Звітність і податки ТОВ на ОСНО в 2019 році: перелік і терміни здачі

0
60

Повинен підтверджувати свій вид діяльності. Для цього в ФСС необхідно до 15 квітня (а в 2019 році – до 16 квітня) уявити: Терміни здачі звітності по внесках ТОВ та ВП на ОСНО в 2019 році:

 1. за 1-е півріччя 2019 – до 30 липня 2019;
 2. за 2019 – до 30 січня 2019;
 3. за 1 квартал 2019 – до 3 травня 2019;
 4. за 9 місяців 2019 – до 30 жовтня 2019.

Терміни здачі звітності в – 2019 рік (таблиця), Здача бухгалтерської, податкової звітності ТОВ і – ІП на – ОСНО, ССО, ЕНВД, ОСНО в – ФСС, ПФР і – інші КО

Якщо суб’єкти РФ можуть скасувати надання податкових розрахунків, то річну декларацію з податку на майно зобов’язані здавати всі підприємства, які мають на своєму балансі основні засоби. Терміни надання розрахунків з податку на майно в 2019 році:

 1. за 1 квартал 2019 – до 03 травня 2019;
 2. за 9 місяців 2019 – до 30 жовтня 2019;
 3. за 1-е півріччя 2019 – до 30 липня 2019;

Декларація надається тільки в електронному вигляді, якщо чисельність працівників організації перевищує 100 осіб.

Яку звітність здає нове ооо в 2019 році умови

 • Які звіти здають ТОВ на ССО – відмінності звітів ТОВ з працівниками та без, терміни здачі звітів поради щодо розрахунків податків для ТОВ При ССО компанія оплачує тільки Єдиний Податок при ССО, обходячи стороною ПДВ, мито на прибуток, мито на майно та інші.
 • У документації ТОВ зобов’язується повідомити про всі бухгалтерських операціях: прибуток, збитки, витрати, заробітні плати.
 • Коли на підприємстві на балансі значаться працівники, форма звітності буде трохи інший, ніж без службовців.
 • Є такі форми звітів, які подають лише один раз на рік, а є ті, що подають раз в 3 місяці.

Важливо відзначити: новостворена організація незалежно від дати її державної реєстрації повинна подавати звітність в загальному порядку (не застосовуючи норми п. 2 ст. 55 НК РФ) стосовно податків, за якими податковий період встановлюється як місяць або квартал.

Підстава – п. 4 ст. 55 Податкового кодексу. До таких податків відносяться: акцизи, ПДВ, податок на видобуток корисних копалин та ін. Податковий період для ПДВ – квартал.

Декларацію з ПДВ організації здають за підсумками кожного кварталу: за 1-й квартал, півріччя, 9 місяців та рік. З 1 січня 2019 року втратив чинність закон № 212-ФЗ від 24.07.09 р 1 ст. 346.23 НК РФ). Важливо! Всю звітність за всіма видами оподаткування ви можете завжди подивитися в податковому календарі. З ним ви не пропустіть жоден звіт.

Яка звітність здається ТОВ на ОСНО в 2019 році

Керівництво ТОВ має право вибрати нарахування авансових платежів, беручи до уваги фактичний прибуток.

В такому випадку здача звітності здійснюватиметься щомісячно – пізніше 28 числа чергового звітного періоду. Якщо здійснюється щоквартальний розрахунок, то величина платежу ґрунтується на даних за минулий місяць. При необхідності, згодом, виконується перерахунок – дана процедура строго обов’язкове.

Податок на майно виплачується щокварталу. Декларацію ж необхідно подавати не пізніше 30 числа місяця, який відразу йде за звітним періодом. При цьому місцеві органи влади не мають права встановлювати інші терміни здачі звітності.

У той же час оплата податку на майно виникає щоквартально, при цьому терміни перерахування платежів позначаються регіональними органами.

Загальна система оподаткування (ОСН, ОСНО) в 2019 році

Загальна (стандартна) система оподаткування – це найскладніший режим оподаткування з усіх існуючих в Росії, що характеризується великою кількістю податків, обов’язком ведення повного бухгалтерського та податкового обліку.

На ОСНО за замовчуванням переводяться всі підприємці та організації, які не визначилися з вибором системи оподаткування при реєстрації, а також ті, які більше не має права застосовувати жоден із спеціальних податкових режимів: ССО, ПСН, ЕНВД і ЕСХН.

Застосовувати загальну систему оподаткування вигідно: Для переходу на ОСНО з ССО необхідно в термін до 15 січня року, з якого планується перехід на загальний режим, подати до податкової інспекції за місцем обліку повідомлення про відмову від застосування ССО.

У разі, якщо до 15 січня повідомлення подано не буде, перейти на ОСНО можна буде тільки з наступного року.

Для переходу на ОСНО з ЕНВД необхідно в термін до 5 січня року, з якого планується перехід на загальний режим, подати до податкового органу за місцем обліку заяву про зняття з обліку як платника ЕНВД за формою ЕНВД-3 для організацій і ЕНВД-4 для ВП.

Для переходу на ОСНО з ЕСХН необхідно в термін до 15 січня року, з якого планується перехід на загальний режим, подати до податкового органу за місцем обліку заяву про відмову від застосування ЕСХН за формою № 26.1-3. В таблиця нижче представлені всі основні податки, які необхідно платити на ОСНО:

Яку звітність здають ТОВ на ОСНО і які податки платять в 2019 році

Сума залежить від потужності двигуна, вартості, виду транспорту, кількості одиниць і інших характеристик Не пізніше 1 лютого по попереднього року Оплачується відповідно до тарифів регіону проживання До 1 квітня за підсумками минулого року Якщо в компанії працює 24 і менше осіб, то звіт здається в роздрукованому форматі

 1. До 1 квітня за підсумками минулого року
 2. 31 липня (за 1 півріччя);
 3. 31 жовтня (за 9 місяців)
 4. 30 квітня (за 1 квартал);

Звіт можна здати в паперовому варіанті підприємцям, які мають штат менше 25 осіб, якщо згори, то тільки в електронному форматі.

Звітність ІП на ОСНО

На загальній системі оподаткування ІП доведеться платити більше податків.

Головна відмінність по податках – сплата НДС.Часто бізнесмени на ССО ведуть бухоблік самостійно.

 • Декларація з ПДВ (раз в квартал);
 • Декларація 3-ПДФО (раз на рік);
 • Декларація 4-ПДФО (на початку діяльності або в місячний термін з моменту 50% збільшення або зменшення доходу);
 • Відомості про середньооблікової чисельності (раз на рік);
 • Розрахунок 6-ПДФО (раз в квартал);
 • Довідки 2-ПДФО (раз на рік);
 • Розрахунок по страхових внесках (РСВ).
 • Декларація з ПДВ (раз в квартал);
 • Декларація 3-ПДФО (раз на рік);
 • Декларація 4-ПДФО (на початку діяльності або в місячний термін з моменту 50% збільшення або зменшення доходу).

Всі організації-платники ПДВ здають податкову декларацію тільки в електронній формі (п. 5 ст.174 НК РФ). Згідно ФЗ N 134 від 28.06.2013 декларацію слід здавати через компанію-оператора електронного документообігу. Які звіти здавати ІП на ОСНО, якщо не було оборотів?

Якщо в звітному періоді не було покупок і продажів, потрібно здати нульову декларацію з ПДВ. Якщо у ІП з співробітниками не було виплат фізичним особам, потрібно подати нульові звіти за формами 4-ФСС, РСВ.

Звітність ТОВ на ССО в 2019 році: терміни здачі в таблиці

Спрощена система оподаткування передбачає здачу річної декларації за єдиним податком у зв’язку з використанням ССО.

Складати її необхідно, коли закінчився звітний період.

Це потрібно здійснити до 25 числа місяця, що випливає за минулим кварталом. Остаточний річний платіж потрібно зробити до 31 березня наступного за звітним року.

При цьому обов’язково потрібно враховувати, що якщо термін випадає на дні вихідних і свята, то діє правило перенесення на наступний робочий день. У 2019 аванси і податки за ССО слід здійснювати з урахуванням наступних термінів:

Іп на основі в 2019: звіти для податкової та фондів

ІП на ОСНО в 2019 звіти здають за сплаченими податками і виплат в ПФР і ФСС. У зв’язку з тим, що робота ІП на загальній системі передбачає велику кількість податків, підприємцю доведеться заповнити кілька декларацій для ФНС.

будь-якій кількості найнятих працівників; будь-яких розмірах основних засобів. Декларації по сплаті податків підприємці на даній системі повинні надавати в електронному форматі. Декларація з ПДВ є обов’язковою для всіх ІП на ОСНО.

Її відправляють кожен квартал, не пізніше 25 числа.

за останній квартал – січень. Податкова може перевірити ведення журналу покупок і продажів. Цей документ обов’язковий для всіх ВП.

У журналі відображають наявність рахунків-фактур для покупок і продажів, здійснених з обчисленням ПДВ.

За даними журналу визначають підсумкові суми відрахувань. Крім журналу, IP зобов’язані вести книгу обліку доходів і витрат. Це правило стосується не тільки підприємців на загальній системі, але всіх ВП.

щорічне надання книги госпоперацій, витрат і доходів; поквартальне декларування ПДВ; щорічне декларування земельного податку; щорічне декларування транспортного податку; відомості по середньооблікової чисельності співробітників; поквартальне звітність перед фондами за зарплатними виплатами; річна звітна документація по прибутковому податку за самого підприємця та його найманих працівників (дві різні форми). Звітність здають щорічно за формою 3-ПДФО. Термін встановлений на кінець квітня наступного податкового періоду.

У разі свят або вихідних день здачі зсувається на перший робочий. Підприємцям не потрібно здавати бухгалтерську звітність, але вести фінансово-економічний облік вони зобов’язані.

ІП на ОСНО повинні здавати при закритті: 2019 рік принесе зміни в підготовці і здачі звітної документації для ІП на загальній системі: Звіти в пенсійний фонд слід подавати за формою «СЗВ-М» за кожен місяць (до 15-го числа наступного). Новий річний звіт в пенсійний фонд про стаж найманих працівників слід подавати до 01.03. 2019. Звітна документація по НВОС замість квартальної стане річний.

За 2019 її необхідно подати до 10.03.2019.

Онлайн журнал для бухгалтера

З 1 січня 2019 року треба враховувати деякі зміни в складі і терміни здачі звітності.

Так, наприклад, до 1 березня 2019 року роботодавці вперше повинні представити в ПФР новий річний звіт про стаж працівників за формою СЗВ-СТАЖ. Далі наведемо таблиці зі строками здачі основної звітності в 2019 році (календар).

Також див. «Виробничий календар на 2019 рік». Далі в таблиці представлені терміни здачі звітності для ПФР в 2019 році. Термін подання 4-ФСС в 2019 році залежить від способу подачі розрахунку ( «на папері» або в електронному вигляді).

Перед вами таблиця з термінами здачі звітності до ФСС в 2019 році: Також роботодавці повинні підтвердити свій основний вид діяльності за 2019 рік. Зробити це потрібно не пізніше 16.04.2019.

Якщо останній термін здачі звітності припадає на неробочий (вихідний) день, уявіть її в перший же робочий день, наступний за ним (п. 47 ПБО 4/99). 31 березня 2019 року – це субота.

Звітність в 2019 для ооо на основі

У нашому сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо такі важливі питання, як умови застосування ЕНВД, види діяльності, можливі для цього режиму оподаткування, розрахунок ЕНВД для ТОВ. Також ми з’ясуємо, в які контролюючі організації і в який термін ТОВ повинні здавати звітність.

 • діяльність ІП або ТОВ не підпадає під виключення, які встановлені НК РФ (пункт 2.1 статті 346.26 НК РФ);
 • здійснювана підприємницька діяльність не виходить за рамки обмежень, встановлених законом в застосуванні ЕНВД;
 • місцева влада (Москви, Санкт-Петербурга, Севастополя) встановили можливість застосування ЕНВД щодо діяльності організації (індивідуального підприємця).

Що здавати на ОСНО в 2019-2019 році: нульова звітність ТОВ

Незважаючи на те що звітність є нульовою, але в деяких звітах містяться дані. Так, наприклад, бухгалтерський баланс містить дані про величину статутного капіталу. Якщо ТОВ здійснювало господарську діяльність в першому кварталі, то при розрахунках податку на прибуток обов’язково повинні бути приведені ці дані.

Повинна відповідати формі РСВ-1. Навіть якщо організація не здійснювала ніякої господарської діяльності, звіт подається в строго встановленою формою. Просто в деяких рядках містяться нулі. Подача «нульового» звіту можлива, якщо співробітники перебували в адміністративному або декретній відпустці. Бланки РСВ-1 можна знайти на сайті Пенсійного фонду.

Які звіти здають ІП на ОСНО в 2019 році

Індивідуальні підприємці мають право вибрати загальну систему оподаткування. Як правило, ОСНО вибирається, коли ІП потрібно працювати з ПДВ в силу будь-яких обставин, наприклад, того вимагають постачальники або покупці. Яку звітність здають ІП на ОСНО в 2019 році без працівників і з персоналом, які терміни здачі звітів і декларацій?

Якщо декларація з ПДВ не буде подана в строк, то ІП загрожують штрафні санкції. Штраф буде навіть в тому випадку якщо декларація нульова, її все одно треба здати в термін. Штраф також призначать, якщо податок буде сплачено вчасно, але декларація в термін подана не буде.

Яку звітність здають ТОВ на ОСНО і які податки платять в 2019 році

Загальна система оподаткування відрізняється найбільшим пакетом документів, які необхідні для ведення ТОВ. Звітність здійснюється на регулярній основі. Ухилення від вчасного паперів в податковий орган або позабюджетні фонди загрожує пенями і штрафами.

Крім вищевказаних зборів, ТОВ при укомплектованому штаті оплачує 13% з щомісячного заробітку співробітників в якості ПДФО. 30% сплачується у позабюджетні фонди за кожного найманого працівника. Якщо у власності ТОВ є земля, нерухомість, транспортні засоби, – за них також сплачуються суми до податкового органу.

Ще почитати: Як дізнатися на яку штрафмайданчик машину забрали

Терміни здачі звітності в – 2019 році

Всі ТОВ та ВП з ​​співробітниками в штаті повинні звітувати в ФСС за підсумками кварталу, півріччя, 9 місяців і року. Якщо число працівників перевищує 25, то звіт здається в електронному вигляді. Дане правило діє для реорганізованих, а також новостворених організацій.

Всі ТОВ та ВП з ​​співробітниками повинні звітувати в ФСС по страхових внесках за підсумками першого кварталу, першого півріччя, 9 місяців, календарного року. Якщо середньооблікова чисельність нової або реорганізованої компанії перевищує 25 осіб, то звітність здається в електронному вигляді.

Загальна система оподаткування (ОСН, ОСНО) в 2019 році

Добровільний перехід на ОСНО можливий тільки з наступного календарного року, але, в разі якщо організація або ІП втрачає право на застосування УСН, вони автоматично вважаються переведеними на ОСНО з того кварталу, в якому допущено недотримання умов застосування ССО.

Добровільний перехід на ОСНО можливий тільки з наступного календарного року, але, в разі якщо організація та ВП втрачають право на застосування ЕСХН, вони автоматично вважаються переведеними на ОСН з початку того звітного (півріччя) або податкового (рік) періоду, в якому допущено недотримання умов застосування ЕСХН.

Звітність ІП в 2019 році

Кількість звітів, які здаються індивідуальним підприємцем, значно збільшується в тому випадку, якщо у нього є наймані співробітники.

У такому випадку він повинен щоквартально подавати відомості до позабюджетних фондів за перерахованими сумами соціального і пенсійного страхування та іншими платежами.

Крім того, на ньому лежить обов’язок податкового агента по перерахуванню прибуткового податку з виплат співробітникам. За даним податку також необхідно представляти щорічну звітність щодо кожного співробітника.

Деякі види діяльності передбачають сплату спеціальних податків і платежів, зборів. Наприклад, при видобутку вугілля необхідно заплатити податок за видобуток корисних копалин. Порядок і терміни здачі звітності за даними податках визначені в Податковому кодексі РФ.

Звітність ІП в 2019 році: види і терміни здачі

ЕНВД – режим сплати податків, в якому сума виплат розраховується на основі потенційного доходу, який можливо отримати від дозволених видів діяльності без урахування фактично отриманих грошових або матеріальних цінностей. Особливістю цього методу є облік виключно фізичних показників, таких як торгове місце, площа автостоянки.

Ще почитати: Спеціальний страховий стаж і спеціальний трудовий стаж

Загальний режим податкових виплат вважається самим обтяжливим і складним. Для того щоб розібратися з обсягом податкової звітності та сплатою податків на ОСНО найчастіше потрібна звернення до фахівця. Однак за цією складністю для деяких ІП ховаються вагомі вигоди.

Які податки платить ТОВ в 2019 році

 • Операції по лізингових договорах з правом викупу, реалізації найважливіших і життєво необхідних медичних виробів за переліком уряду і квитків в океанаріум не обкладаються ПДВ (Федеральний закон «Про внесення змін до статті 149 частини другої Податкового кодексу Російської Федерації»);
 • Будуть продовжені пільги компаній, що працюють в сфері інформаційних технологій – ставка по внесках в ПФР складе 8%, на соціальне страхування – 2%, на медичне страхування – 4% (Федеральний закон «Про внесення зміни до статті 33 Федерального закону« Про обов’язкове пенсійне страхування у Російській Федерації”);
 • Буде офіційно заборонено зменшувати податки за допомогою схем і фірм-одноденок (Федеральний закон «Про внесення змін до частини першої Податкового кодексу Російської Федерації»);
 • Компанію зможуть притягнути до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати страхових внесків (Федеральний закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу Російської Федерації і Кримінально-процесуальний кодекс Російської Федерації у зв’язку з удосконаленням правового регулювання відносин, пов’язаних зі сплатою страхових внесків до державних позабюджетних фондів») .

Незважаючи на те, що загальним правилом фірми на ССО звільнені від податку на майно, в деяких випадках сплачувати цей податок все-таки доведеться. Наприклад, якщо ТОВ має цінними паперами, які приносять дохід організації. Повний перелік ситуацій, при яких ТОВ отримує обов’язок по сплаті податку на прибуток, ви можете знайти в статті 346.11 НК РФ.

Які податки платить ТОВ в 2019 році

Податок на майно організацій і транспортний податок є регіональними, а земельну – місцевим. Це означає, що особливості їх обчислення, порядок і терміни сплати встановлюються в кожному регіоні місцевими чиновниками. Наприклад, місцеві чиновники можуть встановити або не встановлювати щоквартальні авансові платежі.

Якщо ТОВ не має відповідного майна, то платити податок не потрібно, не треба і здавати нульову звітність по ним. Якщо ж підприємство має у власності оподатковуваного майно, то уточніть терміни і порядок перерахування в регіональному законодавстві, наприклад, на офіційному сайті ФНС.

Податковий календар на 2019 рік терміни здачі звітності для ооо на основі

 1. Партнери і покупці теж використовують ОСНО і платять ПДВ. За рахунок оплати ПДВ постачальниками і виконавцями можна зменшити особистий податок на додану вартість.
 2. Аналогічно ІП партнери на ОСНО теж можуть застосовувати вхідний ПДВ до відрахування, в результаті чого підвищується конкурентоспроможність підприємця, заснована на вигідності співпраці з ним.
 3. При імпорті товарів, оплачений ПДВ, можна повернути в вигляді відрахування.

Вивчення статистики може бути суцільним або вибірковим. Перше проводиться раз в п’ятирічку на підставі 5 статті Закону № 209-ФЗ.

Це статистичне спостереження випало на 2019 рік, тому до 1 квітня необхідно заповнити відповідну форму (№ МП-сп, IP – форму № 1-підприємець) і відправити дані в Росстат.

Яку звітність здають ТОВ на ОСНО і які податки платять в 2019 році

Загальна система оподаткування відрізняється найбільшим пакетом документів, які необхідні для ведення ТОВ. Звітність здійснюється на регулярній основі. Ухилення від вчасного паперів в податковий орган або позабюджетні фонди загрожує пенями і штрафами.

Крім вищевказаних зборів, ТОВ при укомплектованому штаті оплачує 13% з щомісячного заробітку співробітників в якості ПДФО. 30% сплачується у позабюджетні фонди за кожного найманого працівника. Якщо у власності ТОВ є земля, нерухомість, транспортні засоби, – за них також сплачуються суми до податкового органу.

Податковий календар на 2019 рік для ІП і ТОВ

Щорічно бухгалтера, а також підприємці, що працюють без бухгалтера, уточнюють терміни здачі звітності та сплати податків в новому році. Мінливі вихідні та святкові дні вносять зміни і в календар бухгалтера. Нові терміни можуть бути пов’язані і зі зміною законодавства, появою нових форм звітності.

Так і в 2019 році змінилися терміни здачі деяких видів звітності. Наприклад, до 1 березня організації повинні здати новий звіт за формою СЗВ-СТАЖ.

На цій сторінці розміщені таблиці зі строками здачі звітності та сплати податків в 2019 році.

Рекомендуємо зберегти цю сторінку в закладки, оскільки терміни можуть змінюватися і протягом року, ми відстежуємо ці зміни і вносимо в таблиці відповідні правки.

Терміни здачі звітності в – 2019 році

Декларацію подають за підсумками кожного кварталу. Порядок, терміни подання декларації та сплати авансових платежів та податку вказані в ст. 287 і 289 НК РФ. Виручка і витрати в декларації з податку на прибуток показуються наростаючим підсумком з початку звітного року.

Всі ТОВ та ВП з ​​співробітниками в штаті повинні звітувати в ФСС за підсумками кварталу, півріччя, 9 місяців і року. Якщо число працівників перевищує 25, то звіт здається в електронному вигляді. Дане правило діє для реорганізованих, а також новостворених організацій.

Звітність ТОВ на ССО в 2019 році: терміни здачі в таблиці

Використання такої пільгової системи обчислення податків, як спрощена, також передбачає обов’язок платників податків, які перебувають на ній, здавати певний перелік звітів і декларацій. Їх кількість менше, ніж на загальному режимі, але, тим не менш, включає певну кількість форм. Розглянемо докладніше яка надається звітність ТОВ на ССО в 2019 році: таблиця і терміни здачі.

Для компаній податковим законодавством встановлено термін здачі звіту по єдиному податку при УСН до 31 березня. У 2019 цей день припаде на 02.04.2019г. Пов’язано це з тим що термін подачі форми випадає на вихідний день, тому за діючими правилами його потрібно перенести на наступний робочий д, ень.

Календар звітності бухгалтера на 2019 рік

Завдяки календарем бухгалтера зазнає суттєвого спрощення життя у співробітників,, які ведуть звітність на різних фірмах і підприємствах. Що ж саме вказується в календарі бухгалтера на 2019 рік? Терміни здачі звітності, таблиця з крайніми датами, а також прописуються інші, не менш важливі нюанси.

Пропуски в цій справі строго караються, тому досвідчені рахівники на письмовому столі обов’язково тримають спеціальну таблицю, де вказані дати всіх звітів і корисні рекомендації. Зверніть увагу на основні види бланків і крайні терміни їх подачі у відповідні органи:

Загальна система оподаткування (ОСН, ОСНО) в 2019 році

 • якщо велика частина контрагентів, знаходиться на ОСНО і тим самим зацікавлена ​​у «вхідному» ПДВ;
 • при імпорті товарів на територію РФ (сплачується при ввезенні товарів ПДВ можна заявити до відрахування);
 • основна частина діяльності пов’язана з оптовою торгівлею;
 • організація є пільговиком з податку на прибуток (наприклад, освітні установи).

Добровільний перехід на ОСНО можливий тільки з наступного календарного року, але, в разі якщо організація та ВП втрачають право на застосування ЕСХН, вони автоматично вважаються переведеними на ОСН з початку того звітного (півріччя) або податкового (рік) періоду, в якому допущено недотримання умов застосування ЕСХН.

бухоблік інфо

Нововведення в 2019 році стосуються розрахунків за страховими внесками за співробітників. Відтепер податкова адмініструє внески на пенсійне, медичне, соціальне страхування. Розрахунки за цими внесками потрібно здавати в ИФНС.

Документи подаються за результатами кожного кварталу, термін здачі – 30 днів наступного місяця. Внески на профзахворювання та травматизм залишаються у веденні ФСС, туди і потрібно буде відправляти скорочений звіт 4-ФСС.

Порядок і строки розрахунку внесків залишаються колишніми.

Всі організації звітують по страхових внесках, які сплачені за співробітників. З 2019 року реалізуються зміни за цією формою звітності: внески на пенсійне, медичне та соціальне страхування переходять під адміністрування ФНС. Тільки внески на профзахворювання та травматизм залишаються у веденні ФСС, по ним як і раніше необхідно здавати звіт 4-ФСС в скороченій формі.

Звітність ТОВ та ВП в 2019 році, календар бухгалтера: терміни здачі, таблиця

З цього року вводяться нові бланки звітів по декількох податках. Так, піддалися оновленню форми 4-ФСС, декларація по транспортному податку, декларація з податку на прибуток. Також повністю були змінені декларації з податку на майно, 3-ПДФО, по земельному податку.

Але потрібно відзначити, що будь-яких кардинальних змін в цих формах немає. Більшість поправок пов’язано з приведенням форми у відповідність з останніми поправками та нововведеннями в податковому законодавстві. Зазвичай це зводилося до введення в бланк нових рядків.

Бухгалтерська звітність ОСН (ОСНО)

Загальна система оподаткування вважається стандартним податковим режимом, тому бухгалтерська звітність ОСН (інший варіант скорочення – ОСНО) передбачає розрахунок всіх основних податків і обов’язкових страхових виплат.

Саме такий варіант ведення бухобліку використовується найбільшою кількістю великих компаній.

Більш того, ОСНО виступає системою оподаткування, яка встановлюється для будь-якого знову зареєстрованого господарюючого суб’єкта, незалежно від його організаційно-правового статусу – і для ТОВ, і для ВП.

Види бухгалтерської звітності при ОСН

Питання про те, яка звітність здається при ОСНО, є актуальним для великої кількості учасників ринку. При загальній системі оподаткування потрібно складати декларації та розрахунки за такими видами податків і страхових виплат:

 • на прибуток (ставка – 20%). Звітність здається за підсумками кварталу і складається тільки для тих підприємств, які працюють на ОСНО. У деяких випадках потрібно щомісячна подача декларації;
 • ПДВ (ставка – 0%, 10% або 20%). Також не використовується при спеціальні податкові режими. Передбачає необхідність подачі щоквартального звіту;
 • на майно (не вище 2,2%). Декларація та розрахунок суми перерахування в бюджет здійснюється щоквартально з наростаючим протягом року підсумком. У ряді регіонів підприємства звільнені від необхідності звітувати з цього податку поквартально. Таке рішення приймається на рівні суб’єкта РФ;
 • ПДФО (13% або 30%). Включає два звіти – 2-ПДФО і 6-ПДФО. Перший подається в ИФНС за підсумками року, а другий – щоквартально;
 • страхові внески в ИФНС. Починаючи з 2017 року даний вид звітності також підлягає наданню в податкову інспекцію. Він складається незалежно від наявності на підприємстві штатного персоналу і подається щоквартально.
 • звітність в ПФР. Включає в себе дві форми: перша – СЗВ-М – подається до Пенсійного Фонду щомісяця, а друга – СЗВ-СТАЖ – за підсумками року. Необхідність надання першої із зазначених форм не виникає, якщо підприємство не здійснює діяльність, а керівником є ​​єдиний засновник, який працює без укладення трудового договору;
 • звітність до ФСС. Складається зі звіту 4-ФСС, в якому міститься розрахунок внесків на травматизм. Він подається щоквартально. Крім того, щороку від організації потрібно підтверджувати вид здійснюваної діяльності шляхом подачі в ФСС відповідної заяви.

Терміни здачі звітності при ОСН в 2019 році

Графік здачі звітності ОСНО на 2019 рік поділяється на дві частини. Перша включає надання щоквартальних декларацій і розрахунків по податках і зборах, які подаються в такі строки:

 • ПДВ і 4-ФСС – до 25 числа місяця, що настає за календарем за звітним кварталом;
 • на прибуток – до 28 числа місяця, що настає за звітним періодом;
 • на майно і 6-ПДФО – протягом місяця після завершення звітного кварталу;
 • страхові виплати – до 30 числа місяця, що настає після закінчення звітного кварталу.

Друга частина включає річні декларації та розрахунки обов’язкових платежів. Терміни здачі звітності ОСНО в 2019 році виглядають наступним чином:

 • ПДВ – до 25 січня (тут і далі – року, наступного за звітним);
 • на прибуток – до 28 березня;
 • на майно – до 30 березня;
 • ПДФО – обидва види звіту – до 1 квітня;
 • страхові внески – до 30 січня.

Крім податкових декларацій і розрахунків, здача звітності ОСН за підсумками року передбачає надання в ИФНС бухгалтерського балансу, а також трьох видів звітів – про прибутки і збитки, про рух грошових коштів та про власний капітал. Всі зазначені документи подаються до 30 березня.

Наявність настільки численною і об’ємної звітності наочно показує важливість грамотного ведення бухобліку при ОСНО. Це пояснює популярність бухгалтерських послуг на умовах аутсорсингу.

Чимало консалтингових фірм давно і продуктивно працюють на даному сегменті ринку. У їх числі – компанія «БАЛІОТ», успішно надає комплексні бухгалтерські послуги в Москві з 2006 року.

Податки для ТОВ в 2019 році (скільки і кому платити)

 • Які податки платити компанії – дуже сильно залежить від того, на якому режимі оподаткування воно знаходиться.
 • Спеціальні режими – ССО, ЕСХН, ЕНВД, – передбачають звільнення фірми від деяких податків, таких як ПДВ, податок на прибуток і майно.
 • Замість цих видів податкових платежів встановлюється спеціальний єдиний податок, передбачений НК РФ при обраному режимі.
 • Крім федеральних платежів, всі організації сплачують податки, які обумовлені наявністю об’єкта оподаткування: транспортний, земельний, водний і аналогічні податки.

Які зміни в оподаткування чекають ТОВ в 2019 році

Розглянемо спрощенку, єдиний податок та загальну систему оподаткування.

Спрощена система оподаткування

Ставка податку на ССО залежить від обраного режиму. Їх всього два – доходи і доходи мінус витрати.

Якщо ТОВ воліє платити податок з доходів, то ставка податку складе 6%.

У другому випадку, доходи будуть зменшені на суму виробничих витрат і податкова ставка буде інший – 15% від різниці між доходами і витратами.

Істотну частину податкового навантаження складають податки, які ТОВ нараховує та сплачує з фонду оплати праці.

Це ПДФО (колишній прибутковий податок) і страхові внески до соціальних фондів: Пенсійного фонду, ФСС і ФОМС.

У попередні роки відрахування до Пенсійного фонду ділилися на страхову й накопичувальну частини пенсії – в залежності від віку працівників. Відповідно нарахуваннях ділилися і платежі.

З 2019 року підприємство буде платити всі нараховані суми тільки в страхову частину пенсії одним платежем. Розподілом отриманих внесків займеться сам ПФР.

 1. Якщо дохід ТОВ на 1 жовтня 2019 року перевищить цей ліміт, право на застосування УСН втрачається і податки вважаються за загальною системою.
 2. Це стосується організацій, які вже працюють на ССО з 1 січня 2014 року.
 3. Не слід забувати, що, починаючи з 2019 року, підприємства- «спрощенці» зобов’язані до того ж представляти бухгалтерську звітність до податкового органу і статистичне управління.

Єдиний податок на поставлений дохід

Сума ЕНВД, яку повинні сплачувати ТОВ в 2019 році встановлюються, виходячи з фізичних показників (площа магазина або кафе, чисельність персоналу і т.д.) і коефіцієнтів, які встановлюють суб’єкти федерації (К2) і федеральний центр (К1).

Загальна система оподаткування для ТОВ

При ОСНО товариство з обмеженою відповідальністю є платником податків федерального рівня:

 • ПДВ (податок на додану вартість) – загальна ставка ПДВ становить 20%, проте для деяких товарів / послуг, позначених в спеціальному переліку, вона може становити 10% або 0%;
 • Податок на прибуток – ставка податку становить: до федерального бюджету – 2%, до бюджету суб’єкта Федерації – 18%. Так само всі суми округлюються до цілого рубля;
 • Податок на майно – базова ставка 2,2% від середньорічної вартості майна, що розраховується, виходячи з балансової вартості основних засобів.
 • Податок на доходи фізичних осіб – зміни торкнулися тільки майнових вирахувань, які надаються громадянам на придбання житла. Тепер відсотки, сплачені при купівлі нерухомості, будуть самостійним вирахуванням. Ставки по ПДФО, які застосовуються для ТОВ, як для податкового агента, не змінилися: з доходів працівника утримується 13%, з доходів засновника (дивідендів) – 13%.
 • Страхові внески в 2019 року не зазнавали змін – застосовуються ставки залишилися незмінними: для ПФР – 22%, для ФСС – 2,9%, для ФОМС – 5,1%.
 • Сталося підвищення граничної бази для розрахунку страхових внесків – тепер вона становить 865 тисяч рублів.
 • Нараховані суми оплати праці, що перевищують цей ліміт, не включаються в базу оподаткування по внесках до ФСС і ФОМС, а для Пенсійного фонду ставка нарахування страхових внесків зменшиться до 10%.
 • В транспортний податок змінилися податкові ставки для дорогих автомобілів.
 • Якщо на балансі ТОВ стоїть автомобіль, що перевищує за вартістю 3 мільйони рублів, то податок треба вважати з урахуванням підвищувального коефіцієнта, який складе від 1,1 до 3,0.
 • Конкретний розмір коефіцієнта залежить від віку і вартості машини.

Звітність ТОВ на ОСНО

У компаній на ОСНО комплект звітності досить істотний. Звіти потрібно здавати періодично в ФНС, ПФР, ФСС і Росстат. Звітність при ОСНО в 2019 році можна умовно поділити на податкову (основна частина), бухгалтерську і звітність до фондів.

Бухгалтерська звітність ТОВ на ОСНО

Раз на рік платники податків здають бухгалтерський баланс і додатки до нього (п. 1 ст. 14 Федерального закону від 06.12.2011 № 402-ФЗ).

За примірнику такої звітності потрібно вручити представникам ФНС і Росстату. Бухгалтер ТОВ має право подати звітність як в паперовому вигляді, так і в електронному.

За 2018 рік потрібно здати звітність до 31.03.2019 (пп. 5 п. 1 ст. 23 НК РФ, п. 2 ст. 18 Федерального закону від 06.12.2011 № 402-ФЗ).

Заповнюйте та надсилайте звітність вчасно і без помилок з Контур.Екстерном.

Для вас 3 місяці сервісу безкоштовно!

спробувати

Податкова звітність ТОВ на ОСНО

Податкова звітність включає в себе декларації, довідки і різні розрахунки податків.

ПДВ – один з основних податків, який є відмінною рисою ОСНО. Декларацію з цього податку потрібно складати і здавати щокварталу. Встигнути «здатися» потрібно до 25-го числа місяця, що йде за звітним кварталом.

Податок на прибуток також розраховують тільки компанії на загальній системі оподаткування. Декларацію з цього податку здають за підсумками I кварталу, півріччя, дев’яти місяців і року. Всі дані в декларації записуються наростаючим підсумком.

У загальному випадку декларацію з податку на прибуток потрібно здавати до 28-го числа місяця, що йде за звітним кварталом. Річний розрахунок по прибутку потрібно відправити до 28.03.2019 включно.

Якщо ТОВ виплачує будь-які доходи фізичним особам, звітність компанії доповнюється формами 2-ПДФО і 6-ПДФО.

Довідка 2-ПДФО підлягає здачі один раз на рік – до 1 квітня.

6-ПДФО здається частіше – один раз в квартал. За I квартал здати форму потрібно до 30.04.2019, за півріччя – до 31.07.2019, за дев’ять місяців – до 31.10.2019. У 2017 році у ТОВ на ОСНО з’явилася нова обов’язок – здавати в ФНС розрахунок по страхових внесках. Термін подання звіту – 30-е число місяця, що йде за звітним кварталом.

Крім обов’язкових видів звітності в ФНС існує ряд декларацій, які здавати потрібно по ситуації. Якщо є об’єкт, декларацію здають. Наприклад, якщо є на балансі автомобіль, потрібно здавати декларацію з транспортного податку. Аналогічна схема діє і з майном, і з землею.

Звітність до фондів ТОВ на ОСНО

За внесками на травматизм потрібно звітувати в ФСС. Для цього створена форма 4-ФСС. Електронна подача здійснюється до 25-го числа наступних місяців: квітня, липня, жовтня, січня. Якщо ТОВ здає паперовий варіант, потрібно відзвітувати на п’ять днів раніше термінів, передбачених для електронного способу.

Раз на рік в ФСС потрібно здати заяву і довідку-підтвердження основного виду діяльності. Дані відомості фонд чекає рівно до середини квітня – до 15-го числа.

У ПФР до 15-го числа кожного місяця потрібно направляти форму СЗВ-М.

До 01.03.2019 потрібно здати СЗВ-СТАЖ.

Звітність на ОСНО довідкового характеру

Різні форми статистики потрібно здавати в Росстат. Конкретний перелік форм у кожного ТОВ свій. Дізнатися докладніше про обов’язкові звітах можна в територіальному відділенні органів статистики.

Раз на рік в ФНС потрібно здавати звіт, в якому немає даних про податки. Мова про відомості про середньооблікової чисельності. Подати інформацію потрібно на затвердженому бланку до 20 січня.

Новачкам ринку слід подати відомості про чисельність в наступному місяці після реєстрації. Зробити це потрібно до 20-го числа. Наприклад, ТОВ «Вектор» зареєструвалося 06.04.2019, відомості про чисельність потрібно направити в податкову інспекцію до 20.05.2019.

ТОВ на ОСНО потрібно контролювати терміни здачі звітності. Затримка звітності навіть на один день призведе до штрафів. Терміни звітності можуть змінюватися на початку року, рекомендуємо перевіряти дати перед відправкою чергової звітності.

Загальний режим оподаткування для ТОВ

Загальний режим оподаткування (Осно) для ТОВ – це найпоширеніша система оподаткування для товариств з обмеженою відповідальністю. Розберемося, які її особливості, які податки сплачує і яку звітність здає ТОВ на ОСНО. Також розповімо, що необхідно для реєстрації товариства на звичайній системі оподаткування і як повернутися до її застосування після спецрежиму.

ОСН оподаткування для ТОВ передбачає сплату всіх, пов’язаних з діяльністю компанії податкових платежів, передбачених законодавством, за винятком спецрежимних. Як правило, організації сплачують:

 • Податок на прибуток;
 • ПДВ;
 • Майнові податкові платежі (на нерухомість, рухомі ОС, землю, транспорт)

Крім того, організації на ОСН обчислюють з заробітної плати працівників і сплачують до бюджету:

Допускається поєднувати загальний податковий режим для ТОВ і ЕНВД для окремих видів діяльності.

Як вибрати звичайну систему оподаткування

Ніяких обмежень для застосування звичайної системи оподаткування законодавство не встановлює. Її мають право застосовувати всі організації незалежно від доходу і чисельності співробітників.

З чого почати реєстрацію ТОВ на ОСНО? З моменту реєстрації компанія застосовує ОСН, якщо не заявить про перехід на іншу систему оподаткування (ССО, ЕНВД, ЕСХН). У цьому випадку ніяких заяв і повідомлень подавати до інспекції не потрібно.

Платники податків, які застосовують спецрежими, має право повернутися на ОСН з початку наступного календарного року. Для цього необхідно подати повідомлення в ИФНС за місцем обліку. Наприклад, при добровільному переході з ССО на ОСН можна подати повідомлення про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування за рекомендованою ФНС формі 26.2-3, затвердженої Наказом від 02.11.2012 № ММВ-7-3 / 829 @.

Крім того, можлива ситуація втрати права на застосування спецрежиму. В цьому випадку ТОВ переходить на ОСН в примусовому порядку, починаючи з кварталу, в якому виникло порушення встановлених законодавством критеріїв для застосування ССО або ЕНВД.

Звіти ТОВ на ОСНО в 2019 році

Організація при звичайному оподаткуванні надає контролюючим органам великий перелік звітних форм. Їх перелік і терміни здачі представлені в таблиці нижче:

Звітність ТОВ на ОСНОНалоговий платіж (звіт) Періодичність Строки надання звітності

Бухгалтерська звітність щорічно До 31 березня наступного року
Податок на прибуток щокварталу Квартальні – до 28 числа наступного місяця За підсумками року – до 28 березня
ПДВ щокварталу До 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом
Податок на майно Щокварталу (якщо передбачено регіоном) Квартальні – до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом Річна – до 1 березня наступного року
Земельний податок щорічно До 1 лютого наступного року
Транспортний податок щорічно До 1 лютого наступного року
Звітність по працівникам
2-ПДФО щорічно До 1 квітня наступного року
6-ПДФО щокварталу До кінця наступного місяця
Розрахунок по страхових внесках щокварталу До 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом
4-ФСС щокварталу На папері – до 20 числа В електронній формі – до 25 числа наступного місяця
СЗВ-М щомісяця До 15 числа наступного місяця
СЗВ-СТАЖ щорічно До 1 березня наступного року

Приклад розрахунку податків ТОВ на ОСНО

ТОВ «Компанія», що працює на ОСН, отримала результати діяльності за рік:

Стаття доходу / витрати Сума, руб.

Виручка від реалізації товарів (без ПДВ) 1 000 000
Собівартість проданих товарів (без ПДВ), придбано з ПДВ 600 000
Зарплата 200 000
амортизація 20 000
Середньорічна вартість ОС 200 000

Земельних ділянок та транспортних засобів на балансі організації немає.

Розрахуємо податкові платежі з виплат працівникам і на майно:

Вид податкового платежу Податкова база Ставка Сума до сплати, руб.

Страхові внески 200 000 30% 60 000
ПДФО 200 000 13% 26 000
Податок на майно 200 000 2,2% 4400

Розрахуємо ПДВ до сплати:

Податкова база Ставка Сума, руб.

ПДВ з реалізації 1 000 000 20% 200 000
ПДВ входить по придбаних товарах 600 000 20% 120 000
До перерахуванню до бюджету 180 000-108 000 : 72 000

Розрахуємо податок на прибуток до сплати:

Сума, руб.

Виручка від реалізації товарів (без ПДВ) 1 000 000
Собівартість проданих товарів (без ПДВ), придбано з ПДВ 600 000
Зарплата 200 000
Страхові внески 60 000
амортизація 10 000
Податок на майно 4400
Оподатковуваний база: 1 000 000 – 600 000 – 200 000 – 60 000 – 10 000 – 4400 125 600
Сума податку на прибуток до сплати 125 600 × 24% 30 144

Що здавати на ОСНО: нульова звітність ТОВ

Загальна система оподаткування (Осно) вимагає здачі великого комплекту документації. У разі відсутності будь-якого прибутку, господарської діяльності, то ТОВ має право не подавати до податкового органу більшість звітів. В обов’язковому порядку потрібно представити єдину нульову декларацію (ЕНД) замість звітів по ПДВ і податку на прибуток.

Нульова звітність ТОВ

Це пакет документів, обов’язковий для подання до податкових органів. У разі несвоєчасної здачі звітності, на організацію накладають штраф. У ФСС, ПФ і УФНС величина його буде різною.

Список звітних документів обов’язковий для здачі організацією:

 1. Єдина спрощена (нульова) декларація. Замінює звіт про прибуток.
 2. Бухгалтерський баланс. Здається в кінці березня року. Містить дані за попередній рік.
 3. До Пенсійного фонду звітують щоквартально. Відомості вказують за попередній період.
 4. У ФСС.

Умови, при яких можуть бути подані нульову звітність:

 • організація не вела ніякої господарської діяльності;
 • не здійснювалося операцій з грошима на рахунках в банках;
 • не було грошових надходжень або ж витрат в касі.

Термін здачі ЕНД

Єдину нульову декларацію здають кожен квартал:

 • до 20 квітня;
 • до 20 липня;
 • до 20 жовтня;
 • до 20 січня.

Складаємо ЕНД правильно

Бланк декларації був схвалений Міністерством фінансів в 2007 р Вона повинна в обов’язковому порядку містити дані:

 • найменування органу, до якого подається звіт;
 • найменування ТОВ з розшифровкою всіх абревіатур;
 • повний перелік податків, дані за якими звітує;
 • адреси, телефони ТОВ;
 • перелік доданих документів;
 • підпис директора організації.

Єдина спрощена (нульова) декларація може бути надана в роздрукованому вигляді. В якості альтернативи допускається заповнення від руки. Ніяких помарок бути не повинно. Якщо виявили помилку, то декларацію треба переробити повністю.

Є кілька способів подачі декларації:

 • в паперовому варіанті принести особисто або передавши через свого представника. В такому випадку необхідно пред’явити довіреність, складену в довільній формі. Запевнити її повинен директор або головний бухгалтер. Обов’язково проставити печатку ТОВ. Буде потрібно представити два примірника декларації. Один залишається в податковій, а на другому уповноважена особа ставить дату здачі звіту, вказує порядковий вхідний номер і завіряє своїм підписом;
 • в разі сильної зайнятості, не забороняється відправити декларацію поштою у вигляді рекомендованого листа, бажано з повідомленням. Але тоді слід пам’ятати, що лист дійде до адресата протягом 5-7 робочих днів. Корінець зберігають як доказ здачі декларації;
 • можна подати в електронному вигляді в УФНС. Для цього файл необхідно завірити цифровим підписом. Отримати її можна в податковій після укладення договору та оформлення необхідних документів.

Незважаючи на те що звітність є нульовою, але в деяких звітах містяться дані. Так, наприклад, бухгалтерський баланс містить дані про величину статутного капіталу. Якщо ТОВ здійснювало господарську діяльність в першому кварталі, то при розрахунках податку на прибуток обов’язково повинні бути приведені ці дані.

Якщо на балансі ТОВ числиться обладнання, то необхідно розрахувати амортизацію і здати звіт з податку на майно. Навіть якщо цей об’єкт основних засобів не використовувався, а просто припадав пилом у кутку.

Якщо ТОВ є власником транспортного засобу, то згідно зі ст. 357 Податкового кодексу РФ треба оплачувати транспортний податок. Замість нього підвищать паливні акцизи, що спричинить за собою чергове різке підвищення цін на бензин. Кредит довіри у народу закінчується. Нафта дешевшає, а бензин все зростає в ціні. Сума транспортного податку залежить від потужності двигуна і категорії.

В які терміни ІП має сплатити за себе страхові внески в ПФР

Якщо за підприємством значиться земельна ділянка, то необхідно щорічно оплачувати земельний податок. Навіть якщо ніяка діяльність на ділянці не здійснюється.

Нульова звітність ТОВ в ПФ РФ

Повинна відповідати формі РСВ-1. Навіть якщо організація не здійснювала ніякої господарської діяльності, звіт подається в строго встановленою формою. Просто в деяких рядках містяться нулі. Подача «нульового» звіту можлива, якщо співробітники перебували в адміністративному або декретній відпустці. Бланки РСВ-1 можна знайти на сайті Пенсійного фонду.

Нульова звітність ТОВ в ФСС

Складається згідно з формою 4-ФСС і здається чотири рази на рік. Якщо організація не здійснювала виплати співробітникам соціального характеру, то в декларації 4-ФСС проставляються нулі в більшості таблиць.

Звіт складається з п’яти листів, які належним чином скріплюються. Необхідно докласти супровідний лист з поясненнями у вільній формі. Згідно із законом воно не є обов’язковим, але його просять надати. Зразок 4-ФСС можна знайти на сайті ФСС.

Текст листа нескладно скласти самостійно.

Бухгалтерська звітність повинна бути здана в будь-якому випадку. Неважливо здійснювалася будь-яка діяльність чи ні. В іншому випадку на організацію накладуть штрафи. Підготовка відповідних нульових звітів не вимагає особливих навичок.

Зрозуміло, що невигідно тримати в штаті бухгалтера, який би оперативно займався здачею звітності. Непоганим варіантом буде звернутися в спеціалізовану компанію, які надають бухгалтерські послуги.

Вартість за місяць буде набагато менше окладу фахівця.