в столиці

Незабаром після закінчення вузу Антон Шахматов, як і багато інших молодих барнаульцев, виїхав з рідного міста в столиці. Спочатку рік навчався і працював в Москві, потім два роки жив у Санкт-Петербурзі. Але технологією 3D-моделювання він зацікавився ще під час навчання у вузі.

«Таке моделювання дозволяє побачити предмет або простір з усіх боків і в найдрібніших подробицях на екрані монітора до втілення в життя.

Вже коли я був студентом, почали з’являтися передумови до того, що без 3D в дизайні скоро буде нікуди, – констатує Антон.

– Нас змушували виконувати курсові роботи в 3D, при тому, що викладання цієї технології в Росії в рамках вузівських програм знаходиться на дуже низькому рівні, даються лише якісь ази ».

«На перших курсах це були паперові макети і ручна подача, потім стали вимагати вже комп’ютерну графіку. Мене дуже цікавила сфера 3D-графіки, щось я вивчав сам, а потім поїхав поглиблювати знання в Москву. У програм, пов’язаних з моделюванням, дуже багато варіантів застосування: в анімаційних роликах, в рекламі, предметної візуалізації, комп’ютерних іграх і т.д. »

За словами Антона, в Москві і Петербурзі бум технології 3D-моделювання припав приблизно на 2013-й рік – стали з’являтися фахівці, які почали просувати цей формат, тему розкручували в ЗМІ і т.д.

Стало ясно, що на цьому можна заробляти, причому віддалено: потрібен тільки інтернет і досить потужний комп’ютер (процесор з можливостями не нижче моделі Intel Core i7, оперативна пам’ять мінімум 16 гб, відеокарта nVidia Ge Force 980/1080, 64-розрядна оперативна система Windows 10).

Також, звичайно, потрібно програмне забезпечення – наприклад, програма 3D-візуалізації 3ds Max. Правда, її вартість може стати однією з головних перешкод для бажаючих повністю легально на ній працювати – безстрокова ліцензія для одного комп’ютера коштує близько 250 тисяч рублів.

З столиць – назад в Сибір

У Санкт-Петербург Антон переїхав, щоб краще пізнати місто, який завжди йому подобався, і визначитися зі своєю подальшою діяльністю. У північній столиці він якийсь час займався 3D-графікою, після чого занурився в ігрову індустрію – брав участь в розробці комп’ютерних ігор. І вже після цього він став використовувати отримані знання та навички в архітектурних проектах.

В рамках вивчення всього, що пов’язано з дизайн-моделюванням, Антон навіть купив собі 3D-принтер. Тоді він коштував 110 тисяч рублів (сьогодні мінімум удвічі дорожче!).

Якийсь час молодий чоловік заробляв тим, що роздруковував на ньому об’ємні портрети з фотографій людей, отримуючи на виході щось на кшталт пластикових бюстів.

Такий «портрет» у Антона Шахматова коштував 5-10 тисяч рублів, і цим на той момент мало хто займався – і не тільки в регіонах, але і в столицях. Але коли Антон повернувся в рідне місто, йому незабаром стало ніколи займатися такими замовленнями.

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

«Пітер дав мені багато, цікавий досвід у всіх сферах життя. Але в 2013 році я вирішив повернутися в Барнаул, – підсумував Антон. – На те була низка причин, в тому числі і особистого характеру. Так і вийшло, що я організував свою дизайн-студію тут. Я не пошкодував, що все склалося саме так, на даний момент у мене все відмінно ».

Студія імені себе

Після повернення в Барнаул Антон навіть не збирався працювати за наймом. «Я така людина, яка любить сам планувати свій час, я можу сам себе організувати». Тому молодий чоловік почав з місця в кар’єр – відкрив «Дизайн-студію Шахматова», спеціалізацією якої були заявлені дизайн інтер’єрів і 3D-графіка.

«Далеко не всі дизайнери вміють« Модель »самі, – каже власник студії. – Це непросто і довго. В інтернеті є безліч вже готових 3D-моделей різних об’єктів, і дизайнерам зазвичай простіше використовувати їх, ніж створювати нові.

Але якщо дизайнер не знаходить 3D-модель об’єкта, яка підходить для його замовлення, він може звернутися до профільного фахівця – 3D-моделлер – або до такої студії, як наша. Для нього так буде простіше, ніж витрачати на це свій час ».

Як заробляті на 3d-моделюванні и скільки можна заробіті

Спочатку підприємцю знадобився невеличкий офіс, приблизно на 15 квадратних метрів, за оренду якого потрібно було платити близько 5 тисяч рублів на місяць. Інвестицій на старт було потрібно близько 100 тисяч рублів – в основному на меблі, так як комп’ютер та периферія у підприємця вже були. Антон починав працювати один, тобто сам шукав замовлення і сам же їх виконував.

Перший час було непросто – клієнти з’являлися нечасто, іноді в місяць виходило заробляти всього 20 тисяч рублів. При цьому в студію зверталися тільки приватні замовники. Але поступово знайомі підприємця стали дізнаватися, що Антон повернувся в місто – і запрацювало сарафанне радіо.

Як заробити на 3D графіку

Вам подобається 3d графіка, Ви багато малюєте у вільний час і викладаєте свої роботи в галереях? Напевно, Вас ні разу відвідувала думка про те, що власне хобі непогано було б перетворити на спосіб додаткового (або навіть основного) заробітку. Сьогодні це цілком здійсненно, т.

к. 3d графіка повсюдно стає певним стандартом в рекламі і дизайні, а тому користується попитом у багатьох областях. У даній статті я постараюся докладно розповісти про основні способи заробітку для 3d художника: фріланс, фотобанки, банки 3d моделей і робота в студії.

Фріланс (віддалена робота)

Якщо Ви маєте хоча б кілька робіт для портфоліо і впевнені в своїх силах, то можете починати шукати проекти на біржах віддаленої роботи. Їх сьогодні досить багато, але саме замовлень по 3d графіку, на мій погляд, найбільше на сайті http://free-lance.ru.

Тут щотижня буває кілька десятків хороших замовлень для 3d художників, де можуть спробувати щастя і новачки.

Крім того, безліч замовників шукають виконавців через каталог фрілансерів і цілком можуть вибрати Вас.

Але ось новачкові, звичайно, отримати замовлення через каталог досить проблематично: потрібні позитивні відгуки від попередніх замовників, гарне портфоліо, високий рейтинг в каталозі.

Також можна скористатися пошуком підходящих проектів на найбільшому російськомовному порталі, присвяченому CG, – це http://render.ru. Тут в розділі «Фріланс» (http://render.ru/vacancy/freelance.php) досить часто з’являються хороші пропозиції для 3d’шніков і фахівців з комп’ютерної графіки. Конкурентів тут поменше, ніж на будь-який з бірж, але ось рівень їх часто вище.

Наступний хороший джерело роботи – це дошки оголошень і сайти з вакансіями саме Вашого міста. Хоч і рідко, але там з’являються оголошення з проектами по 3d, при цьому замовники шукають виконавця тільки з свого міста. Є можливість отримати замовлення, а також завести знайомства з місцевими фірмами, яким в подальшому може знадобитися виконання інших проектів.

Які ж проекти Вам можуть доручити? Тут перелік дуже великий. Найпопулярніша тема – це архітектура. Сюди входить моделювання і візуалізація екстер’єрів будинків, котеджів, інтер’єрів різних приміщень.

Часто трапляються проекти по створенню об’єктів для реклами та поліграфії: це найрізноманітніші предмети (упаковки, пляшки, електроніка, деталі конструкцій і т.д.), автомобілі, логотипи, календарі, канцелярське приладдя та різні бланки з фірмовим стилем.

Наступний напрямок – це створення персонажів (люди, роботи, тварини і т.д.).

При цьому також слід розділяти проекти зі створення high-poly (високополігональні) моделей і моделей low-poly (нізкополігональних) для ігор і простий анімації.

Цей напрямок досить специфічне і вимагає високих навичок і умінь від виконавця, тому новачкові отримати такий проект без прикладів хороших робіт складно.

Все більшої популярності набирає 3d графіка і в веб-дизайні при оформленні різних сайтів. Тому число таких замовлень істотно збільшується. Тут звичайно потрібні елементи графіки сайту, логотипи, персонажі, різні об’єкти, красиві фони.

Також можна відзначити проекти створення різних ефектів для відеороликів та анімації: об’ємні написи, ефекти з частками, світлові ефекти, реалістична анімація рідин, вогню і диму, і тому подібні речі.

фотобанки

Фотобанки (або фотостоки) – це величезні платні каталоги різних графічних матеріалів (фотографій, ілюстрацій, векторних зображень, відеороликів), які дозволяють всім бажаючим продавати власні роботи за певну винагороду.

Спочатку фотобанки користувалися популярністю у фотографів. Але поступово велику популярність на них стали набирати і ілюстрації (як растрові, так і векторні), а пізніше з’явилася можливість завантажувати для продажу і відеоролики з анімацією.

Ілюстрації фотобанк продає за встановлені ним ціни: зазвичай, це від $ 0,5 до $ 15-20 за одне зображення, в залежності від дозволу і способу оплати (купувати, наприклад, по підписці можна за фіксовану не дуже високу вартість).

Приблизно половину прибутку з продажу фотобанк віддає Вам, як власнику зображення. Здавалося б, сума невелика, але ж продавати одну і ту ж ілюстрацію можна десятки і сотні разів.

Аудиторія у фотобанків дуже велика: це і верстальники журналів, і дизайнери зі всього світу, і звичайні користувачі, які шукають потрібну їм картинку. Тому прибутку топових фотографів становлять кілька десятків тисяч доларів на місяць.

Природно, такий заробіток – це швидше виняток, але ось вийти на рівень вище $ 500 цілком реально, якщо докласти чималих зусиль.

Для того, щоб почати продавати свої ілюстрації, потрібно пройти реєстрацію на одному з фотобанків (а краще відразу на декількох). Крім цього, на багатьох фотобанках потрібно буде пройти так званий іспит, відправивши кілька своїх робіт на оцінку.

Якщо Ваш рівень влаштовує інспекторів (людей, які перевіряють на якість надіслані роботи), то Ви зможете і далі сміливо завантажувати і продавати нові ілюстрації.

Кожну відправлену роботу також будуть кожен раз перевіряти інспектори, але при належному вмінні відповідати необхідному рівню якості не важко.

Найбільш популярні фотобанки з великою аудиторією:

Які ж зображення варто відсилати на фотобанки? Тут найкраще використовувати пошук за відповідними ключовими словами (3d, render, illustration, CG) і дивитися статистику продажів на кожному конкретному сайті. Популярністю користуються прості і зрозумілі ілюстрації: фінансова тема (різні графіки, діаграми, гроші, монети і т.д.

), Офісна тема (комп’ютери та техніка, канцелярське приладдя, різні заготовки для паперів), тема інтернету (стилізовані планети, дроти, курсори, фони з цифрами), тема свят (букети, подарункові коробки, феєрверки, гірлянди, об’ємні написи) та інші подібні речі. Основне правило: всі предмети найкраще робити ізольованими і на чистому білому тлі з красивими тінями, тому що

в подальшому такі зображення простіше використовувати дизайнерам.

Єдина складність в роботі з фотобанками – це висновок зароблених коштів. Поки фотостоки працюють тільки з платіжними системами MoneyBookers і PayPal, які зовсім не в ходу в країнах СНД і Росії, також можна замовити чек, який потім можна перевести в готівку в банку.

Банки 3d моделей

Банки 3d моделей схожі за структурою з фотобанками, але торгівля тут ведеться не зображення, а 3d моделями. При цьому можливий продаж як повністю завершених моделей з текстурами, так і моделей без текстур.

Для початку продажу достатньо зареєструватися на сайті, а потім починати завантажувати свої 3d моделі. Я рекомендую зосередитися на сайті turbosquid.com, т. К. Це найбільш розкручений сайт з великою аудиторією. Крім того, там діє програма для ексклюзивних авторів, коли за ті роботи, які розміщені тільки у них на сайті, платять більший відсоток з продажу.

Цікаво, що ціну на модель Ви можете встановлювати самі, проте слід орієнтуватися на схожі пропозиції, щоб знати адекватну вартість. Виведення грошей знову ж можливий через чеки, переклад на рахунок в банку або PayPal.

Популярні банки 3d моделей:

 • http://turbosquid.com
 • http://buy3d.net
 • http://3dexport.com
 • http://top3d.net

Робота в студії

Напевно, самий зрозумілий шлях для заробітку 3d художника.

Однак знайти постійну роботу в студії не так легко: добре оплачувані посади вимагає відповідної високої кваліфікації, та й розташовуються хороші студії в основному в Москві і Санкт-Петербурзі.

Новачкові можна спробувати вивчити ситуацію в своєму місті і пошукати пропозиції місцевих студії. На високу оплату розраховувати навряд чи варто, але ось отримати досвід можна і навіть потрібно.

Однак для тих міст, де з 3d зовсім туго, єдиним варіантом роботи для художника залишається фріланс, або переїзд в інше місто. Але перше іноді навіть вигідніше: співпрацювати можна з замовниками з будь-яких регіонів, а жити в звичному і обжитому місці.

Безліч пропозицій роботи від студій можна знайти на сайтах, присвячених CG, наприклад, на порталі render.ru в розділі «Пошук вакансій» (http://www.render.ru/vacancy/search.php).

В якості висновку

Можу сказати з власного досвіду, сьогодні є сенс приділити час вивченню 3d графіки. І поступово це захоплення цілком може перерости в один способів непоганого заробітку. Вчіться, удосконалюйтеся, пізнавайте нове і любите своє захоплення!

Матеріали статті доступні за ліцензією:

 

Мільйон з 3D

Комерційна версія скануючого боксу коштує всього кілька тисяч доларів – в десятки разів менше професійних систем, представлених на ринку. Крім того, систему Cappasity відрізняє легкість виготовлення 3D-моделі.

«Раніше потрібно було спочатку сфотографувати об’єкт, а потім йти до художника, щоб він протягом двох днів зробив його об’ємну копію», – пояснює Попов.

На CES розробка викликала фурор – продуктом Cappasity зацікавилися приблизно 150 компаній.

Свій другий продукт – безкоштовну програму Easy 3D Scan для виготовлення готових 3D-об’єктів за допомогою камер, вбудованих в ультрабуки і планшети, – Cappasity теж розробила за підтримки Intel.

Софт розрахований в першу чергу на малий і середній бізнес – наприклад, ритейлерів, взуттєву індустрію або виробників сувенірів. Все більше онлайн-магазинів використовують для реклами 3D-моделі своїх товарів, при цьому ціна 3D-фотозйомки для великих замовлень може доходити до півмільйона рублів.

За допомогою Easy 3D Scan компанія зможе за $ 50 в місяць створювати десять 3D-моделей і доплачувати по $ 3 за кожну наступну. «У чому інтерес тривимірної моделі: чим довше людина її розглядає, тим вище ймовірність того, що він зробить покупку.

Наше рішення повністю автоматизовано, один раз натиснув кнопку – об’ємне зображення готове », – пояснює Попов. Утворені моделі можна використовувати для друку на 3D-принтері.

Вихід Easy 3D Scan намічений на листопад, а випуск першої промислової партії скануючих боксів – на середину 2016 року.

 • Сканування в цифрах
 • $ 350 тис. Cappasity витратила на розробку своєї технології
 • $ 2-15 тис. – вартість комерційної версії скануючого боксу Cappasity в залежності від конфігурації
 • 9% в рік – так буде рости ринок 3D-сканування до 2020 року
 • $ 3,7 млрд досягне ринок 3D-сканування до 2020 року
 • Джерело: дані Cappasity, Markets & Markets, Allied Market Research

3 D для людей

3D-моделювання відкриває широкі можливості в ритейлі та взуттєвої індустрії, упевнений Попов. За його словами, 3D-індустрія рухається в бік віртуальних примірочних, де з людини автоматично зніматимуть мірку, щоб створювати ідеально сидять речі.

«Наприклад, в цьому році стартап Volumental і Intel продемонстрували свою останню розробку – стаціонарний кіоск з комп’ютером і камерою Intel RealSense F200 на рівні ніг.

За допомогою їх технології можна буде отримати так званий електронний паспорт ніг, а наш скануючий бокс дозволить видати всі параметри взуття », – пояснює підприємець.

У липні 2015 року Cappasity залучила $ 100 тис. Інвестицій від бізнес-ангела, знайденого через майданчик StartTrack (його ім’я і подробиці угоди Попов не розголошує).

«До того моменту у нас була готова модель скануючого продукту, ми наближалися до його бета-версії. Інвестор зміг приїхати і побачити на ноутбуці, як сканується і виготовляється об’єкт », – згадує засновник компанії.

На рішення інвестора вплинули і схвальні відгуки від Intel.

Зараз стартап знаходиться в пошуку ще $ 500 тис. За словами Попова, для повноцінної роботи команді необхідно $ 150 тис. На півроку, а займатися сторонніми проектами Cappasity зараз не може, оскільки зайнята розвитком основної технології. Зараз фірма знаходиться в операційному мінусі, проте Попов розраховує вивести її в плюс у другому кварталі 2016 року.

 1. ПОГЛЯД ЗІ СТОРОНИ
 2. «Ринок Cappasity значно більше створення тривимірних моделей»
 3. Костянтин Шабалін, CEO інвестиційного майданчика StartTrack

«Проект Cappasity знаходиться в тій привабливою стадії розвитку, коли ідея вже перетворюється на бізнес, з’явилися сильні партнери і перспективи, але вартість компанії і апетити менеджменту ще не стали значними.

Оцінка Cappasity за попередньою угодою, що пройшла через наш майданчик, склала менше $ 4 млн. Ми вважаємо, що не пізніше ніж через три роки чистий прибуток компанії досягне $ 12 млн на рік, а виручка – $ 18 млн на рік.

Cappasity – один з поки рідкісних в Росії проектів, які спочатку будують свій бізнес для глобального ринку, спираючись на послідовно збудовані зв’язку з північноамериканським підрозділом Intel.

Компанія Intel розглядає Cappasity як одного з ключових розробників програмного забезпечення для своїх нових камер для створення тривимірних моделей, які вони виводять в поточному році на масовий ринок.

Іншим хорошим інвестиційним сигналом є пілотний проект Cappasity і великої російської e-commerce компанії, в якому технології Cappasity використовуються для точних вимірювань розмірів взуття та одягу, так як є відома проблема розбіжності однакових розмірів від різних виробників. Цей проект говорить про те, що потенційно ринок використання сервісів Cappasity значно більше простого створення тривимірних моделей ».

«Ринок перспективний, але кінцеве слово за споживачем»

Маріанна Светлосанова, старший менеджер з маркетингу підрозділу з підтримки розробників програмних продуктів Intel

«Intel активно підтримує компанії, які не бояться експериментувати з новими технологіями.

3D-сканування – одне з таких напрямків, воно ще не вийшло на масовий ринок, але, безумовно, привертає своїми можливостями кінцевих користувачів.

Cappasity стежить за новинками ринку, застосовуючи їх на практиці. Продукт, який виходить на виході, – це синергія технології та практичного застосування.

Ми оцінюємо ринок 3D-сканування як один з перспективних напрямків, однак фінальне слово залишається за споживачем.

Потрібно розуміти, що однією технологією недостатньо: необхідний зрозумілий і зручний для споживача продукт, створити який часто допомагають саме стартап-рішення.

Ми допомагаємо Cappasity не тільки за рахунок надання їм доступу до технологій Intel, але і підтримуємо їх з маркетингової точки зору ».

«Проект виглядає привабливим для інвесторів»

Віктор Осика, менеджер венчурного фонду Almaz Capital

«Проект виглядає перспективним на середній і довгий термін, особливо коли сенсори Intel RealSense 3D в споживчих девайсах досягнутий на кілька порядків більш високого ступеня проникнення.

Стартап виглядає інвестиційно привабливим: по-перше, у нього сильний засновник, по-друге, сам проект зроблений на платформі такого гіганта, як Intel, по-третє, він орієнтований на глобальний, а не тільки російський ринок.

Крім того, популярність 3D-моделей буде зростати в тому числі у міру поширення 3D-принтерів: використовуючи сенсори від Intel, вбудовані в смартфони, планшети і ноутбуки, люди будуть сканувати навколишні предмети для подальшої тривимірної друку ».

Тетяна Одинцова