Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатися, стягнення

0
133

Опубліковано: 07 августа 2018

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення

По суті, виконавчий лист є документом, що підтверджує вердикт суду про наявність і заборгованості однієї особи перед іншим. Але його отримання завершує процедуру судового розгляду, і відкриває новий етап – роботу зі службою приставів, в ході якої вирішується питання про стягнення боргу.

В основній масі прецедентів цей процес має ряд складнощів, які служать перешкодою при отриманні законно обґрунтованою заборгованості. Найчастіше, труднощі виникають при витребування боргу з фізичних осіб.

Отримання і пред’явлення виконавчих листів

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення Отримати даний документ можна як позивачеві, так і відповідачеві в судовій канцелярії або відділі діловодства. Крім того, протягом 10 днів суд самостійно направляє його в службу судових приставів.

При отриманні листа необхідно засвідчити себе, пред’явивши паспорт, інший документ. У журналі видачі необхідно поставить підпис.

Сам документ роздруковується на гербовому бланку, що відноситься до бланків суворої звітності, а значить, мають серійний номер, реквізити відповідача, а також суму боргу.

Перед тим, як поставити автограф про отримання, всі ці дані необхідно піддати ретельній перевірці.

Далі документ можна самостійно представити в службу приставів, або ж звернутися з ним до бухгалтерії організації, в якій працює відповідач або по іншому місцю отримання коштів боржником.

Як боржнику дізнатися про борг і нюанси виконання рішення

Процедура ведення виробництва за виконавчими листами лише зовні здається досить простий. Тим часом, на практиці з деякими складнощами стикаються як державні службовці, так і самі позивачі. Нерідко буває так, що стягнути заборгованість неможливо через низку об’єктивних причин, і пристави змушені закрити виробництво.

Так у людини, щодо якої виникла заборгованість, є два шляхи розвитку подій:

 • Пред’явлення листа в службу судових приставів;
 • Вирішувати питання про стягнення боргу самостійно.

Що стосується боржника, то він може дізнатися про хід провадження у його справі через онлайн-систему служби приставів.

Заходи, доступні приставам за законом

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення

Перелік допустимих при роботі з боржником заходів визначено в 64 статті закону про виконавче провадження. До них належать такі заходи:

 • Арешти банківських депозитів та інших рахунків;
 • Арешт і стягнення за рахунок реалізації майна;
 • Заборона на виїзд за межі країни.

Дані заходи дозволяють приставу здійснювати збір інформації про місце знаходження, трудової діяльності та майновий стан боржника.

У ситуації, коли відповідач, намагаючись ухилитися, ховається від позивача, пристав має право застосувати розшукові заходи, оголосивши боржника у федеральний розшук.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення

Нерідко таке рішення не влаштовує позивача, який бажає одноразово отримати всю суму боргу за виконавчим листом. Такий варіант можливий, якщо боржник йде на це добровільно, і, наприклад, сплачує борг через приставів чи іншим способом самостійно. По суті – це ідеальна ситуація, і останнім часом вона трапляється досить часто, але не повсюдно.

Іншим варіантом вирішення питання про повернення боргу є арешт рахунку в банку. Відповідач по листу надає номер рахунку в банку для арешту, на якому вже знаходиться необхідна сума або здійснюється щомісячне зарахування певної суми, наприклад, пенсії, допомоги чи інших засобів.

Пристав має право розшукувати рахунки боржника і накладати на них арешт, але при цьому є ряд обмежень. Так, не підлягають арешту:

 • Зарплатні рахунки та банківські картки;
 • Рахунки і карти, на які надходять дитячі посібники та інші соціальні виплати.

Навіть якщо пристав винесе постанову про арешт даних рахунків, після того, як боржник надасть докази того, що вони зарплатні або призначені для перерахування дитячих допомог та інших соціальних виплат, постанова про арешт має бути скасовано, а арешт знято. Пояснимо, чому виникає такий момент.

Законодавець не виключає можливості стягувати борг з соціальних допомог, пенсій і зарплат. Але робити це необхідно через бухгалтерію тієї організації, яка нараховує і проводить виплати. Крім того, навіть виконавчий лист не дає права нікому позбавляти людину засобів до існування, і закон чітко визначає процентне співвідношення при витребування боргу.

Виконавчий лист не дає права позбавляти людину боржника до існування.

Так, якщо зарплата або пенсія боржника становить, наприклад, 10 тисяч рублів, при цьому на його утриманні є діти або непрацездатні громадяни, то обсяг стягнення не може перевищувати четвертої частини зазначеної суми.

В рамках роботи за виконавчим листом пристав має право розшукувати майно боржника, з метою накладення на нього арешту. Закон передбачає можливість покрити заборгованість за допомогою засобів після реалізації майна боржника. Але і в цьому випадку існує ряд законних обмежень.

Так, не все майно може підлягати арешту. Наприклад, неможливо виставити на продаж єдине житло боржника, нагороди та предмети домашнього вжитку, необхідні для життя, а також продукти харчування. Детальніше про стягнення боргу за виконавчим листом читайте тут.

Стягнення з юр. особи

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення Заборгованість юридичної особи, яка справляється за виконавчим листом, підпорядковується тим же правилам. Приставу також належить дізнатися про рахунки організації в банку, до речі сказати, банк зобов’язаний надати подібну інформацію держслужбовцю, і накласти арешт на ці рахунки. Списати кошти для того, щоб погасити борг пристав також має право. Це передбачено 1 частиною 8 статті закону про виконавче провадження.

На майно організації, що має заборгованість за виконавчим документом, накладення арешту також можливо, так само як і його реалізація, а отримані в ході цих заходів суми будуть спрямовані на те, щоб погасити борг.

Що стосується в обмеженні в пересуваннях за межі рідної держави, то основну масу боржників ця санкція не дуже лякає.

Таким чином, стягувати борг, маючи на руках виконавчий лист – досить складна і тривала процедура. Людині, перед яким сформувалася заборгованість необхідно і самому докладати зусиль і всіляко допомагати і сприяти приставам в ході їх роботи.

В першу чергу, слід дізнатися про наявність у відповідача майна, місця роботи та інших джерел доходів. Вся представлена ​​позивачем інформація буде перевірена, а при наявності підстав, вжито заходів.

Банк зобов’язаний надати стягувачу інформацію про рахунки боржника.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення

 1. Коли повинен бути пред’явлений лист?
 2. В який період по ньому зобов’язані завести виробництво?
 3. Яким чином і з якого моменту повинна бути погашена заборгованість?

Всі ці моменти позивач повинен дізнатися заздалегідь, щоб не упустити можливості стягнути своєчасно борг, щоб не пропустити строк, в який він повинен пред’явити лист.

Перше, що повинні усвідомити боку, що терміни виконання та стягнення – це дещо різні поняття. Терміни виконання припускають період роботи пристава з того моменту, коли був пред’явлений лист, а терміни стягнення – це період, в який повинна бути погашена заборгованість.

Одночасно з цим присутній і таке поняття, як позовна давність. Щодо останнього поняття слід попередити, що заборгованість, яка справляється в рамках виконавчого виробництва, практично не має терміну позовної давності.

Лист, за бажанням позивача може бути відкликаний, що називається до «кращих часів», коли у відповідача виникне можливість погасити борг. Цим правом найчастіше користуються банки по відношенню до тих клієнтів, у яких є прострочена заборгованість.

Чим довше лист знаходиться у виробництві, відгукується і знову повертається у виробництво, тим менше у його пред’явника фактично стягнути борг. Крім того, у пристава є законні підстави закрити виробництво, навіть якщо заявник проти цього.

Позивачу важливо пам’ятати і про те, що коли б він не пред’являв документ, і скільки б років не пройшло, стягувати будуть суми за останні три роки, і не більше, особливо, якщо мова йде про аліменти.

Терміни виконавчих дій або виконання законом визначені в 2 місяці – в це період пристав повинен добровільно або примусово спонукати відповідача погасити заборгованість. На практиці лист може перебувати в роботі і більш тривалі терміни.

Нерідко цей момент стає підставою для подачі звернень до органів прокуратури про бездіяльність приставів, але говорити про суттєву ефективності такого заходу годі й говорити.

Пристави звикли до того, що на них направляють скарги, а значить, навчилися на них грамотно відписуватися.

Позивач може дізнатися про хід своєї справи на будь-якій його стадії, і ось цим правом нехтувати не варто, так як систематичне нагадування приставу про те, що за його діяльністю спостерігають, змушує його діяти активніше. На практиці лист може перебувати на виконанні протягом декількох місяців і найчастіше років.

Як дізнатися заборгованість за виконавчим листом, дивіться в цьому відео:

Терміни стягнення актуальні в тому випадку, якщо відповідач добровільно виконує зобов’язання. На них може вказувати і сам лист, вірніше, його зміст. Нерідко в документі прописується одночасно з сумою і термін для добровільної оплати. Як правило, вказується період в 5 або 10 днів, звичайно, робочих.

Як дізнатися заборгованість по виконавчому провадженню онлайн

Щорічно в Росії з’являється більше ста виконавчих проваджень щодо фізичних і юридичних осіб.

Якщо сторони не змогли вирішити проблему в досудовому порядку, суперечка переходить в судову інстанцію і починається виконавчий процес.

Для боржника це може призвести до багатьох обмеженнями, наприклад, арештом і вилученням об’єктів власності або забороною на відвідування іноземних держав.

Тому важливо володіти інформацією про те, чи є у громадянина будь-які борги. Подібні відомості можуть бути корисні і для роботодавця, який розглядає резюме чергового кандидата. З’ясуємо, як дізнатися заборгованість по виконавчому провадженню за допомогою інтернету і у судових приставів, а також чи можна отримати дані про те, яку суму заборгованості залишилося погасити.

Дорогі читачі! Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.

Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефоном 8 (800) 511-91-49. Це швидко і безкоштовно!

Методи з’ясування боргів за виконавчими справах

Згідно ст. 30 Федерального закону № 229-ФЗ «Про виконавче провадження», мотивом відкриття такого процесу є відповідні документи: судові накази, виконавчі акти, різні постанови, завірені у нотаріуса документи і т.д.

Причини порушення таких виробництв можуть бути різними: борги з аліментів, податкова чи кредиторська заборгованості, штрафні санкції та інші. Об’єднує їх одне – невиконання належним чином своїх зобов’язань перед позикодавцем.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення Виконавче провадження збуджують на підставі офіційних документів: судових наказів, виконавчих листів, постанов суду і т.д.

Якщо судом видано виконавчий лист, пристави, діяльність яких регламентується Федеральним законом № 118-ФЗ «Про судових приставів», зобов’язані вжити всіх можливих заходів щодо задоволення вимог кредитора.

При цьому будь-яка особа може дізнатися свої борги за виконавчими листами, а в деяких випадках можна подивитися відкриті справи інших осіб. Існує кілька методів отримання даної інформації:

 1. Повідомлення про наявність заборгованості, надіслане поштовим відправленням;
 2. Дзвінок за номером, вказаним в повідомленні;
 3. Індивідуальне відвідування регіонального відділу служби судових приставів з паспортом;
 4. Офіційний сайт ФССП;
 5. Портал «держпослуги»;
 6. Додаток «Банк даних виконавчих проваджень»;
 7. В особистому кабінеті банку або в банківській установі (при наявності кредиторської заборгованості).

Названі прийоми дозволяють дізнатися заборгованість у судових приставів по номеру виконавчого листа, прізвища та реквізитами справи.

Одним з найбільш надійних методів з’ясування боргових зобов’язань виступає персональне відправлення заяви до відповідних інстанцій, а найшвидші методи – це пошук в інтернеті.

Причому на сторінці ФССП ви можете перевірити будь-яка особа на наявність у нього боргу, досить надати лише ПІБ.

Перевірка боргів у судових приставів

Якщо ви не отримали повідомлення про невиконані грошові зобов’язання, в якому були б перераховані причини їх виникнення та величина, то отримати необхідну інформацію слід в регіональному підрозділі служби судових приставів. При собі потрібно мати дійсний паспорт громадянина РФ.

Уже в самій установі можна заповнити спеціальний бланк.

Важливо! Слід вводити справжні дані, інакше ви можете отримати неправильну інформацію.

Звірити відомості можна заздалегідь на офіційних сервісах таких державних структур, як ФССП, МВС і ФМС. Також потрібно враховувати, що більш докладна інформація є конфіденційною і пред’являється на вимогу самого громадянина. Родичі або дружини без довіреності не має права претендувати на розкриття даних.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення Дізнатися точну інформацію про заборгованість можна у відділенні служби судових приставів за місцем проживання або на офіційному сайті ФССП, є й інші методи: на «держпослуги», по телефону, в інтернеті, у кредитора.

Легко перевірити заборгованість за виконавчими листами ви можете на порталі Федеральної служби судових приставів. Зазначений ресурс надає актуальні відомості по всіх справах і борговими зобов’язаннями фізичних осіб і організацій. При цьому короткий огляд є прозорим, так що можна отримати інформацію не тільки про свої борги, а й інших громадян і компаній.

Послідовність дій при роботі з інформативною базою ФССП по різним судових позовів буде наступною:

 1. Відкрити офіційну сторінку ФССП;
 2. Перейти в рубрику «Сервіси»;
 3. Вказати розділ з інформативним банком виконавчих справ;
 4. Визначити суб’єкт РФ, де ви проживаєте і зареєстровані;
 5. Написати необхідні відомості на порожніх полях формуляра (реквізити боржника);
 6. Підтвердити відправку запиту введенням перевірочного коду;
 7. Натиснути на кнопку пошуку.

Після цього на екрані в спеціальній таблиці навпроти конкретного особи відобразиться розмір заборгованості або її відсутність. Переваги даного методу: простота, доступність (потрібен тільки безперебійний доступ в мережу), швидкість і мінімальний комплект відомостей. Таким чином ви можете знайти заборгованість по номеру виконавчого провадження та персональних даних боржника.

У разі необхідності на зазначеному сайті можна здійснити оплату боргу частково або цілком. У відповідній рубриці будуть перераховані можливі методи погашення: в особистому кабінеті ФНС, на порталі «держпослуги», в банку і т.п. Потрібно лише вибрати найбільш зручний для вас метод оплати.

Як дізнатися залишок заборгованості за виконавчим листом онлайн

За допомогою різних інтернет-ресурсів можна встановити критерії заборгованості фізичної особи, а дізнатися залишок заборгованості онлайнможно за допомогою порталу ФССП, де у відповідній рубриці будуть вказані розмір боргу і способи його оплати. Актуальні матеріали можна подивитися там же.

Крім цього, якщо ви маєте заборгованість перед банком, то в особистому кабінеті або у відділенні організації можна отримати відомості не тільки про залишилася для погашення суми, а й попросити про коригування графіка платежів, надання відстрочки. Якщо до цього моменту у вас була позитивна кредитна історія, то банк може піти вам назустріч у вирішенні даного питання.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення На сайті ФССП в розділі «Банк виконавчих проваджень» можна подивитися розмір боргу будь-якої фізичної або юридичної особи, достатньо заповнити форму, вказавши реквізити боржника.

На «держпослуги» теж можна запросити інформацію про залишкову суму боргу, але спершу необхідно зареєструватися на порталі. Спрощений метод має на увазі заповнення електронної форми на сайті з зазначенням даних паспорта, СНІЛС і контактів. Однак в цьому випадку використання різних опцій буде обмежено.

Для повноцінного використання всіх можливостей порталу потрібно підтвердити свою особу, звернувшись в МФЦ РФ, «Ростелеком» або в відділення пошти з пакетом документів.

Після отримання листа з персональними даними можна буде підвищити статус свого облікового запису. Якщо є електронний підпис, то дуже зручно застосувати її.

Потім в розділі «Судова заборгованість» можна дізнатися розмір прострочених зобов’язань.

Як дізнатися, за що саме заборгованість за виконавчим листом фізичних осіб

У тому випадку, якщо ви отримали претензійний лист, причини, строки і величина боргу повинні міститися в даних паперах.

Також ви маєте право зателефонувати за вказаним у квитанції телефонним номером для отримання більш докладної інформації.

Після надання персональних даних фахівець розповість вам про причини і розмір боргу, а також проінформує про те, коли і яким чином його можна погасити.

В інших випадках за детальною інформацією слід звертатися до свого приставу-виконавцю, який реалізує судовий наказ на конкретного боржника, і до самого позивача. Якщо в якості позикодавця виступила фінансова організація, то про мотив заборгованості ви можете з’ясувати на індивідуальному прийомі в підрозділі компанії.

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатися, стягнення Дізнатися про причини заборгованості громадянин може з повідомного листи або зателефонувавши за вказаним в ньому номером, також можна звернутися до стягувача або судового пристава, який виконує вимоги кредитора.

Отримуємо дані про борги через інтернет

Ви можете дізнатися заборгованість за виконавчим листом через інтернет. Цей метод найбільш швидкий і зручний, тому що інформація майже миттєво відображається на екрані. Раніше ми розповіли, як потрібно діяти, щоб отримати ваші дані за допомогою офіційної сторінки служби приставів.

Якщо ви зареєстровані на «держпослуги», то всі параметри боргів можна подивитися там. Для цього необхідно зробити наступне:

 • авторизуватися на порталі;
 • перейти в розділ «Електронний уряд»;
 • вибрати рубрику з судової заборгованістю;
 • заповнити електронну форму, правильно вказавши дані дебітора;
 • Відправити запит;
 • дочекатися результатів перевірки;
 • отримати повідомлення з потрібними відомостями в особистому кабінеті;
 • зберегти або роздрукувати лист.

Увага! Надання інформації про виконавче провадження фізичної особи через сайт «держпослуги» є безкоштовним, проте перевірка заяви може зайняти більше тижня, максимальний термін розгляду становить 17 днів.

Даний метод не гарантує того, що ви отримаєте актуальну інформацію, так як база даних виконавчих процесів оновлюється через деякий час. Якщо у вас є свіжий борг, то система може його ще не виявити.

Тому краще відправляти запит в ФССП або використовувати додаток «Банк даних виконавчих проваджень», де зберігаються всі матеріали судових справ і рішень.

Якщо було винесено постанову суду у справі, пов’язаній з кредиторською заборгованістю, і в якості позикодавця виступило банківську установу, то обсяг невиконаних зобов’язань можна подивитися в своєму акаунті на сайті організації, що видала вам кредит. У відповідному розділі також можна оплачувати борг повністю або невеликими сумами.

висновок

Ми з’ясували, як за номером виконавчого провадження дізнатися заборгованість на офіційному ресурсі приставів, отримати необхідні відомості на порталі «держпослуги» або за номером телефону, вказаним в повідомленні. Судовий сайт виконавців дозволяє в короткі терміни перевірити наявність заборгованості будь-якого громадянина або компанії.

Можна відвідати місцеве відділення державної структури з російським паспортом і виконавчим актом, де співробітники проінформують вас про заснування і величиною заборгованості, що залишилася. Вас матеріал можна отримати і за телефоном. Однак краще використовувати ті методи, після яких у вас залишиться документальне підтвердження всіх параметрів зобов’язання.

Чи не знайшли відповіді на своє питання? Дізнайтеся, як вирішити саме Вашу проблему – зателефонуйте прямо зараз:

8 (800) 511-91-49

Це швидко і безкоштовно!

Стягнення боргу за виконавчим листом

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатіся, Стягнення

Опис сторінки: стягнення боргу за виконавчим листом від професіоналів для людей.

Коли судові тяжби вже за спиною, рішення і виконавчий лист щодо боржника отримано, починається безпосередній процес стягнення. Отриманий виконавчий документ надсилається до служби приставів. Її фахівцям закон дає три дні на відкриття виконавчого. На практиці це може зайняти і більше часу.

Далі вирішується питання і про призначення пристава-виконавця по роботі з даним виробництвом, і, власне, сам процес стягнення. Саме на даному етапі процедури і виникають певні складності.

Особливості виконавчого листа, як правового документа

Складнощі з розумінням суті і основ виконавчого листа нерідко виникають у самих кредиторів. Так, якщо для боржника – це документ, що визначає суму його боргу і необхідність його погашення, то кредитор сприймає його, як підставу для витребування коштів і виконання зобов’язань.

А між тим, документ цей має ряд обмежень і правових нюансів щодо процедури та терміну виконання. Розглянемо особливості цього документа більш детально.

Для початку, важливо зрозуміти, обом сторонам, що сперечаються, що виконавчий лист – це міра примусового характеру.

І якщо боржник розраховує на лояльність з боку виконавчого органу, то мови про неї і бути не може.

У той же час, виконавчий лист і кредитору не дає необмежених повноважень.

На практиці, особливо, якщо мова йде про виконавчі листах щодо приватних громадян, стягувачем в яких є кредитно-фінансова установа, його представники, будучи одночасно з приставами, намагаються витребувати борг у вигляді одноразової виплати.

Тим часом, законом це не передбачено. Такий варіант передбачає виконавчий документ, отриманий в рамках судового наказу, який боржник не опротестував в 10 днів, з моменту отримання.

Ще одна помилка, яку здійснюють кредитори – затягують з подачею виконавчого документа приставам. Так, після отримання його на руки, передати приставам його слід протягом 10 днів. А сам термін стягнення за виконавчим документом – всього три роки, а щодо порушень адміністративного характеру – рік.

Відновити цей термін стягується сторона, звичайно, має право, але для цього потрібні значні доводи і обґрунтування, які суд зможе прийняти до уваги. Але і в цьому випадку термін повторної подачі заяви – 3 місяці, з того дня, в який виконавчий документ втратив значення і силу.

Немає відео.

Відео (клікніть для відтворення).

Таким чином, стягнення заборгованості за виконавчим листом – це досить тривала процедура.

Чи можуть відмовити в прийнятті даного документа до виробництва?

Законодавець в цьому питанні дає чітку перелік причин або підстав для відмови в прийомі виконавчого документа.

Вони полягають в наступних моментах:

 • Якщо позивач або боржник пішли з життя;
 • Відмовити в прийнятті рішення про повернення грошей без присутності відповідної заяви;
 • Якщо документи подані не за місцем скоєних боржником дій;
 • Якщо термін дії документа закінчився і не відновлений;
 • Якщо не дотримана форма і оформлення виконавчого документа;
 • Якщо з даного виконавчого документа вже ведеться виробництво або велося, і вона була закрита з певних причин.

Видані судом листи розглядаються виключно за місцем скоєння боржників неправомірних дій або місця його проживання, перебування його майна. При стягненні боргу з організації або підприємства, документ подається до відділу ФССП відповідно юридичної адреси боржника. До заяви додається тільки оригінал. Про повернення боргів з юридичних осіб докладніше тут.

Сама процедура роботи пристава-виконавця полягає в наступному:

 • У триденний період з поданою заявою відкривається виконавче провадження;
 • У двомісячний період проводяться потрібні виконавські дії.

Виконавські дії не завжди дають гарантію швидкого виконання зобов’язань і повернення коштів. Кредитору слід надати виконавцю якомога більше інформації про боржника, його місцезнаходження, роботі, майно та інші дані.

Примусовий характер виконавчого листа дає виконавцю по даному виробництву в першу чергу звертати стягнення на грошові капітали боржника. Зокрема, проводить перевірку банківських рахунків, в подальшому направляючи в банківську установу постанову про арешт рахунків. Але в цьому моменті також є ряд обмежень.

При відсутності банківських активів і виконавець необхідну інформацію пристав отримує з податкових органів.

Відсутність банківських рахунків дозволяє звернути стягнення на майно боржника. Тут законодавець також обмежує дії виконавця. Єдине житло, предмети побуту, необхідні для життєзабезпечення, готівкові кошти до 25 тисяч, продукти, і в цілому майно, вартістю до 30 тисяч арешту не підлягає, якщо тільки боржник не передасть його в рахунок боргу добровільно.

Слід зазначити, що за виконавчим листом боржник може здійснювати оплату за допомогою щомісячного внесення коштів на рахунок, якщо мова йде про такі борги, як кредити, аліменти, збиток майну третіх осіб.

Накладення арешту на майно і банківські рахунки також здійснюється лише після того, як боржник протягом тримісячного терміну свої зобов’язання не виконував взагалі, або відмовився від оплати заборгованості. А також має місце факт злісного ухилення або спроби приховування майна і коштів.

Читайте так же: Чому дешевше зробити сайт самому, ніж копіювати чужий

Таким чином, незважаючи на примусовий характер виконавчого листа, законодавець визначає чіткий перелік заходів, до яких повинен вдатися співробітник ФССП при роботі по забезпеченню стягнення коштів.

Пояснюючи ситуацію більш примітивно, слід зазначити, що думка кредитора про те, що ледь отримавши виконавчі документи, пристав направить документи на арешт рахунків, а також опис майна, в корені невірно.

Закон зобов’язує пристава повідомити боржника про відкриття щодо його виконавчого провадження, пред’явити виконавчий лист.

Якщо раніше він боржником з якихось причин не був отриманий, провести бесіду, після якої, боржник, можливо, виконає зобов’язання без прийняття крайніх заходів.

Існує і окрема категорія листів, за якими служба приставів відкриває виробництва і без відповідних заяв. До таких належать:

 1. Виконавчі листи по штрафам в рахунок держави і держмита;
 2. За заробітним платам і компенсацій за неправомірні звільнення;
 3. По аліментах, якщо аркуші не були отримані сторонами.

Такий варіант вирішення питання про повернення заборгованостей законодавець також передбачає, при цьому також визначаючи процедуру стягнення і допустимі для цього суми боргу.

Так, наявність листа для виконання дає кредитору можливість:

 • Звернути стягнення на фінансові активи боржника, за умови, що йому відомі реквізити і номери банківських рахунків. В цьому випадку до відповідної банківської або фінансова установа направляється заява з вимогами про погашення боргу, з оригіналом виконавчого документа;
 • Направити даний лист безпосередньо роботодавцю боржника, в цьому випадку бухгалтерія буде щомісяця перераховувати певний законом відсоток в рахунок оплати виконавчого листа, за умови, що сума заборгованості не більше 25 тисяч, таким же способом може бути здійснене стягнення заборгованості по аліментах.

Додаткова інформація про порядок стягнення заборгованості по викон. листу в цьому відео:

Стосовно до останнього пункту слід доповнити, що стягнення може бути звернено і на пенсії, і на інші соціальні виплати, включаючи стипендії. Але, в цих випадках лист направляється в навчальні установи, пенсійні, соціальні фонди.

Як стягнути борг за виконавчим листом за 3 дні?

Іноді самостійне стягнення заборгованості за виконавчим листом дозволяє повернути свої гроші за лічені дні. Це набагато швидше, ніж чекати результатів роботи судових приставів, які через свою надмірну завантаженість поки не можуть похвалитися високою швидкістю роботи. Як стягнути борг за виконавчим листом і як це зробити максимально швидко?

Після винесення судового рішення стягувач отримує виконавчий лист. Про терміни отримання документа читайте в матеріалі «Що таке виконавчий лист і коли він видається?»

Далі можна приступати до самостійного стягнення. Добре, якщо стягувач володіє інформацією про рахунки боржника в банках або знає, коли на ці рахунки очікується надходження грошової суми. Це істотно спрощує вся справа і допомагає стягнути борг за виконавчим листом за 3 дні.

Згідно зі ст.8 Закону «Про виконавче провадження» стягувач має право направити виконавчий лист в банк для подальшого арешту рахунку боржника або стягнення грошових коштів.

Разом з оригіналом виконавчого листа стягувач повинен надати заяву. Там слід вказати всю інформацію про себе, включаючи ПІБ, дані паспорта, адреса реєстрації, ІПН. Також в заяві потрібно вписати реквізити банківського рахунку, куди будуть спрямовані кошти після стягнення з рахунку боржника.

Згідно ст. 70 Закону «Про виконавче провадження» банк, в якому у боржника відкриті рахунки, зобов’язаний негайно виконати вимоги виконавчого документа. Після стягнення грошових коштів у банку буде 3 дні на те, щоб проінформувати стягувача про виконання всіх вимог.

Навіть, якщо у банку, наприклад, виникнуть сумніви в автентичності виконавчого листа, він все одно зобов’язаний заморозити необхідну суму на рахунках боржника, а потім протягом 7 днів перевірити справжність документа. Якщо все в порядку, то банк приступить до виконання вимог.

Чи не виконати вимоги документа банк може в разі, наприклад, відсутність грошових коштів на рахунку боржника. Якщо ж гроші на рахунку боржника є, але їх недостатньо для виконання вимог в повному обсязі, то банк продовжує стягувати гроші з рахунку в міру їх надходження до тих пір, поки не будуть повністю виконані всі вимоги документа.

Як дізнатися банк боржника? А тепер розглянемо більш складний випадок. Стягувач не знає, в якому банку у боржника відкриті рахунки. При цьому звернення до кожен банк, а їх в країні близько 600, займе дуже багато часу. Надіслати в банки нотаріальні копії виконавчих листів не вийде, всюди потрібно пред’являти оригінал, а він у стягувача тільки один.

Як же тоді дізнатися банк боржника? Завдяки законодавцям у громадян є можливість навести довідки. Згідно ст.69 Закону «Про виконавче провадження» стягувач має право звернутися до податкового органу із запитом про надання необхідних відомостей. До запиту потрібно докласти виконавчий лист ще не скінчився термін пред’явлення.

Читайте так же: В КпАП рф вводяться нові касаційні суди

У податківців, а також в банках і інших кредитних організаціях збирачі можуть запросити інформацію про рахунки боржника, банках, в яких вони відкриті, кількості грошових коштів на них, майно боржника, яке зберігається в банках.

Після отримання запиту від стягувача інформатори повинні протягом 7 днів надати необхідні відомості. Таким чином, навіть якщо стягувач буде самостійно шукати рахунки боржника, це все одно не відніме у нього багато часу.

Стягнення з зарплати боржника Якщо стягувач знає, де працює боржник, то може направити виконавчий лист в компанію, яка є роботодавцем боржника. Правда в цьому випадку самостійні можливості стягувача будуть кілька урізані. Згідно із законом максимальна сума заборгованості не повинна перевищувати 25 тис. Рублів.

Підводячи підсумки, можна сказати, що шанси на швидке стягнення боргу за виконавчим листом у громадян є. Чим швидше це вийде зробити, тим швидше буде завершено виконавче провадження. Читайте тут про те, коли закінчується виконавче провадження?

Поділися матеріалом з друзями!

Якщо боржник не виконує добровільно рішення суду, друга сторона має право звернутися до суду для отримання виконавчого листа і почати процедуру примусового стягнення. Передбачені законом заходи дозволяють самостійно виконати стягнення або звернутися до судових приставів.

Немає відео.

Відео (клікніть для відтворення).

Процедура примусового стягнення заборгованості реалізується в рамках позовного та виконавчого провадження. Кожна стадія цього процесу відрізняється своїми особливостями і має певні терміни. Повернення заборгованості в рамках позовного провадження допомагає стягнути борг навіть в тій ситуації, коли боржник не згоден на його покриття.

Завдяки цій процедурі необхідні фінансові кошти, враховуючи штрафи і пені за користування «чужим капіталом», можуть бути списані з рахунку боржника. У разі нестачі коштів стягнення звертається на майно цієї особи.

Гроші, які витратив кредитор на здійснення процедури стягнення, в тому числі і на оплату судових витрат, повинні бути повністю покриті за рахунок боржника.

Законодавство відводить три роки для позовної давності. Але ініціювати позовну давність повинен не суд, а зацікавлена ​​в цьому сторона. Кваліфікований юрист знає всі тонкощі, він розгляне можливість не відповідати перед кредитором, якщо він пропустив строк давності, або своєчасного стягнення грошей з боржника.

Термін давності виконавчого листа дорівнює трьом рокам. Якщо повернення заборгованості не відбувся вчасно, то з ініціативи кредитора заводиться виконавче провадження. На вилучення боргу відводиться 6-ть місяців.

Заявник може стягнути суму за виконавчим листом самостійно через банк або бухгалтерію за місцем роботи боржника. Примусове стягнення в першому випадку буде виконано в повному обсязі, якщо у відповідача достатньо грошей на рахунку. Періодичне погашення до повної суми можна стягнути через бухгалтерію.

 • Але можливості зробити це самостійно обмежені, тому слід звернутися до приставам, які наділені широкими повноваженнями.
 • Для початку процесу виконавчого провадження стягувач повинен подати в ФССП за місцем реєстрації відповідача заяву і виконавчий лист.
 • Через три дні виробництво відкривається. Причинами, за якими служба судових приставів може відмовити в прийомі заяви, служать:
 • смерть боржника
 • відсутність заяви або його неправильне оформлення
 • якщо є закрите виконавче провадження
 • пропуск 3-х років з моменту видачі виконавчого листа без поважної причини

Після відкриття виконавчого провадження пристави надсилають боржнику постанову, згідно з яким йому дають п’ять днів на погашення заборгованості добровільно. Якщо зобов’язання не виконано по закінченню зазначеного часу, вдаються до дій по виявленню рахунків з наявними засобами, майна боржника і накладення на нього арешту для подальшого продажу і погашення боргу.

Наша компанія надасть юридичні послуги зі стягнення дебіторської заборгованості. У нас можна отримати консультацію, які зробити бухгалтерські проводки на термін стягнення боргу і як діяти, якщо ви зіткнулися з проблемою невиконання боржником рішень суду.

У нашій компанії ви отримаєте безкоштовну консультацію щодо стягнення боргу з юридичної особи, з бюджетної організації.

Як знайти справу за виконавчим листом самостійно?

5/5 (2)

Коли рішення суду вступить в силу, який виграв суперечку позивач отримує документ для стягнення – виконавчий лист. Він покликаний забезпечити виконання судового рішення.

Деякі боржники намагаються ухилитися від накладених на них зобов’язань. Інші ж не підозрюють про те, що судом розглядалася справа з залученням їх в якості відповідача.

Причини різні, але головне – непоінформованість про судовий розгляд справи та про видачу виконавчого документа. Пошук інформації в цьому випадку набуває особливого значення.

Знайти справа за номером виконавчого провадження потрібно, якщо:

 • судом допущена помилка, яку потрібно виправити;
 • боржнику не повідомили про винесеному судовому рішенні у встановлений законом термін. Таке порушення зустрічається рідко, але його потрібно врахувати;
 • відсутність у боржника реєстрації або зміна адреси, про який суду було невідомо. Цей випадок більш поширений.
 • Відсоток утримання за виконавчим листом.
 • Обсяг роботи служби судових приставів не дозволяє особисто повідомляти кожного боржника про початок виконавчого провадження, тому кожному краще самостійно перевіряти власний статус щодо заборгованостей, встановлених судом.
 • Рекомендується уточнювати відповідну інформацію в таких випадках:
 • перед закордонною поїздкою. При наявності боргів за виконавчими листами громадяни обмежені у виїзді за територію країни;
 • для поновлення відомостей. Рекомендується періодично запитувати подібну інформацію, щоб позбавити себе і близьких від неприємних сюрпризів.

Важливо знати, що при пропуску строків для виконання судового рішення боржник несе відповідальність згідно з нормами адміністративного права. Це штраф величиною 5% від заборгованості, але не менше 500 рублів.

Банк даних виконавчих проваджень: що це і навіщо необхідно

Виконанням судових рішень в російській правовій системі займається ФССП (Федеральна служба судових приставів). У цієї служби є власна база, яка містить інформацію про боржників та суми, що підлягають стягненню.

Закон «Про виконавче провадження» (ст. 6.1) наказує зберігати і використовувати ці дані в електронному форматі.

Підрозділи ФССП РФ діють на території всієї Росії. Їх завдання – забезпечувати дотримання встановленого порядку роботи судової системи, виконувати видані судами акти.

Також судові пристави займаються виконанням актів інших органів і посадових осіб, зазначених у законах. До їх компетенції входять контроль і нагляд у цій галузі.

Необхідна громадянам і організаціям інформація знаходиться у вільному доступі. Ознайомитися з нею можна на офіційному сайті служби.

Щоб дізнатися, чи є порушену стосовно конкретної особи виконавче провадження, не потрібно реєструватися на сайті. Не треба й оплачувати доступ до відомостей.

Якщо у боржника є копія виконавчого листа, нескладно буде з’ясувати, на підставі якого судового рішення цей лист виданий. Щоб це дізнатися, потрібно на сайті ФССП РФ відкрити вкладку «Сервіси» і вибрати підрозділ «Банк даних».

У формі потрібно заповнити кілька полів. Для громадян це прізвище і ім’я та по батькові, а також дата народження. Інші персональні дані для введення не обов’язкові.

Якщо на запит, що надійшов піде відповідь про те, що інформація не знайдена, це означає, що в службі судових приставів немає виконавчого справи щодо даної особи.

Важливо! Йдеться тільки про винесених судових рішеннях з виданим виконавчим листом. Якщо справа ще не прийнято приставами, тут шукати відомості про нього рано. Також не буде в системі інформації про боргові зобов’язання іншого роду.

Дані надаються у вигляді таблиці. У кожну графу внесено відомості про виконавче провадження щодо особи.

У таблиці міститься така інформація:

 • ПІБ боржника і відомості про народження;
 • номер і дата порушення виконавчого провадження;
 • дані виконавчого листа;
 • для закінченого або припиненого справи – дата і причина такої дії;
 • сума і вид заборгованості;
 • прізвище і посаду судового пристава, який прийняв справу.

Знаючи прізвище боржника або номер виконавчого листа (судового наказу), нескладно з’ясувати номер відкритого виконавчого справи.

Є і спеціальний розділ «Пошук по номеру виконавчого провадження» , який дозволяє вийти на потрібну інформацію відразу. За допомогою цього сервісу зручно стежити за ходом справи, також він дозволяє сплатити суму заборгованості онлайн.

Підприємцям система допомагає оцінити відповідальність і платоспроможність контрагента.

Що означає для боржника стаття 46 частина 1 пункт 3 ФЗ Про виконавче провадження?

Пошук за виконавчим листом

Отримавши відомості, надані службою приставів, можна з’ясувати, на якій підставі ведеться стягнення заборгованості, і уточнити реквізити виконавчого листа.

Інформація є на сайті sudrf.ru – це сайт комплексу «Правосуддя».

Його розділи дозволяють після введення особистих даних знайти виконавчий лист. Система пропонує вказати найменування суду, який розглянув справу, місцезнаходження, номер справи і дату винесення рішення.

 1. Якщо поля заповнені вірно, стає доступним для ознайомлення повний документ, що дозволяє встановити підстави виникнення заборгованості і термін погашення.
 2. Подивіться відео. Банк даних виконавчих проваджень:

Чому система не видає дані

Частою причиною відсутності відповіді на запит є технічні неполадки.

Також інформація не видається з причин:

 • відсутність непогашеної заборгованості;
 • знаходження справи в суді і відсутності винесеного рішення.

Якщо справа ще не розглянута судом, і рішення не видано, для ознайомлення з даними необхідно, щоб склалася наступна ситуація:

 • судове рішення винесено і набуло законної сили;
 • відповідач відмовився від оскарження, і встановлений для цього термін минув;
 • рішення було оскаржене, але скарга залишилася без задоволення. Встановлений для подальшого оскарження термін закінчився.

Отже, навіть якщо справа була розглянута судом, інформація буде надана для загального доступу з часом.

Що робити, якщо боржник не платить за виконавчим листом?

Заборгованість за виконавчими листами: як дізнатися, стягнення

Служба судових приставів інформує громадян про те, що відомості про наявні борги можна отримати не тільки на її сайті, але і в соціальних мережах.