Знеособлені металеві рахунки (ОМС) – що це, де відкрити, плюси і мінуси

0
87

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі Євген Маляр

31 січня 2019

# Інвестиції Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Одне з основних переваг даного вкладення – відсутність ПДВ при покупці дорогоцінних металів в знеособленому вигляді.

 • Металевий рахунок як спосіб інвестицій в дорогоцінні метали
 • Скільки на цьому можна заробити
 • Як зробити металевий внесок
 • Де відкрити ОМС: огляд пропозицій банків Росії
 • Сбербанк
 • ВТБ
 • Альфа Банк
 • Россельхозбанк
 • Газпромбанк
 • Промсвязьбанк
 • Тінькофф
 • Убрир
 • оподаткування ОМС
 • Плюси і мінуси металевих рахунків

Ряд російських банків пропонують відкрити металевий рахунок. Оффер містять переваги цього виду депозитів, і серед них на перше місце завжди ставиться відсутність ризиків знецінення грошей.

Інші види вкладів теж надійні, але цей вважається якимось особливим. Плата за збереження купівельної спроможності – знижена прибутковість, виражена невеликої або нульовою процентною річною ставкою.

Якщо відвідувачеві цікаво дізнатися все про ОМС: що це таке, як відкрити, вигідно чи ні тримати кошти в паперових дорогоцінних металах, то обов’язково прочитайте текст до кінця.

Знеособлені рахунки повертають клієнтів за часів, коли основні світові валюти забезпечувалися золотим і срібним вмістом. До 70-х років XX століття ця практика зберігалася, хоча в пізній період вона діяла формально. Наприклад, в 1934-1971 роках 35 доларів США забезпечувалися однієї XAU (тройської унцією, приблизно 31,103 грама) Au і вільно обмінювалися на це кількість золота.

Металлистическая теорія грошей мала низку переваг:

 • вона стримувала інфляцію;
 • обмежувала емісію асигнацій;
 • забезпечувала ту саму стабільність, якої так не вистачає сучасному світові.

Взаємні котирування теж зберігали однаковість і, якщо за долар давали, наприклад, три франка, то це співвідношення було тривалим.

Край існуванню золотих і срібних стандартів поклала Ямайська валютна система, введена в кінці сімдесятих років минулого століття. На зміну металевого забезпечення прийшли плаваючі курси, які визначаються попитом і пропозицією. Ціна кожної грошової одиниці стала відносною.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Золото втратило роль універсального еквівалента вартості, але зберегло такі якості, як рідкість і унікальні хімічні властивості.

Воно як і раніше вважається еталонним мірилом багатства і розкоші зі стабільним ставленням одиниці маси до купівельної спроможності грошей.

Іншими словами, кількість благ, доступних власникові грама або унції золота, тримається приблизно на однаковому рівні протягом десятиліть.

Інші дорогоцінні метали (срібло, платина, паладій) також взяли на себе накопичувально-інвестиційну функцію. Вкладати кошти в них можна двома основними способами:

 1. Перший з них, передбачає придбання упредметнених коштовностей у вигляді злитків, самородків, брухту, монет і ювелірних виробів.
 2. Другий метод – покупка віртуального металу. Знеособлені рахунки являють собою банківські депозити, відкриті в одиницях маси золота, срібла, платини або паладію.

Скільки на цьому можна заробити

Для золотих і срібних рахунків діють нульові ставки. Це означає, що ніякого додаткового регулярного доходу депозити в дорогоцінних металах банківським клієнтам не приносять.

Дохід від операцій, вироблених на ОМС в золоті, платині, сріблі або паладії, формується за рахунок зміни світових котирувань. Чим швидше росте ціна металу, тим вище відсоток прибутку, а зменшення вартості унції, відповідно, тягне збиток.

Рахунок називається знеособленим не через анонімності свого власника, а тому, що сам предмет інвестиції в фізичній формі відсутній.

Власник злитка може потримати свій скарб в руках і ідентифікувати його за номером. Золоті рахунки в банку існують у вигляді записів на папері і електронної інформації в комп’ютерній мережі.

Відповідальність за вибір металу лежить на самому клієнті. Критеріями прийняття рішення про те, що, наприклад, рахунок краще відкрити в сріблі, служать графіки зміни котирувань за період, що цікавить і особиста інтуїція.

Вирішенню цього непростого завдання допомагає калькулятор прибутковості ОМС, доступний на сайтах фінансово-кредитних установ Росії. Подібний інструмент є на сторінці Ощадбанку РФ (посилання). Користуючись ним, слід зважати на очікуваний термін інвестиції і плани щодо подальшого використання вкладених в дорогоцінний метал коштів.

Оцінивши наведені графіки, власник рахунку приходить до висновку про більшу чи меншу прибутковості того чи іншого варіанту. В режимі онлайн, кожен бажаючий може оцінити прибутковість майбутнього вкладення, але за основу розрахунку береться передбачувана біржова ціна металу на момент його продажу. Її, зі стовідсотковою ймовірністю, не знає ніхто.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Золото користується популярністю через свою репутацію традиційного засобу накопичення. У період з 2011 року спостерігається не дуже швидкий, але стійке зростання вартості унції «жовтого диявола».

 1. Срібло представляється в даний час найбільш недооціненим.
 2. Хороші перспективи демонструє паладій.
 3. Важко прогнозувати, коли і наскільки подорожчає платина.

Втім, ці міркування є умоглядними, а тому їх не можна сприймати як рекомендації майбутньому інвестору.

Вкладення в дорогоцінні метали можна зробити двома основними способами:

 1. Купити золото (срібло і т. П.) У вигляді злитків або монет. Банки пропонують укласти договір відповідального зберігання, що підвищує безпеку. Послуга платна і передбачає фіксацію индикационного ознак переданого вироби: клієнт в кінцевому рахунку отримає той же злиток (монету), який здав.
 2. Другий варіант – відкриття знеособленого рахунку. Укладається договір банківського вкладу в зазначеному клієнтом металі.

В обох випадках громадянину необхідно мати при собі загальногромадянський паспорт і достатню суму готівкою або на балансі своєї карти.

Обслуговування рахунків юридичних осіб можливо тільки за умови, що у набуває організації є ліцензія, яка дає право на операції з дорогоцінними металами. На звичайних громадян це обмеження не поширюється.

Теоретично є і третій шлях – відкрити торговий рахунок на біржі, тобто стати трейдером. Для цього потрібно володіти спеціальними знаннями. До банківських вкладах цей варіант дій відношення не має, тому детально в цій статті не розглядається.

Обслуговування металевих рахунків включає наступні операції:

 • прийняття заяви на відкриття ОМС;
 • виконання розпоряджень клієнта на переклади (на інші рахунки), видачу, в тому числі і доручення на закриття або скасування заявок.
 • регулярне ведення кількісної та вартісної балансової оцінки депозиту.

Після виконання кожного доручення клієнт отримує від виконавця завірену копію заявки.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Договір на закриття ОМС передбачає продаж банку всього дорогоцінного металу, що міститься на депозиті або отримання його в фізичному вигляді. Можливо також поєднання цих двох дій, особливо якщо маса кратно не ділиться на номінали ваги зливків.

Що видається на руки кількість золота, срібла, паладію або платини обкладається ПДВ у розмірі 20% від його актуальною курсової вартості і комісією, яка встановлюється банком.

Де відкрити ОМС: огляд пропозицій банків Росії

Тепер про те, в якому банку можна найбільш вигідно відкрити знеособлений рахунок в дорогоцінному металі. Пропозиції мають відмінності як фінансового, так і організаційного характеру. При виборі установи рекомендується звертати увагу на такі ключові умови:

 1. Надійність. При видачі ліцензії Центробанк враховує ступінь фінансової стійкості установи, але оцінити його інвестиційний рівень за рейтингом не зашкодить. Він повинен бути не гірше BBB-.
 2. Розмір комісії. Як правило, зараз ОМС відкриваються безкоштовно, але є сенс уточнити цей момент. Уникнути виплат комісій при видачі фізичного дорогоцінного металу не вдасться, а ось вони буває різними і залежать, зокрема, від маси мірного зливка і якості його упаковки.
 3. Ширина спреда. Чим менше різниця між цінами купівлі та продажу, тим вигідніше ОМС для клієнта. Законодавчо ця маржа не встановлена, її диктує банк. Стримуючим фактором служить лише конкуренція.
 4. Ліміти на операції і відкриття. Мінімальна кількість дорогоцінного металу, що становить первинний внесок, в різних банках відрізняється. У більшості російських фінустанов – це один грам. Суми угод також регламентуються, в тому числі і за максимальним значенням.
 5. Зручність. Можливість розпоряджатися знеособленим рахунком дистанційно – великий плюс. Є й інші чинники, що впливають на комфортність співпраці з банком.

Привабливість російських фінустанов по ОМС приблизно однакова, інакше вони не витримали б суперництва на ринку металевих депозитів. При цьому кожен банк прагне запропонувати свої особливі переваги, здатні залучити вкладників.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Сбербанк

Ощадний банк лідирує на російському ринку ОМС. Він надає найдемократичніші умови – відкрити металевий рахунок можна, придбавши 0,1 грама золота або 1 грам срібла. Більшість операцій комісіями не обкладається. Плата за видачу зливків становить 0,3% (Au) і 1,2% (Ag) від їх актуальною ціни. Зберігання обійдеться в 50 руб. щодня за кожну одиницю.

Детальніше

ВТБ

1 жовтня 2017 ВТБ припинив відкриття нових ОМС, але зобов’язання, взяті раніше, виконує. Послуга як і раніше доступна власникам пакетів «Прайм» і «Прайм NEW».

Купівлю та продаж дорогоцінних металів за рублі можуть здійснювати клієнти, які володіють онлайн-рахунками.

Мінімальні кількості складають:

 • срібло – від 1 грама;
 • золото, платина і паладій – від 0,1 грама;

Незнижуваний залишок не встановлено, річна ставка нульова. Видача металу в формі злитків договором не передбачена. Депозит безстроковий.

Детальніше

Альфа Банк

Мінімальна маса купується дорогоцінного металу для відкриття рахунку Альфа-Банку складає 1 грам. Обслуговування, включаючи укладення договору, здійснюється повністю безкоштовно. Злитки як внески банк не приймає – потрібно придбати золото, срібло, паладій або платину за рублі в самій установі. Інтернет-сервіс «Альфа-Клік» дозволяє управляти поточними операціями на ОМС.

Детальніше

Россельхозбанк

Відкрити вклади в дорогоцінних металах в Россельхозбанке можуть власники пакетів «Прайм» і «Прайм NEW».

Мінімальні операційні маси становлять:

 • срібло – від 1 грама;
 • золото, платина і паладій – від 0,1 грама.

Незнижуваний залишок не встановлено. Договір ОМС безстроковий. Інші умови також повністю тотожні тим, на яких ВТБ пропонує зробити золоті, срібні, паладієві і платинові вклади. Металеві злитки, зокрема, на руки не видаються.

Детальніше

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Газпромбанк

З 1 червня 2018 року нові ОМС Газпромбанк не відчиняє, але обіцяє незабаром відновити надання послуги і навіть (можливо) ввести виплату відсотків по строкових вкладах. Діючі для раніше укладених договорів умови щодо лімітів:

Дорогоцінний метал Мінімальна маса для відкриття ОМС, грам
золото 50
срібло 3000
платина 50
паладій 200

Для всіх металів в ГПБ діють процентні ставки: укладення договору супроводжується сплатою 1 відсотка вартості придбаного дорогоцінного металу, а при його закритті – 0,01%.

Промсвязьбанк

 • ПСБ пропонує облік металевих рахунків за спеціальними цінами, наближеними до котирувань на світових біржах (Bid / Ask), але ця можливість доступна при дотриманні двох умов.
 • По-перше, клієнт повинен володіти програмою Private Banking.
 • По-друге, йому необхідно придбати дорогоцінний метал в мінімальній кількості. Воно становить:
 • для золота, платини і паладію – 50 XAU;
 • для срібла – 1000 XAU.

Якщо врахувати, що тройська унція (XAU) має масу понад 31 грам, стає ясно, що інвестори скромних можливостей навряд чи зможуть скористатися пропозицією Промсвязьбанка.

Детальніше

Тінькофф

Запуск металевих безконтактних карт ознаменував настання найтехнологічнішого російського банку на ринок ОМС. Продукт позиціонується на клієнтів класу преміум, що користуються пакетом Tinkoff Black Edition.

Переваги нової карти численні і доступні в різних сферах життя. Вона забезпечує свого власника і його сім’ю безкоштовної страховкою під час подорожей, консьєрж-сервісом та іншими благами, а також щедрим Кешбек.

Видача фізичного дорогоцінного металу стандартними зливками здійснюється касою Тінькофф і оплачується клієнтом згідно з діючими тарифами. Операції з золотом можливі в межах залишку коштів на рахунку. Можлива доставка, якщо ця опція обумовлена ​​в угоді на обслуговування. Всі витрати оплачує власник металевої карти.

Банк Тінькофф готовий надавати кредити в золоті.

Детальніше

Убрир

Головна особливість ОМС в Уральському банку реконструкції і розвитку полягає в тому, що він платить дивіденди по металевих депозитів. Це рідкісний виняток, а річна ставка залежить від терміну розміщення золота і срібла на рахунках.

Термін дії договору, днів Річна ставка,%
30 1,0
90 2,0
180 4,0
366 5,0

Для відкриття металевого рахунку в Убрир встановлені мінімальні маси:

 • золота – 500 г;
 • срібла – 25 кг.

Банк демонструє зацікавленість в залученні заможних клієнтів і стимулює відкриття ними ОМС.

Детальніше

оподаткування ОМС

Фіскальні зобов’язання власника ОМС виникають в момент викупу дорогоцінного металу банком. Прибутковий податок з суми, отриманої від різниці цін купівлі і продажу, платити не потрібно, якщо золотий або срібний зливок набуває не РЗА три роки до його реалізації або раніше.

Якщо на металеві рахунки банків нараховувалися відсотки, то вони на рахунках враховується окремо. У цьому випадку обов’язки податкового агента покладаються на фінансову установу – воно утримує ПДФО за діючою ставкою.

ПДВ обкладається тільки ціна фізичних злитків, придбаних клієнтами.

На закінчення статті слід зважити всі переваги і недоліки ОМС. За їх співвідношенню клієнт банку приймає рішення про те, чи вигідний «знеособлений метал» як інструмент інвестиції.

Перерахуємо плюси:

 • отримання доходу без необхідності зберігання дорогих активів;
 • диверсифікація джерел прибутку;
 • можливість стабілізації купівельної спроможності вкладених коштів;
 • простота відкриття і закриття;
 • відсутність оподаткування податком на додану вартість.

Тепер про мінуси:

 • авантюрність вкладення, пов’язана з труднощами прогнозування котирувань;
 • відсутність дивідендів або вельми скромний відсоток ставки;
 • висока «ціна входу» ефективної інвестиції;
 • довготривалість «заморозки» коштів і фінансові втрати при необхідності їх термінової реалізації;
 • ризики, пов’язані з тим, що відсутня обов’язкове страхування цього виду депозитів.

Загальні тенденції ринку дорогоцінних металів, зокрема, явна неоцінений деяких з них, спонукає чималу частину банківської клієнтури до відкриття ОМС.

Металевий рахунок в Ощадбанку: плюси і мінуси

Привіт друзі! У цій статті розглянемо питання: чи вигідний металевий рахунок в Ощадбанку, його плюси і мінуси, вивчимо відгуки і відповімо на питання – чи варто відкривати металевий внесок, вкладати в нього гроші, щоб заробити.

Дорогоцінні метали традиційно вважаються більш стійким грошовим еквівалентом, в порівнянні зі звичайними паперовими грошима.

Одним з проявів сучасних уявлень цінності дорогоцінних металів можна вважати металеві рахунки (скорочено – ОМС), які можна відкрити і в Ощадбанку.

Перспектива оперувати дорогоцінними металами, еквівалентна вартість яких не залежить від валют, виглядає безумовно привабливою.

Знеособлені металеві рахунки замислювалися як реальна альтернатива грошовим вкладах. Нестабільність світового ринку і часті економічні кризи сприяють тому, що бізнесмени вважають за краще саме золото, срібло чи платину стандартним валютним вкладенням.

Ощадбанк надає для цього всі необхідні послуги – клієнтові не доведеться піклуватися про зберігання активу, а сама процедура покупки дорогоцінного металу за умовами відкриття ОМС є простою. Потрібно вибрати один з чотирьох різновидів активів – срібло, золото, платина, паладій.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

При цьому враховуйте, що на руки актив не видається.

Клієнт має право вкладати, перерозподіляти активи і отримувати відповідний прибуток, передавати за домовленістю іншій особі, докуповувати або продавати, однак вони будуть перебувати на території банку.

У тому випадку, якщо ви вирішите забрати свій актив з території банку, необхідно буде сплатити всі вимоги по ПДВ (18 відсотків від вартості злитка).

Як вигідно заробити на ОМС

Знеособлені металеві рахунки відкриваються на особливих умовах, якщо порівнювати з іншими кредитними послугами. На цьому можна як заробити, так і втратити гроші на різниці в курсі.

Спочатку вам необхідно оформити заявку через Інтернет, або ж звернутися в спеціалізоване кредитна установа Ощадбанку. Майте на увазі, що далеко не кожна філія Ощадбанку може надати клієнту послугу подібного роду. З більш ніж 8 тисяч відділень, тільки 500 можуть надати вам можливість відкрити такий рахунок.

Сбербанк бере на себе зобов’язання по встановленню мінімального порогу на продаваний актив. Він відповідає 0,1 г для золота, платини і паладію, і 1 г для срібла. Платіть ви тільки за покупку самого активу, додаткові кошти за здійснення послуги не потрібні.

Мінімальний поріг на суму прибутку відсутня, тобто клієнт може зняти всю готівку після проведеної операції, і ОМС ви не вийдете. Відсутня і максимальний поріг, ви самі вирішуєте, скільки металу будете зберігати в банку, але активи одного виду металу не можна перевести на інший.

Відкриття ОМС пов’язане з певною часткою ризику , так як ці вклади не можна застрахувати, про що далі поговоримо детально.

У чому відмінності ОМС від звичайного грошового внеску

Грошовий внесок на увазі наявність на вашому рахунку реальної валюти – національної або міжнародної. Іншими словами, ви оперуєте реальними сумами в 1000 рублів, доларів або євро. ОМС обчислюється в грамах, при цьому в разі прибутку клієнт отримує суму в рублях, яка конвертується в валюту по відношенню до ціни на грам золота.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

Особливою умовою є відкриття знеособленого ОМС в Ощадбанку при фізичному, тобто реальному внесення мірного зливка золота або іншого металу. Його відповідність стандартам оцінює спеціальна комісія. В інших випадках клієнт оплачує в рублях суму, рівну кількості металу в грамах.

Металеві вклади – це своєрідні вкладення на майбутнє.

Вкладення в цінні метали для фізичних осіб не має процентної ставки для виплати банку, але і реальну вигоду ви можете отримати тільки при наявності серйозних підвищень ціни на дорогоцінний метал.

Сбербанк, як і інші банки, залежить від встановлених курсів на золото за щоденними критеріям від ЦБ (з ними можна ознайомитися на офіційному сайті).

Сбербанк, в свою чергу, налагоджує свої корективи на відкриття ОМС: ціна продажу завищена по відношенню до курсу ЦБ, ціна покупки – занижена.

У теорії це виглядає так: якщо курс ЦБ на грам золота становить 1600 рублів, ви купите один грам в Ощадбанку за 1700 рублів. Вирішіть продати його в той же день вже за 1500 рублів, і втратите 200.

Але якщо через тиждень або місяць ціна на грам золота за даними ЦБ зросте до 1900, ви почнете отримувати прибуток.

Світовий запас дорогоцінних металів обмежений, тому що відповідно до логіки згодом ціна на них буде тільки рости. Додайте до цього більш стабільне положення по відношенню до національних валют, і отримаєте цілком надійний засіб для довгострокового прибутку. Тільки за останні 10 років, беручи до уваги всі нюанси, ціна на грам золота зросла з 500 до 2300 рублів.

У той же час, постійно отримувати прибуток за допомогою ОМС навряд-чи вийде. Ціни на дорогоцінні метали коливаються протягом усього року, і якщо в одному місяці ви отримаєте непоганий прибуток, в наступному цілком можете її втратити.

До відкриття ОМС варто підходити грамотно, намагаючись вгадати цінову політику ЦБ. По можливості уважно відстежуйте процеси інфляції.

Відкриваємо ОМС в Ощадбанку

Найбільш зручний варіант відкриття ОМС – це оформлення через Інтернет. Це пов’язано з тим, що далеко не кожне відділення Ощадбанку працює з подібними категоріями рахунків.

Щоб відкрити ОМС, необхідно:

 1. Мати при собі паспорт та ІПН.
 2. Бути громадянином РФ.
 3. Здійснити покупку золота, паладію, платини від 0,1 г або срібла від 1 г (максимальний поріг для покупки дорогоцінних металів не встановлено).

ОМС можна відкрити і для дитини, старше 14 років при наявності законного представника.

Відкриття металевого рахунку має ряд безумовних переваг, в тому числі:

 1. Відсутність плати за відкриття послуги.
 2. Купівля або продаж дорогоцінного металу відбувається на місці, “тут і зараз”.
 3. Відсутність ПДВ при операціях в тому випадку, якщо ви працюєте з дорогоцінним металом за умовами ОМС. Видача золота на руки має на увазі повну виплату ПДВ.
 4. Ведення рахунку абсолютно безкоштовно, мінімальний поріг залишку коштів відсутня.

Зверніть увагу на наступні моменти:

 1. Домовленість про передачу володіння рахунком повинна бути завірена нотаріусом.
 2. Грошові перекази з ОМС не здійснюються. Для цього необхідно зняти гроші. До того ж, не кожен банк надає послуги по роботі з дорогоцінними металами, про що ми неодноразово повідомляли.

Дорогоцінні метали знаходяться на території банківського сховища, і вони не використовуються самим банком в якості кредитних коштів. Якщо клієнт захоче отримати злитки золота або іншого металу, співробітники зобов’язані здійснити його прохання на першу ж вимогу.

Сплата комісії проводиться за наступні послуги:

 1. Вивіз дорогоцінного металу в фізичному вигляді. У такому випадку клієнт оплачує ПДВ в 18 відсотків від вартості злитка.
 2. Перевезення злитка в інший банк.
 3. Відкриття і закриття.

При відкритті рахунку з власними злитками необхідно мати всю документацію (сертифікати від виробника злитків, на яких буде вказано серійний номер і проба).

Якщо метал відповідає всім стандартам і нормативам країни, вкладник заповнює письмове доручення про передачу злитків в сховище Ощадбанку. Під час оформлення злитки проходять контроль, їх оглядають фахівці (як візуально, так і за допомогою технічних засобів).

З вкладником підписується юридичною угодою прийому-передачі в двох примірниках. Один з примірників видається клієнту.

Якщо злитки не відповідають встановленим критеріям, Сбербанк має право відмовити вкладнику.

По закінченню терміну, зазначеного в договорі, клієнтові повертають той злиток, який оставлялся на зберігання.

Хто може відкрити ОМС

Відкриття рахунків є повнолітнім громадянам Росії. Якщо батьки вирішили відкрити рахунок на ім’я дитини, яка не досягла 14 років, документ оформляють на законного представника.

Перелік документів для відкриття рахунку на дитину до 18 років відрізняється, в залежності від статусу того, хто звертається. Наприклад, батьки повинні надати свідоцтво про народження дитини, опікун – посвідчення або свідоцтво з органів опіки, громадянин РФ у віці від 14 до 18 років – дозвіл законного представника в письмовому вигляді.

Особи, які не досягли 14 років, самостійно управляти вкладами не можуть. Рахунком оперує законний представник при наявності документів про дозвіл з органів опіки.

Після досягнення 14 років грошима користується сам вкладник, але при наявності письмової згоди вже від законного представника. Необхідні підпис і дата заяви. Також при наявності письмового дозволу власник ОМС, який досяг 14 років, може передати внесок іншій особі.

Для цього заповнюється спеціальна довіреність, завірена у нотаріуса. Для осіб, які досягли 18 років, обмежень щодо ведення вкладу немає.

Підводячи підсумки, слід би мовити, що власник ОМС має ряд незаперечних переваг:

 1. Гроші зберігаються в своїй “реальної вартості”, набагато менш схильні до результатами інфляції.
 2. У разі зростання ринкових цін на дорогоцінний метал, вкладник отримує реальний прибуток, при тому, що банк не вимагає виплат комісії при знятті коштів.
 3. Знеособлені рахунки з дорогоцінними металами набагато ликвиднее реальних злитків. При надходженні в банк останніх від фізичної або юридичної особи, слід тривалий процес перевірки у фахівців на відповідність стандартам РФ. Банк завжди має право відмовити клієнту, в той час, як знеособлені засоби швидко конвертуються в готівку і банки завжди викуповують такі кошти.
 4. ОМС не обкладається податками на дохід від фізичної особи (якщо відкритий на строк до 3 років) і не підлягає сплаті ПДВ.
 5. Ризик за збереження дорогоцінних металів цілком лежить на тому банку, в якому внесок був відкритий.

Разом з цим, відкриття знеособленого металевого рахунку пов’язане з певним ризиком. В першу чергу, це відсутність страховки на знеособлені банківські вклади.

Якщо банк збанкрутувати, ви навряд-чи побачите свої гроші. Також кожен банк на свій розсуд виставляє різницю між фактичним курсом ЦБ на дорогоцінний метал і вартістю купівлі / продажу.

Неуважний вкладник може випадково втратити на цьому чимало коштів.

На закінчення

Дохідна цінність знеособлених металевих рахунків – це досить спірний момент. Якщо ви хочете кожен місяць мати реальний прибуток від покупки і продажу дорогоцінних металів, то навряд чи отримаєте від цього реальний прибуток.

Ринок зараз більш стабільний, ніж раніше, і якщо 10 років тому багато інвесторів могли заробляти мільйони на маніпуляціях, на сьогоднішній день ОМС можуть виступати скоріше як надійних способів для зберігання валюти.

Дорогоцінні метали менш схильні до інфляції і не залежать від фінансових криз, до цього варто додати той момент, що з роками ціна на золото, платину, срібло і паладій неухильно зростає.

Юридична консультація безкоштовно в режимі онлайн

Заповніть форму що б задати своє питання:

Все про знеособлених металевих рахунках: відкриття, прибутковість, плюси і мінуси

Інвестпрівет, друзі! Поговоримо сьогодні про те, що таке металевий рахунок, які його плюси і мінуси, як відкрити і як закрити ОМС і як взагалі на ньому заробити.

Частково я вже піднімав це питання в статті про інвестиції в золото.

Але вирішив докладніше розглянути саме аспект відкриття рахунку для покупки і продажу «паперового» золота, оскільки ОМС більш затребувані, ніж злитки або монети.

Яким чином можна вкладатися в дорогоцінні метали

Є три основних способи вкластися в дорогоцінні метали, в тому числі в золото. Перший – просто піти і купити злиток. В Ощадбанку, наприклад, це можна зробити без проблем. Будь-яка примха злиток за ваші гроші.

Звучить просто, але тут починаються проблеми. По-перше, ліквідність. Злиток продати важкувато, банки часто занижують вартість покупки, а в ювелірку його приймуть тільки як лом за відповідною ціною.

По-друге, злиток доведеться десь зберігати. Десь – це в сейфі вдома або в банку. А це витрати. Ну і по-третє, при покупці золота вам доведеться сплатити ПДВ 20%.

Тобто прибутковість такої «інвестиції» вже на старті мінус 20%.

Скасування ПДВ на золото в 2019 році ніби як не планується, так що …

Другий спосіб покупки дорогоцінних металів – покупка інвестиційних монет. Тут багато є підводних каменів, і новачкам в цю справу краще не лізти. Але в принципі годі й кисло наваритися. Однак монети доведеться десь зберігати, а між купівлею і продажем може пройти порядно часу.

Третій спосіб, на мій погляд, більш оптимальний, відкрити ОМС – металевий рахунок. Це як вклад у банку, тільки в золоті, сріблі, платині або паладії. І без відсотків, але зі своїми моментами.

Відкриття ОМС практичніше, ніж купівля зливків. Не потрібно витрачатися на сейф, трястися над збереженням злитка. Та й продати ОМС (закрити рахунок) набагато простіше. Менше спред. І не потрібно платити ПДВ.

Як працює ОМС

Тепер докладніше про те, що являє собою ОМС. Технічно це такий же внесок, як депозит в доларах або рублях. Але фактично це інвестиційний інструмент. Ви купуєте «паперове» золото (або срібло), чекаєте, поки воно підросте, а потім продаєте його з прибутком.

ОМС можна відкрити практично в будь-якому банку. Можна навіть онлайн, наприклад, в Ощадбанку. Ви підписуєте дистанційно договір знеособленого металевого рахунку, вибираєте «валюту» – золото / срібло / платина / паладій – і становите володарем дорогоцінних металів.

Ви в будь-який момент можете докупити потрібну кількість металу, організувати продаж з знеособленого металевого рахунку активів будь-якого обсягу (в межах суми накопичень, природно). Купівля можлива буквально з 1 грама.

Але є свої особливості, які не варто забувати.

Чи діє страховка

Одним з головних недоліків ОМС є те, що на металеві рахунки не поширюється дія страховки АСВ. Звичайні розрахункові рахунки і вклади застраховані в АСВ – в разі закриття банки вкладники отримають відшкодування в межах 1,4 млн рублів. Власники ж ОМС компенсації не побачать.

оподаткування

ПДВ 20% при купівлі / продажу ОМС платити не потрібно. Однак з прибутку, отриманого на металевому рахунку, має бути сплачена НФДЛ. Наприклад, ви купили золото на 600 тисяч рублів, продали за 700 тисяч. З 100 тисяч платите 13% – 13000 рублів.

Більшість банків є податковими агентами – вони самі обчислюють ПДФО і переводять його куди треба. Але деякі – ні, і тоді вам сам потрібно буде заповнити декларацію, розрахувати податок і перерахувати його в ФНС.

Обов’язку сплачувати прибутковий податок не виникає в двох випадках:

 • якщо ОМС був активний більше 3 років незалежно від типу металу і його суми;
 • якщо протягом року ви продали металу на суму менше 250 тисяч рублів.

При цьому заповнювати декларацію і подавати її в ФНС все одно треба. Крайній термін – 31 квітня наступного року. Наприклад, ви продали срібла з знеособленого металевого рахунку 21 листопада 2018 року на суму 300 тисяч рублів, з якої 50 тисяч рублів – це чистий прибуток. Значить, до 31 квітня 2019 року треба подати декларацію 2-ПДФО в ФНС і сплатити у вигляді податку 6500 рублів.

Різновиди металевих рахунків

Найчастіше, говорячи про знеособлених металевих рахунках мають на увазі золото (Au). Дійсно, «паперове» золото (причому 999 проби!) – це основний актив, який, якщо суди за відгуками, купують на ОМС.

Але в той же час більшість банків, що пропонують послугу з відкриття ОМС, дозволяють купувати:

 • Срібло (Ag) – динаміка цін на нього більш схильна до змін, ніж на золото, тому його більше люблять спекулянти, ніж традиційні інвестори. У той же час мінімальна ціна покупки срібла набагато нижче, ніж того ж золота, тому багато інвесторів в ОМС вважають за краще починати скупку металів саме з срібла.
 • Платина (Pt) – серед інвесторів платина не користується особливою популярністю. Як, втім, і серед ювелірів. Цей метал практично не використовується для прикрас, а знаходить застосування в промисловості. І ціни на нього формуються, відповідно, в зв’язку з промисловими потребами.

Знеособлені металеві рахунки (ОМС) - то багато, де Відкрити, плюси и мінусі

 • Паладій (Pd) – аналогічно платині, рідко використовується в ювелірній крамниці, але в промисловості на нього великий попит. Особливо в ракетобудуванні, розробці мікропроцесорів і виробництві машин Tesla. Зараз ціни на паладій на максимумах і падати, судячи з усього, не збираються.

При виборі відповідного виду знеособлених металевих рахунків обов’язково враховуйте ситуацію на ринку, щоб не купити дорогоцінний метал за завищеною ціною. Та й чи варто націлена на довгострокові вкладення – як показує практика, іноді проходить кілька років, перш ніж ціна досягне потрібного значення, щоб інвестор міг отримати прибуток.

Як встановлюються ціни на ОМС

Кожен банк сам встановлює котирування знеособлених металевих рахунків, виходячи з коефіцієнта жадібності динаміки попиту і пропозиції. При виставленні цін вони виходять з даних Центробанку – також, як і при валютних операціях.

Сам Центробанк теж не бере ціни зі стелі. Вартість дорогоцінного металу визначає Лондонська біржа щоранку за підсумками торгів. Вимірюється вона в доларах за тройську унцію. Одна тройська унція – це 31,1 грам. Історично так склалося, що саме унції використовуються ювелірами для вимірювань ваги дорогоцінних металів.

Центробанк бере ціну золота в доларах, певну Лондонською біржею, потім ділить її на 31,1 і переводить в рублі по актуальному курсу. Так і утворюється рублева ціна за 1 грам металу.

Подивитися актуальний курс можна тут: https://www.cbr.ru/hd_base/metall/metall_base_new.

Потім вже кожен банк, спираючись на ціну ЦБ РФ, виставляє свої котирування. Ось, наприклад, курс ОМС в Ощадбанку на ту ж дату (6 травня 2019 року).

Також врахуйте, що банк призначає спред – різницю між ціною покупки і продажу. Чим більше спред, тим менш вигідна угода і тим довше доведеться чекати, поки ціна підвищиться. Тому краще порівняти пропозиції в декількох банківських організація і відкрити ОМС там, де спред найменше.

Чи можна обміняти ОМС на реальне золото

ОМС – це «паперовий» метал. Якщо ви купите золото на ОМС, то воно ніби як у вас є – але його помацати і забрати не можна, як і продати в інший банк. І якщо ви раптово вирішите, що непогано було б звернути свою паперове золото в реальне, то ви зможете це зробити.

Правда, з декількома застереженнями:

 • вам доведеться викуповувати золото за ринковою ціною, яка може відрізнятися від вартості ОМС;
 • доведеться сплатити ПДВ при покупці (+ 20% до ціни);
 • потрібно буде оплатити транспортування золота до відділення.

Плюс отримані злитки потрібно буде десь зберігати. Будинки під подушкою – не варіант. Одна подряпина – і злиток втрачає півціни. Тому потрібен сейф.

Коротше, не потрібно вам зливковий золото або срібло, а тим більше паладій або платина, якщо ви вирішили відкрити ОМС. Металевий рахунок якраз і покликаний усунути ті недоліки, які притаманні злитків, в той час дозволяє заробити так, як ніби ви ними володієте.

Як відкрити і закрити металевий рахунок

Щоб зробити відкриття знеособленого металевого рахунку, необхідно укласти з банком відповідний договір. Деякі банки, наприклад, Ощадбанк і Альфа-Банк дозволяють зробити це онлайн, деякі – тільки в відділенні, наприклад, Газпромбанк. Краще зателефонуйте на гарячу лінію в банк і уточніть цей момент.

Врахуйте, до речі, що спред може бути різним у відділенні і при відкритті онлайн.

Купити активи на ОМС зовсім нескладно. На прикладі Ощадбанку:

 • відкриваєте особистий кабінет Сбербанк онлайн;
 • переходите в розділ «Інше» та вибираєте «Металеві рахунки»;
 • вибираєте рядок «Відкриття знеособленого металевого рахунку»;
 • вказуєте, що саме хочете відкрити – золото або там платину;
 • клікаєте на «Продовжити»;
 • вибираєте масу або суму (одне з них розрахується автоматом), а також карту або р / с, звідки спишеться плата за покупку;
 • натискаєте «Відкрити», підтверджуєте операцію – і все, ви щасливий володар ОМС!

Як бачите, нічого складного. Потім ОМС можна буде поповнювати або знімати з нього частково гроші.

А ось закриття знеособленого металевого рахунку проводиться тільки в відділенні. Потрібно прийти в банк і написати заяву.

З іншого боку, навіщо закривати? Плата за обслуговування ОМС не стягується. Можна просто продати всі активи – а рахунок залишити активним для подальших покупок.

Як заробити на ОМС

Не, ну зрозуміло: щоб заробити на знеособлених металевих рахунках в банку, потрібно купувати дешевше і продавати дорожче. Але як зрозуміти, коли вдалий момент для входу на ринок і вихід з нього і куди взагалі піде ціна золота або срібла?

Звичайно, передбачати курси дорогоцінних металів – ціле мистецтво, і точний прогноз вам ніхто не дасть. Однак можна знати деякі закономірності і керуватися ними.

Так, золото використовують для захисту від падіння рубля. Чому так?Я писав вище, що ціни на золото встановлюються на Лондонській біржі в доларах. Якщо ціна тройської унції залишиться тією ж, але долар щодо рубля зросте, то, отже, ціна золота стосовно рубля теж виросте.

Якщо ж гривня зміцнюється, то за інших рівних умов ціни на золото падають.

Крім того, золото – це захисний актив, і коли ринок акцій «штормить», то інвестори шукають притулку в стабільних облігаціях або ж в золоті. Держави скуповують золото перед загрозою кризи, що теж рухає ціну вгору.

В принципі, це ж справедливо для срібла, яке в цілому повторює кульбіти курсу золота. Але, так як воно активно використовується в промисловості, то при дефіциті його ціна починає зростати. Слідкуйте за видобувними підприємствами – якщо у них не все добре з видобутком, то це може свідчити про наближення дефіциті.

Але те срібло. А ось платини і паладію не надто. Тому, коли їх потреба в промисловості зростає, то і ціни ростуть. Якщо підприємства скорочують видобуток – ціни ростуть. Якщо хтось запускає нове високотехнологічне виробництво або якщо Apple з Теслой відкривають завод в Китаї – ціни ростуть.

Але це не точно.

Плюси і мінуси ОМС

Отже, виділимо основні плюси і мінуси знеособлених металевих рахунків. переваги:

 • інвестиції доступні від невеликих сум – можна купити мінімум 1 грам золота або 5 грам срібла;
 • дохід фактично нічим не обмежений – тільки зростанням курсу купленого дорогоцінного металу;
 • відсутня ПДВ 20%, як при купівлі злитка;
 • ОМС не треба ніде зберігати – він знаходиться в банку;
 • за обслуговування металевого рахунку комісія не стягується;
 • можна в будь-який момент купити метал за низькою ціною і продати його (частково або повністю);
 • є податкові пільги;
 • можна відкрити ОМС онлайн;
 • при бажанні можна поміняти паперове золото на реальне (правда, дорого це дуже).

Але зазначу і мінуси знеособлених металевих рахунків, які теж потрібно враховувати:

 • на ОМС не нараховуються відсотки;
 • такі рахунки не підпадають під страхову програму ОМС;
 • обмежена ліквідність – ви можете продати паперові метали тільки в той банк, де відкрили рахунок;
 • великі спреди – іноді доводиться роками чекати, щоб ціна «відпрацювала» хоча б спред;
 • банк довільно встановлює спреди, і іноді вони ой як не справедливі;
 • не у всіх банках з хорошим курсом доступні операції онлайн;
 • податки іноді платити все ж доведеться.

Ну і найголовніший мінус – тут вам дохід ніхто не гарантує. Ціна на дорогоцінний метал може як зрости, так і впасти. Тому на інвестиціях в ОМС можна як заробити, так і втратити гроші. До цього потрібно бути готовим.

А що ви думаєте про знеособлених металевих рахунках як інвестиційний інструмент? Мій відгук: заробити можна, але треба знати як і слід готуватися до довгострокових вкладень. Чи не на тиждень, а на місяці і роки. Може бути, вигідніше інвестувати в ETF на золото або в акції золотодобувних компаній? Як ви думаєте? Удачі, і щоб із вами золото!

Знеособлені металеві рахунки – всі достоїнства і недоліки

Що таке металевий рахунок ? Або по простому ОМС. Поняття досі, залишається маловідомим широкому колу. Деякі звичайно чули про такі рахунки, але що вони представляють насправді і навіщо потрібні слабко уявляють. У цій статті ви знайдете все що потрібно знати про ОМС: що собою представляють, для чого потрібні, яку вигоду приносять і які у них недоліки.

Практично кожен більш-менш солідний банк крім стандартних банківських послуг, такі як вклади і обмін валюти пропонує своїм клієнтам відкрити металеві рахунки в дорогоцінних металах. Зазвичай їх всього чотири:

 • золото
 • срібло
 • платина
 • паладій

Вартість даних металів в банку завжди прив’язана до вартості на світових біржових майданчиках. Відкриваючи подібний рахунок, ви фізично не отримуєте золото (срібло) на руки, а купуєте якусь похідну на цей метал за фіксованою ціною. Прибуток тут формується за рахунок зростання вартості дорогоцінних металів.

Допустивши ви відкрили рахунок і купили золота на суму в 100 000 рублів. Якщо ціна зросла на 10% ви заробите 10 000 рублів.

Процедура відкриття рахунку нічим не відрізняється від відкриття вкладу. Ви укладаєте договір, вам відкривається металевий рахунок з яким ви можете робити різні операції. Різні – це покупка і продаж перерахованих вище металів за курсом банку.

Котирування металів зазвичай оновлюються 2-3 рази на день і як говорилося вище корелюють з вартістю на світових майданчиках.

Але ловити найменші коливання на ринках з метою отримання прибутку не вийде. У банків встановлені дві ціни: на покупку (дорожче) і на продаж (дешевше). Різниця зазвичай становить близько 5-10%, у деяких навіть вище.

Виходить, що металевий рахунок щось середнє між банківськими вкладами та обміном валюти. Ви відкриваєте рахунок, як у випадку з внеском, і купуєте / продаєте той же золото (або валюту, як при обміні).

Для чого потрібні ОМС?

Здавалося б, навіщо потрібні знеособлені рахунки? Можна ж купити просто злиток того ж золота. Ну тут не все так просто.

По-перше , за покупку фізичного золота ви зобов’язані сплатити ПДВ, а це цілих 18%. Як то не хочеться переплачувати майже 5 частина.

По-друге , купівля зливків пов’язана з ризиками. Їх потрібно десь зберігати: або вдома, а це ймовірність стати жертвами грабіжників, або орендувати комірку у банку, а це знову ж додаткові витрати.

По-третє , при продажу у вас повинні бути всі необхідні документи, що підтверджують походження злитків і стояти проби. Якщо цього у вас немає, вам доведеться віддавати все на експертизу, а це знову додаткові фінансові та часові витрати.

По-четверте , при купівлі фізичних злитків – їх вартість починається від декількох десятків тисяч рублів. А це далеко не всім по кишені. Можливо у вас і буде для першого придбання така сума. Але якщо ви вирішите постійно інвестувати гроші в дорогоцінні метали, то на повторну покупку вас буде необхідно накопичувати певну мінімальну суму.

ОМС дозволяють при наявності всього декількох тисяч рублів (а часом навіть і сотень) здійснювати операції з купівлі хоч кожен день. З’явилася вільні гроші – пішли прикупили пару грам золота.

По-п’яте . Тут зворотна ситуація, в порівнянні з попереднім пунктом. Якщо вам терміново знадобляться гроші, ви повинні продати відразу цілий злиток золота. Неможливо відщипнути від нього шматочок на поточні витрати.

ОМС ж дозволяють продавати частину купленого металу – 100, 50, 10 і навіть 1 грам. А решта залишається в цілості на вашому рахунку.

Чому ОМС?

Тут все просто. Самі по собі дорогоцінні метали – річ відчутна. І їх вартість постійно зростає. Споживання постійно збільшується, а запаси обмежені. Додамо сюди, що все легкодоступні запаси практично виснажені. Видобутку з інших важкодоступних джерел автоматично веде за собою підвищення витрат на видобуток, іноді в кілька разів.

Все це веде до зниження пропозицій на ринку і зростанні попиту. А остуда і підвищення вартості металів.

Якщо взяти найпопулярніші серед інвесторів фінансові інструменти: банківські вклади і покупку акцій компаній, то ОМС на їх фоні виглядає більш привабливо.

Банківські вклади дають відсоток на рівні інфляції, а іноді навіть нижче. Акції дозволяють заробляти на їх зростанні вартості за рахунок ефективної економічної діяльності.

Однак і вклади і акції засновані на грошовому еквіваленті. Тут не виключені випадки різкого падіння акцій або навіть банкрутства з повною втратою ваших грошей. Уряд може друк скільки завгодно грошей, що негативно позначається на рівні інфляції. А це призводить до знецінення грошей.

А тепер розглянемо, припустимо золото. Це річ, яка не схильна до знецінення. Складно уявити, що ціна різко впаде до нуля. Звичайно періодично трапляються періоди падіння вартості, але як правило після цього відбувається бурхливе зростання. Ціна в результаті перевершують навіть минулі максимуми.

Знеособлені металеві рахунки мають такі переваги:

 1. Простота. Відкриття ОМС не займе у вас багато часу. Укладаєте договір з банком і все.
 2. Доступність. Суду можна віднести низький поріг входу. Досить мати грошей на покупку всього декількох грам дорогоцінних металів. А це всього кілька тисяч рублів.
 3. Ліквідність. Ви можете в будь-який момент як купити, так і продати всі ваші грами (кілограми) або їх частину за поточною ринковою ціною.
 4. На відміну від банківських вкладів, які робляться на певний термін, і достроково розірвання яких веде до втрати нарахованих відсотків, ОМС дозволяють забути про цей недолік. Ціна на золото різко виросла – відразу ж продали в той же день і зафіксували прибуток.
 5. У довгостроковій перспективі ціни на метали мають підвищувальну динаміку. Тільки за останні 10 років курс золота виріс більш ніж в 4 рази. В середньому це виходить прибутковість в районі 35 – 40% в рік.
 6. Ціни на золото, срібло, паладій і платину не схильні до інфляції. Самі метали мають певну вартістю, яка ну ніяк не може впасти до нуля.
 7. Уряди всіх країн мають золотовалютні резерви, які набагато надійніше ніж звичайні гроші. А це теж додатковий плюс інвестиції в дорогоцінні метали.
 8. ОМС ідеально підходить для диверсифікації інвестицій в плані розподілу капіталу в різні фінансові інструменти

Мінуси металевих рахунків

 1. Це спред або різниця між купівлею і продажем. Ви будете купувати метал трохи дорожче, а продавати банку трохи дорожче. Від цього нікуди не дітися. Банк саме на цьому і заробляє.
 2. Переважно довгострокові вкладення розраховані на термін від 3 років. Якщо ви не вмієте прогнозувати рух цін на світових майданчиках, то немає сенсу кидатися продаючи і купуючи прагнучи заробити. Більше втратите грошей на різниці курсів. Стратегія при роботі з ОМС одна – купити і тримати, грунтуючись на підвищувальному русі цін на тривалих тимчасових інтервалах.
 3. Самий напевно головний недолік – це можливі падіння цін. Може трапитися так, що ви купите золото на піку вартості, яке потім піде в затяжне піке, яке може тривати кілька місяців, а то й років. І прибутковість за цей час буде зі знаком мінус. Психологічно дуже важко постійно зазнавати збитків протягом тривалого часу. Тут рада тільки один. Якщо ви вирішили інвестувати гроші, припустимо на 5 років. Забудьте про них на цей час. Щоб не сталося: злети і падіння. Вам це повинно бути до лампочки. Вам найголовніше які ціни будуть після закінчення встановленого вами терміну.

Тут однозначної відповіді бути не може. Все залежить від ваших цілей і можливостей. Якщо брати інвестиції на тривалих інтервалах часу, то чим більше часу ви на це відводите, тим на більшу потенційну прибуток ви зможете розраховувати.

Якщо ви не будете звертати уваги на тимчасові просідання вартості металів, і навпаки будете докуповувати додаткові грами саме після падінь вартості. то ваша кінцева прибутковість може ще більше вирости.

Тут мова йде про усередненні вартості покупки.

Припустимо ви купили золото 100 грам по цена 2 500 рублів. А через рік ціна впала до 1500, ви купуєте ще 100 грам. В результаті у вас 200 грам золота за середньою ціною 2 000 рублів за грам. І так далі. І в той момент, коли ціна повернеться навіть на первинний рівень в 2 500 рублів, ваша прибуток вже становитиме 500 рублів з грама або 100 тисяч.

Якщо ж ви вносите гроші на ОМС просто. без будь-якої мети, то можете понести і збитки. Припустимо вам завтра знадобилися терміново гроші (покупка машини, квартири і т.п.

) І ви збираєте гроші де тільки можна, і звичайно хочете зняти гроші зі свого металевого рахунку. А в цей час ціни на метали впали.

Дивіться все одно нікуди і ви продаєте все за низьким курсом і відповідно в збиток собі.

Висновок. Металеві рахунки з найбільшою ймовірністю принесуть принесуть прибуток тим власникам, термін інвестування яких обчислюється великими термінами в кілька років. Це не говорить про те, що інвестиції на 1 рік нічого не принесуть, але на тривалі терміни згладжуються ринкові коливання цін і потенціал для отримання прибутку вищий.