Зміна директора в ооо – покрокова інструкція 2019 + зразок протоколу

0
58

У громадян РФ, як відомо, паспорт в житті з’являється в 14 років. Після цього в 20 років видається новий, а після – в 45, і той вже до кінця життя. Це в ідеалі і для чоловіків.

Жінкам доводиться міняти паспорт разом з відмовою від дівочого прізвища, після вступу в шлюб. Та й взагалі, хто-то хоче прізвище на більш благозвучне змінити, хтось – ім’я, а то дане батьками не подобається.

Кому-то пів змінити закортіло, а хтось взагалі «любить» паспорт втрачати, і отримує новий. І так багато причин, коли паспортні дані у людини змінюються.

І все б добре, але якщо ти при цьому є учасником або директором компанії – то паспортні дані, що містяться в ЕГРЮЛ, теж підлягають заміні. Розглянемо в яких випадках зміна паспорта засновника ТОВ веде до необхідності внесення нових паспортних даних в ЕГРЮЛ.

В яких випадках застосовується

Взагалі, міняти паспортні дані в ЕГРЮЛ ми самі не повинні – цим займається МВС.

Але оскільки громадян багато, міняти за кожного вкрай виснажливо, і дана структура робить простіше – приблизно раз на місяць в ФНС вивантажується свіжа база даних по паспортам.

ФНС теж нічого не порівнює і не перевіряє, а просто чекає найближчих змін до статуту або ЕГРЮЛ з якої-небудь компанії, порівнює дані в заяві зі свіжої базою – і вірить даними в цій базі.

Але буває, що зміни потрібно внести терміново. Наприклад, для участі в тендері. Або рахунок в банку потрібно відкривати, а у директора прізвище стара. Тоді простіше самому заповнити форму заяви Р14001, завірити її у нотаріуса і подати з комплектом документів до реєструючого органу.

Необхідні документи для внесення даних В ЕГРЮЛ про зміну паспорта

Комплект документів тут, з одного боку, стандартний для рег. дії, а з іншого – трохи відрізняється від звичного.

Завантажити бланк форми заяви Р14001 для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб змін до відомостей про юридичну особу, не пов’язаних з внесенням змін до установчих документів.

При заповненні заяви Р14001

Тут знадобляться дані з Виписки з ЕГРЮЛ – ОГРН, ІПН, повне фірмове найменування. А також, новий паспорт директора або учасника (залежно від кому з них зміни). Ну і його ІПН, якщо видавався. При наявності паспорта ІПН можна дізнатися за допомогою сервісу ФНС.

для нотаріуса

Які документи запросить нотаріус, краще уточнити у конкретного нотаріуса. Стандартний набір:

 • Свідоцтва / листи записи про присвоєння ОГРН та ІПН;
 • Статут в останній редакції;
 • Рішення / протокол про створення ТОВ;
 • Рішення / протокол про призначення директора.

Деякі ще просять виписку з ЕГРЮЛ, але взагалі у нотаріусів є доступ до даного реєстру.

на держреєстрацію

Для державної реєстрації достатньо подати нотаріально завірену форму Р14001, заявником в будь-якому випадку є директор. Також має сенс докласти Наказ директора про уточнення паспортних даних директора чи учасника в ЕГРЮЛ в зв’язку з … (зміна, видача нового, пр.).

Протокол / рішення

Дане питання не виноситься на обговорення зборів учасників, тут досить прикласти наказ директора про уточнення паспортних даних директора або учасника (дивлячись у кого з них паспорт змінився) в ЕГРЮЛ.

Зразок заповнення Р14001 при зміні паспортних даних засновника / учасника або директора ТОВ

 • Знадобиться наступним чином заповнити заяву за формою Р14001:
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Листи Д – зміни відомостей про паспортні дані учасника / засновника ТОВ. Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Листи К – внесення відомостей про зміну паспорта директора ТОВ. Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Листи Р на заявника (директора) – керівника ТОВ. Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу
 • Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Процедура державної реєстрації змін

Державна реєстрація триває ті ж 5 робочих днів, без урахування днів подачі і отримання. В результаті видадуть Лист записи з новими даними по директору або учаснику. Держмито не сплачується.

Зміна директора ТОВ інструкція

Головним провідником бізнес-філософії засновника є керівник підприємства.

Відомості про те, хто призначається главою виконавчого органу, що здійснює керівництво діяльністю товариства з обмеженою відповідальністю, заносяться в ЕГРЮЛ.

Один з найбільш тонких паперових процесів – зміна директора ТОВ і 2019 рік не є винятком, так як довго без нововведень в Росії не обходяться.

Покрокова інструкція для випадку, якщо в ТОВ два засновники

Для того, щоб уникнути порушень законодавства в процесі звільнення колишнього директора, і прийому на роботу нового, не можна допускати безвладдя, тобто періоду, коли старий керівник ще не звільнений, а новий вже приступив до виконання своїх обов’язків (або не призначено). Розповімо, що слід робити в ситуації, коли необхідно призначити керівника виконавчої влади суспільства.

Крок 1: підготовка рішення про зміну директора

Незалежно від чисельного складу учасників товариства (якщо число учасників – два і більше), для оформлення процедури зміни керівника проводяться загальні збори, офіційним документом якого є протокол.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

 • У підписаному учасниками товариства документі повинні бути відбитий зміни в складі керівництва підприємства.
 • У деяких регіонах податкові органи вимагають від заявника протокол, незалежно від того, скільки в суспільстві засновників.
 • Після того, як зборами прийнято і актуалізовано рішення про зміни в керівництві підприємства, засновники повинні видати накази про звільнення минає директора і призначення його наступника.
 • Довіреності на виконання процедур, видані колишнім керівником підприємства, залишаються дійсними до закінчення зазначеної в них дати.

Крок 2: оформлення заяви на бланку ф. Р14001

Подаючи заяву, засновник повідомляє орган ФНС про те, що до реєстру повинні бути внесені правки, які не стосуються статуту.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Форма Р14001 складається з власне заяви, а також доповнень – листів А-Р (всього 51 шт.). При її заповненні вільні поля листів і сторінок заповнюються актуальною інформацією. Порожні осередки заповнюються прочерками. Адреса місцезнаходження товариства повинен бути зазначений відповідно до даних, які є в КЛАДР.

Роздруковуються, заповнюються і нумеруються наскрізним методом тільки ті 8 сторінок форми, в які вносяться актуальні зміни:

 • титульний аркуш;
 • стр.1 лист К (старий керівник);
 • стр.1 і 2 лист К (новий керівник);
 • лист Р, всі сторінки (4 шт.).

Сторінки форми, що залишаються без змін, роздруковувати і надавати не потрібно.

Помилки в порядку заповнення бланка заяви – привід для того, щоб відмовити суспільству в реєстрації змін.

Підписувати заяву ф.Р14001 новий директор повинен особисто, у присутності нотаріуса.

Повноваження старого керівника припиняються відразу після того, як прийнято рішення і затверджений протокол зборів засновників.

Однак, виконувати свої обов’язки відповідно до делегованих статутом товариства повноважень щодо третіх осіб новий керівник може тільки після державної реєстрації змін.

Щоб нотаріально завірити рішення про зміну керівництва, необхідно крім заяви надати додатковий пакет документів:

 • статуту товариства;
 • оригінали свідоцтв ІПН і ОГРН;
 • протокол рішення учасників товариства.

Виписка з реєстру юридичних осіб приймається нотаріусом в електронному (сервіс ФНС) або паперовому вигляді.

Заява можуть подати:

 • заявник;
 • офіційний представник, який діє на підставі довіреності;
 • уповноважений нотаріус.

Існують також способи подачі через електронні сервіси:

 • ФНС РФ;
 • порталу «держпослуги» (з обов’язковою електронним підписом);
 • багатофункціональних центрів;

Самий малопоширених спосіб доставки документа – поштою.

Крок 3: оформлення змін у складі керівництва товариства в ЕГРЮЛ

Термін подачі нотаріально завіреної заяви до податкового органу за місцем реєстрації товариства – три дні з моменту прийняття зборами засновників рішення про внесення змін.

Якщо документи подаються представником засновника, обов’язково наявність довіреності або її нотаріальної копії.

З огляду на, що за законом надання протоколу в реєстраційний орган не обов’язково, відлік вищезазначеного терміну починається з дати, проставленою нотаріусом на бланку ф.Р14001. При порушенні цього терміну на суспільство може бути накладено штраф у розмірі 5 тис.руб. відповідно до ст.14.25 КоАП РФ.

Крок 4: отримання в податковому органі листа записи ЕГРЮЛ

Документ ф.Р50007 підтверджує факт внесення змін до керівного складу товариства. Законом №129-ФЗ на процедуру отримання листа записи ЕГРЮЛ відводиться 5 робочих днів. День подачі документів при цьому не враховується.

Крок 5: повідомлення про зміну керівника

Про зміну керівника підприємства необхідно повідомити банк, в якому суспільством відкритий розрахунковий рахунок. У фінансова установа надається наступний пакет докуменітов:

 • вступило в законну силу рішення про зміну керівника;
 • форма Р50007;
 • наказ про призначення на посаду нового директора ТОВ;
 • зразки підпису.

Якщо рахунок в банку підключений до інтернет-банкінгу, необхідно здійснити генерацію нового електронного ключа для забезпечення доступу нового керівника підприємства до проведення фінансових операцій.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Крім установи банку необхідно повідомити контрагентів про зміни, що відбулися в керівному складі суспільства.

Зміна директора в суспільстві, де один засновник

Процедура зміни директора в суспільстві, де засновником є ​​одна фізична особа, нічим не відрізняється від тієї, що описана вище.

За одним винятком: основним підтверджуючим документом є не протокол зборів засновників, а одноосібне рішення, оформлене письмово, відповідно до вимог ст.39 закону від 08.02.1998 р №14-ФЗ.

Цей документ є підставою для того, щоб розірвати трудові відносини з керівником товариства.

У тому випадку, коли підприємством керує не єдиний засновник, а найманий директор, процедура звільнення з виплатою матеріальної компенсації в сумі, не менше трьох середньомісячних заробітних плат.

Процес регулюється вимогами статті 279 Трудового Кодексу Російської Федерації.

Засновник, раніше призначив себе керівником товариства, не має право на отримання такої компенсації, так як на нього не поширюються положення глави 43 ТК.

Якщо засновник одночасно є директором товариства, він не зможе покинути свій керівний пост і вийти з товариства, поки в його склад не буде введений новий учасник. Процедура повинна бути завірена нотаріусом:

 1. Введення до складу товариства нового учасника.
 2. Зміна статуту товариства.
 3. Вихід учасника зі складу товариства (в тому числі, шляхом продажу частки в статутному капіталі).

У заяві ф.Р14001 необхідно вказати, що виробляється зміна директора і вихід учасника зі складу товариства.

Передача справ при зміні директора

Закон не встановлює порядок передачі справ при зміні керівника товариства. Офіційний документ, який свідчить про завершення процедури зміни керівництва – акт-прийому-передачі справ. Найчастіше він приймається внутрішнім наказом і діє на його підставі. Передача справ повинна проводитися в терміни, встановлені законом для звільнення найманого працівника.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Якщо з яких-небудь причин акт не підписаний новим керівником, колишній директор вправі здати передані документи:

 1. в організацію, що надає послуги архівного зберігання;
 2. в нотаріальну контору.

Акт повинен бути підписаний старим і новим керівниками суспільства. Брати участь в процедурі затвердження документа про передачу справ можуть власники підприємства.

Без нотаріуса оформляти не можна

Прийняте зборами засновників ТОВ рішення про зміну директора посвідчується нотаріально. На підставі вимог пп.3 п.3 ст.67.1 Цивільного Кодексу підтверджується його правомірність. Статутом товариства або за спільною згодою його учасників може бути встановлена ​​інша форма підтвердження законності прийнятих рішень.

Однією з форм такої заміни є протокол загальних зборів, затверджений підписами всіх учасників. Бути присутнім при цьому нотаріус не зобов’язаний. Законним чином оформити свідоцтво справжності підписів учасників він може по завершенні оформлення протоколу. Підпис нового директора товариства на заяві ф.Р14001 також повинна бути завірена нотаріусом.

Без завірення нотаріусом приймається в якості підстави для зміни даних про склад керівного органу товариства одноосібне рішення засновника.

Також не потрібно вдаватися до послуг нотаріуса, якщо:

 1. старий і новий керівники перебувають у трудових відносинах з суспільством;
 2. новопризначений зборами засновників директор особисто подає до органу ФНС заяву суспільства про зміну керівника.

Нотаріус має право самостійно заявити до податкового органу про зміни, внесених до складу керівного органу товариства. Цей процес здійснюється від імені директора, шляхом направлення електронних копій необхідних документів. Паперову і / або електронну версію отриманої протягом 5 робочих днів електронною поштою виписки з ЕГРЮЛ нотаріус повинен передати представнику товариства.

Зміна директора ТОВ в 2019 році: зразок заповнення і покрокова інструкція

Зміна директора ТОВ стане для компанії рядовою подією, якщо будуть дотримані процедурні питання, що регулюються законодавством. Як забезпечити швидку і безболісну зміну влади в 2019, розповімо в статті.

За яких підстав відбувається зміна директора ТОВ в 2019 році

Директор – керівник АТ або ТОВ – це фізична особа, уповноважена одноосібно керувати довіреною йому підприємством. Цю позицію громадянин може зайняти за рішенням загальних зборів акціонерів або учасників, а також Ради директорів. Багато в чому саме від ефективності його діяльності залежить успішна робота підприємства.

При цьому зміна директора – явище часте і може бути наслідком подій, що наступили в плановому порядку або обумовлених непередбаченими, форс-мажорними обставинами.

5 причин, за якими директор може покинути посаду

 1. Причини особистого характеру, за власним бажанням.
 2. Закінчення терміну дії трудового договору.
 3. Угода, прийнятого обома сторонами.
 4. Втрата працездатності або смерть.
 5. Обрання на цю посаду іншу людину.

Питання відповідь

Як звільнити директора і що повідомити в податкову

Якщо власники звільняють найманого директора зі скандалом, то він через суд спробує знайти вади в процедурі.

Наприклад, вкаже, що роботодавець порушив термін попередження, що не пояснив причини або не запитав пояснення.

Навіть звільнення за власним бажанням може стати причиною конфлікту, якщо власники не реагують на заяву директора. Але розлучитися з ним правильно – це половина справи …

Читати далі

Зміна директора також може бути наслідком рішення, прийнятого власниками, не задоволеними результатами його діяльності. Керівний підприємством людина також може допустити дисциплінарні порушення.

Власник має право звільнити генерального директора, якщо він:

 • Халатно ставиться до виконання своїх посадових обов’язків (ч. 5 ст. 81 ТК РФ).
 • Порушив комерційну або службову таємницю (пп. «В» п. 6 ч. 1 ст. 81 ТК РФ).
 • Втратив довіру. Наприклад, зробив неетичні вчинок або допустивши дії, що стали причиною недовіри до його чесності (п. 7 ч. 1 ст. 81 ТК РФ).
 • Діяв так, що це спричинило за собою значні матеріальні або майнову шкоду підприємству (п. 9 ч. 1 ст. 81 ТК РФ).

Власник має право в силу ст. 278 ТК РФ самостійно вирішувати, хто буде здійснювати поточне управління належним йому підприємством і з яких причин повинен бути призначений новий керівник. Але законодавством строго регламентована організаційна сторона зміни директора, і власник зобов’язаний дотримуватися вимог закону.

Порядок дій при зміні директора в 2019 році

Головне при зміні директора – не допустити ні повної відсутності «безвладдя» при порожньому кріслі керівника, ні «двовладдя», коли старий керівник ще працює, а з новим вже підписаний трудовий договір і видано наказ про його призначення. Тому всі рішення щодо того чи іншого повинні прийматися одночасно.

Покрокова інструкція при зміні директора ТОВ в 2019

Крок 1.Оформіть документально рішення про звільнення колишнього директора та укладенні трудового договору з новим керівником. Рішення оформляється протоколом загальних зборів або засідання Ради директорів. Протокол про зміну директора містить два пункти:

 1. Припинення повноважень колишнього керівника і його звільнення;
 2. Призначення (обрання) нового керівника і прийом його на роботу.

Скачайте корисний документ:

Крок 2.Звільніть колишнього директора і підпишіть трудовий договір з новим керівником. Оформіть відповідні накази і внесіть записи в їх трудові книжки.

Крок 3. Повідомте податкову інспекцію про те, що в організації змінився керівник. Повідомлення оформляється спеціальною формою, яка повинна бути подана в ФНС протягом трьох робочих днів пості того, як новий директор приступив до роботи.

Заповнення форми Р14001 при зміні директора необхідно, оскільки відомості про керівника вносяться в ЕГРЮЛ. Крім того, директор діє від імені підприємства без довіреності і податківці повинні отримати інформацію про нього своєчасно.

Повідомлення, заповнене на уніфікованому бланку 14001 «Зміна директора», бланк якого затверджений наказом ФНС Росії від 25.01.2012 № ММВ-7-6 / 25 @ (далі – Наказ), підписує вже новий керівник.

Форма Р14001 зміна директора зразок заповнення 2019 (фрагмент) представлена ​​на малюнку.

Зміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколуЗміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколуЗміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколуЗміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколу

Крок 4. Заповнення форми Р14001 при зміні директора, зразок, виконується відповідно до вимог до оформлення, викладеними в Наказі. Повністю заповнену і підписану новим керівником форму Р14001 зміна директора уявіть до податкового органу.

Детальніше читайте в «Системі Кадри»: Як повідомити податкову інспекцію про зміну генерального директора

Крок 5 . Через п’ять робочих днів після подачі в ФНС відомостей за формою Р14001 зміна директора отримаєте виписку з ЕГРЮЛ, що підтверджує, що необхідні поправки були внесені до державного реєстру.

Крок 6 . Направте повідомлення про зміну директора в банк, де відкрито розрахунковий рахунок підприємства. До нього прикладіть такі підтверджуючі документи:

 • виписку з протоколу загальних зборів;
 • виписку з ЕГРЮЛ;
 • наказ про прийом на роботу нового керівника організації;
 • банківську картку зі зразком підпису нового директора.

Повідомте про зміну директора та прийомі на роботу нового керівника партнерів і контрагентів.

Якщо одночасно відбувається зміна директора і засновника

Часто буває так, що посаду директора займає один із засновників компанії. В цьому випадку, залишаючи посаду керівника він, як правило, одночасно хоче вийти і зі складу засновників. Така ситуація регулюється Федеральним законом від 08.02.1998 № 14-ФЗ «Про товариства з обмеженою відповідальністю». В даному випадку закон передбачає два варіанти розвитку подій:

 1. Зміна директора ТОВ з одночасним продажем його частки в статутному капіталі, як засновника.
 2. Прийом в члени товариства нового учасника і подальше виключення колишнього директора з прийомом на роботу зміняє його керівника.

Що потрібно зробити після зміни директора

 1. Направте в банк повідомлення про зміну директора та зміни в складі засновників.
 2. Проведіть остаточні розрахунки з колишнім засновником, якщо зі складу учасників він вийшов не в результаті операції купівлі-продажу.

висновок

Якщо запропонована послідовність зміни директора буде дотримана, процедура пройде безболісно для всіх її учасників. Порушення послідовності і термінів загрожує додатковими тимчасовими і фінансовими витратами.

Зміна директора ТОВ 2019 року. Зразок заповнення форми Р14001 – Evle

Зміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколу

Питання, як кваліфіковано і безпомилково заповнити зразок заяви щодо зміни керівника, постає в той момент, коли співробітники виявляють бажання змінити керівника підприємства. Основними причинами зміни гендиректора можуть служити: досягнення нею віку виходу на пенсію, низький рівень працездатності, невідповідність займаній посаді.

Для того, щоб відбулася заміна на нового керівника треба дотримати ряд формальностей по оформленню необхідних документів. Форма Р14001 зразок заповнення при зміні директора в обов’язковому порядку подається в Федеральну податкову службу. Давайте розберемо тонкощі заповнення, які потрібно внести в заяву, і терміни здачі в ФНС в 2019 році.

Покрокова інструкція: КРОК № 1

Для зміни директора ТОВ на початковому етапі потрібно провести збори з членів керівного складу на порядку денному якого, стоїть питання про заміну керівника. Після чого, до протоколу вноситься результат рішення, обов’язково з підписами і розшифровками присутніх і змінюють начальство осіб, а також голови.

Для державної податкової служби при подачі форми Р14001 не обов’язково прикріплювати протокол. Однак, краще якщо він буде складений, так як це допоможе засвідчити факт несвоєчасного подання, якщо заяву було подано не в установлений термін і виставити штрафні санкції для компанії.

Покрокова інструкція: КРОК № 2

Зміна директора ТОВ пройде більш м’яко і без втрати додаткового часу, якщо кваліфіковано заповнити форму. Якщо при заповненні будуть допущені неточності, то це може привести до більш тривалого терміну вирішення питання.

Нововведення при заповненні форми 14001 при зміні директора багато в чому спростили завдання і модернізували процедуру прийому до податкового органу. Також в процесі оформлення заяви потрібно врахувати факт, що розшифровка відбувається за допомогою програмного забезпечення комп’ютерів. Отже, потрібно поставитися з усією строгістю і серйозністю до оформлення.

Заява Р14001 зразок заповнення при зміні директора заповнюється ручкою з чорною пастою або друкується на комп’ютері великими літерами.

При оформленні від руки всі внесені зміни прописуються друкованим шрифтом великими літерами. Адресні координати компанії оформляються в суворій відповідності з КЛАДР.

Порядок оформлення форми Р14001

Форма заяви має 51 сторінки, однак коригувати потрібно тільки ті, на яких будуть прописані зміни.

Для підготовки паперів для зміни начальника вам необхідні:

 • дані паспорта нового директора;
 • ІПН майбутнього і попереднього керівника (якщо є в наявності).

Для нотаріального підтвердження форми вам потрібно пред’явити наступні папери:

 • виписка з ЕГРЮЛ;
 • звід правил компанії;
 • Свідоцтво про Державну та ІПН;
 • проект рішення.

Для заміни керівника ТОВ до податкової потрібно пред’явити наступний пакет паперів:

 • заяву, підтверджене нотаріально;
 • протокол про заміну керівника (не входить в обов’язковий перелік).

Покрокова інструкція:

 1. Роздруковуємо підготовлений протокол.
 2. Викачуємо діючий бланк. Завантажити зразок заповнення 14001 при зміні директора можна тут. Приклад оформлення можна подивитися тут.
 3. Перед подачею лист Р прописується і завіряється у нотаріуса, тобто всі рядки новий начальник заповнює чорної ручної в присутності юридичної особи і підписує документ. Дана заява також прошивається в нотаріальному порядку. Якщо заява буде подаватися без особистої присутності заявника, то потрібна нотаріальна довіреність на особу, яка його буде подавати. За реєстрацію змін державне мито не стягується.
 4. Потім бланк заяви за формою Р14001 подається до податкової служби. У момент подачі заявник отримує від інспектора розписку, де вказується отримана документація.
 5. По закінченню часу (5 робочих днів) нове керівництво отримує листок записи ЮГРЮЛ, який свідчить про зміну генерального директора. Після отримання нового листа потрібно звернутися до банківської установи для того, щоб довести до відома їх про зміну директора. А також необхідно сповістити замовників.

Листи необхідні до обов’язковому заповненню при мінливих директорів:

 1. Титульний.
 2. Лист К, який має 2 сторінки. Прописується в 2-х примірниках.
 • 1 екземпляр рядок 2 «Відомості, що містяться в ЄДР юридичних осіб»: карбується ПІБ та ІПН сменяющегося начальника. У параграфі «Причина змін» проставляється число 2. Підготовки 2 сторінки цього примірника листа не потрібно.
 • 2 екземпляр рядок 3 «Відомості, які підлягають внесенню до ЄДР юридичних осіб»: вкарбовуються ПІБ, дані паспорта та ІПН нового генерального керівництва. У рядку «Причина змін» проставляється цифра 1. Підготовка 2 сторінки обов’язкове.
 1. Лист Р. Включає в себе 4 сторінки. Оформляються, по можливості, всі підрозділи, однак пункти 2 і 3 можна залишити незаповненими.

І так, до податкового органу в 2019 році здаються 8 сторінок форми при заміні керівництва:

 • титульний;
 • лист До з даними уповноваженого директора (1 стор.);
 • лист До з новими даними керівництва (2 стор.);
 • лист Р – 4 стор.

Таким чином, ми дізналися, як заповнити форму Р14001 при зміні директора зразок і покрокову інструкцію для подачі в ЕГРЮЛ.

З цього випливає, що для швидкого переоформлення змін до ЕГРЮЛ потрібно чітко і грамотно заповнити заяву. Зразок заповнення потрібен для того, щоб уникнути помилок і дописок при складанні форми.

Терміни мінливого керівного складу безпосередньо залежать від швидкості обігу та подачі документів до податкового органу та внесення змін до ЮГРЮЛ.

Зміна директора ТОВ 2019 року. Зразок заповнення форми Р14001 Посилання на основну публікацію Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколуЗміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Зміна генерального директора в ТОВ: покрокова інструкція на 2019 рік

Керівник ТОВ призначається на загальних зборах учасників товариства. Для цього укладається договір. Рішення про звільнення директора відбувається також на зборах товариства. Організація такої процедури необхідна навіть в тому випадку, якщо засновник в компанії всього один.

вміст сторінки

Покрокова інструкція по зміні генерального директора в ТОВ включає кілька етапів: складання та підготовка документів, звернення до державних інстанцій. Зразок заповнення р14001 при зміні директора можна знайти нижче в даній статті.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Причини для зміни директора

Найпоширеніша причина зміни директора – це повна зміна складу товариства. При повній зміні складу може не враховуватися ефективність роботи самого виконавця. Причинами для зміни директора організації можуть бути:

 1. Завершення періоду дії його повноважень.
 2. Перепризначення нового директора.
 3. Домовленість сторін.
 4. Власне рішення покинути місце.
 5. Смерть.

Перепризначення директора на підставі шкоди для суспільства, викликаного неефективністю роботи керуючого, може мати такі причини:

 1. Співробітник, який обслуговував фінансові або товарні цінності підприємства, скоїв винне діяння, що заподіяло матеріальної шкоди для компанії. Тому роботодавець не може продовжувати будувати довірчі відносини з даним співробітником.
 2. Якщо одноразово було скоєно тяжкий порушення трудових обов’язків.
 3. Якщо керівник прийняв необґрунтоване рішення, яке спричинило за собою заподіяння шкоди майну, або воно було пошкоджено через його неправильно застосування.
 4. У зв’язку з неспроможністю – банкрутством.
 5. За рішенням уповноваженого органу про припинення трудового договору.
 6. На інших підставах, що містяться в трудовому договорі.

Важливо! Від причини, по якій керівник залишає свій пост, залежить наявність оплати в якості компенсації. Вона виплачується в розмірі не менше трьох щомісячних зарплат.

Порядок зміни директора ТОВ

Процес зміни генерального директора в ТОВ складається з декілька етапів:

 1. Підготовка документів.
 2. Звернення в нотаріус для отримання запевнення (Форма р14001 зміна директора).
 3. Отримання необхідних довіреностей.
 4. Передача заяви на зміну директора та інших документів в ИФНС.

Важливо! Щороку з’являються нові форми для зміни директора. Завжди використовуйте актуальну версію. Це допоможе швидко і вчасно провести всі потрібні дії.

Щоб правильно провести процедуру, необхідно зібрати наступні документи для зміни директора ТОВ:

 1. Податковій службі потрібна форма 14001 для зміни директора, заповнена та нотаріально завірена. Приклад заповнення форми р14001 при зміні директора можна знайти нижче.
 2. Виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб. Дата видачі такого витягу повинна бути з давністю не більше п’яти днів. Нотаріус іноді може сам завантажити виписку ЕГРЮЛ. Можна уточнити цей момент перед візитом.
 3. Свідоцтво про реєстрацію ТОВ.
 4. Протокол, який підтверджує повноваження керівника. Може знадобитися наказ про вступ на посаду і трудовий договір.
 5. Паспорт керівника.

При зміні генерального директора, потрібно знати які листи заповнювати в формі р14001. Заповнюються тільки ті листи, які містять необхідні виправлення. Здавати в податкову потрібно тільки ці листи. Для заповнення потрібно використовувати заголовні букви і чорне чорнило.

Вам будуть потрібні два документа для внесення коригувань, тому що одночасне виправлення помилок і запис виправлень неприпустима. Незалежно від типу поправок, необхідно заповнити титульний лист і лист P (6 розділ заповнить ваш Нотаріус).

Всі листи потрібно друкувати на окремих сторінках.

Документи при зміні директора ТОВ можуть трохи відрізнятися. Список необхідно уточнити у нотаріуса перед візитом.

Після того як заяву за формою р14001 буде завірено у нотаріуса, потрібно звертатися в ИФНС. В ИФНС необхідно передати форму P14001, протокол зборів учасників ТОВ і рішення єдиного засновника.

Форма р14001 при зміні директора скачати

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Важливо! Заява на зміну директора в податкову інспекцію потрібно подавати не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття рішення на зборах. При порушенні цієї умови накладається штраф у розмірі 5 000 рублів, а порушник зобов’язаний відшкодувати збитки особам, які постраждали через невчасність дії.

При зміні кадрів, здійснювати дії від імені товариства може тільки діючий директор. Це особа, призначена на зборах. Якщо новий керівник не може з’явитися в податкову, йому необхідно надати нотаріально завірене доручення своєму виконавцеві.

Подачу документів до податкової можна здійснити трьома способами:

 1. Особистий візит в ФНС директором або його представником.
 2. Надіслати документи за допомогою сайту податкової служби. Така процедура зажадає електронного підпису. Якщо її немає, за її отриманням можна звернутися до нотаріуса.
 3. Відправити поштою рекомендованим листом з описом.

Якщо при зміні директора документи в податкову передаватимуть особистим візитом, співробітник дасть розписку. Необхідно перевірити інформацію про заявника та компанії, що міститься в розписці. Кількість листів в усіх документах повинно бути рівним за фактом і на папері.

Податкова служба вносить зміну в ЕГРЮЛ при зміні директори не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття заяви. Після закінчення цього терміну заявнику особисто або поштою буде виданий лист записи в ЕГРЮЛ.

Важливо! Після реєстрації зміни директора потрібно повідомити банк. Буде потрібно створити нову картку, змінити підпис і змінити ключ доступу до рахунку. Запевнити такий підпис можна у нотаріуса або в банку.

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Для заміни підписів і карток знадобиться:

Дана стаття розповідає про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок індивідуальний. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему – звертайтеся до нашого консультанта абсолютно БЕЗКОШТОВНО!

 1. Друк організації.
 2. Трудовий договір.
 3. Протокол зборів.
 4. Наказ про вступ гендиректора на посаду.
 5. Виписка з ЕГРЮЛ.

Зміна генерального директора в ТОВ може спричинити за собою ряд проблем. Щоб уникнути несприятливих подій, правильно буде відразу повідомити банк, всіх кредиторів, партнерів про зміну директора.

Протокол зборів засновників

Протоколом є рішення двох або більше членів ТОВ. Якщо суспільство складається з одного учасника, це рішення буде називатися не протокол, а «Рішення єдиного учасника».

Зміна генерального директора в ТОВ: покрокова інструкція 2019 року

Генеральний директор на підприємстві – це виконуючий обов’язки особа, відомості про який реєструються в ЕГРЮЛ і відображаються на всіх уповноважених документах. Тому відповідно до законодавства РФ повинна відбуватися зміна генерального директора в ТОВ: покрокова інструкція 2019 року і перелік необхідних документів будуть представлені докладно.

Порядок зміни генерального директора в ТОВ в 2019 році

Зміна директора в ТОВ - покроковий інструкція 2019 + зразок протоколу

Зміна має на увазі зняття повноважень одного і їх прийом іншим. На підприємстві не може існувати два управлінця одночасно, точно так же, як і не допускається його відсутності (навіть на один день). В результаті процедура вимагає серйозного підходу, оскільки «приймач» підприємства повинен бути не тільки грамотним, а й правильно оформленим.

Рішення змінити керівника на ТОВ може бути прийнято самостійно (шляхом добровільного відходу) або на зборах вищого керівництва. У будь-яких ситуаціях процедура вимагає проведення наступних дій:

 1. Готується протокол загальних зборів, де на порядку денному буде припинення повноважень колишнього директора та розірвання з ним трудового договору. Одночасно з цим буде проведена процедура обрання нового директора з укладенням договору. Найчастіше документ готує секретар або інша уповноважена особа.
 2. На зборах засновників компанії відбувається прийняття рішення про звільнення колишнього директора та призначення на посаду нового. Якщо компанія з єдиним засновником, збори не проводяться і протокол не заповнюється. Замість цього підписується форма рішення про заснування Р11001.
 3. За результатами зборів заповнюється форма Р14001, яка реєструє внесені зміни. Цю форму потрібно завірити у нотаріуса. Разом з формою додатково подають свідоцтво ІПН і ОГРН, Статут ТОВ, протокол зборів. Іноді нотаріуси запитують виписку з ЕГРЮЛ з відомостями про новачка.
 4. Після того, як нотаріус завіряє всі документи, підтверджуючи офіційне дію, подають документи про внесення змін. Для цього протягом 3 робочих днів після зборів завірене нотаріусом документом, а саме формою Р14001, відправляються в Податкову Службу. За порушення термінів можна отримати штраф у розмірі 5 тис. Рублів відповідно до статті 14.25 КоАП РФ.
 5. У Податковій Службі отримують лист записи ЕГРЮЛ про внесення зміні до реєстру про зміну керівника. Обробка документів проводиться протягом 5 робочих днів – у них не входять дні подачі. Протягом усього цього часу новий керівник уже виконує свої обов’язки.
 6. Після зміни даних в ЕГРЮЛ з отриманими документами з Податкової Служби, протоколом про проведені збори, наказом про призначення нового директора і з карткою із зразками підпису нового виконуючого обов’язки особи відправляються в банк, де відкрито розрахунковий рахунок. Співробітники також вносять зміни в свою базу.

Займається відвідуванням уповноважених органом юридична особа або будь-який уповноважений співробітник ТОВ. Можна подавати заявки на державному порталі або на сайті Податкової Служби. Підтвердження документів відбувається через ЕЦП.

Продаж ТОВ шляхом зміни засновників і генерального директора

Зміна генерального директора і засновника в ТОВ одночасно може збігатися з продажем підприємства, що говорить про його «ліквідації». Таким чином, підприємство продовжує функціонувати, але вже з новими засновниками, які призначають «свого» керівника. Подібна ліквідація часто зводиться до звичайної операції з продажу компанії.

Продати або купити компанію – це тільки половина справи. Попередньо проведені угоди як і раніше буде нести юридичну відповідальність той керівник, який мав на це повноваження. Новий керівник приступає до обов’язків після проведення наступних дій:

 1. Для початку необхідно підготувати документи, а саме запросити виписку з даними про керівника в ЕГРЮЛ. Дій довідки – 1 місяць. Одночасно з цим потрібно підготувати копії паспортів засновників і керівника (діючих), копії свідоцтва ОГРН та ІПН, копії установчих документів.
 2. Колишні засновники збирають збори і складають протокол, в якому обмовляється продаж часток, в загальній сумі на 100% від Статутного капіталу. У протоколі вказуються «покупці» і вартість угоди. Кожному засновнику складається свій екземпляр договору купівлі-продажу.
 3. Нові засновники компанії проводять свої збори після підписання договорів про купівлю-продаж. Заповнюється протокол зборів, в якому зазначаються дані призначеного керівника, приймається новий Статут компанії.
 4. Відбувається реєстрація нових даних в ЕГРЮЛ. Для цього заповнюються форми Р13001 і Р14001. Проводиться аналогічна процедура внесення змін, коли попередньо звертаються до нотаріуса, а потім в Податкову Службу, де реєструють новачка в базі ЕГРЮЛ.

Для складання протоколів зборів і договору купівлі-продажу часто запрошуються фахівці, які пропонують юридичні послуги. Вони беруть на себе подачу документів до державних установ, з наданням доручення від засновників компанії на наявність повноважень.

Зміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколу

Держмито в представленому питанні сплачується тільки в тому випадку, якщо вносяться зміни до Статуту компанії. В іншому звернення до Податкової Служби відбувається на безоплатній основі. Нотаріус – його робота як запевняють документів – оплачується окремо.

В Податкову Службу подають тільки завірений у нотаріуса протокол прийняття рішення, а також заповнену форму Р14001. Звернутися до відділення може представник з нотаріально завіреної довіреністю. В цьому випадку у представника повинен бути при собі паспорт.

Якщо у керівника відбувається зміна паспорта або зміна прописки , проводять аналогічну операцію внесення даних в ЕГРЮЛ. Для цього немає необхідності збирати збори і заповнювати протокол. Досить заповнити форму Р11001 рішення про зміну установи. Форма реєструється у нотаріуса і далі передається в Податкову Службу.

Як заповнити протокол про зміну генерального директора ТОВ (зразок)?

Форма 14001 має 8 сторінок, які поділені на наступні розділи:

 • 1 сторінка – Титульний лист, в якому зазначаються дані про саме підприємство;
 • 2 сторінка – Лист К – для колишнього керівника – вказуються його дані;
 • 3 і 4 сторінка – Лист К – для нового – вказуються дані нового керівника;
 • 5-8 сторінка – Лист Р – прописуються всі відомості про заявника.

Зразок заповнення форми Р14001 можна скачати тут.

Документи може заповнити і подати уповноважена особа від підприємства. Якщо форма буде заповнена з помилками, зміна прізвища не відбудеться.

Заповнення вищевказаних документів – це обов’язкова частина процедури, коли відбувається зміна уповноваженої особи на підприємстві. Порушення законодавчих норм призведе до штрафу або відмови в реєстрації даних нового уповноваженої особи. Залишення підприємства без керівника також тягне за собою відповідальність.

( 5

Зміна генерального директора ТОВ – етапи і значення процедури

Зміна директора в ТОВ - покрокова інструкція 2019 + зразок протоколу

Коректна зміна генерального директора компанії в м Москва – без припинення діяльності, з дотриманням закону і інтересів ТОВ.

Функції ген директора підприємства

Виконавча влада на підприємстві згідно із законом зосереджена тільки в руках генерального директора – без нього компанія працювати не може.

Ні рішення зборів засновників, ні воля єдиного власника не є для компанії керівництвом до дії – реалізувати ці волевиявлення на практиці можна тільки з санкції генерального директора.

Ця посада наділяє його абсолютними повноваженнями в наступних областях.

 • Представлення інтересів ТОВ.
 • Рішення поточних завдань суспільства.
 • Розпорядження майном підприємства.
 • Укладання договорів з контрагентами.
 • Відкриття розрахункового рахунку і відповідальність за операції по ньому.
 • Засвідчення всіх документів компанії – платіжок, рахунків, договорів, трудових книжок, довідок, листів і т.д.

Контрагентам рекомендується обов’язково перевіряти повноваження керівника перед укладанням контрактів і угод – надається наказ про його призначення і виписка з ЕГРЮЛ.

Призначення нового директора ніяк не впливає на інші реквізити – ІПН, КПП, ОГРН, ОТКМО та інші. А ось зміна юридичної адреси на домашній директора цілком можливо, але це робиться вже після його вступу на посаду.

Практикується при переїзді компанії з одного міста в інший.

Причини зміни директора компанії

Зміна генерального директора ТОВ можлива з таких підстав:

 • За власним бажанням. Звільнення керівника без конфлікту зазвичай проходить спокійно з передачею справ новому кандидату. При його відсутності на момент звільнення колишнього керівника допускається здача ТМЦ документів головному бухгалтеру або одному із засновників. Причиною може стати зміна виду діяльності компанії або її переїзд в регіон.
 • З конфліктом сторін. Заява звільняється директор зазвичай пише самостійно – до примусового розірвання контракту не доходить. Щоб уникнути неприємних наслідків передачу справ рекомендується обов’язково оформляти актом, документи і цінності можна здати на зберігання в архів або нотаріуса. Новий керівник витребує їх звідти.

Хоч би якими були причини, затримувати звільнення і навмисно ухилятися від прийому документів і цінностей від колишнього керівника, неприпустимо.

Детальний опис процедури

Зверніть увагу, мова йде не про первинному призначенні керівника про зміну одного іншим. На нього покладено відповідальність за документацію і товарно-матеріальні цінності підприємства. При зміні директора проводиться передача справ від працівника, який звільняється співробітника знову заступить.

інвентаризація

Зміна керівництва пов’язана з передачею майна. З цієї причини напередодні безпосередньої передачі проводиться інвентаризація. Її результати фіксуються актом. За недостачу, виявлену по відношенню до попередньої інвентаризації, несе відповідальність звільняється директор.

Передача справ

Закон не передбачає спеціальної процедури для передачі справ, але вона може бути прописана в Статуті або Установчих договорі. Допускається оформлення спеціального документа, що регламентує порядок призначення та зміну керівництва.

Акт прийому-передачі

Цим документом колишнє начальство передає новому наступні цінності:

 • Установчі документи компанії.
 • Реєстраційні свідоцтва ІПН і ОГРН.
 • Інформаційний лист з кодами статистики.
 • Сповіщення з ПФР, Росстату, ФСС, ФОМС.
 • Кадрова та бухгалтерська документація.
 • Остання інвентаризаційна відомість.
 • Документи, що підтверджують право власності на транспорт і нерухомість ТОВ.
 • Діючі та завершення, але не здані в архів договору з контрагентами.
 • Печатки, штампи, ключі від приміщень, сейфів, паролі і коди доступу до програмних продуктів.

Цей список може бути доповнений, якщо по посадовій інструкції повноваження директора поширюються і на інші ТМЦ. І не забудьте про звітність – до передачі справ її підписує колишній директор, після – новий. Це стосується не тільки бухгалтерських звітів, але і 6-ПДФО, 2-ПДФО, розрахунків в ПФР.

обов’язковий наступник

ТОВ без керівника залишитися не може. Якщо на момент звільнення директора, нової кандидатури немає, то призначається тимчасово виконуючий обов’язки з тих, що залишилися. Вибір має право зробити колишній керівник або засновники. Контракт з новим директором повинен вступати в силу тільки після закінчення повноважень попереднього.

Терміни реалізації процедури щодо зміни керівництва

Почати процедуру переоформлення керівництва потрібно не пізніше 3 робочих днів з моменту прийняття засновниками рішення про його зміну. На реєстрацію оновлень в ФНС ФЗ-129 дає 5 робочих днів. Виходить, що від рішення до його реалізації проходить не більше 8 робочих днів.

Цей термін може бути збільшений лише через некоректного заповнення заяви Р14001 або відсутності одного або декількох додатків до нього. В цьому випадку ИФНС відмовляє в реєстрації змін, і пакет документів після коригування подається заново.

Документи для зміни відомостей про керівника в ЕГРЮЛ

Для правильного оформлення нового гендиректора і внесення відомостей про нього в ЕГРЮЛ необхідно підготувати документи за таким переліком.