Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

0
451

Після того, як в НК були внесені поправки, використання вмененке для всіх господарюючих суб’єктів стало добровільним.

Тепер на поставлений режим дозволяється перейти, якщо організація здійснює один з типів діяльності з закритого переліку.

Якщо ж отримані результати адміністрацію не влаштують, можна змінити вмененку на інший режим. Для цього фірми подають заяву про зняття з ЕНВД за формою ЕНВД-3.

В які терміни подається заява про зняття з обліку платника ЕНВД

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність Закон встановлює кілька причин, за якими можна змінити єдиний податок на поставлений дохід на іншу систему.

До таких причин належать:

 • Фірма перестала здійснювати діяльність, для якої було обрано застосування ЕНВД;
 • Було прийнято рішення використовувати більш вигідну систему обчислення податків;
 • Фірма перестала відповідати обов’язковим критеріям для суб’єктів на ЕНВД. Наприклад, чисельність стала вище 100 осіб.

За будь-якої із зазначених причин фірма зобов’язана оформити і подати в податкову спеціальний документ. Для організацій законом передбачена форма ЕНВД-3. Підприємці в свою чергу надають форму ЕНВД-4.

Увага! Компанія зобов’язана подати даний документ в термін п’ять днів з дати переходу з ЕНВД. При цьому заключним днем ​​використання вмененке вважається день, який був зазначений в бланку, крайній день того місяця, в якому фірма виявила свою невідповідність обов’язкових умов або дату, з якої був виконаний добровільний перехід.

Особи, відповідальної за подачу заяви потрібно пам’ятати, що на деякі пільгові режими можна піти тільки з початку нового календарного року. До такої ситуації можна віднести перехід на спрощену систему оподаткування.

Якщо така заява буде відправлено до податкової в середині року, то з моменту подачі і до кінця року фірма буде переведена на загальний режим оподаткування, що спричинить за собою не тільки збільшення кількості та розміру податків, а й числа звітів.

Для заповнення бланка можна використовувати бухгалтерські комп’ютерні програми та інтернет-сервіси. Можна придбати бланк в друкарні, або роздрукувати на принтері порожній, а потім заповнити його від руки. В останньому випадку робити це потрібно тільки чорною ручкою.

бухпроффі

Важливо! Якщо фірма здійснює діяльність по ЕНВД відразу в декількох суб’єктах країни, то подавати заяву потрібно в ФНС кожного з них. Точно так же, якщо типів діяльності по ЕНВД було кілька, то і зніматися з обліку потрібно буде по кожному.

Обробка заяву проводиться працівником ФНС в термін п’ять днів з факту подачі документа. Після цього, в компанію надсилається повідомлення про зняття її з обліку як використовує ЕНВД.

Куди подавати заяву

 • За нормами податкового законодавства, заява про зняття з обліку ЕНВД ТОВ подає в ФНС того муніципалітету, на території якого велася дана діяльність.
 • Якщо фірма виконувала роботи на території декількох регіонів, і в кожному з них вона стояла на обліку як вмененщікі, то і заповнювати та надсилати документи необхідно в кожен з них.
 • Однак існує виняток для фірм, які займалися один з даних типів діяльності:
 • Виробляла пасажирські перевезення;
 • Виконувала вантажні перевезення;
 • Поміщала рекламний матеріал на транспорті різного типу;
 • Займалася развозной або розносної торгівлею,

Увага! У вище зазначених випадках організація повинна подавати свою заяву лише в податкову службу за місцем свого розташування.

Правила визначають, що заяву ЕНВД-3 може подаватися наступними способами:

 • Особисто директором в руки інспектору при явці в ФНС. Необхідно мати дві копії, на одній з яких працівник податкової ставить позначку і повертає назад;
 • Інспектору через представника. Останньому для здійснення цієї дії потрібно мати при собі довіреність від фірми;
 • Поштовим відправленням – лист повинен бути цінним, з описаним вкладенням і повідомленням про вручення його одержувачу;
 • Через інтернет – у фірми повинна бути оформлена цифровий підпис і укладено договір з компанією-спецоператорів.

Завантажити бланк і зразок заповнення заяви

Зразок заповнення ЕНВД-3

Титульний лист

Внесення інформації до бланку потрібно починати з верхньої його частини. Там проставляються коди ІПН і КПП фірми. У тому випадку, коли компанія виробляє поєднання декількох податкових режимів, то КПП потрібно записувати саме те, що було присвоєно при постановці на облік по вмененке. Його можна відрізнити наступним чином – 5 і 6 цифри в ньому – 35.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

 1. На наступному кроці в документ заноситься код податкової, куди вирушає заяву – він включає в себе чотири цифри.
 2. Наступної поле за допомогою коду вноситься причина, через яку організація вирішила відмовитися від вмененке.
 3. Такими причинами можуть бути:
 • «1» – перехід проводиться через припинення даної діяльності за бажанням компанії (закриття ТОВ або ліквідація).
 • «2» – прийнято рішення перейти на іншу систему розрахунку податків.
 • «3» – відбулося порушення обов’язкових умов застосування вмененке.
 • «4» – через інших причин.

Далі вказується національна приналежність компанії: код «1» проставляється для російської фірми, і код «2» – для іноземної.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

На наступному кроці в велике поле записується повне найменування компанії. Це заноситься в тому вигляді, як вказано в установчих документах. Всі клітини в даному полі, які залишаться порожніми, потрібно буде прочеркнуть.

Нижче вказується код ОГРН організації.

Слідом йде дата, з якої фірма бажає припинити застосування ЕНВД.

У наступному рядку знаходяться два поля. У ліве потрібно занести кількість листів з додатками до заяви, на яких буде йти перерахування типів діяльності, з яких відбуватиметься зняття з обліку. Це поле краще заповнювати після формування листів додатків.

У правому полі вказується кількість аркушів довіреності. Воно заповнюється тоді, коли документ здає не особисто керівник, а його представник.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

Нижня частина бланка розділяється на дві частини, заносити інформацію потрібно тільки в ліву. Спочатку тут потрібно проставити код особи, яка буде здавати документ – «3» – сам директор, або «4» – його представник за дорученням.

Далі записуються П.І.Б. особи, яка подає заяву, його ідентифікаційного коду, і контактний номер. Нижче особа ставить свій підпис і вказує дату оформлення.

Увага! У тому випадку, коли бланк здає представник, далі необхідно вписати реквізити довіреності, що наділила його правами. Саму ж довіреність додати до заяви і вказати кількість додатків на титульному аркуші.

Далі заповнюється лист додатка. На одному можна вказати відомості відразу про три типи діяльності, за якими необхідно знятися з обліку. Якщо цього мало, то в заяву додається ще один лист додатка.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

Спочатку йде шапка, в якій потрібно проставити коди ІПН і КПП.

На аркуші розташовуються три блоки. У кожному необхідно вказати код типу діяльності і адреса, де фірма їм займалася. Якщо який-небудь з блоків залишається заповненим, то його потрібно прокреслити.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

Після того, як лист заповнений, він підписується керівником або представником.

Допоможіть нам у просуванні проекту, це просто: Оцініть нашу статтю і зробіть репост! (Поки оцінок немає)

Заява про припинення діяльності з ЕНВД в 2019 році

Заява про припинення ЕНВД 2019 року складається за офіційно затвердженою формою. Причому таких форм дві. Яку використовувати саме вам, в який термін її потрібно подати і що буде, якщо цього не зробити, дізнайтеся з нашої статті.

 • Що являє собою заяву про припинення ЕНВД
 • Різновиди заяви про припинення ЕНВД
 • Коли подається заява про припинення ЕНВД
 • підсумки

Що являє собою заяву про припинення ЕНВД

Суб’єкти господарської діяльності при застосуванні вмененке в обов’язковому порядку повинні реєструватися в податкових органах. Постановка на облік відбувається за місцем здійснення діяльності або ж за адресою знаходження організації або ІП.

Повідомлення про припинення роботи на ЕНВД також є обов’язковим. Штрафу за його неподання немає.

Однак без зняття з обліку здійснювати нарахування податку на поставлений дохід доведеться і далі, навіть під час відсутності діяльності та грошових надходжень. Згідно п. 3 ст. 346.

28 НК РФ заява повинна бути подана не пізніше 5 робочих днів з моменту завершення діяльності, що потрапляє під вмененку.

Детальніше про процедуру закриття діяльності по ЕНВД читайте в матеріалі «Який порядок зняття з обліку платника ЕНВД, що припинив діяльність?» .

Різновиди заяви про припинення ЕНВД

Існують 2 форми заяв, покликаних повідомити про завершення ЕНВД. Їх застосування залежить від виду госпсуб’єкта, який їх подає. Юрособи, повідомляючи ФНС, застосовують заяву ЕНВД-3. Фізособи – ІП використовують документ ЕНВД-4. Обидві ці форми затверджені наказом ФНС РФ від 11.12.2012 № ММВ-7-6 / 941 @ і дійсні до теперішнього часу.

 1. Бланки ЕНВД-3 і ЕНВД-4 доступні для скачування на нашому сайті.
 2. Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність
 3. Завантажити заяву (ЕНВД-3)
 4. Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність
 5. Завантажити заяву (ЕНВД-4)
 6. У заявах зазначаються дані платника податків:
 • найменування;
 • свідоцтво про Державну;
 • ІПН;
 • причина завершення діяльності на ЕНВД;
 • дата її завершення;
 • підпис керівника.

Також доступний формат заяв в електронному вигляді.

Моментом припинення діяльності стає зазначена в заяві дата. Несвоєчасне подання документа означає зняття суб’єкта з обліку в останній день місяця, в якому було подано заяву (п. 3 ст. 346.28 НК РФ).

Зразки заповнення заяв дивіться в матеріалах:

Коли подається заява про припинення ЕНВД

Заява затвердженої форми про припинення діяльності на ЕНВД подається в декількох випадках:

 • при припиненні діяльності платника податків;
 • при переході на іншу систему оподаткування;
 • при втраті права на застосування ЕНВД;
 • при припиненні одного з існуючих видів діяльності по ЕНВД.

Потрібний варіант з перерахованих вище необхідно відзначити в бланку заяви при його подачі.

Втрата права на застосування ЕНВД відбувається в наступних випадках:

 • при зміні використовуваного при розрахунку податку фізичного показника;
 • збільшення чисельності працівників понад установлений для ЕНВД обмеження;
 • збільшенні частки участі в організації інших юросіб понад установлений для ЕНВД обмеження;
 • входження застосовує ЕНВД юрособи в просте товариство;
 • присвоєння платнику податків статусу найбільшого;
 • введенні в регіоні щодо діяльності, оподатковуваної ЕНВД, торгового збору.

Припинення діяльності платника податків повинно супроводжуватися обов’язковим поданням заяви про зняття з обліку, після чого варто уявити в ФНС останню податкову декларацію.

Щодо необхідності подання декларації після зняття з обліку за вмененке докладніше розповідається в статті «знялися з обліку по ЕНВД? Не забудьте здати декларацію ».

Дізнайтеся також, чи можна здавати нульову декларацію по ЕНВД.

Податкові органи, отримавши заяву про зняття з обліку, зобов’язані в 5-денний термін (в робочих днях) здійснити зняття і вислати його подавцю відповідне повідомлення із підтвердженням здійснення даної дії.

підсумки

Подача заяви про припинення діяльності на вмененке є обов’язковою умовою для того, щоб перестати нараховувати поставлений податок. У нього існує 2 форми: ЕНВД-3 – для юросіб і ЕНВД-4 – для ВП.

У заяві платник податків призводить дату завершення діяльності на вмененке. Щоб воно вважалося поданням своєчасно, треба направити його до податкового органу не пізніше 5 робочих днів з дати завершення діяльності, що обкладається поставлений податком.

На підставі цього документа ИФНС видає повідомлення про зняття платника ЕНВД з обліку і сплата податку припиняється.

Підписуйтесь на наш бухгалтерський канал Яндекс.Дзен

Підписатися

Закриття торгової точки ІП

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

Бізнес, який не приносить прибутку, не повинен перетворюватися в чемодан без ручки. Від збиткового магазину варто позбутися – чим раніше, тим краще. Як швидко це відбувається? Чи потрібно підприємцю повідомляти податкову про закриття торгової точки?

Коли і як необхідно повідомляти податкову про закриття

Поняття «ліквідація ІП» не існує. Індивідуальний підприємець – фізична особа. Ліквідувати його неможливо, тут доречний термін «закриття». Але процедура ця, незалежно від того, як її назвати, складна – чи не простіше відкриття ІП. Навіть ліквідація одного з магазинів пов’язана зі збором документів і відвідуванням податкової.

Підприємець платить внески і подає декларацію до тих пір, поки торгова точка не закриті офіційно. Відсутність комерційної діяльності не звільняє від податків.

Власник бізнесу володіє декількома торговельними точками, одна з яких стала менш прибутковою. Це найбільш поширена причина закриття. Чи завжди процедура передбачає відвідування податкової?

При закритті збиткової точки підприємець знімається з обліку по ЕНВД. Зробити це він зобов’язаний протягом наступного місяця. Заповнюється заява подається до податкової. Використовується форма ЕНВД-4. Податки нараховуються до тих пір, поки не розглянуто заяву, навіть якщо комерційна діяльність вже не ведеться.

Чи потрібно заповнювати заяву ЕНВД-4 підприємцю, у якого є, крім збиткового магазину, ще один або кілька? Порядок звітності залежить від того, скільки точок відкрито на ЕНВД і де вони знаходяться. Підприємці часто відкривають філії в різних містах, а значить реєструють кожних з них в різних муніципальних утвореннях.

Можливі дві ситуації:

 1. У підприємця кілька точок і всі вони знаходяться в межах одного міста.
 2. Магазини (або підприємства громадського харчування) знаходяться на обліку в податкових, що належать до різних регіонів.

У першому випадку підприємець залишається платником ЕНВД в інспекції, в якій він зареєстрований.

Якщо ІП зареєстрував як платник в різних регіонах, йому доведеться оповістити місцевий податковий орган – той, де він встав на облік при відкритті точки, яка не виправдала очікувань. У формі ЕНВД-4 в першому випадку в графі «причини» вказують код «4».

У другому – код «2». У цій графі «1» вказується тільки тоді, коли ІП зовсім припиняє існування. Подати декларацію потрібно не пізніше 20-го числа наступного місяця.

Який розмір держмита при закритті точки? Ця сума приблизно в п’ять разів менше тієї, що оплачує майбутній комерсант при реєстрації ВП. У 2018 році вона становить 160 р. Але при закритті одного з магазинів оплачувати держмито не потрібно.

Закриття торгової точки: порядок на ЕНВД, заяву, звітність

Податки і торгові збори при закритті

Розрахунок платежів залежить від конкретної ситуації. Якщо підприємець веде діяльність в одному регіоні, податок він повинен сплатити до кінця місяця. Якщо в різних – з податкового обліку доведеться знятися повністю, тобто розрахунок пропорційний кількості днів, відпрацьованих в цьому місяці.

звільнення співробітників

Як скоротити штат, не порушуючи закону? Це одне з найболючіших питань, з якими стикається власник бізнесу при закритті однієї з точок. Коли магазин переноситься в інше місце, відповідь ясна: співробітників можна перевести на іншу точку. Але це буває рідко. У більшості випадків звільнення співробітників неминуче. І тут, багато роблять помилки, які призводять до штрафів.

Співробітників потрібно доводити до відома за два місяці до закриття точки. Чи не на словах – скласти наказ і дати на підпис. По можливості працівникам потрібно запропонувати інші місця. Крім того, в Центр зайнятості населення слід подати перелік співробітників, які потрапили під скорочення. Через два місяці після підписання наказу вони звільнені. Їм виплачено компенсації, вихідну допомогу.

Якщо працівникові після звільнення не вдається працевлаштуватися, а він стоїть на обліку в Центрі зайнятості, колишній роботодавець виплачує йому допомогу і в перший, і в другий, і в третій місяць. Щоб уникнути зайвих зобов’язань, краще оформити звільнення за згодою сторін.

рекомендації

Вигідніше закривати торгову точку в кінці місяця. В іншому випадку доведеться погашати борг за той період, коли комерційна діяльність не велася.Необхідно вчасно повідомити податкову службу уважно поставитися до заповнення документів і розрахунку закритою точки. Виправити помилку, яка призвела до штрафів, буде дуже складно.

Порядок зняття торгових точок з обліку

У організації на ЕНВД є кілька об’єктів на яких ведеться торгівля. При прийнятті рішення про закриття одного з об’єктів важливо правильно і своєчасно повідомити в ИФНС.

Питання: У 2013 році за нашою організацією значилося кілька об’єктів (торгові точки) на ЕНВД. У 4 кв. 2013р.

написали в податкову інспекцію заяву в довільній формі про закриття одного з об’єктів. Однак, на сьогоднішній день, як виявилося, цей об’єкт все ще не знято в податковій з обліку.

Так питання в зв’язку з цим такий: заяву про зняття об’єкта з обліку по ЕНВД за заявою у довільній формі має якусь законну силу або податкові інспекції мають право не розглядати такі заяви, а потрібно було в обов’язковому порядку надати заяву за формою ЕНВД-3?

Відповідь: Офіційних роз’яснень про можливість і законності подачі заяви в довільній формі для зняття з «поставлений» обліку однієї з торгових точок в даний час немає.

Податковим Кодексом РФ не передбачено обов’язку організації (ІП) по зняттю з обліку як платник ЕНВД по кожному об’єкту, якщо вони знаходяться на території, підвідомчій однієї податкової інспекції.

Але повідомити податкову інспекцію про припинення діяльності в окремих торгових точках в інтересах самого платника податків, щоб перестати платити ЕНВД по недіючої вже торгової точки і уникнути претензій податківців.

Для цього контролюючі відомства рекомендують використовувати уніфіковану форму заяви (за формою № ЕНВД-3-для організацій) , в якому в якості причини зняття з обліку вкажіть код 4 «інше».

На підставі цієї заяви інспекція прийме до відома, що за конкретною адресою торгівля більше не ведеться, але сама організація як і раніше залишається платником ЕНВД.

Такі роз’яснення містяться в листах ФНС Росії від 1 лютого 2012 року № ОД-4-3 / 1500 (документ узгоджений з Мінфіном Росії і розміщений на офіційному сайті податкової служби), від 18 грудня 2014 № ГД-4-3 / 26206, а також в інформації від 27 червня 2014 р

 • обгрунтування
 • Як зареєструватися і знятися з обліку платника ЕНВД
 • Зняття з обліку
 • Коли необхідно знятися з обліку платника ЕНВД

Протягом п’яти робочих днів після добровільного або вимушеного відмови від ЕНВД організація або підприємець повинні знятися з обліку як платники цього податку.

Для цього до податкової інспекції потрібно подати заяву: – організаціям – за формою ЕНВД-3, затвердженої наказом ФНС Росії від 11 грудня 2012 р

№ ММВ-7-6 / 941; – підприємцям – за формою ЕНВД-4, затвердженою наказом ФНС Росії від 11 грудня 2012 року № ММВ-7-6 / 941.

Інспекція, яка отримала таку заяву, зобов’язана його виконати і направити організації (підприємцю) відповідне повідомлення протягом п’яти робочих днів.

Причин для зняття з обліку може бути три. Перша пов’язана з тим, що організація припиняє діяльність, стосовно якої застосовувався ЕНВД. За загальним правилом в цьому випадку датою зняття з обліку буде дата, зазначена в заяві. Однак якщо заяву про зняття з обліку подано із запізненням, датою зняття з обліку буде останній день місяця, в якому заява була представлено в інспекцію.

Друга причина – це порушення умов застосування ЕНВД по чисельності працюючих і структурі статутного капіталу (для організацій). У цьому випадку датою зняття з обліку буде початок кварталу, в якому допущено порушення.

І третя – добровільний перехід на іншу систему оподаткування. У цьому випадку датою зняття з обліку може бути тільки 31 грудня поточного календарного року.

Це випливає з положень пункту 1 та абзаців 3-5 пункту 3 статті 346.28 Податкового кодексу РФ і листи ФНС Росії від 29 грудня 2012 року № ОД-4-3 / 22651 (погоджено з Мінфіном Росії).

Порядок заповнення форми ЕНВД-3

Форма заяви про зняття з обліку як платника ЕНВД (форма ЕНВД-3) і порядок її заповнення затверджені наказом ФНС Росії від 11 грудня 2012 року № ММВ-7-6 / 941.

 1. Як розрахувати ЕНВД
 2. Ситуація: як розрахувати податкову базу по ЕНВД при веденні роздрібної торгівлі через кілька торгових точок. Протягом кварталу частина торгових точок була закрита
 3. ЕНВД за квартал, в якому ви закрили торгову точку, розрахуйте пропорційно фактичній тривалості діяльності закритих торгових точок.

Закриваючи окремі торгові точки, організація припиняє діяльність в сфері роздрібної торгівлі через ці об’єкти. Для розрахунку ЕНВД в таких випадках в Податковому кодексі РФ спеціальної норми немає.

Мінфін Росії рекомендує порахувати ЕНВД за період з 1-го числа кварталу по дату, коли торгова точка була закрита (п. 10 ст. 346.29 НК РФ). Тобто застосовувати той же порядок, який використовується при повному припиненні діяльності на ЕНВД.

Адже в даному випадку теж має місце припинення діяльності, але тільки по окремим торговим об’єктам.

Така позиція відображена в листі Мінфіну Росії від 3 грудня 2015 № 03-11-09 / 70689 (направлено податковим інспекціям листом ФНС Росії від 19 лютого 2016 № СД-4-3 / 2690).

Про те, як визначити суму ЕНВД за неповний податковий період, см. Як розрахувати ЕНВД.

Відзначимо, що раніше фінансове відомство дотримувалося іншої точки зору: при розрахунку ЕНВД ті місяці, в яких торговельні точки були закриті, потрібно враховувати повністю. Однак такий підхід не відповідав арбітражній практиці, і тепер Мінфін Росії змінив свою позицію. З виходом листа від 3 грудня 2015 № 03-11-09 / 70689 колишні роз’яснення більше неактуальні.

Про припинення діяльності в окремих торговельних точках доцільно повідомити податкову інспекцію. Для цього використовуйте форму заяви, в якому в якості причини зняття з обліку вкажіть код 4 «інше».

На підставі цієї заяви інспекція прийме до відома, що за конкретною адресою торгівля більше не ведеться, але сама організація як і раніше залишається платником ЕНВД.

Такі роз’яснення містяться в листах ФНС Росії від 1 лютого 2012 року № ОД-4-3 / 1500 (документ узгоджений з Мінфіном Росії і розміщений на офіційному сайті податкової служби), від 18 грудня 2014 № ГД-4-3 / 26206, а також в інформації від 27 червня 2014 р

3.Пісьмо ФНС Росії від 18.12.2014 № ГД-4-3 / 26206 Щодо застосування податкового законодавства

«Федеральна податкова служба розглянула звернення і з питань застосування норм глави 26.3 Податкового кодексу Російської Федерації (далі – Кодекс) повідомляє наступне. Відповідно до статті 346.

28 Кодексу платники податків, які виявили бажання перейти на сплату єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності (далі – ЕНВД), зобов’язані стати на облік як платників податків ЕНВД в податковому органі протягом п’яти днів з дня початку застосування даної системи оподаткування і знятися з обліку в цій якості в той же строк з дня припинення ними підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, або з дня переходу на інший режим оподаткування. При цьому Кодексом не передбачено обов’язку щодо постановки на облік в якості платника податків ЕНВД (зняття з обліку в цій якості) за кожним видом здійснюваної діяльності (кожному об’єкту, через який він здійснюється), якщо платник податків здійснює їх кілька на території муніципального освіти, підвідомчого одному податковому органу. Постановка на облік (зняття з обліку) платників податків ЕНВД здійснюється податковим органом на підставі заяви платника податків про взяття на облік (зняття з обліку) за формами, затвердженими наказом ФНС Росії від 11.12.2012 № ММВ-7-6 / 941 @. Про припинення здійснення окремого виду підприємницької діяльності та про адресу місця здійснення цієї діяльності індивідуальний підприємець має право повідомити податковому органу за місцем постановки на облік в якості платника податків ЕНВД за формою № ЕНВД-4 «Заява про зняття з обліку індивідуального підприємця в якості платника єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності »(далі – Заява), вказавши на першій сторінці Заяви в якості причини зняття з обліку цифру« 4 », соотв тствующую іншої причини, і заповнивши додаток до зазначеного Заяви, де відбивається код виду припиненої підприємницької діяльності та (або) адреса місця її здійснення. При цьому індивідуальний підприємець залишається на обліку як платник податків ЕНВД, а інформація про припинення окремого зазначеного виду діяльності за відповідною адресою підлягає обліку.

Приклад.

15 листопада 2014 року платник податку припинив здійснювати на території, підвідомчій одному податковому органу, один з видів здійснюваної діяльності (наприклад, роздрібну торгівлю через магазин) і своєчасно сповістив про це податковий орган, подавши Заяву із зазначенням на першій сторінці в якості причини зняття з обліку коду «4» – інше. У податковій декларації з ЕНВД (далі – Декларація) за четвертий квартал 2014 року платник податку заповнить розділ 2 Декларації за видом діяльності «Роздрібна торгівля, здійснювана через об’єкти стаціонарної торгової мережі, що мають торгові зали» (код виду підприємницької діяльності «07») із зазначенням місця її здійснення. За кодами рядків 050-060 розділу 2 Декларації (за жовтень і листопад) він вкаже величину площі торгового залу магазину, через який здійснювалася роздрібна торгівля, а по рядку 070 поставить прочерк, тому що роздрібна торгівля через даний магазин в грудні здійснюватися не буде.

У даній ситуації донарахування податків за загальним режимом оподаткування по припиненої діяльності в сфері роздрібної торгівлі через вказаний в Заяві магазин неправомірно. »

Заява на закриття торгової точки по ЕНВД скачати

Заява про припинення діяльності з ЕНВД в 2018-2019

Повідомлення про припинення роботи на ЕНВД також є обов’язковим. В іншому випадку доведеться і далі проводити нарахування податку, який є основним для цього спецрежиму. Згідно п. 3 ст. 346.28 НК РФ заява повинна бути подана не пізніше 5 робочих днів з моменту завершення діяльності, що потрапляє під вмененку. Детальніше про процедуру закриття діяльності по ЕНВД читайте в матеріалі.

Бланки ЕНВД-3 і ЕНВД-4 доступні для скачування на нашому сайті. Підписуйтесь на наш бухгалтерський канал Яндекс.Дзен У заявах зазначаються дані платника податків:

Форма заяви на закриття торгової точки

Для електронної звітності використовується шрифт Courier New висотою 18 пунктів.

Букви – заголовні. У всіх графах на одне поле доводиться один символ.

У вільних полях стоять прочерки. Уважно вибирайте причину для подачі.

Значення 4 (інше) передбачає, що ІП закриває тільки окремі конкретні види діяльності, залишаючи інші на ЕНВД. Все ПІБ (ІП і його представника, якщо такий є) зазначаються в називному відмінку.

У прикладі у нас вказано один вид, у всіх інших на бланку порожні клітинки заповнюємо прочерками, як показано на прикладі. Коди видів діяльності можна взяти тут.

ЕНВД-4. Заява про зняття з обліку ІП як платника ЕНВД

Для електронної звітності використовується шрифт Courier New висотою 18 пунктів.

Букви – заголовні. У всіх графах на одне поле доводиться один символ.

У вільних полях стоять прочерки. Уважно вибирайте причину для подачі.

Значення 4 (інше) передбачає, що ІП закриває тільки окремі конкретні види діяльності, залишаючи інші на ЕНВД.

Все ПІБ (ІП і його представника, якщо такий є) зазначаються в називному відмінку. Якщо форму подає не підприємець, а уповноважена особа, необхідно вказувати контактні дані цієї особи і найменування документа, яке дозволяє представляти ВП.

У додатку вказуємо всі види діяльності. Якщо таких більше трьох, роздруковуємо більше додатків і на титульній сторінці (в графі “Додаток до заяви складено на … сторінках”).

Порядок зняття з обліку ЕНВД в 2018-2019 роках (терміни, заява)

 • Без такої заяви платник податків продовжує числитися у податківців як «вмененщікі».
 • Пропонуємо вам скачати бланки заяв і докладно розповімо про терміни і порядок їх подачі.
 • Тому, коли платник податку приймає рішення піти з ЕНВД, він повинен також поставити до відома про це податкові органи і пройти процедуру зняття з обліку в ФНС.
 • Добровільний відхід з ЕНВД може бути обумовлений такими факторами:

Заява про зняття з обліку ЕНВД ТОВ: інструкція щодо заповнення

Наприклад, чисельність стала вище 100 осіб.

За будь-якої із зазначених причин фірма зобов’язана оформити і подати в податкову спеціальний документ. Для організацій законом передбачена форма ЕНВД-3. Підприємці в свою чергу надають.

Увага! Компанія зобов’язана подати даний документ в термін п’ять днів з дати переходу з ЕНВД.

При цьому заключним днем ​​використання вмененке вважається день, який був зазначений в бланку, крайній день того місяця, в якому фірма виявила свою невідповідність обов’язкових умов або дату, з якої був виконаний добровільний перехід.

Особи, відповідальної за подачу заяви потрібно пам’ятати, що на деякі пільгові режими можна піти тільки з початку нового календарного року. До такої ситуації можна віднести перехід на.

Якщо така заява буде відправлено до податкової в середині року, то з моменту подачі і до кінця року фірма буде переведена на, що спричинить за собою не тільки збільшення кількості та розміру податків, а й числа звітів. Для заповнення бланка можна використовувати бухгалтерські комп’ютерні програми та інтернет-сервіси.

Заява про зняття з обліку ЕНВД

Для організацій і індивідуальних підприємців розроблені різні форми заяв.

Для організацій – форма ЕНВД 3 (Заява про зняття з обліку організації як платника єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності (Форма № ЕНВД-3).

Зняття ІП з обліку ЕНВД регулюється Наказом ФНС Росії від 11 грудня 2012 року № ММВ-7-6 / 94. Для індивідуальних підприємців – форма ЕНВД 4 (Заява про зняття з обліку індивідуального підприємця в якості платника єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності (Форма № ЕНВД-3).

Як закрити торговельну точку ІП або ТОВ – покрокова інструкція

Вказати дату зняття з обліку – останній фактичний робочий день. Робота каси після дати зняття з обліку неприпустима.

При цьому, якщо закриття магазину тимчасове, закривати відокремлений підрозділ не потрібно (в іншому випадку обов’язково). Розглянемо другий випадок. У податковій інспекції ви повністю знімаєтеся з обліку.

Тому, по-перше, необхідно заповнити заяву про зняття з обліку (ЕНВД-3), і в графі причина зняття вказати 2 (перехід на інший).

По-друге, подати в інспекцію форму З-09-3-2 (Повідомлення про відокремлені підрозділи, які закриваються організацією).

Обов’язково протягом трьох робочих днів після закриття точки. Третій випадок аналогічний першому. У вас залишається інший вид діяльності.

Тому в податковій інспекції ви залишаєтеся платником податків ЕНВД.

Вивчимо ті ж ситуації для. У першому (як і в третьому) випадку ви залишаєтеся в цій податкової інспекції платником ЕНВД.

Як закрити точку на ЕНВД

Надання «нульових» декларацій не мається на увазі. Про це писав Мінфін в листі 03-11-11 / 302 від 2 грудня 2011 року.

У платника податків може бути кілька торгових точок.

У якийсь може він може вирішити закрити одну з них. Або можна закрити одну точку і відкрити іншу. Перш за все, треба визначити, чи будуть у платника податків точки на ЕНВД, за якими він повинен звітувати в ту ж ИНФС, де знаходиться закривається точка.

Якщо так, то в податкову не потрібно подавати додаткових заяв чи повідомлень. В черговий декларації по ЕНВД підприємець повинен буде вказати актуальні фізичні показники в розділі 2.

Якщо ж діяльність на ЕНВД в районі, до якого належить закривається точка, припиняється, платник податків, як і при припиненні діяльності, зобов’язаний подати в ИФНС заяву про зняття з обліку як платника ЕНВД. При цьому він може застосовувати ЕНВД в інших районах. Зазвичай закриття крапки не «прив’язують» до закінчення місяця або кварталу.

Заява про зняття з обліку ЕНВД ІП, форма ЕНВД-4

Для цього документа встановлено наказом ФНС спеціальна форма ЕНВД 4. Для її заповнення можна використовувати інтернет-сервіси, програми щодо заповнення звітності.

ІП також може придбати бланк ЕНВД-4 в друкарні або роздрукувати його з комп’ютера і заповнити від руки. Заява про зняття з обліку ЕНВД ІП направляє до податкової за місцем, де здійснюється діяльність, особисто, через довірену особу. Можлива відправка форми ЕНВД-4 через пошту або по електронних каналах зв’язку.

Припинення використання вмененке починається з дати, зазначеної в документі, з останнього дня місяця, в якому було порушення вимог застосування ЕНВД, моменту переходу на новий режим.

ІП повинен пам’ятати, що в деяких випадках зміна ЕНВД на інший пільговий режим (наприклад,), може бути проведена після закінчення року.

Заява на ЕНВД 2019 для ІП і ТОВ: бланк заяви, подача заяви на ЕНВД (вменёнку) – Ельба

Щоб працювати на ЕНВД, подайте заяву в податкову. Не всі види бізнесу можна перевести на цю систему оподаткування – про це читайте статтю ЕНВД: хто може застосовувати і скільки платити.

Термін подачі заяви на ЕНВД – 5 робочих днів з початку діяльності, яку переводите на дану систему оподаткування.

Яку дату вважати початком діяльності?

Податкові часто орієнтуються на дату укладення договору оренди або дату першого договору з постачальником. Щоб уникнути зайвих питань, термін подачі заяви на ЕНВД краще відраховувати з цього дня.

Припустимо, ви вирішили відкрити магазин і вибрали ЕНВД. Заява на ЕНВД подайте протягом 5 робочих днів з дати укладення договору оренди або дати першого договору з постачальником. Для податковій не важливо, коли ви відкрили ІП або ТОВ або почали вести іншу діяльність. Має значення найраніша дата, яка пов’язана з відкриттям магазину.

Якщо ви хочете перейти на ЕНВД з іншої системи – подайте заяву протягом 5 робочих днів з початку року.

Заяву подають до податкової за адресою діяльності. Вона може відрізнятися від податкової за пропискою. Знайдіть за адресою, до якої податкової звертатися.

Для деяких видів діяльності неможливо визначити адресу, тому заяву на ЕНВД подають до податкової за пропискою ІП або юридичною адресою ТОВ. Це стосується перевезення пасажирів і вантажів, развозной і розносної роздрібної торгівлі, розміщення реклами на транспорті.

Для ІП: завантажити бланк заяву на ЕНВД для ІП для ТОВ: скачати блан заяву на ЕНВД для ТОВ

Заява заповнюйте на комп’ютері або вручну друкованими великими літерами, синіми або чорними чорнилами, кожен символ в окремій клітинці.

Перший лист заяви на ЕНВД – відомості про ІП

Поле Як заповнювати

ІПН для ІП ІПН-КПП для ТОВ Подивіться в свідоцтві про його присвоєння. Якщо ви не отримували свідоцтва, дізнайтеся ІПН на сайті податкової.
Код податкового органу Вкажіть податкову за адресою діяльності. Якщо для вашого бізнесу неможливо визначити адресу, вкажіть податкову за пропискою ІП або юридичною адресою ТОВ. Дізнайтеся код на сайті податкової.
ПІБ для ІП Назва для ТОВ Повністю вкажіть прізвище, ім’я та по батькові ІП або повна назва ТОВ, як в установчих документах
ІН для ІП свідоцтва про Державну реєстрацію для ТОВ Вказаний у свідоцтві про реєстрацію чи у виписці з Держ.реєстрі.
Дата початку застосування ЕНВД Якщо застосовуєте ЕНВД з початку діяльності, то вкажіть цю дату. Початком діяльності податкова може порахувати дату договору оренди приміщення або дату першого договору з постачальником. Якщо переходите на ЕНВД з іншої системи оподаткування, то датою буде 1 січня. Пам’ятайте, що заяву подають протягом 5 днів.
Додаток копії документа Якщо прикладаєте до заяви документи, вкажіть кількість аркушів. Додатком може бути довіреність представника.
Достовірність і повноту відомостей підтверджую Для ІП: Якщо ставите «1», повторно вказувати ПІБ ІП не потрібно.Якщо ставите «2», вкажіть ПІБ представника і в поле «Найменування документа …» вкажіть довіреність. Для ТОВ: Якщо ставите «3», вкажіть ПІБ руководітеля.Еслі ставите «4», вкажіть ПІБ представника і в поле «Найменування документа …» вкажіть довіреність. Не підписуйте заяву заздалегідь, зробіть це в податковій.

Другий лист заяви на ЕНВД – відомості про вид діяльності

Код виду підприємницької діяльності Знайдіть код, який відповідає вашому бізнесу. Коди встановлені наказом ФНС. Ми перевели формулювання на звичну мову.

 • 01 – Побутові послуги населенню 02 – Ветеринарні послуги 03 – Автосервіси, автомийки 04 – Автостоянки 05 – Послуги з перевезення вантажів 06 – Таксі, міжміські перевезення 07 – Магазини до 150 м² 08 – Кіоски до 5 м² 09 – Кіоски більше 5 м² 10 – Лотки, візки 11 — Столовые, кафе, рестораны 12 — Киоски быстрого питания 13 — Стенды, растяжки, статические рекламные щиты 14 — Рекламные щиты со сменой изображения 15 — Рекламные электронные табло 16 — Реклама на транспорте 17 — Гостиницы 18 — Аренда торговых мест до 5 м² 19 — Аренда торговых мест более 5 м² 20 — Аренда земли до 10 м² п д торгівлю 21 – Оренда землі більше 10 м² під торгівлю
 • 22 – Торгівля через автомати

Адреса місця здійснення діяльності

Вкажіть фактична адреса діяльності, по якій будете застосовувати ЕНВД.

Для видів діяльності, у яких неможливо визначити точну адресу, вкажіть адресу прописки ІП або юридична адреса ТОВ:

 • перевезення пасажирів і вантажів,
 • розвозять і розносна роздрібна торгівля,
 • розміщення реклами на транспорті.

Що далі?

 1. Пронумеруйте і роздрукуйте кожну сторінку на окремому аркуші.
 2. Скріпіть листи заяви скріпкою. Зшивати, заздалегідь підписувати і завіряти у нотаріуса не потрібно.
 3. Віднесіть заяву в податкову за адресою діяльності. Для видів діяльності зі списку вище, у яких немає точної адреси, подайте заяву в податкову за пропискою ІП або за юридичною адресою ТОВ.
 4. Підпишіть заяву при інспектора, який його приймає.
 5. Через 5 робочих днів після подачі заяви податкова повинна видати повідомлення про застосування ЕНВД або відмову. Але інспектори не завжди дотримуються цю формальність. Зателефонуйте заздалегідь і уточніть, що вас поставили на облік.
 6. Увійдіть в Ельбі, щоб платити податок і здавати звіт по ЕНВД.

Якщо хочете дізнатися більше про ЕНВД, читайте нашу статтю: Звітність по ЕНВД.

Стаття актуальна на 16.05.2019

Чи потрібно повідомляти податкову про закриття торгової точки і зміні адреси торгової точки?

Підприємство має кілька торгових точок на території одного муніципального освіти і однієї податкової інспекції. Зареєстрована як платник ЕНВД.

Плануються зміни за двома торговими точками: закриття однієї торгової точки і переміщення за іншою адресою (в тому ж місті і тієї ж ИФНС) іншої торгової точки.

Чи потрібно повідомляти податкову про закриття торгової точки? Чи потрібно повідомляти податкову про зміну адреси торгової точки? В інших торгових точках діяльність триває в рамках ЕНВД.

Відповідає Надія Іванова, експерт в області оподаткування та юридичного права

В даному випадку:

 1. Про припинення діяльності в окремих торговельних точках доцільно повідомити податкову інспекцію. Для цього використовуйте форму заяви, в якому в якості причини зняття з обліку вкажіть код 4 «інше». На підставі цієї заяви інспекція прийме до відома, що за конкретною адресою торгівля більше не ведеться, але сама організація як і раніше залишається платником ЕНВД.
 2. Обов’язки немає, проте більш правильним буде повідомити про це .. Зробити це можна, направивши в ИФНС лист у довільній формі.
 • Обгрунтування в редакції версії для комерційних організацій
 • З ситуації Олени Попової, державного радника податкової служби РФ I рангу
 • як розрахувати податкову базу по ЕНВД при веденні роздрібної торгівлі через кілька торгових точок. Протягом кварталу частина торгових точок була закрита
 • ЕНВД за квартал, в якому ви закрили торгову точку, розрахуйте пропорційно фактичній тривалості діяльності закритих торгових точок.

Закриваючи окремі торгові точки, організація припиняє діяльність в сфері роздрібної торгівлі через ці об’єкти. Для розрахунку ЕНВД в таких випадках в Податковому кодексі РФ спеціальної норми немає.

Мінфін Росії рекомендує порахувати ЕНВД за період з 1-го числа кварталу по дату, коли торгова точка була закрита (п. 10 ст. 346.29 НК РФ). Тобто застосовувати той же порядок, який використовується при повному припиненні діяльності на ЕНВД.

Адже в даному випадку теж має місце припинення діяльності, але тільки по окремим торговим об’єктам.

Така позиція відображена в листі Мінфіну Росії від 3 грудня 2015 р № 03-11-09 / 70689 (направлено податковим інспекціям листом ФНС Росії від 19 лютого 2016 р № СД-4-3 / 2690).

Про те, як визначити суму ЕНВД за неповний податковий період, см. Як розрахувати ЕНВД.

Відзначимо, що раніше фінансове відомство дотримувалося іншої точки зору: при розрахунку ЕНВД ті місяці, в яких торговельні точки були закриті, потрібно враховувати повністю. Однак такий підхід не відповідав арбітражній практиці, і тепер Мінфін Росії змінив свою позицію. З виходом листа від 3 грудня 2015 р № 03-11-09 / 70689 колишні роз’яснення більше неактуальні.

Про припинення діяльності в окремих торговельних точках доцільно повідомити податкову інспекцію. Для цього використовуйте форму заяви, в якому в якості причини зняття з обліку вкажіть код 4 «інше».

На підставі цієї заяви інспекція прийме до відома, що за конкретною адресою торгівля більше не ведеться, але сама організація як і раніше залишається платником ЕНВД. Такі роз’яснення містяться в листах ФНС Росії 1 лютого 2012 р

№ ОД-4-3 / 1500 (документ узгоджений з Мінфіном Росії і розміщений на офіційному сайті податкової служби), від 18 грудня 2014 р № ГД-4-3 / 26206, а також в інформації від 27 червня 2014 г. *

 1. Журнал «Вмененка», № 7, липень 2014
 2. Як власнику магазину повідомити в податкову інспекцію про зміну місця ведення «накинутого» діяльності
 3. Ситуація № 1 Магазин просто переїхав в інше місце

Припустимо, ви реалізуєте товари через одну торгову точку, адреса якої змінився. Тобто вести «вмененную» діяльність ви продовжуєте, але вже на іншій території. Тут можливі кілька варіантів:

 • – нова адреса знаходиться на території тієї ж податкової інспекції; *
 • – територія за новою адресою знаходиться в тому ж місті, муніципальному районі, міському або сільському поселенні, але підвідомча іншому податковому органу;
 • – ваш торговий об’єкт переїхав в інше місто, муніципальний район, сільське або міське поселення або навіть в інший суб’єкт РФ.

Варіант перший. Ви змінили адресу, а податкова інспекція залишилася колишня. За фактом ви залишилися на обліку в тій самій податковій інспекції, в тому числі і як платник ЕНВД. Отже, ні зніматися з обліку в якості «вмененщікі», ні вставати заново на облік в тій же інспекції ви не повинні.

Податковий кодекс РФ взагалі не зобов’язує платника податків подавати будь-які заяви в цьому випадку. Однак ми все ж рекомендуємо сповістити податківців про те, що у вас змінилася адреса ведення торгівлі. Для цього складіть лист на ім’я начальника податкової інспекції.

Зробити це можна в довільній формі. *