Заява про перехід на ССО – завантажити бланк форми 26.2-1

0
222

Повідомлення про перехід на ССО – це документ, який потрібно заповнити і подати до Податкової інспекції, якщо ви підприємець або керівник невеликої фірми і хочете перейти на «спрощенку».

Для початку перевірте, чи відповідає ваше підприємство умов, які висуває законодавство платникам податків на ССО.

Якщо все в порядку – переходите до заповнення форми відповідно до наших рекомендацій (зверніть увагу на терміни подачі повідомлення!).

КонсультантПлюс БЕЗКОШТОВНО на 3 дні

Отримати доступ

Для переходу на ССО юрособа або індивідуальний підприємець подають до інспекції ФНС за місцем реєстрації повідомлення за рекомендованою наказом ФНС Росії від 2 листопада 2012 № ММВ-7-3 / 829 @ формі №26.2-1. Зразок заповнення повідомлення про перехід на ССО з 2019 роки ми розглянемо в цій статті. Встигнути подати його необхідно до 31 грудня 2019 року.

Однак для цього ще необхідно відповідати цілій низці критеріїв.

Якщо ви – ІП і:

 • число осіб, що працюють у фірмі, менше 100;
 • ви не застосовуєте ЕСХН;

можете сміливо переходити на цей спеціальний режим.

Якщо ви – керівник організації та:

 • число працівників у вас менше 100;
 • дохід за 9 місяців 2019 го не перевищить 112 млн рублів при роботі на ССО (п. 2 ст 346.12 НК РФ);
 • залишкова вартість основних засобів менше 150 млн рублів;
 • частка інших фірм в статутному капіталі менше 25%;
 • у фірми немає філій;
 • ваша діяльність не відноситься до фінансового сектору (банки, страховики);
 • заробіток за минулий рік склав менше 150 млн рублів (п. 4 ст. 346.13 НК РФ),

ви зможете використовувати ССО з 2019 року. Для цього необхідно дізнатися про те, що собою являє форма 26.2-1 (скачати бланк 2019 можна в кінці статті) і заповнити її без помилок.

Як отримати повідомлення

Повідомний характер – відмінна риса переходу на ССО. Але це не означає, що потрібно отримувати повідомлення про перехід на ССО з податкової служби. Якраз навпаки: ви повідомляєте ФНС про свій намір використовувати «спрощенку» в наступному календарному році.

Раніше діяла форма повідомлення про можливість застосування спрощеної системи оподаткування – цей бланк служив відповіддю на заяву платника податків. Але він втратив силу ще в 2002 році за наказом ФНС Росії N ММВ-7-3 / 182 @. Тепер чекати від податкової дозволу на використання «спрощенки» не потрібно. Надсилайте повідомлення про перехід на ССО самостійно.

Якщо для цього вам необхідний зразок заповнення повідомлення про перехід на УСН- 2019 (форма 26.2-1), його можна знайти в кінці статті.

Підтверджувати право застосовувати цей режим теж немає потреби. Якщо ви не підходите за умовами, це з’ясується після першої звітності, і вже тоді доведеться відповідати за обман матеріально. У податкової служби немає підстав забороняти або дозволяти переходити на спрощену систему, її використання – добровільне право платників податків.

Крім того, повідомлення про перехід на ССО форми 26.2-1, про який піде мова в статті, має характер рекомендації. Повідомити в ФНС про намір використовувати спецрежим можна і в інший – довільній формі, але зручніше скористатися готовою. Тому скачать бланк повідомлення про застосування ССО в 2019 році можна прямо в цьому матеріалі.

Термін подачі повідомлення

Перейти на спрощенку можна з початку нового календарного року – податкового періоду.

Якщо ви плануєте використовувати цю систему з 2019-го, встигніть знайти зразок заповнення повідомлення про перехід на ССО з 2019 роки для ІП і юросіб, заповнити його і направити до територіального органу ФНС до 31 грудня 2019 року.

Точніше, до 29 грудня включно, так як 31 грудня – це вихідний день, неділю. При запізненні доведеться відкласти перехід на ССО на рік. Стаття 346.12 НК РФ забороняє застосовувати режим фірмам і підприємцям, які порушили термін подачі документа.

Як заповнити повідомлення про перехід на ССО 2019 (форма 26.2-1): покрокова інструкція

Рекомендована форма введена наказом ФНС Росії від 02.11.2012 N ММВ-7-3 / 829 @ «Про затвердження форм документів для застосування спрощеної системи оподаткування».

За такою самою формою подають повідомлення новостворені фірми та ВП, тільки при цьому вони докладають до нього документи для реєстрації.

Новостворені підприємства мають право повідомити в ФНС про застосування ССО в термін 30 днів з тих пір, як встануть на облік.

Ось як виглядає порожній бланк:

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Керівництво щодо заповнення Форми 26.2-1

Розберемо по рядках, як заповнювати форму. Відзначимо відмінності, які важливо врахувати при внесенні даних про організації та індивідуальних підприємців.

Крок 1 – ІПН та КПП

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Впишіть в рядок ІПН – номер присвоюється при реєстрації фірми або ІП. Підприємці не вписують КПП – код причини постановки на облік, так як просто не отримують його при реєстрації. В цьому випадку в клітинах ставляться прочерки.

Якщо повідомлення подає організація, КПП проставляється обов’язково.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Крок 2 – код податкового органу

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

За кожною ИФНС закріплений код, який вказують при подачі заяв, звітів, декларацій та інших паперів. Фірми та ВП передають бланки в інспекцію за місцем реєстрації. Якщо ви не знаєте код, то подивитися можна на сайті ФНС. На прикладі код Міжрайонною інспекції Федеральної податкової служби № 16 по Санкт-Петербургу.

Крок 3 – код ознаки платника податків

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Внизу листа наведено перелік цифр, що позначають ознаку платника податків:

 • 1 ставиться при подачі повідомлення новоствореним особою разом з документами на реєстрацію;
 • 2 – якщо особа реєструється знову після ліквідації або закриття;
 • 3 – якщо існуюче юрособа або ІП переходять на ССО з іншого режиму.

Крок 4 – назва фірми або ПІБ ІП

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Підприємець вносить ПІБ, інші клітини заповнюючи прочерками.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Якщо ви керівник фірми, то впишіть повне найменування організації. Решта осередків заповніть прочерками.

Крок 5 – цифра в рядку «переходить на спрощений режим» і дата переходу

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Вкажіть одне з трьох значень. Знизу розшифровується кожна з цифр:

 • 1 – для тих, хто переходить на ССО з інших режимів оподаткування з початку календарного року. Не забудьте вписати рік переходу;
 • 2 – для тих, хто вперше реєструється як ІП або юридична особа;
 • 3 – для тих, хто перестав застосовувати ЕНВД і переходить на ССО не з початку року. Поширюється не на всіх платників ЕНВД. Щоб перейти з ЕНВД на спрощенку в середині року, потрібні підстави. Наприклад, припинити діяльність, яка обкладалася ЕНВД, і почати вести інший бізнес.

Крок 6 – об’єкт оподаткування і рік подання повідомлення

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Поставте значення, відповідне обраному об’єкту оподаткування:

 • ССО «доходи» оподатковується за ставкою 6% – віднімати витрати з податкової бази не можна. Регіони з 2016 року можуть знижувати процентну ставку. Якщо вибрали цей вид об’єкта, ставте 1.
 • ССО «доходи мінус витрати» має ставку 15%, яку регіони вправі знижувати до 5%. З суми доходу віднімаються понесені витрати. Якщо вибір – «дохід мінус витрата», ставте 2.

Не забудьте вказати рік, в якому подаєте повідомлення.

Крок 7 – доходи за 9 місяців

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Впишіть величину доходів за 9 місяців 2019 р для організації вона не може перевищувати 112 500 000 рублів для права застосовувати спрощену систему в майбутньому періоді. На ВП це обмеження не поширюється.

Крок 8 – залишкова вартість ОС

Залишкова вартість ОЗ організації на 1 жовтня 2019 не може перевищувати 150 000 000 рублів. Для ІП обмеження немає.

Крок 9 – ПІБ керівника фірми або представника

У заключній частині вказують ПІБ керівника фірми або його представника, який має право підписувати папери за дорученням. Не забудьте вказати цифрою, хто ставить підпис в формі:

 • 1 – сам керівник;
 • 2 – довірений представник.

Підприємцю прізвище в цей рядок писати не потрібно, поставте прочерки.

Крок 10 – номер телефону, дата, підпис

Вкажіть контактний номер, дату подачі повідомлення. На бланку ставитися підпис підприємця, керівника фірми або представника платника податків.

Частину бланка заповнює працівник податкового органу. Форма 26 2 1 (зразок заповнення для ІП 2019 і юросіб) складається в двох примірниках. Один повертають платнику податків з підписом і печаткою ИФНС. Це підтвердження того, що ви повідомили в податковий орган про свій намір перейти на спрощенку з наступного року.

Завантажити бланк повідомлення про перехід на ССО 2019 (форма 26.2-1)

Заява про перехід на ССО (форма 26.2-1) в 2019 році

Якщо ви тільки реєструєте свій бізнес і хочете перейти на ССО, то можете скористатися безкоштовним сервісом по автоматичному формуванню повідомлення на ССО для ІП і для ТОВ на нашому сайті. Там же ви зможете підготувати повний комплект документів на реєстрацію ІП або ТОВ.

Бланк повідомлення в 2019 році

Бланк повідомлення 2019 року за формою 26.2-1 про перехід на спрощену систему оподаткування (ССО), ви можете завантажити за цим посиланням.

Зверніть увагу, що застосування форми 26.2-1 носить рекомендаційний характер і до його заповнення строгих вимог законодавець не пред’являє. Крім цього, на сайті ФНС зазначено, що повідомлення може бути подано в довільній формі або за формою, рекомендованою ФНС Росії (26.2-1).

Подача заяви

Заява про перехід на ССО подається до податкової інспекції в 2-х примірниках (для Москви – в 3-х примірниках), один з яких, вже з позначкою про прийом, повинні повернути назад. Його необхідно обов’язково зберегти.

Терміни подачі повідомлення

Для реєстрованих ІП або ТОВ повідомлення може бути подано:

 • відразу разом з іншими документами при їх подачі;
 • протягом 30 днів з моменту реєстрації ІП або ТОВ.

Для вже існуючих ІП або ТОВ повідомлення може бути подано:

 • при добровільному переході з іншої системи оподаткування (або відкритті нового виду діяльності, щодо якої планується застосування ССО) – з 1 жовтня по 31 грудня (тоді застосовувати УСН можна з 1 січня).

Зразок заповнення в 2019 році

Зверніть увагу, що в пункті – «Ознака платника податків», цифра «1» буде тільки в тому випадку, якщо ви збираєтеся подати заяву одночасно з документами на реєстрацію; цифра «2» – якщо подасте документ в тридцятиденний термін з дати взяття на облік, або при переході з системи ЕНВД; цифра «3» – при переході з інших систем оподаткування, крім ЕНВД.

Безкоштовна консультація по податках

Зразок для ІП і ТОВ, які подають заяву разом з документами на реєстрацію

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Зразок для ІП і ТОВ, які подають заяву протягом 30 днів після реєстрації або при переході з ЕНВД

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Зразок для ІП і ТОВ, які переходять з інших систем оподаткування (крім ЕНВД)

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Часті питання щодо заповнення повідомлення за формою 26.2-1

У разі якщо ІП застосовує тільки ЕНВД або Патент, а за новими видами діяльності вирішує перейти на ССО, то в заяві необхідно вказати код “3” (Перехід на ССО з інших видів діяльності). Даний код вказується також, якщо ІП або організація поєднує ОСНО і ЕНВД (ПСН) і за видами діяльності, за якими раніше застосовувалося ОСНО, вирішує перейти на спрощенку.

Нотаріальне посвідчення підпису на заяві про застосування ССО, в тому числі при направленні поштою, не потрібно.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Як заповнити заяву на УСН за формою №26.2-1

Серед господарюючих суб’єктів великою популярністю користується такий спеціальний режим оподаткування, як ССО.

Заміна одним єдиним податком великих платежів до бюджету, ведення податкового та бухгалтерського обліку за спрощеною схемою привертає чималу кількість як підприємців, так і організацій.

Розглянемо докладніше як перейти на спрощену систему і заповнити заяву на УСН за формою №26.2-1.

Порядок переходу на ССО

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Норми закону встановлюють два варіанти отримання можливості перейти на спрощенку – при реєстрації в ИФНС і в певні терміни з іншої системи оподаткування.

У першому випадку платник податків здає заяву на УСН при реєстрації ІП або фірми разом з бланком на отримання свідоцтва про Державну реєстрацію або ОГРІП.

Важливо! Новим компаніям і ТОВ НК РФ надає час на перехід на ССО в розмірі одного місяця з моменту здійснення реєстрації.

До того ж для них можна не перевіряти відповідність критеріям застосування даного режиму при переході. Якщо в ході діяльності хоч один з них буде порушений, суб’єкт підприємництва повинен буде повернутися на ОСНО.

Важливо! Для того щоб перейти з іншого режиму на спрощенку НК встановлює термін подачі заяви на ССО до 31 грудня попереднього року її застосування.

При цьому кандидат повинен вивести встановлені показники, до яких відноситься виручка і грошова оцінка основних фондів, на 1 жовтня року подачі заяви. Далі значення порівнюються з встановленими нормами, і якщо вони не є більше їх, то платник податків може здійснити перехід з УСН на ОСНО.

Застосовують ЕНВД платники податків можуть перейти на ССО, оформивши заяву на спрощенку, як і інші суб’єкти, але для уникнення подвійного оподаткування вони повинні попередньо повідомити про закінчення попереднього режиму.

Якщо на УСНО компанії не подобається, піти з цієї системи в добровільному порядку вона може після закінчення року, шляхом подання відповідного повідомлення в ИФНС.

Заява на ССО можна подати особисто або за допомогою електронного документообігу. Законодавством для нього встановлена ​​форма 26.2-1, яку необхідно обов’язково дотримуватися, і при заповненні користуватися відповідною інструкцією.

Зразок заповнення заяву про перехід на ССО

Зверху бланка записується код ІПН компанії або індивідуального підприємця. Для нього відведено 12 клітин. Коли заява заповнюється від імені фірми, ІПН якої містить 10 цифр, то останні дві клітинки позначаються прочерком.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Далі потрібно проставити КПП. Цей код є тільки у організацій, а тому підприємці все поле повинні прочеркнуть.

Наступним кроком вказується чотиризначний код податкової служби, в яку передається ця заява.

Рядок «Ознака платника податків» показує, в який момент часу складається ця заява:

 • Якщо його подають разом з пакетом документів на державну реєстрацію фірми або підприємця, тут потрібно написати «1».
 • Якщо заяву подає фірма або ІП, які знову зареєструвалися після раніше проведеної ліквідації, ставиться «2». Такий же код вказують в тому випадку, якщо міняють систему оподаткування з ЕНВД на УСН.
 • Якщо змінюють будь-яку іншу систему, крім ЕНВД, на спрощену, в цьому полі записують «3».

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Потім вказується повне найменування компанії, відповідно до установчих документів, або повні П.І.Б. ІП згідно з паспортом або будь-якого іншого документа, що підтверджує особу.

Важливо! При заповненні цього поля діє правило. Назва фірми записується в один рядок, дані підприємця – кожне слово з нового рядка. Після цього всі залишилися порожніми клітинки прочеркиваются.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Далі потрібно вказати, в який момент відбувається перехід на нову систему:

 • Цифру «1» ставлять ті платники податків, які виробляють перехід з 1 січня.
 • Цифру «2» використовують фірми і підприємці, які проводять реєстрацію вперше або повторно після закриття.
 • Цифру «3» потрібно проставити тоді, коли платник податків перестав застосовувати ЕНВД і через це переходить на ССО. При цьому тут потрібно вказати місяць, з якого виконується такий перехід.

У наступній графі проставляється обраний об’єкт оподаткування:

 • Код «1» записується, якщо розрахунок податку буде виконуватися за доходами.
 • Код «2» якщо за доходами, зменшеним на розмір зроблених витрат. Після цього потрібно вказати рік, коли оформляється заява на перехід.

У наступні поля заносяться дані в тому випадку, якщо проводиться перехід на спрощену систему з іншого режиму, і раніше в заяві в графі «Ознака платника податків» була вписана цифра «3». Тут потрібно вказати який обсяг доходів було отримано за 9 місяців в році, коли складається заява, а також розмір залишкової вартості ОС.

Якщо заява подається до податкової служби через довіреної представника компанії або підприємця, то на бланку потрібно вказати кількість аркушів, які займають документи, що підтверджують його повноваження.

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

На завершення бланк ділиться на дві частини. Заявнику потрібно вказати дані тільки в лівій. Тут записується, хто саме подає документ в податкову:

 • «1» якщо це робиться особисто.
 • «2» – якщо через представника.

Потім записуються точні дані директора фірми, підприємця або їх представника, а також проставляється контактний номер. Зазначені відомості засвідчуються підписом, і при наявності – печаткою. Все незаповнені клітини в даному розділі потрібно прокреслити.

Увага! Якщо заяву заповнює індивідуальний підприємець, то в поле прізвища ставляться прочерки, так як дані ПІБ уже були введені раніше.

Завантажити бланк заяви про перехід на ССО в форматі Excel.

Завантажити зразок заповнення заяви по переході на ССО в форматі Pdf.

 

Повідомлення про перехід на ССО з 2019 року: зразок заповнення

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Спрощена система оподаткування – це пільговий режим для малого бізнесу, що дозволяє істотно знизити податкове навантаження. Перейти на спрощенку можна протягом 30 днів з дати створення ТОВ або ІП. У цій статті ви знайдете повідомлення про перехід на ССО 2019 форма 26.2-1 (зразок заповнення) і порядок його подачі.

Бланк форми 26.2-1

Заява про перехід на ССО, а якщо точніше, повідомлення, рекомендовано Наказом ФНС Росії від 02.11.2012 N ММВ-7-3 / 829 @. Ця форма продовжує діяти і в 2019 році. Бланк однаковий для ІП і організацій, далі ми розглянемо зразок його заповнення.

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Завантажити безкоштовно заяву на спрощенку на 2019 рік (бланк)

Термін подачі повідомлення

Стаття 346.13 HК РФ дозволяє перейти на спрощену систему новоствореної організації та зареєстрованого індивідуальному підприємцю в термін 30 днів після постановки на податковий облік. При цьому заявник визнається застосовують спрощенку з дати реєстрації ІП або ТОВ.

Застереження зроблено спеціально, щоб не змушувати платників податків кілька днів до переходу на ССО звітувати за загальною системою оподаткування.

Наприклад, підприємець зареєстровано 25 квітня 2019 року, а повідомив про свій вибір тільки 10 травня. У 30-денний термін він вклався, тому вважається застосовують спрощену систему оподаткування з 25.04.19.

Звітувати за третій квартал в рамках ОСНО йому не потрібно.

Для розрахунку авансових платежів за квартал, скористайтеся нашим безкоштовним калькулятором ССО.

Подавати заяву про перехід на ССО можна відразу разом з іншими документами на державну реєстрацію, проте якщо податкові інспекції (яка реєструє і та, де платник податків буде поставлений на облік) різні, то в прийманні можуть відмовити.

Просто будьте готові до такої ситуації, відмова в прийнятті – не свавілля податківців, а нечітке вимога Податкового кодексу. В такому випадку ви просто повинні подати форму 26.2-1 в ту інспекцію, куди вас поставили на облік: за пропискою ІП або юридичною адресою організації. Головне – встигнути зробити це в 30-денний термін після реєстрації бізнесу.

Якщо ви відразу не повідомите в ИФНС про перехід, то можливість з’явиться тільки з наступного року. Так, якщо ІП з нашого прикладу, зареєстрований 25.04.19, що не повідомить про це, то буде працювати на загальній системі до кінця 2019 року. А з 2020 року він знову отримає право переходу на пільговий режим, але повідомити про це треба не пізніше 31 грудня 2019 року.

Як перейти на ССО в 2019 році

Таким чином, повідомити податкові органи про свій вибір можна або протягом 30 днів з дня реєстрації ІП / ТОВ або до 31 грудня, щоб перейти на ССО з нового року. Виняток зроблено лише для працюючих на ЕНВД, вони мають право перейти на спрощенку серед року, але якщо знялися з обліку як платники поставлений податку.

Для зручності ведення бізнесу, оплати податків і страхових внесків радимо відкрити розрахунковий рахунок в банку. Тим більше зараз багато банків пропонують вигідні умови з відкриття та ведення розрахункового рахунку.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

В яку ИФНС повідомляти про перехід

Якщо слідувати букві закону, то заяву про перехід на спрощену систему оподаткування з нового року треба подати в ту інспекцію, де чинний бізнесмен вже поставлений на податковий облік. Вказівка ​​на це є в п. 1 статті 346.13 НК РФ.

А ось щодо того, чи можна подавати повідомлення в ту ж ИФНС, куди подаються документи на держреєстрацію, точно не сказано.

Справа в тому, що в великих містах і деяких регіонах створені спеціальні реєструючі інспекції. Так, в Москві це 46-а інспекція, в Пітері – 15-а.

Тобто, документи на реєстрацію подають тільки в них, а на облік ставлять в ИФНС за пропискою ІП або юрадресою ТОВ.

На практиці податківці (та ж сама 46-а московська ИФНС) без проблем приймають заяву на УСН при подачі документів на реєстрацію, але подекуди, як ми вже говорили, вимагають звертатися за місцем податкового обліку.

У вашому конкретному випадку цілком може виявитися, що інспекція, куди ви подаєте документи і яка ставить вас на податковий облік, буде однією і тією ж. Тоді і питання вибору ИФНС просто не виникає.

Дізнатися код інспекції можна на сайті податкової служби.

Як заповнити повідомлення

Бланк лише однієї сторінки, заповнити його просто, але певні моменти треба враховувати:

 • Якщо подається заява на ССО при реєстрації ІП або організації, то поля ІПН і КПП не заповнюють.
 • Підписує форму 26.2-1 особисто підприємець або керівник ТОВ. Всі інші особи, в тому числі засновник, можуть підписувати заяву тільки за дорученням, вказуючи її реквізити. З досвіду – податківці приймають підпис засновника і без довіреності, але будьте готові до суперечок, краще все-таки, щоб підписував керівник.
 • Перед тим, як вибрати об’єкт оподаткування: «Доходи» або «Доходи мінус витрати», радимо отримати безкоштовну консультацію або самостійно вивчити різницю між цими режимами. Поміняти об’єкт оподаткування можна буде тільки з нового року.

Наводимо зразок повідомлення про перехід на ССО при реєстрації ТОВ, для ІП він заповнюється аналогічно.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

1.Першою осередки (ІПН і КПП) заповнюються вже діючими організаціями, які змінюють податковий режим. Тільки що створені компанії та ВП проставляють тут прочерки.

2.Далі вказуєте код податкового органу і ознака платника податків:

 • 1 – при подачі форми 26.2-1 разом з документами на реєстрацію;
 • 2 – якщо повідомляєте про вибір спрощенки в перші 30 днів з дати постановки на облік або зняття з обліку по ЕНВД;
 • 3 – при переході працюють бізнесменів з інших режимів.

3.Впісиваете повне ім’я індивідуального підприємця або назва організації.

4.Укажите код дати переходу на ССО:

 • 1 – при виборі спрощеної системи з початку наступного року;
 • 2 – з дати постановки нової компанії або ІП на облік;
 • 3 – з початку місяця на рік при знятті з обліку платника ЕНВД.

5.Виберіте код об’єкта оподаткування:

 • 1 – для «Доходи»;
 • 2 – для «Доходи мінус витрати».

Нижче вписуєте рік подачі повідомлення. Поля з сумами доходів за попередні 9 місяців і вартість ОС заповнюють тільки працюючі організації.

6. У лівому нижньому полі внесіть дані заявника, вибравши його ознака:

 • 1 – особисто підприємець або директор ТОВ;
 • 2 – представник, що подає за дорученням.

У другому випадку треба вписати назву і реквізити довіреності. Крім того, вказується повне ім’я директора або представника, ПІБ підприємця в лівому нижньому полі не дублюється.

7.Остается тільки внести номер телефону заявника і дату подачі. Решта вільні комірки заповнюються прочерками.

Щоб спростити підготовку повідомлення, можна заповнювати його в нашому сервісі. Просто слідуйте підказкам системи, і ви отримаєте приклад документа з вашими даними, при необхідності внесіть необхідні зміни. Вам залишиться тільки роздрукувати весь пакет документів і подати в ИФНС.

створити документи

Зазвичай вистачає двох примірників повідомлення, один залишається в інспектора, другий віддають з відміткою про прийняття, його треба зберігати у себе в якості підтвердження вибору ССО. На практиці деякі наші користувачі повідомляють, що у них запитують три екземпляри, тому радимо мати при собі додаткову копію повідомлення.

Як переконатися в тому, що вас дійсно поставили на облік як платник спрощеної системи? У листі ФНС від 02.11.2012 № ММВ-7-3 / 829 наводиться форма інформаційного листа (№ 26.

2-7), яке податкова інспекція зобов’язана направити платнику податків на його запит. Лист підтверджує, що бізнесмен подавав повідомлення про перехід на ССО.

Особливої ​​потреби в підтвердженні немає, досить другого примірника заяви з відміткою інспектора, але деякі контрагенти при укладенні угод можуть запросити такий офіційну відповідь.

Заява про перехід на ССО за формою 26.2-1: інструкція щодо заповнення

НК РФ при певних умовах для деяких платників податків передбачає можливість використання пільгової системи оподаткування УСН. В даний час це найпопулярніший режим серед господарюючих суб’єктів, віднесених до малого бізнесу. Щоб застосовувати його треба в ИФНС подати заяву на УСН за формою форма 26.2-1.

Порядок переходу на ССО

Законодавство встановлює порядок переходу на спрощену систему оподаткування і які повинні дотримуватися критерії. Перехід на ССО можливий при реєстрації суб’єкта і з інших режимів. Однак, в будь-якому випадку потрібно враховувати обмеження, певні НК РФ.

При реєстрації ІП або ТОВ

Норми права надають можливість подавати заяву на УСН разом з реєстраційними документами в момент постановки на облік платника податків в ИФНС.

Увага! Заява на ССО при реєстрації ІП або при відкритті ТОВ найкраще потиснути разом з установчими документами. Або протягом 30 днів з моменту отримання документів про державну реєстрацію.

Якщо знову організована компанія або підприємець не надали заяву і протягом 30 денного терміну, то вони автоматично переходять на загальну систему оподаткування. При цьому перейти на ССО можна буде тільки з початку нового року.

Також необхідно враховувати, що при такому переході на спрощенку дотримання критеріїв її застосування (чисельність, розмір виручки і вартості основних фондів) обов’язково, навіть якщо на самому початку вони і не перевірялися. Як тільки вони будуть перевищені, необхідно буде відразу ж у встановлені терміни повідомити ИФНС про це і здійснити перехід з УСН на ОСНО.

Терміни переходу, якщо заяву подається не при реєстрації ТОВ або ІП

Діючі платники податків мають право змінити поточний режим оподаткування подавши заяву про перехід на ССО у встановлені законом часові рамки.

Увага! Термін подачі заяви на ССО – до 31 грудня року, що передує року початку застосування ССО.

 • Таким господарюючим суб’єктам треба пам’ятати, що вони повинні дотримуватися критеріїв переходу на цю систему.
 • Тому вони за станом на 1 жовтня їм потрібно розрахувати показники:
 • Потім їх треба обов’язково порівняти з зазначеними в НК РФ нормативами, і тільки після цього подати до податкової заяву про зміну режиму на спрощену систему оподаткування.

Перехід з інших податкових режимів

Спецрежімнікі, які застосовують ЕНВД, а для підприємців ще й ПСН, можуть спільно з цими режимами для певних видів діяльності використовувати ССО. Таке можливо, якщо на ЕНВД або ПСН знаходиться кілька видів діяльності, але є ще й інші здійснювані підприємством напрямки роботи.

Можлива також зміна систем з ЕНВД і ПСН. Але тут також потрібно дотримуватися встановлених законодавством терміни. В цьому випадку для уникнення подвійного оподаткування слід своєчасно подавати відповідні заяви про застосування режимів, а також вести окремий облік показників діяльності.

Щоб здійснити перехід на ССО платник податків повинен заповнити та подати або особисто, або через систему електронного документообігу заяву встановленої форми. Бланк можна придбати в друкарні, але найкраще для його заповнення використовувати спеціалізовані програми і інтернет-сервіси на різних сайтах.

Бланк і зразок заповнення заяви на ССО

Зразок заповнення заяву про перехід на ССО

Див. Приклад заповнення заяви для ВП.

Див. Приклад заповнення заяви для ТОВ.

Розглянемо на прикладі, як правильно оформити заяву форма 26.2-1.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

У верхній частині бланка проставляється код ІПН фірми або підприємця. Для цього поле містить 12 порожніх клітин. Оскільки у компаній ІПН займає 10 знаків, то останні дві клітини, які залишаться порожніми, потрібно прокреслити.

Далі потрібно записати код КПП. Він є тільки у фірм, а підприємці це поле прокреслюють.

 1. На наступному кроці в поле необхідно внести код податкової служби з чотирьох знаків, куди подається заява на спрощенку.
 2. Далі йде поле «Ознака платника податків».
 3. Зазначений в ньому код показує, в який саме момент часу господарюючим суб’єктом проводиться перехід:
 • «1» вказується тоді, коли документ подає разом з іншими документами на реєстрацію фірми або ІП;
 • «2» проставляють компанія або підприємець, які знову відкривають діяльність після раніше виконаної ліквідації;
 • Також код «2» повинні ставити ті, хто виробляє перехід з вмененке на спрощенку;
 • «3» записують ті суб’єкти, які переходять на спрощенку з будь-якої іншої системи, крім вмененке.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Після цього у великому полі потрібно записати повне найменування компанії, як це зроблено в установчих документах, або повні П.І.Б. підприємця за паспортом або будь-якого іншого документа, що підтверджує особу.

бухпроффі

Важливо! Дане поле необхідно заповнювати за такими правилами. Якщо записується назва фірми, то воно вноситься одним рядком. Якщо ж заява подається на підприємця, то кожна частина його П.І.Б. записується з нового рядка. У кожному разі все клітини, які залишаться порожніми, необхідно прокреслити.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Код наступного поля буде визначати, в який саме період часу відбувається перехід на спрощенку:

 • Код «1» вказують ті суб’єкти, які виконують перехід з 1 січня наступного року;
 • Код «2» повинні проставити ті фірми і підприємці, які подають заяву при першій реєстрації суб’єкта, або повторно після його ліквідації та нового відкриття;
 • Код «3» потрібно записати тим суб’єктам, хто змушений перейти з вмененке на спрощенку. У цьому випадку поряд також необхідно вказати місяць, з якого буде виконуватися такий перехід.

У наступній графі проставляється код, що відповідає обраній системі ССО:

 • Код «1» вказую ті, хто вирішив виробляти визначення суми податку виходячи з отриманого доходу;
 • Код «2» записують ті суб’єкти, хто буде виконувати розрахунок податку з доходів, зменшеним на понесені витрати.
 • Далі потрібно проставити рік, коли заповнюється заява на перехід.
 • В поля, які знаходяться на бланку далі вносяться відомості тільки в тому випадку, якщо проводиться перехід на спрощенку з інших систем, і при заповненні поля «Ознака платника податків» був проставлений код “3”.
 • В дані графи необхідно внести розмір доходу, який суб’єкт отримав за 9 місяців року, коли оформляється заяву, а також суму залишкової вартості ОС.
 • Якщо заяву в податкову інспекцію подає уповноважена особа, то в графі нижче необхідно проставити кількість листів, які займають підтверджують його повноваження документи.

Заява про перехід на ССО - скачать бланк форми 26.2-1

Бланк заяви в нижній частині поділяється на два стовпці. Подавач заяви повинен вказувати відомості тільки в лівому. В першу чергу, тут необхідно проставити код особи, який подає документ в інспекцію – «1» – сам суб’єкт бізнесу, або «2» – його законний представник.

Після цього записується повна інформація про керівника компанії, підприємця або представника, вказується число і підпис особи, телефонний номер для контактів. Якщо є печатка – то необхідно проставити і її відбиток. Всі клітини, які залишаться незаповненими після внесення інформації потрібно прокреслити.

Увага! Якщо форма заповнюється підприємцем, то в цій графі не потрібно вказувати ще раз свої ПІБ. В поле ставиться прочерк.

Допоможіть нам у просуванні проекту, це просто: Оцініть нашу статтю і зробіть репост! (Поки оцінок немає)

Як правильно заповнити заяву на УСН за формою №26.2-1

Одним з найпопулярніших, серед підприємств малого бізнесу, пільгових режимів оподаткування є ССО. Він дозволяє вести бухгалтерський облік в спрощеному вигляді і звітувати по незначній кількості податків, розмір яких нижче ніж на ОСНО. Як перейти на ССО строго визначено в законі – для цього в установленому порядку подається заява на ССО за формою 26.2-1

Порядок переходу на ССО

Законодавство встановлює певні терміни, в які може здійснитися перехід на ССО, як при організації нового господарюючого суб’єкта, так і при переході з одного режиму оподаткування на інший.

Перехід може бути здійснений в такий спосіб:

 • При організації бізнесу з нуля можна надати заяву на УСН при реєстрації ІП або ТОВ разом з подачею відповідних документів.
 • Якщо така заява не була надано при реєстрації бізнесу, то НК РФ цим господарським суб’єктам дозволяє в місячний термін (30 днів) направити даний документ в ИФНС за місцем свого знаходження. При цьому відповідність критеріям не перевіряється, так як організації ще не здійснювали свою діяльність.
 • Для переходу з уже існуючого режиму на ССО норми податкового законодавства встановлюють термін подачі заяви на ССО не пізніше 31 грудня попереднього року, в якому господарюючий суб’єкт почне його застосовувати. При цьому варіанті заяву на спрощенку повинно містити такі показники, як виручка і залишкова вартість основних фондів на 1 жовтня року, що передує початку пільгового режиму. Ці значення порівнюють з нормативами, і якщо вони менше, то компанія має право застосовувати пільговий режим.
 • Перейти на ССО також можуть колишні платники ЕНВД, для цього вони повинні надіслати повідомлення про це на початку місяця, в якому було припинення використання вмененке.

Добровільно змінити спрощений режим на інший можна тільки після закінчення року. Якщо в ході роботи будуть перевищені встановлені показники, то з місяця їх перевищення необхідно виконати перехід з УСН на ОСНО.

Заява про перехід на ССО подається в електронному вигляді або особисто представником фірми. Для його оформлення використовується затверджена наказом ФНС форма 26.2-1.

Її можна заповнити в спеціалізованих програмах, інтернет-сервісах, або вручну, використовуючи чорнило чорного кольору, прописні заголовні букви. Сам бланк при цьому можна придбати в друкарні, отримати в податковій інспекції або роздрукувати з інтернету.

Зразок заповнення заяву про перехід на ССО

У верхній частині заяви прописується ІПН фірми або індивідуального підприємця. Місце для нього містить 12 клітин. Якщо документ подається від фірми, номер якої складається з 10 знаків, то зайві дві клітинки підкреслюються знаком «-». Поле КПП вказують тільки організації, а фізичні особи повинні в кожній клітинці поставити знак прочерку.

Потім записується код податкової інспекції з 4 цифр, в яку відправляється заяву.

В поле «Ознака платника податків» вказується, в який момент заповнюється документ:

 • При подачі разом з паперами на державну реєстрацію організації або підприємця ставиться «1».
 • Відмітка «2» вказується, якщо заява подається на фізичну або юридичну особу, яка знову реєструється після раніше скоєного закриття або ліквідації. Крім цього, цей же пункт необхідно вибрати тим, хто здійснює перехід з режиму ЕНВД на спрощену систему.
 • Якщо відбувається зміна з будь-якої іншої податкової системи, крім ЕНВД, то ставиться символ «3».

Після цього в заяву вписується повна назва юридичної особи, згідно з офіційними документами, або ж повні П.І.Б. підприємця відповідно до паспорта або заміняє його посвідченням особи. Назва фірми заповнюється в одну строчку, особисті дані – кожне слово з нового рядка. Всі порожні клітини потрібно прокреслити знаком «-».

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Потім вказується з якого моменту здійснюється перехід на спрощену систему:

 • Відмітка «1» ставиться фірмами, які переходять з 1 січня з іншого податкового режиму.
 • Код «2» вказується, що зміна проводиться з дати реєстрації організації або ІП – його використовують ті, хто реєструється вперше або знову після закриття.
 • Цифру «3» ставлять тоді, коли платник податків перестав здійснювати діяльність, що оподатковується ЕНВД, і в зв’язку з цим переходить на спрощену систему. Тут же вказується з якого місяця це відбувається.

Акт про нещасний випадок за формою Н-1

У наступному рядку вибирається об’єкт оподаткування:

 • Код «1» проставляється для розрахунку податку «за доходами».
 • Цифра «2» – по доходах, зменшеним на величину витрат. Потім необхідно вписати рік, в якому проводиться подача документа.

Наступні два поля заповнюються тільки в тому випадку, якщо платник податків здійснює перехід на ССО з іншого режиму, т. Е., Якщо раніше в поле «Ознака платника податків» був вказаний код “3”. Тут необхідно вписати який дохід отриманий за 9 місяців того року, в якому оформляється заяву, а також залишкову вартість ОС.

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

У самому низу заяву розділене на 2 частини – заповнювати потрібно тільки ліву. Тут вказується хто подає документ до податкової інспекції:

 • «1» якщо особисто платник податків.
 • «2» – його представник. Нижче вписуються повні особисті дані керівника, підприємця або його представника, а також вказується контактний телефон. Дані завіряються особистим підписом, і при наявності – печаткою. У цьому блоці всі залишилися порожніми клітинки відзначаються знаком «-».

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Завантажити бланк заяви на ССО в форматі Excel.

Завантажити форму бланка 26.2-1 в форматі PDF.

Завантажити зразок заповнення заяви, PDF.

 

Заява про перехід на ССО з 2019 року. Форма № 26.2-1 (КНД 1150001)

Отже. Раз ви потрапили на цю сторінку, можна припустити, що вибір податкового режиму зроблений і це – Спрощена система оподаткування.
Заява про перехід на ССО за формою № 26.2-1 потрібно подавати в податкову інспекцію разом з іншими документами для відкриття ІП або ТОВ. Якщо ж ви цього не зробили – нічого страшного.

Закон дозволяє донести цю заяву протягом 30 днів після подачі основного пакету документів.

Приклад на пальцях :
15 жовтня 2016 року Валерій зареєстрував ІП, але не знав про сайт Ассістентус.ру і тому вибрав невірний податковий режим. 30 листопада 2016 друзі умовили Валерія подати заяву про перехід на ССО в податкову, що він і зробив. 1 січня 2017 року Валерій стає повноправним ІП, що застосовують спрощенку.

Якщо ви переходите на ССО з іншого податкового режиму, то “включиться” спрощенка тільки з першого січня того року, який йде наступним за роком подачі заяви. Головне – це встигнути подати документ з жовтня по грудень поточного року.

Бланк заяви про перехід на ССО (за формою № 26.2-1)

Насамперед викачуємо порожній бланк.
Нижче буде представлений повний мануал щодо заповнення цієї заяви.

ФАЙЛИ
Заява про перехід на спрощену систему оподаткування в PDFЗаявленіе про перехід на спрощену систему оподаткування в XLS

Всі переваги ССО ще раз

 • можливість легально вести бізнес, не сплачуючи прибуткового податку на фізичну особу в розмірі 13%;
 • податок на майно, яке використовується в діяльності підприємця, – нівелюється;
 • забуваємо про ПДВ;
 • простота розрахунку. Платимо або 6 відсотків з усього доходу, або 15 відсотків з доходу за вирахуванням витрат.

До речі кажучи! Коли говорять, що ССО замінює все податкове навантаження, що покладаються на підприємця – брешуть.

ПДФО з зарплати співробітників, будьте ласкаві оплачувати в строк відповідно до закону.

При переході на спрощенку, пам’ятайте умови, при яких вам цього зробити не дадуть!

 • У вашій компанії є представництва та філії (зрозуміло, про які повідомлений податковий орган відповідним чином). Тобто якщо ви в Пермі працюєте вдвох з Віталіком, друкуючи візитки, а в Казані Максим і Катя їх поширюють – це не означає, що у вас є Казанський філія і, відповідно, дана умова, при якому не можна застосовувати УСН – не актуальне.
 • У вас повинно бути менше 100 співробітників. Зрозуміло, влаштованих офіційно. На вас можуть працювати і півтори тисячі, але якщо для офіційних служб ви працюєте один – умов для незастосування ССО не буде. Інша справа, що з’являться питання до вашої продуктивності праці, інакше б всі працювали одні в своїй компанії.
 • Залишкова вартість – понад 100 млн. Рублів. Інакше ви занадто багаті, щоб застосовувати “прості” режими.
 • Інші підприємства не повинні мати частку в вашому, що перевищує 25%. Для ІП неактуальне умова.
 • За три перші квартали року, в якому подається заява про перехід на спрощенку, доходи не повинні перевищувати 45 млн. Руб.
 • Загальний річний дохід не повинен перевищувати суму в 60 млн. Руб.

Увага: в останніх двох пунктах суми 45 і 60 потрібно ще додатково множити на коефіцієнт-дефлятор, який змінюється щороку.

Приступимо до заповнення заяви за формою № 26.2-1. До речі, вона ж по КНД 1150001.

Заява у нас буде подавати новоспечений підприємець Охтиво Костянтин Юсуповіч. Він вирішив перейти на спрощений режим оподаткування відразу з моменту реєстрації ВП.

Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Поле ІПН – тут все зрозуміло без зайвих слів.
КПП (код причини постановки на облік) – його у ІП немає. Не варто шукати, все одно не знайдете. Поле залишаємо порожнім.

Код податкового органу

Нижче бачимо код податкового органу. Звідки його взяти? Все просто: переходимо на сервіс податкової служби (https://service.nalog.ru/addrno.do), вводимо в поле свою адресу, і вам видадуть код податкової, яка прив’язана до вашого місця реєстрації. Ось його і потрібно вписати у відповідне поле форми.

З кодом розібралися.

ознака платника податків

Тут потрібно написати одну цифру – код ознаки платника податків.

 1. – пишуть ті, хто подає заяву разом з документами на реєстрацію ВП. Це як раз наш випадок.
 2. – коли ви реєструйте компанію або ІП заново. Тобтобули вже ІП, потім закрилися, знову відкриваєтеся – тоді цей випадок ваш. Також двійку пишуть підприємці, які перестали бути платниками ЕНВД.
 3. – при переході з іншого податкового режиму на ССО, крім ЕНВД (для них – 2). Наприклад, якщо ви сидите на ОСН і захотіли перейти на ССО, то трійка – для вас.

Далі поле називається ” переходить на спрощену систему оподаткування “.

 1. – ставлять ті, хто подає заяву з жовтня по грудень попереднього року, з метою переходу на ССО з січня наступного.
 2. – ті, хто переходить відразу ж при реєстрації. Наш варіант.
 3. – підприємці, які перестали бути платниками ЕНВД. Вони мають право перейти на ССО не з 1 січня наступного року, а з 1 числа наступного місяця року сьогодення.

Наступного квадрат ставимо 1, якщо обираємо платити 6% тільки з доходів, і ставимо 2 в ситуації, коли вибір припав на “доходи за вирахуванням витрат”, де ми платимо вже 15%.

Невеликий легкий приклад:

Ви виготовили табурет, витративши на це 300 рублів. Потім його продали за 1500 рублів. Якщо вибрали платити з “доходу”, то оплатіть 6% з 1500 рублів – 90 рублів. Якщо вибрали “з доходу за вирахуванням витрат”, то 15% з суми (1500р. – 300р.

) – 180 р.
В даному прикладі, вигідніше вибирати “доходи”. А тепер уявіть, що сума витрат була б не 300, а 1000, тоді б 15% платили вже з 1200 руб., А з 500, а це вже 75 рублів. Проти 90 на “доходи” виглядає привабливіше.

 • Саме тому важливо підходити обачливо до виборі способу податкових виплат за ССО.
 • Залишився найпростіший останній етап.
 • Заява про перехід на ССО - завантажити бланк форми 26.2-1

Рік подачі повідомлення – вписуємо поточний.
Отримано доходів за дев’ять місяців – нуль, оскільки ми тільки що реєструємося.

Чому введено це поле – написано вище – доходи тих, хто переходить на ССО за перші 3 квартали поточного року не повинні перевищувати 45 млн.

З тим же посилом йде і наступний рядок, яка називається “залишкова вартість основних засобів”. У нас їх немає, ставимо всюди прочерки, у кого є – ставлять цифри.

Додатків до заяви у нас не буде, тому три прочерку в кожній клітині.

Далі за зразком. Знову ПІБ, як показано на зображенні:
1 – якщо ми здаємо заяву самостійно і
2
– якщо за нас це робить третю особу. Підпис, дата і печатка, якщо ви працюєте з печаткою. Якщо немає – необхідність відпадає.

Поля нижче призначені для документа особи – вашого представника. Відповідно, якщо ви не вдаєтеся до послуг третіх осіб, поля ці заповнювати не потрібно.

Права колонка заповнюється співробітником податкового органу.

Дану форму заяви обов’язково друкуємо в двох примірниках! Один йде в податкову інспекцію, інший обов’язково з їх штампом – забираємо собі! Пам’ятайте: документ, що підтверджує, що ви перебуваєте на ССО, може знадобитися в подальшому.