Заява для постановки на облік ЕНВД – завантажити бланк форми

0
111

Найбільш простим способом відкрити свою справу є оформлення підприємництва. При цьому відразу після реєстрації вважається, що ІП знаходиться на загальній системі податків. Однак НК передбачає в окремих випадках вибрати пільговий режим податків, серед яких виділяється ЕНВД. Щоб його використовувати, потрібно оформити заяву про взяття на облік ЕНВД для ВП.

Порядок переходу на ЕНВД

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми В даний час використання ЕНВД є добровільним кроком суб’єкта бізнесу. Якщо він займається діяльністю, яка підходить під вмененку, переходити в обов’язковому порядку на дану систему не потрібно.

З іншого боку, почати застосовувати ЕНВД на певній діяльності можна тільки в тій ситуації, якщо така діяльність входить в закріплений законом перелік.

При цьому регулюванням вмененке займаються не тільки федеральна влада, але також і місцеві. Останнім дано право включати до переліку видів, дозволених для застосування на поставлений податок, нові. Тому, в одному муніципальному освіті будь-яка діяльність може відноситься до ЕНВД, а в сусідньому – немає.

Чинні закони дозволяють почати застосування ЕНВД як після проведення процедури реєстрації ІП, так і перейшовши на режим в інший зручний час. Однак потрібно пам’ятати, що з певного режимів можна піти тільки в певний календарний час.

Найчастіше це кінець року. Якщо час переходу вибрати невірно може скластися ситуація, при якій підприємець знаходитиметься відразу на двох податкових системах – тобто виникне подвійне оподаткування.

ЕНВД дозволено поєднувати з іншими податковими системами, за умови, що на кожному ведуться свої види діяльності. Такий крок дозволений при використанні загального режиму і спрощенки.

Увага: як тільки суб’єкт бізнесу вирішує почати застосування спрощеної системи оподаткування, йому в строк п’яти днів з моменту початку такої діяльності потрібно оформити заяву про взяття на облік ЕНВД. Потрібно пам’ятати, що робити це необхідно за місцем здійснення бізнесу, за винятком окремих випадків.

При зверненні до податкового органу, з метою переходу на вмененку, необхідно застосовувати спеціальну заяву на ЕНВД в форматі ЕНВД-2.

Складати заяву в такій ситуації краще всього за допомогою спеціальних сервісів або комп’ютерних програм. Ці кошти дають можливість зменшити виникнення помилок до мінімуму. Однак якщо вирішено подавати заяву на папері, то заповнення необхідно виконувати друкованими літерами і чорною ручкою.

Подати заяву можна при особистій явці, поштовою службою або відправивши через систему документообігу. Одне з питань, який часто виникає у нових підприємців – чи можна заяву про використання ЕНВД подати разом з документами на оформлення підприємництва. НК не передбачає такої можливості.

Однак потрібно пам’ятати, що цей же законодавчий акт відводить п’ять днів на те, щоб повідомити в ФНС про перехід на вмененку. Таким чином, відправити заяву можна відразу ж після отримання реєстраційних документів, і це не буде порушенням.

Увага: ФНС протягом п’яти днів зобов’язаний розглянути поданий документ, і вислати підприємцю повідомлення про використання ЕНВД.

Діючі норми законодавства встановлюють, що на облік як платник ЕНВД підприємець в більшості випадків повинен стає не за адресою своєї реєстрації, а за місцем здійснення діяльності. Територіально ці місця можуть бути підвідомчим однієї податкової або ж відноситься до різних ИФНС. Даний момент обов’язково потрібно враховувати підприємцям.

Крім цього, фізособа, яка здійснює діяльність як ІП, може займатися бізнесом в декількох місцях. Тому заяву на ЕНВД для ІП він повинен представити по кожному з вибраних адрес.

Існують деякі види діяльності, на яких можливе застосування ЕНВД, і на облік потрібно ставати не за місцем ведення бізнесу, а за адресою прописки підприємця.

До них відносяться:

 • Розвозять або розносна торгівля.
 • Використання транспортних засобів для розміщення реклами.
 • Послуги автотранспорту по перевезенню вантажів і пасажирів.

Заява на ЕНВД для ІП на 2018 рік бланк скачати безкоштовно

Зразок заповнення ЕНВД-2 для ІП в 2018 році

Титульний аркуш

Вгорі сторінки в бланк ЕНВД-2 вписується код ІПН, який для ІП повинен включати 12 знаків. Далі вказується шифром код органу, який є одержувачем даної заяви. Він включає в себе чотири символи.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Після цього підприємцю потрібно вписати повністю без скорочення свої особисті дані. При цьому кожне слово потрібно записувати спочатку кожного рядка. Якщо клітку залишаться незаповненими, то в них потрібно проставити знак «-».

 • Потім ІП повинен вказати в даному бланку свій реєстраційний номер ОГРІП, присвоєний йому при постановці на облік ИФНС.
 • У наступній графі відображається дата, починаючи з якої ІП буде здійснювати діяльність у напрямку, яке він переклад під режим оподаткування ЕНВД.
 • Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Нижче вказується кількість аркушів, яке містить заповнену заяву про перехід на ЕНВД, з відображенням числа додатків.

Далі лист поділяється на дві частини. У лівій платник податків повинен записати інформації про подавець даної заяви.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Шифром необхідно відобразити такі дані:

 • 1 – якщо заява форма ЕНВД-2 подається безпосередньо підприємцем.
 • 2 – якщо бланк видається в ИФНС через довірену особу.

У наступному рядку проставляється дата, а також підпис особи, що подає заяву. Тут же вказується номер контактного телефону. Якщо бланк здає представник, в цій частині він також повинен вказати свої ПІБ, а також реквізити документа, на підставі якого він може здійснювати дані дії. Порожні клітини потрібно прокреслити.

лист 2

Поле цього потрібно заповнити додаток до заяви, яке містить три розділи, призначених для внесення відомостей про місце здійснення діяльності ІП ЕНВД. Якщо підприємець займається великою кількістю видів діяльності, то він може використовувати кілька аркушів додатків, в які їм будуть вноситися дані за кожним місцем роботи.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Так само як і на попередньому аркуші вгорі проставляється ІПН ІП, а також порядковий номер аркуша в заяві.
Інформацію про вид діяльності у відповідні графи треба вписувати в такий спосіб.

Спочатку записується кодом вид діяльності, за яким ІП встає на облік як платник ЕНВД. Після цього вписується повна адреса здійснення діяльності на ЕНВД. Якщо при заповненні залишаються заповнені осередки, їх слід прокреслити.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Інформація, зазначена на аркуші повинна бути підтверджена підписом підприємця.

Заява про перехід ТОВ на ЕНВД, форма ЕНВД-1: інструкція щодо заповнення

Господарюючий суб’єкт при дотриманні певних умов має право використовувати пільгові системи оподаткування, які передбачені законодавством нашої країни. Одним з найбільш поширених такого роду режимів є система ЕНВД. Її можуть застосовувати як ІП, так і юридичні особи. Щоб перейти на її необхідно подати в ИФНС заяву на ЕНВД.

Порядок переходу ТОВ на ЕНВД

 • Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми В даний час перейти на систему оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід організації та підприємці мають право на добровільних засадах.
 • Для цього вони повинні в установленому порядку надати заяву в податкову.
 • НК РФ і регіональні закони суб’єктів встановлюють три можливості переходу на пільгову систему ЕНВД:
 • При реєстрації ТОВ. Заява про постановку на облік ЕНВД можна потиснути разом з усіма документами для державної реєстрації організації.
 • Застосування ЕНВД при відкритті нового напряму діяльності підприємства або у ІП;
 • Застосування ЕНВД після переходу з іншої системи оподаткування.

Перші два варіанти досить схожі, так як пов’язані з початком роботи, коли оподаткування раніше не велося.

В останній ситуації необхідно здійснити перехід з однієї системи на іншу. Тут треба бути особливо уважним, щоб не потрапити в ситуацію виникнення подвійного оподаткування. Така ситуація може виникнути коли здійснюється зміна системи ССО на ЕНВД. Адже законодавством встановлено, що піти з спрощенки в добровільному порядку можна після закінчення року.

Увага! Заява про перехід на поставлений систему подається протягом 5 днів з моменту початку її застосування (ст. 346.28, п.3) Для цього для організацій передбачений спеціальний бланк за формою ЕНВД-1. Підприємці подають заяву за формою ЕНВД-2.

Законодавство дозволяє застосовувати ЕНВД спільно з такими системами і як загальна система оподаткування (Осно) і спрощена система оподаткування (ССО).

Способи подання заяви

Надати заяви за формою ЕНВД-1 за допомогою таких дій:

 • Особисто керівником організації.
 • Представником. Для цього необхідно в бланк ЕНВД-1 вказати довірена особа і докласти довіреність на підставі якої він діє.
 • Поштою – рекомендованим листом з оголошеною цінністю. При цьому необхідно буде оформити опис вкладення, в якій вказати список всіх пересилаються документів.
 • Через Інтернет. Можна зробити за допомогою спеціальних інтернет-сервісів, однак для цього необхідно буде створити електронний цифровий підпис і укласти договір з організацією, що надає такі дані в податкову.

Увага! Коли заяву на застосування ЕНВД здає керівник підприємства, на нього довіреність складати не потрібно, так як в силу установчих документів директор має право представляти компанію без неї.

ЕНВД належить до місцевих податків, тому діє в межах одного муніципалітету. Якщо діяльність господарюючого суб’єкта передбачає роботу в різних муніципальних утвореннях або регіонах, то в кожному з них необхідно здійснювати постановку на облік як платника ЕНВД.

НК РФ дозволяє складати заяву про застосування ЕНВД відразу на кілька видів діяльності, головне щоб вони були в одному муніципалітеті. Коли ж суб’єкт вже застосовує ЕНВД, і відкриває новий вид діяльність, то заяву потрібно складати тільки на нове напрямки бізнесу.

Після надходження документів на використання ЕНВД, податковий орган має право розглядати їх протягом п’яти днів, а після закінчення цього терміну або відмовити в ЕНВД або видати форму, що підтверджує право на застосування цього пільгового режиму.

У цьому ж документі для юросіб присвоюється новий КПП, який відрізняється від колишнього 5 і 6 цифрою – 35. Цей момент обов’язково необхідно враховувати при подачі звітності в подальшому. Так, декларації по ЕНВД повинні йти з новим КПП, а всі інші звіти зі звичайним (5 і 6 цифри – 01).

Завантажити бланк і зразок заповнення заяви

Зразок заповнення ЕНВД-1 для ТОВ

На даному прикладі розглянемо, як саме можна заповнити заяву на ЕНВД для ТОВ.

Титульний аркуш

У верхній частині листа необхідно записати ІПН організації, а також основний код КПП, присвоєний при реєстрації.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Нижче знаходиться поле, в яке необхідно внести чотиризначний код ФНС, куди вирушає документ.

Слідом йде графа, в яку необхідно внести цифровий код, що позначає статус компанії:

 • 1 – якщо заяву подає російська компанія;
 • 2 – якщо це іноземна організація.

У велику графу, яка йде далі, записується повне найменування компанії з розшифровкою її організаційної форми. При заповненні між словами потрібно залишати одну порожню клітину. А все, що залишаться вільними після вказівки повної інформації потрібно прокреслити.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Слідом на документі проставляється код ОГРН фірми і дата, з якої планується використання вмененке у веденні діяльності.

Увага! Так як законодавство встановлює, що заява може бути подана протягом 5 днів з початку застосування поставлений податку, то дата подачі документа може бути пізніше дати початку діяльності.

Далі йде поле, в якому проставляється на скількох аркушах йдуть додатки з переліком вибраних типів діяльності. Дане поле краще всього заповнювати в самому кінці, коли вся необхідна інформація вже буде занесена.

Поруч з цим полем знаходиться графа, де вказується скільки листів займає довіреність. Це треба заповнювати, якщо заяву здає не саме керівник, а його представник.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Нижня частина першого листа ділиться на дві колонки – необхідно заповнити тільки ліву.

Спочатку вказується код – хто саме буде здавати заяву:

 • 1 – особисто керівник;
 • 2 – його представник.

У першому випадку директор просто ставити свій підпис і дату здачі документа, а все порожні графи прокреслюються. У другому також потрібно заповнити повні П.І.Б. уповноваженої особи, його ідентифікаційного коду,, контактний телефон та відомості про отримане доручення. Всі залишилися після зазначення відомостей клітини також потрібно прокреслити.

додаток

Після того, як титульний лист повністю оформлений, потрібно заповнити хоча б один лист з додатком. На ньому вказуються ті типи діяльності, які хоче виконувати компанія. На одному аркуші можна записати відразу три різних види. Якщо цього мало, то необхідно додати до заяви ще один лист додатка.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Кожна програма заповнюється за такою схемою. У верхній частині потрібно вказати коди ІПН і основний код КПП. Далі йде номер даного листа в загальній пачці заяви.

Обрана діяльність вказується в блоці, який складається з її коду виду підприємницької діяльності та адреси, де буде здійснюватися діяльність за вказаним кодом.

Адреса необхідно заносити відповідно до загальноросійським довідником КЛАДР. Всі порожні залишилися клітини потрібно прокреслити. Точно також надходять і з незадіяними на аркуші блоками.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Кожен лист додатка після його заповнення підписує директор або уповноважений представник.

Допоможіть нам у просуванні проекту, це просто: Оцініть нашу статтю і зробіть репост! (Поки оцінок немає)

Заява про перехід на ЕНВД в 2019 році

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

ЕНВД – пільговий режим оподаткування, який може виявитися найбільш вигідним варіантом податкового навантаження. Незважаючи на обмеження за видами діяльності, на вменёнке можна здійснювати роздрібну торгівлю та більшість послуг, тобто найпопулярніші напрямки у малого бізнесу. Розповімо, як перейти на ЕНВД з 2019 року і повідомити про це в податкову інспекцію.

Особливості переходу на ЕНВД

З 2013 року перехід на ЕНВД носить добровільний характер, тому про вибір цього режиму треба повідомляти в ИФНС за місцем діяльності. Якщо вас не поставили на облік як платника поставлений податку, то ви не маєте права здавати декларацію і сплачувати податок на ЕНВД.

Термін подачі заяви на ЕНВД вказано в статті 346.28 НК РФ і становить п’ять робочих днів з моменту початку реальної діяльності (відкриття магазину, надання послуг, здійснення перевезень та ін.).

Перехід на ЕНВД відразу при реєстрації ІП або ТОВ неможливий. Подача заяви про перехід на спецрежим разом з реєстраційними документами допускається тільки для ССО або ПСН.

У переході на ЕНВД є одне спірне питання – чи можна працювати тільки на цьому режимі, не поєднуючи його з ССО або ОСНО? Деякі податкові інспекції вважають, що платник поставлений податку автоматично поєднує його з ОСНО, тому повинен подавати нульові декларації з податку на прибуток (або ПДФО) і по ПДВ.

В якості підстави такої точки зору наводиться стаття 346.26 НК РФ, згідно з якою ЕНВД застосовується поряд із загальною системою оподаткування та іншими режимами. При цьому слово «поряд» тлумачиться як «разом» або «одночасно», тому застосовувати тільки вменёнку не можна. Однак таке ж формулювання наводиться і в описі інших систем оподаткування, і подібних висновків там не роблять.

Інші ИФНС вважають, що якщо при реєстрації заявлені 1-2 види діяльності за КВЕД і по ним платник податків перейшов на ЕНВД, то звітувати за ОСНО не треба. Така ж точка зору висловлена ​​в листі Мінфіну від 31 серпня 2011 року N 03-11-06 / 3/96.

А ось як бути, якщо в заяві на реєстрацію ІП або ТОВ вказані кілька кодів за КВЕД, при цьому на ЕНВД переведені один або два з них, неясно. Існує ризик, що в цьому випадку платника ЕНВД оштрафують за неподання нульових декларацій по ОСНО, тому рекомендуємо переходити на спрощенку відразу після реєстрації і здавати нульові декларації з ССО, поєднуючи два режими.

Якщо ви все ще думаєте чи вигідно переходити на ЕНВД – розрахуйте суму податку за квартал безкоштовно.

Заява або повідомлення

Документ, в якому бізнесмен повідомляє про вибір вменёнкі, називається заявою про постановку на облік, хоча, за аналогією з ССО, деякі використовують термін «повідомлення про перехід на ЕНВД». Це невірно, тому внесемо ясність в це питання:

 • заяву про перехід на ЕНВД – це повідомлення про те, що платник податків став займатися напрямком бізнесу, які підпадають під поставлений режим.
 • повідомлення про застосування ЕНВД – це підтвердження, видане податковою інспекцією, що платник податків поставлений на облік по поставлений виду діяльності.

При цьому для організацій та ВП передбачені різні форми:

 • заяву за формою № ЕНВД-1 для постановки на облік організації;
 • заяву за формою № ЕНВД-2 для постановки на облік індивідуального підприємця.

Обидва бланка заяви на ЕНВД на 2019 рік затверджені Наказом ФНС Росії від 11.12.2012 № ММВ-7-6 / 941 @ і продовжують бути актуальними.

Заповнити заяву на ЕНВД на 2019 рік легко – це простий двохсторінковий документ. Єдина складність – вказати код виду підприємницької діяльності. Тут мається на увазі не код КВЕД, а код з додатку до декларації ЕНВД. Наприклад, 01- «Надання побутових послуг», а 07 – «Роздрібна торгівля через об’єкти стаціонарної торгової мережі, що мають торгові зали».

 • Завантажити коди видів підприємницької діяльності для заяви на ЕНВД

Детально дізнатися, як заповнити заяву на ЕНВД, можна з офіційних інструкцій щодо заповнення для ТОВ і для ВП.

Зразок заповнення заяви на ЕНВД для ТОВ

Заява для постановки на облік ЕНВД - завантажити бланк формиЗаява для постановки на облік ЕНВД - завантажити бланк форми

Зразок заповнення заяви на ЕНВД для ІП

Заява для постановки на облік ЕНВД - завантажити бланк формиЗаява для постановки на облік ЕНВД - завантажити бланк форми

Порядок переходу на ЕНВД

Вище ми вже говорили, що подати заяву на ЕНВД в 2019 році можна протягом п’яти робочих днів з дня початку поставлений діяльності, проте, тут є свої нюанси.

 1. Не можна перейти з УСН на ЕНВД протягом року по одному і тому ж виду діяльності. Наприклад, ви відкрили магазин і з початку року торгуєте в рамках спрощеної системи. Побачивши реальні доходи, ви розумієте, що вигідніше перевести торгівлю на вменёнку. Зробити це можна тільки з наступного року, подавши заяву про взяття на облік ЕНВД не пізніше 15 січня (стаття 346.13 НК РФ).
 2. Якщо ж ви відкриваєте новий напрямок бізнесу, наприклад, маючи роздрібний магазин, почнете надавати побутові послуги, то має право перевести послуги на ЕНВД в будь-який час року і поєднувати два режими з різних видів діяльності.
 3. Для платників загальної системи оподаткування заборона про перехід на ЕНВД по одному і тому ж виду діяльності в середині року не встановлено. Перейти на вменёнку можна в будь-який час року (лист ФНС Росії від 11.11.2013 № ОД-4-3 / 20133).

Як відбувається подача заяви на ЕНВД? Тут теж є свої нюанси. Податковий облік вмененщіков здійснюється за місцем реальної діяльності. Якщо ви зареєстровані в одному населеному пункті, а торгувати або надавати послуги хочете в іншому, то заяву на ЕНВД подаєте в податкову інспекцію, якій підвідомча територія діяльності.

Виняток – розвозять і розносна торгівля, перевезення та розміщення реклами на транспорті. За цими видами діяльності подавати заяву про взяття на ЕНВД треба в ИФНС за місцем реєстрації ІП або за юридичною адресою ТОВ.

Протягом п’яти робочих днів платнику податків повинні видати повідомлення про взяття на облік ЕНВД.

Обов’язково вимагайте цей документ – трапляється, що інспектори не ставлять на облік платника поставлений податку своєчасно і потім перераховують податок в рамках загальної або спрощеної системи оподаткування.

Датою постановки на облік, зазначена в повідомленні, повинна бути дата, яка була прописана в заяві.

Заява про перехід ТОВ на ЕНВД, форма ЕНВД-1

Компанія при здійсненні своєї діяльності може вибрати такий режим пільгового оподаткування, як ЕНВД. Організація має право застосують його тільки в тому випадку, якщо вона працює за передбаченим законом виду діяльності та її показники відповідає встановленим критеріям. Щоб перейти на цей режим, фірма повинна подати заяву про взяття на облік ЕНВД.

Порядок переходу на ЕНВД

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Законодавство передбачає три види переходу на ЕНВД:

 • Одночасно з подачею документів при постановці на облік підприємства. В цьому випадку подаються одночасно два документа, заяву на ЕНВД і на реєстрацію.
 • При нового виду діяльності. Компанія має право перейти на ЕНВД, повідомивши ИФНС про це в п’ятиденний термін. Це ж поширюється на нові напрямки діяльності. Тобто, якщо дотримані умови застосування єдиного податку на поставлений дохід платник податків може почати вести діяльність і вже після цього у нього є 5 днів для подачі заяви. При цьому необхідно буде в заяві вказати фактичну дату початку діяльності по вмененке.
 • У разі зміни іншого режиму на ЕНВД, при цьому потрібно враховувати, що має значення режим, на якому до цього працювала фірма. Якщо перехід здійснюється з ССО, то почати застосовувати ЕНВД можна тільки з початку наступного року. Тут також необхідно подавати документ до податкової протягом п’яти днів.

Наказ ФНС встановлює для організацій певний бланк ЕНВД-1, які вони мають право подати особисто, через свого представника, електронно або поштою.

Для його оформлення можуть використовуватися спеціалізовані програми, Інтернет-сервіси. Також форма ЕНВД-1 може бути придбана в друкарні, роздрукована за допомогою комп’ютера, і заповнена від руки.

В цьому випадку потрібно використовувати чорну ручку і прописні друковані літери.

Згода на обробку персональних даних

Звертаємо вашу увагу на деякі нюанси:

 • Разом із заявою подаються копії свідоцтв про реєстрацію свідоцтва про Державну реєстрацію, про постановку на облік ІПН, документи на представника фірми. Якщо бланк надається директором компанії, то довіреності на нього складати не треба. В іншому випадку – наявність цього документа обов’язково.
 • При роботі в різних муніципалітетах, організації потрібно вставати на облік в кожному з них за місцем здійснення діяльності.
 • Якщо організація працює за кількома напрямками економічної діяльності, то заява повинна містити всі їх.

Податкова інспекція згідно з нормами закону повинна протягом п’яти днів направити організації повідомлення про взяття на облік в як платника ЕНВД і присвоєння окремого коду КПП. Він відрізняється від основного КПП тим, що 5 і 6 цифри його – це «35». Його потрібно використовувати при подачі звітів з цього податку та сплати обов’язкових платежів.

Особливо важливо це враховувати організаціям, які крім здійснюваного виду, що перебуває нема на ЕНВД, почали застосовувати для нової діяльності вмененку. У першому випадку в складі КПП буде присутній шифр «01», у другому «35».

Поєднання ЕНВД можливо з такими системами оподаткування, як ССО і ОСНО. Для постановки індивідуального підприємця в якості платника єдиного поставлений податку застосовується форма заяви ЕНВД-2.

Зразок заповнення ЕНВД-1

Розглянемо як заповнити заяву на ЕНВД для ТОВ.

У верхній частині бланка вказуються реєстраційні дані підприємства – ІПН та КПП. Нижче праворуч, під позначеннями форми, потрібно проставити 4-значний код податкової служби, в яку здійснюється подача.

Далі вказується статус для фірми:

 • «1» – вписується для організації з Росії.
 • «2» – для іноземного підприємства.

Потім потрібно записати повне найменування юр.особи, що містить повне позначення організаційно-правової форми. Всі порожні клітини прочеркиваются.

Заява на відпустку з наступним звільненням

Наступним кроком вписується номер свідоцтва про Державну реєстрацію, поряд з ним – дата, з якої починається застосування системи ЕНВД.

Нижче вказується кількість аркушів з додатками, на яких вказуються коди здійснюваних видів діяльності. Якщо заяву на ЕНВД подається не особисто директором фірми, а представником за дорученням, то необхідно відзначити кількість листів з бланками, які підтверджують його повноваження.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Далі заяву розділяється на дві частини, платнику податків потрібно заповнити тільки ліву.

Тут вказується хто подає документ:

 • «1» – якщо заява надається директором організації.
 • «2» – представник компанії.

Вносяться повністю П.І.Б. особи, його ІПН і контактний телефон. Потім проставляються особистий підпис та поточна дата. Якщо заява подається представником, то вписується найменування документа, що дає повноваження на це. Всі порожні клітини в цих полях потрібно обов’язково прочеркнуть.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Потім потрібно заповнити лист з додатком до заяви. На кожному аркуші знаходиться 3 блоку, в кожен з яких можна вписати один вид діяльності. Якщо використовуються один або два блоки, що залишилися порожні клітини позначаються прочерком. Коли кількість видів діяльності більше трьох, то заповнюється необхідну кількість аркушів додатків.

У верхній частині додатка вписуються ІПН і КПП фірми, а також номер аркуша в заяві по порядку. Потім проставляється код виду діяльності за поставлений податку, і вказується адреса місця, де вона буде проводитися.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Кожен лист додатка підписується директором або повноважним представником.

Завантажити бланк ЕНВД-1

 • Завантажити бланк заяви за формою ЕНВД-1 в форматі Excel.
 • Завантажити бланк форми ЕНВД-1 в форматі PDF.
 • Завантажити зразок форма ЕНВД-1 в форматі PDF.

Заява про постановку на облік по ЕНВД для ІП

Така система оподаткування, як єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД), передбачає форму податкового режиму, де податок сплачується з встановленої за формулою сумі поставлений дохід, а не дійсного прибутку.

Направити заяву про взяття на облік по ЕНВД для ІП на 2019 рік при реєстрації слід не пізніше, ніж через 5 робочих днів з моменту початку застосування порядку оподаткування до нового оформленим фізичній особі.

Про цей факт необхідно повідомити податковий орган, територіально уповноважений на вчинення дій за місцем проживання індивідуального підприємця, в зазначені тимчасові рамки, інакше ІП буде присвоєно загальний податковий режим.

Завантажити безкоштовно бланк заяви на перехід на ЕНВД для ІП в 2019 році

зразок заповнення

Податковий орган в установлений п’ятиденний термін з моменту отримання заявки від ІП видає повідомлення про взяття на облік як платник податку про ЕНВД. Датою початку дії системи оподаткування ЕНВД є дата, зафіксована в заяві про постановку на облік.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Обмеження при виборі ЕНВД, як системи оподаткування для ІП

У перерахованих випадках підприємець не має передбачених НК РФ (на базі статті 346.26) законних підстав, щоб подати заяву про взяття на облік ВП у якості платника податків ЕНВД:

 1. Робочий округ по територіальну приналежність прописки заявника, провідного бізнес, не підтримує ведення системи податкової звітності по ЕНВД на законодавчому рівні по заявленому виду діяльності;
 2. Штат працівників підприємства перевищує своєю чисельністю 100 чоловік;
 3. Надання орендних послуг з передачі автозаправних або газозаправних станцій;
 4. Здійснення робіт за договором товариства або за угодою на довірче управління власністю;
 5. Індивідуальний підприємець, провідний робочу діяльність в області обслуговування і громадського харчування, в своєму розпорядженні площею залу з обслуговування клієнтів, що перевищує допустимий показання – 150 кв. м .;
 6. Індивідуальний підприємець, провідний робочу діяльність з транспортування пасажирів і вантажів має в штаті більше 20 автомашин;
 7. Індивідуальний підприємець, провідний робочу діяльність з розміщення постояльців і проживання орендарів, надає в наймане користування об’єкти нерухомості, площа кожного з яких більше допустимих 500 кв. м.

Невідповідність умов присвоєння ЕНВД за весь період роботи може бути вагомим приводом для направлення позову до судового органу про навмисне порушення законних дій в порядку системи оподаткування від контролюючого органу на підставі позаштатної перевірки.

Інші обмеження на робочу діяльність за системою оподаткування ЕНВД накладають на керуючі структури муніципальних, міських і федеральних округів. Діючі обмеження прописані в місцевих правових актах, з якими є можливість ознайомитися на офіційному сайті ФНС.

Перехід на ЕНВД при реєстрації ІП

Подача звернення потенційного платника податків про взяття на облік за системою ЕНВД проводиться на підставі свідоцтва про державну реєстрацію нового ВП. Одноразовий вибір системи оподаткування ЕНВД з подачею документів на реєстрацію ІП – не коректне і підлягає відмови.

До того, як перейти на ЕНВД при реєстрації ІП, необхідно повністю підготувати робочу платформу не просто на підставі правовстановлюючої документації, присвоєної на момент офіційного початку робочої діяльності, але і з обумовленою організацією роботи на базі договору оренди приміщення або договору найму першого співробітника. Дані заходи засвідчують факт початку ведення підприємницької діяльності.

Особливості ведення діяльності ІП на накинутого системі оподаткування

Якщо ж діяльність ІП вже здійснюється, то переходити з іншої системи оподаткування на ЕНВД можливо лише 1 січня кожного облікового року. Завчасно повідомляти про свої наміри податковий орган не потрібно.

При системі ЕНВД можливо реєструвати поєднання режимів оподаткування, при веденні додаткового виду діяльності, що не підлягає на підставі НК РФ реєстрації на вмененке.

Паралельно рекомендується реєструвати податковий облік по другій системі – ССО, повідомлення про присвоєння якої подається в окремому порядку, поряд із заявою про перехід на вмененку. У перспективі дана операція зніме навантаження зі здачі звітності загального режиму, якщо ж додатковий вид діяльності буде нести дохід, в іншому випадку, досить буде обмежитися в рамках коректного оподаткування здачею річної нульовий декларації з ССО за обліковий період разом з декларацією за накинутого системі. Два суміщених виду оподаткування служать спрощенням процесу здачі податкової звітності.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

Оформлення заяви на ЕНВД для ІП

Форма звернення для затвердження постановки на податковий облік індивідуального підприємця в якості платника єдиного поставлений податку встановлюється федеральної податкової інспекцією.

На підставі актів Податкового Кодексу РФ, використання системи оподаткування поставлений дохід встановлено аж до 1 січня 2018 р

Законодавчий акт про продовження використання системи оподаткування ЕНВД вступив в силу до 2021 року, що є свідченням відсутності введення змін з цього питання.

Але даний факт не виключає можливості змін бланка звернення про постановку на облік по накинутого системі (ЕНВД-2) і самого формату заповнення заяви.

Слід відстежувати всі коригування, введені системою податкового законодавства.

Заповнюватися реєстраційний екземпляр запису повинен в строго зазначеної формі. Перейти за нижче вказаними посиланнями пропонується для більш ретельного ознайомлення з матеріалом:

Завантажити безкоштовно бланк заяви ЕНВД-2 для ВП

Завантажити зразок заповнення заяви на ЕНВД-2 для ВП

Зразок заповнення бланка ЕНВД-2 для індивідуальних підприємців

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Зразок заповнення ЕНВД-2 для ВП в 2019 році – сторінка 1 Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми Зразок заповнення ЕНВД-2 для ВП в 2019 році – сторінка 2

Форма ЕНВД-1 в 2019 році: бланк і правила заповнення

Організації, які хочуть працювати, сплачуючи єдиний податок на поставлений дохід, і відповідають передбаченим НК РФ вимогам, повинні стати на облік в податкові органи. Для цього платник податку подає заяву за формою ЕНВД-1. Як виглядає цей документ і як його правильно заповнювати, читайте в статті. А в кінці можна скачати безкоштовно заяву ЕНВД-1 (бланк 2019 року).

КонсультантПлюс БЕЗКОШТОВНО на 3 дні

Отримати доступ

Заява для постановки на облік організація може знайти в Наказі ФНС від 11.12.2012 № ММВ-7-6 / 941 @. Відразу нагадаємо, що ставати на облік слід за місцем надання послуг. Тільки якщо компанія буде розміщувати рекламу в транспорті, здійснювати перевезення, займатися развозной або розносної торгівлею, їй слід звертатися до податківців за місцем знаходження.

Згідно з нормами ст. 346.28 НК РФ, при переході на новий режим платник податків повинен подати заяву протягом 5 робочих днів з початку роботи на ньому. В той же час датою постановки на облік буде то число місяця, яке заявник вкаже в формі ЕНВД-1.

Наприклад, в регіоні прийняті відповідні документи, що дозволяють користуватися «вмененку» за тим видом послуг, який здійснює ТОВ «Приклад». Організація почала застосовувати пільговий режим з 01.11.2017.

Термін в 5 робочих днів починається з 2 листопада, а останній день випадає на 8 листопада. Тобто подати заяву платник податків повинен не пізніше 8 листопада.

Якщо він вкаже, що почав працювати за пільговою системою оподаткування з 1 листопада, то податківці «запам’ятають» цю дату для подальшого розрахунку суми податку до сплати.

Як заповнити форму: алгоритм і зразок

Документ складається з двох сторінок. На першій треба уточнити:

 • КПП та ІПН;
 • код податкового органу, в якому будуть виробляти постановку на облік;
 • найменування організації і дані заявника;
 • відомості про представника (при необхідності).

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

На другій сторінці заявник вказує, щодо якого виду діяльності має намір застосовувати «вмененку». У формі необхідно вказати тільки його код. При цьому самі коди містяться в Додатку 5 до «Порядку заповнення податкової декларації з податку», затв. Наказом ФНС Росії від 04.07.2014 № ММВ-7-3 / 353 @. Для зручності пропонуємо скачати таблицю таких кодів в кінці статті.

Крім вказівки виду діяльності, треба уточнити адресу місця її здійснення, включаючи поштовий індекс. Якщо кілька видів діяльності перекладається на ЕНВД, заповнювати треба щодо кожного з них.

Як і на першому аркуші, на другому заявник повинен розписатися в якості підтвердження зазначених відомостей.

Заява для постановки на облік ЕНВД - скачать бланк форми

важливі нюанси

Податкові органи не мають права вимагати якісь додаткові документи, крім заяви ЕНВД-1. Єдиний виняток, якщо звертається немає сам платник податків, а його представник. У цьому випадку потрібен документ, що підтверджує повноваження.

Ще один момент, про який треба пам’ятати. Якщо заяву подано з порушенням встановленого терміну, податківці зможуть надалі не прийняти декларацію з податку, а вважати, що компанія все це час користувалася загальним режимом оподаткування і повинна платити податки за правилами для ОСНО.

Завантажити бланк ЕНВД-1 (нова форма 2019)

Таблиця кодів видів діяльності

Заява на ЕНВД 2019 для ІП і ТОВ: бланк заяви, подача заяви на ЕНВД (вменёнку) – Ельба

Щоб працювати на ЕНВД, подайте заяву в податкову. Не всі види бізнесу можна перевести на цю систему оподаткування – про це читайте статтю ЕНВД: хто може застосовувати і скільки платити.

Термін подачі заяви на ЕНВД – 5 робочих днiв з початку діяльності, яку переводите на дану систему оподаткування.

Яку дату вважати початком діяльності?

Податкові часто орієнтуються на дату укладення договору оренди або дату першого договору з постачальником. Щоб уникнути зайвих питань, термін подачі заяви на ЕНВД краще відраховувати з цього дня.

Припустимо, ви вирішили відкрити магазин і вибрали ЕНВД. Заява на ЕНВД подайте протягом 5 робочих днів з дати укладення договору оренди або дати першого договору з постачальником. Для податковій не важливо, коли ви відкрили ІП або ТОВ або почали вести іншу діяльність. Має значення найраніша дата, яка пов’язана з відкриттям магазину.

Якщо ви хочете перейти на ЕНВД з іншої системи – подайте заяву протягом 5 робочих днів з початку року.

Заяву подають до податкової за адресою діяльності. Вона може відрізнятися від податкової за пропискою. Знайдіть за адресою, до якої податкової звертатися.

Для деяких видів діяльності неможливо визначити адресу, тому заяву на ЕНВД подають до податкової за пропискою ІП або юридичною адресою ТОВ. Це стосується перевезення пасажирів і вантажів, развозной і розносної роздрібної торгівлі, розміщення реклами на транспорті.

Для ІП: завантажити бланк заяву на ЕНВД для ІП для ТОВ: скачати блан заяву на ЕНВД для ТОВ

Заява заповнюйте на комп’ютері або вручну друкованими великими літерами, синіми або чорними чорнилами, кожен символ в окремій клітинці.

Перший лист заяви на ЕНВД – відомості про ІП

Поле Як заповнювати

ІПН для ІП ІПН-КПП для ТОВ Подивіться в свідоцтві про його присвоєння. Якщо ви не отримували свідоцтва, дізнайтеся ІПН на сайті податкової.
Код податкового органу Вкажіть податкову за адресою діяльності. Якщо для вашого бізнесу неможливо визначити адресу, вкажіть податкову за пропискою ІП або юридичною адресою ТОВ. Дізнайтеся код на сайті податкової.
ПІБ для ІП Назва для ТОВ Повністю вкажіть прізвище, ім’я та по батькові ІП або повна назва ТОВ, як в установчих документах
ІН для ІП свідоцтва про Державну реєстрацію для ТОВ Вказаний у свідоцтві про реєстрацію чи у виписці з Держ.реєстрі.
Дата початку застосування ЕНВД Якщо застосовуєте ЕНВД з початку діяльності, то вкажіть цю дату. Початком діяльності податкова може порахувати дату договору оренди приміщення або дату першого договору з постачальником. Якщо переходите на ЕНВД з іншої системи оподаткування, то датою буде 1 січня. Пам’ятайте, що заяву подають протягом 5 днів.
Додаток копії документа Якщо прикладаєте до заяви документи, вкажіть кількість аркушів. Додатком може бути довіреність представника.
Достовірність і повноту відомостей підтверджую Для ІП: Якщо ставите «1», повторно вказувати ПІБ ІП не потрібно.Якщо ставите «2», вкажіть ПІБ представника і в поле «Найменування документа …» вкажіть довіреність. Для ТОВ: Якщо ставите «3», вкажіть ПІБ руководітеля.Еслі ставите «4», вкажіть ПІБ представника і в поле «Найменування документа …» вкажіть довіреність. Не підписуйте заяву заздалегідь, зробіть це в податковій.

Другий лист заяви на ЕНВД – відомості про вид діяльності

Код виду підприємницької діяльності Знайдіть код, який відповідає вашому бізнесу. Коди встановлені наказом ФНС. Ми перевели формулювання на звичну мову.

 • 01 – Побутові послуги населенню 02 – Ветеринарні послуги 03 – Автосервіси, автомийки 04 – Автостоянки 05 – Послуги з перевезення вантажів 06 – Таксі, міжміські перевезення 07 – Магазини до 150 м² 08 – Кіоски до 5 м² 09 – Кіоски більше 5 м² 10 – Лотки, візки 11 – Столові, кафе, ресторани 12 – Кіоски швидкого харчування 13 – Стенди, розтяжки, статичні рекламні щити 14 – Рекламні щити зі зміною зображення 15 – Рекламні електронні табло 16 – Реклама на транспорті 17 – Готелі 18 – Оренда торгових місць до 5 м² 19 – Оренда торгових місць більше 5 м² 20 – Оренда землі до 10 м² п д торгівлю 21 – Оренда землі більше 10 м² під торгівлю
 • 22 – Торгівля через автомати

Адреса місця здійснення діяльності

Вкажіть фактична адреса діяльності, по якій будете застосовувати ЕНВД.

Для видів діяльності, у яких неможливо визначити точну адресу, вкажіть адресу прописки ІП або юридична адреса ТОВ:

 • перевезення пасажирів і вантажів,
 • розвозять і розносна роздрібна торгівля,
 • розміщення реклами на транспорті.

Що далі?

 1. Пронумеруйте і роздрукуйте кожну сторінку на окремому аркуші.
 2. Скріпіть листи заяви скріпкою. Зшивати, заздалегідь підписувати і завіряти у нотаріуса не потрібно.
 3. Віднесіть заяву в податкову за адресою діяльності. Для видів діяльності зі списку вище, у яких немає точної адреси, подайте заяву в податкову за пропискою ІП або за юридичною адресою ТОВ.
 4. Підпишіть заяву при інспектора, який його приймає.
 5. Через 5 робочих днів після подачі заяви податкова повинна видати повідомлення про застосування ЕНВД або відмову. Але інспектори не завжди дотримуються цю формальність. Зателефонуйте заздалегідь і уточніть, що вас поставили на облік.
 6. Увійдіть в Ельбі, щоб платити податок і здавати звіт по ЕНВД.

Якщо хочете дізнатися більше про ЕНВД, читайте нашу статтю: Звітність по ЕНВД.

Стаття актуальна на 16.05.2019