Заява про залік переплати з податку – скачати

0
64

Законодавство вимагає від платників податків при наявності у них баз по оподаткуванню, визначати і перераховувати до бюджету обов’язкові платежі. Іноді з різних причин виконання цього обов’язку може призвести до виникнення переплати. Щоб врегулювати дане питання з ИФНС, суб’єкт бізнесу може подати заяву про залік суми надміру сплаченого податку.

Як можна дізнатися про переплату за податками

 • Заява про залік переплати з податку - скачати Про те що у компанії або ІП виникла переплата по податках, вони можуть дізнатися або самостійно, або їм повинні повідомити про це податкові органи.
 • В останньому випадку встановлюється термін, протягом якого інспектор даного контрольного органу повинен повідомити про це – 10 днів з виявлення такого факту.
 • При цьому він може використовувати для цього дзвінок по телефону, відправити лист поштовою службою або через систему електронного документообігу (ЕДО).
 • Якщо інспектор зателефонував, відповідальна особа на підприємство повинно вжити всіх заходів, щоб згодом у нього були докази – запитати хто дзвонить, за яким податку виникла переплата і в якій сумі.
 • Буває і так, що сам інспектор не впевнений, що дана сума зайвого податку є переплатою, тому можливо він попросить надати ряд додаткових документів.
 • На практиці дуже часто працівники ИФНС не звертають уваги на свій обов’язок повідомляти організації про таких ситуаціях, так як це призведе до відтоку грошей з бюджету, що суперечить стоять перед ними завданням.

Ще дізнатися про виниклу переплату з податку можна, якщо є кваліфікована електронний підпис, використовуючи кабінет платника податків на сайті податкової. Однак треба пам’ятати, що дана служба буде попереджати вас про будь-переплати з податку, не враховуючи, що нарахування податкового зобов’язання відбувається один раз на рік, а авансові платежі перераховуються щоквартально, щомісячно.

Дізнатися про виниклу надмірно перерахованої суми податку можна також, заповнивши декларацію за підсумком за рік. Спеціальні розділи, призначені для заповнення як сум податку за рік, так і вироблених квартальних (місячних) платежів.

При складанні декларації можна виявити, що виникла переплата податків (буде заповнена графа податок до повернення). Так само йдуть справи з ситуацією, коли подається уточнююча декларація, яка призводить до зниження суми податку.

Увага! Найбільш часто переплати виникають, коли виконується сплата податку до бюджету через те, що неправильно вказуються реквізити в платіжних документах. Про це можна дізнатися, якщо періодично запитувати в податковій акти звірки та довідки по взаєморозрахунках з податків.

Провести залік по надмірно сплачених податків можна, коли і ИФНС, і сам платник податків знають про ситуацію, що склалася. Якщо першим виявив це інспектор, то він направляє фірмі повідомлення і просить прийняти рішення щодо повернення або заліку. Даний вибір повинен зробити платник податків.

Однак, якщо у фірми існує якась недоїмка, то провести повернення переплати податку, вона не зможе. В цьому випадку інспектор самостійно, без згоди організації, зробить залік.

Законодавство передбачає тільки його обов’язок повідомити компанію про проведеному заліку. Може скластися ситуація, що недоїмка менше, ніж переплата. Тоді на частину недоїмки проводиться залік, і надсилається суб’єкту бізнесу повідомлення про необхідність прийняття рішення щодо надмірно виплаченої суми податку.

Крім того діє обмеження по терміну при проведенні заліку. Коли переплата виникла через господарюючого суб’єкта, то подати заяву на проведення заліку він повинен в термін 3 роки з моменту платежу. Якщо пропустити цей період, то провести залік не вийде.

Коли зайва сума з податку стала результатом дії податкових органів, платник податків може подати заяву про залік протягом місяця з моменту, коли йому стало відомо про це або вступило в силу рішення суду.

Увага! Проводячи залік, також потрібно брати до уваги, що він можливий в рамках платежів усередині бюджетів. Якщо фірма захоче провести залік по податках різних рівнів бюджетів, то ИФНС їй в цьому відмовить.

НК дозволяє проводити залік сум переплати по податках в рахунок пені, і навпаки. Однак виробляти це необхідно за правилом, що і пені, і податок знаходяться на одному рівні бюджету (державний, регіональний, місцевий). Для виконання операції необхідно в загальному порядку подати заяву на залік.

Що стосується переплати по штрафам, то НК визначає, що вони можуть бути використані в рахунок будь-яких майбутніх платежів. При цьому вид податку прямо не вказується.

Однак на практиці з заліком штрафом можуть виникати проблеми. Це пов’язано з тим, що самі штрафи існують в двох видах – твердій сумі або розмірі від неоплаченого податку.

Увага! Щоб не зіткнутися з відмовою, найкраще просити про заліку переплати по штрафу на податок або пені того ж виду що і податок, по штрафу якого виникла переплата.

Документ можна передати в податкову наступними способами:

 • При особистій явці керівника організації, або через уповноважену особу з оформленим дорученням. У цьому випадку заява потрібно роздрукувати в двох копіях і інспектор на одній з них ставить печатку про отримання;
 • Поштовим відправленням. Воно повинно бути рекомендованим, з описом і з повідомленням про отримання;
 • У форматі електронного документа через мережу інтернет. Це можна зробити через спеціалізовану програму або за допомогою особистого кабінету на сайті ФНС при наявності електронного підпису.

Завантажити нову форму заяви на залік в 2018 році (діє з 2017 року)

Як правильно оформити нову форму заяви в 2018 році

Розглянемо, як виконати залік суми надміру сплаченого податку за допомогою нової форми заяви. Цей бланк потрібно застосовувати в обов’язковому порядку починаючи з 31 березня 2017 року.

Заповнення документа починається з шапки, в яку потрібно внести коди ІПН і КПП заявника. Якщо бланк подає організація, то до поле ІПН дві порожні клітинки потрібно прокреслити. Якщо це робить підприємець – то прокреслюється повністю поле КПП.

Заява про залік переплати з податку - скачати

Поруч записується номер сторінки в документі. Титульний аркуш завжди «001».

Потім слід поле «Номер заяви», в якому потрібно проставити: який за рахунком раз суб’єкт звертається за заліком в цьому році. Вносити цифри потрібно починаючи з самої лівої клітини. Всі залишилися порожніми необхідно поставити прочерк.

Справа знаходиться поле, в якому проставляється код податкового органу, куди направляється заява.

Заява про залік переплати з податку - скачати

У велике поле заноситься повне найменування організації без скорочень, або повні П.І.Б. підприємця.

Потім слід поле для вказівки статті НК, на підставі якої виконується дана дія. Коли виконується залік зайво перерахованого податку, це проводиться по ст. 78. Всі клітини, що залишаться порожніми, необхідно прокреслити.

Заява про залік переплати з податку - скачати

Далі йдуть графи для зазначення інформації про заліку. Насамперед записується сума, яка запитується до заліку. Її розмір вноситься починаючи з лівих клітин, всі залишилися порожніми необхідно поставити прочерк.

Слідом необхідно проставити податковий період, в якому була проведена переплата. Дане поле складається з трьох блоків, між якими ставлять крапку.

Заповнюються вони в такий спосіб:

 • Перші дві клітини для періоду. Сюди записується «МС» – коли період місяць, «КВ» – коли квартал, «ПЛ» – коли півріччя і «ГД» – коли рік.
 • Другі дві клітини служать для уточнення номера зазначеного періоду. Якщо в якості періоду записав місяць, то тут вноситься його номер від 01 до 12. При виборі кварталу – номер від 01 до 04. При виборі півріччя вказується 01 або 02. Для року в цих клітинах записуються нулі.
 • Останні чотири клітини необхідні щоб вказати рік.
 1. Праворуч від графи періоду записується код ОКТМО.
 2. Нижче записується код КБК, за яким є переплата.
 3. Останнє поле тут – код ФНС, в якій значиться у суб’єкта переплата.
 4. Далі, проставляється код заліку:
 • «1» – якщо суму планується використовувати як погашення наявної заборгованості;
 • «2» – для погашення майбутніх платежів.

Після цього йде другий блок, в якому вказується інформація про те, на що конкретно прямує переплата:

 • Код періоду – вказується на який період переноситься переплата, після кодується аналогічно попередньому;
 • Код ОКТМО – заноситься відповідний код;
 • Код КБК – код платежу, на який переноситься переплата. Він може збігатися з попереднім (якщо переплата відправляється в рахунок майбутнього платежу), або відрізнятися, якщо за її рахунок погашається заборгованість з іншого податку. Необхідно пам’ятати правило про те, що залік виконується тільки в межах одного рівня бюджету.

Код податкового органу заповнюється тільки тоді, коли переплата переноситься на погашення наявного боргу.

В останню чергу заповнюються графи з зазначенням кількості аркушів в заяві і числа листів з додатками.

Заява про залік переплати з податку - скачати

Нижня частина заяви ділиться на два стовпці, тут необхідно заповнювати тільки лівий. Тут потрібно проставити код особи, хто подає заяву, його повні П.І.Б., номер телефону, дату і підпис.

Нижні графи заповнюються тільки в разі, коли документ подає уявити за дорученням – сюди вносяться її реквізити. Саму довіреність прикладають до заяви, а у відповідному полі вносять кількість доданих до форми документів.

Протягом якого часу буде здійснено залік

Для проведення заліку по надмірно перерахованого податку, потрібно оформити заяву. Податкова розглядає його в термін 10 днів, після чого їм дається ще 5 днів щоб повідомити про прийняте рішення.

Якщо організація хоче використовувати переплату за єдиним податком у рахунок недоїмки по іншому, оформляти заяву не потрібно. Інспектор зробить це самостійно без згоди платника податків у термін 10 днів з факту виявлення переплати або підписання акту звірки з податків.

Для його розгляду у ФНС знову є 10 днів, після чого вони повинні в термін 1 місяця з дня подачі документа повернути залишок коштів на розрахунковий рахунок.

Заява про залік переплати по податках в 2019 році

Головна> Заяви> Заява про залік переплати по податках в 2019 році

Форма заяву про залік суми надміру сплаченого податку необхідна для того щоб перезарахувати кошти в рахунок майбутніх платежів або для оплати штрафів або пені.

Тому реквізити, представлені в документі, будуть відрізнятися від тих, які потрібні при здійсненні повернення коштів на рахунок платника податків.

Завантажити новий бланк заяви про зарахування на 2017 – 2018 рік і зразок заповнення в word можна в статті нижче.

Якщо платник податків бажає здійснити повернення переплати з податку, то заповнювати потрібно інший бланк заяви – бланк і зразок.

Заява, представлене в даній статті, це новий бланк, введений в дію з 2017 року. Даний бланк дозволяє здійснити залік переплати не тільки з податків, а й внесками, зборів, штрафів.

Подається заповнений зразок в ФНС. Насправді податкова сама може провести залік без заяви від платника податків, але правильно буде повідомити орган про бажання саме зробити залікову операцію, а не зворотну.

На підставі поданого документ зарахувати переплату може як фізична, так і юридична особа. Заяву можна заповнити електронно або вручну, передати в ФНС самостійно або через представника. У другому випадку завчасно потрібно оформити на представника довіреність.

Актуальний на 2017 – 2018 рік бланк заяви затверджено наказом ФНС від 14.02.2017.

Заява про залік переплати з податку - скачати Заява про залік переплати з податку - скачати

Як заповнити заяву про залік надміру сплаченого податку

Першим етап в оформленні буде внесення інформації про саму компанію або фізичну особу. Тут після шапки з ідентифікаційними номерами платники вказуються всі реєстраційні дані особи, як це прописано в статутних документах або паспорті.

Варто відзначити, що форма заяви заповнюється тільки великими друкованими літерами. Чорнило при цьому можуть бути тільки чорного кольору.

Додатково слід вказати код основного реквізиту, за яким вказуватися підстави для пере зарахування встановлених надміру сплачених коштів. У ці поля повинні бути вписані статті податкового кодексу, що дають підстави для призначення перерозподілу коштів.

Далі потрібно вказати точну суму податку до копійок, яка була переплачено і відзначити період, за який була внесена зайва сума коштів, ніж було потрібно. Ліва частина довідки платником податків не заповнюється. Вона буде оформлена тільки після отримання паперу співробітником служби.

Перша половина

Крім цього, на першій сторінці бланка заяви про зарахування вказуються дані про особу у вигляді податкової служби, де знаходяться зайві зараховані кошти з податку фізичної або юридичної особи. Коди установки періоду, за який потрібно провести залік податкової суми, заповнюються за певним правилом.

Тут слід зазначити, що вноситься інформація про період, який може бути:

 • місяцем;
 • кварталом;
 • півріччям;
 • Роком.

Згідно з цим вказуються цифри щодо обчислення:

 • Місяць 1-12;
 • Квартал 1-4;
 • півріччя 1-2
 • Рік 1.

Після цього відзначається повна дата відправлення коштів з податку, які були визнані переплатою і підлягають заліку. Представлені в наступних пунктах довідки коди можна уточнити на офіційному порталі податкової служби. Вони відрізняються в залежності від місця розташування фізичної або юридичної особи.

Сам код податкового органу слід перед заповненням уточнити у операторів служби. Слід визначити, в якому саме закладі розташовуються надміру сплачені суми податку. Саме в нього буде направлятися запит згідно поданої заяви на перерахування зайвих коштів на майбутній період оплати.

Друга половина

У цій частині першої сторінки заяви, слід заповнити інформацію, в разі, якщо особа вчиняє свої дії через довіреної представника. У першому пункті зазначається відповідальна особа, яке підтверджує повноту і правильність заповнених в документі даних.

Нижче під ці пунктом зазначає повне ПІБ цієї особи через підрядник. Зазвичай тут вносяться дані керівника або офіційного представника організації діє за дорученням, яка повинна бути нотаріально засвідчена.

В кінці цього пункту прикріплюються відомості документа, на підставі якого діє представник. Зазвичай це номер довіреності, який реєструється нотаріусом і відправляється в встановлену базу реєстраційних номерів.

Також необхідно вказати у відповідному полі заяви про зарахування номери контактних телефонів для зв’язку. Це необхідно для того, щоб перевіряючий міг при необхідності уточнення даних зв’язатися з відповідальною особою за міським або мобільним номером.

Остання частина заяви про зарахування податку використовується для заповнення НЕ відповідальною особою, а перевіряючим. Ці пункти оформляються самим працівником податкової служби при отриманні заяви та його обробки.

Залік в рахунок майбутніх платежів:
Заява про залік переплати з податку - скачати
Залік в рахунок недоїмки:
Заява про залік переплати з податку - скачати

Основні помилки при заповненні заяви

Основною помилкою, яку допускає більшість користувачів, є наявність виправлень в документі. Це категорично заборонено. Якщо в результаті перевірки будуть виявлені правки в самому документі інформації, він буде повернений назад заявнику.

Прогалини в документі також неприпустимі. Всі поля підлягають строго зазначеному внесення даних. Під багато пунктів виділено ту кількість клітин на запис, скільки вона повинна мати цифр або інших символів.

Неточні відомості, також є результатами частих повернень документів для внесення змін. Після того як такий бланк заяви направляється на перевірку в податкові органи він підлягає звірці і реєстрації.

Звірка дозволяє визначити точність всіх зазначених у ньому даних .Якщо в результаті виявиться помилка в записаних номерах або кодах, це призведе до повернення заповненого зразка відправнику.

Всі реквізити можна перевірити на сайті податкової служби. Для цього виведена окрема глава, де перераховані всі довідкові та правові дані про кожному відділенні ФНС в країні.

Перед заповненням варто звернутися до офіційного ресурсу і ще раз перевірити всю необхідну інформацію.

Бланк і зразок 2017 – 2018

 • Бланк заяви про зарахування надміру сплаченої суми податку в word – завантажити.
 • Бланк в pdf – скачати.
 • Зразок заповнення заяви про зарахування податку в рахунок майбутніх платежів у 2017 році – завантажити.
 • Зразок про заліку в рахунок недоїмки – завантажити.

Оцініть якість статті. Ми хочемо стати краще для вас:

Як заповнити заяву про залік суми надміру сплаченого податку – Evle

Заява про залік переплати з податку - скачати

Іноді трапляється, що сума за будь-якою податку або страхового внеску перераховується в більшому розмірі, ніж необхідно. Відповідно до Податкового кодексу, у громадян є право повернути переплату або залишити ці гроші в рахунок наступних платежів. Щоб використовувати один з двох варіантів, необхідно правильно скласти і подати в ФНС Росії спеціальну форму. Про те, як заповнити заяву про заліку суми надміру сплаченого податку, розповідається далі.

Варіанти дій з переплатою

Спочатку варто докладніше розповісти про тих двох способах використання переплати, про які було згадано у вступній частині. Все буде залежати від того, є у організації штрафи і пеня чи ні:

 1. У першому випадку необхідно запросити звірку з податковим органом за допомогою подібної заяви, шаблон якого доступний за посиланням. Після того як з’являться результати, проводиться взаємозалік. Тільки після його появи вирішується, здійснювати повернення коштів чи ні. Але тут варто пам’ятати, що при наявності штрафів і пенею інспектор може самостійно прийняти рішення про те, що переплата піде на їх погашення.
 2. Коли у компанії або ІП немає заборгованості і штрафів, то їм потрібно подати заяву в ИФНС про заліку переплати при оподаткуванні на власний рахунок або на наступні платежі.

Податківці прийматимуть рішення платити гроші або залишити їх на штрафи близько 10 днів і витратити ще 5 діб на оповіщення про рішення перерахунку податку або відмови в цьому. Повернути гроші податкова служба повинна протягом 30 діб після того, як було зареєстровано заяву, тобто протягом 15 днів після оповіщення про рішення.

Тут варто відразу зазначити, що при проведенні камеральної перевірки та звірки процес затягнеться на термін до 90 днів. І ще – подати заяву на повернення або залік коштів допустимо протягом 3 років після того, як була проведена оплата в більшій, ніж було потрібно, сумі. Це регламентують пункти 2 і 7 в цій статті НК РФ.

Суми, які можуть бути відшкодовані або передані в сплату інших платежів, не обмежуються, тобто з переплати не зніматимуть комісії.

Основне правило – гроші дозволяється перенести не на який завгодно податок або страховий внесок, а тільки на той, за який була переплата.

Обмежень немає навіть при міжрегіональному заліку податкових коштів, коли суб’єкт господарювання перереєстровується іншу ИФНС або коли у компанії головний офіс і філії знаходяться в різних регіонах.

Якщо ФНС відмовила в заліку переплати з податку – можна подавати позов до суду.

У якому вигляді і куди подаються документи

Надіслати заяву до місцевого ИФНС можуть тільки:

 • Керівники організацій.
 • Довірені особи з підтверджуючими такий статус документами.

Однак підбором і заповненням документів займається бухгалтер, від керівника потрібно тільки його підпис та особисті дані. Подати пакет можна трьома способами:

 • Особисто, маючи довіреність.
 • Відправивши поштою разом з описом вкладення.
 • Онлайн за допомогою бухгалтерських систем документообігу, підписавши їх електронним підписом для більшого захисту.
 • Завантажити прямо в особистому кабінеті на сайті ФНС. Тоді розрахунковий рахунок для переказу грошей візьмуть з даних ЕГРЮЛ.

Заповнювати бланк про заліку переплати по податках необхідно в двох примірниках – один залишити собі, другий віддати в інспекцію.

Вимоги до форми

Наказом від 14 лютого 2017 року, ознайомитися з яким можна за посиланням, введені невеликі зміни в сам принцип урахування податків. Вступили нововведення чинності 31 березня того ж року. Основними моментами, на які потрібно тепер звернути увагу, є:

 • Зробити повернення або зарахувати в рахунок майбутніх платежів можна не тільки з податковими платежами, а й страховими в будь-якій сфері.
 • На всіх документах тепер повинні бути друку з відбитком і підписи керівника компанії.

Нові форми затверджені 9 січня 2019 року, зміни в них невеликі. Бланк для того, щоб повернути кошти, називається КНД1150058, а щоб їх зарахувати в наступні платежі – КНД1150057. Бланки актуальні і їх можна скачати безкоштовно на сайті ФНС, а можна прямо по посиланнях звідси в форматі XLS.

порядок заповнення

Так як форми розрізняються тільки назвами, алгоритм їх заповнення буде одним і тим же:

 1. Починаючи зверху вниз, в першу чергу вписують ІПН і КПП, якщо є.
 2. Номер заяви – це той, який документу дадуть у внутрішньому обліку компанії.
 3. Код того підрозділу ФНС, куди відправиться заяву. Особливо важливо вказати правильний код при міжрегіональному заліку.
 4. Повна назва організації або повне ім’я ВП. Прогалини потрібні.
 5. Статус платника вибирається один з чотирьох – платник податку, збору, страхових внесків або податковий агент.
 6. Стаття НК РФ, згідно з якою оформляються такі документи – 78.
 7. Знову коди, тепер про людське око коштів – надміру сплачені чи стягнуті, а також належні до відшкодування.
 8. Наступний код – звідки взята сума або куди її направити.
 9. Сума, яку планується повернути або перевести в майбутні платежі.
 10. Податковий період, в якому платник заплатив більше, ніж було потрібно. Спочатку вказують код – ГД (рік), ПЛ (6 місяців), КВ (квартал), МС (місяць), потім його ж у даті. Порожні клітини заповнюються або прочерками, або взагалі не заповнюються.
 11. Проставляються КБК і ОКТМО. КБК легко дізнатися прямо на сайті ФНС, ОКТМО отримати по ІПН. Але ці дані повинні бути в реєстраційних документах, наприклад, у виписці ЕГРЮЛ. Її спрощену версію також можна завантажити. Зразок заяви про заліку коштів з одного КБК на інший можна переглянути на сайті.
 12. Кількість листів в формі – зазвичай 002, якщо заповнюється юридичною особою або ВП. Третій лист потрібен для фізичних осіб. На другому – відомості про рахунок, куди потрібно перевести гроші при поверненні.
 13. Відзначити, скільки подається додатків – тут посторінково перераховуються всі документи, які підтверджують зайву сплату податку. Всі вони повинні бути завірені.
 14. Залишається тільки відзначити, хто подає форму, його повне ім’я, номер телефону і дату складання форми. Також обов’язково потрібно підписатися. Буде потрібно номер документа, що підтверджують повноваження довіреної особи, якщо код платника податків – 2, тобто «представник».

Посилання для скачування в XLS і DOCS заповнених зразків заяви про заліку суми надміру сплаченого податку 2019 доступні:

Для заліку помилково виплаченої суми з податку в рахунок майбутніх платежів, покриття штрафів і повернення грошей можна подати в Федеральну податкову Службу заяву за спеціальною формою.

Податкова служба не прагне віддавати платникам їхні кошти, навіть якщо вони переплачені, тому важливо відразу заповнити форму правильно, щоб ФНП не затягла процес виплати.

З оформленням не повинно виникнути складнощів, адже способів подачі маса, а актуальні бланки та інструкцію для заповнення можна завжди знайти в цій статті.

Як заповнити заяву про залік суми надміру сплаченого податку Посилання на основну публікацію Заява про залік переплати з податку - скачатиЗаява про залік переплати з податку - скачати

Заява про залік суми надміру сплаченого податку

 • Що і куди можна зарахувати при переплати податку
 • Порядок дій при виявленні переплати
 • Зразок заяви про зарахування переплати по податках
 • Як зарахувати переплату між КБК

Що і куди можна зарахувати при переплати податку

Платники податків обтяжені обов’язками по поповненню бюджету Російської Федерації шляхом сплати податків і зборів. Однак наявність обов’язків породжує і права.

До таких, зокрема, належить право на залік або повернення тих сум податків, внесків, зборів, а також пені і штрафів за ним, які були сплачені понад необхідного розміру або ж несправедливо стягнуті (подп. 5 п. 1 ст. 21 НК РФ ).

Регулює порядок дотримання цього права ст. 78 НК РФ, де зазначено, що залік може бути проведений за відповідними видами податків і зборів. Тобто залік можливий між будь-якими податками, що відносяться до бюджету одного рівня. Розподіл за рівнями бюджету встановлено ст. 13-15 НК РФ:

Заява про залік переплати з податку - скачати

ВАЖЛИВО !!! Незважаючи на те, що податок на прибуток сплачується і в федеральний, і в регіональний бюджет, відноситься він до федеральних податків.

Крім того, залік суми переплати з податку може бути проведений в рахунок:

Заява про залік переплати з податку - скачати

Порядок дій при виявленні переплати

Виявити переплату може як сам платник податків, так і податковий інспектор. У другому випадку співробітник податкової повинен протягом 10 днів з моменту виявлення факту переплати повідомити про це платнику податків.

Після виявлення переплати у платника є два шляхи:

 • попросити податківців повернути надміру сплачені кошти на розрахунковий рахунок або
 • звернутися в ФНС з проханням провести залік переплати з податку.

І те, і інше дію оформляється заявою.

Якщо прийнято рішення про залік, платник податків відправляє в ИФНС письмову заяву про залік суми надміру сплаченого податку на спеціальному бланку. Зробити це можна тими ж способами, якими подається звітність до податкового органу:

 • на паперовому носії особисто або через представника;
 • поштою з повідомленням про отримання;
 • по телекомунікаційних каналах зв’язку через оператора.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Згідно п. 5 ст. 78 НК РФ податківці мають право приймати рішення про залік переплати по податках самі (після обов’язкового повідомлення платника про наявність переплати). Тому подавати заяву на залік доцільно, коли є кілька варіантів заліку (щоб зорієнтувати податківців, який варіант для вас краще).

Зразок заяви про зарахування переплати по податках

Як вже було сказано, залік переплати по податках можливий за заявою – зразок 2019 року скачайте тут:

завантажити зразок

Не знаєте свої права?

Підпишіться на розсилку Народний Советнік’. Безкоштовно, хвилина на прочитання, 1 раз в тиждень.

Заява про залік суми надміру сплаченого податку. Зразок 2019 року

При переплати податкових платежів (вільної або мимовільної), платник податків має право звернутися до податкових органів із заявою про залік суми надміру сплаченого податку.

ФАЙЛИ
Завантажити порожній бланк заяви про залік суми надміру сплаченого податку .docСкачать зразок заяви про залік суми надміру сплаченого податку .doc

З яких причин відбуваються переплати

Обставини, в зв’язку з якими організації оплачують податок понад покладений, можуть бути різними.

Вони можуть бути викликані банальними технічними помилками фахівців відділу бухгалтерії, переплатами за авансовими платежами, неправильно розрахованої базою оподаткування і т.д.

У підприємств в таких випадках є два шляхи: або надіслати запит на повернення коштів, або написати заяву про їх заліку.

Переплату може виявити як сам платник податків, так і працівники податкової інспекції.

Залік є найкращим варіантом вирішення проблеми надмірних податкових перерахувань.

Податки, можливі для трансферу

Не всі види податкових платежів можуть коригуватися у разі переплати по ним, і навпаки, не на всі види платежів можна цю переплату перенаправити. У таблиці представлені види дозволених до коректування переплат з відповідними їм можливостями спрямування коштів.


Різновид податкової переплати
Куди дозволено перенаправити гроші

1 Федеральне оподаткування (переплата по ПДВ, по ЕНВД, податку на прибуток і т.п.) В рахунок майбутньої сплати за будь-якого федерального податку, штрафу або пені з такого податку
2 Регіональне оподаткування (транспортний збір, податок на майно організацій і т.п.) В рахунок майбутньої сплати з цього самого податку або іншому регіональному збору, пені, штрафу або недоїмки по регіональних податків
3 Місцеві податки (земельний). В результаті ж податку або пені.

Як бачимо, перезалік коштів може відбуватися тільки між податками однакового рівня.

Нюанс перенаправлення з ПДФО

Прибутковий податок розраховується податковим агентом. Відносно нього діють різні ставки, це прямий платіж, тому є певні тонкощі, що стосуються повернення або заліку по його переплати.

Її не може здійснити власник цих коштів – працівник, а лише його роботодавець як податковий агент, але за виразом волі співробітника – письмовою заявою.

Якщо переплата виявлена ​​щодо вже звільненого працівника, це не звільняє від обов’язку її повернути, якщо колишній співробітник того забажає.

Якщо декларацію-ПДФО здавав в ИНФС сам платник податків, наприклад, IP, перезалік або повернення по виявленої переплати буде зроблений інспекцією. При цьому строки вважаються від подачі заяви, а від часу перевірки його декларації.

контроль переплати

Платник податків, в першу чергу, зацікавлений в правильності сплати податків і відсутності переплат. Тому доцільно стежити за кількістю сплачених до бюджету коштів і в разі виявлення переплати вживати заходів.

Якщо факт переплати буде встановлений не самим платником, а податківцями вході перевірки, вони повинні поставити його до відома про це протягом 10 днів (робочих, а не календарних).

ВАЖЛИВО! Якщо у платника є недоїмка з податку того ж рівня, що і надміру сплачений, або пеня або штраф з податку відповідного рівня, повернення переплати неможливий, здійснюється виключно перезалік.

суть заяви

Заява за своєю суттю є офіційним зверненням організації або ІП в державну податкову службу за наданням права на реалізацію законних інтересів платника податків. Податківці зобов’язані розглянути дане звернення та прийняти по ньому правильне рішення.

Слід зазначити, що якщо цієї заяви не буде, співробітники податкової мають повне право самостійно розподілити зайво сплачену суму податку.

Як правило, гроші йдуть на погашення різного роду штрафів і пені. Саме тому платникам податків не рекомендується тягнути з подачею заяви, щоб потім не довелося довго і обтяжливо розбиратися в тому, куди пішли гроші і чи не можна їх перенаправити або повернути.

Коли і куди треба написати заяву

Заява про залік «зайвих» податкових відрахувань можна відправити податківцям в будь-який день після відправки грошових коштів, але не пізніше ніж через три роки після цього. Документ подається до територіальної податкової інспекції, в якій зареєстровано юридичну особу або ВП.

Період, в який гроші будуть зараховані

Протягом десяти днів після отримання заяви фахівці податкової приймають рішення, яке оформлюється в письмовому вигляді і доводиться до відома платника податків.

Якщо воно буде позитивним, то в встановлені законом терміни (зазвичай не більше одного місяця, але якщо мова йде про уточненої декларації – то не менше трьох) гроші будуть зараховані. Вони підуть або в рахунок погашення пені, недоїмок та штрафів, або в рахунок якихось інших обов’язкових платежів – за вибором платника податку.

Датою заліку буде вважатися дата прийняття податківцями даного рішення.

А якщо не перезачлі?

Податківці зобов’язані дати відповідь по отриманому заявою на перенаправлення коштів з надмірно сплаченого податку. Відповідь цей повинен надійти в письмовій формі протягом 5 днів – відмова або згода. Якщо платник податків не згоден з мотивацією відмови, йому доведеться звернутися в арбітражний суд.

Якщо позитивний варіант затримався з виконанням більше ніж на місяць, організації покладаються відсотки в якості «неустойки». Кожен день прострочення повернення додатково оплачується за ставкою рефінансування Центробанку, яка була актуальна на момент подачі заяви. Ставка ділиться на не реальна кількість днів у розрахунковому році, а на умовно прийняте число 360.

Податківці зобов’язані сплатити відсотки за весь період прострочення, навіть якщо кошти по переплати в подальшому були перезараховані законним порядком або повернуті.

Що додати до заяви

Одного заяву на залік надміру сплачених сум податку для проведення необхідної операції буде недостатньо. До нього потрібно докласти

 • платіжки, в яких зафіксовано факт зайвої оплати,
 • акт звірки з податковою або довідку з ИФНС про стан розрахунків,
 • уточнену декларацію.

Особливості заяви, загальні моменти

Заява має стандартну уніфіковану форму, обов’язкову до застосування. При його заповненні слід дотримуватися певних норм, які встановлені для всіх подібного роду документів, що подаються в державні органи.

Почнемо з того, що вносити в бланк відомості допускається як в комп’ютері, так і від руки. У другому випадку потрібно стежити за тим, щоб не було помарок, помилок і виправлень. Якщо ж без них обійтися не вдалося, краще не коригувати бланк, а заповнити новий.

Заява обов’язково повинно бути підписано заявником або його законним представником. Друк на документі ставити треба тільки в тому випадку, якщо правило щодо застосування штемпельних виробів для запевнення вихідної документації зазначено в облікових документах фірми.

Заява рекомендується писати в двох примірниках, однакових по тексту і рівнозначних по праву, один з яких слід передати фахівця податкового органу, другий, після проставлення в ньому відмітки про прийняття, залишити у себе. Надалі такий підхід дозволить уникнути можливих розбіжностей з податковою службою.

Зразок заяви про залік суми надміру сплаченого податку

На початку документа вказується:

 • адресат, тобто назва та номер податкової інспекції, в яку він буде переданий;
 • найменування та реквізити заявника – ІПН, ОГРН, адреса і т.п. відомості.

Далі, в основну частину вноситься:

 • прохання про залік податку;
 • вид податку, за яким відбулася переплата;
 • вид платежу, в залік якого її потрібно перерахувати;
 • сума (цифрами і прописом);
 • код бюджетної класифікації (КБК);
 • код ОКТМО.

На завершення документ датується і заявник ставить в ньому свій підпис.

Заява про залік переплати з податку - скачати

Як відправити заяву

Переправити заяву до податкових органів можна кількома шляхами:

 1. Найпростіший і надійний – доїхати до місцевої податкової і віддати заяву інспектору особисто, з рук в руки.
 2. Можна передати заяву з представником, на якого буде написана завірена належним чином довіреність.
 3. Надіслати заяву через пошту Росії з описом вкладення рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
 4. В останні роки, у зв’язку з бурхливим розвитком електронного документообігу, стала отримувати поширення відправка документації до державних служб через Інтернет. Заява про залік сум надміру відправленого податку також можна відіслати таким чином, але тільки за умови, що у підприємства є зареєстрована офіційно електронний цифровий підпис.

Зразок заяви про залік суми надміру сплаченого податку в 2019 році

Переплата з податку не пропадає. Її можна зарахувати в рахунок сплати іншого податку або в рахунок майбутніх платежів з цього самого податку. Ми підготували зразки заяв на всі випадки.

Зайве сплаченим податком може розпорядитися платник податків:

 • Зарахувати в рахунок майбутніх платежів з цього ж податку,
 • Погасити недоїмку з іншого податку,
 • Повернути на розрахунковий рахунок організації.

Робимо залік в інший податок (зразок заяви)

Переплату можна зарахувати для погашення недоїмки по іншому податку. У заяві вкажіть код бюджетної класифікації, податковий період та ОКТМО податку, за яким має недоїмку. Заповнений зразок заяви скачайте за посиланням нижче:

Робимо залік в той же податок (зразок заяви)

У заяві про залік переплати в рахунок майбутніх платежів вкажіть майбутній податковий період. В іншому заяву заповнюється аналогічно попередньому зразку.

Платіж, який компанія помилково перерахувала за реквізитами ПДФО, можна повернути або зарахувати в рахунок сплати інших податків. Коли це можливо, читайте в статті >>>

Форма заяви про зарахування надміру сплаченого податку в 2019 році

Форма заяви КНД 1150057 складається з двох аркушів:

Хто заповнює Які листи заповнює

Юридична особа перший
Індивідуальний підприємець Перший і другий

Заповнення форми інтуїтивно зрозуміло. Для деяких полів містяться підказки в самому бланку. Тому інструкції щодо заповнення форми КНД 1150057 немає.

Заява про залік переплати з податку - скачати

Зверху вкажіть ІПН і КПП організації. Якщо платником податків є індивідуальний підприємець, то КПП не заповнюється.

Нижче вкажіть назву компанії або повні прізвище, ім’я та по батькові підприємця. В поле «Номер заяви» вказуйте порядкові номери. Нумерацію заяв платники податків ведуть самостійно, починаючи з першого щороку.

У заяві повинно бути зазначено, яку суму платник податків просить зарахувати і в сплату якого податку. Для цього вказують КБК, ОКТМО і податковий період.

Інспектори не вправі штрафувати компанію за несплачений податок, якщо у неї є переплата з цього самого податку. Як уникнути штрафу за несплату податку, читайте в статті >>>

Бланк заяви про залік суми надміру сплаченого податку в 2019 році

Раніше платники податків становили заяву про залік надміру сплаченого податку в довільній формі. У 2019 складайте заяву на спеціальному бланку. Його шифр – КНД 1150057. Завантажити його можна за посиланням нижче:

Заява подавайте до податкової інспекції за своєю юридичною адресою. Є кілька варіантів подати заяву:

 • Роздрукувати в двох примірниках і особисто принести в ИФНС,
 • Відправити поштою,
 • Надіслати по електронних каналах.

Якщо ви вибираєте варіант поштового відправлення, радимо відправляти його цінним листом з описом вкладення. Тоді квитанція послужить підтвердженням дати відправлення, а опис підтвердить вміст конверта.

Що робити з надмірно перерахованих податком

Переплату з податку можна:

 • Повернути на розрахунковий рахунок організації,
 • Зарахувати в рахунок:
  • Інших податків,
  • Погашення пені,
  • Сплати штрафів,
  • Майбутніх платежів з цього самого податку.

Правила заліку надміру сплаченого податку

Правила заліку податкової переплати вказані в ст.78 НК РФ:

 • Залік здійснює ИФНС за юридичною адресою платника податків,
 • Податківці інформують компанії і підприємців, якщо виявляють зайву сплату податку або страхового внеску,
 • Залік надлишку інспектори проводять протягом 10 днів після отримання заяви від платника податків,
 • Компанія або комерсант можуть подати заяву протягом трьох років з дня платежу,
 • Залік можливий між податками одного бюджетного рівня.

Остання умова пояснимо на прикладі.

приклад

Переплату з податку на прибуток, що зараховується до федерального бюджету, можна:

 • Повернути на розрахунковий рахунок,
 • Зарахувати в рахунок майбутніх платежів ПДВ,
 • Зарахувати в рахунок сплати іншого федерального податку.

Зарахувати переплату з податку на прибуток, наприклад, для погашення недоїмки з податку на майно організацій не можна. Податок на майно є регіональним, тобто перераховується до бюджету суб’єкта РФ.

У той час як оплата є з податку, не перераховувати до федерального бюджету. Такий надлишок можна зарахувати, наприклад, в рахунок податку на додану вартість. Адже ПДВ теж є федеральним податком.

Заява про залік суми надміру сплаченого податку

Актуально на: 23 cічня 2018 р

Якщо ви переплатили будь-якої податок до бюджету, то суму переплати ви можете повернути або зарахувати в рахунок майбутніх платежів (пп. 5 п. 1 ст. 21 НК РФ). У другому випадку потрібно подати в свою ИФНС заяву про залік суми надміру сплаченого податку. Його можна подати до податкової протягом 3 років з дня, коли була здійснена переплата (п.2, 7 ст. 78 НК РФ).

В рахунок яких платежів можна зарахувати надміру сплачений податок

Переплату з податку можна зарахувати в рахунок сплати майбутніх платежів з податків, а також в рахунок погашення недоїмки, сплати пені або штрафу. Але при дотриманні правил заліку податків (п. 1 ст. 78 НК РФ).

«Вид» переплати В рахунок яких платежів може бути зарахована

переплата по федеральному податку (ПДВ, податку на прибуток, ЕНВД і т.д.) будь-якого федерального податку чи пені за нього
переплата по регіональному податку (податку на майно організацій, транспортного податку) цього ж або іншого регіонального податку або пені за ним
переплата з місцевого податку (земельного податку) цього місцевого податку чи пені за нього

Відзначимо, що свій порядок заліку встановлений для заліку надміру утриманого або сплаченого ПДФО з доходів працівників.

До речі, якщо податківці самі виявлять переплату, вони зарахують її в рахунок недоїмки з іншого податку (того ж «рівня»), або пені, штрафу з такого податку самостійно (п. 5 ст. 78 НК РФ).

Як подати заяву на залік переплати по податках

Заява на залік податку (КНД 1150057) подається за затвердженою ФНС формі (Додаток N 9 до Наказу ФНС Росії від 14.02.2017 N ММВ-7-8 / 182 @).

Заява на залік переплати з податку (бланк)

У формі організації та ВП заповнюють тільки сторінку 1. Друга призначена для фізичних осіб, які не є підприємцями. Порядку заповнення до форми немає, але в цілому правила відображення в ній даних інтуїтивно зрозумілі. До того ж в кінці форми є деякі пояснення.

Заява на залік надміру сплаченого податку: зразок

Наведений нами зразок актуальний і для 2018 року.

Способи подачі заяви

Подати заяву на залік переплати в податкову можна одним з 3-х способів:

 • керівник організації (ІП) може уявити його податківцям особисто, або це може зробити представник на підставі довіреності;
 • переслати поштою цінним листом з описом вкладення;
 • направити в електронному вигляді за умови, що заява підписана посиленою кваліфікованої електронним підписом (п. 4 ст. 78 НК РФ).

Форум для бухгалтера: Задайте питання і отримаєте відповідь експерта