Заява на реєстрацію ип за формою Р21001 скачати безкоштовно

0
47

Головна> Бланки

26.08.2018

 • Рік документа: 2018
 • Група документа: Бланки, Форми
 • Вид документа: Заява, форма, бланк
 • Формати для скачування: DOC, EXCEL, PDF

Заява форма Р21001 потрібно заповнювати при відкритті власного бізнесу з юридичною формою – індивідуальне підприємництво.

Являє собою документ передбачає реєстрацію ІП в державному органі. Документ складається з 5 сторінок і остання сторінка форми (листа Б) роздруковується в 2-х примірниках.

Документ заповнюється ручним способом, за допомогою комп’ютера або силами спеціалізованих сервісів.

У заяві в обов’язковому порядку слід вказати орган реєстрації.

Як правильно заповнювати заяву

Заява за формою Р21001 повинно містити карбується текст в бланк за особливими правилами, так як його відповідність буде піддаватися перевірці спеціальною машиною:

 • Вписуються заголовні букви;
 • Кожна клітинка розрахована під 1 букву і цифру;
 • Тип, колірна гамма і розмір шрифту повинні відповідати регламенту;
 • Суворе дотримання вимог щодо скорочення слів;
 • Звести до мінімуму можливі повторення даних.

Слід використовувати чорнило чорного кольору, якщо заповнення заяви здійснюється ручним методом. ПІБ та назву організацій записуються російською мовою. Буде потрібно вказати, як буде здійснюватися передача документації на реєстрацію ВП. Не можна допускати помилок при заповненні документа, це призводить до відмови від отримання юридичної форми.

Що потрібно надати для подачі заяви на реєстрацію ІП

На відкриття ІП, до податкової за місцем проживання буде потрібно надати пакет документації:

 • Заповнену заяву, відповідне встановленій законодавством формі;
 • Квитанцію про вчинення необхідних платежів;
 • Ксерокопії всіх сторінок паспорта.

Якщо ви особисто подаєте документ, звертатися до нотаріуса для його запевнення не буде потрібно. Листи зшиваються, і в місці виконання прошивки ставиться підпис. За умови, що при заповненні заяви були дотримані всі вимоги, і передані документи відповідають необхідним стандартам через 3 робочих днів, податкова видасть лист записи ЕГРІП.

Завантажити бланк цієї заяви в форматі Exel є можливість на нашому сайті. Оформити документ можна завдяки наданим зразком заповнення. Також ви зможете безкоштовно завантажити інші актуальні бланки. Грамотні фахівці проконсультують по виниклих питань, і нададуть актуальні приклади заповнення документації.

 • Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно
 • Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно
 • Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно
 • Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно
 • Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

завантажити заяву

Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання або залишилися непорозуміння, зверніться за безкоштовною консультацією до юриста в чаті на нашому сайті

Заява форма Р21001 на реєстрацію ІП порожній бланк Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно
Заява форма Р21001 на реєстрацію ІП зразок заповнення Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Заява ІП форма Р21001 завантажити бланк Посилання на основну публікацію

Як заповнити заяву на реєстрацію ІП за формою Р21001 в 2018 році

Якщо суб’єкт господарювання обирає ведення бізнесу як ІП, йому необхідно пройти реєстрацію і встати на облік в ИФНС. Постановка на облік відбувається на підставі поданої до податкового органу документа, який називається заяву на реєстрацію ВП. Його фізособа має заповнити, щоб виконувати всі передбачені законодавством вимоги, і подати за місцем своєї прописки.

Основні вимоги до заповнення заяви

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Останнього варіанту багато ВП у даний час віддають перевагу. Пов’язано це з тим, що заява заповнюється автоматично. Вносити необхідно відомості тільки один раз, а сервіс або програма самі заповнювати необхідні графи. Громадянину досить після цього роздрукувати цей бланк в двох примірниках і віднести до податкового органу.

Багато ИФНС передбачають також таку можливість відкрити ІП як заповнення бланка заяви з комп’ютерів, які розташовуються в фойє інспекції. Вимоги, які має дотримуватися фізособа, відображені у відповідному наказі ФНС.

Можна виділити наступні моменти:

 • Коли заяву на реєстрацію оформляється в ручну, все символи повинні вноситися тільки чорнилом чорного кольору. Потрібно використовувати прописні друковані літери. Для кожного символу призначена окрема клітинка, записувати кілька букв в одну клітку не можна. Дотримання цієї вимоги дозволить обробити подану заяву в автоматичному режимі.
 • Якщо бланк заяви оформляється з використанням комп’ютера, то потрібно використовувати шрифт Courier New висотою 18 пунктів.
 • При відображенні відомостей в заяві необхідно дотримуватися існуючих правил скорочення, перенесення слів з одного рядка на іншу, а також загальноприйняті формати дати.
 • Заява не повинно включати в себе помилки. Виправлення в цьому документі повинні бути відсутніми. Щоб відкоригувати дані, потрібно фізособі ще раз, тільки правильно, заповнити дану сторінку.
 • Дані вносяться тільки на одну сторінку листа. Заповнення другої є порушенням, тому така заява може бути не прийнято.
 • Заява складаються з декількох листів, які заповнюються у міру необхідності. Якщо лист залишається порожнім, його потрібно виключити зі складу даного бланка на реєстрацію.

Куди подається заява

В даний час заява на постановку на облік як ІП потрібно відправляти фізособі за місцем своєї реєстрації, тобто прописки, зазначеної в паспорті. Якщо прописка відсутня в цьому посвідченні особи, то фізособа можуть поставити на облік за місцем його перебування.

Увага: заяву з додатками можна подавати в ИФНС (перш уточнити, так як не всі податкові приймають документи і відправляють в МФЦ) або територіальний МФЦ, до якого відносяться фізособа за пропискою. Уявити документ майбутній ІП може сам або на підставі довіреності через представника.

Для фізосіб доступна також можливість відправити заяву віддалено:

 • Через відділення пошти, а в деяких регіонах використовуючи служби доставки DHL Express і Pony Express.
 • Використовуючи сервіс податкової «Подача електронних документів на державну реєстрацію юридичних осіб та індивідуальних підприємців».
 • Використовуючи сервіс «Подача заявки на державну реєстрацію індивідуальних підприємців та юридичних осіб».

Завантажити зразок заяви на реєстрацію ІП

Увага: форму можна завантажити з сайту податкової, але там вона вона викладена в форматі tiff – потрібно буде роздрукувати і заповнювати від руки. Крім того, можна скористатися програмою для заповнення документів на сайті ФНС або спеціальним онлайн сервісом.

Зразок заповнення форми Р21001 в 2018 році

Нижче представлений зразок заяву на ВП. Так як до складу заяви включаються кілька листів, кожен з них потрібно пронумерувати. Проставляти цифри необхідно відразу з титульної сторінки. При цьому кількість цифр в номері повинно бути три. Наприклад, титульний лист «001».

лист 1

Розділ 1.1 призначений для внесення до нього відомостей про повних П.І.Б. Вони повинні відповідати обов’язково документу, що посвідчує документа. Слова слід відображати з нового рядка, а символи потрібно розташовувати по одному в клітці.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Розділ 1.2 потрібно заповнювати в випадках, коли реєструється особа має громадянство іншої держави. Відомості, що відображаються в цьому розділі потрібно записувати символами іноземної алфавіту. Для російських громадян розділ 1.2 повинен бути порожнім.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно У розділі 2 вказується код ІПН, який є у фізособи. Якщо він відсутній, то дане поле потрібно залишити порожнім. Податковий орган, в момент реєстрації підприємництва також отримає код ІПН.

Розділ 3 висловлює стать майбутньої підприємця:

 • Якщо вказується код «1» – то це чоловік.
 • якщо код «2» – жінка.

У розділі 4 вказується дата народження особи, яка бажає стати підприємцем. Її необхідно проставляти в форматі ДД.ММ.РРРР. Після цього записується місце народження згідно з документами, що підтверджує особу. У місці народження дозволено використовувати скорочення, які встановлені довідником КЛАДР.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно У розділі 5 потрібно відобразити відомості про громадянство особи, яка бажає стати підприємцем.

Воно проставляється у вигляді коду:

 • 1 – заявник громадянин Росії;
 • 2 – заявник іноземний громадянин;
 • заявник особа без громадянства.

Увага: при виборі коду «2» поруч також потрібно проставити код країни, громадянство якої є. У нього входять три символи.

Даний лист за своєю суттю є продовженням листа 1. Тут знаходяться графи, починаючи з 6. Сюди необхідно вписати адресу, за якою заявник живе постійно, або знаходиться тимчасово.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Адреса розділяється на складові частини, і для кожної існує окрема графа – номера регіону, індексу, назви населеного пункту і т. Д. Якщо будь-яка частина адреси відсутній (наприклад, номер корпусу), то це частина просто необхідно залишити порожній. Скорочення допускається виконувати так, як це робить довідник адрес КЛАДР.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно У графі 7 слід зазначити відомості про документ, що посвідчує особу майбутнього підприємця. Сюди вписуються назва документа, місце його оформлення, дата, номер та інші дані.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Увага: заповнювати поля потрібно за принципом «Один символ – одна осередок». Також між словами необхідно залишати одну порожню клітину. Якщо рядок закінчилася, а слово вписано в повному обсязі, то решта переноситься на новий рядок без проставлення символу переносу.

Даний лист підлягає заповненню, якщо заяву здає іноземний громадянин або особа, яка не має громадянства. На аркуші потрібно проставити відомості про документ, який дає йому право йому проживання на території Росії – дата, місце його оформлення, період на який надано дозвіл.

лист А

За своєю суттю, даний лист можна не включати в заяву, коли воно здається в податковий орган на проведення процедури реєстрації. Однак він все ж дуже важливий – на ньому проставляються коди діяльності, які планує вести підприємець. Тому в подальшому, якщо вони не обрані відразу, потрібно буде проходити процедуру внесення змін до реєстру.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно З усіх кодів, які планується заявити, потрібно вибрати головний – по ньому повинен надходити основний обсяг доходу підприємця.

Крім головного коду, на лист також вписуються і всі додаткові коди. Якщо їх дуже багато, і місця на одному аркуші не вистачає для вказівки всіх бажаних, то в заяву потрібно включити ще один лист А. Однак на ньому основний код не вписуються – тільки залишилися додаткові.

Інструкція щодо заповнення не вимагає, щоб проводилася розшифровка всіх зазначених кодів. Однак вони повинні включати в себе мінімум чотири знака.

Увага: в залежності від того, які коди вибрав підприємець, податковий орган має право запросити додаткові документи. Наприклад, якщо по одному з заявлених видів він буде мати справу з неповнолітніми, то обов’язково надається довідка про відсутність раніше судимостей.

Вибору кодів потрібно приділити підвищену увагу. Якщо з’ясується, що підприємець веде діяльність, яка підкріплюється заявленим кодом, то на нього може бути накладено штраф.

лист Б

Заповнення цього Іста потрібно виробляти в обов’язковому порядку, при цьому на руках у заявника повинно знаходитися відразу дві його копії. По факту – це заява в письмовій формі від подавця документа про те, що все що містяться тут дані є вірними, і можуть бути підтверджені відповідними документами в будь-який момент часу.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Зверху листа записуються П.І.Б. заявника повністю. Після цього потрібно проставити код, який вказує – в якому вигляді подавець документа хоче отримати результат розгляду заяви.

Можливі наступні варіанти:

 • 1 – Отримання результату буде виконуватися особисто заявником;
 • 2 – Отримання результату буде виробляти довірена людина;
 • 3 – Результат необхідно відправити за допомогою поштової служби.

Нижче потрібно проставити бажаний спосіб зв’язку – це може бути телефон або електронна пошта. Якщо вибирається телефонний зв’язок, то номер вказується повністю. Якщо це міський телефон – то обов’язково записується код міста. Розділяти номер знаками тире не потрібно.

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Важливо: даний лист заявник повинен підписувати при подачі заяви разом з податковим інспектором. Якщо обраний спосіб подачі заяви поштою, або його передає довірена особа, то проставити підпис потрібно у нотаріуса. Останній в спеціальній графі запевняє її справжність.

Зразок заповнення заяви на реєстрацію ІП та бланки можна скачати вище.

Чи потрібно зшивати заяву на реєстрацію ІП в 2018 році

Після того, як заяву повністю готове, у багатьох майбутніх підприємців виникає питання – а чи потрібно його якось зшивати? Або можна здати його в податковий орган в такий вигляді?

Інструкція з оформлення заяви не передбачає такого роду дій. Тому, зшивати заяву немає необхідності. Однак, щоб аркуші не розлетілися по випадковості, рекомендується їх скріпити їх степлером, або звичайної канцелярською скріпкою.

Оскільки зшивання бланка прямо не заборонено, і все ж вирішено виконати дану операцію, то потрібно дотримуватися загальних правил для такого випадку:

 • Лист Б заповнюється в двох копіях, але в загальну пачку його підшивати ні в якому разі не можна. Вони повинні зберігатися окремо.
 • Після того, як листи зшиті ниткою, на останньому аркуші на хвостики наклеюється папір з написом «Пронумеровано і прошнуровано … листів». Ставиться печатка і підпис.
 • Один з листів Б після проставлення на ньому відмітки про одержання документа на розгляд, повертається назад заявнику.

Заява для відкриття ІП: форма Р21001 зразок

Форма Р21001 або заяву за формою 21001 – головний реєстраційний документ для ВП. Якщо ви вирішили зареєструвати себе як Індивідуального Підприємця, то до податкового органу ви подаєте заповнену заяву Р21001.

Індивідуальному підприємцю для підготовки Р21001 зразок заповнення форми може надати вичерпну інформацію про те, як зробити це правильно.

Але людина, що прийняла рішення про відкриття бізнесу, може зробити прикру помилку в цьому папері через незнання нюансів.

В даному випадку важливо правильне оформлення заяви! Тому приклад заповнення форми Р21001 ми вирішили розібрати докладно і посторінково.

Ось як виглядає бланк Р21001:

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Р21001 сторінка 1

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Р21001 сторінка 2

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Р21001 сторінка 3

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Р21001 лист А

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Р21001 ЛістБ

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Всього 5 сторінок!

Актуальну форму бланка на 2019 рік ми взяли на сайті онлайн-сервісу 1С-Старт, деякі бланки там з’являються навіть раніше, ніж на сайті податкової, приклади заповнення теж зробили за допомогою їх безкоштовного майстра підготовки заяви Р21001.

Форма Р21001 для ІП складається з трьох сторінок і двох аркушів, листа А і листа Б. Якщо індивідуальний підприємець є громадянином Російської Федерації, то сторінку 3 він залишає порожній і не подає до податкового органу. Ось чому найчастіше приклад заповнення Р21001 містить в сумі чотири сторінки. Нову форму Р21001 за 2019 рік у форматі Excel, можна скачати нижче.

 • Завантажити бланк: форма Р21001 в ExcelСкачать бланк: форма Р21001 в DOCСкачать бланк: форма Р21001 в PDFСкачать приклад заповнення форми Р21001Скачать приклад заповнення форми Р21001 для іноземця
 • Також можете вивчити детальну інструкцію «Як відкрити ІП іноземцю»
 • Не випадково, що бланк Р21001 більш ніж на половину складається з порожніх клітинок, зібраних в ряди – поля для введення необхідної інформації.

Це зроблено не стільки для зручності, скільки за потребою: заяву за формою 21001 перевіряє машина.

Практично будь-який приклад заповнення форми Р21001 в 2019 році, який ви зустрінете в Інтернет, заповнений на комп’ютері.

Звичайно машинний текст краще, адже так зникає ризик неточного написання букв. Повний список вимог до заповнення форми для реєстрації ІП можна скачати нижче.

Завантажити вимоги до оформлення форми Р21001

Про головні правила оформлення ми розповімо далі.

Якщо використовуєте ручку, акуратно впишіть дані в призначені для них поля. Використовуйте чорну ручку. Заповнення форми Р21001 синім чорнилом може спричинити за собою відмову в реєстрації ВП.

Заповнюючи зразок Р21001 на ПК, виберіть шрифт Courier New розміром 18. Колір друку – чорний. Поставтеся до цих вимог серйозно: машина не прочитає інший текст.

Не заповнюйте форму частково на комп’ютері, частково вручну. Якщо буде потрібно внести правки в уже готовий документ, ми рекомендуємо заяву Р21001 скачати, а потім заново заповнити його повністю від руки або в електронному вигляді.

Так, це вимагає часу, але, якщо податкова відмовить вам в реєстрації, часу на все про все піде ще більше.

Ви можете роздрукувати копії бланка на випадок, якщо податківець під час перевірки знайде помилку – якщо він піде вам назустріч, ви заповніть новий бланк на місці.

Для Р21001 зразок краще завантажити в форматі Excel – такий файл легше редагувати і менше ймовірність того, що рядок «поповзе».

Іноді форму Р21001 заповнити онлайн простіше, ніж завантажити зразок Р21001 для заповнення на своєму ПК. Головне вибрати для цього сервіс, якому ви зможете це довірити, і не дорогий.

Вивчіть вимоги до оформлення, спирайтеся на зразок заповнення Р21001, і ви оформите документ правильно!

Також є відмінний сервіс, в якому можна підготувати документи для реєстрації ВП. Сервіс від 1С-Старт, швидко, якісно, ​​а головне безкоштовно підготує документи.

 1. Щоб закріпити отриману інформацію, перейдіть на нашу головну сторінку з відповідями на часті питання про заяву про державну реєстрацію фізичної особи як ІП.
 2. Кожен Успішний Індивідуальний Предпрінімательзнает, що не варто нехтувати деталями … Йди за Успішним ІП на Сторінку 1 форми Р21001, і заповни її правильно повністю!
 3. Форма Р21001 сторінка 1

Заява для реєстрації ІП: форма Р21001

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Заява за формою Р21001 подають до податкової інспекції для реєстрації ВП. Бланк заяви затверджений Федеральною податковою службою, і заповнювати документ треба за особливими правилами. Якщо вам потрібен зразок заповнення форми Р21001 в 2019 році, ви знайдете його в нашій статті.

Загальні вимоги до заповнення форм по реєстрації

Заява на реєстрацію ІП має бути оформлено відповідно до Вимог ФНС (наказ ФНС Росії від 25.01.12 № ММВ-7-6 / 25 @). Цим наказом затверджено всі реєстраційні форми, в тому числі для зняття ІП з обліку і зміни відомостей в ЕРГІП.

Створити документи для реєстрації ІП

При недотриманні Вимог заяву про реєстрацію підприємця можуть не прийняти, тому треба звертати увагу на наступні моменти:

 • форма Р21001 (скачати) заповнюється або від руки, або на комп’ютері, але не можна поєднувати обидва способи заповнення;
 • використовуються тільки великі друковані літери чорного кольору;
 • якщо заповнену заяву для реєстрації ІП оформляється на комп’ютері, то допускається тільки шрифт Courier New висотою 18 пунктів;
 • кожна сторінка заяви про реєстрацію особи як індивідуального підприємця роздруковується на окремому аркуші;
 • в документі не повинно бути помарок, помилок, виправлень;
 • до податкової інспекції подають заповнені сторінки форми, причому, їх не зшивають, а тільки скріплюють скріпкою.

Ці вимоги пояснюються тим, що реєстраційні форми розроблені для автоматичного розпізнавання тексту, і будь-які недоліки можуть завадити це зробити. Будьте уважні при заповненні бланка для реєстрації особи як підприємця, тому що існує високий ризик відмови через недбало оформленого документа.

 • Завантажити бланк: форма Р21001 в Excel
 • Завантажити бланк: форма Р21001 в DOC
 • Завантажити бланк: форма Р21001 в PDF
 • Завантажити зразок заповнення: форма Р21001 в PDF
 • Завантажити зразок заповнення форми Р21001 за 2019 рік для іноземців в PDF

Особливі вимоги для заповнення форми Р21001

Але крім цих загальних вимог наказом ФНС затверджені і спеціальні норми для оформлення заяви Р21001. Щоб не заплутатися і не допустити помилок, розглянемо зразок заповнення заяви на реєстрацію ІП посторінково.

Перша сторінка

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Форма Р21001 сторінка 1

Тут потрібно вказати інформацію про фіз особі, яка проходить реєстрацію як ІП: повне ім’я, індивідуальний податковий номер (ІПН), стать, дату і місце народження, наявність громадянства.

У пункті 1.1 повне ім’я російською мовою вказують всі заявники: росіяни, іноземні громадяни та особи без громадянства. Додатково іноземці та апатриди заповнюють пункт 1.2, тобто своє ім’я на латиниці.

ІПН є у більшості російських громадян, тому при його наявності треба вписати свій податковий номер в наступний рядок. Якщо ви не пам’ятаєте ІПН або не знаєте, чи отримували ви його, можна уточнити цю інформацію через сервіс ФНС. Але навіть якщо ІПН у вас немає, не проблема, вам його присвоять в процесі реєстрації ВП. А поки просто залиште пусте поле.

Далі вибираєте підлогу і переходите до внесення відомостей про дату і місце народження. Цю інформацію треба вписати точно так, як зазначено в вашому паспорті. Залишається тільки вибрати громадянство (в п. 5.1 іноземці вказують ще й код країни за ЄДРПОУ країн світу ОК-025-2001), і на цьому заповнення першої сторінки закінчено.

Друга сторінка

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Форма Р21001 сторінка 2

Друга сторінка заяви на реєстрацію ІП за формою Р21001 призначена для внесення відомостей про місце проживання і паспортних даних. При вказівці адреси проживання фізичної особи треба враховувати наступні моменти:

 1. Скорочення елементів адреси адресних об’єктів повинні відповідати додатку № 2 «Найменування адресних об’єктів» до наказу ФНС Росії від 25.01.12 № ММВ-7-6 / 25 @).
 2. Якщо підприємець проживає в Москві або Санкт-Петербурзі, то пункти 6.3-6.5 не заповнюються.
 3. Адреса місця проживання для росіян вноситься на підставі прописки в паспорті, а при її відсутності – на підставі свідоцтва тимчасової реєстрації.
 4. Відомості про адресу місця проживання (перебування) в РФ для іноземців та осіб без громадянства зазначаються відповідно до виду на проживання чи дозволу на тимчасове проживання.

У пункті 7.1 треба вписати код документа, що посвідчує особу. Повністю коди цих документів можна знайти в додатку № 3 до наказу, а тут ми наводимо найпопулярніші коди:

 • «21» – Паспорт російського громадянина;
 • «12» – Вид на проживання в РФ;
 • «15» – Дозвіл на тимчасове проживання в РФ.

Інші дані документа повинні повністю відповідати оригіналу.

третя сторінка

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Форма Р21001 сторінка 3

Ця сторінка заповнюється тільки іноземними громадянами та особами без громадянства. Росіяни її пропускають і переходять до наступної сторінки. Тобто, заповнена форма Р21001 матиме 5 сторінок при реєстрації ІП іноземцями та апатридами і 4 сторінки, якщо підприємцем буде російський громадянин.

У пункті 8 вказують дані документа, який підтверджує право фізичної особи, що не має російського громадянства, проживати на території Росії:

 • реєстраційний номер ВНЖ або ПМЖ;
 • дата його видачі;
 • найменування підрозділу ФМС;
 • термін дії документа.

четверта сторінка

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Форма Р21001 лист А

Ця сторінка має свою назву – лист «А». У нього вносять коди видів підприємницької діяльності за КВЕД-2, при цьому знаків в коді повинно бути не менше чотирьох, хоча в Класифікаторі є дво- і тризначні коди.

Кількість кодів для внесення в форму Р21001 не обмежена, але на одному аркуші «А» вміщається тільки 57 кодів. Якщо одного листа вам не вистачило, то додатково можна заповнити новий лист, але основний код КВЕД вписується один раз на першому аркуші.

п’ята сторінка

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно

Ця сторінка називається лист «Б», і в ній заявник підтверджує достовірність відомостей і їх відповідність оригіналам документів.

Зверніть увагу, що в розділі 1 повне ім’я підприємця заповнюється власноручно, навіть якщо все заяву оформлено на комп’ютері. З контактних даних обов’язковий телефон, а електронна адреса вказують лише в разі подачі заяви на реєстрацію ІП в електронному вигляді.

 1. Підпис заявника заздалегідь не проставляється, розписуватися можна тільки в присутності податкового інспектора або нотаріуса.
 2. Підготувати документи для реєстрації ІП можна тут
 3. Завантажити вимоги до оформлення форми Р21001

Зразок заяви Р21001 на реєстрацію ІП – покрокова інструкція 2019

При виникненні завдання по реєстрації індивідуального підприємця, одним з перших постає питання про необхідні для цього документи. Один з них – «форма Р21001», як її часто люблять називати між собою реєстратори.

Або якщо по-правильному, то «Заява за формою Р21001 про державну реєстрацію індивідуального підприємця». Здавалося б, нічого простіше немає в реєстраційні дії, ніж зареєструвати ВП.

Але і тут часом спливають різні нюанси і питання в заповненні.

Що таке форма Р21001

Як вже було сказано, ця заява за встановленою Наказом ФНС Росії від 25.01.2012 № ММВ-7-6 / 25 @ формі з індексом «Р21001», що використовується для державної реєстрації ВП.

Дана форма, як і всі інші, розроблені ГНІВЦ при ФНС РФ, введені в дію з липня 2013 року, і використовуються досі. До 2020 року, можливо, будуть прийняті нові форми, але їх вже пару років як чекають, так що поки працюємо з тим що є.

Завантажити бланк форми заяви Р21001 для державної реєстрації фізичної особи як індивідуального підприємця.

Необхідні дані для заповнення

Для заповнення заяви за формою Р21001 вам знадобляться дані з таких документів:

дані Документ для громадян РФ Документ для іноземних громадян коментар
Дані документа, що посвідчує особу Паспорт громадянина РФ, код 21 Паспорт іноземного громадянина, код 10 Це не вичерпний перелік, можливі варіанти см. В Наказі ФНС
Дані про місце реєстрації (перебування) в РФ Паспорт, або тимчасова реєстрація Вид на проживання або дозвіл на тимчасове проживання Для іноземця – всі дані повинні бути переведені на російську мову з нотаріальним посвідченням перекладу.
ІПН Якщо видавалося, Свідоцтво про постановку на облік в податковому органі, в ньому зазначено ІПН Якщо не видавалося, ІПН не вказується. Дізнатися наявність ІПН можна за посиланням.
Коди за КОАТУУ Всі види запланованої до здійснення діяльності, «зайве» вказувати не потрібно. Використовується КВЕД 2 (ОК 029-2014)

Як бачимо, найголовніше – засвідчити податкового інспектора в тому, що заявник на отримання статусу ІП – саме той, за кого він себе видає.

Вимоги до оформлення

Докладні вимоги до оформлення заяви за формою Р21001 містяться в Наказі ФНС Росії від 25.01.2012 № ММВ-7-6 / 25 @. Ми ж зупинимося на найголовніших:

 • Заповнюється або від руки, або на комп’ютері. Від руки – чорною ручкою, великими друкованими літерами. На комп’ютері – шрифт Courier New, 18 кегль, колір чорний.
 • Кожному знакоместу ( «клітці») відповідає один символ. Пропуск – порожня «клітинка».
 • Двосторонній друк заборонена.
 • Виправлення, описки, підчищення не допускаються.
 • Порожні листи не включаються.
 • Засвідчується підписом заявника.

Не забудьте про нумерацію сторінок!

Страхові внески ІП в 2019 році

Варіанти заповнення заяви

Варіантів заповнення, як уже сказано вище – кілька. У кожного з них є свої переваги і недоліки.

Найпростіший спосіб, досить роздрукувати бланк і заповнити чорним чорнилом. Є ризик – якщо випадково помилилися, допустили помарку або описку – заповнювати лист доведеться заново.

 • За допомогою спеціальної програми.

Найзручніша програма – ППДГР від ГНІВЦ. Вона точно не дасть помилитися в заповненні тієї чи іншої клітини, містить підвантажуємий КЛАДР, а також повідомить про невірне ІПН (не збігається контрольна сума).

Але вона безсила проти орфографічних помилок – тому уважніше. Ще один мінус – вихідний файл зберігається у форматі dgr, ніде більше читається, або можна вивести на друк і зберегти як многостранічніка tif.

Також існують програми від сторонніх виробників – Comptech, Документовед, I-Reger, тощо.

В цілому, непогані продукти, творці стежать за їх оновленням і актуалізацією. Але – зазвичай вони платні.

Є кілька онлайн-сервісів щодо заповнення форми Р21001. Це і сервіс на офіційному сайті ФНС, за допомогою якого можна просто заповнити заяву, а можна відправити його в ФНС для подальшої реєстрації. З незручностей – потрібно самостійно шукати коди в представленому КВЕД, коли як сторонні сервіси пропонують готові «збирання» – наприклад, для автомийки, перукарні, тощо.

Найкращий варіант – підготувати заяву за формою Р21001 і супутні документи на реєстрацію ІП за допомогою безкоштовного онлайн сервісу за 10 хвилин, на всьому етапі заповнення вас будуть супроводжувати підказки і на виході ви отримаєте готовий пакет документів на реєстрацію.

Головна перевага даного сервісу – безкоштовне заповнення форми Р21001 без помилок, що виключає можливість відмови в реєстрації ІП на відміну від самостійного заповнення.

По суті, сильного відмінності у всіх сервісах немає, на виході ми отримуємо готову форму Р21001, в форматі excel, pdf, або, іноді в форматі word.

Покрокова інструкція по самостійному заповнення Р21001

Еталонним документом, звідки беремо дані для заповнення, будемо вважати паспорт, оскільки в переважній більшості реєструються ІП його мають.

Форма Р21001 складається з декількох листів:

 • Сторінки з 1 по 3;
 • Лист А;
 • Лист Б.

Сторінки 1 – 3 заповнюються відповідно до згаданого вище Наказом ФНС, що містить правила щодо заповнення форм.

сторінка 1

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно У пункті 1 вказуємо повністю ПІБ майбутнього підприємця, як в паспорті.

Якщо він іноземець – то як в нотаріальному перекладі, а в підпункті 1.2 як в оригіналі його документа, що посвідчує особу.

У пункті 2 пишемо ІПН, якщо він видавався в територіальній ИФНС. Якщо є в цьому сумніву – скористайтеся сервісом ФНС «Дізнайся ІПН».

У пункті 3 нічого складного – вибираємо підлогу заявника, при сумнівах – дивимося як в паспорті =)

Пункт 4 повинен містити відомості про народження, а саме дату і місце. Знову ж таки не потрібно нічого винаходити, пишемо як в паспорті.

У пункті 5 вказуємо відомості про громадянство. Якщо заявник іноземець – уточніть, ким він в точності є, іноземним громадянином, або особою без громадянства.

У підпункті 5.1 потрібно вказати код країни іноземного громадянина. Якщо заповнюєте вручну, то скористайтеся Класифікація кодів країн світу ОК-025-2001.

сторінка 2

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно У пункт 6 потрібно вказати адресу реєстрації або перебування заявника. Для громадянина РФ – на підставі штампа в паспорті, для іноземця – на підставі даних з виду на проживання чи дозволу на проживання.

Для осіб без певного місця проживання шлях до ІП закритий. Хіба що хтось до себе пропише.

Скорочення для адресних об’єктів є в додатку до згаданого Наказу ФНС.

У пункті 7 вказуються дані документа, що посвідчує особу.

сторінка 3

Сторінка 3 містить тільки один пункт 8, який присвячений іноземцям – там потрібно вказати дані про документ, на підставі якого іноземець знаходиться в РФ. А це або вид на проживання, або дозвіл на проживання.

Не потрібно вказувати інші терміни дії, якщо наявне вже прострочено – МВС регулярно скидає в ФНС бази даних, і перевірити документи інспектору не складе труднощів. Це ж стосується прострочених паспортів.

Якщо ви не іноземець, нумерувати і роздруковувати сторінку 3 не потрібно.

Лист А (сторінка 4)

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Тут необхідно вказати плановані види діяльності за класифікатором КВЕД 2 (ОК 029-2014).

В якості основного виду діяльності вказується той, за яким буде вийдуть прибуток. Але краще порадитися з бухгалтером, щоб він вказав той, в якому менші внески до ФСС «на травматизм».

Не потрібно вказувати «зайві» види діяльності – їх при необхідності можна буде додати окремо безкоштовно.

Лист Б (сторінка 5)

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Лист для засвідчення справжності підпису заявника. Заповнюється або при нотаріуса, або при інспектора, вони ж свідчать справжність підпису.

 • На початку пункту 1 від руки чорним чорнилом вписується повністю ПІБ заявника.
 • При виборі повернення документів краще ставити 2, щоб, при відсутності можливості забрати документи з податкової самому, була можливість відправити туди кур’єра з довіреністю.
 • Якщо ж відправляєте документи кур’єрською поштою або Поштою Росії, ставиться значення 3.
 • Контактні дані також краще вказати (а в деяких регіонах за їх відсутність вліплять відмова), щоб, у разі виникнення питань до заявника, у інспектора була можливість оперативно їх вирішити без прийняття рішення про відмову.
 • Пункти 2 і 3 заповнюють нотаріус або інспектор.
 • Після отримання документів інспектор видасть вам розписку, в якій перераховані надані документи, а також термін отримання результату.

Більш детальну інформацію про процедуру реєстрації ІП читайте в статті Реєстрація ІП самостійно безкоштовно: повна покрокова інструкція.

Заява про державну реєстрацію ВП. форма Р21001

Заява на реєстрацію ІП за формою Р21001 скачати безкоштовно Нова форма Р21001 заяви про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця була введена і вступила в чинності 4 липня 2013 р

Дана заява є основним в пакеті документів для подачі в реєструючий орган.

Новий документ значно простіше і зрозуміліше попередньої версії і процес реєстрації ІП стає набагато легше. Заповнювати можна як на комп’ютері, так і від руки.

Але слід врахувати той факт, що обробка нових форм тепер автоматизована і всі дані з листа буде зчитувати комп’ютер, тому варто орієнтуватися на машіночітаемость.

Тому якщо ви вирішили заповнити бланк Р21001 від руки, слід це робити особливо уважно і акуратно, прописуючи кожну букву заголовної, в окрему клітку і тільки друкованим видом.

Важливо! У заяву не повинно бути помарок і виправлень, через них реєстраційний орган має право відмовити від прийняття документів.

Завантажити форму Р21001 безкоштовно. Заява на реєстрацію ІП

Завантажити останню, актуальну версію Р21001 можна в двох форматах.

Вимоги до оформлення та заповнення нової форми 21001

Серед нововведень в форму реєстрації ІП, варто відзначити найбільш важливі:
1. Нова форма 21001 спрямована на машіночітаемость, внаслідок цього:

 • всі букви і цифри вписуються в окрему клітинку;
 • всі букви повинні бути великими;
 • розмір, тип і колір шрифту строго регламентовані (приймаються чорнило чорного кольору);
 • прописані правила скорочень для документів, регіонів, найменувань місця розташування, країн і т.д.
 • майже відсутня повторне заповнення раніше зазначених даних;
 • додані штрих-коди;
 • строго визначені правила заповнення пропусків, переносів, рядків.

2. ІПН фізичних осіб вказується обов’язково (якщо воно є)
3. У новій формі додано додаткове поле за допомогою якого можна вказати спосіб отримання документів: особисто, довіреній особі або поштою.

Якщо ви вирішили заповнювати форму від руки, то дотримуйтеся наведеного нижче зразка. Це офіційні вимоги до заповнення документа.
Вимоги до оформлення читайте тут.

Як правильно заповнити?

Як уже згадувалося вище, неточності, виправлення, помилки в заяві не допускаються. Т. к. У вас просто можу не прийняти ваші документи. І якщо вам винесли рішення про відмову, то доведеться подавати документи повторно і повторно оплачувати державне мито. Так що будьте уважні.

У разі, якщо ви впевнені, що все заповнено точно і чітко, і прийшли подавати документи самостійно, але в податковій все одно знайшли помилку, то ми рекомендуємо взяти з собою кілька роздрукованих, але незаповнених бланків + чорну ручку. Найчастіше вам можуть піти на зустріч і дозволити виправити дрібну помилку на місці.

У ФНС є спеціальний наказ № ММВ-7-6 / 25 @ в якому міститься докладна інформація та вимоги до оформлення документів, що надаються для державної реєстрації для ІП, Селянський (фермерських) господарств, а так само юридичних осіб. Тому якщо у вас виникають сумніви в правильності заповнення, написання чи скорочення, то звертайтеся безпосередньо до цього джерела.

Заповнити заяву P21001 можна як від руки, так і на комп’ютері. Писати потрібно чорним чорнилом і друкованими літерами, як зазначено в прикладах.

Якщо ви заповнюєте документ на комп’ютері, вносити дані потрібно великими літерами шрифтом Courier New висотою 18 пунктів (так прописано у вимогах).

Колір шрифту повинен теж бути чорним (при роздруківці), а кожна сторінка повинна розташовуватися на окремому аркуші. Якщо ви повинні надрукувати з двох сторін, то у вас не приймуть.

Так само не допускається заповнення заяви на комп’ютері і від руки одночасно. Потрібно зупинитися на одному варіанті.

 • У нових правилах листи не потрібно скріплювати або прошивати.
 • Пропонуємо Вам ознайомитися з статтею: Зразок заповнення форми Р21001 з описом кожного пункту.