Заява на закриття розрахункового рахунку в банку: бланк і зразок

0
342

Головна> Бухоблік> Грошові кошти> Безготівкові> Документи

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

Прийнявши рішення про розірвання договору з банком, клієнту немає необхідності попереджати кредитна установа про це заздалегідь, закрити розрахунковий рахунок можна в будь-який момент без будь-яких пояснень.

Заява на закриття рахунку – внутрішній документ банку. Воно є підставою для початку процедури втрати юридичної сили договору на розрахунково-касове обслуговування.

Причинами розриву відносин з боку клієнта може послужити:

 • дорогий тариф на обслуговування, зміна тарифних ставок часто супроводжується пошуком більш дешевого варіанту;
 • низька якість обслуговування, відсутність потрібних послуг для господарюючого суб’єкта, наприклад, відмова приватному підприємцю у видачі кредиту;
 • ліквідація організації або банкрутство, коли діяльність фірми припиняється, то рахунок необхідно закрити для того, щоб не платити за його обслуговування;
 • незручне розташування офісу банку, хоча багато питань в даний час можна вирішити дистанційно, найбільш значущі все-таки вирішуються при особистому відвідуванні підрозділи кредитної установи;
 • незадовільні показники надійності фінансової установи;
 • партнерську угоду на обслуговування в одному банку, внутрішні перекази між контрагентами здійснюються дешевше і швидше, що значно сприяє економії коштів кожного партнера і збільшення швидкості роботи.

Тільки одного бажання фінансової установи недостатньо.

Ситуації, при яких ініціатором розірвання договору на обслуговування є банк:

 • Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок Відсутність руху по рахунку протягом 2-х років, нульовий баланс. Банком надсилається повідомлення на адресу організації про майбутнє закриття, якщо клієнт ніяк не відреагує, то контракт розривається.
 • Виявлення порушення по 115-ФЗ. В обов’язки кредитних установ входить проведення моніторингу транзакцій клієнтів. При виявленні підозр на відмивання готівки, шахрайські дії, фінансування тероризму фінансовим установа направляється запит про надання документів по підозрілу операцію. Якщо відповідь так і не надходить або подані документи не підтверджують законність операцій, банк в односторонньому порядку має право розірвати договір.

Також рахунок закривається за відповідним рішенням судового органу, що зустрічається вкрай рідко.

За якою формою заповнювати?

Зазвичай в кожному банку заповнюється власна форма, розроблена самостійно. Встановленого зразка на рівні законодавства немає.

З дня подачі заяви договір з банком вважається розірваним.

Як оформити?

Бланк для заповнення заяви можна отримати в банку при особистому відвідуванні або на офіційному сайті установи.

Заявником може бути особа, наділена повноваженнями на розпорядження рахунком, або його представник, який діє на підставі нотаріального доручення.

Клієнт може подати звернення і в довільній формі, банк не має права йому відмовити. Але все ж краще дотримуватися зразка документа для конкретного банку.

Заява пишеться на ім’я керівника банку і містить інформацію:

 • реквізити банківського договору (номер, дата укладення);
 • номер рахунку;
 • залишки коштів на рахунку і бажання їх перерахувати на інші реквізити або отримати готівкою;
 • підписи осіб, зазначених у банківських картках.

Прийнявши заяву клієнта, банком видається список документів, необхідних для звітності і які передбачають оплату всіх обов’язкових платежів (податків, пені, штрафів).

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

 • Але, як правило, все решту коштів за обслуговування рахунку банком списується, а залишок забирається по чеку.
 • Повідомляти про закриття рахунку в податкову інспекцію та інші наглядові органи (ПФР, ФСС) не треба.
 • Цей обов’язок скасована в 2014 році.
 • Заповнюючи заяву необхідно враховувати моменти:
 • документ оформляється в єдиному екземплярі;
 • звернення направляється до підрозділу банку, де відкривався рахунок;
 • одночасно клієнт може заявити про закриття декількох рахунків.

завантажити зразок

 1. Фінансовою установою при наявності залишку на рахунку і надання в заяві реквізитів для перекладу операція здійснюється протягом 7 днів.
 2. Фінансовою установою буде надано заявнику при наявності у клієнта заборгованості по податках, позабюджетних фондів і іншим платежами в бюджет.
 3. Відмова надійде за наявності на розрахунковому рахунку заблокованих коштів, а також під час вступу судового рішення на арешт грошових коштів клієнта.

Заява на закриття рахунку в банку: особливості для різних клієнтів

Якщо індивідуальний підприємець або компанія ухвалила рішення про закриття розрахункового рахунку, їм необхідно буде звернутися в свою кредитну організацію для виконання даної процедури.

Існує безліч причин, за якими бізнес може перестати потребувати таких банківських послугах.

Але якщо таке рішення було прийнято самостійно, то підприємцю або уповноваженому працівнику підприємства доведеться звертатися до фінансової установи і писати заяву на закриття рахунку в банку.

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

Деякі фінансові установи стягують певну суму комісії за ведення рахунку, яка повинна бути або відразу списана з залишку, або ж виплачена готівкою клієнтом банку.

По завершенню цієї процедури відбувається закриття р / с і перенесення даних в архів кредитної організації.

Відповідно до російського законодавства, подібні відомості повинні зберігатися як мінімум протягом п’яти років.

причини закриття

Існує кілька факторів, які можуть безпосередньо вплинути на необхідність закриття рахунку компанії або бізнесмена. Такими є:

 1. Припинення діяльності організації (ІП) і зняття всіх грошових коштів з рахунку.
 2. Банкрутство підприємства.
 3. Ліквідація компанії.

У тому випадку, якщо сталася перша ситуація, договір з фінансовою установою розривається самими банком без попередження. Після припинення дії договору підприємцю або компанії надсилається відповідне заяву.

Раніше, до травня 2014 року, цей документ слід було надати в державні органи в 7-денний термін.

Тепер же повідомляти податкову службу, Пенсійний фонд та інші органи підприємцю немає необхідності – банк сам розсилає такі повідомлення.

Що стосується випадку, коли діяльність підприємства або бізнесмена не стала успішною, закриття р / с здійснюється через банкрутство або близького до нього стану. Процедура здійснюється за допомогою звернення уповноваженого працівника фірми. Спочатку йому необхідно скласти заяву про закриття рахунку в банку. Бланк можна буде взяти в фінансовій установі.

Як правильно пишеться заява на закриття

Якщо ви недостатньо обізнані в подібних питаннях, рекомендується звернутися за допомогою до фахівця. Це може бути як нотаріус, так і юрист. Якщо ж ви вирішили самостійно заповнити заяву на закриття рахунку в банку, то вам необхідно ознайомитися з деякими важливими моментами, які слід в ньому вказати, а саме:

 1. Назва кредитної організації, в якій відкривався рахунок. Цю інформацію потрібно розташувати нагорі листа в його правому куті.
 2. Причина, по якій ви вирішили закрити свій р / с. Це може бути як необхідність в ліквідації підприємства, так і банкрутство вашого бізнесу.
 3. Висловлюємо прохання про закриття рахунку. Для цього буде потрібно прописати наступну фразу: «Прошу вас закрити розрахунковий рахунок № … індивідуального підприємця / компанії …».

При подачі документів заява повинна супроводжуватися наявністю таких додаткових документів, як довідка від податкових органів про відсутність будь-яких боргів з вашого боку, а також протокол зборів учасників або акціонерів компанії. Також буде потрібно здати в банк отриману раніше чекову книжку. Не можна також забувати про те, що заява повинна містити вашу особисту підпис (підпис уповноваженого працівника), його розшифрування та дату заповнення бланка.

Як закрити банківський рахунок ?: Відео

allowfullscreen = “allowfullscreen”>

Процедура закриття для індивідуальних підприємців

Дана процедура є нескладною і не займе великої кількості часу. Щоб розірвати договір з кредитною організацією, індивідуальному підприємцю потрібно буде всього лише виконати всі умови, які були прописані в угоді сторін.

Документи для закриття рахунку в банку для IP:

 1. Заява на закриття р / с. Зразок буде виданий в банку. Саме закриття може здійснюватися не тільки за бажанням клієнта, але і в таких випадках, як перехід бізнесмена на обслуговування до іншої фінансової установи, або якщо діяльність в якості підприємця була завершена. Розірвання договору здійснюється в той же день.
 2. Звітні документи, що видаються фахівцем банку. Після подачі заяви підприємець повинен буде заплатити всі податкові збори і (при наявності) штрафи.
 3. Виписка про залишок коштів на р / с. Надається також співробітником фінансової установи.

Раніше після закриття р / с індивідуальний підприємець отримував від банку повідомлення, яке підтверджує це, і повинен був оповістити Пенсійний фонд і ФНС. Тепер же, починаючи з травня 2014 року, це вимога скасовано.

Як закрити розрахунковий рахунок ТОВ?

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

 • реквізити р / с;
 • номер угоди з кредитною організацією;
 • причина, по якій здійснюється закриття рахунку;
 • невикористані чеки із зазначенням їх номерів.

Коли заява буде заповнено, співробітник ТОВ повинен провести зняття залишку і передачу чекової книжки кредитної організації. Повідомляти про розірвання договору банківського обслуговування в державні органи теж не потрібно.

Кому віддаються грошові кошти за відсутності правонаступника?

Якщо при закритті облікового запису банку нікому видати гроші з залишку, то кредитна організація повинна врахувати їх на спеціальному рахунку своєї установи. Після того, як закінчиться термін давності їх зберігання, гроші можуть врахувати в якості доходів банку.

При наступних надходженнях будь-яких розрахункових документів або коштів на закритий р / с кредитна організація повертає їх відправнику. Якщо на момент розірвання угоди між сторонами у клієнта є які-небудь неоплачені документи, то фахівець банку повинен відправити їх за призначенням, тобто стягувачу. Це можуть бути:

 • документи для операцій по інкасо;
 • платіжні доручення.

Весь вміст картотеки неоплаченої документації клієнта повинно повертатися відповідно до існуючих вимог російського законодавства. Ця процедура повинна супроводжуватися складанням опису.

Вона залишається на зберіганні фінансової установи в архіві, де містяться юридичні справи клієнтів банку.

Документи не підлягають поверненню при накладенні арешту на р / с власника грошових коштів або при наявності рішення про припинення транзакцій.

Зразок заяви на закриття рахунку в банку

Багато суб’єктів підприємницької діяльності не витримують конкуренції або по іншим яких-небудь причин змушені ліквідувати свій бізнес, починаючи процедуру з закриття рахунків у банках.

Відмова від співробітництва з фінансовими установами може бути обумовлений невигідними умовами, підвищенням тарифів або зміною регіону. Незалежно від причини для закриття р / с в своєму банку суб’єкт підприємницької діяльності або фізична особа повинні заповнити заяву.

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

Відповідно до регламенту Федерального законодавства, поточні розрахункові рахунки в російських банках можуть закриватися за ініціативою банку або клієнта при наявності підстав:

 • суб’єкт підприємницької діяльності вирішив змінити банк;
 • фізична особа втратила або у нього викрали банківську карту (документацію);
 • примусово чи добровільно відбувається закриття ІП або юридичної особи (варто відзначити, що в останньому випадку закриття можливо тільки після повного розрахунку з усіма кредиторами);
 • керівництво компанії прийняло рішення відкрити інший банківський рахунок для здійснення розрахунків з постачальниками і клієнтами на більш вигідних умовах;
 • винесено судове рішення щодо закриття;
 • закінчився термін дії договору на розрахунково-касове обслуговування.

Фінансові установи можуть за власною ініціативою розривати договори з суб’єктами підприємницької діяльності та фізичними особами при наявності наступних підстав:

 1. Протягом певного часового проміжку (як правило, 36 місяців) не проводяться ніякі операції.
 2. Фізична особа протягом року не здійснювало ніяких рухів.
 3. Відсутні кошти протягом трьох років.
 4. Залишок набагато меншою, ніж сума, зафіксованої в договорі на розрахунково-касове обслуговування. Рахунок закривається, якщо суб’єкт підприємницької діяльності протягом місяця не зробить поповнення.
 5. Юридичною особою або індивідуальним підприємцем були порушені умови угоди.

Увага! Фінансова установа після прийняття рішення про закриття рахунку направляє суб’єкту підприємницької діяльності або фізичній особі відповідне повідомлення. Протягом наступних 60 днів банк зможе здійснювати тільки операції з переказу або висновку грошових коштів.

Юридична особа, індивідуальний підприємець або фізична особа має законне право звернутися в свою фінансову установу з заявою про переведення залишку коштів з рахунку на карту або на інший рахунок. В цьому випадку гроші будуть виведені протягом 7 робочих днів.

Читайте так же: Мультивалютний рахунок або вклад у банку

Якщо банк не зробить висновок, то після закінчення 60 діб кошти будуть переведені на спецрахунок, відкритий в «Банку Росії».

Якщо суб’єкт підприємницької діяльності або фізична особа прийняли рішення про закриття рахунку, потрібно діяти в певній послідовності (за умови відсутності заборгованості перед кредиторами, бюджетом і контрагентами):

 1. Спочатку клієнт звертається до співробітника фінансової установи з проханням видати бланк заявки на закриття.
 2. Менеджер перевіряє стан р / с, видає бланк і озвучує список документів, які потрібно буде пред’явити.
 3. Погашаються всі заборгованості по податках, сплачуються наявні штрафи і пені.
 4. Клієнтом подається заповнена заява, після чого раніше укладений договір з фінансовою установою буде вважатися закритим.
 5. Банку повертаються невикористані чеки з книжки.
 6. Фінансовою установою списуються кошти, які покладені за договором розрахунково-касового обслуговування.
 7. Клієнту видається виписка, в якій вказується залишок грошових коштів. Гроші знімаються через касу банку, переводяться на його картковий або інший рахунок, або після закінчення трьох місяців виводяться на спеціальний рахунок в «Банку Росії».
 8. Фінансова установа видає на руки фізичній особі чи суб’єкту підприємницької діяльності повідомлення про закриття рахунку. Пакет документів у всіх російських банках ідентичний. Для фізичних осіб досить паспорта та ІПН. Суб’єктам підприємницької діяльності доведеться зібрати більш великий пакет документації:
 • реєстраційні свідоцтва та установчих документів;
 • протокол зборів, рішення засновників про закриття розрахункового рахунку, відповідний наказ;
 • паспорт та ідентифікаційний податковий код заявника (керівник організації, індивідуальний підприємець або уповноважена особа, що діє на підставі нотаріально посвідченої довіреності);
 • довідка про відсутність заборгованості по податках, зборах та обов’язкових платежах;
 • бухгалтерський баланс, в якому відображається поточна і прострочена кредиторська / дебіторська заборгованість;
 • додаткові документи на вимогу банку і т. д.

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

Зразок для Ощадбанку

Суб’єкти підприємницької діяльності та фізичні особи, які є клієнтами «Ощадбанку», можуть використовувати як шаблон заповнений зразок заяви на закриття р / с.

Заява на закриття рахунку є внутрішнім документом фінансової установи. Саме воно є «каталізатором» процедури. Відразу після того як суб’єкт підприємницької діяльності або фізична особа заповнить і передасть банку заявку, раніше укладений договір на РКО втратить юридичну силу.

Особливості

При заповненні заяви на закриття р / с клієнти банку повинні враховувати такі особливості :

Читайте так же: План рахунків кредитної організації на 2018 рік

 • заявку необхідно оформляти в одному екземплярі;
 • звернення потрібно робити в те відділення, в якому підписувався договір на РКО;
 • одночасно клієнт може закрити один або кілька р / с;
 • після проставлення відмітки в розділі під назвою «наявність діючих паспортів угод» банк перенаправить відскановану заявку до відділу валютного контролю та т. д.
  Заява про переведення залишку коштів

Якщо у суб’єкта підприємницької діяльності або фізичної особи є на рахунку залишок, то йому слід написати заяву про переведення грошей на інший рахунок або карту. Протягом семи робочих днів фінансова установа повинна провести операцію.

висновок

Фінансова установа не закриватиме розрахунковий рахунок в тому випадку, якщо у клієнта існує заборгованість перед ФНС, позабюджетними фондами, іншими державними відомствами. Відмова слід очікувати і при наявності на рахунку заблокованих до з’ясування засобів, а також при отриманні судового рішення на арешт грошей клієнта.

Про те, як закрити банківський рахунок, можна дізнатися з відео.

Рекомендуємо інші статті по темі

Закриття розрахункового рахунку в банку: причини + зразок заяви

У статті розглянемо причини і особливості закриття розрахункового рахунку ІП та юридичних осіб. Дізнаємося, які документи потрібні для розірвання договору з банком і як виглядає зразок заяви. А також розберемо, чи вправі банк відмовити в закритті рахунку.

Причини закриття рахунку

Заява на закриття розрахункового рахунку в банку: бланк і зразок

Розглянемо причини закриття рахунку за ініціативою клієнта:

 • Дорожнеча послуг. Зміна тарифів банку часто призводить до того, що юридичній особі або підприємцю доводиться шукати більш дешеву пропозицію по РКО.
 • Низька якість обслуговування або відсутність необхідних послуг. Нерідко ІП і невеликі організації йдуть на обслуговування в інші банки, якщо вони не змогли отримати кредит.
 • Ліквідація юр. особи або його банкрутство. Закриття рахунку може відбуватися в рамках ліквідаційних процедур. При припиненні діяльності компанії намагаються якомога раніше розірвати договір з банком, щоб не платити за обслуговування рахунку.
 • Незручне територіальне розташування офісу. Хоча в даний час активно розвивається дистанційне обслуговування, деякі питання вирішити можна як і раніше тільки у відділеннях банку.
 • Незадовільні показники надійності банку. Нерідко передбачити відкликання ліцензії у кредитної організації можна заздалегідь. Більшість юр. осіб та ВП воліють залишити проблемний банк.
 • Бажання кількох партнерів по бізнесу обслуговуватися в одному банку. Внутрішньобанківські платежі проходять швидше і коштують дешевше зовнішніх. При невеликому числі партнерів обслуговування в одній кредитної організації може дати істотну економію і переваги в швидкості роботи.

Закриття з ініціативи банку

Банк в односторонньому порядку може розірвати договір на обслуговування рахунку тільки при наявності на те причин, зазначених у законодавстві. Одного бажання кредитної організації для цього недостатньо.

Розглянемо, коли банк може стати ініціатором закриття розрахункового рахунку:

 • Відсутність операцій за рахунком і нульовий баланс. Якщо більше 2 років клієнт не проводить операцій за рахунком, банк направить повідомлення про його майбутнє закриття і, якщо реакції на нього не буде, розірве договір.
 • Порушення 115-ФЗ. Банки зобов’язані проводити моніторинг операцій кожного клієнта, а в разі підозр у відмиванні грошей або фінансуванні тероризму – запитувати документи по операціях. Неподання відомостей за запитом банку у встановлені терміни може стати причиною для одностороннього розірвання договору. Банк закриє рахунок і в тому випадку, якщо його «не влаштують» представлені документи.

Ще однією причиною, по якій банки закривають рахунки за своєю ініціативою, може стати рішення суду. Але зустрічаються такі ситуації дуже рідко.

Чи може банк перешкоджати закриттю рахунку

Законодавство не дозволяє банку відмовляти в закритті рахунку.

Але все ж існує одна ситуація, коли банк може загальмувати процедуру закриття – це арешт коштів на рахунку або припинення операцій по ньому.

Якщо на арештованому рахунку відсутні кошти, банк закриє його в звичайному порядку. Але при наявності грошей рахунок буде закритий тільки після списання заборгованості або скасування рішення про арешт.

Які документи потрібно підготувати

Для закриття рахунку потрібно подати в банк відповідну заяву. ІП додатково знадобиться паспорт. Представнику організації потрібно підготувати довіреність, що підтверджує повноваження особи.

Іноді при закритті розрахункового рахунку банки просять організацію уявити чинну редакцію Статуту. А якщо банк видавав чекову книжку, і в ній залишилися невикористані чеки, то її теж потрібно здати.

Заява на закриття розрахункового рахунку

Лист про закриття має свої особливості в кожному банку. Зазвичай співробітники кредитної організації видають порожній бланк і зразок для його заповнення або диктують, які дані необхідно написати.

Заява на закриття розрахункового рахунку

Розглянемо, яка інформація повинна бути вказана в заяві на закриття розрахункового рахунку:

 • повна назва юр. особи або П.І.Б. ІП;
 • реквізити рахунків, які потрібно закрити;
 • розпорядження про переведення залишку на інший рахунок (із зазначенням реквізитів) або вимога про видачу готівкою;
 • дані про які повернуться чекових книжках (якщо видавалися).

Порядок закриття розрахункового рахунку

Для закриття рахунку необхідно підготувати і передати в банк заяву, необхідні документи, чекові книжки та корпоративні картки.

Залишок коштів краще дізнатися заздалегідь і скласти розпорядження про його переведення на інший рахунок або видачі готівкою. Не пізніше наступного операційного дня кредитна організація повинна закрити рахунок.

Після цього у банку є 7 днів на переклад або видачу залишку коштів.

Зауваження. В ході процедури банкрутства закриття рахунку проходить в аналогічному порядку. Але заява і розпорядження про переведення залишку оформляє конкурсний керуючий.

Особливості для ІП і юридичних осіб

При наявності непогашеного кредиту, виконавчих листів і т. Д. Закриття рахунку може проходити не так гладко. Тут все залежить від типу рахунку, і, наприклад, якщо він необхідний для внесення оплати за кредит, то не буде закритий до дати повного погашення боргу.

У деяких банках передбачена комісія за закриття рахунку або підвищений тариф на переказ коштів в зв’язку з розірванням договору. Ці умови зазвичай обумовлюються ще при початку співпраці.

У компанії або ІП є 60 днів на те, щоб отримати свої кошти з рахунку. Якщо протягом цього часу гроші не будуть отримані, то вони вирушать на спеціальний рахунок в ЦБ РФ.

Також прочитайте: Як зняти гроші з розрахункового рахунку ТОВ: підстави, способи та порядок

Якщо рахунок закривається за дорученням

Закриття рахунку за дорученням – поширена ситуація, особливо якщо клієнтом банку є юридична особа. ІП можна закрити рахунок виключно за нотаріально посвідченою довіреністю. У випадку з юр. особою завіряти доручення у нотаріуса необов’язково.

У дорученні повинні бути чітко прописані повноваження представника, що дозволяють закривати рахунок. Вимоги банків до довіреності іноді різняться, тому краще заздалегідь дізнатися, які дані повинні бути в ній зазначені.

Доручення

Чи треба повідомляти податкову

До травня 2014 року платник податку був зобов’язаний при відкритті і закритті розрахункового рахунку повідомляти ИФНС, а також ПФР і ФСС. Для цього подавалася заява до держорганів протягом 5 днів з дати відкриття / закриття рахунку. При порушенні цієї норми юр. особі або ІП призначався штраф. В даний час дана вимога в законодавстві відсутня.

Всі необхідні повідомлення банки відправляють самостійно.

Як оплатити податок, якщо рахунок уже закритий

Згідно із законом ІП може оплачувати податки і страхові внески зі своїх особистих рахунків або готівкою у відділенні банків, заповнивши квитанцію. Юр.

особи довгий час могли оплачувати податки і внески до фондів тільки з розрахункових рахунків.

Але в кінці 2016 року відбулися зміни в законодавстві, і тепер директор або інший представник організації може заплатити податки готівкою в касах будь-яких банків.

Зауваження. Якщо податки за організацію оплачує представник, а не директор, то у нього повинна бути довіреність.

Як оформити заяву на закриття розрахункового рахунку, бланк, зразок

Заява на закриття розрахункового рахунку – документ, який оформляється клієнтом при бажанні припинити співпрацю з банком. За чинним законодавством підставою може стати розірвання угоди РКО.

Ініціатором закриття РС може виступати кредитна структура або клієнт в залежності від обставин.

Як припинити співпрацю? Що писати в заяві? В який термін проходить процедура, і скільки доведеться платити? Поговоримо про це детальніше.

Способи закриття РС

Розрахунковий рахунок можна закрити двома шляхами:

 1. За бажанням клієнта. Причиною може стати невдоволення банком, ліквідація ТОВ або ІП, незручність обслуговування, сумніви у майбутній стабільності фінансової структури і т. Д. Клієнт має право відмовитися від співпраці і написати заяву на закриття РС в будь-який час.
 2. З ініціативи банку. Кредитна структура може відмовитися від співпраці з клієнтом при відсутності переміщення грошей протягом 1-3 років (залежно від умов банківської структури). Відмова також можливий при відсутності на рахунку грошей протягом певного періоду (менше встановленого розміру), в разі порушення правил співпраці або при підозрі на порушення ФЗ №115.

Як оформити заяву на закриття РС: бланк, зразок

Заяву можна оформити в банку або заповнити завчасно. В останньому випадку при собі повинен бути бланк і зразок. Відомості, що цікавлять доступні на сайті фінансової структури. При відсутності зразка і бланків можна заповнити заявку у вільному вигляді з дотриманням стандартних вимог.

Заява на закриття розрахункового Рахунку в банку: бланк и зразок

З 2014 року інформувати ФНС, ПФР і ФСС про закриття РС не потрібно. Виняток – припинення співпраці з іноземним банком. У цьому випадку керівник ІП або ТОВ повинен інформувати ФНС (дається 30 днів). Якщо цього не зробити, порушника чекає штраф до 1 000 000 р.

У заяву входить:

 • найменування фірми або ПІБ ІП;
 • дані розрахункового рахунку, які планується до закриття;
 • номер та день оформлення договору;
 • відомості за чековою книжкою (якщо вона передавалася);
 • реквізити для повернення залишку коштів або прохання видачі;
 • підпис ІП або представника ТОВ;
 • печатка.

Разом з листом на закриття розрахункового рахунку передається ряд додаткових паперів:

 1. Паспорт.
 2. Договір з банківською організацією.
 3. Виписка з РС.
 4. Виписка з ЕГРЮЛ або ЕГРІП.
 5. Інші папери (узгоджуються з банком).

Як передати заяву і закрити РС

Процес розірвання договору РКО і «анулювання» розрахункового рахунку не викликає труднощів. Алгоритм дій такий:

 1. Погасити заборгованість (без цього закрити РС не вийде).
 2. Оформлення заяви (за зразком банку).
 3. Передача чекової книжки (якщо видавалася) і повернення пластикової карти.
 4. Висновок залишку коштів (якщо це не було зроблено раніше).
 5. Отримання паперів, що підтверджують анулювання договору РКО.

Терміни та вартість

Розірвання договору відбувається в термін до 7 днів з момент передачі заяви. У цей період банку заборонено здійснювати будь-які дії і угоди по РС юрособи або ІП, крім перерахування і виведення грошей. Якщо цього не відбулося, після закінчення двох місяців кошти з РС переводяться в ЦБ РФ.

При відсутності на розрахунковому рахунку залишку або боргів закриття рахунку займає до 2-3 днів.

Комісія за припинення співпраці, як правило, не стягується, але цей момент краще уточнити безпосередньо в банку. Деякі фінансові структури стягують великі суми за реалізацію послуги.

В цьому випадку потрібно залишити на РС необхідну обсяг коштів, щоб банк міг списати гроші при анулюванні аккаунта.

Якщо фінансова структура відмовляється переводити залишок, прикриваючись ФЗ №115, доведеться йти до суду.

Заява в банк про закриття розрахункового рахунку

За родом діяльності багато представників малого бізнесу звертаються в банк. Цілком може виникнути ситуація, коли потреба в послугах банку зникає.

Підприємець може припинити свою діяльність, вибрати рід занять, який не потребує безготівкових операцій. Нерідко потрібно просто змінити банк на інший, з більш вигідними умовами. У всіх цих випадках доводиться закривати розрахунковий рахунок, і зробити це потрібно правильно.

Законодавство РФ допускає, що договір про банківське обслуговування може бути розірваний за ініціативою однієї зі сторін, за згодою сторін або в зв’язку з закінченням терміну дії договору.

Підприємцю, що прийняв рішення припинити діяльність, перш за все, потрібно закрити розрахунковий рахунок. Цей етап передує подачі заяви до податкових органів.

У нормативних документах немає чітких вказівок на те, що процедура ліквідації підприємства передбачає обов’язкове закриття розрахункового рахунку.

На ділі ж такий рахунок стає непридатним до використання, його неможливо перетворити в поточний рахунок фізичної особи.

Починати закриття рахунку потрібно з виведення грошей з рахунку. Хоча знімати гроші з рахунку не обов’язково – їх можна перевести на інший розрахунковий рахунок, відкритий в іншому банку. Переклад зробити нескладно. Досить просто в заяві на закриття рахунку вказати реквізити банку, в який ви хочете зарахувати залишок грошей.

Наступний крок – погашення заборгованості перед банком. Навіть якщо підприємець не вів діяльності, і не проводив безготівкових операцій, заборгованість все одно може накопичитися. Це залежить від умов банківського договору. Якщо в банківській картотеці числиться заборгованість, її необхідно погасити.

Коли заборгованість буде ліквідована, підприємцю видадуть бланк заяви для заповнення. Розрахунковий рахунок вважається закритим з того моменту, коли заява подана. Протягом декількох днів з банку має надійти повідомлення про завершення процедури закриття рахунку.

Зазвичай в договорі на обслуговування вказані терміни закриття рахунку. Отримавши повідомлення, підприємець повинен в семиденний термін повідомити податкову інспекцію, Фонд соціального страхування і Пенсійного фонду про закриття банківського рахунку. Цей обов’язок закріплена статтею 23 Податкового кодексу РФ, порушення карається штрафом.

Закон, що вступив в силу в 2012 році Закон № 379-ФЗ передбачає штраф в сумі 5 тис. Руб. за несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування про закриття розрахункового рахунку. Щоб уникнути проблем з контролюючими органами, не слід забувати про обов’язки повідомлення за допомогою заповнення затвердженої форми.

Зразки повідомлень можна знайти на офіційних сайтах названих організацій. Іноді досить віднести до Податкової інспекції, Пенсійного фонду та Фонду соціального страхування копію повідомлення, отриманого в банку. Інформація може подаватися особисто підприємцем або третьою особою, яка діє від його імені. Можна також скористатися послугами пошти, відправивши рекомендований лист.

У разі необхідності, можна закрити розрахунковий рахунок тимчасово, що виразиться в припиненні операцій за рахунком. Закрити розрахунковий рахунок юридичної особи або індивідуального підприємця можливе виключно за заявою керівника компанії або, в разі банкрутства, ліквідатора.

Можливо закриття рахунку за ініціативою банку. Це зазвичай відбувається, якщо підприємець припинив діяльність і обнулив розрахунковий рахунок. Через якийсь час банк закриє такий рахунок і надішле поштою повідомлення з пропозицією довести до відома відповідних органів. До попередження варто прислухатися, щоб уникнути штрафних санкцій.

© BBF.ru

Зразок заяви на закриття рахунку в банку

Якщо організації або підприємцю необхідно закрити свій розрахунковий рахунок в банку, то для цього в першу чергу слід скласти заяву.

З цією заявою і деяким переліком документів представник компанії звертається в банк, з чого і починається процедура закриття розрахункового рахунку.

У статті розглянемо як відбувається звернення до банку, а також наведемо зразок заяви на закриття рахунку в банку.

Причини закриття рахунку в банку

Причини, за якими компанія може відмовитися співпрацювати з банком можуть бути різними. Наприклад, невигідні умови співпраці, підвищення тарифів за банківське обслуговування, зміна регіону реєстрації та інші причини.

Незалежно від того, що саме стало причиною для закриття розрахункового рахунку, представник компанії при підприємець подає в банк відповідну заяву.

Згідно чинного законодавства, підставами для закриття рахунку в банку можуть бути наступні:

 • суб’єктом підприємницької діяльності прийнято рішення про зміну банківської організації;
 • фізособа втратило свою карту (втрата або крадіжка);
 • рахунок закривається в примусовому порядку;
 • рахунок повинен бути закритий згідно судового рішення;
 • закінчився термін дії угоди на РКО (розрахунково-касове обслуговування).

При наявності певних обставин, рахунок може бути закритий і за рішенням кредитної організації, наприклад:

 • якщо протягом певного проміжку часу за рахунком юрособи не проводяться операції (2-3 роки);
 • фізособа протягом 1 року за рахунком не проводить будь-які операції;
 • грошові кошти на рахунку відсутні протягом 3 років;
 • залишок на рахунку нижче тієї суми, що вказана в договорі ан РКО;
 • порушення юрособою або ІП умов угоди з банком.

Важливо! Якщо банк приймає рішення про закриття рахунку, то фізособі, організації або ІП буде направлено відповідне повідомлення. Протягом наступних 60 днів можливо буде тільки операції, пов’язані з виведенням коштів.

Компанія, ІП або фізособа має право звернутися в банк із заявою на переказ грошових коштів з рахунку на інший рахунок або карту. Гроші за вказаним напрямом будуть переведені протягом 7 робочих днів. Якщо цього не відбудеться, то після закінчення 60 днів гроші будуть переведені на спеціальний рахунок в Банку Росії (Читайте також статтю ⇒ Як закрити заблокований рахунок).

Для чого заповнюється заява на закриття рахунку

Заява на закриття розрахункового рахунку – це внутрішній документ банку, який є підставою для початку процесу розірвання договору з банком.

Як тільки заяву організацією, ІП або фізособою буде заповнено, воно передається співробітнику банку і укладений договір на РКО буде вважатися таким, що втратив юридичну силу (Читайте також статтю ⇒ Як закрити рахунок в банку юридичному особі).

Порядок дій при закритті рахунку в банку

Прийнявши рішення про закриття розрахункового рахунку, порядок дій власника рахунку буде наступним:

 1. Насамперед потрібно буде особисто звернутися в банк (або через уповноважену особу). Звернутися краще в те відділення банку, в якому відкрито рахунок відкритий.
 2. При зверненні в банк подається заява, спеціального зразка якого немає. Бланк заяви можна запросити у співробітників банку, або при подачі заяви в довільній формі завантажити зразок.
 3. Підготувати рахунок до закриття. Якщо на розрахунковому рахунку залишилися кошти, вони повинні бути виведені, наприклад, переведені на інший рахунок, карту або отримані готівкою. Залишок за рахунком можна дізнатися запитавши виписку в банку. При наявності на рахунку заборгованості, її слід погасити. Інакше в закритті рахунку і відповідно в розірванні договору банк може відмовити.
 4. Підготувати необхідний пакет документів і подати його в банк. До таких документів відносять паспорт упорядника заяви, договір з банком, протокол зборів, на якому прийнято рішення про закриття рахунку, статут компанії, виписку з податкової. Якщо причиною закриття рахунку є ліквідація компанії, то також потрібно подати відповідне повідомлення.
 5. Очікувати від банку підтвердження про закриття рахунку. Після того, як всі документи співробітником банку будуть отримані, він реєструє заяву. Через кілька днів рахунок закриває, про що буде свідчити довідка про закриття рахунку.

Важливо! Термін, протягом якого рахунок може бути закритий становить 1 робочий день. Але тільки якщо на рахунку немає заборгованості або не виникли інші проблеми. В іншому випадку час по закриттю рахунку буде залежати від того, як швидко заявник врегулює всі питання.

Заповнюючи заяву на закриття рахунку, слід звернути увагу на наступні моменти:

 • скласти заяву слід в одному екземплярі;
 • звернутися слід в відділення банку, в якому відритий рахунок і підписувалася угода на РКО;
 • співробітником банку буде проставлена ​​відмітка на заяві і воно буде перенаправлено до відділу валютного контролю.

Крім цього, в банк також потрібно буде подати заяву про переведення залишку грошових коштів з рахунку. Це необхідно в тому випадку, якщо залишок на рахунку є. У заяві вказується куди слід перевести гроші: на рахунок в іншому банку або видати готівкою. В термін до 7 днів грошові кошти повинні бути виведені.

У бланку заяви необхідно вказується наступна інформація:

 • реквізити договору, який підлягає розірванню;
 • залишок грошових коштів на рахунку;
 • дані про власника рахунку.

Важливо!Заповнивши заяви, воно передається співробітнику банку і підлягає його запевненням. Для цього він ставить дату, свій підпис і печатку.

Зразок заяви на закриття особового рахунку

Відповіді на поширені питання

Питання: Чи потрібно отримувати в банку довідку про закриття розрахункового рахунку?

Відповідь: До 2014 року компанії повинні були надсилати повідомлення в податкову і позабюджетні фонди про закриття розрахункового рахунку. І з цією метою отримували довідку в банку.

Але сьогодні цей обов’язок перейшов до фінансових установ, тобто банк самостійно повідомляє податкову як про відкриття, так і про закриття розрахункового рахунку.

Тому отримувати довідку в банку необов’язково, але для того, щоб уникнути в майбутньому можливих проблем і розбіжностей, краще це зробити.

Питання: Чи можна подати в банк заяву на закриття заблокованого рахунку?

Відповідь: В законодавстві немає прямої заборони на закриття заблокованого рахунку, а значить діяти слід за тим же принципом, як при звичайному закритті рахунку. Складнощі при виникати не повинні, але тільки в тому випадку якщо компанії не підозрюють в порушенні закону 115-ФЗ. У цьому випадку питання вирішити можна буде тільки через суд.

висновок

Таким чином, закриття рахунку за ініціативою клієнта можливо, але тільки якщо у компанії відсутня заборгованість перед податковою, позабюджетними фондами та іншими державними відомствами. Також відмова можлива в тому випадку, якщо рахунок заблокований або банком отримано рішення про арешт коштів власника рахунку.

Заява на закриття розрахункового рахунку в банку: бланк і зразок

На даній сторінці ви можете завантажити бланк заяви на закриття розрахункового рахунку в банку і дізнатися порядок закриття.

Розрахунковий рахунок в банку потрібно не тільки відкривати, а й закривати. Зазвичай процедуру необхідно пройти в двох випадках:

При ліквідації юр.лица рахунок закривається тільки після здійснення всіх виплат кредиторам!

У закритті розрахункового рахунку немає нічого складного, потрібно тільки виконати умови, прописані в договорі між двома сторонами – його підписують, коли відкривають рахунок.

Як закрити розрахунковий рахунок ІП?

Існує 2 способи закриття р / с:

 • з ініціативи вкладника;
 • з ініціативи банку;

Розрахунковий рахунок може бути закритий за ініціативою вкладника в будь-який час. Причини для закриття р / с за ініціативою вкладника найрізноманітніші: починаючи від підвищення вартості обслуговування рахунку, до неякісної роботи менеджерів і незручність у використанні мобільного банку. Загалом значення причини не мають.

Спочатку потрібно взяти в банку бланк заяви – у кожного банку зазвичай є своя форма – і заповнити його. Подача заяви означає припинення дії угоди з банківською установою. З цієї дати ваш договір з банком більше не діє.

Приймаючи заяву, банк видає перелік документів, необхідних для звітності, які передбачають оплату всіх сум податків (пені, штрафів) – якщо такі є. Невикористані чеки чекової книжки повинні бути повернуті в банк, останній, в свою чергу, видає виписку про залишок коштів.

Але зазвичай банк списує з рахунку кошти, належні йому за договором за обслуговування рахунку, все решту грошей ІП забирає по чеку.

Після закриття розрахункового рахунку ІП повинен отримати повідомлення банку про закриття рахунку. Коли повідомлення буде вже на руках, бізнесменові необхідно повідомити про закриття рахунку податкову, ПФ і страхові фонди.

Банк проявляє ініціативу щодо закриття р / с і розірвання договору з вкладником в наступних випадках:

 • при відсутності операцій за рахунком або будь-яких грошових коштів на р / с протягом 3-х років;
 • при відсутності операцій протягом року, якщо інше не передбачено договором з банком;
 • при наявності на рахунки суми значно меншого розміру, ніж це передбачено договором з банком, якщо ця сума не буде відновлена ​​протягом місяця від дня попередження;
 • при порушенні власником рахунку умов договору (наприклад, вчасно не надані відомості про зміну юр.адреса).

Після закінчення 60 днів з дня повідомлення клієнта банком, договір розривається. З дня повідомлення клієнта банк не має права вчиняти будь-які дії і операції по р / с юридичної особи, за винятком перекладу і виведення готівки.

Клієнт має право звернутися в банк із заявою про переведення залишку коштів на розрахунковому рахунку на інший наявний у нього рахунок. Залишок коштів з розрахункового рахунку перекладається протягом 7 робочих днів. Якщо цього не сталося, після закінчення 60 днів залишок грошових коштів на розрахунковому рахунку перекладається на Спец.счет Банку Росії.

Що потрібно зробити для закриття рахунку ТОВ?

Спочатку також заповнюється бланк банку про закриття рахунку. Робити це може тільки працівник фірми, що має право підпису. Він заповнює заяву, вказуючи банківські реквізити, № договору з банківською установою, причину закриття рахунку, перераховує N невикористаних чеків. Після цього потрібно зняти залишок коштів по рахунку, передати заяву представника банку і здати чекову книжку.

Звертаємо вашу увагу на те, що подавати заяви в податкову, ПФР і фонд соціального страхування про відкриття / закриття рахунку на території РФ, зміни в банківських реквізитах розрахункового рахунку більше не потрібно. Цей обов’язок скасована, про що повідомлено в листі ФНС №СА-4-14 / 8901 від 08.05.2014г.

Якщо ж юрособа відкриває або закриває розрахунковий рахунок за межами РФ, а також відбуваються які-небудь зміни в реквізити рахунку, то керівник підприємства мусив повідомити про це в податкову інспекцію. Термін для подачі відповідної заяви встановлено на календарний місяць з дня, коли сталася одна з подій. У пенсійний фонд і ФСС повідомляти про рахунки в зарубіжних банках не потрібно.

Якщо керівництво юрособи не повідомить у вказаний термін про закриття розрахункового рахунку в закордонному банку, то, як компанія, так і її посадова особа буде піддана штрафних санкцій.

Штраф на юрособа становить досить пристойну суму – до 1 млн.руб. (Лист ФНС №ОА-3-17 / 5973 @ від 05.09.2017г.)

Ще один дуже важливий момент, що стосується зарубіжних рахунків. По завершенню кожного кварталу організація зобов’язана надавати в податкову інспекцію два документа:

 • звіт про рух коштів по рахунку, відкритого в закордонному банку;
 • копії банківських документів, причому нотаріально завірених, які підтвердять достовірність даних, зазначених у звіті. Якщо вони укладені іноземною мовою, то обов’язково потрібно додати нотаріально завірений переклад на російську мову.

Звіт складається в 2-ух примірниках, один з яких, податкова повинна повернути з відміткою про прийняття. Направити звіт в ИФНС можна як особисто, як і поштовим відправленням з описом вкладення.

Ігнорувати ці вимоги не варто. Штраф буде накладено і на саму компанію, і на її керівника.

Документи для закриття розрахункового рахунку:

 • Заява;
 • паспорт;
 • договір з банком;
 • виписка по рахунку;
 • виписка з ЕГРЮЛ / ЕГРІП;
 • та інші документи в індивідуальному порядку.

Не забудьте взяти з собою печатку вашої організації!

Деякі банки знімають комісію за закриття р / с. Дану інформацію ви можете уточнити в своєму договорі з банком.

Рахунок вважається закритим:

 • після закінчення 60 днів з вказаної дати в заяві з банку;
 • з моменту подачі заяви про розірвання договору власником рахунку;

завантажити бланки

Завантажити бланки заяв на закриття розрахункового рахунку ви можете нижче

Затвердженої єдиної форми заяви немає, кожен банк розробляє свій бланк для заяви. Тут наведено кілька прикладів.

 • Завантажити зразок від Ощадбанку
 • Попередження повідомлення про закриття рахунку в банку (відмова від договору)
 • Повідомлення про закриття рахунку в іноземному банку – зразок заповнення
 • Завантажити зразок 2
 • Завантажити зразок 3
 • Повідомлення про закриття (відкриття) рахунки або вкладу в іноземному банку
 • Звіт про рух грошових коштів в іноземному банку

Документи на сайті Як зарабативать.ру завжди актуальні.
Увага! Якщо помітили помилку чи неактуальність документа, повідомте в коментарях.

Після закриття рахунку необхідно відправити повідомлення в банк. Про це наступне відео.