Як змусити себе працювати – корисні поради

0
129

Всім привіт! Ті, хто давно мене читають, знають, що я живчик, трудяга, і ніколи не сиджу без діла. Але навіть на мене іноді нападає лінь, і від колишньої активності не залишається і сліду. Хочеться весь день лежати в ліжку і виробляти якомога менше рухів тіла.

Бувало з вами таке? Напевно! Іноді це швидко проходить. Але часом такий стан затягується і може бути небезпечним.

Я розповім, як змусити себе працювати, якщо немає сил і настрою, щоб ви не впали в депресію, і поділюся, яка мотивація працює в таких випадках у мене.

Дивна справа! Начебто, і з духом зберешся, і на робочий лад настроїшся, і рукава засукати, і на долоні поплюешь, а працювати як не хотілося, так і не хочеться!

З чого б це?

Насамперед потрібно зрозуміти причину свого безсилля. Можливо, досить усунути її, і все повернеться на свої кола. Хоча, це не завжди буває легко.

Звичайно, мова не йде про фізичне нездужання. Тут сам доктор прописав лежати в теплому ліжечку і не реагувати на зовнішні подразники.

Тому, якщо ви помітите у себе якісь інші симптоми крім загального небажання працювати, наприклад, головний біль, нудоту, запаморочення, ломоту в суглобах, підвищення температури і І.Д., то краще зверніться за медичною допомогою.

У жінок занепад сил може бути пов’язаний з фазою циклу. Якщо ситуація повторюється з місяця в місяць, потрібно просто пам’ятати про це. І намагатися не планувати ніяких глобальних справ на ці дні.

Дуже часто негаразди на особистому фронті можуть стати причиною апатії. Сварки з близькими людьми, розлад у родині як не можна гірше впливають на наше сприйняття світу. Тому важливо зберігати гармонію у відносинах. Іноді досить зробити крок назустріч, зробити один дзвінок, попросити вибачення, і тягар з душі впаде. І знову життя заграє всіма барвами.

Зовсім інша пісня, якщо вам не хочеться нічого робити через те, що робота вам не подобається. Як би це не звучало, але варто задуматися про зміну роду діяльності.

Як на мене, так ненависна робота на кшталт тюремного ув’язнення. Може ви просто переросли цю посаду? Попросіть начальника про переведення або звільняйтеся зовсім і починайте шукати роботу до душі.

Навіщо себе неволити, якщо в світі повно перспектив для розвитку?

прокрастинація

А що якщо ви тільки що поміняли роботу? Здавалося б, все подобається, але почати ніяк не можете?

Можливо, вся справа в страху. На початкових етапах нам властиво боятися щось зробити неправильно. У науковому світі це називається прокрастинація. Вона схожа на перфекціонізму. В голові крутиться думка – краще я зовсім не буду нічого робити, ніж зроблю погано.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

В такому стані часто виявляються творчі особистості – письменники, журналісти, художники, артисти, дизайнери, музиканти і т.д. Але за великим рахунком, страхи мучать всіх. Таке може трапитися навіть з простим бухгалтером, лікарем або інженером.

Прокрастинація зазвичай характеризується наступними змінами в поведінці:

 1. Ви шукайте собі виправдання і відмазки, щоб не починати роботу: потрібно спочатку вивчити додаткову літературу, прибратися на робочому столі, поїсти, випити кави тощо.
 2. Пригадуєте про невдалий досвід: минулого разу я завалив проект, написав статтю, яку зарубав редактор, не зміг полагодити поламане.
 3. Ви не можете сконцентруватися на чомусь одному і постійно мечеть від однієї справи до іншого.
 4. Постійно намагаєтеся виправити свою роботу – багаторазово редагуєте текст листа, переписуєте статтю, вносите поправки в проект, намагаючись досягти ідеалу.
 5. Чи вивчаєте або спостерігаєте за чужий роботою, замість того, щоб робити свою.

Впізнаєте себе? Тоді пропоную кілька способів для боротьби з прокрастинація і лінню, якими зазвичай користуюся я.

Початок дня і основи основ

Давайте уявимо класичний робочий день. З чого він зазвичай починається?
Ви приходите в офіс (або сідаєте за комп’ютер, якщо ви працюєте вдома), наливаєте собі чашечку кави і починаєте переглядати пошту, читати новини в інтернеті.

І ось на цьому етапі треба зробити відразу два рішучих дії:

 • Відмовитися від кави! Вже давно встановлено, що кава негативно впливає на працездатність. А в нашому випадку, ще й сама чашка, яку ви тримаєте однією рукою і постійно тримайте до рота, є відволікаючим предметом.

Якщо зовсім не можете без рідини, краще пийте воду. Хоча мені це дається важко. І я не уявляю своє життя без кави.

 • Вимкнути інтернет. Новини можна почитати і перед сном, а зараз на першому місці справи. А то ще раптом натрапите на яку-небудь онлайн розпродаж, і не помітите, як день пройде.

Після ситного обіду

Зробили деякі справи, ось і настав час обідньої перерви. Золоте правило – не переїдайте.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

Після щільного обіду вам буде хотітися спати. І нічого не полізе в голову крім думки про відпочинок. Всі сили організму будуть кинуті на перетравлення їжі, а не на роботу. Тому краще повернутися з перервами з легким відчуттям голоду, ніж з животом, набитим до відмови.

Щоб не думати про їжу, захопіть з собою фрукти або горіхи для невеликих перекусів. Вони не відвернуть вас від вирішення проблем, але послужать джерелом необхідної енергії для клітин мозку.

Думайте про результат

Уявіть, що робота зроблена. У вас гора впаде з плечей, можна буде трохи відпочити, піти на обід. А найголовніше – ви отримаєте нагороду – зарплату, премію, похвали від начальства, а можливо і підвищення.

Але якщо ви прямо зараз не почнете діяти, то побачите протилежну картину. Ви ж не хочете отримати по голові і позбутися грошей! Нові туфлі і сумочка явно не завадять!

Хочете змінити автомобіль? Роздрукуйте картинку із зображенням вашої мрії і повісьте на видне місце в кабінеті. Нехай постійно нагадує, до чого ви прагнете!

Взагалі, візуалізація дуже важлива на шляху до мети. Вона допомагає зламати всі перешкоди і бар’єри, які, між іншим, існують тільки у вашій голові.

Якщо це дрібна поточна робота, за виконання якої особливих бонусів не передбачається, то самі придумайте мотив. Наприклад, пообіцяйте собі, що як тільки все доробите, так підете і купіть собі те саме плаття! Або хоча б тістечко до чаю!

Згадайте про успіхи

Переберія у голові всі проекти, які ви реалізували з найбільшим успіхом. Пригадайте, які похвали і бонуси ви отримали. А головне – як вам вдалося зробити цю роботу? Що допомогло в процесі?

Можливо, старі ідеї добре додасться до нової справи, і не потрібно далеко ходити, щоб винайти велосипед!

Взагалі, дуже важливо думати і міркувати позитивно. Просто скажіть собі: “У мене все вийде. Я можу!”. Насправді наші думки матеріальні, тому налаштуватися на правильний лад просто необхідно.

займіться неробством

Ви не повірите, але ніщо так не стимулює до роботи, як неробство! Але неробство має бути повноцінним і абсолютним.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

Спробуйте просто сісти (або встати) і нічого не робити! Так Так! Зовсім нічого! Не дивитися серіал, не слухати музику, не сидіти в соціальних мережах, не гризти насіння. Просто влаштуватися зручніше і сидіти, дивитися перед собою.

Як довго ви зможете перебувати в такому стані? Хвилин 5?

Ідеально, якщо ви викинете з голови зайві думки. Тоді ваш мозок відпочине і буде готовий до нових звершень.

І ось, вже хочеться чимось себе зайняти. І тут потрібно відразу приступити до роботи, не перемикаючись ні на що інше. Коли людині стає нудно, він шукає собі справи з особливим задоволенням!

Тайм менеджмент

Буває і так, що ми не можемо плідно працювати через те, що намагаємося зробити кілька справ одночасно. Тільки почнеш складати звіт, як хтось подзвонить і спантеличить зовсім іншими проблемами. Або колега з сусіднього відділу попросить терміново переробити кошторис. Але ж недарма кажуть – за двома зайцями поженешся, жодного не зловиш.

Тому я рекомендую грамотно розподілити свій час. Складіть для себе план – 30 хвилин на дзвінки, 30 хвилин на звіти, 15 хвилин на розбір пошти, і так далі. Можете навіть завести будильник або включати таймер.

Тільки дотримуйтеся свого плану строго, не відволікаючись на інші справи. Якщо пишете лист – то тільки його. Не відповідайте в цей час на дзвінки і не бігайте на перекур.

Так трудовий процес стане максимально ефективним.

Зміна обстановки

Одноманітність – наш найгірший ворог. Іноді як ковток свіжого повітря нам потрібна зміна обстановки.

Зробіть в кабінеті перестановку меблів. Просто розберіться на робочому місці. Наведіть стакан з канцтоварами в інший кут стола, викиньте обридлий квітка, змініть заставку на робочому столі, поставте на чільне місце рамку з фотографією сім’ї, створіть затишок.

Якщо ви працюєте вдома – перейдіть в іншу кімнату. Або взагалі спробуйте виконати накопичилися завдання поза домом – посидите з ноутбуком в парку, в кафе. Головне щоб атмосфера навколо була легкою і приємною, а не тиснула на вас.

Важливо після закінчення роботи прибирати всі зайві речі з робочого місця. Створіть на столі порядок, зберіть всі папери і розкладіть по папках і шаф. Навряд чи комусь хочеться з ранку повертатися до вчорашнього бардаку.

А ось приходити в чисте місце – дуже приємно.

Не дивіться на інших

Ніколи не беріть приклад з інших і не порівнюйте себе з колегами. Пам’ятайте, що ви індивідуальні. І найкраще проявити свою індивідуальність ви можете в роботі! Покажіть, на що ви здатні. Нехай всі заздрять і рівняються на вас.

Взагалі, потрібно стати впевненим у собі і розкріпачитися. Тоді всі справи підуть в гору. Підбадьорюйте себе, не питайте порад у колег без гострої необхідності. Намагайтеся дістатися до істини самостійно. Тоді робота перетвориться в цікавий квест і захопить вас так, що ви не помітите, як пройшов робочий день.

Перепробували всі способи, але так і не змогли змусити себе ходити на роботу? Придумайте свій власний мотив! Може, варто закохатися в симпатичного системного адміністратора, який приходить налаштовувати вам програмне забезпечення? Сумні трудові будні знову придбають сенс, а життя закипить новими емоціями.

У деяких компаніях є спортивні зали, де співробітники можуть займатися у вільний час. Так звільняйтеся швидше!

А взагалі, в будь-якій роботі – головне почати, а потім втягуєшся. Тільки стежте за тим, щоб надмірну старанність не обернулася нервовою напругою. Будь-які граничні навантаження можуть стати причиною депресії і ще більших проблем. Тому робіть паузи, перепочинку, відпочивайте по 5 хвилин в кінці кожної години.

Чарівний стусан під зад або як змусити себе працювати, якщо лінь

Важке слово «робота». Як же складно часом буває приступати до своїх обов’язків, навіть якщо ваш шлюб з професією по любові! Постійно щось відволікає, потрібно кудись піти, так просто не хочеться. А потрібно захотіти. Як змусити себе працювати, якщо лінь? Як подолати творчу кризу, нерішучість, занепокоєння?

Коучі, тренери особистісного зростання розробили масу програм, що стимулюють невтомних прокрастинаторів взяти себе в руки, зробити крок до працьовитості, зібраності. Ми пішли їхніх порад і вибрали для вас найефективніші способи.

З чого почати працювати над собою

Кожен в житті стикався з лінню і з тріском програвав бій. У подібній ситуації немає нічого страшного, це стандартне явище. Періодично дозволяйте організму відпочити, полінуватися. Програний бій – не програти війна. Головне не запускати процес.

З недоліком працьовитості потрібно боротися, способів існує більш ніж достатньо. На першому кроці потрібно зрозуміти причини подібного стану. Хронічна втома, недосипання, відсутність повноцінного відпочинку, низька продуктивність нічого спільного з апатією не мають. Подібні стани вимагають комплексного підходу в лікуванні.

Лінь – відсутність сили волі, бажання трудитися, перевагу до вільного проведення часу. Людина відмовляється прагнути до досягнення цілей, продуктивно працювати, активно проводити час без явних на те причин.

З подібною ситуацією потрібно боротися.

Методик існує сотні, але, жодна з них не допоможе без бажання до змін. На початку шляху потрібно зрозуміти, як багато втрачаєте, просиджуючи черговий день без саморозвитку, цілей, перемог. Життя проходить повз, краще знаходиться за зоною комфорту. Візьміть себе, своє життя в руки, а поради, рекомендації допоможуть зрушити з місця.

Як змусити себе працювати якщо лінь: ТОП 10 порад

Кинути «якір»

У психології існує поняття «якір» – це асоціація, яка закріплюється в мозку, при повторенні викликає моментальну, однозначну реакцію. Подібних стимулів можливо придумати скільки завгодно. Часто формуються незалежно від бажання: «щасливе» екзаменаційне плаття, в якому легко здавати сесію; запах мила, моментально нагадує про дім.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

«Поставити якір» можливо і на роботу! Виробіть ритуал, підберіть аромат, який підбадьорить, налаштує на серйозний лад. Пийте до роботи чашку кави з корицею і паличкою ванілі. Через певний час помітите, що навіть у ледачі дні починаєте працювати продуктивно, варто відчути запах напою, що бадьорить з улюбленими спеціями.

Чистота і порядок

Трудитися в чистому приміщенні приємно. Протріть стіл, розкладіть ручки, блокноти, розсортуйте паперу за ступенем потрібності, важливості. Поставте нагадування щоранку провітрювати кабінет, поливати квіти. Таким чином, позбудетеся від пилу, відчуєте, що щось вже зробили. Прибирання – теж праця! А коли частина завдань зроблено, приступати до решти набагато простіше.

мотивація

Пам’ятайте, заради чого займаєтеся тією чи іншою справою.

Хочете заробити грошей і погасити кредит? Приступайте до обов’язків, адже за вас це ніхто не зробить! Мрієте досягти висот у кар’єрі і стати суперпрофесіоналом? Ну, так що ж сидите, час-то йде! Згадайте, що вдома чекає сім’я, улюблене хобі. Чи не хочете впоратися зі справами раніше і зайнятися дітьми або приступити до того чудесному пазлу на 1000 частин?

Зробіть карту бажань. Краще не в папці на ноутбуці, а роздрукуйте, повісьте на стіні.

Візуалізують місця, які хочете відвідати, речі, які бажаєте купити, будинок, машину мрії. Постійне нагадування чого втрачаєте, потураючи ледачому станом, спровокує до продуктивної роботи.

Відмова від соціальних мереж

Як змусити себе працювати, якщо лінь, коли в стрічці новин постійно з’являються нові цікаві пости? Спілкування в інтернеті – є зло.

Здається, що ось зараз опублікують цікавий, важливий пост, один напише повідомлення.

Чи не опублікують! Чи не напише! Чи не відволікайтеся на соціальні мережі! Якщо важко контролювати себе, скачайте додаток або розширення для браузера, що блокують шкідливі сайти протягом робочого дня, що забороняють доступ до шостої вечора.

Pomodoro

Принцип «помідорів» простий як все геніальне: 25 хвилин – робота, 5 – відпочинок, повторити тричі, після робити перерву на 10 хвилин.

Метод придумав Франческо Чирилло, який одного разу зауважив, що може зосереджено працювати чверть години, після обов’язково відволікається.

Тоді вирішив не йти проти природи, завів таймер у вигляді помідора на зазначений час, весь цей період зосереджено працював. Результат не змусив себе чекати – дні стали проходити продуктивніше. Протестуйте вказаний метод.

Редлайн

Багатьох людей відмінно стимулюють «горять» терміни. Напередодні здачі проекту звідкись беруться сили, час, бажання щось робити. Якщо ви з таких любителів адреналіну, поставте редлайн – в організаціях так називається термін здачі завдання всередині компанії.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

Будьте начальником самі собі. Вирішіть, що через три дні будете перевіряти готову роботу (редлайн), і, якщо не встигнете зробити, застосуєте жорсткі санкції: відмовтеся від солодкого, почніть бігати вранці.

перегляд цілей

Коли, незважаючи на вжиті заходи, все ще не хочете нічого робити, задумайтеся, своєму чи справі присвячуєте життя? Єдиний спосіб почати працювати – зайнятися тим, що дійсно подобається. Не бійтеся змін! Якщо робота приносить радість, займатися нею хочеться постійно!

Нічого не робіть

Не можна читати, слухати музику, сидіти в соц. мережах, дивитися телевізор, серфить в інтернеті. Просто спостерігайте за навколишнім зупинкою, видом з вікна.

У прямому сенсі нічого не робіть. Немає бажання виконувати намічену роботу? Зручно розташуєтеся на кріслі або дивані і розслабтеся.

Через двадцять хвилин з’являться думки про роботу, через півгодини зрозумієте, як її швидше виконати. Через годину усвідомлюєте, що простіше виконати справи і спокійно відпочивати. Сенс подібної ідеї – зовсім, абсолютно нічого не робити, поки не з’явиться усвідомлене бажання приступити до справ.

Розбийте завдання на дрібні справи

Лінь – захисна реакція організму від складнощів, труднощів. Поставили неосяжну завдання, не уявляєте, з якого боку до неї підійти? Або вона настільки тривала, що не знаєте, коли з усім впораєтеся? Це неправильний підхід до продуктивності.

Візьміть блокнот, розділіть завдання на невеликі справи тривалістю не більше двох годин. Після виконання наміченої частини повинен бути конкретний результат. Маленькі успіхи, перемоги виховають силу волі, з’явиться бажання дійти до кінця. Чи не намічайте на день багато справ, тверезо оцінюйте сили. Тягар відповідальності посилить небажання приступати до роботи.

Попросіть допомогу в оточуючих

Ставити конкретні цілі і покарання за їх недосягнення – дієвий спосіб. Але піддавшись ледачому станом, пропустивши строки, ви зможете домовитися самі з собою. А ось з родичами, друзями подібний номер не пройде.

Не важливо, як сильно старалися, що завадило досягненню наміченого – план провалений, все чекатимуть покарання. Особливо якщо під цим малося на увазі віддати всім по тисячі рублів, мити місяць посуд, зробити у подруги генеральне прибирання. Головне чітко повідомте поставлене завдання, терміни, покарання в разі невиконання зобов’язань.

Сім’я, друзі підтримають в досягненні мети, підбадьорять. Але якщо дали слабину – пощади не чекайте, вони свою розплату заберуть! До того ж буде соромно повідомляти про провал через банального бездельнічество. Розуміння цього підвищить бажання перемогти, довести продуктивність.

Як змусити себе працювати – 7 принципів

Ця стаття для тих, хто не може працювати не відволікаючись і доводити почате до кінця, стикаючись з лінню і відсутністю самоорганізації.

Може ви фрілансер, працюєте самостійно і відчуваєте брак в дисципліні. Або ви працюєте в офісі над різними проектами і часто не встигають вчасно через те що у вас не виходить все робити вчасно.

Або у вас просто не виходить довго виконувати якусь роботу через лінь і бажання відволіктися.

Тоді, ця стаття для вас. Я сподіваюся, мої поради допоможуть вам. Тут я розповім як змусити себе працювати і ефективніше виконувати роботу.

Як змусіті собі працювати - корисні поради

Цей пост присвячений першій річниці блогу nperov.ru! За рік відвідуваність зросла з нуля до 3500 осіб на добу! Я вважаю це непоганим результатом. Але ну будемо на це більше відволікатися і повернемося до теми статті.

Дисципліна і самоорганізація

Раніше мене весь час захоплювали організовані і дисципліновані люди, які можуть зосереджено працювати, тоді, коли це потрібно робити. І їм для цього не потрібен начальник, який буде їх підганяти і контролювати.

Їм не потрібно якась особлива офісна робоча обстановка: вони можуть працювати і вдома і при цьому не піддаватися спокусам полежати і полінується. Вони повністю самостійні і автономні.

Вони вміють планувати, ставити собі цілі і досягати цих цілей.

Моє захоплення цими людьми змішувалося з заздрістю, з тієї причини, що я сам відчував брак дисципліни і дуже сильно її потребував.

Робота завжди валилася у мене з рук, я постійно на щось відволікався, я запізнювався з термінами, а якісь завдання так і залишалися невиконаними.

Ніякого графіка і плану у мене не було, я міг почати щось робити, тільки коли будуть серйозно підтискати терміни або хтось стане підганяти мене. Зрозуміло, що якість і ефективність такої роботи в таких умовах завжди залишали бажати кращого.

Але тепер багато що змінилося. Кожен день я працюю над наповненням і налаштуванням двох сайтів (цього блогу і його англомовного аналога – nperov.com), плюс виконую свою основну роботу.

(Не буду особливо кривити душею і чесно скажу, що на своїй головній роботі, я, наразі, не дуже сильно зайнятий, але, тим не менш, працюю я багато, в тому числі, і над своїми власними проектами – блог займає у мене багато часу.) Я можу працювати вдома, в офісі – не важливо.

Я навчився доводити справу до кінця, методично працювати і не відволікатися на сторонні подразники. Про те, які принципи мені в цьому допомогли, я розповім тут.

Писати для цього блогу

Писати статті для сайту – це, звичайно, задоволення. Але з іншого боку, це досить важка праця. Моя основна робота і технічна підтримка цього сайту набагато менш трудомісткі заняття ніж написання структурованого тексту.

Пости цього блогу вимагають від мене великих розумових зусиль, концентрації і посидючості. Я ж не виливаю на цей сайт безладний потік свідомості.

Перш ніж мої думки з’являться на сторінках цього блогу їх потрібно причесати, упорядкувати, органічно вплести в загальну структуру і викласти у вигляді готового, зрозумілого і адаптованого для читачів тексту.

Після того, як стаття закінчена, я відчуваю сильне моральне удоволетвореніе, як ніби завершив важка справа, яким бесспортно це заняття і є. Що ж допомагає мені працювати на основній роботі і, на протязі цілого року, забезпечувати читачів досить об’ємними статтями? Давайте поговоримо про принципи, які лягли в основу моєї трудової дисципліни. Ці принципи допоможуть і вам.

Принцип 1 – Ставте тимчасові нормативи роботи

Без готового плану складно змусити себе працювати. Тому ви повинні навчитися планувати і дотримуватися поставленого плану. Який же підхід в плануванні справ використовувати?

Я пробував два різних підходи:

 1. Складати план по кількості роботи за певний часовий проміжок. Наприклад: я повинен написати за день 3000 слів і поки я цього не зроблю, я не буду займатися нічим іншим.
 2. Другий – це слідувати фіксованому тимчасового нормативу. Наприклад: я працюю 4 години, з трьома перервами по 10 хвилин, потім відпочиваю годину і працюю ще 1,5 години. І не важливо, скільки роботи я за цей час зробив.

Я переконався в тому, що другий підхід набагато більш розумний і ефективний ніж перший, зараз поясню чому:

Якість роботи: якщо прагне виконати роботу якомога швидше, то від цього може страждати якість. Якщо людина зав’язаний на виконанні певного обсягу, а не роботі за часом, то прямий мети виконати роботу немає. Але, все одно, ця людина несвідомо прагне закінчити її швидше.

Коли я ставив собі нормативи на кшталт 3000 слів за день, мені хотілося швидше «дійти до фінішу», тому я не робив тривалих пауз на роздуми про те, що я напишу через кілька абзаців. Це не дуже добре відбивалося на якості роботи: потім доводилося переробляти.

Різні статті я пишу з різною швидкістю, залежно від мого поточного стану і змісту статті (наприклад, статтю про алкоголь я написав досить швидко, незважаючи на обсяг, а якийсь інший текст я можу писати довше). Тому мені може не вистачити 4-5 годин, щоб написати, скільки я хочу.

Потім я вже втомлююся, але мені все одно потрібно працювати і виконувати поставлене план. Якщо я стомлений, то навіть улюблена діяльність може перетворитися для мене на муку. Тоді я роблю все повільніше і через силу, що також негативно позначається на якості роботи і веде до ще більш сильного стомлення.

Швидкість роботи: на мій погляд, якщо людина не ставить перед собою тимчасових обмежень і не прагне виконати щось в певний стислий термін, то він виконує роботу зі своєю природною швидкістю при збереженні належної якості цієї роботи, за умови, що він ні на що не відволікається. Можна визначити таку швидкість транспортним терміном «крейсерська швидкість».

Наприклад, якщо я планую писати протягом 4-х годин, то я сильно не поспішаю. Але при цьому, не можна сказати, що через це робота йде набагато повільніше.

Я як і раніше зацікавлений в тому, що робота повинна бути виконана і тому роблю її з нормальною швидкістю, просто я нікуди не поспішаю.

Можливо, в такому розміреному ритмі справа просувається трошки повільніше ніж в поспіху і в прагненні закінчити якомога раніше, але зате, не страждає якість і знижується втома.

Уявіть, що ви летите в літаку.

Це величезне судно, звичайно, може включити двигуни на повну тягу (в польоті на крейсерській швидкості, двигуни, пасажирського літака, працюють приблизно на 50% своєї потужності, якщо я не помиляюся) і спробувати досягти місця призначення раніше планованого часу прибуття. Але це призведе до не оптимальні витраті палива: спалиться багато пального. І, до того ж, пілот ризикує безпекою пасажирів, коли виходить за рамки нормального польоту.

Якщо літак буде рухатися по повітрю в своєму звичайному режимі, на крейсерській швидкості, то витрати палива будуть мінімальними і умови подорожі стануть найбезпечнішими для пасажирів. В кінцевому підсумку він все одно досягне місця призначення.

Я вважаю, що краще працювати зі своєю природною швидкістю фіксований інтервал часу, нікуди не поспішаючи і не відволікаючись. Все ж все одно досягнете поставленої мети, вона від вас нікуди не піде. Просто ви будете більш ефективно використовувати свої ресурси.

Буде краще, якщо ви станете поєднувати два вищеописаних підходу в своєму плануванні роботи. Працюйте фіксований інтервал часу, але при цьому, тримайте в голові величину бажаного обсягу роботи. Завжди озирайтеся на те, скільки ви в підсумку встигли зробити. Але цей фактор, повторюю, не повинен грати вирішальну роль.

Наводжу приклад зі своєї практики: я сьогодні працював 5 годин, але написав всього 700 слів. Це дуже повільно, в чому ж справа? Я довго думав над статтею, переписував кілька абзаців, потім мене переривали. Виходить, я не міг її написати більше сьогодні. Значить все нормально, і я можу закінчити на цьому.

Але могло б бути по-іншому, я написав так мало, тому що сам постійно відволікався на всілякі дурниці. Якщо це так, тоді завтра я постараюся суворіше дотримуватися графіка, щоб робота просувалася швидше.

Принцип 2 – Починайте з найскладніших завдань

Якщо ви у вас є можливість виконувати свої робочі завдання в будь-якій послідовності, то почніть з того, що вимагає максимальних зусиль. Я починаю писати статті з ранку, а потім вже роблю всю іншу роботу по блогу: технічну частину, розкрутку, спілкування і т.д. Чи не йде ніякої мови, щоб я писав статті втомленим. Але виправляти код сайту, якщо я трохи втомився, я можу.

Принцип 3 -Не відволікайтеся!

Це, мабуть, найважливіше правило, яке тут можна прочитати. Керуючись принципом 1, заплануйте часовий інтервал, (наприклад, 3 години) протягом якого ви будете працювати з перервами на відпочинок. Закрийте аську, скайп, соціальні мережі та інтернет або використовуйте їх тільки в робочих цілях.

По-перше ви можете захопитися якоюсь раптовою активністю і забути про роботу. Я думаю, що кожен стикався з такою ситуацією, коли хотілося зайти в контакт на хвилиночку прочитати повідомлення, а ця хвилиночка розтягнулася в кілька годин блукання по сайтам в інтернеті.

По-друге, коли ви відволікаєтеся сильно падає ефективність вашої діяльності, так як, після повернення до праці вам потрібно практично заново занурюватися в роботу.

Прийміть за правило, що ви не повинні займатися ніякою побічної діяльністю, поки не закінчиться час роботи або не настане час перерви. Цього принципу дотримуватися складно, але треба до цього прагнути.

Як радить Нейл Фіоре у своїй книзі психологія особистої ефективності, якщо вам хочеться відволіктися і зайнятися якоюсь нісенітницею, наприклад, зайти в свій профіль вконтакте, перш ніж це зробити зробите 10 повільних вдихів і видихів. Це допоможе вам прийняти розумне рішення і згадати, що робота швидше не зробиться, якщо ви постійно будете відволікатися.

Принцип 4 – Якщо робота не йде – нічого не робіть

Нічого не виходить? Зайшли в глухий кут? Набридло працювати? Але ви ще не виконали план? Відпочиньте, розслабтеся. Відпочити – це не означає лізти перевіряти пошту або дивитися поновлення в соціальних мережах.

Просто відсуньтеся на стільці від монітора (за умови, що ви працюєте за комп’ютером, звичайно) і розслабтеся. Спробуйте так посидіти кілька хвилин без діла.

Пам’ятайте, ніяких побічних дій, поки не виконали план по часу!

Тому сидите і тримайте в голові думка, що нічим крім роботи ви зайнятися не можете, так як дали собі обіцянку працювати кілька годин. Через деякий час вам можуть прийти якісь думки, які виведуть вас з глухого кута, що створилося в вашій роботі. Від нудьги і бездіяльності ваші руки самі потягнуться до клавіатури і продовжать роботу.

Якщо вам нічого не залишається окрім як працювати, то ваш мозок сам автоматично повернеться до цієї діяльності, якщо надати йому якийсь час спокою. Мене дуже виручає це правило. Часто я відчуваю великі спокуси все кинути і перерватися. Особливо це відбувається в ті моменти, коли у мене довго щось не виходить, наприклад, сформулювати якусь думку.

Тоді я відкидаю голову, розслабляюся і думка сама приходить до мене. А якщо так і не приходить, то я знаходжу інші рішення, наприклад, зосередиться на іншому фрагменті роботи, а до цього повернутися потім.

Інше можливе рішення таких ситуацій, це перейти до менш напруженій роботі. Якщо мені зовсім набридає писати статтю, я, щоб не втрачати час даремно, починаю, наприклад, копатися в коді сайту, або відповідати на запитання читачів. Я можу використовувати цей час по-іншому: відкинутися на стільці і думати про те, про що буде наступна стаття.

Коротше, якщо ви поставили план працювати не менше 5-ти годин, то використовуйте весь цей час з користю для роботи, навіть якщо ви не займаєте весь цей часовий проміжок основною діяльністю.

Якщо у мене взагалі не виходить зосередитися і мені приходять будь-які думки, але тільки не думки про роботу, я не намагаюся змусити себе зосередитися, я просто розслабляюся, спостерігаю і чекаю.

Через якийсь час всі сторонні думки покидають мій розум і я знову можу сконцентруватися на роботі.

Це схоже на рух кульки в воронці: спочатку він шалено кидається від краю до краю в цьому просторі, але потім, під дією сили тяжіння він обов’язково опускається в вузьку трубку на дні воронки.

Головне в цей час не перериватися на щось стороннє, просто сидіти і чекати.

Але якщо ви вже сильно втомилися, то не потрібно доводити себе до знемоги без крайньої необхідності, навіть якщо ви не виконали план! Якщо я дійсно втомлююся, то закінчую роботу і можу повалятися дурня, розслабитися. Якщо тіло втомилося я даю йому відпочити. Але щоб втомитися потрібно попрацювати.

Додам, що вчасно запланованого перерви в роботі, краще дати голові відпочити, ніж лазити в інтернеті. Вийдіть прогулятися або просто відкиньтеся на кріслі, тоді ви краще відпочинете і не ризикуєте загрузнути в якійсь безглуздій діяльності.

Принцип 5 – Підтримуйте порядок на робочому місці

Зовнішній порядок відображає порядок внутрішній і навпаки. Дуже складно зібратися з думками і працювати за заваленим усіляким мотлохом столом. Розчистити свій робочий простір, не тільки фізичне, а й віртуальне: наведіть порядок на своєму комп’ютері, видаліть зайві файли, раскидайте все по папках, замість того, щоб валити в купу.

Принцип 6 – Пийте менше кави!

Знаю, це дуже дивно звучить, але відсутність звички щодня пити кава підвищує працездатність, посилює концентрацію і дозволяє правильно розставляти пріоритети. Детальніше про це ви можете почитати в моїй статті як перестати пити каву.

Принцип 7 – Підвищуйте самодисципліну

Складно себе змусити щось робити, якщо у вас погано розвинена сила волі. У своїй статті як розвинути силу волі та самодисципліни я дав кілька порад як можна цього досягти.

Чим більше розвинена ваша воля, тим легше переступати через лінь, бездіяльність і контролювати бажання свого тіла (поспати, поїсти, поклеїти дурня).

Висновок – чому я нічого не написав про мотивацію?

Я перерахував основні принципи, які допомагають мені в моїй основній роботі і в побічної діяльності. Я не торкнувся мотивації, хоча в статтях подібного штибу часто говориться про те, як важлива мотивація без якої, будь-яка робота перетворюється на муку.

Мотивація, це звичайно добре, але я віддаю перевагу від неї не залежати, тому що це річ минуща: то вона є, то її немає. Неможливо підживлюватися її вогнем постійно, так, щоб робота завжди приносила задоволення. Ви завжди будете зіштовхувати з такими ситуаціями, коли доводиться щось робити через силу, і це нормально.

Я люблю допомагати людям і писати корисні статті, я покладаю величезні плани на цей сайт і бачу в роботі над ним справу свого майбутнього. Безумовно, це величезний стимул і мотивація.

Але, тим не менш, це прагнення не може підігрівати робочим ентузіазмом мене кожен день і кожну хвилину.

Коли мені треба працювати, я постійно борюся зі своїми бажаннями поклеїти дурня, послухати музику або посидіти в інтернеті.

Ентузіазм – річ тимчасова і його поява не завжди залежить від нас.В одні дні робота кипить, в інші нічого не хочеться робити. Але сила волі – річ не переходить і ми можемо їй управляти! Я вважаю за краще спиратися на щось постійне і то, на що я сам можу вплинути, а саме, на свою волю, а не на зовнішній стимул! Це просто надійніше. Тому я не пишу про мотивацію.

Пам’ятайте, найскладніше приступити до роботи. Але варто тільки почати працювати, перебороти початковий гальмуючий момент інерції, і робота закипить, розкрутиться як маховик!

Якщо ви не бачите у своїй роботі взагалі ніякого стимулу і цілі, то міняйте рід діяльності і шукайте свою мету. Але це вже буде темою окремої статті.

Як змусити себе працювати

Рано чи пізно, але кожна людина стикається з відсутністю бажання робити якусь роботу, або виконувати свої посадові обов’язки. У цей момент ми не хочемо, та й руки абсолютно не піднімаються на що-небудь.

Такий стан впадають люди з кількох причин:

 1. Вас замучила буденність . Практично кожен день ми проживаємо за одним сценарієм дім-робота-дім і іноді відпочинок. Ваш розпорядок може бути трохи іншим, але сенс від цього не змінюється. Рутина і нудне життя здатні будь-якої людини змусити хандрити і втратити інтерес не тільки до роботи, але і до життя.
 2. Зміна життєвих орієнтирів . На кожному етапі життя ми прагнемо до різних цілей. Наприклад, в 20 років ви хотіли керувати відділом і добилися поставленої мети, але в 25 стали мамою і вам хочеться знайти місце спокійніше і не нести відповідальності за інших людей.
 3. Депресія . Перебуваючи саме в такому стані вам нецікава робота і ви втрачаєте мета і орієнтири до яких прагнули раніше.
 4. Стреси . Моральна пригніченість, страх поразок і невдач не дають зосередитися і приступити до виконання своїх обов’язків.
 5. Можливо, ви переросли свою посаду . Якщо людина кар’єрист, він постійно розвивається і вдосконалюється, але ніякого підвищення не отримує, від цього у нього «опускаються руки». Нинішня робота нецікава, а інший ніхто не пропонує.
 6. Ви постійно думаєте про майбутню відпустку . Якщо бажаний відпочинок вже «не за горами» ви на підсвідомому рівні хочете якомога раніше розслабитися і ні про що не думати.
 7. Лінь . Дуже часто причинно відсутності бажання працювати є звичайнісінька лінь. Якщо у людини немає сили волі, то він просто не може себе організувати.
 8. Страхи . Якщо ви боїтеся, що не впораєтеся з роботою, або сумніваєтеся в своєму професіоналізмі, то взятися за виконання чого-небудь дуже важко. Читати: Як побороти страх і невпевненість в собі
 9. Втома . Якщо ви працюєте на знос і нехтуєте відпочинком, то рано чи пізно ваші сили вичерпаються, а взятися за виконання елементарних обов’язків буде дуже важко.

Також прочитайте: Що робити, якщо нічого не хочеться

Фактори, що впливають на нашу працездатність

Не у всіх людей відсутність бажання працювати пов’язано з простою лінню. Виключіть всі негативні фактори, які впливають на працездатність і продуктивність. наприклад:

 • Добре висипайтеся. Якщо ваш організм буде відпочивати менше 7-8 годин на добу, він навряд чи буде відновлюватися належним чином.
 • Їжте корисну і багату на вітаміни їжу. Всі процеси в організмі взаємопов’язані і якщо він буде недоотримувати якогось компонента, то ви будете постійно втомленим і без настрою.
 • Перевірте своє здоров’я. Дуже часто занепад сил і небажання робити що-небудь це наслідок неправильної роботи органів і систем. Наприклад, якщо щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів, ви будете почувати себе втомленим, сонним і без сил на протязі всього дня.
 • Починайте день з зарядки і ведіть активний спосіб життя. Фізичні навантаження сприяють виробленню ендорфінів, які позитивно впливають на загальний емоційний фон людини.
 • Знайдіть собі хобі. Людина без інтересів – це обмежена особистість, який ніколи не реалізує свій потенціал. Ми радимо знайти захоплення, яке дозволятиме вам розкритися і морально відпочити.

Не хочеться працювати, що робити?

Існує багато способів змусити себе працювати. Деякі підходять одним людям і неприйнятні для інших. Зараз ми поділимося порадами, які на собі може випробувати кожен.

Щодня займайте плануванням

Ви повинні ставити для себе конкретні цілі, які доведеться виконати будь-що-будь. Вам допоможе складений вами план. Не потрібно розписувати всі свої дії щохвилини. Просто на листку паперу позначте завдання, які потрібно виконати. Наприклад, сьогодні ви:

 1. Здаєте звіт;
 2. Розбираєтеся з усіма поточними справами;
 3. Переглядаєте пошту.

Виконуючи завдання, ви можете дотримуватися наступних схем.

 • Працювати без перерв, поки не виконаєте весь позначений обсяг.
 • Трудитися певний проміжок часу.

Практика показує, що використовуючи другий варіант, ваша робота буде більш продуктивною. Найкращий результат досягається, якщо об’єднати ці схеми.

Мотивуйте себе

Всі ми мріємо про щось. Найчастіше наші мрії матеріальні і для їх реалізації необхідні гроші. Якщо ви не хочете працювати, то просто подумайте для чого ви взагалі ходите на роботу. Звичайно, щоб заробити гроші.

Ми радимо трохи помріяти, а потім порахувати, скільки потрібно працювати, щоб реалізувати свої бажання.

Відразу беріться за виконання складних завдань

Найчастіше нам важче братися за роботу, яка передбачає якісь труднощі. Рутинна робота виконується на автоматі, а братися за щось серйозне ми буваємо, не готові.

Якщо ви будете відтягувати виконання важкої роботи, то думка про майбутні труднощі буде псувати вам настрій.

Якщо завдання сильно складна, розбийте її на окремі процеси і приступайте до їх виконання.

Також прочитайте: Прокрастинація – що це і як позбутися

Не кидайте розпочату і не беріться за наступну справу. Після того як ви виконаєте одну дію, викресліть його зі свого плану і приступайте до іншого. Так ви будете бачити, скільки всього вже зробили і будете собою пишатися.

Під час сильного перенапруження і занепаду сил беріться за нескладні справи

Якщо немає сил, ви втомилися, але вам дуже потрібно зробити якусь роботу, намагайтеся не братися за виконання важких завдань. Візьміться за справи, які не потребують великого розумового процесу.

Якщо такий варіант вам не підходить, то хоча б переходите до складних завдань, після виконання більш легких. Таким чином, ви підготуєте себе до важкої роботи.

Реально оцінюйте свої здібності

Перед тим як братися за виконання будь-якої задачі, подумайте, а чи зможете ви її виконати. Якщо ви звалити на себе непосильну ношу, то невдачі дуже вас розбудують і породять нові страхи.

Наприклад, ви ніколи не шили, але вирішили спробувати розкроїти собі піджак. З величезною ймовірністю можна сказати, що у вас нічого не вийде. Ця невдача породить страхи і сумніви, і ви ніколи більше не візьметеся за голку, навіть щоб зшити елементарну спідницю.

Чи не відволікайтеся

Якщо ви взялися за якусь роботу, але вас постійно відволікають, або ви переключаєте свою увагу на сторонні речі, то виконувати своє завдання ви будете в 2 рази довше.

Найчастіше вас можуть відволікати:

 • колеги;
 • Телефон;
 • Соціальні мережі та інші сайти;

Вимикайте всі засоби зв’язку і забороняйте собі заглядати на будь-які інтернет-ресурси.

Періодично давайте своєму мозку відпочити

Люди не роботи і не можуть працювати без перерв. У момент, коли ви розумієте, що робота «не клеїться» дайте собі відпочити протягом 5 хвилин. В цей час просто сядьте на стілець, відкиньтеся на його спинку і дивіться в одну точку. Не потрібно ні про що думати. Через короткий проміжок часу ви зрозумієте, що вам набридло сидіти і пора щось робити.

В період відпочинку не потрібно «сидіти» в соціальних мережах або на телефоні. Так ви точно не відновите сили.

Чи не потурайте собі і працюйте незважаючи ні на що!

Деякі працівники замість того щоб братися за виконання своїх посадових обов’язків, шукають причини, щоб від них піти. Як тільки такі знаходяться, вони з радістю складають руки і займаються неробством.

Не йдіть у себе на поводу. Якщо вам щось потрібно зробити, то пересильте себе і візьміться за виконання справ, незважаючи на вже придумані відмовки.

Також прочитайте: Як перестати відкладати справи на потім

Погодьтеся, працювати в хаосі не дуже приємно. Коли на вашому столі або в комп’ютері безлад, то бажання працювати швидко зникає.

Для того щоб воно з’явилося просто розкладіть все по своїх місцях. Порядок на робочому столі буде радувати око і полегшить виконання будь-яких завдань.

Кава: пити чи не пити?

Багато психологів стверджують, що чашка кави під час роботи тільки відволікає від виконання посадових обов’язків. Існує думка, що кофеїн негативно відбивається на кінцевому результаті роботи.

Але є люди, які не погодяться з цим твердженням і готові доводити, то чашка гарячого напою мобілізує їх сили і надає бадьорості організму.

Якщо ви не можете або не хочете відмовлятися від кави, постарайтеся його пити або до початку роботи, або після. Процедура пиття цього або іншого гарячого напою може дійсно відволікати.

Дисциплінуйте себе

Якщо вам постійно не хочеться працювати, то можливо справа в тому, що ви слабкі духом. Почніть виховувати свою силу волі і доведіть всім і насамперед самому собі, що ви можете керувати своїми бажаннями.

Сила волі допоможе вам не тільки впоратися з небажанням взятися за якусь справу, а й дуже допоможе в житті.

Також прочитайте: Як змінити себе і своє життя – правило 21 дня

Перестаньте комусь наслідувати

Кожна людина унікальна і індивідуальна. Перестаньте порівнювати себе з більш успішним колегою. Дивлячись на його успіхи, ви вганяє себе в депресію.

Не дивіться ні на кого. У кожного є свій темп. Можливо вам важче «розгойдуватися» і приступати до роботи, але ви доводите все до кінця. А хтось легко береться за всі справи, але рідко їх завершує.

Подумайте про відповідальність

Кожен працівник є ланкою в робочому процесі. Якщо він не виконає своє завдання, то це може відбитися на кінцевому результаті всієї команди.

Подумайте про те, що на вас хтось розраховує і від ваших дій залежить робота багатьох людей.

Працюємо з таймером

Багатьом людям набагато легше працювати тоді, коли вони знають, що скоро відпочинуть. Спробуйте працювати, наприклад, 30 хвилин, після яких обов’язково відпочивайте 5-10 хвилин. Інтервали роботи і відпочинку ви можете встановити самостійно.

Вирішивши випробувати на собі цю раду, ви повинні завести собі таймер, який буде спрацьовувати в потрібний час. Саме він не дасть відпочити довше, ніж передбачалося.

змініть обстановку

Якщо ви не можетезаставіть себе працювати вдома, то пропонуємо поміняти обстановку. Наприклад, ви займаєтеся копірайтінгом і пишіть статті. У вас багато замовлень, але думки в голову не приходять, а працювати треба. Тоді радимо взяти ноутбук або інший переносний гаджет і відправитися з ним в парк або улюблене кафе.

Можливо, саме ці місця принесуть натхнення, і вам захочеться знову творити.

Частіше провітрюйте приміщення

Якщо у вас немає можливості змінити обстановку і працювати на свіжому повітрі, постарайтеся зробити так, щоб в приміщенні було якомога більше кисню.

Іноді ми відчуваємо апатію через брак чистого і свіжого повітря. Відкрийте вікна, прислухайтеся до звуків природи і ви відчуєте полегшення і приплив сил.

Повірте, вам набагато легше працюватиметься в провітреному кабінеті, а рішення будь-яких завдань знайдуться швидше.

займіться спортом

Цікавий рада, але своє тіло ще потрібно змусити рухатися. Якщо ви все-таки пересилити себе і приділіть 10-15 хвилин вправ, ваш настрій швидко підвищиться, світ буде здаватися не таким похмурим, а мозок почне дуже активно працювати.

Завдяки цьому з усіма, навіть найскладнішими завданнями, ви легко впораєтеся.

Слухайте улюблену музику

У кожної людини є улюблені музичні композиції, після прослуховування яких підвищується настрій. Ми рекомендуємо парувати тільки енергійну і веселу музику. Саме вона зарядить вас позитивом і додасть сил, які необхідні для продуктивної роботи.

Поки їсте на роботу, включіть в машині або в навушниках бадьорі треки. Не дарма у багатьох таксистів в машині грає гучна і динамічна музика, це дозволяє їм не заснути і підбадьоритися.

Скажіть «НІ» шкідливим звичкам

Куріння або зловживання алкоголем позначається не тільки на здоров’я людини, а й негативно впливає на роботу мозку. Ви починаєте повільно міркувати, і поступово деградіруете. Цей процес відбувається дуже повільно і практично непомітний, але вчені довели, що спиртні напої вбивають клітини мозку.

У підсумку ми гірші справляємося з роботою, у нас з’являються страхи невдач і ми не розуміємо коли перетворилися в ледаря. Чи не виспівує напередодні виходу на роботу.

Звичка вибігати на перекури ще і дуже відволікає, а постійна потреба в нікотині не дає сконцентруватися.

Розвивайте мислення, тренуйте свою пам’ять, підвищуйте професіоналізм

Дуже часто люди не хочуть працювати, т. К. Не вірять в свої сили і бояться, що зроблять щось не так. Якщо у вас теж є такі страхи, то потрібно з ними щось робити.

 1. По-перше, постарайтеся полюбити книги і поезію. Більше читайте і вчіть сподобалися вірші. Так ви будете розвивати пам’ять, завдяки чому будете більш уважними.
 2. По-друге, відгадуйте кросворди і вирішуйте логічні завдання. Завдяки цьому ви зможете знаходити неординарні рішення будь-яких завдань.
 3. По-третє, постарайтеся стати професіоналом своєї справи. Хороші фахівці не панікують через дрібниці, а просто беруться за справу і виконують його.

мислите позитивно

Якщо ви постійно будете скаржитися на життя, в кожній дрібниці шукати негатив, то неприємності будуть притягатися до вас самі по собі.

Будь-які думки впливають на процеси. Якщо ви будете за будь-яке починання братися з посмішкою, то кінцевий результат вашої роботи однозначно порадує.

Також прочитайте: Як позбутися від поганих думок в голові: поради психолога

смійтеся частіше

Коли людина сміється, його організм виробляє підвищену дозу ендорфінів. Вони в свою чергу сприяють зниженню напруги мозку. Після того як ви повністю розслабитеся, ваша продуктивність істотно зросте.

Ми рекомендуємо частіше читати анекдоти, дивитися гумористичні передачі, а потім переказувати їх своїм колегам. Намагаючись розсмішити інших, будете сміятися і ви.

Також прочитайте: Як підняти настрій собі і оточуючим

Ароматерапія в допомогу

Про дивовижні властивості ароматерапії в боротьбі за здоров’я знають багато, але більшість людей не здогадуються про те, що різні масла допомагають налаштуватися на роботу.

Перед тим як братися за виконання чогось важливого, капніть кілька крапель олії апельсина, лимона, чайного дерева або евкаліпта в ароматичну лампу і не приступайте за виконання своїх обов’язків.

Комбінуйте фізична праця з інтелектуальним

Якщо у вас є можливість, то постарайтеся не засиджуватися на одному місці. Наприклад, ви годину працюєте на комп’ютері, а потім виділяєте 30 хвилин для того, щоб рознести комусь якісь папери.

Завдяки такому ритму ви будете менше втомлюватися морально, а голова буде працювати краще.

Зверніться по допомогу до рідних і близьких людей

Якщо ви не дивлячись ні на що не можете приступити до роботи, попросіть ваших близьких підтримати вас.

Ласкаво слово і віра інших людей в ваші здібності дуже мотивують і змушують підкорювати будь-які вершини. Після підбадьорюючих слів, ви підсвідомо боїтеся не виправдати довіри і будете всіма способами виконувати поставлене завдання.

Любіть свою роботу

Переважна більшість людей незадоволені своєю професією і робочим місцем. Якщо ви відносите себе до їх числа, то у вас є два варіанти:

 1. Полюбити свою роботу;
 2. Змінити рід і вид діяльності.

Ми рекомендуємо, перед тим як звільнятися все-таки пошукати позитивні моменти у вашій роботі. Можливо, вас влаштовує зарплата, колектив або графік роботи.

Якщо вас нічого не радує, позитивних моментів ви не помічаєте, а всі вищеописані способи не змогли змусити вас приступити до роботи, то єдиним виходом зі сформованої ситуації може бути зміна професії.

висновок

Кожна людина періодично стикається з проблемою відсутності бажання виконувати будь-які дії. Причин цьому може бути багато. Основний можна вважати неправильно обрану професію. Якщо ви будете любити свою роботу, то будь-які завдання будуть вирішуватися легко і без проблем.

Якщо вас влаштовує професія, але ви не можете змусити себе робити щось, пам’ятайте, що важко приступати, але легко виконувати.

Сподіваємося наші рекомендації вам знадобляться, і ви тепер точно знаєте, як змусити ледачого працювати.

Про автора статті: